Frankrijk blijft tegen associatie met Antillen 4 UUR MADRID^ Banksaldi belangrijk onder het verplichte gemiddelde ABAS I N ^^ÊÈÊÉÉÈÈÊi^Èlii DE GEHEIMZINNIGE STER DE LAATSTE SLAG m DAGPUZZIi Oliekwestie vormt nog steeds het grote struikelblok BRIEVEN van lezers le cognac de Napoléon De misdaad van Richard Ross WEEKSTAAT NEDERLANDSCHE BANK O SOLE V B WOENSDAG 25 OKTOBER 1961 PAGINA 2 Suriname tot E.E.G toegelaten Weduwe of ongehuwd? Z.-Afrikaanse Hertzog- prijs voor dichteres Notering te New York Unilever dient vereiste stukken in Aandelenkapitaal zal uit stukken van 20 bestaan Examens NU PER KLM GOEDKOPER EN SNELLERI NON STOP Aft NAAR kalmeert de zenuwen zonder slaap te verwekken I DE AVONTUREN VAN KUIFJE EN BOBBY door HERCÉ 20 Copyright Castermar» DRING een ogen blikje! Een ogenblikje! Ik kom d'r Hoera Hoera'PVe /eren Hoera /Ve yvachten nog eyen met het einde yan de yyere/df. Niksnu Kwajongen tVat heeft hij gedaan?... E RIG DE NOORMAN '{f Wjwd', 5C-6d& 50. De gehele nacht trekken ze voort in westelijke richting, door het dichtste van de wouden, die Gondalfs krijgers gelukkig goed blijken te kennen. Gedurende de dag verbergen zij zich, zonder dat ze iets van achtervolgers merken, maar tegen de avond komt een van de zwaar bewapende krijgers van Gondalf opgewonden bij hen. „Een eindweegs naar het noorden hebben we een krijgsbende ontdekt," meldt de man. „We hebben deze eens van dichtbij bekekenhet is Heer Padmond met zijn Franken." De zieke burchtheer poogt zich op te richten, als hij het bericht hoort en roept uit: „Padmond? Daarheen kunnen we gaan. Hij zal ons helpen'." „Dwaasheid," 'onderbreekt Eric hem. „Hij heeft de zijde van Attila gekozen en weet ongetwijfeld, dat Allan jacht op ons maakt." „Op u Heer Koning," verbetert Gondalf hem met een fijn lachje, „niet op mij. Ze weten niet eens van ons bestaan af." Een ogen blik vreest Eric, dat Gondalf hem in de steek zal laten, doch dan ve - volgt de zieke: „Padmond meent het niet slecht, Heer. Hij wilde allee' bloedige strijd met Attila voorkomen. Dat hij daardoor strijd kreeg Wj zijn eigen broeder is triest genoeg. Hij was het echter, die ons l'e waarschuwen, vlak voordat de Hunnen mijn burcht aanvielen. Daaraa" danken wij het, dat wij nog leven." Met een diepe frons staart Ei' voor zich uitdan kijkt hij de kring van moede, wanhopige, opgejaagd mannen rond en hij ziet de nauw verholen hoop in de ogen van de zieke burchtheer. „Goed," zegt hij dan, „we zullen het er op wagen." „Wel)3» vooruit maar," snuift Svein monter, „en zo'n waagstuk is het nou o° weer niet, want veel meer dan mijn leven en mijn ouwe helm kan ik e zogezegd niet mee verliezen." O SO LP JAZZ-MIS door kardinaal verboden door RICO BULTHUIS tmordtmirnoiod) li 2 12 3 3 4 k 5 5 6 s 7 BRUSSEL, 25 okt. Door de simpele overlegging van een aanvullende akte door het Koninkrijk der Nederlanden zullen althans juridisch gezien Suriname en de Nederlandse Antillen kunnen worden geassocieerd met de Europese Economische Gemeenschap. Hiertoe heeft de ministerraad van de E.E.G. dinsdag in Brussel besloten. Dit betekent in feite, dat voor Suri name geen enkele hinderpaal een as- Advertentie Een nobele sherry- Vanouds in Engeland geprefereerd door kenners, wier sublieme smaak hen als vanzelf Harveys doet schenken. Bristol Cream en an fiere from very dry to very street" GEBR. STEUR N.V. ICMICOAM Import Plaatsing van ingezonden stukken Brieven van Lezers") "betekent niet noodzakelijk een bewijs van instemming doch betekent slechts dat de hoofd redactie het ingezonden stuk ter kennis van de lezers wil brengen. Het feit van de plaatsing onttrekt zich echter niet