Hans Visser was 40 jaar bij Tuschinski-coneem Kerstbomen naar de brandstapel Schiedam in 1962 ZUS en ZO AUTO VERHUUR GARAGE DE KOSTER TEL 60160 -63600 m Bar Bodega LION D'OR Van de Lee wint driebanden-toernooi het nieuwe dagblad Schiedams verenigingsleven huldigde bekende toneelmeester van „Passage" Leerlingen Muziek school Schaatswedstrijden in Prinses Beatrixpark Zorg over de vissen Qouwerij Rijk *t$IMEirWE DAGBLAD Gemeente Verdienstelijk Heengegaan Cultuur Scheepsbouw Sport Allerlei Morgen MAANDAG 31 JANUARI 1962 concerteerden in Huize St. Liduina Beelden uit 1962. Oude glorie verdwenen of hersteld: Laan van Bol 'Es en Noordmolen. OOK IK ONTKOM er niet aan: ik moet me scharen in de rij der overzichtschrijvers op deze laat ste dag van het jaar: „tijd vliegf', een mijlpaal is bereikt", „een jaar ligt achter ons"; TJ kent dat "Wel. Maar laat ik nu niet quasi- rnodern en cynisch doen en ge- Woon toegeven dat ik het heerlijk vind zo'n terugblik te werpen. Op mensen en dingen, die voorbij gingen om de titel van een be kend boek maar eens te variëren. h Prelaten naar Schiedam: uit Haarlem of Ruanda Urundi. m - s. 1 t De jeugd speelde mee: als Lidewij in de kerk of op speelplaats in de Gorzen. Een Zalig en Voorspoedig NIEUWJAAR PIET LEERMAKERS Lange Kerkstraat 11 Tel. €5570 tlci hoogtepunt: de Koningin op hezoek 6 I hWir'- 1 1 I De stad heft voorts apbotw afbraak oude buurten SCHIEDAM, 31 dec. Het genoeglijk /•(Ier-onsje, waarin men zaterdagmor gen de chef-operatenr en toneelmeester «ans Visser van het Passagetheater had willen huldigen omdat hij veertig jaar werkzaam is bij het Tuschinski-coneem 5 uitgegroeid tot een grote huldiging. van alle Schiedamse verenigingen, die h de afgelopen jaren van het Passage- "leater en dus ook van de heer Visser «ebruik hadden gemaakt, waren ver tegenwoordigers. aanwezig. En namens j!'e Schiedammers, die wel eens een '•lm of welke voorstelling dan ook "adden bijgewoond, waren bestuurs leden van de Schiedamse Gemeenschap Mesent. - Hans Visser is dan ook voor vele Schiedammers een goede bekende. Vele ?ebutanten op het toneel, die het te kwaad padden met hun zenuwen, heeft hij ge rustgesteld. Ook bestuursleden van de Schiedamse verenigingen heeft hij uit de JUoeilijkheden gehaald zoals bijv. de toonkunst, die bij een concert de bloe den voor de soliste vergeten had. No taris Blaisse, de voorzitter van Toonkunst *aë toen maar één oplossing: Hans Vis- ?er. De toneelmeester-operateur en als ü^t moet het manusje van alles in de passages is toen alle bloemenzaken van ruhiedam afgerend, maar geen bloemen- pandelaar had zin zijn televisietoestel f6 verlaten om een boeket klaar te ma- en. Ten einde raad kocht Visser een 8rote doos bonbons. De betreffende so- uste stelde deze geste nog meer op Urijs dan bloemen. En notaris Blaisse ™as Hans Visser uiterst dankbaar. Al vanaf zijn zestiende jaar zit de heer visser „in het vak". Hij begon als fiet ser-loopjongen van de Thalia en Cinema- woyal, de twee theaters, die veertig jaar Jjeleden iedere avond dezelfde films draai den, Wanneer in de ene bioscoop de 6erste spoel afgedraaid was, moest deze ®Uel overgebracht worden naar de an- ere bioscoop, waar dan de volgende ?Boel gehaald moest worden .Bijna twee ^Uar is Hans Visser zo door Rotterdams Graten gereden. Toen werd hij leerling- °Perateur. En dertig jaar geleden bij de '■geboorte" van het Passagatheater kwam Ue heer Visser naar Schiedam. Zaterdagmorgen is er door vele afge vaardigden getuigd van de waardering, die men heeft voor het werk en de per ron van de heer J. A. Visser. Directeur w. Dubbeldeman van het Tuschinski- c°ncern stond toen verbaasd te kijken, toen