DRAADLOOS CONTACT „De ooggetuigevan Philip Levene Onderzoek naar kijkgewoonten DE RODE CIRKEL Df LAATSTE SLA<> K m Alfredo DAGPUZZLE SCHROOT Zomerprogramma s mógen minder goed zijn È.V.A. en E.E.G. naar Vanavond Noorwegen vaart wel bij samengaan van NSF geeft opdracht voor toto-film Wij kijken naar V B VRIJDAG 15 SEPTEMBER 1961 IKUGI^ 2 Als brandend maagzuur laaiend opstijgt soms tot hoog in de keel (Advertentie) OOK IN UW HUIS EEN RAAM- VENTILATOR 112 Scenario: Guy Hempay - Tekeningen: °ierre Brochf i V i I Iksnap'tf ERIC DE NOORMAN 16.„Nou, dan zitten we hier zogezegd die drie zakken goud te ver dienen voor die boeventroep boven," gromt Svein, als ze in een wei nig rooskleurige stemming hun „gastenvertrek" weer hebben opge zocht. Ze lepelen lusteloos hun dunne soepkost, gooien het laatste beetje hout op het stervende vuur en leggen zich bij het duister worden op hun strobedden. Midden in de nacht wordt de Noorman kil en huiverig wakker. Het'vuur is uit. Hij dekt zich zo goed mogelijk toe met het stro, als ineens een vreemde rossige gloed op de binnenmuur zijn aan dacht trekt. „Svein, Axe," stoot hij zijn makkers wakker. „Nou", bromt de lange Sakser, „dat is toch het schijnsel van een vuur, Noor man." „Dat is het Sveintje", mompelt de Noorman grimmig, „maar dan van een bosbrand, of zoiets. Het is geen normaal vuur." „Nu, wij kunnen er in ieder geval toch niets aan doen," gromt de Sakser nuch ter. Ze leggen het stro dicht over zich heen en sukkelen weer in slaS1 Op dezelfde tijd als gêwoonlijk begeeft Eric zich de volgende uiorê g naar het ijzeren hek om de kom voedsel en brandhout in ontvangst nemen. Doch de oude boer verschijnt niet. g. De Noorman wacht een half uur en keert dan met lege handen terh0- Met knorrende magen wachten ze, of ze het bekende klopsignaal p ren, maar de boer komt niet opdagen. „Het is gek," mompelt Svc „maar als ik ooit had kunnen denken, dat ik er nog eens naar zou vAj langen, die oude schurk te zien, hèhèhè." De Noorman lacht niet. herinnert zich ineens de vuurgloed van de nacht en instinctief v° n5 hij, dat er iets bijzonders gebeurd moet zijn. Dan luistert hij inee scherp. Neen, hij vergiste zich niet, dat was de kreet van een meR®'' een mens in nood i door P. H. DE WIT A i3ifi BUSSUM, 15 sept. Met „De oogge tuige" had de AVRO gisteravond de be schikking over een oorspronkelijk voor de televisie geschreven spel. Uitmaken de een soort thi'iller met als hoofdper soon de eigenaar van een broodjeswin kel, die zijdelings getuige is van een roofoverval in een juwelierszaak waar bij een agent wordt doodgeschoten. Op zijn aanwijzing wordt de moordenaar gearresteerd. Zijn getuigenis wordt hem met het oog op het straks over de schuldige te voltrekken vonnis tot een ondraaglijke last en hij begint te twijfelen. En juist staat hij op het punt zijn getuigenis te herroepen als anders zins blijkt dat de gearresteerde de schul dige moet zijn. Een niet helemaal oor spronkelijk gegeven dus. Ook was het spelletje dusdanig gecontrueerd dat men de ontknoping van alle kanten voel de aankomen. Dat men nochtans geboeid toekeek was dan vooral te danken aan Walter van der Kamp die met een puntige regie meer uit het stuk scheen te halen dan er in leek te zitten. Piet Kamerman, Ingeborg Elzevier en Louis van der Steen leverden op zijn aanwijzingen uit stekend spel. Kortom, hier werd tele- visionair vakwerk geleverd. Verder deze avond uit Brussel een „sportduel" tussen België en Nederland dat vrijwel ten onder ging in een tra ge vriendelijkheid. De verrassing van de avond was het, dunkt ons, dat men de literator G. K. van 't Reve in één „paneel" kon zien plaatsnemen met ir. van Emmenes, Fanny Blankers-Koen en Bep Bakhuys. H. Hn. Ingeborg Elzevier als Kitty Morgan en Piet Kamerman als Fred Collins, zoals zij donderdagavond voor de televisie te zien waren in het stuk „De ooggetuige". (Advertentie) brengen een paar Rennies ^ie blussen de zwaarste zuurbrand m een handomdraai. Gewoon laten smelten op de tong en prompt is alle leed geleden, 'n Wondermiddel, die Rennies, en een uitkomst voor de mensen die zonder Rennies nauwelijks hun dagelijkse maaltijd aandurven - uit angst voor de zuurbrand daarna public*tlt: 1THO - SCHIEDAM HILVERSUM, 15 sept. De NTS zendt vanavond het vierde deel van „De bezetting" uit, de serie documen taires over Nederland in de tweede we reldoorlog, die tot stand is gekomen in samenwerking met het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie. In het tele visieprogramma van de VPRO kan men vervolgens om tien over negen voor het eerst kennismaken met het vraag- en antwoordspel „Toer-is-me" door Mie- ke Verstraete. In het kader van de Belgisch-Nederiandse uitwisseling volgt dan „Vertikaal", een één-acter van Tone Brulin van de Vlaamse televisie, die zelf de regie voert. Na een kort filmprogramma om tien over half tien wordt de avond besloten met een pro gramma, getiteld „Met Simon Vinken oog op bezoek bij zes jonge Vlaamse kunstenaars". Voor de KRO-microfoon speelt van avond om half negen in een gezamelijk programma het Metropole Orkest onder leiding van Dolf van der Linden met medewerking van de zanger John de Mol, waarna men kan luisteren naar „Rien, tien, twintig, dertig, veertig" van Leo Nelissen en Kees Schilperoort. Advertentie) Het tweede T.V.-net is er! Kijkt u maar naar de televisietoren van MADURODAM en Iuisternaarzijn uitzendingen! Den Haag Scheveningen PARIJS, 15 sept. In een door de O.E.E.S. gepubliceerd overzicht van de economische toestand in Noorwegen wordt onder meer gezegd, dat Noorwe gen er natuurlijk belang bij zou heb ben, wanneer de beide handelsgroepe ringen, de E.E.G. en E.V.A. in Europa zouden samengaan. Ongeveer driekwart van de totale goederenuitvoer van Noorwegen naar de E.E.G. gaat naar die landen van deze organisatie, waar de douanetarie ven laag zjjn en die deze rechten zul len moeten verhogen als het gemeen schappelijke buitentarief van kracht wordt. Bijna de helft van de totale goede renexport naar die landen komen voor op „lijst G" van de E.E.G. Daarente gen zulen de tariefverlagingen, die bin nen de E.V.A. tot stand zullen komen in de naaste toekomst een beperkte draag kracht voor Noorwegen hebben, want een betrekkelijk groot deel van de Noorse export geschiedt in enigszins bewerkte vorm, en op het geheel daar van zijn de douanerechten in de mees te E.V.A.