Risicospreiding en deskundig "beheer: aandelen Vereenigd Bezit van 1894 Vierjarenplan voor onderwijs verbetering in De pastoor „bisschoppelijk commissaris" bij leken- SCHOOLBESTUUR? Examens Melkprijs weer scherp in discussie Kostprijsberekening wekt grote ontevredenheid DE GEHEIMZINNIGE STER DE LAATSTE S Alfredo 5 1 <3ra Last van zenuwen? Felle brand in Tegelen m /iV De misdaad van Richard Ross Ontvluchte gedeti neerde aangehouden Vliegerhelm hij Den Helder gevonden Schoenfabriek in Tilburg uitgebrand Veehouders L.T.B. in Haarlem bijeen M A V B VRIJDAG 27 OKTOBER 1961 PAGINA Advertentie Hijn hardt's Zenuwtabletten In Alphen a. d. Rijn PHILIPS-VESTIGING IN TERNEUZEN ,n Op zijspoor Grote klassen Kaarslichtgezelligheid! GOUDA KAARSEN DE AVONTUREN VAN KUIFJE EN BOBBY door HERGE kerb a zend Buitengewoon! Verbluff end Fan tastisch Geweldig Beste mendenik heb zo juist een opzienbarende ontdekking gedaan ik heb een nieuw metaal ontdekt!.Ben tot nu toe onbekend metaal!!... y kent de spectroscoop ?Ben instrument waarr1' we op hemellichamen stoffen kunnen ontdekken die men op aarde nog niet kent. Dit is nu een spectroscopische film yan de yuurba!die, yannacht onze aarde yoorbijyloogike Jijhl of bundel Jijnen op deze fi/m js een kenmerk yan een metaalEn nu z/en we hierin he* t. midden yan de füm, een bundel Jijnen,20 we nog nooit gez/en hebben. Dat moet dus een metaal zijndat in die A^yuurbal aanwez? wasj en dat we nog (JflL niet kennen begrijpty li fJIIJhk het hou., zo On- geyeer. Jkj Hippolyfus Kaiys, ik heb een nieuw metaal ontdekt waaraan ik mijn haam zal schenken:„het kaJysium".'! Maar wat die yuurba! betreft, die is dus niet met onze aarde in botsing gekomen Mertelt dan eenswaar kwam die aardbeyjng dan vandaan F. Houdt ld var? toffees?... Man harte gefeliciteerd!. ERIG DE NOORMAN 52. Als schaamt hij zich voor deze laatste woorden, neemt Pad- mond haastig afscheid en keert met zijn gezelschap naar zijn kamp terug. „Er zijn Hunnen bij Padmonds krijgsbende," fluistert Gondalf de Noorman toe; „daarom mogen wij ons niet vertonen. Eén van Pad monds eigen lijfwacht zal ons vannacht nog naar de burcht brengen." „Zijn we daar dan wél veilig?" brengt Axe sceptisch in het midden. „De Hunnen zijn op zoek naar Koning Eric," antwoordt Gondalf. „Ze schijnen opdracht te hebben, iedereen die ze langs de weg ontmoeten, gevangen te nemen en naar Allan Khan te brengen." „Wij met onze haveloze kleding en dan bovendien nog met een zieke zouden ogenblikkelijk ingerekend worden, al zou Padmond honderdmaal be weren, dat hij ons kent. Wanneer wij ons echter al op de burcht bevin den, als Padmond en zijn troep daar aankomen, kan Padmond het voor stellen, of wij oude getrouwen van hem zijn, die reeds lang daar wa ren." De Noorman knikt instemmend. Maar als Padmond's lijfwacht een potige kerel met een schrander gezicht zich even later bij hen voegt, is hij nog verre van gerust. „Dus zou de een of andere #ul1 argwaan krijgen," wendt hij zich tot de krijger „Dan zou Padmond de bevelen van de Hun opvolgen en u gevafl|l nemen," vult deze aan. „Maar waarom aarzelt ge? Vrees niet, dat ning Padmond u verraden zal, Heer Vorst. En angst, dat Attila's J gers u zullen herkennen, of zelfs maar achterdocht zouden koeste1^ als ge als een krijger van Padmond op de burcht zijt, behoeft g® f. werkelijk ook niet te hebben." De lijfwacht glimlacht even en beS^1 „Ge zult u als Franken moeten voordoen en Padmond heeft u.r0- Frankische namen gegeven. Eric, Svein en Axe zullen dan heten: A\- mir, Lodovic en Dogbart. En de hemel verhoede, dat ge u verspre® „Nou, da s voor het eerst, dat ik hoor, dat een Sakser in een Mfte kan veranderen, Noorman," mompelt Svein. „Aromir heet ik, be m Lodovic, grijnst Eric en onder het verbijsterde gepruttel vaI1 lange Sakser begeven zij zich op weg. IvM* Cutting costs is our business ;aNT®N door RICO BULTHUIS de*ê' i_b_ed,e„h_UJS: f (Van onze onderwijsredacteur) HONSELERSDIJK, 26 okt. Het Westland beleefde vandaag een onder- wijsdag van uitzonderlijk karakter toen geestelijke en wereldlijke autoriteiten, onderwjjsinspecteurs, vertegenwoordi gers van de katholieke onderwijzersor ganisatie. van het r.