/3 M Geldcirculatie gestegen met f 40 min. tot f 5.038 min. z DE GEHEIMZINNIGE STER DE LAATSTE SLA<> 3 t Alfredo Chefarine 4" De misdaad van Richard Ross DAGPUZZlt Goud- en deviezenvoorraad gedaald Uit de pers Hoogovens weer 6 interim Aantal werklozen steeg in november Oosterscheldebrug kost f69 miljoen 0 WEEKSTAAT NEDERLANDSCHE BANK Tin uit Indonesië naar de Sovjet-Unie Van urgente betekenis Tolopbrengst geraamd op totaal f 85,5 miljoen NIEUW TONEEL „Caribiton" met stukken uit de West Vier betrouwbare middelen in 1 tablet! @01 Jk wacht h/er Scooter tegen vrachtauto Bejaarde voetganger door bus overreden Nationaal Grondbezit A\ obligatielening WOENSDAG 6 DECEMBER 1961 PAGINA^ Waardeverloop der aandelen A.B.M. gedurende de laatste jaren: 31 december 1957: f. 76.76 31 december 1958: t. 103.23 31 december 1959: f. 139.11 31 december 1960: f. 159.80 1 november 1961 f. 170,85 Het zojuist verschenen tussentijds bericht met meer, recente gegevens is van belang voor iedere belegger. Het wordt u op aanvraag gaarne toegezonden. Aandelen A.B.M. worden dagelijks ter beurze verhandeld. N.V. AMSTERDAMSE BELEGGING MAATSCHAPPIJ A.B.M. Keizersgracht 706 Amsterdam Telefoon 020-67661 „Nieuw-Guinea" in de V.N. De vier geneesmiddelen van Che- farine „4" hebben hun betrouw baarheid duidelijk bewezen, en millioenen mensen in de gehele wereld baat gebracht, vaak ook wanneer andere middelen faalden. Bovendien zorgt één der bestand delen dat een gevoelige maag niet van streek raakt. DE AVONTUREN VAN KUIFJE EN BOBBY door HERGE Bohlwinkel aan Smithalgemeen agent Golo/en Oi!Peykjar/kIJsland Aan alle a gen Ien ran Go /den Oj/ /n IJsland streng re rboden Pool schip Aurora ran motorol/e be roorz/en Zo1 /n geheime code doorzenden Goedj meneer Boh/winkel 55 Copyright Casterman Bhjren we Jang in JJ Akureyrlj kap/beln p yf IVe moeben zo gauw mogelijk tanken en dan naar Groenland H/er is het Jk ga eren m 'n orders geren. Orer een minuut ben (been s, ran! Goede dagJk zou rr/Uen banken... Best, kap 1 be'hi b?oe heef schip ik terug ERIG DE NOORMAN 85. Met een afwezige uitdrukking in zijn kille ogen staart Aetius, de Romeinse' legeraanvoerder, in het knappende houtvuur. Nóch het gieren van de felle Noordenwind buiten, nóch het monotone geprevel van de krijgsoverste, die met bewonderenswaardig geduld de gebeur tenissen van de afgelopen wintermaanden aan het rapporteren is, lijkt tot Aetius door te dringen. Het valt ook niet mee, om uit het verfijnde hofleven van het zonnige Ravenna, terug te vallen in de barre werke lijkheid van het legerkamp en met een soort weemoed glijdt Aetius' blik af en toe langs zijn kostbare naar de laatste Romeinse mode gesneden tuniek, het enige, dat hem hier aan het warme zuiden herinnert. „Stop, Livius," bromt de Patriciër, eensklaps opstaande. „Deze droge opsomming is mij om het even. Zeg mij liever, waar mijn Hunnenrui- ters hun kamp hebben opgeslagen. Ik heb hen niet gezien bij mijn komst." „Enkele dagen geleden zijn zij bijna allemaal vertrokken, Heer," antwoordt de Romein stram, „zoals ook onder aan deze lijst vermeld staat." Aetius knijpt de ogen toe en staart de ander 1°?1 „en aan. „Vertrokken?" herhaalt hij dan. „Wat mag dat te bete» hebben? Wie gaf hun daartoe bevel?" „Ik, Heer," antwoordt "e „efl, meinse krijgsoverste droog. „Of liever gezegd! Attila. Dat wil ze^|eer het was