Verkeersdeelnemers hebben alleen plichten, geen rechten KERNZWAARD Khroesjtsjev dreigt weer op NEHROE Europees wetenschappelijk centrum in Nederland? Geleerden zouden er in alle rast moeten kunnen werken B DE GEHEIMZINNIGE STER l DC LAATSTE SLA<> SKé Alfredo Meer mannelijke dan vrouwelijke voetgangers in het verkeer gedood Ghanese reis van Britse vorstin twijfelachtig Felle perskritiek WAS MOLOTOV IN MOSKOU V 3$ De misdaad van Richard Ross V B Vicepresident Gerechtshof Amsterdam: Verenigde Staten Onmogelijkzegt men in Wenen West-Duitsland JODENVERVOLGERS GEARRESTEERD W er eldmuziekconcours MR. CALS ZAG VOORBEELD IN Y.S. tij MAANDAG- 6 NOVEMBER 1961 ■PAGINA Dr. ir. P. Wintgens de nieuwe voorzitter DE AVONTUREN VAN KUIFJE EN BOBBY door HERCÉ Copyright Casterman Dat smerige touf Nu is h/j H/eg! zou die kere) Jrt zijn schild geroer"" Ja...Nee...N>ef erg spraakzJ* die kerel Heeft U soms een yer- Ok-.Goed ...Eh... /s Kapitein Haddock in zijn Heeft Li de /vacht k... dacht persoon op het dek gezien p ERIC DE NOORMAN Moeilijkheden E indanthren 'kif H/f' wéérecht KLEURECHTHEIDS MERK VAN WERELDVERMAARDHEID Examens door RICO BULTHUIS SPINWIEL VIEUX VRIJ V, AMSTERDAM, 6 nov. Op de le denvergadering van de vereniging „Be scherming voetgangers" heeft de voor- zitser, mevr. V. van der Does-Entho- hoven, erop gewezen, dat veel meer mannelijke dan vrouwelijke voet- Sangers in het verkeer worden ge- ood. Zij adviseerde de mannen op dit punt een voorbeeld aan de vrouwen te nemen. In 1959 werden in de leeftijdsgroep van 0-14 jaar 214 mannelijke voetgan gers gedood en 112 Vrouwelijke, in de groep van 15-34 jaar 401 mannelijke en 57 vrouwelijke, in de groep van 35-64 jaar 464 mannelijke en 115 vrouwelijke, en in de groep boven 65 jaar werden in 1969 in totaal 287 mannelijke en 58 vrouwelijke voetgangers in het verkeer gedood. Mr. N. J. Polak, vice-president van het gerechtshof te Leeuwarden, sprak over „De voetganger van heden". Over de nieuwe regeling met ze brapaden voor voetgangers zei hij, gezien de ervaringen in het buiten land, gematigd optimistisch te zijn. „laten we hopen, dat er verbetering in het verkeer komt, want in I960 werden ruim 500 voetgangers door verkeersongevallen gedood, bijna 4700 werden ernstig gewond en 2500 licht gewond. Het moeilijkst leek hem te bepalen waar de voetgangersoversteekplaatsen moeten komen. Op plaatsen waar veel voetgangers oversteken, zal of de over steekplaats moeten worden opgeheven, of, wat natuurlijk veel beter is, voet gangerslichten moeten worden aange bracht. Mr. Polak verwacht daarom grote toeneming van het aantal voet gangerslichten. Volgens mr. Polak is de voetganger van heden een geheel ande re dan die van enkele dagen geleden. „Was hij enkele dagen geleden Iemand, MOSKOU, 6 nov. (Rtr) Premier Khroesjtsjev heeft laten weten dat, als de V.S. kernproeven in de dampkring gaan uitvoeren, de Sovjet-Unie haar proeven met kernwapens zal voortzet ten. Volgens doorgaans welingelichte kringen te Moskou heeft de Sovjet-lei der dit verklaard tegenover de Italiaan se voorzitter van de interparlementaire unie, Giuseppe Codacci-Pisanelli, met wie hij een gedachtenwisseling van een uur had. Genoemde kringen zeiden ook, dat berichten als zou Khroesjtsjev zich be reid tot bepaalde concessies in de kwes- tie-Berlijn hebben