Subsidie voor Nationale Speelweek Wala voi mt de vrouw van vandaag i ri E FLINKE BEDIENDE Oe krant kunt U niet missen. Geen da<? Studentengebouw van 5 etages „Catastrofe" op de eiermarkt Nieuw scholenbouwprogram van 14 scholen en 6 gymzalen Delftse studentenrel in gemeenteraad MEESTER-INSTRUMENTMAKER SIMON DE WIT Gemeente Schiedam ENIGE NETTE WERKSTERS Musical op openingsavond „Russen voeren oorlog tegen kleine kinderen" Kampioenen Zaans meisje in Italië gestrand Maatregelen gevraagd tegen Sanctus Virgilius Ver. Ned. Koopvaardij- officieren Lord Alexander: Olieboringen Nieuwe Nedam minder gunstig Totaal tonnage op gelegde schepen in sept. iets afgenomen FRIESCH-GR0NINGSCHE HYPOTHEEKBANK N.V. DE SCHIEDAMSCHïi MEUBELBEURS Amerikaan in baan om aarde Midas ontdekte de naaldjes-raket Ida Wasserman veertig jaar aan toneel In Rotterdam aan Maasboulevard Voorstel voor steun van gemeente Noorse tankboot in brand Parijzen ver beneden die van vorig jaai* Begin: januari 1962, voltooid maart 1963 V i er-Ia n d en -o ve r 1 n .Air-Union" over NSC DONDERDAG 26 OKTOBER 1961 PAGINA^ ROTTERDAM, 26 okt. De Stichting Nationale Speelweek 1961 heeft van gemeente, rijk en provincie tezamen een bedrag van 10.000 gekregen als subsidie voor deze manifestatie die nu al voor de vierde maal in Rotterdam ge houden wordt. Zaterdagavond zal burgemeester mr. G. E. van Wal- sum in de Groote Schouwburg zuid de week openen waarna de A.M.V.J.-musicalgroep uit Amster dam de musical Non, no Nanette zal opvoeren. Wenst erkenning door de S.E.R. Prijsvraag OP 5 DECEMBER: Technische Hogeschool Delft SCHIEDAM: 0RANJESTR. 17 I VLAAROINGEN: GED. BIERSLOOT ROTTERDAM: 5 FILIALEN amers SIMON DE WIT N.V. in fraaie houtsoorten LANGE HAVEN 95 I UITGIFTE VAM 4 Vo PANDBRIEVEN SERIE Y a IOO°/0 Verplichte uitloting 4°/c per jaar Prospectus op aanvraag verkrijgbaar UITGELOOT f 4.89I.80Q.- PANDBRIEVEN VERWISSELBAAR in 4,/4°/0 pandbrieven serie Y IOO°/0 Ere-avond in Haagse Koninklijke Schouwburg Voor wie en waar Totaal bijna 11 miljoen ?r Een rijk gevarieerd programma ver meldt het optreden van 11 speelgroepen met in totaal 200 spelers en speelsters uit het gehele land. Zondag staat er o.m. op het programma een gemeen schappelijke lunch onder het motto „Brood en spelen" die is afgestemd op een gezamenlijke bezinning op levens beschouwelijke en religieuze waarden. Door middel van demonstraties waarna discussies volgen, wordt er in de komende week aandacht besteed aan ballet, toneel, zang, dans, cabaret en diverse expressiemogelijkheden. Zo staat maandag in het teken van het tekstspel en het kindertheater. Dinsdag is een cabaretdag waarop o.m. de speelgroep De Brink van het Rotter damse Buurthuis De Brink het cabaret Zwart-op-wit, de levende krant zal opvoeren. Mime en pantomime worden woensdag behandeld. Hieraan werken mee het Groninger Studenten Ballet- en Pantomimegezelschap, Momimica uit Den Haag en Kruimels uit Rotterdam. Donderdag wordt er aandacht besteed aan Expressie, klank en ritme, vrijdag aan improviseren. Die avond wordt in de Speelsoos aan de Gouvernestraat 133, een slotavond gehouden waarbij wordt nagediscussieerd over de resul taten van de speelweek. De meeste programma-onderdelen DEN HAAG, 26 okt. In de openba re vergadering van de Sociaal-Econo mische Raad van vrijdag a.s. zal om. aan de orde komen een advies der sub commissie organisatie sociale verzeke ring van de raad over de representati viteit van de „Vereniging van Neder landse koopvaardij officieren" In een nota aan de S.E.R. is de sub-commissie tot de conclusie gekomen, dat genoem de