aan de verantwoordelijkheid der hoofd redactiei, die zich dan ook voorbehoudt een ontvangen stuk zonder opgave van redenen terug te zenden. In het alge meen is ondertekening met naam en adres vereisttenzij in een zeer bijzon der geval de hoofdredactie dwingende redenen aanwezig acht van deze regel af te wijken. Onlangs kwam er een kennis bij mij die mij verbaasde met haar uitroep: ,,Ik wou dat ik maar een weduwe was!" De oorzaak van die uitroep was, dat zij had gelezen dat men van plan was om ook weduwen van 40 jaar zonder kinderen te pensioneren. Mijn kennis is omstreeks 40 jaar maar ongehuwd. Of zij dat nu zo leuk vindt daar moeten we maar naar ra den, maar in ieder geval moet zij iedere dag naar kantoor en 's avonds haar huis en het eten verzorgen. Nu is zij nog in een gunstige omstandigheid dat ze een eigen huis heeft, maar hoe veel van dergelijke meisjes en ouder leven in een kamer bij iemand in, wat ook niet altijd gezellig is. Als zij nu 40 jaar zijn moeten ze gewoon blijven door werken tot hun 65e jaar. Maar een weduwe zonder kinderen krijgt dan al vast een niet te versmaden toelage. Zij zal daar dan wel niet van kunnen leven, maar het is meegenomen nietwaar? Is dat geen onrechtvaardige verhouding? Zo'n weduwe kan toch ook gaan wer ken. Er is in deze tijd zo'n behoefte aan vrouwelijke hulp. Voor een weduwe met kinderen is er alles voor te zeggen dat zij geholpen wordt, maar een kin derloze weduwe kan evengoed een baan aannemen als een vrijgezel. Het on- billjjkste ervan is dat ze wel mag bij dragen voor dat pensioen door de be lasting die zij moet betalen van haar loon, maar zelf er van profiteren komt praktisch niet voor Ook ken ik een vrijgezel die nog met haar vader woont die al 80 jaar is, en die moeten leven van het pensioen van de vader. Maar als hij komt te overlijden houdt dat natuurlijk op en wat moet er dan met de dochter, die inmiddels ook 60 jaar geworden is. Dan moet zij uit werken gaan of zo iets. Was ze nu maar weduwe dan kreeg ze pensioen! Wat ook onbill jk is, een weduwe van 65 krijgt minder dan een van be-.eden de 65 jaar. Maar als zij haar schoenen moet laten maken of naar de slager enz. enz. gaat moet zij evenveel betalen als de jongere wedu wen, die meestal toch nog wel wat bij kunnen verdienen. J. VAN STEENHOVEN sociatic met de gemeenschap in (le weg staat. Anders ligt dit voor de Neder landse Antillen. Ook dinsdag volhardde Frankrkijk in zijn bezwaren tegen de voorgestelde regelingen voor invoer van Antilliaanse olie in de zes landen van de E.E.G. Woensdagochtend zal een speciale werkgroep van de Europese commissie Rey alsnog trachten in een afzonderlijk onder leiding van het Belgische lid J. protocol deze kwestie te regelen. In Ne derlandse delegatiekringen wordt daar bij gehoopt, dat nog voor woensdagmid dag nieuwe instructies van de Franse regering Brussel zullen bereiken, zodat ook voor de Antillen de weg vrij zal zijn. Het was de minister van Econo mische zaken, drs De Pous, die de mi nisterraad dinsdag wees op de ernstige gevolgen van een verdere vertraging van de Antilliaanse associaties, vooral nu voor Suriname geen moeilijkhe den meer bestaan. Met voorbehoud dus van de regeling voor de Antilliaanse olie zullen de beide rijksdelen dezefde verhouding tot de Europese gemeenschap verkrijgen als de geassocieerde gebieden van de E.E.G. in Afrika, zoals dit is geregeld in hoofdstuk vier van het verdrag van Rome. Tot aan de vergadering, waarop de ministerraad dit verrassende besluit nam Frankrijk was het laatste land dat zich bij de simpele methode aansloot was gevreesd, dat ook juridisch de associatie van Suriname en de Antillen veie moeilijkheden zou meebrengen. Inmiddels bleek voor de Franse dele gatie dinsdag geen van beide door de Europese commissie uitgewerkte oplos singen voor de oliekwestie aanvaard baar. De eerste hield in, dat voor de invoer van de Antilliaanse olie op een E.E.G.