één aandeel 'Vereenigd Bezit van 18941 aandeelhouder in ca« 200 ondernemingen OUD EN NIEUW VOOR RADIO EN T.V. Van Swiebertje tot Dorus Katholieke bond van musici tegen ultimatum van N.T.B. Levenslang voor Berlijnse tunnelgraver SEIDEL Commentaar van de westelijke bevelhebbers: Opbrengst SUS-10 voor 25 katholieke instellingen Mr. de Graaf: „Vertrouwen in het beursjaar 1963" KIJKEN NAAR: NCRV-verkeers- berichtendienst KUSTVAARDER VERGAAN? Verdere stijging produktiviteits- cijfers zeker mogelijk Buitenland Maandag Maandag Woensdag Dinsdag Woensdag Dinsdag Tan ja Koen voorlopig niet op het scherm Vanmiddag en vanavond Melding Nederlandse coaster zou op een vergissing berusten „INQUISITIE" IN OOST-BERLIJN Scheveningen door de sneeuw zonder stroom Buitenland Buitenland HET NIEUWE DAGBLAD MAANDAG 31 DECEMBER 1962 1 0 COGNAC Commentaar N.T.S. NIEUWJAARSRECEPTIE BISDOM ROTTERDAM (Advertentie) DRAADLOOS CONTACT HILVERSUM, 31 dec. Het Oude- jaarsavondprogramma van de NTS begint met het buitenlands jaarover zicht van de journaalredactie. