CONTACT 1 Geschakeerd amusement DE GEHEIMZINNIGE STER Hallo Noord 777", van Hathaway op TV i DB LAATSTE SLA& Alfredo DAGPUZZLÉ DRAADLOOS Limburg Airways gaat op in MAC Wij luisteren naar. T.V. beveiligt kunstschatten Loonsverbetering in mijnindustrie y De misdaad van Richard Ross V B Vanavond Nederlanders in een Duitse Kerst TV-show Wij kijken naar MAANDAG 18 DECEMBER 1961 pagina J VOOR BABY altijd droog en warm- Concentratie bij kleine vliegtuigmaatschappijen DE AMONTUREN VAN KUIFJE EN BOBBY door HERGÉ 65 Copyright Castéra ■ureed fótfeb Kaarslicht flatteert! GOUDA KAARSEN Hier zitten ive op hef- ogenblik: oie 72 ste parallel zijn we yoorbj. ld moei zoeker? in hel gebiedgelegen lussen de 73ste, 78sle en de 13e en de 8steur?eridiaan. Denkl 11 er aan geejj risico nemen, niet yerder gaan, dan ik d zei. en reegeel niel met ons in contact te bi ij renKeel geluk Tracht die meteoorsteen te yinden ERIC DE NOORMAJ 95. De jem-s^e ogenblikken zijn EricYn Allan te verbijsterd om iets te zeggen. „Hunnen! Al tot hier doorgedrongen!" fluistert dan de He- rulenvorst bleek. Hoewel hij het nauwelijks kan geloven, toch gluurt Eric nog eens door het gebladerte. Het is maar al te waar en zelfs erger dan dat, want ze zijn in druk gesprek met de drie Romeinen en het heeft er alle schijn van, dat dit- een van te voren afgesproken ont moeting is. „Ik geloof, dat we hier een heel smerig zaakje op het spoor zijn," lispelt Eric grimmig. „De plannen van Heer Aetius gaan veel en veel verder dan wij ooit vermoed hebben." Hij geeft zijn metgezel een wenk en begint voorzichtig naar voren te kruipen als opeens ergens achter hen een wilde kreet klinkt, gevolgd door een angstig gehinb1 „Onze paarden zijn ontdekt," sist Allan. Ze staren elkaar verschi"iK. en niet wetende wat nu te beginnen aan, tot Eric met een zwijg6" gebaar wegduikt in het dichte struikgewas. „Het enige, wat we nu n°'r kunnen doen, is de bescherming van het woud zien te bereiken, tussen de dichte donkere stammen is meer kans onopgemerkt te ven." Scherp luisterend naar verdachte geluiden zwoegt Eric met ingehouden adem voort. Dan klinkt er achter hem ineens een S smoord gereutel en terwijl hij zich bliksemsnel omdraait, ziet hij ee donkere gedaante op zich toespringen. Algemene Bond vraagt: door RICO BULTHUIS 4 Ger Roos had de regie van het A.V.R.O.-TV.-programma „Rendez-vous", dat zondagavond werd uitgezonden. Op de foto Willy Vervoort en Mies Bouwman. BUSSUM, 18 dec. .Brandpunt" had zaterdagavond aanzienlijk meer inhoud dan de laatste malen het geval was. Zulks dan weer vooral dank zij het ingrijpen van het duo Piet Kaart en Aad v. d. Heuvel, dat naar Finland was ge weest. Hun verslag over de situatie daar ter plaatse was wel niet zo klemmend als de filmbeelden die zij destijds over Berlijn en Katanga hadden samenge steld en de vraaggesprek] es die V. d. Heuvel voerde met deze en gene Fin(se) waren niet erg indringend, maar het geheel was toch weer belangwekkend genoeg om er met aandacht kennis van te nemen. Dat was ook het geval met een reportage over Nederlandse woon wagenkampen en de daar heersende niet al te florissante situatie. Het inter view met Jan Vrijman, die om niet dui delijke redenen een film over Karei Appel aan het maken is had naar onze smaak wel wat geserreerder en zelfs wat feller gekund. In de „Zaterdagavondakkoorden" na men de Mitchellsingers een naar het ons voorkwam onevenredig grote plaats in, maar ook nu was er weer gezorgd voor een goed kloppend uurtje amuse ment. Wij vonden het duetje van Ted dy en Henk Scholten over „wat doen we met de feestdagen" het aardigste. De AVRO liet zondagavond Mies Bouwman „rendez-vous" verlenen aan verschillende gasten. En dat ver- Advertentie) liep dan wel weer in die sfeer van voor gewende ongekunsteldheid, die niet he lemaal echt aan doet. Willy Vervoort was nauwelijks te stuiten in het ver tellen van niet allemaal even geslaagde moppen, Pia Beek zong een nogal onge lukkig ,,mazzel"-liedje, Cecile Moerdijk zong een kerstliedje, begeleid door een tegen de toon hangend koor uit Hulst en er was een zeer blonde dame uit Zweden, die zich in allerlei bochten wringend, merkwaardige klanken aan een saxofoon ontlokte. De clou van de avond vonden wij een Hongaarse goo chelaar met een hele mooie shawl-truc. Maar het was allemaal wel een beetje rommelig en overdreven huiselijk tij dens dit eerste „rendez-vous" dat ove rigens mogelijkheden genoeg heeft. H. Hn. HILVERSUM, 18 dec. Na de ru briek „Achter het nieuws" zendt de VARA-televisie vanavond een nieuwe aflevering uit in de Amerikaanse tv- filmserie „Vrije Nieuwsgaring", getiteld „De Bensonbaby". Het „Filmvenster" van Jan Blokker en Eimert Kruidhof en een nieuwe televisiebiografie „Anders dan anderen" van Bert Garthoff uit de Singer Concertzaal in Laren besluiten de uitzending. Voor de NCRV-microfoon zingt van avond om tien over negen het NCRV- vocaal Ensemble onder leiding van Ma- rinus Voorberg met medewerking van Wim van Beek, orgel, de Missa in D van Hans Vogt, waarna men om half tien kan luisteren naar het Kwar tet in F van Ravel, gespeeld door het Nederlands Strijkkwartet. SCHIPHOL, 18 dec. Martin's Air- Charter heeft de op het vliegveld Beek in Limburg gevestigde Limburg Air way's overgenomen. De directeur van de M.A.C., de heer Martin Schroder, heeft daardoor tevens een contact gekregen met de ,New York Times". Tot duverre werd de Europese editie van dit Ameri kaanse hiad, die in Parijs gedrukt wordt, door Limburg Airways iedere nacht naar Frankfort en Zürich vervoerd. Dit geregelde vervoer zal Martin's Charter nu voortzetten. Een van de redenen die tot de ver koop van Limburg Airways heeft geleid is volgens Martin Schroder dat M.A.C- het vervoer van de kranten op een be tere economische leest kan schoeien. Limburg Airways was verplicht voort durend de „Dove" in reserve gereed te houden als de .Heron" het vervoer ver zorgde, zodat alleen voor het contract met de New York Times twee toestellen mcvoltallige bemanning voortdurend be schikbaar moesten zijn. Met een vloot van zes vliegtuigen is het gemakkelijker en minder kostbaar om een toestel in reserve te houden. Bovendien beschikte Limburg Airways in tegenstelling tot Martin's Air Charter niet over de mo gelijkheid het technische onderhoud van haar machines zelf te verzorgen. Advertentie) In 1932, hoogtepunt in het bloedige tijdperk van de drooglegging in Amerika stond een zekere Joe Majczek, inwoner van Chicago van Poolse afkomst, terecht wegens moord op een politieagent. Hij werd veroordeeld tot 99 Jaar, door te brengen in de Stateville-gevangenis, de Amerikaanse manier om iemand levens lang te geven. Elf jaar later, op 10 oktober 1944 ver scheen er een annonce in de „Chicago Times", waarin een .beloning van 5.000 dollar werd uitgeloofd voor inlichtingen, welke zouden leiden tot de ontdekking van de werkelijke moordenaar. Die ad vertentie, geplaatst door de moeder van Majczek, die overtuigd was van de on schuld van haar zoon, leidde tot een herziening van het proces, dank zij het onderzoek, dat werd ingesteld door een verslaggever van het dagblad „Chicago Times", welks redactiechef kopy rook. Bij dit nieuwe proces kwam de onschuld van de veroordeelde