verklaard, geheel on juist zijn. De premier zou slechts de opmerking van Codacci-Pisanelli, dat .bij onderhandelingen in het algemeen gegeven en genomen moet worden, heb ben beaamd. WASHINGTON De Amerikaanse commissie voor atoomenergie heeft me degedeeld, dat de Sovjet-Unie zaterdag een kernexplosie van een aantal mega ton tot stand heeft gebracht. De ont ploffing had plaats in de dampkring, in net proefgebied Nova Zembla. Dit was de eenendertigste ontploffing in de hui dige serie. ACCRA, 6 nov. (UPI) Twee bom aanslagen In de hoofdstad van Ghana, Accra, hebben Scotland Yard nieuwe hoofdbrekens gegeven. In verband met de komende reis var de Britse vorstin naar Ghana hebben hoge functionarissen van Scotland Yard in de afgelopen week en ook vandaag nog besprekingen ge voerd met leidende figuren van het Britse Hoge Commissariaat in Accra. De hoofdinspecteur Ferguson-Smith en de chef van de speciale dienst, Evan Jones hebben in Ghana maatregelen voorbereid voor de veiligheid van konin gin Elisabeth. Evan Jones vertrok dins dag reeds naar Engeland, maar Fergu- son-Smith die eveneens naar Engeland was teruggekeerd, ging opnieuw naar Ghana, om de toestand te bespreken die was ontstaan door de twee bomaansla gen van de laatste dagen. Bjj een van de twee aanslagen werd het standbeeld van president Kwame Nkroemah beschadigd. Bij de andere explosie werd enige schade aangericht aan de voet van de „Vrijheidspoort", de plaats waar in Accra de officiële plechtigheden worden gehouden. De Ghanese politie betrok gisteren wacht posten bij het standbeeld, de poort (waar de explosies zich voordeden) als mede bij het hoofdpostkantoor, het par lementsgebouw en de zender. NEW YORK, 6 nov. (Reuter) Naar aanleiding van het bezoek van de In dische premier Nehroe aan Washington schrijft de „New York Daily News" dat Nehroe „voor'de meerderheid van de Amerikanen persona non grata is." „Nehroe doet zich voor al neutraal in de koude oorlog, maar hij heeft de ze beweerde neutraliteit gebruikt om zowel de Verenigde Staten als de Sov jet-Unie hulp af te persen voor zijn do delijk «urne socialistische regering. Hij heeft ons miljarden ontfutseld en Rus land aanzienlijk minder." „Niettemin heeft deze man, die zich neutraal noemt, in bijna alle belangrij ke geschillen tussen de Sovjet-Unie en de Verenigde Staten de zijde van onze doodsvijanden in het Kremlin gekozen. Nehroe s minister van defensie, een schepsel genaamd V. K. Krlsjna Me- non, laat nooit een kans voorbijgaan om de Verenigde Staten in het open baar te beledigen en de Sovjet-Unie, eveneens in het openbaar, te steunen." De „New York Mirror" verwijt Neh roe dat hij niet heftiger heeft gerea- êeerd op de Russische proeven met emwapens. EINDHOVEN, 4 nov. Gistermid dag heeft prof. dr. ir. H. L. Muller het ambt van buitengewoon hoogleraar aan de technische hogeschool aanvaard met het uitspreken van een rede, over.,,de nische techniek in de indus- die op zijn hoogst niet gehinderd of in gevaar gebracht mocht worden en ver der alleen verplichtingen had, thans zijn bestuurders van alle voertuigen ver plicht aan hem, wanneer hij zich op een voetgangersoversteekplaats bevindt een onbelemmerde doorgang te verle nen". Een verkeersdeelnemer heeft nimmer rechten, doch alleen verplichtingen. „De vereniging Bescherming Voetgan gers" mag