-landen reeds betrekkelijk laag Op lange termijn echter zal de geleidelijke ontwikkeling van de mark ten aanleiding moeten zijn om de ex porten uiteenïopender te maken en het aandeel van de sterk bewerkte goede ren ervan te vergroten. Gezien de hachelijke positie van de Noorse betalingsbalans zou de rege ring naar alle waarschijnlijkheid deze doelstellingen wel moeten opnemen on der de doelen van haar politiek op lange termijn. In dit opzicht heeft de samenwerking binnen de E.V.A. reeds een gunstige invloed gehad. Er zijn nieuwe Noorse exportprodukten op de internationale markt gebracht en tus sen de ondernemingen werd een groot aantal overeenkomsten tot samenwer king gesloten. De Noorse regering zal niet nalaten alles te doen, wat in haar vermogen ligt, om die tendenties sterker te ma ken, aldus de O.E.E.S. Over de economische toestand in Noorwegen zegt de O.E.E.S., dat uit een onderzoek naar de waarschijnlijke ontwikkeling van vraag en aanbod in 1961 blijkt, dat de Noorse autoriteiten hun economische politiek veel beper- kender moeten maken, willen zij voor komen, dat de betalingsbalans en het niveau van de binnenlandse prijzen te sterk onder druk komen te st an. De noodzakelijkheid van het nemen van dergelijke maatregelen bijjkt dui delijk als men in aanmerking neemt de huidige kredietexpansie en de onzeker heid aangaande het resultaat van de onderhandelingen over de lonen in het algemeen en over de prijzen van land- bouwprodukten. De beperkende maatre gelen, welke de regering in 1961 nam gaan wel in die richting, maar er zou den aanvullende maatregelen nodig kunnen blijken te zijn om de toeneming van de vraag binnen de gewenste per ken te houden. Het met nauwkeurigheid vaststellen van het ogenblik, waarop anti-cyclische maatregelen genomen moeten worden veroorzaakt in Noorwegen, evenals in andere landen, aanzienlijke moeiiijkhe den. Gezien de grote gevoeligheid van de Noorse economie voor conjunctuur schommelingen in andere landen is het van belang, dat de Noorse regering zo soepel en zo snel mogelijk optreedt en gebruik maakt van de middelen, waar over het beschikt. Hoewel de vraag op het ogenblik mo gelijk het nemen van maatregelen tot beperking van de investeringen en het remmen van het verbruik nodig maakt, is handhaving van een hoog niveau voor de investeringen op lange termijn voor Noorwegen een niet te betwisten noodzakelijkheid. HILVERSUM, 14 sept. De AVRO is dit jaar begonnen met het instellen van min of meer geregelde onderzoe kingen naar de kijkgewoonten en de programmawaardering. Als gevolg van de zendtijduitbreiding enerzijds en de groei van het aantal kijkers anderzijds ontstonden er naar de mening van het AVRO-bestuur bepaalde problemen, die het noodzakelijk maakten, een dieper en gefundeerder inzicht te verkrijgen in de wensen, die bij de kijkers leven. Met het oog daarop zijn enkele en quêtes gehouden, waarbij verschillende methoder van onderzoek werden toege past. Ging het om problemen, die een snelle oplossing vereisten, dan werd ge bruik gemaakt van de telefonische en quête. Hoewel deze methode belangrij ke tekortkomingen heeft, bleek zij voor het beoogde doel uitermate geschikt. Betrof het daarentegen kwesties als irogramma waardering, voorkeur voor oepaalde programma's en kijkgewoon ten, dan werd de methode van het mondelinge en-of schriftelijke onderzoek gevolgd. Bij het laatste onderzoek, dat nog in augustus is gehouden, werden 650 kijkers ondervraagd, die met elkaar representatief konden worden geacht voor de tv-bezitters in Nederland. Dit werd gedaan met behulp van werkstu denten. De belangstelling van de kijkers voor dit onderzoek, bleek opmerkelijk groot. Gewoonlijk reageert slechts 10 tot 15 procent van de ondervraagden op de vragenlijsten, die hun per post worden toegezonden. Bij het laatste onderzoek van de AVRO antwoordde bijna zeven tig procent van de schriftelijk onder vraagden, terwijl de mondeling geïn