s de NietÈ^MSMm Koster Zoutendijk van Grote Kerk onderscheiden met zilveren O.N. 1800 Vlaardingse honden wachten op hun inenting PHILIPS TV 1963 COUZY SNEEUW OVER LANGE HAVEN O f Sterker spelend R.K. W.I.K. overklast U.V.G. (14-7) Union exposeert in Arcade bijna 500 postduiven [J.Y.G behaalt eclatante over winning op Oliveo Geheugen-hulp Reclam^ Vandaag voor de laatste maal in dienst van hervormde kerk Weer inentingen voor kinderen Alles gedaan om lang wachten te voorkomen De Hollandiaan boekt verdiende overwinning op Hermandad A. Heer en hoekt beste resultaten Sneeuw houdt DWS thuis en bezorgt twee verliespunten Burgerlijke stand Zaalhandbalcompetitie Schaatswedstrijden „Hard gaat ie" Schooltafeltennis toernooi Vo geltentoonstellin g trok 2000 bezoekers Waterweg ontving 29.136 schepen Maasland verzet zich tegen grenswijziging Doktersdienst in Hoek van Holland Geen spreekuur maat schappelijk werkster Kerstboomverbranding Poppenspel Agenda Rotterdam Maakt HET NIEUWE DAGBLAD x MAANDAG 31 JANUARI 1962 PAGINA 4 WËI WIK-dames niet opgewassen tegen Spartaan (35). Uitslagen Heren: DWSActivitas 17-6 Dames: WFWings 69 Heren: WFVodo 198 SCHTEDAM VLAARDINGEN WM$. -A\w.-.V.^ VLAARDINGEN, 31 dec. Koster Ple- ter Zoutendijk vervult vandaag voor de laatste maal zijn functie als koster van de grote kerk te Vlaardingen. Ruim der tig jaar heeft hij zich verdienstelijk ge maakt voor de Hervormde gemeente en voor mensen van een „ander" geloof bij diverse interkerlijke plechtigheden. Morgen gaat koster Zoutendijk met pen sioen. Om deze langdurige en trouwe dienst en om zijn verdiensten buiten de kerk is Pieter Zoutendijk zaterdagmid dag onderscheiden met de eremedaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Tijdens een receptie in de gro te zaal van de Rehobothkerk aan de BillitonIaan te Vlaardingen reikte bur gemeester mr. J. Heusdens de onder scheiding uit. Koster Pieter Zoutendijk is 12 de cember j.l. 65 jaar geworden. Hij is geboren in Vlaardingen en woont nu op de Maassluissedijk 17. Piet Zoutendijk trad op 1 oktober 1929 als koster in dienst van de Hervormde Gemeente van Vlaardingen. Tevoren was hij werkzaam in de bouw nijverheid als opzichter bij de Vereniging tot verbetering der volkshuisvesting. „Patrimoniums Woningen" en als aan nemer. Hij diende toen de Hervormde gemeente reeds enkele jaren als collec tant. De door de heer Zoutendijk beklede functie van hoofdkoster omvat naast het kosterschap van de Grote Kerk met het wijkgebouw Maassluissedijk 5. het toe zicht op de kosters van de andere kerk gebouwen nl vier kerken en een nood kerkgebouw. Bovendien heeft hij de zorg goor incass o van de vrijwillige bij dragen en het afdragen van de col lecte-opbrengsten. De omvang van de ze werkzaamheden is in de loop der ja ren sterk gegroeid door het toenemen van het zielental. Naast de veelomvattende dagtaak van de heer Zoutendijk, die steeds met gro te plichtsbetrachting heeft gewerkt, had hij nog gelegenheid om zich ook aan an dere taken te wijden. Sedert 1956 is hij penningmeester van de Prot. Chr. Vereniging van kosters. Dit is een landelijke vereniging met on- VLAARDINGEN, 31 dec. GEHUWD Wouter Johannes van der Schee, oud 38 jaar en Maria Lena Gog, oud 33 jaar. GEBOREN: Paulus Cornelis, z.v. J. H. van den Engel en E. J. van der Helm, Woudweg 8; IJke Leonardus, z. v. IJ. Takens en H. Smits, Koningstraat 33; Marianna Willemina, d.v. H. van Brand wijk ëhW. van der Schee, Kuipers-Riet bergstraat 8; Diederika Cornelia, d.v. H. vafl Brandwijk eh W. van der Schee, Kuipers-Rietbergstraat 8; Johnny, z.v. L. W. van den Berg en L. de Vries, Dijklaan 35; Debora Natasja, d.v. E. J. de Prieëlie en L. J. van Roon ,Ma- doerastraat 86a. OVERLEDEN: Feije Grol, oud 59 jr., echtg. v. W. Erkelens Röntgenstraat 20b; Klara van Leeuwen, oud 88 jr.. wed. v. J. J. Kram, Parkweg 86. geveer 750 leden. Reeds in het begin van de vijftiger jaren was hij gedurende eni ge tijd