vereniging nog te kort bestaat. De „ver. van Nederlandse koopvaar- dij-officieren" V.N.K.O. heeft thans in een brief aan de S.E.R. enige „kriti sche kanttekeningen" geplaatst bij het advies, dat de sub-commissie van de raad heeft uitgebracht. De vereniging constateert dat wel andere organisaties zijn gehoord over de aanvrage om er kenning, doch dat de vereniging, zelf bij dit nader overleg niet betrokken is. Wat de organisatorische situatie in de koopvaardij betreft zijn de mededelin gen aan de sub-commissie eveneens on volledig geweest, aldus de vereniging. De vereniging stelt in haar memoran dum aan de S.E.R. verder o.mdat de ledentallen van de centrale van zee varenden der koopvaardij en visserij en van de twee in de „unie" verenigde be drijfsgroepen van zeevarenden niet zon der meer te vergelijken zijn met het le dental van de „ver. van Nederlandse koopvaardij-officieren". In haar memorandum herinnert da V.N.K.O. voorts aan de woorden, die de voorzitter van de S.E.R. in de vergade ring van de 'raad van 30 juni j.l. heeft uitgesproken, toen hij zeide: „Het feit, dat zij er is en functioneert, vormt het bewijs, dat een belangrijk aantal werk gevers haar zien als de door hem ge wenste organisatie. De V.N.K.O. vraagt, of deze door de voorzitter van de S.E.R. geuite woorden niet gelden voor een werknemersorgani satie. Met verandering van net woord „werkgevers" in het bovenaangehaalde door het woord „werknemers" zal, naar de V.N.K.O. verwacht, de S.E.R. zich laten leiden bij de vaststelling van zijn advies over de representativiteit van de V.N.K.O. V (Van onze Londerise correspondent) LONDEN, 25 okt. De Britse mi nister van defensie, Watkinson, deelde gisteren aan het Lagerhuis mede, dat de regering plannen gereed heeft om melkpoeder beschikbaar te stellen voor kinderen onder twaalf maanden, indien zou blijken dat verse melk, dank zij ie Russische kernontploffingen, niet langer veilig is voor jonge kinderen. Hij deed de mededeling in verband met een publikatie van de Britse Raad voor Medisch Opderzoek, volgens welke de Russische ontploffingen reeds geleid zouden hebben tot radioactieve besmet ting van verse melk. Genoemd rap port was samengesteld vóór de ontplof, ting van de Russische megatonbom op maandag. De gevolgen van deze laatste ontploffing zullen_ in Engeland eerst waarneembaar zijn over ongeveer tien lagen. De minister van defensie verklaar de, dat indien de Russen opnieuw een aanslag piegen op de gezondheid van de wereld door het doen ontploffen van een bom van dertig of veertig megaton, er werkelijk risico bestaat voor een gevaarlijke stijging' van de hoeveelheid jodium '131 in de melk. Op het ogenblik evenwel bestaat er volgens de minister nog geen reden tot ongerustheid. In beide huizen van het parlement zijn de proef ontploffingen van Rusland gisteren m krachtige taal veroordeeld. In het Hogerhuis verklaarde burggraaf Alexander, dat op verlangen van Khroesjtsjev en een handvol van zijn trawanten Rusland in vredestijd oorlog had verklaard aan de kleine kinderen van de wereld. Minister Watkinson zei In het Lagerhuis, dat het Britse parle ment slechts afschuw en walging ge voelde voor het Russisch optreden. worden afgewerkt In De Lantaren, Jeugdcentrum De Boemerang, Vondel- weg 26 en De Industrieflat aan de Goudsesingel. Voor de deelnemers is er door Henk Potters een speciale her inneringstegel vervaardigd. Doordat er dit jaar een aanzienlijke subsidie verkregen kon worden, is het ook mogelijk een prijsvraag uit te schrijven voor een nieuw Nederlands lekespel dat aan de eigen tijd is aan gepast. Hiervoor