W ijziging octrooiwet moet overbodig werk voorkomen Uitvinders verliezen belang stelling voor hun aanvrage 3 fijnproefsters vinden Rama veruit het lekkerst! R Nieuwe wegen in farmacologie De WINDHOZEN in ons land kunnen soms de kracht van een tornado hebben Qpnden/fp! Q. In commerciële publiciteit M Afr# Hl' êf Wetsontwerp bij Kamer ingediend van de Interesse voor studie prof. Ariëns Demper DROS F. nog niet content Mr. D. Schut sr. Mr. D. Schut jr' (5 £5 Ctnds SS s8 F V B Alle JordaangrachteA Vijftig hectare heide door brand verwoest Baby gestikt WAT IS UW KEUS ALS FIJMPRQEFSTER? KLM hervat dienst op Cuba RAMA MAAKT DAT AI,LES FIJNER SMAAKT Spaanse meisjes in Twentse industrieën Esso voert financierings regeling voor oliestook in MAPLE Duitse jongen met fiets onder bus Automobiliste gedood ;v Kaai Sr" WOENSDAG 9 AUGUSTUS Wfflr SMAAKPROEVEN IK ALLE DELEN VAN HETLAND BEWIJZEN: (Van onze weerkundige medewerker) Windhozen komen vrijwel elke zomer, dikwijls vergezeld van onweersbuien, in ons land voor Soms beperkt de schade zich tot enkele ont wortelde bomen, een aantal weggerukte dakpannen of een meegesleurd kippenhok, maar er werden door deze windhozen soms ook verwoestingen aangericht waar van de schade vele tienduizenden guldens bedroeg. Een enkele keer komt er zelfs een bijzonder zware windhoos voor die ons aan de beruchte tornado's in Amerika doet denken. De vernielingen in Borculo (10 augustus 1925), die in Neede (1927) en de ver woestingen door de windhoos van 23 augustus 1950 op de Veluwe en in Friesland aangericht, zijn hier enkele voorbeelden van. Een windhoos kenmerkt zich door een meestal duidelijk zichtbare slurf, waarin een sterk draaiende beweging, zodat een boom van meer dan een meter doorsnee even boven de grond wordt afgedraaid alsof het een luciferstokje is. Taifoens, zoals zij in Japan wel worden genoemd, en de torna do's in Amerika zijn ook windhozen, maar dan van een veel zwaarder kaliber. Slachtoffers Kurken springen Waterhozen In de slurf van een windhoos is de luchtdruk laag vandaar een vacuumwerking. Ook is de lucht in de slurf in een snél draaiende beweging zodat soms dikke bomen als dunne stokjes worden afgedraaid. Een slurf van een windhoos boven Buffalo (Amerika) die grote schade aanrichtte doordat het ondereinde van de slurf lange tijd over het aardoppervlak trok en in haar baan alles vernielde. HULP AAN PAPOEA TWEELINGEN FELISOL écht kleurecht ?,(LV;>h (Advertentie) (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 9 augustus De octrooi- raad is in de jaren na de oorlog zo over laden met werk, dat de regering de pro cedure voor de behandeling van octrooi aanvragen wil vereenvoudigen. Een wetsontwerp tot wijziging van de oc trooiwet is daartoe bij de Tweede Ka mer ingediend. Het is gebleken, dat veel meer dan de helft van de aanvragers (er komen per jaar ongeveer tienduizend aanvragen BOXTEL, 9 aug. Gistermiddag hc .t een hevige brand gewoed in de uitgestrekte eigendommen van de ver eniging tot behoud van natuurmonu menten onder de gemeenten Oister- wijk en Boxtel. Het vuur was om streeks vijf uur bedwongen. Het vuur joeg, aangewakkerd door een snelle wind, van de haard bp Oisterwijk snel voort in de richting van het natuurreservaat „Kampina bij Boxtel. Door de droogte hadden de vlammen vrij spel op het uitgestrekte heideveld. Vakantiegangers, landbou wers, een aantal brandweren en hon derden militairen slaagden erin het vuur te beperken tot de heidegebieden; hier door bleef een kostbare hout- en wild stand behouden. Niettemin is de schade belangrijk; een stuk natuurschoon van ongeveer vjjftig hectare heideveld met vliegdennen, waarop veel wild aanwe zig moet zijn geweest, is geheel ver woest. MEPPEL Gisteravond is brand ontstaan in een boerderij aan de Zo merdijk alhier, bewoond door de heer J Krikke. Het gehele pand brandde uit. Van de inventaris kon