hij héél Schiedam vertegenwoordigd zag. Namens de Maatschappij bood de heer Dubbeldeman de gouden speld met de diamant en de oorkonde aan. Ook overhandigde hij een enveloppe met in houd. De heer H. Jansen directeur van de Passage, vergeleek de veertig afge lopen jaren van de jubilerende operateur met een film met vele akten, waarin „ups" zowel als "downs" voorkomen. De heer Jansen roemde de samenwerking die hij vanaf zijn komst in 1951 had mo gen ondervinden van de heer Visser. Na mens het gehele personeel van het Passa getheater overhandigde de heer Jansen een enveloppe en aan mevrouw Visser- Gubbels fraaie bloemen. De heer E A Leenderts van de S.G. gaf eveneens een enveloppe namens de verenigingen K.K Schied. Kunstkring. Toonkunst, O.B.K., de personeelsverenigingen van Gusto en van Wilton—Pijenoord en na mens de Schiedamse Gemeenschap De heer M. Samson, van het reclamebe drijf dat de bioscoopfoldertjes verzorgt liet zijn complimenten aan het adres van de jubilaris ook vergezeld gaan vln een enveloppe. Namens de collega's sprak nog de heer J. Bergman, die oude her- mnenngen ophaalde, en de heer Jansen. SdiiL.WieriI??a van het Leger des Heus. sloot de rij van sprekers ook zij overhandigde een enveloppe. 31 dec' Met hetzelfde programma waarmee jl. zondag in de ^L Noletstidhtmg werd geconcerteerd, bezorgden gisterenavond het Schoolor- "i samenwerking met de leerlingen ,zan,gklassen van de Schie- SCt?°l de hawoners en het u Van ?UQe st- Liduina een genotvolle avond. Op verzoek van de bejaarden voerde het orkest nog eenmaal de Kindersymphonie van L. Mozart uit, werkje tijdens het enkele maanden gegeven concert bij een ieder bijzonder in de smaak was gevallen. Behalve met een spontaan applaus wer den he jeugdige musici en zangers met een tractatie beloond. Hans Visser jubileerde bij Tuschinski SCHIEDAM, 31 december. Nog ruim veertig uit het goede (schaats)hout ge sneden jongens namen zondag deel aan de schaatswedstrijden, gehouden op de grote vijver in het Prinses Beatrixpark. De wedstrijden waren georganiseerd door het Rijwiel- en Sporthuis „Favoriet", uit de Mgr. Nolenslaan. Onderverdeeld in verschillende leeftijdsklassen reden de knapen om het hardst en dongen, wind en sneeuw trotserend, mee naar prijzen, die bestonden uit schaatsen, rijwieltassen, zaklantaarns, enz. De te rijden afstanden varieerden van 200 tot 800 meter. Uitslagen groep 8—10 jaar: 1 P. van Klaveren, 2 J. Drijver; 11—13 jaar: 1 A. Beek, 2 D. Panman; 14—16 jaar: 1 A. Richwel, 2 P. Drijver. Een groepje jongens van 17 tot 18 jaar startte op echte „Noren" en streed om een taart. De wielrenner Frits van Duy- venbode bleek over sterke beenspieren te beschikken en legde beslag op de lek kernij. Voor iedere deelnemer was er bovendien een consumptie. Ondanks de koude was nog een aantal ouderen getui ge van de verrichtingen der schaats- enthousiasten. SCHIEDAM, 31 dec. Woensdag- avond om half acht worden de Schie damse kerstbomen verbrand. Vanaf 9 uur 's morgens kunnen de kinderen en de volwassenen op de zandvlakte aan de Adm. De Ruyterweg hun bo men inleveren. Voor iedere ingeleverde boom ontvangt men een gratis lot, Schiedamse winkeliers hebben waarde bonnen en andere prijsjes beschikbaar gesteld. Wanneer de stad nog onbegaanbaar is voor het vervoer van kerstbomen, zullen de gehele dag twee wagens van de dienst Gemeentewerken door Schie dam rijden om de kerstbomen op te halen. Of men dan ook een gratis lot krijgt is nog niet bekend. Tijdens de kerstboomverbranding zal er nog vuur- werlc ontstoken Worden SCHIEDAM, 31 dec. - Vooral nu de ijslaag met sneeuw is bedekt kan de situatie voor de visstand in de kethelse