- markt een minimum en een maximum zou worden vastgesteld. De andere voor gestelde regeling kwam er op neer, dat deze invoer afhankelijk zou zijn van een steeds opnieuw te bepalen beleid, zonder dat hoeveelheden zouden worden gefixeerd. AMSTERDAM, 25 okt. In het Suid- Afrikaanse Instituut is de Hertzog-prijs voor vertalingen uitgereikt aan de Zuid- afrikaanse, in Nederland woonachtige, dichteres Elisabeth Eybers. De prijs werd toegekend door de Suidafrikaanse akademie vir wetenskap en kuns. De ambassadeur van Zuid-Afrika, de heer H. A. Rust overhandigde het ereblijk. In aansluiting op deze plechtigheid heeft de voorzitter van de Nederlands Zuidafrikaanse Vereniging, mr. J. Keu- ning, een houtskooltekening van Therese Schwartze voorstellende de bekende generaal De La Rey aan de ambas sadeur aangeboden ROTTERDAM, 25 okt. Unilever deelt mede, dat de voor de notering der gewone aandelen Unilever N.V. en Unilever Limited ter beurze van New York (New York Stock Exchange) ver eiste stukken zijn ingediend. Publikaties omtrent de inhoud daarvan kunnen wor den gedaan nadat het beursbestuur op de noteringsaanvrage zal hebben beslist. Het ligt in de bedoeling, dat de ge wone aandelen van Unilever n.v. te New York zullen worden verhandeld in de vorm van originele aandelen op naam, groot 20 elk, en de gewone aandelen van Uniliver Limited in de vorm van Amerikaanse certificaten (depositary re ceipts) op naam, groot pd st 1 elk. Met het oog hierop is bij Unilever n.v. een statutenwijziging noodzakelijk, waarbij o.a. zal worden bepaald dat vrij wel het gehele gewone kapitaal voortaan zal bestaan uit aandelen van 20 elk in plaats van 1000 elk. Voor dit doel zal in november a.s. een buitengewone ver gadering van aandeelhouders van Uni lever n.v. worden gehouden. De notering te New York is aange vraagd voor 23.981.200 aandelen in Uni lever n.v., groot 20 elk, vertegenwoor digende het gehele bij het publiek uitstaande gewone aandelenkapitaal van Unilever N.V. groot ƒ479.624.000 en voor 33.702.861 Amerikaanse certificaten van gewone aandelen groot pd st 1 in Uni lever Limited. UTRECHT, 25 okt. Kand. wisk. en natuurwetensch. A: J. J. Duister- maat (cum laude), Den Dolder; C. H. P. van Trigt, Utrecht; M. van Loon, Velp-Gld.; D: G. van Dijk (cum lau de), Kampen; A. Clemens, Maastricht; P Padmos, Eindhoven: A. B. Leussink, Haaksbergen; E: D. Bax, Heerlen; G. J. C. van der Horst, Amersfoort; N. G. Westerink, Harderwijk; K: P. Ketner, Utrecht; mej. A. D. Rinsema, Dor drecht. L: mej. J. C. L. H. Benneker, Enschede; T. H. Khouw, Utrecht; H. J. H. M. Ligtenberg, Dongen; A. M. van Meenen, Culemborg; doet. farma cie: M. F. van Lunen, Nijmegen; D. H. Recter, Veenendaal; doet. scheikunde: R. Ankersmit, Gorssel; H. Loriaux, Utrecht; A. J. Leusink, Nijmegen; Y. D. van der Meulen, Bilthoven; G. A. Rijnders, Utrecht; J. A. Weber, Hilver sum; J. H. H. van Willigen, Den Haag; doet. natuurkunde: P. de Wit, Jutfaas; doet. biologie: mevr. J. M G. Boots- ma-yan der Moor en, Hilversum; C. P. M. Görts, Eindhoven; doet. aradrijksk.: W. J. M. van der Linden, Utrecht. NIJMEGEN, 24 okt. Doet. rech ten: de heren F. A. M. van der Kroon, Breda en E. A. Berger, Belfeld; kand. wijsbegeerte: de heer R. J. Bruning, Nijmegen; kand. pedagogiek, zuster M. Savio, (A. L. H. Bruggemeijer), Nijme gen. Advertentie ELKE WOENSDAG V EN ZATERDAG NASCHRIFT VAN DE REDACTIE: Als de inzendster tot de conclusie wil komen dat ook sociale wetten met alle aardse zaken het onvolmaakte gemeen hebben, heeft zij gelijk. Een volksver zekering is oen betrekkelijk ruw mid del tot leniging van de nood, waarbij ook de ene weduwe zich onder dezelfde regeling slechter behandeld kan voelen dan de andere. Dat is dan ook de reden waarom de wet veranderd wordt. Men wil de leeftijdsgrens verlagen om dat de ervaring geleerd heeft, dat deze grens niet geheel redelijk was. Als die wijziging inderdaad tot stand komt, mag men zeggen dat de wet beter is dan zij vroeger was. Niet dat zij daar mee volmaakt wordt, want pijnlijke verschillen zullen er altijd wel blijven. Inderdaad mag men zich wel af vragen of met het beter worden van deze en dergelijke regelingen waar aan de ongehuwden meer plichten dan rech- ten kunnen ontlenen, de positie van deze laatsten geen verandering behoeft. De SER houdt zich momenteel dan ook bezig met dit probleem en zal er t.z.t. advies over uitbrengen. Ook uit daden en overwegingen van de regering is de laatste tijd gebleken dat de jngehuwden bij het harmoniseren van sociale belan gen geen geheel vergeten groep zijn. Intussen zou men de macht en de taak van de overheid schromelijk over schatten als men van haar verlangde dat zij alle lasten, die de mens be schoren kunnen zijn, zou moeten com penseren met de nauwkeurig uitgewo gen lusten van een geldelijke compen satie. De uitroep: ,,was Ik maar wedu we", is wel verklaarbaar en vergeef lijk, maar zij komt toch neer op de wens: was mijn man maar dood. Dat is dan voor de ongehuwde geen reali teit, maar voor de weduwe helaas wel. Geluk is niet voor geld te koop, maar ongeluk is evenmin met geld te com penseren. Als de overheid een poging doet om lasten te verlichten betekent dit niet dat men daarna de zaak kan omdraaien en dat men eikaars geluk feilloos kan toetsen aan de uitkering die men verkrijgt. Daarmee zou men namelijk de overheid te veel eer be wijzen, want de laatste instantie voor belasten en beladenen is zij beslist niet. AMSTERDAM, 25 okt. Uit de week staat van de Nederlandse Bank per 23 oktober jl. blijkt dat het bedrag van het door de banken op die dag bij de Ne derlandse Bank terug te kopen gestalde schatkistpapier 404 min bedroeg. (Dit papier is op 22 tot en met 26 septem ber en van 4 tot en met 6 oktober jl. bij de Nederlandse Bank gestald. In de af gelopen week hebben de banken kenne lijk grote bedragen aan belastingen moe ten betalen. Het saldo van de schatkist is namelijk met 160 min tot 1226 min gestegen. Daar de Chartale circulatie praktisch ongewijzigd bleef, kwam van die zijde geen verruiming van de markt. Van de rekening andere ingezetenen kwam 4 min in de markt. De stand van deze rekeningengroep is nu 167 min. De banken teerden zwaar op hun te goed bij de centrale bank in en konden slechts door het opnemen van 128 min dure voorschotten hun tegoed handha ven op 246 min, dat is 410 min lager dan vorige week. Volgens het nieuwe percentage van de kasreserve (zes pro cent) wordt het verplicht aan te hou den gemiddelde saldo getaxeerd op cir ca 410 min., zodat de banken de perio de 23 oktober - 21 november met een flinke achterstand zijn begonnen. Woens dag konden de banken echter weer schatkistpapier aan de Nederlandse Bank verkopen tegen een disconto van 2,25 pet, terwijl 25 oktober de kwartaal uitkeringen van de staat aan de gemeen ten circa 200 in de markt brengen. Bo vendien vervalt op 27 oktober 57 m'ln schatkistpromessen, welk bedrag ten volle aan de baken ten goede komt. De geldmarkt is krap, de daggeldrente on veranderd l'/t procent. Advertentie