maar weinig worden gered. De oorzaak van de branc was hooibroeide boerderij was tegen brandschade verzekerd. OVERLOON, 9 aug. Het zeven maanden oude dochtertje van de fami lie Weerts-Nelissen is gisteren dood in haar ledikantje gevonden. Het kind bleek in zijn dekentje te zijn gestikt. Overal in Nederland worden smaakproeven gehouden. Aan honderden huisvrouwen is de vraag al gesteld; „Wilt V margarine X en margarine Y eens proeven en vertellen aan welke van de twee U de voorkeur geeft?' En Rama komt tevoorschijn als de grote overwinnaar! Rama! Veel lekkerder! Dat is het antwoord, dat 3 van de 4 fijnproefsters geven. Proeft U maar! Vergelijkt U maar! Rama geeft U zoveel meer voor Uw geld. binnen, tegen vijfduizend voor de oorlog) na enkele jaren alle belangstelling voor hun aanvrage verliezen. Vaak voorzien de uitvindingen niet in een behoefte, zij zijn economisch niet bruikbaar of door nieuwe vindingen achterhaald. In al deze gevallen is het omvangrij ke werk, dat intussen reeds is verricht, voor niets geweest. Dit weegt des te zwaarder, omdat men bij de octrooi- raad kampt met een groot personeels tekort. De jonge ingenieur heeft over het algemeen niet zoveel belangstel ling voor het wetenschappelijk docu mentaire werk, en voorzover hij dat wel heeft kan hij als octrooigemachtigde of bij industriële bedrijven een betere po sitie verwerven dan bij het rijk. De nieuwe procedure is er daarom op gericht zoveel mogelijk te vermijden dat werk wordt verricht, dat later kan blijken voor niets te zijn gedaan. Oc trooiaanvragen zullen, na achttien maanden, ter inzage worden gelegd. Gedurende een periode van zeven jaar krijgt de aanvrager dan de gele genheid zich te oriënteren over zijn belang bij octrooiverlening. Hij kan op elk gewenst ogenblik in die perio de vragen om de verleningsprocedure voort te zetten; zijn binnen die ter mijn niet de nodige stappen gedaan, dan vervalt de aanvrage. De regering zegt in haar toelichting op het ontwerp, dat met de nieuwe rege ling de kwaliteit van de procedure en de rechtszekerheid behouden blijven. Men meent dat de nieuwe procedure zich ook goed leent om te komen tot unificatie in de landen die samenwerken in het ..Institut International des Bre- vets." Het wetsontwerp is bedoeld voor Ne derland en Nieuw-Guinea. In overleg met Suriname en de Nederlandse Antil len is echter besloten zo spoedig moge lijk via een ontwerp-rijkswet de nieuwe regeling voor het gehele gebied van het koninkrijk van toepassing te verklaren, DEN HAAG, 9 aug. Bij de KLM is bericht ontvangen, dat de driemaal-we kelijkse dienst Curagao-Aruba-Havana, die zaterdag in verband met een geld- sanering op Cuba moest worden ge staakt kan worden hervat. Te beginnen met vandaag voert de K.L.M. deze dienst weer geheel volgens dienstrege ling uit. MARG ALMELO, 9 aug. De werving van Spaanse arbeidskrachten die in Neder land zullen worden te werk gesteld, is nog in volle gang. Hoeveel er in totaal naar ons land zullen komen staat nog niet vast. Men verwacht echter, dat vijftig meisjes In de Almelose confec- tie-lndustrie zullen gaan werken. Drie confectiebedrijven hebben reeds geza menlijk een grote villa alhier gehuurd, waarin de meisjes zullen worden ge huisvest. Vijftig andere meisjes-zouden in de Enschedese textielindustrie ko men; in totaal hoopt men voorlopig enige honderden meisjes in Neder landse ziekenhuizen, inrichtingen en huishoudingen te kunnen plaatsen. DEN HAAG, 9 aug. Een grote olie-verkoopmaatschappij, Esso-Neder- land, gaat, om de verkoop van huls brandolie te stimuleren, een finaneie- ringsregeling voor oliegestookte centra- le-verwarmingsinstallaties introduceren. Esso heeft daartoe een overeenkomst aangegaan met een financierings maatschappij. De regeling werkt volgens het prin cipe van de persoonlijke lening (de rente is ook gelijk), de looptijd van de lening is maximaal vijf