tevreden zijn met wat in de acht jaar van haar bestaan voor de be scherming van de voetgangers, is be reikt". Het verschijnsel, dat de groep perso nen. die nimmer een motorrijtuig heb ben bestuurd, steeds kleiner wordt, is bij de bestudering van het voetgangers- vraagstuk belangrijk. Vroeger was de voetganger een verkeersdeelnemer die nimmer een motorrijtuig had bestuurd. Hij kon zich dus ook moeilijk de pro blemen van de motorrijtuigbestuurder indenken. Hij kon ook moeilijk hopen ooit een motorrijtuig te besturen. Dit bracht een gevoel van jaloersheid mede, zelfs het gevoel van vijandigheid tegen over wat hij beschouwde als een indrin ger - in - zijn - domein: de motorrijtuig- bestuurder. De voetganger van heden is anders ingesteld. Hij is óf zelf motorrijtuigbe stuurder óf hij is het geweest óf hij zal het worden. Polak, benadrukte, dat de voetganger behoort tot de gemeenschap, die alge mene verantwoordelijkheid draagt voor het verkeer. Dat kan z.i. soms met zich meebrengen, dat de voetganger van zijn wettelijke bevoegdheid afstand doet, als hij het verkeer in gevaar dreigt te bren gen. Zowel voetgangers als voertuigenbe stuurders diennen rekening te houden met de mogelijkheid, dat de anderen een fout maken in het verkeer. Het is onjuist, dat thans nog wegen worden aangelegd zonder afzonderlijke voetpa den aan beide zijden van de weg. Men zei het een groot gevaar te achten, dat de voetganger buiten de bebouwde kom niet altijd de linkerzijde van de rij baan houdt, als er geen voet-of rijwiel pad is. De verplichting, dat de voetgan ger, die in het denker van de rijbaan gebruik maakt, licht dient te voeren of reflecterende kleding moet dragen, zal zeker komen, aldus Polak. Naar zijn mening moet het rijdend verkeer eeh redelijke afstand tot de trottoirband houden. De voetganger kan schadever goeding eisen als zijn kleding wordt bevuild door een te dicht of te snel voor bijrijdende auto. De automobilist dient ook rekening te houden met de voetganger, die op het punt staat de oversteekplaats te betreden. Aan de andere kant mogen de voetgan gers de oversteekplaats niet betreden als een automonilist krachtig zou moe ten remmen om een aanrijding te voor komen. „De voetganger zal snelheden moeten ieren schatten, iets wat hem ge makkelijker zal vallen, nu hij ook hoe langer hoe meer motorrijtuigbestuur der is". Mr. Folak zei tenslotte, dat alle bepa lingen nimmer de strekking hebben aan enig verkeersdeelnemer een recht toe te kennen, maar uitsluitend zijn bedoeld om orde te scheppen, daar waar anders een chaos zou ontstaan. MOSKOU, 5 nov. (DPA) Molotov is onlangs verscheidene dagen in Mos kou geweest, zo is zondag in betrouw bare Moskouse kringen vernomen. Hij kwam op de voorlaatste dag van het partijcongres in Moskou aan en is in tussen weer in Wenen, waar hij Rusland vertegenwoordigt bij het internationale bureau voor kernenergie, teruggekeerd. Overigens zou Molotov vaak naar Mos kou reizen in verband met zijn taak in Wenen. In genoemde kringen werd voorts verklaard, dat Molotov. Kagano- witsj en Malenkov niet op korte termijn uit de partij gestoten zullen worden. Een verklaring hiervoor werd niet gegeven. In welingelichte Weense kringen zei men zondag echter, dat het zeer on waarschijnlijk is dat Molotov in de af gelopen tijd Wenen heeft verlaten. De Oostenrijkse politie en alle grensposten hebben opdracht gehad scherp op Mo lotov te letten. Als hij Oostenrijk had verlaten, zou dit zeker bekend zijn ge worden. zo zei men. JERUZALEM, 6 nov (UPI) In Jeruzalem is vandaag vernomen dat op grond van bewijsmateriaal, verza meld door de Israëlische politie, vier medewerkers van de Jodenvervolger Adolf Eichmann in West-Duitsland te recht zullen staan. Het bewijsmateriaal gaat over de uitroeiing van het Hon gaarse Jodendom tegen het einde van de oorlog. De vier mannen zijn: Her mann Krumey, Franz Novak, Otto Hunsche, en Werner Lemke. Krumey en Novak zitten gevangen, de twee anderen zfjn vrij. De Israëlische politie begon over hen materiaal te verzamelen op verzoek van de West- Duitse justitie. Zij houdt zich ook bezig met de zaken van negen nazi's, die dienst deden in het concentratiekamp Sachsenhausen bij Berlijn. KERKRADE, 6 nov. Het bestuur Van de Stichting Wereldmuziekconcours Kerkrade, dat reeds drie keer een groots muziekfestijn heeft georganiseerd en toen onder de bekwame leiding van de heer W. E. A. Scheelen stond, is sinds kort gewijzigd en uitgebreid. Allereerst is een nieuwe voorzitter benoemd als op volger van de heer Scheelen, die ten gevolge van zijn benoeming tot burge meester van Simpelveld en zijn daar mee gepaard gaand vertrek uit Kerk rade, het voorzitterschap heeft neerge legd. Het is de Kerkraadse mijndirec- teur van „de Willem-Sophid." alhier, dr. ir. P. Wintgens. Waarnemend voorzitter G. Fransson vervult in het gewijzigde bestuur de functie van vice-voorzitter, Directeur Johan Scholtes blijft als voorheen alge meen secretaris. Tot opvolger van het kortelings overleden bestuurslid A. Am- kreutz is benoemd de heer F, Dohmen, voorzitter van de Nederlandse Katho lieke Mijnwerkersbond te Heerlen. Nieu we bestuursleden zijn voorts de heren C. Sprokel, voorzitter van de R.K. Mu- ziekfederatie alhier, P. Bremen en Th. Iding. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, 6 nov. Er bestaat een goede kans, dat in ons land een internationaal Europees weten schappelijk centrum zal worden gesticht waar de meest vooraanstaande geleer den op velerlei gebied zich in alle rust aan studie en onderzoekingen kunnen wijden, zonder de zorgen van colleges e.d. Het centrum zou worden opgezet naar het voorbeeld van het Amerikaan se Institute for Advanced Studies in Princeton, waar onder meer een aantal Nederlandse hoogleraren arbeidt en waar aan de minister van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen, mr. J. M. L. Th. Cals, vorige maand een oriëntatiebe- zoek heeft gebracht tijdens zijn reis naar de V.S., Suriname en de Nederlandse Antillen. Een reis waarvan de bewinds man zaterdagavond op Schiphol terug gekeerde, precies vier weken nadat hij vandaar was vertrokken. Mr. Cals, zeer geestdriftig over wat hij in Princeton had gezien, maakte na zijn aankomst op de luchthaven in een gesprek met de pers duidelijk, dat de plannen voor de stichting van een der gelijke „superuniversiteit" in Nederland, nog in een zeer pril stadium verkeren. „Maar een groot aantal Nederlandse geleerden is overtuigd van de noodzaak van zo'n onafhankelijk, niet aan bijvoor beeld speciale bedrijf sopdrachten ge bonden wetenschappelijk centrum voor Europa. De Koninklijke Academie voor Wetenschappen