terviewden de ondervragers, op een en kele uitzondering na, allemaal te woord stonden. Uit de ingestelde onderzoekingen is gebleken, dat de kijkfrequentie afneemt en het selecteren van de programma's toeneemt, naarmate men het televisie toestel langer in zijn bezit heeft. Dit re sultaat acht de AVRO tamelijk voor de hand liggend. De kijker raakt gewend aan de televisie, het nieuwtje gaat er af en men wordt van veelkijker op den duur steeds meer een selectieve kijker, die met betrekking tot de programma's een uitgesproken voorkeur en tegenzin gaat ontwikkelen. Verder kwam vast te staan, dat slechts weinig kijkers (achttien pro cent) bezwaar er tegen hebben, dat de televisie in de zomermaanden herhalin gen op telerecording geeft van bepaal de programma's. Wel stelde men als voorwaarde, dat het programma goed geweest moest zijn en dat de periode tussen de oorspronkelijke uitzending en de herhaling minstens anderhalf jaar moest zijn. Oudere mensen kijken vaker naar de televisie dan jongere. Ruim 43 procent van de ondervraag den kijkt des zomers minder vaak dan 's winters Vooral is dit het geval on der de plattelanders, die bovendien ver klaren, dat de zomerprogramma's min der goed mogen zjjn, omdat ze veel minder vaak kijken. Dertig procent van de ondervraagden was deze mening toe gedaan. Wanneer een meerderheid van bijna 72 procent zegt, dat de zomerprogram ma's slechter zijn dan de winterpro- gramma's, is dat volgens de AVRO een feit, waarmee danig rekening moet worden gehouden. Toch is volgens haar de mogelijkheid niet uitgesloten, dat an dere factoren dan uitsluitend de kwa liteit van de programma's tot deze on gunstige en teleurstellende mening heb ben geleid. De AVRO noemt als moge lijke factoren de onderbreking van de continuïteit (er wordt 's zomers door de televisie meer geëxperimenteerd en er worden nieuwe programma's gepro beerd), de invloed van de pers, die kritiek uitoefent op de zomerprogram ma's, het gebruik van telerecordings, waarvan de beeldkwaliteit minder goed is en het karakter van de zomer en de daarmee samenhangende mentale ge steldheid van de mensen. De winter avonden zjjn de traditioneel gezellige avonden. Thuis is het behaaglijk, de lcachel brandt, het is vroeg donker, kor tom, men verheugt zich er op, 's avonds thuis te zijn. Daarmee staat men ook meer open voor de televisie, die een medium is, waarvan men in de beslo tenheid van de huiselijke kring dient te genieten. Het ligt in de bedoeling van de AVRO om met deze enquêtes door te gaan en er zelfs uitbreiding aan te geven. AMSTERDAM, 15 sept. De Ne derlandse Sportfederatie beeft een film maatschappij uit Den Haag opdracht ge geven een film te maken, die een over zicht moet geven van de wijze waarop de toto-opbrengsten worden besteed. Bij na alle takken van sport zullen met vrij willige medewerking van sportlieden aan bod komen. Een belangrijk gedeelte van de tilm zal worden opgenomen in het Olympisch Stadion te Amsterdam. De rolprent wordt in roulatie gebracht on der alle bij de NSF aangesloten organi saties en verenigingen, onder auspiciën van de NSF-filmdienst. (Advertentie) M'rt gederfdis opt U staat hier niet: voorde Ba!reOvertgetzs wi/ ik. Lagr&b alleen huisarr&sbropleggen EN IEDEREEN MOET DAT WETEN aar waarom toch In het betons Van heb ondeteoek zat ik mij et aan onderwerpen U moe b vlag komen! Mer^T Rskratt - Petraaton.L ottbvoercL ff Iksnap er niets van! MAGISCHE VIERKANTEN Horizontaal ^en vertikaal dezelfde woorden invullen. 