onomstotelijk vast te staan. Naar dit authentieke gegeven heeft de Amerikaanse regisseur Henry Hathaway SCHIPHOL, 18 dec. Met een DC-8 van de KLM is zondagochtend een aan tal artiesten naar Frankfort vertrok ken, vanwaar ze verder reisden naar Berlijn. Onder hen bevonden zich o. m. Teddy en Henk Scholten, de pianist Wim Jongbloed, de trompetist Eddy Cal vert (de man van „O mein Papa") en orkestleider Tony Vess. De Sender Freies Berlin zal hèt pro gramma dat op telerecording wordt vastgelegd in een kerstprogramma voor de Duitse kijkers op het beeldscherm brengen. „Het is precies hetzelfde als de Nederlandse kijkers de afgelopen za terdagavond gezien hebben," vertelde regisseur Jos van der Valk bij het ver trek van de groep. „Alleen de teksten van de conferénces en van de liedjes zijn in het Duits". Dinsdag zal er een aantal leden van het Nederlands danstheater en de Fran se zanger en filmster Jean Philipe naar Berlijn reizen om de groep te comple teren. DINSDAG HILVERSUM I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groente man. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Mor genwijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleu ters 11.00 V. d. zieken. 12.00 Moderne jazzmuz. 12.20 Regeringsuitz.V. d. landb. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Metropole- ork. en solist. 14.00 Omroepkamerkoor. 14.15 Gitaarmuz. 14.40 Gram. 15.00 V. d vrouw. 15.30 Sopr., fagot en piano. 15.50 Gram. 16.00 In h< voetspoor der wetenschap. 16.15 Hammondorgel en zang. 16.30 V. d mgd. 17.30 Amateursprogr. 17.55 New York calling. 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Pianospel. 18.30 Lichte muz. 19.00 V. d. kind. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Muzik. lezing. 19.25 Kamermuz. 20.00 Nws. 20.06 Wie is de sportvrouw, de sportman; welke ls de sportstad van het jaar? 21.00 Licht progr. 22.00 Zang recital 22.30 Nws. en meded. 22.40 Act. 23.00 óram. m. comm. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM n, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. jeugd. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram 8.50 V. d. vrouw. 9.40 School radio. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Licht baken 10.25 Weens filharm. ork. m.m.v. sopr 11.00 V d. vrouw. 1130 Gram. ll.oO Volaan... vooruit. 12.00 Middagklok - noodklok. 13.04 Als de dag van gisteren. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. io.15 Nwe gram. 13.35 Chansons. 14.00 G;am. 14.05 School radio. 14.3F Voor de plattelandsvrouwen. 14.45 Gevar progr. (herh.). 15.50 Gram. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Advents-gebeds- dienst. 17.00 V. d. Jeugd. 17.40 Beurs berichten. 17 45 Regeringsuitz. 18.00 V. d. jeugd. 18.20 Kaarten op tafel. 18.30 Lichte muz. 19.00 Nws 19.10 Act. 19.25 Licht progr. 19.45 II Trovatore, opera (I.d. pauze- pl.ro 20 20-20.50 Muzik. lezing: pl.m. 22.15-22.25 pl.m. 22.25- 22.30 Boekbespr.pl.m. 22.30-2.40 Nws.) 23,25 Gram 23.55-24.00 Nws. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.: 12.00 Lichte muz. 13.00 Ork. conc. 15 30 Pianorecital. 16.30 Gram. 20.30 Pia norecital. 21.30 Ork. conc. 0.06-0.36 Ka mermuziek. ENGELAND, BBC Light Programme. 1500 en 247 m.: 12.31 Filmprogr. 13.00 Gram. 13.31 V. d. arb. 14.00 Gevar. progr. 16.00 L.chte muz. 16.31 Muz. bij het werk. 71.31 Gram. 21.00 Pianospel. 22.31 Gram. 23.40 Dansmuz. NDR-WDR, 309 m.12.'00 Lichte muz. 13.15 Gevar. muz. 14.00 Dansmuz. 15.00 Liederen. 16.00 Ork. conc. 17.45 Operette- concert. 20.00 Lichte muz. 21.00 Dans muziek. 23.30 Kamermuz. 0.10 Gram. 1.00 Weerber. en gevar. muz. FRANKRIJK Hl, 280 en 235 m.12.10 Ork. conc. 14.15 Kamermuz. 