geen bevel, het was een verzoek van Attilaaan u' tern- Aetius. Ik meende, in uw geest te handelen, door direct toe te men in het verzoek van de Hunnenvorst." „En dit verzoek lyl gjj- prevelt Aetius, aandachtig zijn welverzorgde handen bekijkende. »^er stand in het opsporen van een bende verraderlijke Oostgothe» „jeji leiding van een zekere Safrax uit het leger van Attila, die over lopen naar koning Theodoric van de Westgothen. En aangez1 Westgothen niet alleen Attila's vijanden, maar evenzeer de uwe zU sj' „Ja ja, dat is wèl gedaan," knikt Aetius, bijna opgelucht. „En vervolgt de Romein kalm, „Attila Khan verzoekt nog de uitle p van een voortvluchtige Herulenhoofdman en een koning van een delijk volk, genaamd Eric." door RICO BULTHUIS Voorts ligt het in liet v'?orri onvoorziene omstandigheden ,0e LjJ houden om voor of S ^foari t0' de verschüning van liet j „-af11 A' over 1961 (mei 1962) over te gek?p de uitgifte van 3.000.000 a 25 P,eJ (waarop verplicht te storten1 tegen de koers van 200 pet, rjjoU voor aandeelhouders in de van 1 op 3. lettergreepra (Advertentie) AMSTERDAM. 6 dec. Volgens de weekstaat van de Nederlandsche Bank van 4 december j.l. 7,ijn er in de afge lopen week veel middelen aan de geld markt onttrokken. Waarschijnlijk ten gevolge van het overmaken van de op brengst van buitenlandse leningen daal de de goud- en deviezenvoorraad met 40 min tot 6135 min, waarvan onver anderd 5698 min aan goud. Verder zette de ehartale circulatie de laatste dagen van de vorige maand nog verder uit. Deze week zijn er on getwijfeld nog belangrijke bedragen aan bankbiljetten teruggevloeid, maar desondanks laat de stand der circu latie met 5038 min nog een stijging van 40 min zien. Ten slotte onttrok de schatkist nog 45 min aan de markt, waardoor het saldo van deze rekening daalde tot 965 min. Deze daling is de resultante van ver schillende posten. Zo moest de staat cir ca 80 min aan rente en aflossing op gevestigde schuld betalen. Dit bedrag zal niet geheel aan de g'eldmarkt. ten goede zijn gekomen, maar gedeeltelijk ook aan de rekening ..andere ingezete nen", welke steeg met 22 min tot 165 min. Van de vervallende schatkistbiljetten j Ojmemmp deze ru&rigk (t doodzakéliik een bewtf» ma ,n- ttemmtno In de Nieuwe Rotterdamse Courant van maandag lazen wjj onder meer: „Zij die menen dat Nederland, on danks de verwerping van het plan-Luns, toch versterkt uit het debat over Nieuw- Guinea in de Verenigde Naties te voor schijn is gekomen, baseren deze mening op het feit dat een absolute meerderheid in de V.N. het beginsel van zelfbeschik king voor Nieuw-Guinea heeft geëndos seerd en dat met name de Verenigde Staten zich daarachter hebben gesteld. Dit is inderdaad een feit. Maar alvo rens wij ervan kunnen spreken dat Nederlands positie is versterkt, moeten wjj er zeker van zijn dat die 53 landen waaronder de Verenigde Staten die de Nederlandse these van zelfbeschikking hebben onderschreven, bereid zullen zijn dit te b 1 Ij v e n doen. Is, met andere woorden, Nederland er zeker van dat die 53 landen de Nederlandse these zul len blijven steunen, ook nu zij hebben gezien dat die these er de oorzaak van is geweest dat het hun welgevallige de kolonisatieplan voor Nieuw-Guinea niet de vereiste meerderheid heeft gekregen? Dit hangt af van de vraag, of die 53 landen de toepassing van het beginsel van