zijn prijzen van resp. 750, 450 en 150 uitgeloofd. Van degenen die medewerking ver lenen aan deze week noemen wij nog Jan Bronk, Lou Hoefnagels, Jaap v. d. Merwe, Ellen van Dijk, P«ul Hoene- veld en Hans Everts. De speelweek- leiding is in handen van Addie Wartena. Lou Hoefnagels, Wim Schelberg en An Steensma. GRONINGEN, 25 okt. De N.V. Nieuwe Nederlandsch-Amerikaansche Hypotheekbank in liquidatie heeft, blij kens een liquidatie-overzicht, in het per 30 juni afgesloten boekjaar 1960- 1961 een saldo winst geboekt van 10.237 v.j. 101.634), dat toegevoegd wordt aan het winstsaldo vorige balans van 759.539. In september 1960 werd hieruit een vijfde uitkering van 18 op de amortisatiebewijzen gedaan, waarmede 673.182 gemoeid was. Als winstsaldo resteert nu in de balans 96.594. In totaal werd 128 per amor- tjsatiebewijs betaalbaar gesteld. Het laat zich niet aanzien zoals eerder werd medegedeeld dat, bijzondere omstandigheden voorbehouden, nog substantiële uitkeringen kunnen wor den tegemoet gezien. Na de halfjaarlijkse mededeling van t maart 1961, waarin melding werd gemaakt van een belangrijke oliebron in Roosevelt County (Montana) is het olie-nieuws aaanmerkelijk minder gun stig geworden. Een boring op een af stand van 5 km van het iani van da „Nieuwe Nederlandsch-Amerikaansche" liep uit op een „dry hole". Weliswaar blijven de oliemaatschappijen de bank op de .leases" betalen en zijn zij dus voorlopig niet van plan hun rechten op te geven, maar het schijnt toch dat het terrein aldaar minder uitgebreid en in teressant is dan men aanvankelijk meende. Een boring, voornamelijk naar gas, op het land van de bank in Noord- Centraal Montana liep helaas ook op niets uit. De „lease", die de bank ver leend had in Lewis County (Washing ton), werd door de geïnteresseerde maatschappij opgegeven. De kasmidde- lèn in Amerika belopen thans circa 27.500 dollar en in Nederland 221.369. Voor nog niet opgevraagde uitkeringen op aandelen, pandbrieven en amorti satiebewijzen moet 229.093 gereser veerd worden. LONDEN, 17 okt. Het totale ton nage van stilgelegde handelsschepen is verleden maand weer iets afgenomen. Aan het begin van oktober lag 2 pro cent van de wereldvloot of 2.38 miljoen ton werkloos in de havens. De scheepvaartkamer in Londen meldde, dat 1 procent van de schepen voor droge lading (566.295 ton) stil lag en dat 4 procent van de tankervloot (1.82 miljoen ton) geen lading had. In totaal betreffen deze cijfers 111 vracht schepen en 176 tankers. Liberia heeft het grootste aantal werkloze vrachtschepen met 17 sche pen in totaal 98.000 tori aan de meer palen. Gevolgd door de V.S.: 12 sche pen, 87.137 ton. Engeland: 11 schepen 81.137 ton; Italië: 11 schepen, 68.264 ton; Panama: 14 schepen, 44.622 ton; Cuba: 8 schepen, 34.992 ton; Noor wegen 8 schepen, 31.957 ton. Ook in tankers staat Liberia aan de top. Onder deze vlag liggen thans stil: 53 schepen, 632.298 ton; Noorwegen: 29 schepen, 288.873 ton; Engeland: 26 schepen, 221.295 ton; V.S.: 18 schepen, 187.843 ton; Italië: 17 schepen, 125.578 ton. Bij het Laboratorium voor Werkplaatstechniek van do afdeling der Werktuigbouwkunde kan geplaatst worden een: ter vervulling van de funktie van Chef van de Fijnrmecharrische Werkplaats. Hij zal belast worden met de dagelijkse leiding en de verdere ontwikkeling van deze onlangs gestichte werkplaats en het opvoeren van het technische niveau. De Fijnmechanische Werkplaats vervaardigt pre cisie (meetinstrumenten, meet- en regelappara- tuur, instelapparatuur, uitsluitend in enkelfabri- cage voor de diverse laboratoria van de Techni