17.00 Piano recital. 18.30 Operamuz. 20.00 Kamermuz. 23.13 Gram. BRUSSEL, 324 m: 12.03 Gram. 12.35 Operettemuz. 13.15 Kamermuz. 14.00 Lichte muz. 15.00 Ork. conc. 15.45 Gram. 16.21 Kamermuz. 17.15 Zang en piano. 18.20 V. d. sold. 19.40 Gram. 21.15 Jazz. 22.15 Gram. 484 m.13.15 Gram. 14.03 Attraverso lo lo specchlo, radio-opera. 15.03 Gram. 17.15 Kamermuz. 18.30 Gram. 20.00 Ork. conc. NTS: 20.00 Journ. 20.20 Film. 20.35-22.20 Hoofdfilm. DUITSE TV-PROGRAMMA'S 17.00-18.15 V. d. jeugd. Regionaal pro gramma: NDR: 18.20 Progr.-overz. 18.25 Die Nordschau. WDR: 18.40 Hier und Heute. 19.15 Ork. muz. NDR; 19.25 Aui der Pirsch.) 20.00 Journ. 20.20 Midden duits dagboek. 21.00 TV-spel met muz 22.20 Ork conc. 22.35 Laatste nws. FRANS BELG. TV-PKOGR. 18.30 V. d. jeugd. 19.00 Jazzmuz. 19.30 Progr. over ruimtevaart. 20.00 Nws. 20.30 TV-spel. 21.45 Literair progr. 22.30 Nws VLAAMS BELG. TV-PROGR. 19.00 Soc. gedachte en actie. 19.30 Film- rep. 20.00 Nws. 20.25 Het manneke. 20.30 Speelfilm. 22.15 Filmrep. 23.00 Nws. een film gemaakt, die kort na het einde van de laatste wereldoorlog hier te lande in vertoning kwam en die morgenavond door de NTS op het tv-seherm zal wor den gebracht. Hathaway, die reeds verscheidene soortgelijke films had gemaakt, toont zich hier opnieuw een meester in dit genre. Vooral de knappe wijze, waarop hij gebruik heeft gemaakt van het ge luid, valt in deze fum op. Behalve daar, waar instrumentale muziek onmisbaar was, hoort men uitsluitend de volkomen met het beeld harmoniërende, natuur lijke geluiden van de grootstad. Ook het gesproken woord blijft tot een minimum eperkt. Onder zijn strakke leiding spreken en handelen de acteurs, onder wie James Stewart. Richard Conté, Lee J. Cobb, Helen Walker en Betty Garde, als dood gewone, levende mensen in een levende stad, waarvoor Chicago diende, ter plaatse waar het oorspronkelijke drama zich heeft afgespeeld. Met deze film, die door de katholieke nakeuring toelaatbaar is verklaard voor personen boven 14 jaar, heeft Hathaway er indertijd veel toe bijgedragen, de na turalistische, hier bijna journalistieke stijl van filmen, een blijvende plaats in de Hollywoodse productie te verzeke ren, door de uitmuntende kwaliteiten er van op overtuigende wijze te demonstre ren. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 18 dec. In het ge meentemuseum heeft Philips eind vori ge week voor een aantal museumdirec teuren uit het gehele land een demon stratie gehouden met televisie-appara ten, die gebruikt kunnen worden ter be veiliging van de kunstschatten tegen diefstal of beschadiging. Op enkele el ders opgestelde beeldschermen kan na melijk een suppoost het doen en laten van de bezoekers ongemerkt gadeslaan. Een soortgelijke installatie is in het Ame rikaanse Cleveland-museum al in ge bruik. Over de aanschaffing in Neder land zal men zich nog wel enige tijd beraden want de apparatuur is vrij kost baar, terwijl men ook bezwaren ver wacht van de bezoekers, die het niet aangenaam zullen vinden voortdurend te worden bespied. In de finale van het voetbaltoernooi van de Zuid-Oost Aziatische spelen in Rangoon heeft Malakka zondag met 2—0 van Birma gewonnen. SITTARD, 18 dcc. In mijnwerkers- kringen in Limburg heerst al enige tijd ontevredenheid over de huidige beloning van de mijnarbeid, vooral nu de priori teit van de mijnindustrie niet meer vol doende tot uitdrukking komt. Daarom hebben de verschillende vakbonden loonvoorstellen ingediend bij de mijnin- dustrieraad. Bovendien hebben zij ver betering bepleit toen in de mijnindustrie- raad het