penningmeester van een derge lijke vereniging. Na de totstandkoming van een fusie van twee verenigingen van kosters bekleedde hij tot 1956 de func tie van tweede penningmeester. Sinds 1953 is de heer Zoutendijk voorzitter van de afdeling Rotterdam en omstreken van genoemde vereniging. Voorts was hij enkele jaren secretaris van het Chr. Ge mengd koor „Excelsior" in Vlaardingen Er was zaterdagmiddag veel belang stelling op de receptie. Met een harte lijk speechje overhandigde de voorzitter van 't college van kerkvoogden, de heer A. van der Kaay, de draagmedaille van dé orde van O. N. uit. Voorts waren aan wezig de familieleden van de gepensio neerde koster, de heer A. Wapenaar, se cretaris van 't college van kerkvoogden, ds. C. H. Van Rijn, voorzitter van de centrale kerkeraad en vele leden van de Hervormde Gemeente. VLAARDINGEN, 31 dec. Op don derdag 3 januari 1963 van half twee tot twee uur zal er ten huize van de Vlaar- dingse artsen gelegenheid worden gege ven voor kosteloze inenting tegen de pok ken voor kinderen, die de leeftijd van twee jaar nog niet hebben bereikt en tegen difterie-kinkhoest-tetanus voor kin deren tot zes jaar. Kinderen geboren in 1962 kunnen worden ingeënt tegen dif- rerie-kinkhoest, tetanus of kinderverlam ming. Men kan zich zonder voorafgaande aanmelding vervoegen bij de huisarts. Het inentingsboekje of de inentingskaart moet dan overgelegd te worden. Inen- tingskaarten zijn, voor zover nog niet verstrekt, gratis verkrijgbaar bij de af deling Bevolking, stadhuis ingang Pater straat, te Vlaardingen. Ouders, die hun kinderen ca drie jaar geleden volledig lieten inenten tegen difterie, kinkhoest, tetanus of difterie-tetanus, worden er aan herinnerd, dat deze kinderen nu voor een herinenting in aanmerking ko men. Hierdoor wordt de immuniteit weer met ongeveer drie jaar verlengd. Voor zover de kinderen de leeftijd van zes jaar nog niet hebben bereikt kan de her inenting worden gegeven op bovenge noemd tijdstip door de huisarts, even eens op vertoon van inentingsboekje of inentingskaart. Advertentie ingebouwd In dlv. stijlmeubelen, zoals modern,Queen Anne,Chippendale enz. 1e Middellandstraat 72 Aert van Nesstraat 38 VLAARDINGEN, 31 dec. Op de eer ste dag van deze maand heeft het ge meenteraadslid mevrouw L. van Duyn- Spruyt aan burgemeester en wethou ders van Vlaardingen vragen gesteld over de inentingen tegen hondsdolheid. 5 Dagen later werden de vragen zo goed als toen mogelijk was beantwoord. Eind v.orlge week waren burgemeester en wethouders in staat meer inlichtingen te verstrekken. Zij berichtten dat de ge legenheid tot het inenten van honden en katten tegen hondsdolheid zal worden ge boden op 4 januari 1963 (avond), 5 ja nuari 1963 (ochtend en middag), 7 tot en met 11 januari 1963 (avond), 2 janu ari 1963 (middag), enz. De actie zal wellicht ZV2 a 3 weken duren. Uiter aard zal in verband met de wette lijke termijn worden aangevangen met de inenting van honden, en zal na beëindiging daarvan de inenting van kat ten worden ter hand genomen. De zittingen vinden plaats in het ge bouw van het v.m. Weeshuis der Her vormden te Vlaardingen, Huis aan huis is een invulformulier bezorgd door mid del waarvan de bezitters van honden en- of katten kunnen kenbaar maken of zij van de gelegenheid tot inenting gebruik willen maken. Gerichte oproeping vindt plaats, zodat lang wachten in of vóór het inentingslokaal niet behoeft voor te komen. De inenting geschiedt door dierenartsen van het Centraal Diergeneeskundig VLAARDINGEN, 31 dec. De heren van RKWIK zijn er zondag in geslaagd om het Schiedamse UVG op de knieën te krijgen. Dit is niet geheel zonder moeite verlopen. WIK was weliswaar de betere ploeg, maar UVG had er vandaag blijk baar zin in en speelde beter dan anders. WIK nam als eerste een voorsprong en UVG kwam spoedig hierna weer naast WIK. Opnieuw liep WIK weg van CVG nu door Theo Kloosterman, maar door een doelpunt van