zelfbeschikking op Nieuw-Guinea (Iet wel: op Nieuw-Guinea, niet dus slechts als academisch beginsel) belang- rpker vinden dan de doorbreking van de impasse, waarin dit specifieke probleem weer is terechtgekomen. Indien ook deze vraag bevestigend kan worden beant woord, dan nog zullen die 53 landen ten minste tien andere landen tot hun stand punt moeten overhalen, willen zjj vol gend jaar wel succes hebben met het hun welgevallige dekolonisatieplan voor Nieuw-Guinea. Lukt dat niet, dan heeft die versterking van Nederlands positie weinig nut. Maar die versterking moet nog blijken. Daarvan kan pas worden gesproken als die 53 landen het zo be langrijk ylnden dat de bevolking van Nieuw-Guinea over haar eigen lot zal kunnen beschikken, dat ze laar de voort during van de spanning tussen Nederland en Indonesië voor over hebben. Het is mogelük dat dit zo is maar bewezen kan het nog niet worden, even min trouwens als het tegendeel. Tegen over het optimisme van minister Luns en anderen kan echter met evenveel recht de twijfel worden gesteld, of een vergadering die met grote meerderheid aan Katanga de zelfbeschikking wil ont nemen, nu werkelijk zo doordrongen is van de absolute noodzaak van de zelf beschikking voor Nieuw-Guinea. Van de v.b. kan zeker niet worden gezegd dat ze onverschillig staan ten opzichte van een voortduring van de spanning tussen Nederland en Indonesië. Zuilen zij meer waarde blijven hechten aan de ongerept heid van het zelfbeschikkingsrecht der vapoea s dan aan een beëindiging van die spanning? Het is moeilijk te geloven Reeds voor de stemming over de zg Brazzaville-resolutie in de Verenigde Naties was de Amerikaanse steun aan het Nederlandse standpunt inzake zelf beschikking geenszins zo geestdriftig als sommige Nederlanders wel hebben wil len doen voorkomen. Thans is het de vraag of Amerika meer gewicht zal gaan toekennen aan zijn reserves dan net voor de stemming heeft gedaan. Zo ja, dan kan er geen sprake meer zjjn vaP. versterking van Nederlands positie. Men kan zich ook afvragen of Ameri ka nu de mislukking van het op zichzelf verdienstelijke plan-Luns niet althans voor een deel zal toeschrijven aan Ne derland zelf, met name aan Nederlands weigering om Indonesië op enigerlei wijze te kennen in zijn voorstellen. In dien dus Amerika het mislukken van het plan-Luns althans gedeeltelijk zou gaan wijten aan een zekere starheid van de Nederlanders tegenover Indonesië, dan moet Nederland binnenkort pressie uit Washington verwachten, opdat het een trotere soepelheid tegenover Indonesië etrachte. Hoe dit dan te rijmen zai zijn met een versterking van Nederlands po sitie, weten wij niet." blijkt 36 min in handen van de Ne derlandsche Bank te zijn geweest, daar de rekening „wissels, schatkistpapier en schuldbrieven door de bank gekocht", met dit bedraag daalde tot 523 min. De onvangsten uit belastingen hebben voor een gedeeltelijke compenstatie ge zorgd. Door de plaatsgehad hebbende muta ties is het tegoed van de banken bij de centrale bank met 95 gedaald tot 514 min. Dit bedrag is altijd nog ruim vol doende om aan het verplicht aan te houden kasreservegemiddelde voor de eerste veertien dagen te voldoen. Het gevolg is dan ook een ruime geldmarkt. Vrijdag j.l. werd de daggeldrente met li procent verlaag tot 1 procent. Activa: Goud Buiteni vord goud en deviezen Buit