sche Hogeschool en zal verder hulp verlenen aan de onlangs ingestelde leerstoel voor Fijnmecha nische Techniek (prof. dr. D. de Jong) bij de ontwikkeling van dit vak. De aangeboden funktie biedt goede vooruitzich ten en laat ruimte voor een grote mate van zelfstandigheid binnen de organisatie. Vereist: Diploma's Leidse Instrumentmakerschool M-S-G. (volledig) of U.T.S. Fijnmechanische Techniek aanvullende diploma's. Voorts: een ruime alzijdige .ervaring, zo mogelijk in een ontwikkelingswerkplaats voor fijnmecha nische Instrumenten. Nadere inlichtingen bij de Bedrijfsingenieur van de Centrale Werkplaats, Ir. P. Smit, Tel.: Deift 33222 - toestel 6795. Adres: Leeghwaterstraat 3, Delft. Schriftelijke sollicitaties te richten aan het Hoofd van de Afdeling Personeelszaken, Julianalaan 134 Delft, onder vermelding van no. D-6189/79142 (in linkerbovenhoek brief en enveloppe). 1. 'American Look' beha. Voor de moderne hoge buste-lijn en perfecte separatie (cups C, D.E, -lang model C 13.50) Cup C jrso 2. Speciaal verstevigde onder cups! Opgeknipte rugpandjes en soepel gebaléineerd maag- stukmaken centimeters slanker! Wit Sanfor poplin, cup D, E, F cup D ll95 3. Bijzonder charmante beha met voorsluiting. Verstevigde kanten cups. Geeft zowel aan voor- als achterzijde een vol maakt gladde lijn. Cup D, E, F cup D 1*95 4. Flex-Front corset - geeft alle steun die u verlangt - wit broché. 1975 5. Soepele corset-gaine. Ste vige figuur-corrigerende elas tiek. Wit 3^75 SPECIAALHUIS heeft in een van haar filialen te Schiedam plaats voor een EN AANGESLOTEN BANKEN RESERVES i 24.50U.000.- Schoonmaaksters gevraagd voor ochtend, avond en-of overdag op diverse kantoren te Rotterdam en Schiedam. Aanrpelden N.V. Drop, Oude Binnenweg 132. tel. 110292 Rotterdam. Wortel'ooer's Conf bedr. NV vraagt AANK. en LEERL.MODl. NETTES en LEERL. KNIPSTER, Aanmelden Nwe Binneftweg 310, Rotterdam. Voor al uw bloemwerk is het goedkoopste adres, SCHAPER op de Damlaan 51, altijd in voorraad alle maten potten, aarde, raffia bloembakken, stokjes, enz. enz en de grootste sortering planten en verse bloemen. Kom eens een kijke nemen. Het loont de moei te. ZOEK de DAMLAAN eens op! Dan bent u ook gelijk in buurt van het mooie nieuwe win kelcentrum (17-20 jaar) Goede loonregeling, 5-daagse werkweek (behoudens enige weken). Degelijke oplei ding tot verkoper en bij gebleken geschikt heid tot fi'Haalchef. Schriftelijke sollicitaties te richten aan: Simcn de Wit N.V., afdeling Personeels zaken, Postbus 2 te Zaandam. Voor het schoonhouden van Openbare-School- gebouwen kunnen worden geplaatst. Aantal wekelijkse werkuren en werktijden nader overeen te komen. Aanmeldingen: Schriftelijk of mondeling binnen 10 da gen bij de chef van het bureau „Personeelzaken". ter gemeentesecretarie, Nieuwstraat 26 bov., alhier. Friesch-Groningsche Hypotheekbank N.V. Algemeene Friesche Hypotheekbank N.V. Nederlandsche Hypotheekbank N.V. Betaalbaar 1 december 1961. Trekkingslijsten verkrijgbaar. Glasplaten, ruiten voor suitdeu- j Glaskisten voorradig, alle maten ren, glas-in-lood, etalageglas. voor tuin- en zomerhuisjes. Van spiegels, enz. Loopik's Glasindu- Katwijk',* Glasbandel, Lange strie. Boterstraat 39, Schiedam i Kerkstraat 38. tei. 68735. Let op tel. 68945. j het juiste adres BRYAN TEXAS. 26 okt. (Reuter) Een lid" van de Amerikaanse commissie voor ruimtevaart heeft verklaard, da de datum waarop een Amerikaan in een baan om de aarde zal worden gebracht, voorlopig is vastgesteld op 5 december. Schoonmaken en reparatie van Melchers voor bromfietsen en re-j naarden en kachels Bei op te] nr paraties. Singel 4, bij de Rotter- 68948. Waltman Rotter damsedijk damsedijk, tel 67544, Schiedam. 