-k. Centraal Bureau .voor Onderwijs en Opvoeding, van het Katholiek Pedagogisch Bureau voor het l.o. en van de schoolbesturen tezamen met talrjjke onderwijzers en onderwij zeressen, religieuzen zowel als leken, hun gedachten lieten gaan over een vier- jaren-plan ter bevordering van het on derwijs in de streek. Het plan werd ge lanceerd door de bisschoppelijk inspec teur, de heer C. I. Barendse. op een werkvergadering in het gebouw „Hof- wijck" te Honseiersdijk. Men kan zich afvragen, zo stelde de heer Barendse in zijn inleiding, of het Advertentie helpen U er overheen TEGELEN, 2' okt. Vanochtend vroeg heeft een felle uitslaande brand gewoed in een der fabriekshallen van de dakpannenfabriek der firma Gebroe ders Laumans alhier. Het vuur werd om half drie ontdekt. Al spoedig waren de brandweren van Tegelen en Venlo met groot materieel te- plaatse. De vlammen vonden gre tig voedsel in de kurkdroge houten stel lingen van de drooginrichtingen die in deze fabriekshal waren ondergebracht. De schade is nog niet te schatten. (Van onze correspondent) ALPHEN AAN DEN RIJN, 27 okt. Gisteren heeft de politie aangehouden een 18-jarige gedetineerde van het tuchthuis in Ginneken. Hij is het afge lopen weekeinde ontvlucht en heeft en kele dagen in Alphen aan den R'rn door gebracht. Eenmaal heeft hij overnacht in de motorboot van burgemeester Z. Bruins Slot nadat hij de deuren van de kajuit had geforceerd. Hij trachtte aan de kost te komen met verkoop van koek en chocolade die hij na inbraak had ontvreemd uit de kantine van een voet balvereniging. DEN HAAG, 27 okt. Op het strand bij Den Helder heeft men gisteren een vfiegerhelm gevonden. Deze helm is, zo heeft men kunnen vaststellen, van de vlieger, die maandag met een Thunder- streak in zee is gestort. Vliegtuigen van de koninklijke luchtmacht zoeken nog steeds het zeegebied nabij Den Helder af. TILBURG, 27 okt. Een felle brand heeft gisteren een schoenfabriek van de fa. Franken volledig in de as gelegd. De schade bedraagt vele tienduizenden guldens. Over de oorzaak tast men in het duister. Bij het blussingswerk zijn twee brandwachten gewond doordat een vier meter hoge muur waarop zij ston den, instortte. Na onderzoek en behan deling in het ziekenhuis zijn zij naar huis vervoerd. MIDDELBURG, 27 okt. Een drag line heeft gisteren in Temeuzen in Zeeuws-Vlaanderen de eerste hap grond uitgegraven op een terrein dat door de Philips is aangekocht voor het vestigen van een Philipsspreidingsbe- drijt'. Met deze vestiging, de 46ste van Philips, heeft het wereldconcern neven- bedrijven in alle provincies. In het be drijf in Zeeland zullen 350 mensen te werk worden gesteld. De heer A. Groe- neveld, directeur van het spreidingsbe- drijf in Roosendaal en ook van de toe komstige vestiging in Terneuzen, deel de mede dat 200 Zeeuws-Vlaamse werk nemers in Roosendaal werken. AMSTERDAM, 27 okt. (GU) Kand. pol. en soc. wetensch. de heer A. F. Kouthoofd (Amsterdam) GRONINGEN, 27 okt. Kand. rechts geleerdheid: mej. M. C. H. Oosterhof, Doetinchem, J. Kleingeld, Groningen; kand. pedagogiek: mej. Z. A. Lenstra, Haren (Gr.); doe. rechtsgeleerdheid: K. H. Groeneveld, Groningen. ROTTERDAM, 27 okt. (klinisch ho- fïr onderwijs) semi-arts mevr. N. leeksma-Bunge (Rotterdam) en de heer W. F. Eijgenstein (Rotterdam); en de heren J. G. J. M. van der Meulen (Eindhoven) en J. L. J. M. Peeters (Nijmegen). NIJMEGEN, 26 okt. Kan. Duits: de heren A. C. J. m. van Tuijl, Eind hoven - Th. H. v.d. Wetering, Volkel en M. W. M. Kuijpers, Sambeek; kand. Frans: pater G. Th. J. Boumans, C. C. M., cum laude, Nijmegen en de heer F. Chr. M. G. Stoks, Posterholt; doet. Frans: de heer J. F. J. van Dam, Vught. onderwijs in het Westland zo slecht is, dat er met spoed aan verbetering ge werkt moet worden. De bisschoppelijk inspecteur wilde deze moeilijkheid niet uit de weg gaan: het Westlandse onder wijs is inderdaad voor verbetering vat baar, maar dit geldt voor het onderwijs in het gehele land. Nieuwere inzichten worden in de school slechts traag geas simileerd. Ter illustratie wees de heer Barendse er op, dat aan het aanleren van de werkwoordsvormen per jaar hon derd tot honderdvijftig uren besteed wor den, in de hoogste drie klassen dus circa vierhonderd uren. Na al deze lessen krijgt men echter als resultaat, dat een zelfde dictee, gegeven in de derde en in de zesde klas aan telkens honderd leer lingen, een verschil te zien geeft van nog geen fout per leerling... Een ande re methodiek verdient dus wel overwe ging. Sprekend over een mogelijke verho ging van de resultaten van het onder wijs herinnerde de bisschoppelijk inspec teur aan de opzienbarende cijfers, die in het begin van de jaren 1950 gepubli ceerd werden door de Legervoorlichtings- dienst: de Peel en het Westland zouden als de zwakst intellectuele gebieden ge- klassificeerd moeten worden. Aan latere publikaties, die een voor het Westland gunstiger beeld te zien gaven, is heel wat minder ruchtbaarheid gegeven. In tussen blijft er echter het feit, dat het aantal kinderen uit het Westland, dat v.h.m.o. gaat volgen, slechts een-vijfde deel is van de v.h.m.o.-ers uit de gun stigste streken van ons land, bijvoor beeld Den Haag. Een van de factoren, die de resultaten van het onderwijs in ongunstige zin beïnvloeden is de over wegend praktisch georiënteerde belang stelling van de Westlander. Een van de deelnemers aan de later volgende dis cussie zei wat dit punt aangaat: het intellect zit hier in de grond; het moet er uit. De heer Barendse kwam tot de con clusie, dat er ter bevordering van het onderwijs gecoördinerende maatregelen nodig zjjn, die zowel de leerkrachten als de ouders, de besturen zowel als de ou dercomités raken. Het vierjaren-plan (dat wel niet volledig in vier jaar ge realiseerd zal kunnen worden, maar men heeft dan een streefdatum) voor ziet onder meer in voorlichting aan schoolbesturen, gemeenteraadsleden, le den van oudercomité's en belangstel lende ouders, bevordering van de samen werking tussen gezin on school, oprich ting van leken-schoolbesturen en ver nieuwingsactiviteiten in de Westlandse scholen, die begeleid zullen worden door het Katholiek Pedagogisch Bureau. In de discussie over deze opzet bleek het punt van de vernieuwing der school besturen direct grote aandacht te trek ken. De heer Barendse had gesteld, dat vele kerkbesturen een taak op hun schou ders hebben gekregen het besturen van een school die ze niet geambi eerd hebben. Veelbetekenend voegde de inleider hier aan toe, dat het kerk meester zijn kennelijk een zo grote wijs heid vraagt, dat ouders met schoolgaan de kinderen nog niet tot die functie ge roepen worden. Een directe binding met de school ontbreekt dus. Spr. deed de suggestie een lekenschoolbestuur te vor men van twee leden uit en door het kerkbestuur gekozen, twee leden geko zen door het oudercomité en twee leden door coöptatie. De pastoor zou hierbij als „bisschoppelijk commissaris" kun nen optreden. Uit de vergadering werd de vraag opgeworpen of de