betaalmidd. Vord buiteni guid Wiss tn disc Wiss gekocht Voorsch iek ert <1 Voorsch Ri1k Nederl munten Diverse rek Passiva: Bankbiljetten Rijks schatkist Saldi Bank In Ned Saldi andere ingezet Saldi buit ctrc. 4! Saldi and nlet-tng. Saldi buit eelds. Diverse rek. Nederl. schatk pap. buit. clrcul. banken Munthui dooi de staat tn drculatte gebracht Tot goud en dev. W v conv dev netto Percentage goud en deviezen Toelichting: (1) waarvan uit hoofde liq. bilat. ak koorden 27/11 4/12 5.697.611 5.697.611 580.957 537.098 199 197 15.736 15.202 10.729 10.729 558.576 522.636 7.993 7.543 20.265 11U69 6.444 7.917 4.998.111 5.038.011 1.010.101 965.250 609.205 514.422 143.628 165.385 64.466 60.290 7.205 6.596 11.843 12.005 54.299 54.524 36.000 36.000 67.921 68.318 6.174.989 6.135.217 569.313 575.290 91.72 92.19 IJMUIDEN, 6 dec. De directie van de Koninklijke Nederlandsche Hoog ovens en Staalfabrieken deelt mede, dat is besloten over 1961 een onveranderd interimdividend van zes procent uit te keren. (Het totale dividend over 1960 beliep 20 pet.). Aan het personeel zal een tussentijd se uitkering worden gedaan overeen komstig de bepalingen van de uitke ringsregeling. Deze uitkering zal 3 pet. van het naar schatting in 1961 te ver dienen jaarloon bedragen en uitbetaald worden bij de loon- en salarisbetaling op 22 september. Bij de bepaling van het uit te betalen bedrag zal rekening worden gehouden met de over de uitkering verschuldig de wettelijke inhoudingen. Nadat het di vidend over 1961 in het vorjaar van 1962 zal zijn vastgesteld, zal op de ge bruikelijke wijze worden berekend op welk percentage het personeel op frond van de bekende regeling in ver and met het totale dividend over 1961 recht heeft. DEN HAAG, 6 dec. De geregistreer de arbeidsreserve is in november met ruim 4000 mannen toegenomen. Volgens een opgave van het ministerie van So ciale Zaken en Volksgezondheid was de geregistreerde arbeidsreserve eind november 27.091 mannen tegen 22.996 eind oktober. Het aantal werkloze vrou wen daalde van 4.982 tot 4.420. Het aantal openstaande aanvragen was eind november voor mannen 76.176 (eind oktober 81.692) en voor vrouwen 37.837 (39.540). Verdeeld over de provincies was de geregistreerde ar beidsreserve: Groningen 2657 (okt. 2123), Friesland 2848 (okt. 2214), Dren the 2260 (okt. 1789), Overijssel 2205 (okt. 1759), Gelderland 2218 (okt 1936), Utrecht 1148 (okt 1074), Noordholland 3733 (okt. 3269), Zuid-Holland 4414 (okt. 4238), Zeeland 1074 (okt 821) Noord- Brabant 3328 (Okt 2733) en Limburg 1206 (okt. 1040). DJAKARTA, 6 dec. Functionarissen van de Indonesische regerings tinmaat schappij hebben medegedeeld, dat Indo nesië tin naar de Sovjet-Unie zendt als onderdeel van het Indonesische plan tot vergroting van de handel met het Ooste lijke blok. Zij bevestigden berichten te Londen, dat er 200 ton tin naar de Sov jet-Unie waren verkocht en dat het vol gend jaar nog 500 tot 2000ton zullen vol gen. De zegslieden deelden verder mede, dat er ongeveer 1000 ton naar een ander Oosteuropees land gezonden zou worden. Zij weigerden echter de naam van dat land te noemen. (Van onze correspondent) MIDDELBURG, 6 dec. Hoewel de regering nog steeds geen definitieve be slissing heeft genomen blijft de bouw van de Oosterscheldebrug van urgente betekenis. Dit verklaren Gedeputeerde Staten van Zeeland in hun begeleidings