Ben van Buitenen wa ren beide ploegen weer even ver. Toen was het de beurt aan WIK om het heft in handen te nemen. De Vlaardingers kwamen tot 82 vooral door prachtig op bouwend werk van Kees Ruigrok en Kees van Fessen. Het had wellicht nog hoger kunnen zijn door een gemiste penalty en twee opgelegde kansen van Fred Mion Even voor rust kon UVG de achter stand nog iets verzachten door twee tref fers van Wim Schaap. Met deze 94 stand ging dan tevens de rust in. Kees Ruigrok was de eerste die na de rust een doelpunt op zijn naam Dracht UVG probeerde doelpunten te maken, maar „door" de verdediging van WIK heen te gooien en vooral Wim Schaap trachtte op deze manier zijn geluk te be proeven, maar veel op zaalhandbal lijkt dit niet. De enige speler aan Schiedamse zijde die bij vlagen zaalhandbal speelde was Loek de Hollander. Van hem kwam ook het vijfde UVG-doelpunt, ook het Cde was een produkt van zijn spel. Theo Kloosterman, Westerdijk en Kees Ruigrok maakten de 14 WIK doelpunten vol en de 7de UVG treffer kwam van de hand van Jan den Brinker. Resumerend kan men dus zeggen, een sterker spelend WIK voor de rust en na de rust iets meer over wicht aan UVG-kant Zo goed als de heren van WIK speel den, zo slecht verging het de dames tegen Spartaan. Spartaan, een wispelturige ploeg met enige bijzondere goede schut ters, nam reeds voor de rust een voor sprong en heeft deze de gehele wedstrijd niet meer afgestaan. Enkele keren is deze voorsprong zeer benauwd geweest. Spar taan begon zeer sterk en binnen twee mi nuten stond het voor met 20. Naar het scheen een veilige voorsprong in een da- meswedstrijd, maar de WIK-dames dach ten daar toch wel iets anders over. Ria van der Staay doelpuntte en dat beteken de een 21 stand. Spartaan liep wee rver- der weg van WIK maar opnieuw naderde doelpunt van Lenie Schoof. Met deze 32 stand in het voordeel van Spartaan ging dan de rust in. Na de rust liep Spartaan weer verder weg van WIK, het wordt wel eentonig, WIK liep in tot op één doelpunt door een doelpunt van Lenie Schoof. WIK rook 'n gelijk spel en misschien een overwmning. Het ontketende dan ook een enorm offen sief. Bij het schieten hadden de Vlaar- dingsen echter niet veel geluk. Paal en lat stonden verdere doelpunten in deweg en ook de keepster van Spartaan stond haar „mannetje". Het laatste woord was ten slotte aan Spartaan dat hierdoor met 5—3 RKWIK versloeg. De Hollandiaan Hermandad 104 Opnieuw winst voor Hollandiaan. Deze maal waren de Rotterdamse politiemen sen de tegenstanders van de Vlaardingers. Meestal speelt de Politieploeg een goede handbal, maar gisteren was dat toch echt niet het geval. De aanvallen waren slor dig van afwerking en aan het schieten ontbrak de juiste richting. De Hollandiaan-aanvallen, met Manus van Zelm en Van Tienderen als beste spelers, zetten de Rotterdamse verdedi ging keer op keer onder zware druk. Na met de rust al met 72 te hebben voor gestaan, wonnen de Vlaardingers ten slotte verdiend met 104. Uitslagen: Dames A: Snelwiek 1-Hollandiaan 8—4; Heren: WIK-UVG 147. Heren A: WIK-Spartaan 1—5. Dames A: E.O.V.-WIK 3—6. Dames J: UVG-Hollandiaan 31. Dames: WIK-Spartaan 35. Dames J: Minerva-WIK 22. Heren J: WIK-Snelwiek 6—6. Instituut, afdeling Rotterdam. Me dewerking is gevraagd van de Neder landse Vereniging tot bescherming van Dieren, de Federatie voor vrouwelijke hulpverlening, het Ned Rode Kruis en de Kon. Ned. Ver. EHBO. Hoewel het overleg met alle organisaties nog niet geheel is beëndigd, mag worden aange nomen dat voor de gehele duur van de baar zullen zijn. actie voldoende hulpkrachten beschik- Vorige week zijn reeds 808 oproepingen verstuurd voor de periode van 4 tot en met 8 januari. In totaal zijn 1800 ingevulde formulieren ingestuurd. De 1000 volgende oproepingen zullen bin nen enkele dagen verstuurd worden. Het zijn voornamelijk honden die moe ten worden ingeënt. Voor inenten van katten is de belangstelling maar uiterst