zal binnenkort over deze zaak advies uitbrengen aan de regering. Daarna zal natuurlijk overleg met an dere landen moeten volgen onder meer over de financiering want Ook elders heeft men belangstelling voor het idee." Geen concrete Nederlandsé plannen nog, „maar", aldus minister Cals, „gezien de activiteiten die onze ge leerden in de richting van zo'n Euro pees centrum ontwikkelen, geloof ik wel dat Nederland als land van ves tiging een goede kans maakt." Mr. Cals voerde in de V. S. vele gesprekken met belangrijke figuren in het wetenschappelijk onderwijs. Hij heeft de Nederlandse An tillen echter op de eerste Diaais bezocht om er in Willemstad de eer ste echte werkvergadering van de jon ge adviesraad voor de culturele sa menwerking tussen de landen van het koninkrijk bjj te wonen. Hij droeg er het voorzitterschap van de raad over aan zijn Antilliaanse ambtgenoot, mr. I. C. Debrot. De activiteiten van de raad, aldus mr. Cals, hebben zich de laatste tijd gunstig ontwikkeld. „Wij dwingen ons nu zélf, ons te bezinnen op bepaalde culturele problemen. Zo is niet ten onrechte van Surinaamse en Antilliaan se zijde de wenselijkheid geuit van een betere representatie in het buitenland en nauwere culturele betrekkingen niet hat Spaans sprekende Caraïbische ge- hat Spaans bied." hfhhpn WRO Dn 59. Met een alleszins begrijpelijke haast maakt Allan een einde aan het bezoek in het ziekenvertrek. Zonder ook maar in Erics rich ting te kijken, wendt hij zich tot Padmond. „Gij kunt dus voor deze wakkere krijgers instaan, Heer Vorst?" zegt hij. „Zij zijn u dus altijd trouw geweest en zullen het ook blijven?" „Zeker, Heer Allan, zeker," stamelt Padmond nog een beetje benauwd. De Heruli knikt, tevreden gesteld naar het schijnt, en verlaat met een ijzig hoofdknikje het ver trek. Geheel achter aan de rij Hunnenaanvoerders schuifelt Toctah. Ook hij is tevreden gesteld. Er heerst enige tijd stilte, als de Heruli met zijn Hunnen verdwenen is. „Ik begrijp er niets meer van," gromt Svein dan. „Hij had je gemakkelijk gevangen kunnen nemen, Noorman. Hoe zit dat nu?" „Allan de Heruli is nog niet helemaal verloren," mom pelt de Noorman, meer tegen zichzelf dan in antwoord op Sveins woor den. „Hij begreep, dat het mijn dood zou betekenen, wanneer hij nu herkende en liever dan dat riskeert hij het wantrouwen van Hunnen en dat wantrouwen is er nu, want die oude sluwe Toe heeft alles doorzien." Hij staart even voor zich uit. „Toctah sl^an hierin zijn eigen spel," mompelt hij, „en dat is meer tegen Allan tegen ons gericht. Ik moet met hem praten." En zo, in het holst de nacht als de koningsburcht in diepe rust ligt, maakt zich uHeft duisternis van de gang een schaduw los. Een enkele flambouw flaK bij de ingang van Allans verblijf en werpt een grillig licht op c elkaar gehurkte Hun. De man is op zijn post in slaap gevallen en luistert de Noorman naar diens regelmatige ademhaling. Dan s hij als een kat naderbij. in De raad zal inzake een aantal plan nen advies uitbrengen aan de drie re geringen, zoals zij dat naar bekend is ook deed ten aanzien van de Nederlands- Antilliaanse TV-uitwisseling. Over de suggesties van de adviesraad kon de minister nog geen mededelingen doen: z(j moeten eerst in het kabinet worden besproken. Mr. Cals zei in de Antillen en in mindere mate, door