brief bij de provinciale begroting voor 1962. Gedeputeerden noemen de uitvoe ring van dit plan voor Zeeland een be lang van de eerste orde en nu reeds willen zij beginnen met de vorming van een risicoreserve die op 1.2 miljoen gld. geraamd wordt. Bij de begeleidings brief hebben gedeputeerden een exploi tatieoverzicht gegeven van de Ooster scheldebrug waaruit blijkt dat aan tol gelden per auto gemiddeld op een be drag van 3.20 gerekend mag worden. In totaal hebben G.S. de tclopbreng- sten begroot op f 85,5 miljoen, waar van bijna 59 miljoen van het to- verkeer moet komen. In totaal is voor de oouw van de brug een bedrag van 69 miljoen ge raamd, Men wil dit bedrag op de vol gende wijze financieren: 15 miljoen aandelenkapitaal, 50 miljoen leningen op lange termijn en 4 miljoen gld. le ningen op korte termijn. AMSTERDAM, 6 dec. Enkele dagen geleden is in Amsterdam de stichtings akte verleden van de „Stichting Toneel groep Caribiton", die een tweeledig doel heeft. In de eerste plaats beoogt deze stichting ,.Het op artistiek verantwoor de wijze ten tonele brengen van toneel stukken uit de wereld-literatuur, die op grond van hun rolbezetting in overwe gend mate de medewerking van spelers van Caraibische afkomst vereisen, als mede het organiseren van andere ar tistieke manifestaties, die evenals to neelstukke geëigend zijn de Nederlandse toeschouwers een inzicht te geven in de leef- en denkwereld van de volke ren in het Caraibisch gebied en omge ving". De tweede doelstelling is „het scheppen van gelegenheid voor in Ne derland woonachtige Surinamers en An- tillianen om onder deskundige leiding toneelervaring op te doen, teneinde die bij eventuele terugkeer naar Suriname op de Nederlandse antillen daar te lan de ten dienste van het plaatselijk to neelleven te kunnen aanwenden". Onder het opdoen van toneelervaring wordt ook verstaan liet voeren van re gie, het bouwen van decors en dergelijke De stichting is ontstaan uit het initia tief van de secretarissen van de stich ting culturele samenwerking, drs. M. D. Thijs, van de foreign student ser vice, mr. F. H. Tunnissen, en de jour nalist mr. J. A. J. van Gorkum. die acht jaar in Suriname heeft gewerkt. Daar was mr. van Gorkum in augus tus 1959 getuige van de première van het stuk „Kinderen van het laatste kwartier", dat door studenten van de Surinaamse rechtsschool ten tonele werd gebracht. De regie werd toen gevoerd door de Nederlander Loet Steenbergen, die ook thans weer in Nederland bij de opvoeringen van „Caribiton" betrok ken zal zjjn. Het ligt in de bedoeling van de stichting het stuk „Kinderen van bet laatste kwartier" van de schrijver Erroll John uit Trinidad in het komen de voorjaar in Nederland ten tonele te brengen. Dit zal dan tevens de eerste kennismaking worden met de nieuwe to neelgroep. In het bestuur van de stichting hebben zitting genomen de heren W. Pos, di recteur van de toneelschool in Amster dam, dr. J. Einaar, chef van het kabi net van de gevolmachtigde minister van Suriname in Den Haag, J. W. Benne- broek Gravenhorst, oud-voorsitter van het cultureel centrum Curacao, J. C. Defoumy, directeur van het Nederlands Theater Centrum in Amsterdam en mr. J. A. J. van Gorkum. (Advertentie) Krachtige bestrijding van pijn en griep zonder de maag van streek te maken! BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET Glazen buisje 20 tabletten f 0.80 Handige stripverpakking 40 tabletten 1,60 Voordelige flacon 100 tabletten f 3,60 Ttf1 PIB csnuHictK DEN HAAG, 6 dec. In het Zuidwal- ziekenhuis is overleden de 21-jarige F. A. Hinfelaar. die maandagavond op de Escamplaan met zijn scooter tegen een daar geparkeerde vrachtauto is gereden, tengevolge waarvan hij een zeer ernstig hoofdletsel opliep. De heer Hinfelaar heeft, in verband met de slechte weers omstandigheden, vermoedelijk met ge bogen hoofd gereden en heeft daardoor de geparkeerde auto niet of te laat op gemerkt. GRONINGEN, 6 dec. Aan het sta tionsplein alhier is gisteravond de twee- enzeventigjarige voetganger D. Kooy in aanraking gekomen met een G.D.S.-bus, overreden en op slag gedood. De chauf feur hoorde een klap en meende dat een bromfietser met de bus in aanraking was gekomen. Hij stopte en vond het slachtoffer achter de voorwielen. DEN HAAG, 6 dec. Nationaal Grondbezit heeft, zo deelt de directie mede, besloten tot de uitgifte van 5.000.000 i'lt pet. obligatiën 1961 tegen de koers van 100 pet. Binnenkort zal het bericht betreffende de afgifte de zer obligatiën verschijnen. 43 Een moord is bijna altijd een daad van verwar ring en overhaasting. Zélfs een moord met voor bedachte rade. Een sluipmoord is een kwestie van mentaliteit, de keuze van het wapen ligt in de rela tie tussen beide eerstgenoemde factoren en houdt verband met de omstandigheden tijdens en na de daad. Bovendien: men vermoordt iemand niet zo maar en zeker niet met vergif! Volgens de metho de van het juiste onderzoek, had hü de dactylosco- pische dienst moeten inschakelen voor het opnemen van vingerafdrukken. Hij had de fotograaf moeten halen en hij had een aantal rechercheurs op de be woners van het huis af moesten sturen, opdat hij een totaalverhoor in de kortst mogelijke tijd aan de commissaris zou kunnen overleggen. Indien er ten slotte geen moordenaar gevonden werd, dan was de commissaris gedekt, Ross kreeg de schuld van de blunder en de krant zou het van de daken schreeuwen. Richard Ross stelde zich de situatie voor van een vechtende, huilende, doch zwijgende Tilly Agarra, van een hooghartige en prekende me vrouw Haye, van een sarcastisch lachende Eggeling en een honende dokter Hogendijk. om nog maar te zwijgen van een honds brutale majoor Dupuis, die het met glans opnam tegen tien Sardemannen, zo wel in ontroerende gemeenplaatsen als in vloeken. Ross maakte een lijstje op van diegenen, die hij nog verhoren moest. Het waren de man met die zonderlinge naam van Ishiguro, het bibliothecares- je Lucia Filippo, de heer en mevrouw Galjaard en denkelijk nog een paar buitenstaanders. Had Ross tot op heden de zogenaamde directe methode gevolgd, nu koos hij een meer indirecte. Gezien zjjn erva ringen van deze dag leek hem dat gewenster. De leugens van de mensen bijeenvoegen, was voor hem een nuttiger spelletje, dan het opstapelen van waar heden als koeien, want tussen die leugens door, zou de hand met het flesje vergif heus wel te voor schijn komen. Bovendien wist Ross, wie de dader was, hü had het bewps in zijn zak, maar het uit spelen ervan, betekende nieuwe leugens, die hp niet zou kunnen weerleggen. Maar er was nog iets an ders, dat Ross weerhield, de moordenaar in de kraag te grijpen en dat was niet de zwakte van het bewijs, het waren de leugens van de