1240 Rotterdam Amsterdam - Arnhem - 's-Gravenhage - Groningen CAPE CANAVERAL, 26 okt. (Reuter) De Amerikaanse Midas-satelliet, die eind vorige week 350 miljoen koperen naaldjes in de atmosfeer strooide, heeft ook de lancering van de Titan-raket, dinsdagavond te Cape Canaveral, gere gistreerd. Van officiële zijde in Cape Canaveral werd medegedeeld, dat de „Midas" de „Ti tan", reeds anderhalve minuut na de lan cering waarnam. De satelliet is uitge rust met infra-rode apparatuur, die rea geert op de uitlaatvlam van een raket. Men heeft met de lancering van de „Ti- tan"gewacht tot de „Midas" in een po sitie was, dat zij de raket kon waarne men. DEN HAAG, 26 okt. De Haagse ac. trice Ida Wasserman is veertig jaar aan het toneel, maar zij heeft do nadrukke lijk wens geuit geen jubileum te vieren. De directie van de Haagse Comedie meent dat deze wens geeerbiedigd moet ROTTERDAM, 26 okt. Om verlich ting aan ie brengen in de grote huisves- tingsmoeiiykheden, waarmee ook de stu denten (van de Ned. Econ. Hoogeschool en de stichting Klinisch Hoger Onderwijs) in Rotterdam kampen, zal hier een woon gebouw komen dat plaats biedt aan 190 jongelui. De stichting studenten voorzie ningen heeft zich tot B. en W. gewend met een verzoek bij te dragen in de bouw- en inrichtingskosten. „Wij menen dat de gemeente dit initia tief welwillend tegemoet dient te treden", schrijven B. en W. nu aan de gemeente raad. „Het is tegenwoordig algemeen aan vaard, dat ook gemeenten zich de zorg om huisvesting van studenten aantrek ken. Delft, Utrecht, Wageningen, Leiden. Nijmegen en Groningen deden dit reeds eerder". Het gebouw, dat aan de Maasboulevard nabij het Havenziekenhuis komt, zal een oppervlakte van 875 m2 beslaan en vijf verdiepingen tellen. De begane grond wordt bestemd voor bedrijfsruimte. Het woongedeelte op de eerste tot en met vierde verdieping bevat acht eenheden elk voor 18 studenten. Elke eenheid is verdeeld over twee verdiepingen met ne gen kamers. Op de bovenste etage zijn twee eenheden voor elf studenten ont worpen, wellicht voor meisjes bestemd. Bouw- en inrichtingskosten worden ge raamd op 2.263.250,-. De gemeentelijke steun zou 306.250,- moeten bedragen, in de vorm van een renteloze lening. GENUA, 26 okt. AFP) Een Noor- Se tankboot van ruim 20.000 ton, de Der- mount, is vanochtend buiten de haven van Genua in brand geraakt. Het schip was niet geladen. Twee leden der bemanning zijn met brandwonden in een ziekenhuis opgeno men, Enkele zeelieden, die overboord gesprongen waren, zijn door brandweer- boten opgepikt. Anderen zijn met sloepen naar de wal gevaren. Men is de brand meester worden. Toch ;s zij van mening, dat aan een dergelijke gebeurtenis in het leven v Ida Wasserman, een actirce met zulk een staat van dienst, waarvan vijftien jaar aan de Haagsche Comedie gewijz zijn, niet onopgemerkt voorbijgegaan kan worden. Zeker waar het hier gaat om een mijlpaal in he toneelleven van Neder land. De Haagse kunststichting „De Haag sche Comedie heeft adarom besloten „de Kersentuin" van Anton Tsjechow op het repertoire te nemen en mevrouw Ida Wasserman, die hierin onder regie van Peter Scharoff wederom de rol van Ran- jeskaja speelt, op zaterdag 11 november in de Koninklijke Schouwburg te Den Haag een ereavond aan te bieden. PISA, 26 okt. (UPI) De plaatselijke politie stelt een onderzoek in naar de antecedenten van een zeventienjarig Ne derlands meisje, dat uitgehongerd en zon der identiteitsbewijzen langs een auto weg is gevonden. Het meisje. Nel R., geboren te Zaandam, werd door t.wee vrachtwagenbestuutders naar het politiebureau gebracht. De man nen hadden haar langs de weg gevonden. Het meisje zei enige tijd geleden het ouderlijk huls ontvlucht te zijn en via Duitsland naai Italië te zijn gelift. ROTTERDAM, 26 okt. In januari zal worden begonnen met de uitvoering van een derde serie systeemscholen, waarbij B. en W. de voorkeur geven aan toepas sing van het Muwi-systeem. Het program ma omvat 8 g.l.o.