pastoor aldus niet op een zijspoor gezet zou worden. De heer J. Poncin, voorzitter van „Sint Augustinus", zei als lid van het forum, dat deze kwestie te behandelen kreeg, dat men geen tegenstelling tussen pries ter en leken moet gaan construeren. Het gaat er om bekwame schoolbesturen te krijgen waarom zou een pastoor, die belangstelling heeft voor het onderwijs, niet in het schoolbestuur mogen zitten? Daartegen werd door een der aanwe zige burgemeesters opgeworpen, dat een pastoor als lid van het schoolbestuur in de positie kan komen te verkeren, dat hij, de geestelijk leider van de pa rochie, bij verschil van opvattingen „down gaat". De heer W. Greve van het r.-k. Centraal Bureau gaf als zijn mening, dat het niet juist is zonder meer te streven naar de oprichting van leken-schoolbesturen; het zou er vooral om moeten gaan het is-gelijk-teken tus sen kerk- en schoolbesturen te vervan gen. In de verdere discussie kwamen voor al de inhoud van de onderwijsvernieu wing en de mogelijkheden tot vernieu wing ter sprake, terwijl ook de afschaf fing van de gemeenteclassificatie hoe kon het anders niet vergeten werd. De heer B. Rejjnders van het K.P.B. wees er op, dat dit bureau zijn activi teiten niet richt op ideale scholen met ideale onderwijzers, doch op de door snee-situatie. Ook in een grote klas is er een bepaalde vernieuwing mogelijk. De heer Poncin voegde hier aan toe, dat men in het Nederlandse onderwijs tenslotte bijna altijd met abnormaal gro te klassen heeft gewerkt. Een deel van de vergadering werd bijgewoond door de bisschop van Rot terdam, mgr. M. A. Jansen, die aan het slot van de bijeenkomst getuigd heeft van zijn bijzondere belangstelling voor het onderwijs. Het plan voor het West land is het eerste resultaat van een be spreking, die de dekensvergadering in het bisdom Rotterdam gewijd heeft aan de onderwijssituatie. Men mag geen in tellect verloren laten gaan, aldus fle bisschop. Niet alleen de ontwikkeling van het intellect is echter van belang, maar vooral ook de vorming van de persoon. In verband hiermee bond mgr Jansen de aanwezige onderwijzers op het hart voor de jeugd een levend ge tuigenis van geloofszin (e zijn. Advertentie HAARLEM, 27 okt. Zoals ook dit jaar te verwachten was, stond de melkprijs in het brandpunt van de be langstelling tijdens de algemene jaar vergadering, die de veehouders van de L.T.B. gisteren in de Tuinzaal van het gemeentelijk concertgebouw hebben ge houden. In zijn uitvoerige openingsrede was de voorzitter, de heer M. P. van der Weyden, op die melkprijs-kwestie reeds ingegaan, maar tijdens de be sprekingen bleek pas goed, hoe hoog deze affaire de veehouders zit. Door vrijwel alle afdelingen waren ter be handeling voorstellen ingediend, een in drukwekkend groot aantal, waarin de ontevredenheid over de huidige gang van zaken de algemene grondtoon was. De voorstellen waxen in hun formu lering nogal gevarieerd, maar betroffen toch hoofdzakelijk enige gedachten be treffende een herziening van de uit gangspunten voor de kostprijsbereke ningen en het garantie- en zuivelbeleid. Wat het laatste betreft had het bestuur reeds in zijn prae-advies de gedachte onderschreven, dat een zodanige actie gevoerd wordt, en wel landelijk, dat van de door het Landbouwschap inge diende voorstellen niet afgeweken wordt. Het bestuur bleek de houding van de regering, de laatste jaren ingenomen, niet te waarderen. Het verzekerde, steeds bevorderd te hebben, dat de ge middelde gewogen kostprijs van alle Nederlandse melk de grondslag dient te vormen voor de garantieprijs, waar in tevens de gestegen arbeidsproducti viteit in deze sector tot uiting wordt ge bracht. Tijdens de besprekingen trok men vanuit de vergadering fel van