vijvers gevaarlijk worden. Als door de het water van alle licht versto- blijft, kan er een fataal gebrek aan zuurstof ontstaan hetgeen de vis fataal kan worden. Door de Gemeentelijke Plantsoenen dienst werden inmiddels reeds de nodige bijten in het ijs geakt om verse lucht in het water te laten doordringen. Ook t bestuur van de Hengelsportvereniging jl- een oog3'e ln het zeil cn helpt zo nodig mee de wakken open te houden Het is te begrijpen dat men nu, om wil len van de schaatsliefhebbers, het aan tal te hakken bijten tot het minimum wil beperken. Indien het echter nodig mocht zijn, zal alles gedaan worden om een massale vissterfte te voorkomen. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM, 31 december. L, v. d. Leo heeft de finale van het driebanden- toernooi op de matchtafel in Thaiia ge wonnen. Een fraaie prestatie van Van der Lee, die vorig jaar voor het eerst van libre op driebanden overschakelde en toen tegelijkertijd het toernooi op de klei ne tafel won. Met oefening blijkt veel te bereiken te zijn. Daarbij spreeïl de wed strijdmentaliteit ook een rol van beteke nis. In de laatste ronde moest hij persé wmnen om zeker te zijn van de eerste plaats. Dat onder dergelijke omstandig heden de prestaties vaak worden gedrukt door de spanning is een bekende omstan digheid. Niet aldus bij v. d. Lee. Leenderts gaf hem moedig partij, maar moest ten slotte toch capituleren. Van der Lee speel de met het verdienstelijke moyenne 0.333. Hij werd op de laatste avond nog gehol pen door Simons, die Scheepmakers ver sloeg, hetgeen ook nodig was, want Scheepmakers had reeds acht matchpun- ^en verSaard. Simons speelde in deze partij ver boven zijn normale moyenne. Dat Slobbe tenslotte van Kooy won, was slechts van statistische betekenis. De uit- Van der Lee 21 21 63 4 0.333 Leenderts 18 15 63 2 0.238 Simons 18 18 41 4 0.438 Scheepmakers 18 15 41 4 0.365 Slobbe 21 21 3 48 0.437 Kooy 21 10 2 48 0.208 Door deze en voorgaande uitslagen werd de eindstand van de finale driebanden groot biljart (bij een gelijk aantal match- punten werd de volgorde bepaald door het percentage gemaakte caramboles in dit met handicap gespeelde toernooi): Van der Lee v. d. Waal Scheepmakers Slobbe Sterenborg Simons Kooy Leenderts 0.327 0.353 I 0.342 Advertentie 1962 GAAT VOOR Schiedam de geschie denis in als het jaar van het konin klijk bezoek. Zeg maar gerust, dat heel Schiedam er minstens een jaar ttiee zoet is geweest- AI heel lang Was binnenkamers bekend, dat de ko- hingin zou komen. De winkeliers op de Broersvest waren in maart al be gonnen met een actie voor de straat- versiering. Maar in april pas moch ten we het officieel weten. Toen be gon het lieve leventje pas, want zon hezoek is een hele bedoening. De bur gemeester wilde het zo perfect moge lijk hebben. Eigenlijk was het konin klijk bezoek zijn feestdag, de bekro ning van zijn loopbaan en de time table van het programma zijn achil- teshiel. Hij liet geen gelegenheid vor- hij gaan om iets over de zo eervolle komst van de koningin te zeggen. Ik Verdenk, hem er zelfs van in alle gemoede dat hij tijdens raadsver gaderingen wel eens een momentje Wegdroomde over protocollaire proble men. Deze werden overigens langza merhand een nachtmerrie voor het gemeentelijke ambtenarenkorps en al degenen die bij de voorbereiding be trokken waren. Maar de feestdag over straalde alle rancunes- ruzietjes en Nachtmerries. De koningin was stralend evenals de zon en dat werkte aanste kelijk op heel Schiedam, dat tegen de evrwachting in groten getale is ko men toelopen. Toen de koningin ver trok bleven de ruzietjes en rancunes Vreer even gewoontjes achter als voor