- en u.l.o.-scholen met in totaal 94 lokalen, 6 kleuterscholen met in totaal 20 lokalen en 6 gymnastiekloka len. Van al deze objecten is er een voor het katholiek onderwijs; een kleuter school aan de De Mussetstraat in de wijk Lombardijen. Van de serie g.l.o.- en u.l.o.-scholen zul len er vier openbaar zijn. Zij komen in Kreekhuizen (Groot IJsselmonde), Rot terdam-oost (Prins Alexanderpolder), Spinozaweg (Lombardijen) en Hordijker- buurt (Groot IJsselmonde). Protestants-christelijke scholen komen aan de Traviataweg (Oudeland), Foelie straat (Westpunt, Hoogvliet) Gerdesia- weg (Kralingen) en Burg. Wijnaendtslaan (Overschie). Van de kleuterscholen is er een voor het katholiek onderwijs, zoals wij reeds zeiden. Van de overige zijn er drie open baar. Deze komen aan de G. A. Soeteman- weg (Pernis), Othelloweg (Oudeland, Hoogvliet) en Socratesweg (Lombar dijen). Prot.-chr. kleuterscholen komen in IJsselmonde-dorp en aan de Overhand straat (Pemis). Gymnastieklokalen komen aan de Roe- lantweg (IJsselmonde), Middenbaan (Hoogvliet), Diogenesstraat (Lombar dijen), Kreekhuizen (Groot-IJsselmonde). Krabbendijkestraat (Pendrecht) en Vel- senaerstraat (Pernis). De totale bouwkosten van al deze ob jecten worden geraamd op 8.545.308, zodat met de totstandkoming van de ge bouwen 10.728,440,. is gemoeid. De schoolverenigingen zullen in totaal 588.817,- als waarborgsom moeten stor ten. B. en W. verwachten, dat bij vlotte af handeling, ook van de rijksgoedkeuring, het gehele bouwprogramma op 1 maart 1963 voltooid kan zijn. UTRECHT, 26 okt. De afgelopen pe riode is voor de Nederlandse pluimvee houderij catastrofaal geweest. Tot deze conclusie kwam de heer H. Garrelds, voorzitter van het produktscnap voor pluimvee en eieren, gisterenmiddag op de openbare vergadering van het pvo- duktschap in Utrecht. De slechtste week was de vierde week van september, toen de producent nog maar 1.30 voor een kilo eieren ontving, 91 cent minder dan in dezelfde week van 1960. Van half augustus af lagen de prij zen 18 tot JO cent beneden, die van het vorige jaar. Het dieptepunt is nu weer passeerd: in de tweede week van okto ber brachten de eieren 1.60 per kilo op, een bedrag, dat echter altijd nog 63 cent onder dat van verleden jaar ligt. Het dieptepunt in de exportprijzen werd tussen 2 en 4 oktober bereikt. Ne derland ontving toen per 100 eieren 8.20, dat wil zeggen, vijf gulden min der dan in 1960. De „catastrofe" is, vol gens de heer Garrelds, het gevolg ge weest van een complex van factoren. Zo viel de late warmteperiode samen met een verminderde vraag. Argentinië begon bovendien eerder dan verleden jaar eieren naar Europa te sturen en expor teerde er ook aanzienlijk meer. Ia Duits land neemt de jaarproduktie toe, terwijl DELFT, 26 okt In de gisteravond gehouden vergadering raad van Delft zijn vragen gesteld naar aanleiding van het optreden van een aantal leden van de r.