in 11000 Actlvai Goud Buitenl. vord. goud en deviezen Buit. betaalmidd. Vord buitenl guld. Wiss in disc. Wiss. gekocht Voorsch. rek. crt. (1 Voorsch Rttk Nederl. munten Diverse rek. Passiva: Bankbiljetten Rijks schatkist Saldi Bank in Ned. Saldi andere ingezet. Saldi buit circ. tl. Saldi and. niet-ing. Saldi buit. gelds. Diverse rek. 16/10 23/10 5.697.611 5.697.611 Nederl. schatk. pap. bult. circul. banken Muntbilj door de staat in circulatie gebracht Tot goud en dev. W v. conv. dev. netto Percentage goud en deviezen Toelichting: (1) waarvan uit hoofde llq. bllat. ak- koorder 520.941 169 19.069 683.076 9.440 22.705 6.990 4.896.297 1.065.280 655.680 171.256 99.497 7.280 12.221 52.625 36.200 67.954 6.082.592 508.889 90.01 525.090 219 16.952 279.100 137.062 22.439 7.940 4.894.992 1.225.559 245.885 167.295 81.682 7.172 13.949 50.581 36.200 67.858 6.100.869 511.360 93.75 VERBODEN TOEGANG VERBOD VERBODEN TQFfiAN6 ©PIB| COPIMIGUI Advertentie C0URV0ISIER IMP. OUD HAARLEM LONDEN, 25 okt. (KNP) Kardinaal Godfrey, de aartsbisschop van Westmin ster, heeft de uitvoering verboden van de nieuwe jazz-mis van de 29-jarige jazzmusicus Malcolm Williamson. Wil liamson had de mis speciaal gecompo neerd voor het Chrlstus-Koningfeest. De Mis zou 29 oktober in de kerk van St. Anselmus en St. Cecilia in Londen ten gehore worden gebracht. Kardinaal God frey acht Williamsons compositie niet geschikt voor de eredienst. V.S. Een Amerikaanse helikopter van het type-Husk EH 43b heeft dinsdag een wereldrecord gevestigd door in 15 minuten en 15 seconden tot 30.000 voet (9.144 meter) te stijgen. In 1958 had een Franse Alouette er 17 minuten en 43 seconden voor nodig. Het Ameri kaanse toestel verbeterde ook records voor 10.000 en 20.000 voet. Deze waren gevestigd door Amerikaanse hef- schroefvliegtuigen. (AFP) 8 Wat loopt die Japanner over de gang te sluipen, wat voert hij uit? vroeg hij. Tilly bladerde in haar nieuwe boek, keek niet op. Ze zei terloops: O niks... hij zoekt ratten. Toen legde ze het boek weg. Ratten... sprak Galjaard haar na. Weet u dat mevrouw Weber jarig is? Tilly was een en al vrolijkheid. Ze wees: Zóooo'n taart heb ben we gegeten, en leuk dat het er was, enorm leuk! Ik moet eens naar beneden, riep Galjaard ver schrikt. Hij nam haastig afscheid en maakte dat hij weg kwam. Op de gang, op de derde etage, keek hij naar de deur van Lucy Filippo en nogmaals zei hij, luider dan hij boven had gezegd: Ratten, verdik keme. Dp zijn eigen kamer vond hij de ijverige Nellie aan het bloemenschikken. Ze gaf hem een gulden terug, maar hij maakte een afwerend gebaar, bedankte haar voor de moeite en vroeg, of er nog feest was beneden. Nellie gaf een kort verslag van de feestelijke ge beurtenissen. Jammer zei ze, dat meneer Ishiguro een rare brief voorlas over communisten. Hij moet elke maand geld betalen, omdat hij een spion is. Hugo Galjaard staarde voor zich uit, liet haar door- kakaien. En er stond „geeneens" een naam onder de brief, zei Nellie, de vaas met bloemen trots ophef fend. Vindt u het zó mooi meneer? Meneer Ishiguro, zei je? Wat meneer? Van die brief. Nellie was de draad kwijt. Ze keek naar de bloemen en daarna naar Galjaard. Waf f er brief? Zonder naam. O ja, ja, gek hè, iedereen vond het gek. Hugo beet zich op zijn lip. Hij nam de bloemen aan en ging naar de deur. Dan wendde hij zich naar het dienstmeisje om, die afgeknipte stelen en bescha digde bladeren bij elkaar stond te vegen. Wat zeiden ze van die brief, vroeg hij. Nellie keek op, ze staakte haar bezigheid en streek zich de pieken uit de ogen. Ze zeiden niks, nee... ze gingen weg. Mevrouw heeft een stuk