een slechts kort verblijf aldaar Suriname zeer onder de indruk te zijn gekomen van wat daar door pioniers op cultureel gebied en op dat van het onderwijs in het bijzon der wordt verricht. Hij acht het van grote betekenis, door veelvuldige per soonlijke contacten met onder anderen bestuursambtenaren en schoolhoofden zich een indruk te hebben verworven van de moeilijkheden waarvoor men zich overzee waar de economische pro blemen ook vele zijn m:t name wat betreft het onderwijs, dat een grote toe loop heeft, ziet gesteld. (Advertentie siSsiVSii TT ^9 Onovertroffen wasecht xonecht v/eer echt './/'./ft y 'f/s'f'/ iy i's /''/vtké NIJMEGEN, 6 nov. R.K. universi teit, kand. klassieken: pater M. A. J. Konings C.J., Nijmegen. AMSTERDAM, 6 nov. Vrije Uni versiteit. theol.: A. Brink, Veldhausen (Dtsl). Kand. econ. P. Kunst, Amster dam. Doet. econ. J. Schalier, Amster dam, Kand. Politicol. E. Edzes, De Krim (Ov.), Geneesk. E. Anema, Am sterdam. Semi-arts W. Pruys, Heem stede en G. Verschoor, Amsterdam. Arts: J. Sixma, Utrecht. NIJMEGEN, 4 november (KNP) Geslaagd voor kandidaatsexamen klas sieken de weleerw. pater M. A, J. Konings S.C.J., Nijmegen. 17 Ik wel, zei Ishiguro. Hij keek terloops naar bui ten en vertrouwde zijn ogen niet. Zonder zijn hoofd te bewegen en zonder dat zijn glimlach te laten verstrakken, gluurde hij naar de majoor. Deze zat aan zijn gammel schrijfbureau demonstratief te ga pen, maar buiten, onder de lantaarnpaal, stond Bob Lucas aandachtig naar de overzijde van het kanaaJ te kijken, alsof daar iets heel bijzonders te zien was. Ik zal u eens iets laten zien, zei Ishiguro. Hij stond op en liet de majoor zitten. Nadat hij de deur achter ziqh gesloten had, begon hij te hollen. Hij liet zich bijna van de trap afvallen van haast. De gangen waren leeg, beneden zong Nellie in een raadselachtige taal iets over een dame, wier hand gekust werd. Ishiguro lichtte de mat op voor de deur van Lucas' kamer. Er lag een vierkante en veloppe onder. De japanner liet de mat weer val len, holde naar boven en betrad zonder te kloppen het vertrek van de maj'oor. Deze zat nog in de zelfde houding. Ishiguro deed of hij aarzelde. Misschien kunnen wij elkaar in deze niet van dienst zijn, zei hij. Misschien., zei de majoor onverschillig. Hij stond langzaam op: Een ogenblik, ik ben zo terug, even naar 't toilet... Hij ging de kamer uit, waarop Ishiguro weer naar buiten keek. Lueas leunde owe» ijzeren leuning naast de brug en keek geen ogenblik om. Twee minuten lang had Ishiguro de gelegenheid ofn na te denken. Nog steeds wilde hij de politie niet waarschuwen, want hjj had geen zekerheid. Twee minuten lang een draaikolk van vermoedens. Ishiguro had uit de gesprekken, die hij in twee da gen tijd gevoerd had, kunnen opmaken, dat bijna iedereen hier in huis iets te verbergen had. Hij had de leugens maar op te tellen en dan wist hij, dat zijn optreden niet op prijs werd gesteld. Maar, dacht Ishiguro toen, uiteindelijk doe ik het niet voor mezelf, maar voor... De majoor kwam weer binnen. Ik geloof niet veel van al die brieven en verhalen, zei hij korzelig. Ik geloof, dat ze met u een misselijke mop hebben uitgehaald; trekt u zich er niets van aan, dat is het beste. Vroeger had ik in het leger een kolonel, die de mensen midden in de nacht opbelde en zich dan voor