1 menigte - 2 kleur - 3 eiland in de Oostzee - 4 zuivelprodukt - 5 brandstof - 6 melkklier - 7 toespraak - 8 dunne schroefboor - 9 drank - 10 vette vloei stof - 11 roeispaan - 12 onderwerp - 13 dierenverblijf 14 touw (Mal.) - 15 geen uitgezonderd - 16 aardig. OPLOSSING 13 SEPTEMBER 1 nadeel - 2 deelname - 3 meteoor - 4 oorkonde - 5 defensie. 6 sieren. MOCO 1 2 3 i 9 10 11 12 2 10 3 11 i 12 5 t 7 B 13 U 15 16 6 H 7 15 S 16 iiiimiuiiiiiiiiiiiiiiiiiimiuiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiniiiI 50 „Ja, ja," antwoordt .Trans, „dat kan van veel in vloed zijn, maar het behoeft niet altijd zo te zijn." „Ik mag in deze dus wel op u rekenen?" dringt de notaris op een beslissing aan. „Is uw zoon nog niet wat jong voor zo'n post?" wint Frans tijd, ,,U als notaris..." „Bent u dan zelf niet jong, Verdam? En u bent directeur van de „Noordstar", een zaak met een wereldnaam en zoudt u dan een ander, die zelfs nog enkele jaren ouder is, te jong achten om de functie van president-commissaris waar te nemen?" „Inderdaad, ik ben jong, maar ik heb het bedrijf zien en doen opgroeien. Ik heb het zaadje gezaaid en de oogst binnengehaald, weer gezaaid en nog eens binnengehaald. Ik heb gekweekt en veredeld. Maar dat heb ik alleen gedaan. Ik ben jong in het leven, maar al oud in dit bedrijf, vergeet u dit niet." „Dus Verdam, u bent erop tegen, dat ik vaders opvolger wordt?" valt Gerard van Berckelaer hem in de reden. „Als notaris niet, daar heb ik niets in te zeggen. Trouwens, met de zaken van het notariskantoor zal je voldoende op de hoogte zijn. Maar als president commissaris van de „Noordstar"? Laat ik dan maar ronduit zeggen, ja! Voor je vader vind ik het ver draaid jammer. Ja, ik ben er op tegen. Wat weet jij van een sloperij?" „Wat weet vader ervan?" „Hola, wat ik er van weet, weet je vader. Maar ik vrees, dat dit met jou niet het geval zal zijn. De zaken staan hier anders. Dat moet ik nadrukkelijk vaststellen." „Maar ik zie niet in, waarom de zaken hier anders staan?" „Omdat er in de toekomst meer dingen zullen zijn, die jij, als je benoemd bent, anders zult inzien dan ik, dat voel ik zo en dat kun je mij niet uit het hoofd praten." „Gaat u niet te veel op uw gevoel af Verdam?" tracht Van Berckelaer Frans te overreden. Frans is echter niet te overreden. Met Gerard van Berckelaer kan hij niet samenwerken. Dat moet ver keerd gaan, dat zal verkeerd gaan. De man is nu eenmaal zijn sympathie niet. Het is jammer voor de vent, maar het is zo. Tersluiks kijkt hij naar Rie, die quasi druk bezig is met een handwerkje. Het valt bijzonder mee, dat zij niets zegt, denkt hij. Haar breinaalden tikken vinnig op elkaar. Ze zou zo graag willen zeggen, willen vragen: „Wat heb jij dan tegen Gerard?" Maar zij weet, dat die vraag de knuppel in het hoenderhok zou zijn. Zij ziet naar meisjesjaren voorbijtrekken, waarin zij met Gerard stond te trekkebekken en waarin de smidsjongen, die Frans toen was, schuw voorbij- sloop. Dat is het wat Frans tegen Gerard heeft. Hun wegen kruisen elkaar te vaak. Rie zwijgt echter en breit met nog groter snelheid voort. „Mijn gevoel bedriegt mjj nooit, notaris.