grote tekort aan arbeiders en de daaruit volgens de werkgevers voort vloeiende noodzaak om buitenlandse mijnwerkers aan te trekken, ter sprake kwam. oA'fi" Tijdens de gistei^n "alhier gehouden kaderbijeenkomst van de neutrale mijn- werkersbond, de Algemene Bond van Werkers in het Mijnbedrpf (A.B.W.M.), is dit opnieuw nadrukkelijk gesteld. Ver schillende sprekers noemden het een on begrijpelijke zaak, dat de regering voor alsnog geen loonsverhoging aan de mijn werkers wil toekennen, waartoe, zoals voorzitter W. Hamers in zijn openings rede opmerkte, de werkgevers bereid zijn. De discussies, waarbij i. eer dan eens het woord „ontoelaatbare discri minatie" en zelfs het woord „protest staking" viel, resulteerden tenslotte in een resolutie, welke ter kennis wordt gebracht van de regering, de mijnindu- strieraad, de gezamenlijke steenkolen mijnen in Limburg en van het Algemeen Mijnwerkersfonds. In deze resolutie wordt een verhoging van de grondlonen met 10 pet gevraagd, omzetting van toeslagen en compensa ties in vast loon; verstrekking van gra tis bedrijfskleding; herziening van de categoriepercentages; handhaving van het inkomen en van functietitel bij te rugplaatsing in een andere functie; re delijke winstuitkering, alsmede hogere uitkering bij ziekte. 53 Haaaaa! riep Bridee en vroeg of hij de dienst in mocht schakelen. Ross gaf een ontkennend antwoord, een officiële informatie w..s voorlopig genoeg. Ross legde de hoorn neer en dacht; ziezo, nu ben ik weer de chte inspecteur voor hem, de man dm iets doet, die iets onderneemt, Lie zijn. neus in andermans zaken steekt, maar lijj moest eens weten, dat je met een spelletje kaart foras, verder komt... Tpcn hjj weer heneden kwam, was men aan het chocolade schenben. Er werd wat gepraat over poli tiek, waar niemand verstand van had en Wim maak- të zich vreselijk druk over de begrippen goed en kwaad. Hij wist de lijn zo scherp te trekken, dat Ri chard er jaloers op werd. Zijn betoog leek op dat van Sardemann, die ocgeen weegschaal nodig had en het kwaad met ferme hand aanpakte. Richard was 1 jj, dat Elsje om half elf wegging, dat was altijd een sein voor de anderen, om op de klok te kijken, te zwijgen en dan te zeggen: Kom, re moeten ook eens gaan. Richard hielp met jassen en hoeden en liet hen uit. Elsje legde haar handen op zijn schouders,, ging gracieus op één voetje staan en kuste haar Zwager bijna op zijn mond. Dag Dick, bedankt hoor... Ze gaf een olijk oogje en Ross glimlachte geamuseerd. Hij dacht: ze maakt al vorderingen, de kleine duvel! Toen hij zich de andere morgen om zeven uur stond te scheren, ging de telefoon. Ross waste snel de zeep om zijn linkeroor weg en liep op een drafje naar het toestel. Het was meneer Grondhout, die wilde hem spreken. Ross, met een bedaarde, diepe stem, verzocht hem om acht uur in het huis van zijn meisje te '-allen komen. Hij schraapte zijn keel (er zat zeep in zijn neus) en herhaalde: Acht uur meneer Grondhout. Tot ziens meneer Grondhout. Ge noemde heer moest wel de indruk hebben gekregen van een Ross in vol ornaat, pluim op de pet, zwaard opzij en zal geen moment gedacht hebben aan de bugelende bretels, waar meneer de inspecteur bijna zijn evenwicht in verloor. Men moest wel aardig van de kook zijn, om bij het opkomen van de zon al een smeris op te bellen. Zal je nöu eten Dick? vroeg Annie, die altijd dacht, dat haar man tekort kwam. Richard liet zich maar weer een pak boterhammen in zijn tas stoppen en troostte zich, in. de overtuiging, dat die er weer oudbakken uit zouden worden gehaald, met de ge dachte aan de vogeltjes, die ook wat moesten