gering. SCHIEDAM, 31 dec. Evenals op de boot in de Lange Haven zo lag ook de gehele stad Schiedam in het week end bedolven onder een dik kleed van sneeuw. Beperkten vorst en neerslag zich zaterdag om vooral de buitenwij ken met een bijna teder winterkleed te bedekken ,in de nacht van zaterdag op zondag verdreef de oostenwind die sfeer. Op verschillende punten van de stad groeide de sneeuwlaag aan tot en kele decimeters. Er was weinig verkeer, hetgeen vooral het stadscentrum een enigszins verlaten indruk verschafte. Als vervoersdiensten bleven tram en autobussen normaal lopen. Slechts wanneer bij de tramverbinding met Rotterdam de elektrisch verwarmde wissels enige tijd nodig hadden de grote hoeveelheden stuifsneeuw tot smelten te brengen, ontstond af en toe een weinig vertraging op het dienstschema. Langer dan een kwartier duurden deze vertragin gen evenwel niet. De autobussen bleven geheel normaal volgens het dienstrooster rijden. Laat in de avond begonnen sneeuwploegen en pekelwagens van de gemeente met het sneeuwruimen op de voornaamste invalswegen en hoofdstraten van de stad. SCHIEDAM, 31 dec. De eerste ten toonstelling die de Postduivenvereniging Union na zijn erkenning door de Neder landse Algemene Bond van Postduiven- houders hield gedurende het weekeinde in de bovenzalen van „Arcade", werd er een van grote allure. Het beste wat de hokken van de leden op het gebied van kweek- en viiegduiven in totaal vier honderdvijftig stuks konden opleveren was hier verzameld. Uitstekend noemden de keurmeesters A. C. Beguin uit Gorin- chem en J. Staalduinen, Bergschenhoek de conditie waarin de duiven verkeerden en hun waarneembare vliegkwaiiteit. Er waren tal van vogels bij, die zowel bij de vitesse. als fondvluchten tot uit zonderlijke prestaties kwamen en hun eigenaars na het beëindigen van het sei zoen tot kampioenen deden uitroepen Buiten mededinging toonde de liefhebber W. Kerkhoff, generaal kampioen van Union, zijn twee beste duiven. De be roemde blauwe doffer (843), broed 1960, die tijdens dertien wedvluchten zowel in verenigingsverband als in het rayon en provinciaal op eervolle plaatsen eindigde. Tevens troonde hier de duivin, landelijk winnares in de door de Bond van Zater dagvliegers gehouden luchtrace vanuit Parkstone (Engeland). Nu het een erken ningstentoonstelling betrof kregen alle bezoekers een klein herinneringsvaantje, alsmede een gratis lot voor een taart. De belangstelling voor deze expositie was gezien het slechte weer, bijzonder groot. Ook leden van plaatselijke zuster verenigingen kwamen een kijkje nemen, alsook de nodige outsiders. Tot de schoonste duif van het geheel werd met 93 punten uitgeroepen de dui vin broed 1956, een schift-bonte, van de DE LIER, 31 dec. Over vijf baanronden werd een schaatswedstrijd gehouden op de Lierse ijsclub onder auspiciën van de Lierse ijsclub „Hard gaat ie". De uitslag was: 1 C. van der Lugt, 2 B. Geest, 3 W. in 't Veld. Voor jongens van 10 en 11 jaar was de uit slag over 150 meter: 1 Herman Gruy- ters, 2 Wim Hoogerbrugge, 3 Antoon Solleveld. Voor jongens van 12 en 13 jaar was de uitslag: 1 Cor Stolze Mzn.; 2 M. van Dijk, 3 Alex Stolze Mzn. Voor jongens van 14 en 15 jaar: 1 Martien van Vliet; 2 Niek Kester; 3 Antoon Solleveld A.zn. SCHIEDAM, 31 december. Ofschoon de jeugd graag met de winterse dagen sneeuw- en ijspret maakt, is het toernooi, georganiseerd door R.K.T.T.V- service, op 27, 28 en 29 dec. toch een succes geworden. Onder leiding van de organisator de heer J. Th. Clazing werd het toernooi vlot en snel afgewerkt. Er werd gespeeld in twee leeftijdsgroepen (10-11-12 j. groep B) en (13-14-15 j. Groep A.) Na verschillende poules te hebben af gewerkt werden onder grote spanning de finales gespeeld. In groep B werd Nico Hobbe (LTS) winnaar, door in de finale Aad Broeren (Dom. Savio) te verslaan met 21-5 en 21- 9, op de 3e plaats kwam hier Guus Over mans (St Liduina Lyc.) In groep