heen. Maar de feestdag was geslaagd WAS EEN ACTIEF jaar voor Schie dam. Na een inzinking kwam de beu1 V-v-rij op gang. Al bleven de persdijken m Kethel voorlopig voor niets liggen werden mooie boerderijen voortij dig gesloopt toch begon men dit jaar j?et de bouw van Kethel Groenoord, eerste wijk van de tuinstad Ke- Jjol. Aannemer Oisterwijk bleef (en N'ijft) maar uit met zijn beloofde op gespoten zand en de gemeente is daar mer boos over. ■<T nieuwe parkeerterrein werd aan gelegd. Een kinderspeelplaats, een Maatsoen en een Joods kerkhof ver dwenen daarvoor. Wie denkt er nog san? Een paar bomen bleven staan 'jh er kwam een heel lelijk wachthuis- •a bij. De Noordmolen werd gerestau reerd; eindelijk. Met de Proveniers- h''Ug waren plein en molen precies ?f> tijd gereed voor de komst van de °oingin. De stadskwekerij kwam in SCHIEDAM maait gereed, de heel hoog opgelopen rekening werd de gemeenteraad in juli pas gepresenteerd en die was daar nogal kwaad over. Begin april sloeg wethouder H. Sabel de eerste paal voor de bouw van 45 schoollokalen en 2 gymlokalen, die heel hard van pas kwamen. Het kleuteronderwijs in Nieuwland vooral raakte door ge brek aan ruimte zeer ernstig in de moelijkheden. Eind april kwamen de Dura Coignetwoningen eindelijk klaar sjieke flats aan de Maasboule vard schoten lekker opi op 4 juni werd het hoogste punt bereikt bij de Vande Velde Tritonflat, en op 13 december gebeurde dat bij de ster flats van de SSN. In juli werden de oude huisjes aan de Stationstraat en de Spoorstraat gesloopt. Geen gemis, temeer daar het station het mooiste moderne gebouw belooft te worden dat erin Schiedam staat. Na een ge- 2ce,.v,ertragin« in de bp-uw van de katholieke LTS St Jozef werd daar met enig feestelijk vertoon op 17 ok- vlag gehesen vanwege het k£££! Pföt- Begin november werd begonnen met het bouwrijpmaken van f™nd voor het nieuwe gemeente- r ^enhuis, waarvan de rijfcsgoedkeu- rn eüi moppers in gemeenteraad zen werd e!ndellJk afkomt. In de Gor don k jaar de nieuwe gashou- p- Sebouwd. Op 10 december ging tJdo Su gas in' Straten en wegen 7nLf\"er5eterd- Er kwam een ro- S°"dreo j\de Parkweg en de Rotter damse dijk heeft voor de helft al een wegdek en een nieuwe kruisteg afrit naar het Boerhaveplein DAM 18 SCHIEDAM TELEFOON «6152 POSTREKENING NR. 590942 ADVERTENTIES '®.t5 per mm-hoogte. Bij contract ■Oecialc tarieven. INGEZONDEN MEDEDELINGEN 130 per mm-hoogte. Bij contract "Peciale tarieven. KAMPIOENEN ft 10 ct. per m.m. ioenen kunnen over 2 kolommen gezet worden. advertentie-orders worden alge- ~**en en uitgevoerd overeenkomstig r® Poooipn voor het Advertentie- ABONNEMENTEN L^ttO per kwartaal; i 205 per maand t o.«ï per wade. HET ROOMSE leven was rijk dit jaar aan gebeurtenissen. Kapelaan W. van Niekerk kreeg op 5 februari zijn zo lang verwachte pastoorsbenoeming voor -Mblasserdam. Hij kreeg een DAF bij zijn afscheid van de Liduinapa- rochie- Pater G. Lensen ruilde het Overschiese clubhuis voor eentie in Katendrecht. De Kath. Leeszaal bestond veertig jaar, ter gelegenheid waarvan Piet Groenendaal zijns ondanks een pauselijk pro ecclesia kreeg. On 21 februari consacreerde mgr J. v Dode- waard de OLV Visitatiekerk van ar chitect Th. Nix. Een andere clubhuis." pater W. Keyzer vierde zijn koperen jubileum en kreeg een fiets cadeau Th A Stor nam op 11 april afscheid van de katholieke politiek, al is hij nog veelvuldig te signaleren op KVP- vergaderingen. KAB-voorzitter Cor Meyer kreeg Pro Ecclesia toen hij 25 jaar bestuurslid was. In de St. Li- duinanoveen speelden schoolkinderen negen maal 'n toneelspelletje op de altaartrappen van de dekenale kerk. Wim Quint had 't geschreven en