-En ook nu zal het mij niet bedriegen. Waarom kunt u niet aan blijven? Uw afscheid sus notaris behoeft dit commis sariaat toch niet in de weg te staan?" „Ik dank je voor je vertrouwen, Verdam, maar ik heb rust nodig. Denk er nog eens over na. Ik begrijp, dat je overrompeld bent. Ga niet over één nacht ijs. Dat is een uitstekend devies voor een zakenman." „Als er één nacht ijs is, kun je nog varen, notaris, vergeet dat niet." „Maar niet zo gemakkelijk meer, dan is het dubbel oppassen. Dat weet je toch wel." „En daarom zal ik oppassen." De notaris is opgestaan. Naast hem staat Gerard. Zij drukken Verdam de hand. Die van de notaris is stevig: „Slaap er nog maar eens over." Het slappe handje van Gerard zegt: „Verdam!" Twee paar ogen ontmoeten elkaar. Hét mijn blikken van haat geworden. „Dag mevrouwtje," groet notaris Van Berckelaer dan. „Misschien hebt u wel invloed op uw man." „Ik... denk... van... niet... notaris," zégt Rie, als zij de bli'k van Frans ziet. „Dit is een mannenkwestie, waar ik mij liever buiten houd. Dag Gerard!" Frans laat zijn gasten uit. Als hij boven komt loopt zijn gal over: „Dat heb je goed gezegd. Dit is een mannenkwestie, daar moet de notaris geen vrouwen in halen. Ik kan die lanterfant niet zien. En die zal zo'n beetje toeziende voogd over mij gaan spelen; met mijn goedvinden nog wel. Ik voel er geen cent voor. Mijnheer haalt zjjn sigaren bij Hoogendoom. Dat staat chic. Als hij maar weet, dat een sloperij geen chic is. Dat is geen scheepswerf. Dat is een zaak in oud roest. Een voddenkoopman in het groot. Neen, dat is toch niets voor Gerard van Berckelaer!" „Ik heb het toch niet voorgesteld, waarom val je tegen mij zo uit?" „Omdat ik je breinaalden heb horen tikken, daar om." „Jij moei Gerard van Berckelaer altijd met mij in verband brengen." „Omdat dit altijd zo geweest is." De deur klapt dicht. Frans trekt zich terug in zijn kamer, waar hij staart over de wijde stilte van de kalmerende rivier. XXIX Frans moet het wel beestachtig druk hebben, als hij bij een bezoek aan Rotterdam zich een wandeling langs de rivier ontzegt. Even kijken, hoe laat of het is. Elf uur. Dan gauw afrekenen. „Ober, asjeblief." Op de tafel liggen een dubbeltje, vijf cent en een entree biljet a 15 cents: Café-restaurant Coomans. „Dank u wel mijnheer." En de kellner strijkt zijn Dinsdags fooitje van Verdam op: het entree bil jet om het restaurant zonder vertering te mogen bezoeken, tevens de eerste betaling voor een con sumptie. De kellner is er goed mee en de baas ook, want, wie de zaak uitloopt, heeft zijn recht op con sumptie verloren. Een maatregel, welke Frans goed kan begrijpen. Het zou hier anders een zaai vol klanten en een kas zonder contanten zijn. (Wordt vervolgd) ZATERDAG HILVERSUM I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gym. v. <1. vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Lezing. 10.05 Morgen wijding. VARA: 10,20 Gevar. progr. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Orgelspel en zang. 13.00 Nws. 13.15 VARA- Varia. 13 20 Tijd voor teenagers. 14.15 Streekuitz 14.35 Fanfarekorps. 15.00 Ma tinee op de vrije zaterdag: 1. Koorzang. 2. Concertgebouw-ork. 16.40 Boekbespr, 17.00 ..Tazzmuz. 1.730 Weekjourn. 18.00 Nws en comm. 18.20 Lichte muz. m. comm. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Klankb. 19.55 Lezing. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Metropole ork. 20.35 Soc. comm. 20.50 Gram. 21.00 BBC Symf. ork. en so liste. 22.00 Sportact. 22.30 Nws. 22.40 Licht progr. 23.10 Lichte ram. 23.40 Gram. 23.55-24.00 NWs. HILVERSUM II, 298 m. KRO. 7.00 Nws 7.15 Gewijde muz. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. Nws 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok- noodkl. 