A- werd na een prachtige finale winnaar Casper van Koetsveld (St. Liduina Lyc.) door Henk Donkersloot (Ulo) in 3 games 21—12, 19—21 en 21—6 te verslaan, de 3e finale was voor Ge rard Wigman (Ulo). De winnaars ontvingen ieder een prijs (le prijs beker, 2e en 3e prijs medaille) uit handen van de organisator die ver telde dat het spelen in verenigingsver band wel het juiste is, immers 4 win naars (service) en 1 winnaar (Rap) kwa men uit een vereniging. Door gebrek aan grote speelruimte hoopte de organisator J. Th. Clazing dat het volgende schooltafeltennis toernooi weer in de Korenbeurs gehouden kan worden, met medewerking van de Schiedamse Gemeenschap zoals reeds eerder is gebeurd. liefhebbers J. F. Kamp en J. K. Sinoo. Als de mooiste jonge doffer werd be kroond een vogel van de jeugdige lief hebber F. van Kasteren. Nog slechts een jaar wijdt deze zich aan de duivensport Ook tijdens de gehouden wedvluchten mocht deze liefhebber uitstekende resul taten boeken. Het mooiste vrouwelijke jonge duivenschoon is afkomstig uit het hok van de heer C. Verboom. De beste tentoonstellingsresultaten bereikte de heer A. Heeren, die met 32 ingezonden vogels 26 prijzen behaalde. Uitslagen verschillende klassen: Onbe vlogen doffers: 1 P. Vrauwdeunt; 2 en 3 A. Heeren. Bevlogen doffers (oud) t/m 300 km: 1 en 3 A. Heeren; 2 P. B. Slegt. Dito doffers boven 300 km: 1 P. Vrauwdeunt; 2 W. v. d. Hoeven; 3 C. Verboom. Jonge doffers tot 100 km: 1 A. Heeren; 2 W. Balvers; 3 P. Vrauwdeunt. Dito doffers tot 300 km: 1 F. van Kasteren (schoonste) 2 J. M. Snijders; 3 J. Benningshof. Dito doffers boven 300 km: 1 J. Wen- teler; 2 A. Broeders; 3 A. Heeren. Late jonge doffers: 1 W. v. d. Hoeven; 2 H. van Gogh; 3 J. van Rossen. Onbevlogen duivinnen (oud): 1 Kamp-Sinoó; 2 W. Balvers; 3 K. van Loopik Jr. Bevlogen duivinnen (oud) tot 300 km: 1 C. Ver boom; 2 en 3 W. Balvers. Dito duivinnen boven 300 km: 1 Kamp-Sinoo; 2 C. Ver linde; 3 A. Broeders. Jonge duivinnen tot 100 km: 1 C. Verboom; 2 A. Heeren; 3 W. Balvers. Dito duivinnen 100300 km: 1 C. Verboom; 2 A. Heeren;.3 F. v. Kas teren. Dito duivinnen boven 300 km: 1 G. Rietveld; 2 A. Broeders; 3 S. Krouwel. Late duivinnen: 1 M. Weber; 2 A. Heeren; 3 W. v. d. Hoeven. Damesklasse: 1 en schoonste van het geheel, winnaar van de door het Ge meentebestuur beschikbaar gestelde leg penning, Kamp-Sinoo; 2 W. Balvers; 3 S. Krouwel; 4 A. Heeren; 5 K. van Loo pik Jr.; 6 F. van Kasteren. In de damesklasse kregen alle inzend sters een prijs. Evenals de overige prij zijn bestonden deze uit nuttige en fraaie luxe. en huishoudelijke artikelen en fruitschalen. SCHIEDAM, 31 december. De jubi leumtentoonstelling van de Schiedamse afdeling der Nederlandse Bond van Vo gelliefhebbers behoort weer tot het ver leden. Ongeveer 2000 betalende bezoekers bezochten deze unieke show die in aan tal enigszins beneden de gestelde ver wachtingen is gebleven. Het uitermate koude weer van de laat ste dagen is natuurlijk de voornaamste oorzaak van dit betrekkelijk geringe be zoek. Uit propagandistisch oogpunt ge zien is de tentoonstelling toch wel een succes geworden. Dank zij een deskun dige voorlichting werd bij verschillende bezoekers belangstelling voor het hou den van vogels en tropische vissen ge wekt. Het gevolg hiervan was dat twin tig personen zich als lid van de vogel- bond opgaven. De vereniging „Natuur genot in Huis" mocht op deze wijze tien nieuwe leden noteren. ROTTERDAM, 31 dec. In het gebied van de Nieuwe Waterweg zijn in het afgelopen jaar 1962 29.136 sche pen binnengelopen. Dit is de stand van hedenmorgen half elf. Vorig jaar liepen 28.276 schepen binnen in het Waterweggebied. SCHIEDAM, 31 dec. Op de laatste zaalhandbaldag van het jaar zijn er ver schillende goede resultaten geboekt door de Schiedamse handbalploegen. Er is echter één uitzondering. Gistermiddag had in Roermond de dameswedstrijd Swift-DWS verspeeld moeten worden. Toen de bns, waarmee de Schiedamse ploeg naar Roermond zou reizen in Schie dam aankwam, weigerde de chauffeur de reis naar het verre Zuiden te aanvaar den. IJzel en sneeuw hadden de wegen in Limburg totaal onbegaanbaar gemaakt. DWS is vervolgens naar het station ge gaan, alwaar werd medegedeeld dat de treinen met grote vertraging te kampen hadden. Toch wilde D.W.S. naar Roer mond vertrekken, maar de N.S. konden de handbajsters niet garanderen, dat zÜ 's avonds fltnis konden komen,' eri mis schien wel In Llmbarg mttëstëri oi'éttiicli- ten. DWS besloot toen de Roermondse sporthal te hellen en vertelde niet te kun nen komen. Het N.H.V. heeft nu officieel be sloten D.W.S. twee vreliespunten te ge ven. Ook zal DWS de zaalhuur moeten betalen en de andere onkosten die aan deze wedstrijd verbonden waren. Geheel onverwachts wonnen de heren van D.W.S. van Activitas. En DWS kan terugzien op een uitstekende wedstrijd met zeer snel spel en ook een wedstrijd waaraan ook de spanning niet ontbrak. Vooral liet het harde werken van Cees van Geene, de ,,good old", een goede in druk achter. DWS had er blijkbaar echt zin in. De speerpunten van DWS, Gerard Bergkoote, van de Wal en Nico Patmos, maakten het de keeper van Activitas wel bijzonder lastig. In het gebin van de wedstrijd was er nog niet veel van enig kreahts- verschil te merken, maar al naar gelang de wedstrijd vorderde, was DWS duide lijk de betere ploeg. De ruststand werd dan ook 94 voor de Schiedammers. Na de rust werd het wat erger. DWS knalde er lustig op los en de keeper van Acti vitas werd voor de meest frappante si tuaties gezet. Links en rechts floten de ballen om zijn oren. Steef Ouberg, even tevoren gekozen, voor het Rotterdams elftal dat volgende week in Den Haag speelt, was na de rust veruit de beste man. De einduitslag werd, volkomen ver diend, 176 voor DWS. Dames: UVGOliveo 13-0 De dames UVG hebben een zeer ecla tante overwinning geboekt op het dames team van Oliveo. De ploeg uit Pijnacker heeft niet voldoende snelheid om een ploeg als UVG te kunnen overwinnen. De ruststand werd 40 voor UVG na een tamelijk mat begin. Na de rust trok ken de Schiedammsen er flink aan en het legioen langs de lijn moedigde de dames flink aan. Het zou te veel zijn om de doelpuntenreeks na de rust op de voet te volgen. Vooral Clazien Voogdt was goed op schot en wist maar liefst vijfmaal de weg naar het doel te vinden. Ineke Jan sen deelde de stemming van haar team genoot en wist de keepster van Oliveo te passeren. Zonder ook maar één gevaar lijke aanval te ondernemen gingen de dames van Oliveo met 130 ten onder tegen de zeer sterk spelende Schiedam se ploeg. W.F. nam tegen Wings als eerste een voorsprong van 20 door Ans van der Horst en Dinie de Boer. De scheidsrechter keurde hierna twee doelpunten van W.F, af en Wings maakte hiervan dankbaar gebruik en ze liepen zelfs uit tot 43. Dit was ook de ruststand. Na de rust werd de wedstrijd veel aantrekkelijker dan voor de thee. Harde schoeen vertrokken van Bea Zonneveld en Francien de Raay. Toch mocht dit alles niet baten en Wings trok aan het langste eind en won met 96. Binnen een minuut drie doelpunten aan de kant van W.F., dat beloofde watW.F. probeerde Vodo te overdonderen, maar de Haagse ploeg was in het geheel niet aangeslagen door dit snelle begin. De Ha genaars liepen in tot 32. Na 15 minuten was W.F. weer verder weggelopen tot 6—3. Hierna was het tot de rust alles W.F. wat de klok sloeg en de ruststand werd 11—4. Na rust kwamen de W.F.