leer. De inmiddels roemrucht geworden woordvoerders ontlaadden in 'n stroom var volzinnen hun verontwaardiging. Men vreesde op de eerste plaats weer een desillusie aangaande de melk prijs. Weliswaar werd verwacht, dat die prijs op 28,1 ct. gesteld zou wor den, rnaar dan alleen van het gegaran deerde kwantum. Het niet gegaran deerde kwantum een kwart van de totale melkproductie zou ge steld worden op 21 ct., zodat de ge middelde melkprijs op krap 26 ct zou komen. Vanuit de vergadering werd met na druk gevraagd, wat het bestuur voor nemens is te doen, wanneer de in de organisatie levende wensen niet worden vervuld. De voorzitter bleek daar met zijn bestuur over te willen denken, maar scheen veel te voelen voor de suggestie „het partijbestuur van de K.V.P. wak ker te maken en een groot agrarisch congres te laten beleggen". Overigens spitste de discussie ^ich voornamelijk op de kostprijsberekening. Met name achtte men het onredelijk I van de minister, te beknibbelen pp de kostprijs. De vergadering ging van het standpunt uit, dat bijvoorbeeld de in vesteringen in de kostprijs berekend moeten worden. Vele bedrijven schreeu wen namelijk om verbetering, mede door het gebrek aan personeel. Nu werd het de vergadering wel duidelijk ge maakt, dat het Landbouw Economisch Instituut (L.E.I.) niet alle medewer king krijgt. Bij het opstellen van de be rekeningen heeft men haast altijd te maken met de betere bedragen. De be drijven, die nog beneden de maat zijn, laten uit valse schaamte niets los. waar door men geen juist gemiddelde zou kunnen krijgen. Op voorstel van de voorzitter kwam men tot de conclusie, dat men dus ook de mindere bedrijven er bij moest zien te krijgen. Tevens besloot men bepaal de regelingen, die in het buitenland be staan ten aanzien van de investeringen, te achterhalen en daarvan gebruik te maken bij studie in eigen gebied. Tot besluit van de vergadering kwa men nog enkele organisatorische punten aan de orde. 22 Copyright Castermar» n PIB CQPfWHWIII MO CO Advertentie Grootste fabriek ter wereld van adresseer- en kantoordruk-apparatuur fNederlanSNY Eigen vestigingen te Den Haag-Amsterdam-Rotterdam-Eindhoven MAGISCHE VIERKA: 10 Majoor, zei ze,. terwijl ze de krant op zijn tafel legde, ik begrijp niet, waarom u altijd zo alleen zit. Iemand van uw leeftijd moet zich toch niet zo afzonderen, dan gaat hij maar piekeren. Ik pieker niet, verd... was het liefelijke ant woord. Voorzichtig probeerde ze een ander onder werp: Wat zegt u wel van die rare brief vanmorgen? Majoor Dupuis, die de krant had aangenomen, wierp hem weer neer. Wat héb ik daar mee te maken? Laat hij liever zijn bek houden! Mevrouw Weber werd boos. Dat cijfer, zei ze, met een lijzig uithaaltje, dat was eigenlijk niet goed... Ik zal er volgend jaar twee en zeventig op laten zetten, snauwde hij schofterig. Welterusten, zei mevrouw Weber. Ze ging be ledigd weg, trok de deur hard achter zich dicht. Op dat ogenblik spreidde Harry Ishiguro zijn han den uit en streek een opengeslagen boek in het mid den glad. Hier ziet u de tafel van Katalcena en op deze bladzijde ziet u de tafel van Hirakana. Qe gramma tica is doodeenvoudig, maar de vocabulaire heeft geen steun aan de grondtalen van het westen. Bob Lucas, tegenover hem aan de kleine tafel voor de gashaard, keek vol aandacht toe. De schrijfwijze, doceerde Ishiguro, is practisch de Chinese. Hij nipte eens aan zijn glaasje. Heer lijk!, prees hij. betaal op zichzelf is echter een geheel andere. Goud by voorbeeld heet in het Japans: Kin. Zilver is gm. Kristal is suisyó. Maar cement heet semento, u begrijpt, een internationaal woord, vrij modem. Een kat is een neko, een hond een inu, een tomaat een tomato. November heet Zyuitigatu, October