-k. studentenvereniging „Sanctus Vir gilius" op vrijdagavond 13 oktober jl. op de markt alhier waarbij politieagenten met flessen en brandende fakkels wer den bekogeld en twee agenten werden ge wond. Ir. G. Plantema (Pv.d.A) vroeg, indien het juist is, dat een aantal leden zich op ergerlijke wijze heeft misdragen, of het college dan bereid is te bevoegder plaat se er op aan te dringen, dat strenge maatregelen tegen deze vereniging wor- der- genomen, waarbij in het bijzonder iedere activiteit in' het openbaar voor geruime tijd dient te worden verboden. Ir. J. van der Vecht (VVD) vroeg o a. of het B. en W. bekend is. dat er onge- de consumptie er gelijk blijft. De in3p' wordt daardoor kleiner. ,e\ De heer Garrelds betreurde, dat in Duitsland als in Nederland de „0teb' handelsprijzen de lagere pr°düCf t de prijzen niet hebben gevolgd, zou v,ql consumptie ook niet door een PïJcefl' werd gestimuleerd, hetgeen de Pr0°n ten weer een betere kans zou geve Een gunstig gevolg van de huidiü® p0d wikkeling is, dat Argentinië zijn je nu afremt, omdat het niet meer tec-^de- lage prijzen kan concurreren. 'VSIL-t g«' re betrekkelijk gunstige factor is n ringe aanbod van Polen en de .,„nd'0 landen in Oos-Europa. De Nea#*L0jjeit exportprijs kon daardoor weer gC'n- tot 12,- per 100 eieren. Men moett„rjjze!l ter niet op rekenen, dat de expertP van I960 bereikt zullen worden. Voor het eerst sinds de oorlog is d0 j.;j- derlandse uitvoer van pluimveen" eep produkten achtergebleven bij die v'erflper voorgaand jaar. Tot en met sep gil'" was de totaalopbrenggt 394,5 mnjee ye den, ruim twee miljoen minder u»" Ve overeenkomstige periode van -TT' pij; export van consumptie-eieren lpn 2*' ongeveer 4 procent terug tot r miljoen gulden. Ook bij de een;c°,ncrel1' kens viel een teruggang te evenals bij het levend slachtpn De export van broedeieren g'n tegen iets vooruit en die van geod'->K' pluimvee ook. De uitvoer van e^ieri'1^ ten was zelfs een gunstige ult7°lltieii cV deze leverde bijna 22 miljoen tegen 14 miljoen in 1960. BURSSEL, 26 okt. (ANP) de grondwaarde is geschat op 2.183,132,rustheid bij de Delftenaren heerst over de houding van de politie, die niet streng genoeg tegen de studenten zou zijn opge treden, Zijn B. en W. bereid, zo vroag hi.i. om voor zover dit binnen hun bevoegd heden ligt stappen te overwegen waar door aan de betrokken groep studenten duidelijk te kennen wordt gegeven, dat de burgerij van zulk optreden niet is gediend. Aangezien de burgemeester, de heer D. de Loor met vakantie is, deelde de locoburgemeester, de heer J. M. H. Baars mee, dat beantwoording van de vragen in de volgende vergadering zal plaats hebben. Men zal zich herinneren, dat na de rel aanvankelijk door de burgemeester en de commissaris van politie maatregelen waren aangekondigd. Deze bleven echter achterwege nadat het bestuur van „Sanc tus Virgilius" zijn verontschuldiging had aangeboden. teuren-generaal van de burgerluch.^ j,y van de vier landen, die betrokken de „Air Union" tussen de A'r" zu" Alitalia, Lufthanse en de Saben. begin november in Brussel v'?. de lc he" ter nadere bespreking van deze conventie. De vier re„ ben in grote lijnen de conver goedgekeurd. YlB" De vFer regeringen reedl plü ft Een van de laatste geschilphnt®grese'' nog altijd de regeling voor en veerde vervoer" van passagier jatide deren tussen Frankrijk en ,züds van de Franse gemeenschap ei Co11" België en de voormalige Belgis ande en de voogdijgebieden in Air zijds. be- Het is de bedoeling, dat n vgn d sprekingen door deskundige y,u vier landen tegen het einde v ,ornati0- in Parijs een bijeenkomst op niveau wordt belegd ter. 0 rr.Vion" ,z„n. van het akkoord. De ,.Air-u tre^ op 1 april 1962 in werking moetei

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 6