-ers weer in hun spel en ze gingen geheel onbedreigd naar de overwinning toe en het hangt nu van R.K.H.V.L. af of W.F. op de eerste of op de tweede plaats staat. Uitslagen Dames A: Dynamo-DWS 2 5—3. Da mes A: Meeuwen-W.F. 2 24; Dames J: DWS-WF 4—2; Heren: WIK-UVG 14—7 (zie elders); Dames A: UVG-RODA 26; Heren: Dynamo-DWS 3 215; Dames: WF-Wings 6—9; Heren WF-Vodo 19—8; Heren: WF 2-EOV 19—5; Dames: DWS 3- Activitas 18; Dames A: HVZ-UVG 2 110; Heren: Activitas-DWS 617; He ren: Atomium-DWS 2 1011; Dames J: DWS 2-Snelwiek 2 14; Dames J: DWS 3-St. Lodewijk 2 39; Dames J: UVG 2- Hollandiaan 31; Dames: UVG-Oliveo 13—0; Dames J: Spartaan-UVG 1—5; He ren J: DWS-Roda 88; Dames 3Snel wiek 2 20; Dames: Veto-UVG 2 18; Darnes; DWS 2Minerva 95; Dames; WF 2-SVH/EOV 9—4. i 3 MAASLAND, 31 dec. Uit publikaties van Vlaardingen en Maassluis is geble ken, dat men aldaar reeds plannen heeft gemaakt voor indeling van het nieuwe gebied van Maasland. De bevolking van Maasland stelt zich te weer, daar dit een vernietigende invloed zal hebben op de plaatselijke samenleving. De grenswijzi ging betreft ruim 700 ha ofwel 30 van het totale Maaslandse grondgebied. Vijf tien procent van de bevolking woont in de betrokken gebieden. De bevolking verzet zich tegen de ge publiceerde voorstellen. Uit haar midden is nu een commissie gevormd, die zich tot taak heeft gesteld een bezwaarschrift in te dienen bij de autoriteiten. Alle be sturen van kerken, verenigingen en orga nisaties zullen nu binnenkort in een algemene vergadering bijeenkomen om hun bezwaren tegen de voorgenomen grenswijzigingen kenbaar te maken. De commissie zal aan de hand van deze ge gevens een bezwaarschrift namens de bevolking van Maasland opstellen. De commissie bestaat uit de heren: J. van Erven, voorzitter, P. Buitelaar, 2e voorzitter, P. J. Solleveld, secretaris, W. Bijl, J. de Jong, A. van der Lely, C. A. Paalvast, L. van Staalduinen, J. H. Ver meulen en G. Vreugdenhil. HOEK VAN HOLLAND, 31 dec. Op dinsdag (Nieuwjaarsdag) zal de dienst worden waargenomen door dr. J. J. van Lonkhuijzen, Jolinkstraat 2 B, tele foon 627. HOEK VAN HOLLAND, 31 dec. De maatschappelijk werkster, mej. N. Hartingsveld, houdt dinsdag 1 januari '63 geen spreekuur. HOEK VAN HOLLAND, 31 dec. Woensdag 2 januari a.s. zullen onder toe zicht van de Hoekse politie de bijeen gebrachte kerstbomen verbrand worden, 's avonds om zeven uur. HOEK VAN HOLLAND, 31 dec. Donderdag 3 januari a.s. zal Rle Wage naar een poppenspel vertonen voor de Hoekse kinderen in gebouw „Harmonie". Aanvang twee uur. DE HEER J. W. KORDING heeft de wens te kennen gegeven zijn functie als voorzitter van het bestuur van het Co mité van Graanhandelaren niet langer te vervullen. Maandag 7 januari, s'mid- dags van kwart voor drie tot half zes is er een afscheidsreceptie in de grote zaal van Hotel Atlanta (ingang Aert van Nesstraat). „ST-CHRISTOFFEL", de Nederlandse Ka tholieke Vereniging van Handelsver tegenwoordigers, Handelsagenten en Verzekeringsinspecteurs houdt op zon dag 6 januari voor de afd. Rotterdam de jaarvergadering. Na een h. mis om half tien in de kapel van Huize Anto- nius gaan de leden eventueel met echt genoten of verloofden naar „Belmont" aan de Coolsingel, waar wordt ontbeten en daarna vergaderd. Op de agenda staat o.m. bestuursverkiezing. De twee voor aftreden in aanmerking komende bestuursleden stellen zich herkiesbaar. MAANDAG Passagetheater: De overval (KFC al'e leeftijden) 7 uur. Monopoletheater: De rode kaper-kap1' tein (KFC 14 jaar) 7 uur. DINSDAG Passagetheater: De overval (KFC 8"e leeftijden), 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Monopoletheater: Fort Dobbs (KFC jaar) 2 en 4.15 uur. De rode kaper-kap1' tein (14 jaar) 7 en 9.15 uur. Stedelijk museum (aula)Nieuwjaar®' receptie burgemeester, 121.15 uur. Musis Sacrum: K.K. en R.K. Instuif Nieuwjaarsbal, 8 uur. WOENSDAG Passagetheater: De overval (KFC al'e leeftijden), 2 en 8.15 uur. Monopoletheater: De rode kaper-kap1' tein (KFC 14 jaar) 2 en 8 uur. MEDISCHE DIENST MET NIEUWJAAR De medische dienst vanaf maandag uur tot 1 januari 24 uur wordt waargen"' men door dr. J. v. d. Veer, Ruijs de Be®' renbroucklaan 16, Schiedam, tel. 698f3; mevr. dr. C. DuysterJamin, Burg; Knappertlaan 156, Schiedam, tel. 6999' dr. H. Ormel sr., Singel 76, Schiedam, tel- 68250; dr. G. W. Ormel, jr., Schoolstraat 5, Schiedam, tel. 64244. De apothekersdienst in deze tijd word' waargenomen door apotheek Wibaut. Dr' Wibautplein. (Na 1 januari is de diens' weer bij apotheek Gouka, Groenelaan)- Op Nieuwjaarsdag heeft zr Van Wi°' kei, B. v. Haarenlaan 893, Schiedam, te'- 65255, de wijkverpleging van het Wit" Gele Kruis. Het kraamcentrum wordt be' hartigd door zr. Van Kan, Swammerdarn' singel 65, Schiedam, tel. 68286. TENTOONSTELLINGEN: Sted. Museum: OverzichtstentoonstelH11? van werken van Henri-George Adam to' 7 januari 1963. Expositie „eigen bezit moderne Kunst'- Dagelijks geopend van 105 uur. 