medebewoners, die de leugens als waarheid zouden volhouden en daar mede het bewijs krachteloos zouden maken. Een moord met medeplichtigen? Ross geloofde het nau welijks, juist het bewps in zijn zak bewees glashel der het tegendeel. Na zijn bezoek aan Tilly besloot Richard Ross, de brandkast van de weerspannige majoor in be waring te laten nemen. Openbreken had geen zin, dat begreep hjj wel. Bovendien vermoedde hij zo on geveer, wat hp zou vinden en hü hield zich liever van de domme. Ross belde dus een paar mannetjes op van een dienstverrichting en een uur later stond de kleine, groene kast in een rommelkamertje, ach ter het woonvertrek van de majoor. De deur liet hij door Bridee sluiten en verzegelen en de recher cheur kreeg opdracht, de majoor, die vanaf dat ogenblik weer vrüheid van bewegen kreeg, goed in de gaten te houden. Ik moet u even spreken, schreeuwde de majoor, rood van drift, toen hü de lege plek in zijn kamer ontdekte en de deur van de kamer naast de zjjne, verzegeld zag. Ross maakte een aarzelend gebaar. Te laat meneer Dupuis, u zult even moeten wachten. De majoor droop af. Ross keek op zün horloge, klopte aan bp me vrouw Haye en zei: nog achttien uur, mevrouw. Toen ging hü beneden gezellig zitten keuvelen bü mevrouw Weber, die hem ongevraagd inlichtingen gaf over de bewoners van haar huis. Allemaal bes te mensen, die stuk voor stuk het hunne zouden bijdragen voor een krans op de kist van de arme meneer Lucas. Een stille man was het geweest, een lieve man, een goeie man. Hü had nooit veel „om gang" gehad met de mensen, alleen met die me neer Ishiguro, dat was ook zo'n gesloten natuur. Maar ook een beste man hoor, maar ja een oos terling hé? Ver weg hoor, nooit in Japan geweest, zijn grootouders waren „grote" schippers uit Rot terdam. Dan de Galjaards, lieve mensen, zij erg ge leerd: tandarts! Dan had je nog juffrouw Filippo, een knap meisje en zo zacht. Dat was een witte raaf in deze tpd. Neem büvoorbeeld Til, u weet wel, die van de zolder Ross wist het en glimlachte. Dat is een blikken keteltje, zó heet, zó koud, maar ook een schat. Begrijpt u, dat de mannen zo gek op haar zün? Ross begreep het en mevrouw Weber en zuchtte lachte. Daar moet je nou weer een man voor zün, vond ze. Mannen zien dat zo anders dan wij, alleen Tine is dol op Til. Wie is Tine? Mevrouw Galjaard. En dan die Eggeling, tje niet dat ze kwaad wilde spreken, maar die was las tig, een echte vrügezel en meneer de inspecteur zou het wel weten, maar met die hadden ze de politie eens over huis gehad, maar buiten dat, was hij toch ook erg goed, een schat hoor Ross peinsde over de schattige boel. Het viel hem op, dat ze de majoor in haar lieve opsomming over sloeg, want ook dokter Hogendük en mevrouw Haye kregen nog een goede beurt ondanks alles (Wordt vervolgd) AVS^ Horizontaal en vertik33' woorden invullen. soOi\Sl 1. plaats in Z.-Amerik3> 'jjziek nep; 3. strandmeer; 4. verschroeien: 6. opbrengst Oplossing van 5 decer^ nna1" fl. wpj.uaaiA.ig z,. Horizontaal: 1. spasmus. c ■Ao'-'yo'-1 pers; 3. arbitrage; 4 raak' yt psconc r, fi 1US. NelS"' 1U- essence, s.o.; 6. ms, 1 „„aim: log; 8. bede, cito; 9. arenP lamel; 11. inrekenen. P .e; Vertikaal: 1. sparen, Ba je leren; 3. ambassadeur, 4- spate jo. mat, n.n.o.; 6. racer enl 8. ego, slimme; 9. at*??*" Mongool.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 2