jaar. De maat schappij is tot deze regeling-gekomen, hadat door een enquête bleek, dat er in Nederland een vrij grote bevolkings groep is, die zich wel de kosten van verwarming door een centrale instal latie kan veroorloven, maar voor wie de aanschaf van de installatie finan cieel een bezwaar is. (Advertentie) NIJMEGEN, 7 aug. Aan het einde van dit jaar of begin 1962 zal er bij de „Academie Press" in de Verenigde Staten een boek verschijnen, dat de ti tel „Molecular Pharmacology" draagt en waarvoor de bekende Engelse far- macoloog prof. Gaddum de voorrede schreef. De auteur van dit wetenschap pelijke werk is prof. dr. E. J. Ariëns, hoogleraar in de farmacologie aan de katholieke universiteit in Nijmegen en directeur van het farmacologisch labo ratorium aldaar. In „Molecular Pharmacology" be spreekt de schrijver de nieuwe wegen op het gebied van het geneesmiddelen onderzoek, die h|j in 1954 met zjjn me dewerkers is ingeslagen. Het essentiële van de toen door prof. Ariëns gedane ontdekking komt aller eerst hierop neer, dat zij °p zeer een voudige en algemeen aanvaarde che mische principes is gebaseerd; secun- do, dat zij op het gehele terrein der farmacologie (geneesmiddelen, hormo nen, vitaminen) van toepassing is; ten derde, dat men zogenaamde biologisch onwerkzame stoffen niet zonder meer ter zijde mag schuiven en ten vierde dat zij ons een inzicht kan verschaf fen in het verband tussen bepaalde eigenschappen van de moleculen en hun werking. Het wetenschappelijk werk van prof. Ariëns is in de loop der jaren ook voor het buitenland niet verborgen gebleven en dat is de reden, waaronvmen hem daar ARNHEM, 8 aug. Op de Schelmse- weg is een veertienjarige Duitse scho lier uit Bielefeld met zijn fiets geslipt, gevallen en in botsing gekomen met een juist van de tegenovergestelde rich ting komende bus. De jongen was op slag dood. Hy maakte deel uit van een groep van negen Duitsers, die een va- kantietocht aan het maken waren. al menig keer heeft uitgenodigd om zijn baanbrekende ideeën uiteen te ko men zetten. Prof. Ariëns, die aanvankelijk bioloog had willen worden, is van huis uit che micus. Zjjn studie in de scheikunde bracht hem in aanraking met de me dicijnen, waarop hij besloot naast che mie ook geneeskunde te gaan studeren. Daar een chemicus zich met moleculen bezighoudt en een medicus met ge neesmiddelen te maken heeft ook chemische stoffen en moleculen dus richtte zich de wetenschappelijke be langstelling van prof. Ariëns op de stu die der farmacologie, dat is het onder zoek van geneesmiddelen en hun wer king. (niet te verwarren met de farma cie," die zich '-ezighoudt me' de toeberei ding van •eneesmiddelen). (Advertentie) 20 STUKS F1.- Een van de voorwaarden (en volgens de Amerikaanse me teoroloog dr Humphreys moeten er zelfs 26 gunstige omstan digheden zijn die een windhoos kunnen inleiden) is de aanwe zigheid van warme lucht (onder) en koude lucht (boven). Ook moet de lucht een grote hoeveelheid vocht bevatten. Bijzonder gunstig voor deze ontwikkeling ls hiervoor het stroomgebied van de Mississippi waar koude droge lucht uit Canada en zeer warme en vochtige tropische lucht uit de Golf van Mexico elkaar ontmoeten. De windhozen (tornado's) die daarbij ontstaan hebben een gemiddelde doorsnee de zwarte alles vernielende slurf van 10 tot 50 meter, in sommige gevallen van enkele honderden meters. Deze slurf verplaatst zich gemiddeld met een snelheid van 20 tot 60 kilometer pet uur. De levensduur schommelt tus sen 1 minuut en ...drie uur. De vernielingen zijn ondenkbaar. Tussen 1916 en 1949 werd Noord Amerika maar liefst door ruim 5000 tornado's getroffen, die totaal 7892 slachtoffers heb ben geëist. Gemiddeld per jaar komen er in de Verenigde Sta ten ruim 200 mensen door tornado's om het leven. Een windhoos is eigenlijk een luchtdraaikolk waardoor de lucht als met een stofzuiger, met