'sZoP' dags van 12.305 uur. Op Nieuwjaarsdag gesloten. KLACHTEN BEZORGING Voor Schiedam: W. Eikenbroek, C3 Costastraat 43, tel. 65216, tussen 7 en 8 Voor Vlaardingen: J. v. d. Boom, Oostei" straat 14b, tel. 2539, tot 7.30 uur. R.-K. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK De openingstijden van de centrale e° filialen van de r.-k. openbare leeszaal e!> bibliotheek „St.-Llduina" zijn: Centrum: maandag 79 uur: dinsdag 1012, 25, 79 uur; woensdag 2— 7—ö uur: donderdag 1012 uur; vrijd8? 25, 7—9 uur; zaterdag 1012 en 2—5 uur. Kinderultlenlng: dinsdag 24 uW- woensdag 24, 6.30—8 uur; zaterdags 1"' 3.30 uur. Kinderleeszaal: maandag 45 udf' dinsdag 45 uur; woensdag 23 UU& vriidag 45 uur Singel: maandag 7—9 uur; woensdag 1.305.30 uur; vrijdag 7—9 uur: zaterdag 1012 uur. Kinderuitlening: woensdag 1.305.30 uur; vrijdag 78 uur. Schledam-Zuld: dinsdag 6.309 utg' woensdag 25.30 en vrijdag 7—9 uur 7JaetStó,^i"sd®g S'3^-5-30 uur: Nieuttdknd: Wóenédaè2.30-^5.30' Öi uur. MAANDAG Stadsgehoorzaal: gesloten. Luxor: Gesloten. DINSDAG Stadsgehoorzaal: De kanonnen van Na' varone (KFC 14 jaar). 3.45 en 8 uur. Luxor: Roy Rogers-film (KFC a.l.) 2-3, uur. Ondergang van de Mary Deare (K-Zp 14 jaar), 5 uur Rififi in Amsterdam (K* 14 jaar), 8 uur. Stadhuis: Nieuwjaarsreceptie burg6 meester 11.30 uur. WOENSDAG Stadsgehoorzaal: De kanonnen van varone (KFC 14 jaar) 8 uur. Luxor: Roy Rogers-film (KFC a.l.) 2- uur. Rififi in Amsterdam (KFC 14 ja3 8 uur. Delftseveerweg: Kerstboomverbrandi0®' 7 uur. TENTOONSTELLINGEN Zeevisserijmuseum: Openingstijden: d3 gelijks van 10 tot 12.30 uur en van 2 4.30 uur 's Zondags van 2 tot 4.30 uur. E.N.C.K.-recreatiegebouw: Delftse ramiek. Openingstijden: 1010 uur- |f; sloten op oudejaarsavond en Nieuv/J3 tot 7 januari. g, Visbank: Werk van Jos van den Be Openingstijden: :dagelijks 79 uur, dag en zondag 25 uur; Oudejaar®0 gesloten; tot 7 januari. MEDISCHE DIENST OP NIEUWJAARSDAG Van maandagavond 7 uur tot VJ°e%- dagmorgen 8 uur doen in bijzondere ®s. vallen dienst: Dr. H. A. R. Nikkels. jj; foortstraat 4, Vlaardingen, telefoon p g, Dr. R. Stoop, Verploegh Chasséple10 Vlaardingen, telefoon 2138. APOTHEEKDIENST Apotheek-Wester, Voorstraat 53, dingen, telefoon 2683. MAANDAG Geen voorstellingen. DINSDAG .jf), Rott. Schouwburg 7.30 uur: gevolgd door Nieuwjaarswens (NW- Toneel). Groote Schouwburg-zuid, ste( Blijde verwachting (Lily Bouw®e rge e.a.). St. Laurenskerk, 8 uur: G Stam, orgel, Aafje Heynis, alt. FILMS IN ROTTERDAM g-j Arena: De overval, a.i.; Centraal O' trokken ten strijde, 14 jr. Cineac AD- ra; terina en de zeven dwazen, a.l.; laid3; ma: Cinerama holiday, ai.; Colo® aj.; So lacht und küsst man in Tirob pe Alles draait om Connie, a.l.; Corfv'cjde langste dag, 14 jr; Grand: West Story, 14 jr; Harmonie: De kan® van Navarone, 14 jr; Kriterion: ïfle' Hulot met vakantie, a.l.; Lumier®- ajje» reld der zotheid, a.l.; Luxor: Che .4 jO Pardaillan 14 jr; Metro: Cartouche, ppfl' Passage-Schiedam; De overval, a.il-> e° ses: De verloren zoon, 14 jr; voU"' Sjimmie op pirateneiland, a.i.; Me' pt- bedachte rade, strikt volw.; *vejé P. wraak van de vuurgod, 14 jr; De 6®,„a)i3- 18 jr; Studio '62: Jungle cat, ap-j ns^('. Muiterij op de Bounty, 14 jr; '^tor13/ Les enfants du paradis, volw.j t ®- Drie dolle tantes, a.l.; Wraak is Vlsar'

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1962 | | pagina 4