noemen ze Zyunigatu en zo gaat het maar door. Ik zal u eens een stuk voorlezen, dan kunt u de uit spraak horen Aan de andere kant van de muur zat dokter Hogen- djjk in een paar meetkundeboeken te bladeren. Lucy zette thee, want haar gastheer bracht er niets van terecht en wilde met alle geweld bier drinken, wat Lucy met een vies gezicht, weigerde. Die meetkunde trekt me altijd door de logica van het geval, zei Hogendij'k, met zijn eeuwige si- gaar tussen zijn tanden. Melk in uw thee dokter? Nee kind, ik ben geen zuigeling, neem jij maar veel melk, je ziet er slecht uit juffertje, slaap je wel voldoende? O ja hoor dokter, best. Ik bedoel, slaap je ook zonder dat je die rom mel gebruikt, die op je nachtkastje staat? Lucia werd rood. Ze gaf geen antwoord, maar de dokter ging taai op het geval door. Ten slotte beken de zij dan maar, dat ze wel eens een tabletje nam. Met beide handen om zijn theekop, slurpend en bla zend, oreerde de man verder over de waarde van de meetkunde, speciaal de vlakke meetkunde. Je vergeet er je zorgen door, zei hij. Heb jij wel eens zorgen kind? Nee dokter. Pa's heerlijk, z«i Hogendxjk. Neem sigaretten. meisje, ik heb ze ervoor gekocht, doe maar of ie thuis bent. Zozo, heb jij geen zorgen, dan ben je te benijden ik heb ze wel in de laatste tijd. Vertel me eens, heb ju nog ouders, je zit altijd een beetje alleen en je ontvangt nooit eens brieven geloof ik. Mijn moeder leeft nog, zei Lucia Zozo, daar ga je dan zeker elke week naar toe? Nee dokter, ze woont ver weg. Dat is jammer. Maar dan heb je natuurlijk wel een goede__vriend, die je veel brieven schrijft, dat hoort zo bij jonge meisjes. Nee dokter. Nee? Bljj dat ik het hoor, dan heb ik gelukkig geen medeminnaars, dan moet je mij maar eens een beetje helpen met mijn zorgen, als je mij tenminste vertrouwt. Toen Lucia, in de war gebracht, haastig bevestigde, dat ze de dokter natuurlijk vertrouwde, zei hij, liet theekopje nog steeds in zijn handen: Het gaat om een jong meisje, kindlief. Dat meisje heeft natuurlijk haar eigen leven, waar ik niets van af weet en niets van wil weten, maar als arts sta ik anders tegenover veel dingen, dan andere mensen. Misschien begrijp ik het beter en misschien is het mijn leeftijd, maar dat kind zou ik nu graag willen raadgeven, want ze zit diep in de put. Ze krijgt van tijd tot tijd brieyen en aan huilt ze heel de nacht van wanhoop. Ze neemt slaapmiddelen in om tot rust te komen, ze gaat met niemand om, ze neemt geen sterveling in vertrouwen en ik geloof, dat de sop de kool niet waard is als je 't mij vraagt. Denkelijk wordt ze bang gemaakt... ik weet dat wel bijna zeker en ze meent, dat ze machteloos af moet wachten, totdat iemand haar komt helpen. Nu is dat meisje ongeveer van jouw leeftijd, vertel jij me nu eens met je ervaring, wat ik in dit geval moet doen. Hij zweeg, slobberde zijn thee op en toen ze geen antwoord gaf, maar eindeloos lang met een lepeltje in 'haar theekopje roerde, ging hij verder: (Wordt vervolgd) 1 2 3 9 10 2 10 3 11 L 12 5 li 7 8 13 U 6 U 7 15 b 16 Horizontaal en woorden invullen. ver ticaal 1 iPn- 2. jongensnaam, 1. kreupel; dig orgaan; 4. bedehuis; 5. plaatsje in Engeland; 7. °S.verf>1J' if deel van een uurwerk; 9. ler„fScW° V' regel; 11. lustoord; 12- ?r^fhloe,dU- Engeland; 13. drank: 14. plaats in N.-Holland; 16. lichaai Oplossing van 26 oktob®1 Horizontaal: 1. netschrift; Z'cesS'elf3' oe; 3. pedant, pel; 4. ran, z°ieP' usance; 6. Emmen, huur; ty" jo. 8. nodig, roef; 9. relaas, nu. Elis; 11. latijn. et. bij: Verticaal: 1. Napoleon - gev''it: Maori;"^Te Deumf deel": 4. fB'scAik 5. cancan, gast; 6. haten; 7 in teleS1 8. pseudo; 9. foei, uremie;

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 2