heb ben. Wat héb je gisteren gedaan? vroeg Annie. Een beetje gepraat. Wat ga je nou vandaag weer doen? Een beetje luisteren. Hij kuste haar, speelde voor draaimolen zette zijn slappehoed op en ging weg. De heer Grondhout liep, toen Ross binnentrad bij mevrouw Weber, al zenuwachtig in de hall zijn schoenen te verslijten. Een ogenblik, zei Ross. Hij zocht de beide rechercheurs op, waarvan er één verdacht wakker was. Ze vertelden hem dat mevrouw Haye had wil len telefoneren, maar bij het zien van de bewaking, ionder te bellen naar haar kamer was teruggekeerd. Van de majoor hadden ze geen last gehad en die Japanner had hen een sigaret gegeven. De dienst bode alleen, was niet komen opdagen en daarover maakte mevrouw Weber zich zenuwachtig. Ross zond de mannen weg, maakte even een praatje met mevrouw Weber en vorderde brutaal de zijkamer, teneinde rustig te kunnen praten. Komt u maar binnen, riep hij naar de wachten de jongeman. Ze gingen de kleine zijkamer in en Ross presenteerde een sigaret. Hij vroeg niets en zei niets, hij rookte en keek uit het raam. Eh... ik hoorde van mijn meisje, van Tilly, dat... En toen kwam het verhaal. Ross kende het en luisterde met vriendelijke belangstelling. John Grond hout praatte zichzelf niet schoon. Hij was om acht uur door de achterdeur, samen met Til, in huis beko men en om vier uur op dezelfde wijze vertrokken, echter zonder Tilly. Hij zag er niet veel misdadigs in en wenste er niet over te redetwisten. Ik ook niet, antwoordde Ross, gaat u door. Maarzei Grondhout, er is iets anders ge beurd. We hebben en radio horen spelen en we heb ben mensen door het huis horen hollen. Ik ben toen even op de gang gaan gluren en toen stond de deur van die majoor open. Hoe weet u dat die majoor er woonde? Die heeft me eens uitgescholden en door elkaar gerammeld en mjjn tas in de gang omgekeerd. Die meneer Isji...hoe heet hij ook weer... was er ook bij, die heeft me later een excuusbriefje geschreven, kijk... De jongen haalde een brief te voorschijn en reikte hem aan Ross over, die hem al luisterend doorlas. Een overbeleefd, weinigzeggend getypt briefje. Om een uur of negen hoorden we lopen, zei Grondhout. Gewoon lopen en niet sluipen of zo iets. Een paar minuten later gingen de voetstappen weer terug, van de gang beneden over de trap. Maar een minuut of tien later hoorden we weer lopen en toen werd er zachtjes aan onze kamerdeur gemorreld en toen piepte de deur van de rommelkamer beneden ons atelier. Ik ging naar beneden, deed de deur zachtjes op een kier en daar zag ik opeens die ma joor lopen met een glas in zijn handen. Er stonden koffers in de gang. De majoor liep zo vreemd, als of hjj dronken was. Toen werd er plotseling gebeld, drie maal. En even later weer en toen heel lang achter elkaar nog eens. Daar sleept me die majoor als de bliksem zijn koffers naar binnen en kwakt de deur dicht, doet het licht uit en alles blijft stil. Hij had het ganglichtje uitgedraaid en alles was donker. (Wordt vervolga; Advertentie TELEFOON» 010-135910 KRUISWOORDRAADSEL (Ibv"j0 Horizontaal: 1 register 6 hoewel - 8 reeds - 9 pej? kl, in het water levend dier - 1i„an'o°trr,e{' - 12 Frans voegwoord - H z\g ke' zout van salpetcrig zuur - kend 19 hoofd. Vertikaal; 1 strafwerktuig vnw. - 3 watering - 4 tak va Mêg0r gemeentedienst - 5 links lat 7 j 6 aanloopplaats voor schepe appel - 13 aldus (Lat.) - boom. r OPLOSSING 15 "E 4 teAt 1 part - 2 aloe - 3 roes - 9 j loss - 6 ooit - 7 silo - 8 st0 13 h13 10 isar - 11 sate - 12 tres - 14 amor - 15 node - 16 dref.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1961 | | pagina 2