kwam zelf kijken hoe het ging. Akela Ton Pluym was 25 jaar bij de jeugdbe weging en kreeg Pro Ecclesia. Zuster Marie Andree, hoofd van de Mater Dei Ulo vierde haar zilveren professie- feest. Pater E. Robben OP promoveer de tot doctor in de theologie en kreeg zijn bul uit Rome. J. Rademaker was 40 jaar bij het katholiek onderwijs en werd op de Dom. Savioschool har telijk gehuldigd- Penningmeester B. J. J. Westdijk nam afscheid van de KAB na 30jaar. Pater J- J. Lub OESA promoveerde in Utrecht, waarvoor hij door zijn ly- ceisten met medewerking van St. Am- brosius werd gehuldigd. De gemeen te subsidieerde eenmalig een HBS-af- deling van het Liduinalyceum, dat ove rigens alle authentieke trekjes gaat krijgen van een echte middelbare school. Zuster Siegberta verliet in ju li Schiedam, nadat ze de St. Rosakleu- terschool in een nieuw jasje had la ten steken. Meester C Serodino nam afscheid van de St. Henricussehool. Pa ter R Berendsen OP was 25 jaar pries ter, terwijl rector W. Vet tot pastoor werd benoemd aan de St. Jacobus- parochie in Kethel als opvolger van' de plotseling overleden pastoor S. Ligt- hart. Pater J. van Kempen moest ver tellen dat zijn clubhuis St. Willibrord zou worden afgebroken. Hij vierde ove- rigênè 'èijn zilveren professiefeest. Op 14 september kreeg mevr. L. Kunze- Melchers pro ecclesia, toen ze 25 jaar bij de Mariavereniging was. Op 19 sept. werd de Amate-missietentoonstelling geopend, waarvoor liefst vier mon- signori waren overgekomen, onder wie een uit Roeanda Oeroendi en een uit Brazilië. Er was ook een pontificale hoogmis in de Havenkerk te dezer ge legenheid, waarbij de negerzangmis Missa Luba werd gezongen- De kerk gebouwen leveren zorgen. De Gorzen- kerk moet eigenlijk een nieuwe voor gevel hebben. De Havenkerk was zo vuil, dat men er een actie poetskatoen voor nodig had om het gebouw schoon te krijgen. De pastoors Warnink en Vis kwamen naar de Gorzenkerk om hun resp. diamanten en gouden priester feest te vieren. Lambert Melchers werd pauselijk onderscheiden in de de orde van St. Gregorius, terwijl cartonnagefabriekdirecteur T. Jansen St. Silvester ontving. HOOGTEPUNT IN het gemeentelijk le ven was natuurlijk de verkiezing en installatie van de nieuwe gemeente raad. De KVP won de tiende zetel te rug: het bestuur was niet opgetogen, echter wel tevreden. Drie nieuwe ge zichten verjongden de fractie; mevr. Taverne, en de heren Metaal en v.d. Water. De heer Schueler volgde de heer Willemse op als fractievoorzit ter. De PvdA won drie zetels erbij. De WD verloor er liefst twee. Voor de rest bleef het bij het oude, voor wat de verhoudingen betrof, zoals ver wacht was bleef de heer W. Kok niet langer wethouder en werd opgevolgd door W. v. Schooneveld. Op 23 febru ari werd de nieuwe gemeentesecreta ris mr H. J Blok geinstalleerd. De communist Collé kwam weer te rug in de commissies van de gemeen teraad na 14 jaar. Hij blijkt nu al min der obstinaat te zijn, Altijd veilig om een opposant in het bestuur te nemen. De Zuidhollandse vroede vaderen kwa men in Schiedam bijeen voor hun jaarlijkse bijeenkomst op 16 mei. Ze zagen Schiedam, maar bleken nogal exeursiemoe te zijn. Bovendien was de voorzitter ridder van Rappard bij voortduring aan het woord, waardoor de organisatie nogal achterraakte op het tijdschema. De gemeenteraad stel de de honderd jaar officieuse bestaan de stadsvlag nu officieel vast: zes banen geel-zwart. VEEL VERDIENSTELIJKE Schiedam mers werden dit jaar onderscheiden: Jan J. Melchers werd op 4 april rid der Oranje Nassau; bij de lintjesre gen kreeg de heer L. Kamp de gou den eremedaille. Het was bijzonder sneu dat hij vlak voor de komst van