grote bijzonder snel ronddraaiende snelheid omhoog wordt gevoerd. Door de snelle afkoeling condenseert de lucht waardoor de draaikolk, in de vorm van een slurf waarin ook veel stof en andere deeltjes mee omhoog worden gevoerd, zichtbaar wordt. Hoewel windhozen in ons land over het algemeen nogal be scheiden optreden moet dit verschijnsel wel tot het meest machtige natuurverschijnsel worden gerekend, want de ver- nielingen, zo zegt een ieder die dit van nabij heeft meegemaakt, moet men zien om te kunnen geloven. re ijskast zelfs 4 kilometer mee door de lucht genomen. Een andere tornado lichtte een trein van 83 ton met 117 passagiers van de rails en droeg het gevaarte 25 meter door de lucht. Door het feit dat in de slurf van een hoos vrijwel sprake ls van een luchtledigheid kregen mensen die in zo'n slurf kwamen bet gevoel dat hun oren en borstkast zouden springen als gevolg van de plotselinge zwakke tegendruk. Andere gevolgen zijn dat kurken van flessen vliegen, haring- en biervaatjes springen open, roet wordt uit de schoorsteen gezogen, autobanden springen. Het is al enkele keren voorgekomen dat kippen zonder een veertje op hun lijf kwamen te staan. Zo wij al stelden behoren windhozen in ons land niet tot zeld zame verschijnselen al zijn ze gelukkig minder hevig dan de tornado's. Toch is het goed als men een hoos, waarvan de slurf tot bij de grond reikt, ziet naderen een veilig heenkomen te zojeken. Bij voorkeur plat in het gras gaan liggen. Denk er om dat in en rond de hoos tal van voorwerpen in wilde be weging door de lucht vliegen. Een ramp als die in Borculo mag gelukkig tot de uitzonderingen behoren, onmogelijk blijkt dit in ons land niet te zijn. Alle schade door ruk- en stormwinden tijdens onweersbuien aangericht mag men niet in de schoenen schuiven van een windhoos, hetgeen in de praktijk vaak gebeurt. Er kunnen ook zware zogenaamde „valwinden" voorkomen met snelheden ver boven de 100 kilometer per uur die daken van de huizen lichten en bomen ontwortelen. Om zeker te zijn dat de schade door een hoos is aangericht, moet een slurf zijn waargenomen en de ontvelde bomen mogen niet alle in een richting ligger maar verspreid, zodat de schade duide lijk op een bijzonder sterke centrifugale kracht wijst. Tot precies het zelfde verschijnsel als de windhoos behoort ook de waterhoos maar die komt boven zee voor en zuigt daar bij een grote hoeveelheid water op (niet zelden ook vissenl) om dit even later weer te laten vallen. In de tijd van de vroegere Zuiderzee heeft men in Elburg wel palingen in de straten gevonden die door een waterhoos uit de Zuiderzee mee waren opgezogen. De Borculoramp is in ons land een gevolg van een der meest hevige windhozen geweest, die vergeleken kan worden met een beruchte Amerikaanse hoos va^ zwaar kaliber - de tornado. In het boekje „Hozen en Hozentheorieen van A. Delver (K.N.M.I. De Bilt) lezen wij dat in de meeste gevallen een hoos even voorafgaat aan de zware regen ai e er op volgt en bij voorkeur optreedt in zogenaamde umwnmOT in het neerslaggebied, zoals de hoos van augustus 1950 duidelijk heeft bewezen. In de slurf van de hoos is de luchtdruk bijzonder laag, wij zouden van een vacuum kunnen spreken. Dit heeft tot gevolg dat wanneer zo n slurf ever een huis trekt, waarin de luchtdruk op dat moment in verhouding tot de hoos zeer hoog is, dit huis als het ware explodeert waarbij alle voor werpen naar buiten worden geslingerd. Men heeft hierbij m Amerika zeldzame ervaringen opgedaan die deze theone be wijzen. In ons land behoort tot een van de sterkste staaltjes dat een met hooi beladen wagen te Staphorst werd opgeno men en een 200 meter verder in het land weer werd neer ge worpen. In 1952, een berucht Tomadojaar in Amerika werd een zwa- DEN HAAG, 9 aug. Gistermiddag is op de Hofzichtlaan hoek 't Kleine Loo de 74-jarige mevr. A. Smith-Ren- sing bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. Mevr. Smith, die met haar auto op de Hofzichtlaan reed in de richting van de Bezuidenhoutseweg kwam in botsing met een tram; zij werd zo ernstig gewond, dat ze ter plaatse overleed. DEN HAAG, 9 aug. De voorzitter van de vereniging van tweelingen, dr. J. W. Bruins, heeft meegedeeld, dat de vereniging ten behoeve van hulp aan de papoea-zuigelingen in het al gemeen en aan de paoea-tweelingen in het bijzonder een werkcomité heeft gevormd. Van dit comité maakt ook deel uit mevr. M. van Rijckevorssel te Zeist, echtgenote van het Tweede-Kamerlid en zelf moeder van een tweeling. Het comité is ingesteld omdat onder de pa- poea's verwaarlozing van pasgeboren tweelingen veelvuldig voorkomt. In de Nieuw-Guinea-Raad zijn hierover on langs nog vragen gesteld. Vroeger was het b(] alle papoea-stam- men gewoonte, twee- en meerlingen te vermoorden, omdat men hiervan on heil verwachtte. Onder invloed van zen ding, missie en de medische vooruit gang is hier wel verandering in geko men, maar bij de primitieve stammen komen deze kindermoorden in indirec te vorm nog voor. Een van de kinderen wordt dan namelijk goed verzorgd, ter- wjjl men het andere kind min of meer laat vertiongeren. Ook de dienst gezond heidszorg houdt zich met dit probleem bezig. inp AMSTERDAM, augustus porteur van etalagefïguren en (lie ve mannequins, de heer F. II. °j! .',cli' zijn zaken drijft aan de Brinsci' -'^^t en die er een reputatie OV^ van als enthousiast voor het demp''1' jot grachten, heeft zich thans op"'-1;1* nlet het college van B. en W. riempingspiannen. Zijn voorstel i=> hele L(jnbaansgraclit en verder jus terende Jordaangrachtjes, zon!» seerdcrsgracht, Looiersgracht, L" ,;crs- graeht, Bloemgracht en Egeiai'^g gracht in verkeerswegen te vernn» ol, B. en W. hadden hem in aiitwow^e- een vroegere demping-brief rc; <ls „te- gedeeld dat het Amsterdamse ge"' pet bestuur afwijzend staat tegenover s, zgn. Kaasjageren van oude Kr3j,,,,ni- Zelf zjjn ze van plan tussen het lv plein en de Bloemgracht de Idl", eerS' gracht te veranderen in een ver" plein. Y)6' De heer Drost en zijn 100 adhesie tuigers willen veel verder gaan..,.*, sterdam zal zich, meent de heer jje later verheugen over de voorge|'^',ier dempingen. Het vrachtautove- zal veefvrjjer dan voorheen de bi' stad in kunnen denderen. Eve' is de heer Drost gecharmeerd de parkeerbeperking. Hij meent elke autobezitter „het recht ^0et redelijk gebruik van zijn bezit 1 gfl. hebben, waaronder hij ook het l5e beperkt parkeren in de Amstcro*g binnenstad rekent. Naar zijn dient de „gemeenschap" te zich passen bij de groei van het aantast to's. Tenslotte meent de heer dat rua demping de grachtenhuizei ter tegen het verkeer bestand "u zjjn dan ervoor. (Advertentie Let op, mevrouw! Textielgoederen mot hetFELISOL-etike' zijn kleurecht! Let U dus voortaan op FEL1S0L. 'OK* Marokko In Ceuta, Spaans ko, zijn dinsdag drie mensen ernstig^eg wond door twee stieren die op n3. naar het abattoir ontsnapt waren gr iende jongelui waren opgehitst Een e. dat ze door voor „stierenvechters gen' poraal van het Spaanse vreemde»1A-p, legioen schoot de dieren dood. Rtr.) Drieëndertig jaar is de thans 69-jarige mr. D. W. O. A. Schut secretaris-ju ridisch adviseur van de Rond van Adverteerders ge weest. Onlangs heeft hij deze functies neergelegd. Zijn 42-ja- rige zoon mr. D. Schut heeft nu de moeilijke taak op zich ge nomen om in de wereld van de commerciële publiciteit de zeer bekende en alom gerespecteerde naam van zijn vader hoog te houden. Voor wie enigszins op de hoogte is met de verhoudin gen in het aparte, soms dank bare maar veelal meedogenloze advertentie-wereldje staat het nu al vast, dat die taak voor mr. Schut jr. verre van eenvoudig zal zijn. Zijn vader heeft deze verhoudingen eens duidelijk om schreven in een toespraak ter gelegenheid van het jubileum