taart voor u bewaard, ik zal het u di rect geven, het staat in de keuken. Terwijl Hugo Galjaard zijn bloemen aanbood en zijn stuk taart at, waarbij hij genoodzaakt was in een kring vreemde dames als de enige man te kijk te zitten werd er bij Ishiguro aan de deur geklopt. Daar het je de dokter, dacht de Japanner, maar het was de dokter niet, doch'de talenleraar Lucas, die hem te spreken vroeg. We hebben, zo zei hij, vanmorgen 'n uurtje bi elkaar gezeten. Heeft u er bezwaar tegen, bi) mij eei glaasje te komen drinken, vanavond bijvoorbeeld' Aardig, antwoordde Ishiguro hoffelijk, aardif dat de mensen elkaar zo vinden na een meer per soonlijke kennismaking tijdens een ongedwongen sa menzijn bij onze gastvrouw. Hoe vond u die taart? lachte Lucas. Die taart met haar leeftijd erop? Ze lachten beide hartelijk. Zachtjes, opdat de ma joor, die naast hem woonde, hem niet zou kunnen ho ren, sprak hij: Onze Dupuis heeft nog altijd soldatenmanieren, maar hu meent het goed. Misschien, zei Lucas op een vage, dBumwwe manier, als geloofde hjj weinig van de goede bedoe lingen van de oude knorrepot. Bob Lucas keek eens rond. Hij vertelde, dat hij nog nooit in deze kamer was geweest en dat hij, om het nu maar eerlijk te zeg gen, altijd iets Oosters had verwacht. Ishiguro toonde hem nu een foto die aan de muur hing en waar enkele personen in nationale kleder dracht op waren afgebeeld. Dat zijn Ishiguro's, neven in Tokyo. Deze foto is de enige Oosterse, dat ik over heb gehouden, be halve dan mijn achternaam. Bob Lucas loerde naar de boekenkast en vroeg, of nu bij gelegenheid eens iets over de Japanse taal zou mogen vernemen, dat interesseerde hem zo. Laten we zeggen, zei Ishiguro, met enige trots, dat ik ook de taal heb weten te behouden. Hij haalde een aantal boeken uit zijn kast en gaf ze aan Bob Lucas, die eerbiedig het hoofd schudde bij het zien van de ingewikkelde lettertekens. Bob Lucas was een man van een jaar of vijftig, die leefde van zijn lessen. Als ieraar, had mevrouw Weber eens in ver trouwen verteld, (mevrouw Weber vertelde veel in vertrouwen) kon Lucas geen orde houden. Hij had toen een paar actes gehaald en was zich gaan ves tigen als particulier leraar. Hij gaf in hoofdzaak ïohriftelijke lessen en was verbonden aan een groot nstituut voor moderne talen. Ook onderrichtte hij Jpaans en Zweeds. Hij behoorde, met Galjaard en Lucia Filippo, tot de „rustige" bewoners. Mevrouw IVeber deelde haar huurders in groepen: rustige en astige, nette en slordige, fatsoenlijke en rare. Spoe- lig zou ze tot de ontdekking komen, dat ze nog een paar veelvoorkomende groepen (in haar huis) had >vergeslagen. Het vertrek van Bob Lucas viel samen met de komst van de dokter, die kennelijk op de gang had staan wachten. Tilly Agarra kwam juist voorbijhollen en ze zwaaide joviaal tegen de groep mannen, waarvan de jongste nog tien jaar ouder was dan zijzelf: Dag kinderen! zei ze. Dokter Ho- gendijk schudde van pret. Bob Lucas knikte goed keurend. Advertentie LETTERGREEPR A AD SEE verticaal deze'J roiV?L Horizontaal en woorden invullen. arow— 1. scheepsuitruster; 2. op die HoU3lL,' in vele soorten; 4. plaats in 5. 5. tak van een bepaalde boom. van de gevechtsvoering. Oplossing van 24 oktobe'- a(jjeii. Horizontaal: 1. wachtkamer; 5, ij' café; 3. amputatie; 4. girl, ri""Tr'ak, toeren; 6. wasdom, eed; 7. aa'totm 8. Plato, RS; 9. jongelui; 10. Nö^- 11. axioma. adm'' wapen; 2. dit.0' Verticaal: 1. w„„B, .._r heUJ, - raai, ba; 3. cipres, Ajax; 4. n 7 ad'. 5. tut, Toronto; 6. aroma, ê0Ij' efeff>e Kreta; 8. maitre, ontslagen; ULO; 10. re, endemie.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 2