ae Koningin zich zo had overwerkt bij de voorbereidingen, dat hij instortte en langzaam herstelde. Hij kreeg een bloe- j- de, koningin op het ziek bed. WF-directeur J. v. Daalen werd ridder Nederlandse Leeuiw toen hij af scheid nam na 53 jaar van Wilton Fijenoord. Lambert Melchers werd rid der Oranje Nassau, evenals A. Sunder- man. Jo Overweel kreeg de bronzen medaille ON toen zij 46 jaar werkster was bij de gemeente. ENKELE BEKENDE Schiedammers gingen voorgoed van ons heen. J. G. Hakteert overleed op 26 aug. Koster Th. v. d. Hoeven van de H. Hartkerk overleed op 12 september en Henk v. d- Meer op 5 november. Ook overleed dokter Th. Nijenhuig. Het politiekorps leed een gevoelig verlies met het heen gaan van adjudant Timmerman. HET CULTURELE LEVEN in Schiedam heeft een bewogen periode achter de rug. Meer jonge kunstenaars vestigden zich hier. Ze hielden driemaal een kunstmarkt, organiseerden zelfs een tentoonstelling in de voormalige Bran- derssoos. Jan Schaper kreeg het Zak kendragershuisje en de opdracht voor een documentaire over Schiedam. TV. held Pierre Janssen nam afscheid van het museum (liggend poserend voor de fotograaf) om het commando over te dragen aan Johan Paalman. Eigene lijk moet ik zeggen de heer J. Paal man. „De heer J." past beter bij hem net als bij Janssen „Pierre"-zonder- meer beter staat. Een groot verschil tussen die twee. Gelukkig is de op- volging geen nare politieke kwestie ge worden zoals in Amsterdam bij de op volging van Sandberg in het Stedelijk Museum aldaar. De kunstkringen leid den een moeilijk bestaan. Tot een fusie kon het jammer genoeg niet komen. Het stuitte op weerstand in het bestuur van de Kath. Kring. De Schiedamse Kunst kring liet het hoofd toen helemaal han gen en deed aan het begin van dit sei zoen al weten, dat de kring wordt op geheven. Heel tragisch vind ik dat, te meer daar de gemeente ernst gaat ma ken met de subsidies aan culturele ver enigingen. Inmiddels blijft Toonkunst nog bestaan, evenals de Kath. Filmac tie. De Schiedamse Filmkring ging enthousiast van start, maar levensvat baarheid moet ook hier blijken. De SG toneelwedstrijd was weer een succes voor Brederode en Jan Gudde, die weer hoofdprijzen in de wacht sleepten. Advertentie ZONDER CHAUFFEUR 4-5-6-9 PERS. WAGENS MET DE SCHEEPSBOUW ging het niet goed. Die klacht heb ik al zo vaak ge hoord bij de werven Gusto en Wilton Fijenoord, dat je het wel moet geloven. Toch sprankelde de champagne bij te waterlatingen en was er delicieus te eten. Bij Gusto werd een veerboot voor Het Kanaal te water gelaten en twee koelschepen. Bij W.F. gingen de Greb. bedyk en de Gorredyk van helling en uit bouwdok. Gusto vierde op 14 sep. tember het 100-jarig bestaan. Op de bei. de Schiedamse werven zijn twee bran den geweest, die geen slachtoffers heb ben geëist, wel grote materiële schade. Gusto kreeg een nieuw platenpark en W.F. vergrootte een dok. bracht vreugde voor het snelverkeer en kregeligheid voor de voetgangers. Schiedam leverde een jury voor het songfestival; ze koos jammer genoeg dat nare Katinka-lied. De SG gaf een informatiegids met vele schoonheids foutjes uit, waarvan volgende keer ge leerd kan worden. Een aanwinst was de nieuwe vijf-kleuren-plattegrond van de stad. Op 14 maart promoveerde de Rotterdamse leraar H. J. Schmitz op een proefschrift over Schiedam in de tweede helft van de vorige eeuw. Op 23 maart vond een opkoper een echte Stradivarius, die niet zo heel echt bleek te zijn. De burgemeester kreeg weer een kievitsei begin april. Eveline Wij- gand werd Zuidhollands Miss Bril en mocht in de finale showbrillen, maar moest het daar tegen een Friezin afleg gen. K. J. Heyboer