van een zijner collega's. Hij zei toen: „er is maar een meter ver schil tussen een klopje op de schouder en een schop onder je zitvlak." Het pleit voor zijn niet geringe capaciteiten, dat mr. Schut sr. van dit laatste (in fi guurlijke zin dan altijd) nooit iets heeft gemerkt. Meer dan drieënveertig jaar is mr. Schut (officier in de orde van Oranje-Nassau en ere-lid van de Bond van Adverteerders) al een belangrijke figuur op het gerenommeerde advocatenkantoor van Grosheide aan de Keizersgracht. Volgende maand zal de bijna zevent'jj', jarige ook deze functie eraan geven. Zijn ontembare werklust „dr1! zou een beter woord zijn helder inzicht, scherpe 'opmerkingsgave e. tactvol optreden zal hij dan geheel in dienst kunnen stellen van de ve andere taken, die hij op zich heeft genomen in het kerkelijke en maatschap pelijke leven. Mr. Schut hij denkt eenvoudig niet aan rusten kan nu al terü9' zien op een rijk en welbesteed leven. Hij is mede-oprichter van profess Waterink's Paedologische Instituut aan de Vossiusstraat te Amsterda en heeft voorts een werkzaam aandeel gehad in de totstandkoming van 11 studenten-studiefonds van de Vrije Universiteit. De hoofdstedelijke at*v caat heeft geen speciale hobby's. „Mijn werk en mijn gezin (dertien Pe sonen) betekenen alles voor mij." Sprekend over zijn arbeid voor de van Adverteerders zegt hij: „Ik heb de ontwikkeling van het advertent'e wezen van zeer nabij meegemaakt. De B.v.A. is in 1919 klein begonng' Thans bekleedt de Bond een welhaast unieke positie in de advertent wereld. Wij hebben nu vijfhonderd leden. Het gehele bedrijfsleven is onze bond vertegenwoordigd." Handenvol werk heeft mr. Schut gehad aan het in 1951 en '52 gehoWg. „Lezerskring-Leesgevjoonte-Onderzoek". In Amsterdam werden toen ^,tes in Rotterdam 1500 gezinnen ondervraagd. „De resultaten van zulke engne) zijn voor ons altijd van het grootste belang," zegt mr. Schut, die °nK„ meer daardoor in de loop der jaren aan vele adverteerders in dagblall\., en tijdschriften een reektt praktische adviezen heeft kunnen geven. V°fic). bereidend werk heeft hij tevens geleverd voor het groots opgezette „Na a,i naai Advertentie Media Onderzoek 1961". In het hele land zal straks a 19000 personen de vraag worden gesteld welke dagbladen, periodieken tijdschriften zij in hun huis krijgen en hoe. Van dit opinie-onderzoek -s het grootste, dat onder de auspiciën van de Bond van Adverteerdersj gehouden wordt door insiders veel verwacht. „Met de resultaten -■ mijn zoon straks moeten gaan werken," zegt mr. Schfit. Maar in woorden schuilt een nauwelijks verholen gevoel van spijt. 'zij" rr. D. Schut jr. onderscheidt zich slechts van mr. Schilt sr. door het dragen van een bril en een leef tijdsverschil van 28 jaren. Voor het overige drukt hij in alles de voetsporen van zijn vader. Ook hij is al jaren verbonden aan het advocatenkantoor van mr. Gros heide. Hij beschouwt het als de gewoonste zaak van de wereld, dat hij zijn vader nu is opge volgd. „Het lag ook wel in de lijn," zegt mr. Schut jr., „thuis praatte mijn vader bijna ner gens anders over. Op deze ma nier raakte ik al jong met de B.v.A. vertrouwd. Ik zie tegen mijn nieuwe functie niet op." De nieuwe secretaris van de B.v.A. doorliep na het gerefor meerd gymnasium de Vrije Uni versiteit. Mr. Schut is, even als zijn vader, een specialist op het gebied van onteigeningen. Door zijn drukke werkzaamhe den (hij is ook lid van het col lege van curatoren van de V.U. en juridisch adviseur van de Schippersbond) vindt hij wei nig tijd om van beeldende kunst en literatuur te genieten. „Alleen het doornemen van de vaklitera tuur vergt al zoveel uren," zegt hij. „Vrije tijd is er praktisch niet bij." En ook op dit punt ver schilt mr, junior in geen enkel opzicht van mr. senior. V?i ,'n hl» wi V da ;u. u <u Vk.1)a

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 4