een ander uitgaf. Hij schreef liefdesbrieven aan winkelmeisjes en zette er de namen van zijn vijanden onder. Het waren leuke bakken, maar er kwam moord en doodslag van. Zij hebben hem te pakken gekregen, omdat hij getypte brieven zond en ze hebben zijn machine herkend. Dat is altijd het geval, antwoordde Ishiguro nadrukkelijk. Ze keken elkaar eens aan. ik weet, hervatte Ishiguro, op welke machine mijn brief getypt is. Ik ook, zei de majoor. U heeft hem niet gezien meneer Dupuis. Ik kan het wel raden, verdomme. Weet u ook, wie die brieven op die machine schreef? De majoor opende zijn mond, sloot hem weer en sta„rd< zijn buurman verschrikt in de ogen. Dan riep hij. We kunnen hier beter over zwegen, het zijn mijn zaken niet, ik hou niet van kletspraatjes. Ishiguro glimlachte, alsof men hem een compli ment had gemaakt. Jammer, zei hij, dat u geen borrel had. Met een lichte buiging nam hij afscheid, na zich over tuigd te hebben, dat Lucas nog steeds aan het watior stond. Op de gang gekomen, betrad Ishiguro zijn kamer, nam zijn hoed en zijn jas en liep naar beneden. Met zijn voet wipte hij even de mat op, die voor de deur van Bob Lucas lag en zoals hij gedacht had, de enveloppe was weg. Hij klopte aan bij mevrouw Haye. Ze was alleen thuis en zat te typen op een kleine schrijfmachine. Ze was redactrice van een tijdschrift voor Godsdienstvernieuwing, zoals me vrouw V/eber het uitdrukte en had altijd veel te schrijven. Ishiguro vroeg, hoe laat het precies was, zijn horloge stónd stil. Precies zeven minuten over zeven meneer. Dank u vriendelijk mevrouw. Hij ging verder, naar boven ditmaal. Op zijn kloppen bü Eggeling kwam geen antwoord en Nellie vertelde hem even later in de keuken, dat Eggeling was uitgegaan. Hoe laat? Na het eten, hij is net weg meneer. Ishiguro zag Bob Lucas binnenkomen, hij liep verstrooid te fluiten. Ishiguro ging op de witgelakte keukenstoel zitten en peuterde aan zijr. schoenveter. Die veters tegenwoordig, vond Nellie mededeel zaam. zijn maar.niks waard. En gaat het nogal met de groente Nellie? O ja meneer, dat doe ik nou zo... Ishiguro had voor weinig dingen zo weinig belang stelling als voor groente, maar hij luisterde aan dachtig. Hij schoof zijn stoel een beetje In de scha duw en zette hem op zo'n manier neer, dat hij als hij zijn hoofd schuin hield, de gang kon overzien. En dan de peentjes, zei Nellie... Er verstreek een kwartier. En op de markt hebben ze tegenwoordig veel goedkopere andijvie... Daar kwam majoor Dupuis de trap af. Zijn log ge stap was duidelijk hoorbaar. Ishiguro keek niet, hij luisterde scherp en toen de deur dichtsloeg, stond hij op. Dag Nellie, zei hij en liep de keuken uit. Het dienstmeisje staarde hem na. (Wordt vervolgd) (Advertentie) U proeft er de echte Franse cd KRUISWOORDRAADSEL Horizontaal: 1 voorzetsel - p imy.) - 6 torenomgang - 8 de 1 0pti (Lat. afk.) - 9 pers. vnw. - godin - 11 boom - 12 milit' jg I f 14 deel van de bijbel (afk.) "pi tfij plein - 18 spelleiding - 19 a Vertikaal: 1 schrijfgerei - 3 hert 4 geestelijke - 5 rznêNp// 6 helder - 7 jaargetijde - 13 16 moment - 17 uitholling ih e - OPLOSSING 3 NOVEl*1^ 1 hark 2 abel - 3 rede - S!c\ - 5. wand - 6 aver - 7 nero 11 9 mars - 10 alie 11 riga - pa» IS «tap - 14 toga - 15 agag - 1

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 2