12.04 Gram. 12.30 Land- en tuinb, meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Gram. 13.50 V. ri. jeugd. 14.00 V. d. jeugd. 15.00 Prome nade ork en sol. 15.40 Gram. 16.00 Gre goriaanse zang. 16.30 Instrum. octet. 16.50 Koorzang. 17.15 Gram. 17.20 Sportact. 16.30 Gram, 18.00 Kunstkron. 18.30 Gram. 18.45 Vragenbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Nws. 19.10 Act. 19.25 Gram. 19.50 Licht baken. 20.00 Intern, vokalisten concours. 21.00 Gram. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Wij lulden de zondag In. 23.00 Reli gieuze muz. m. comm. 23.55-24.00 Nieuws. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.13.40 Gram. 15.45 Gram. 18.45 Gevar. muz. 19.30 Gevar. progr. 23.36 Pianoreci tal. ENGELAND. BBC Light Programme 1500 en 247 m.12.00 Gevar. muz. 13.35 Lichte muz. 14.00 Dansmuz. 14.45 Gevar. progr. 16 45 Britse koperork. kampioen schap. 18.30 Britse koperork. kampioen schap. 19 31 Henry Wood Promenade com Symf. ork. en sol. (20.50-21.10 Samenzang. 32.00 Gram. 22.40 Gram. NDR-WDR, 309 m.: 12.00 Gram. 13.15 Gevar. muz. 16.30 Gevar. muz. 19.30 Koor zang. 20.10 Dansmuz. 22.10 Ork. conc. 22.35 Dansmuz. 0.05 Dansmuz. 1.00 Gram. 2.00 Weerber en gevar. muz. FRANKRIJK 111, 280 en 235 m.12.10 Ork. conc. 13.05 Gram. 14.00 Gram. 14.40 Kamermuz. 15.40 Ultwlssellngsprogr. met Radio Moskou: La Mégère appnvoisée, opera. 20.10 Restlval v. Royaumont: Reci tal. 21.35 Gram. 22.00 Uitwissellngsprogr. met Radio Bremen: Weenie muz. 23.05 Gram. BRUSSEL, 324 m.12.02 Gram. 12.35 Gram. 13.15 V. d. teenagers. 14.00 Gevar. muzik. progr. 15.30 Omr. ork. 16.00 Thea- terkron. 16.20 Dansmuz. 17.15 Dagklapper Golflengten: z5,55m: 31.10m; 196m. Uur van uitzending: 22.15 u- VRIJDAG 15 SEPTEMBER In de Sint Pieter staat beeld I DAGELIJKS 21.00 UUR Gezinsrozenkransgebed in bet v tijn o.a. on de I96m. (N.B.: Programma-wijzigid^fj, voorbehouden vanwege aktu»" teiten.) lit, kal. 17.20 Liturgische «'TO 17.30 Kamermuz. 18.00 Orgelrecital- „yri V. d. sold. 19.30 Festival v. Salt*,,3,01 1961: Simone Boccanegra, opera, Amus. ork. 23.30 Dansmuziek. 484 m.: 12.52 Gram. 13.00 NWS; Bel canto. 14.03 Filmmuz. 17.00 NWS' Gram. 18.02 Nwe gram. 18.38 Gram- „j.l« Nws. 20.30 Hoorsp. 21.30 Gram. Jazzrauz. 22.45 Gram. 22.55 NWS' Gram. 23.55 Nieuws. NTS: 15.00-16.30 Eurovisie: 6-"$. wedstr. zwemmen. VARA: 17.00 kind. NTS: 20.00 Joum en weer" NTS: 21.30 Eurovisie: BBC oj VARA: 20.20 Achter het nws. 20.3" conc VARA: 22.00 Gevar. progr. DUITSE TV-PROGRAMMA'S 15.90 Marionettenspel. 15.30 6-landenwedstr. zwemmen. 16.30 K taire. 17.10 Verkiezingen. 18.09-1 °-ó0rCv„ tholieke vesperdienst. (Regionaal NDR: 18.35 Progr. overz. 18.45 schau. 19.25 Weekend in Parijs- \ref.j 14.00 Die Wocht Hier und Ueute, jj.» joum. 18.40 Hier und Heute, Jour»- \d~ Vader Is de beste), 20.00 Journ.„j; overzien 20.20 Toespraak. 20.3" die. 22.30 Laatste nw». 22.45 Het voor de zondag. VLAAMS BELGISCHE TV-PR°G%f' 15.30 Eurovisie: 6-landenwedstr.^, p', men. 16.30-18.00 V. d. Jeugd. renfllm. 19.30 Weekjourn 20.0" vef-: en woeroverz. 20.30 Qulzprogr. V'is„s. v. d. VARA). 21.15 Film. 21.30 E Henry Wood Promenade conc. 22. progr. 23 00 Nws. FRANS BELGISCHE TV- 15.30-16.30 Eurovisie: 6-landenw menade conc. 22.00 La Main dans 22.46 Journaal. zwemmen. 19.30 Feuill. 20.00 J"f'.c Film. 21,30 Eurovisie: Henry

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 2