vierde zijn 80ste verjaardag op 24 april. Op koninginne dag konden kinderen in de Mgr No lenslaan op straat tekenen. Dirk Chris ten werd in mei held van het Carne- goefonds, omdat hij in januari een 13-jarig jongetje onder het ijs van daan had gehaald. Het Sterrebos ver dween definitief toen Wilton er zijn reuzedok ging graven. Op het Wilhel. minaplem kwam op 23 juni een speel- plaats voor kinderen. Mr. O. Sipkes ging van het kantongerecht weg, met pensioen. Op 27 Juni weiden we opgeschrikt toen bekend werd dat een of andere onverlaat had ingebroken bij ons aller Koos de Kapper en drie jampotjes met geld had meegenomen. De inbraak was snel opgelost; alleen was het geld ver dwenen. W. Hosman dook 30 juli in de Lange Haven en redde een dronken ma troos uit het water. De DES bestond eind augustus 60 jaar. Op 1 september vierde dokter Piet van der Kuy zijn 25-jarig artsenjubileum om welke reden hij enorm is gefêteerd. Op 30 septem ber bestond het kerkgebouw 't Huys te Poort van de oud-katholieke gemeente honderd jaar. De VW Schiedam kreeg een nieuw bestuur in oktober. In november verliet de „Vogel Struysz" de stad om naar Den Helder gebracht te worden. Dit roemrijke requisiet van het koninklijk massaspel van N. van Loopik werd kennelijk door de Schie damse autoriteiten niet erg op prijs ge steld. Ik treur er nog steeds om. De Schiedamse arbeiderszangvereniging Excelsior bestond 60 jaar en vierde dat met een uitvoering van „Die Jahres- zeiten". Voor 't nieuwe volkstuincom plex weid een nieuwe vereniging opge richt, die de leden huisjes en verplicht onderhoud gaat voorschrijven; wonder baarlijk genoeg met ieders kennelijke instemming. De kegelclub Tous les Neufs herdacht een roemrijk verleden op 30 november toen hij vijftig jaar bestond. Op Sinter- klaasmiddag stonden een namaak Sint en Piet terecht voor de kantonrechter. De verdachten waren er niet in per soon; ze werden bij verstek veroordeeld zonder oplegging van straf; ze hadden in augustus in goedheilig kostuum op de vrijdagmarkt rondgelopen. De offi cier hield zijn requisitoir op rijm. Op 5 december bestond er zeven eeu wen een christelijke kerk in Schiedam De herdenkingsbijeenkomst in de Grote Kerk was weinig indrukwekkend en weinig algemeen. Begin december werd begonnen met de sloop van het Rowal- lanhuis. .I1i. i -x. DE SPORTIEVE PRESTATIES van de Schiedammers lieten landelijk bezien te wensen over. SW en Hermes gingen jammerlijk achteruit, al kreeg SW er een voetbalsohool bij. SZC vierde een grandioos gouden bestaansfeest Trou wens. Cockie Gastelaars heeft Neder land mede aan 'n gouden plak in Leip zig geholpen bij de estafette voor dames. Nu is ze trainster bij verschil lende verenigingen. Jammer dat Pau line de Wildt net niet genoeg in condi. tie was om bij de selectiewedstrijden óók in de Leipzig-ploeg te komen. Twee sportmanifestaties van betekenis wa ren: de sportweek (die zelfs buitenland se deelnemers kreeg en die volgend jaar herhaald wordt) en de 18e Koning in Wilhelminamars, die van Schiedam een garnizoensstad maakte. EN ZO VERLIEP een jaar in Schie dam. Mannenkoor Orpheus keeg de oud-Havenkerkorganist Jos Vranken als dirigent. Een stuk van de muur van kasteel Mathenesse werd op de Broers- vest opgedolven. De Groene Golf EN NU STAPPEN we hei nieuwe jaar in. Sloopwerk van de oude krottenbin- nenstad rondom ons. Zonder Pierre Janssen, maar met een pittige gemeen teraad. Het belooft nog wel wat te wor den, 1963. Allemaal een zalig uitein de en de beste wensen voor 1963. FLORIS. Advertentie wens ik al mijn Vrienden, Kennissen en Cliëntèle

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1962 | | pagina 3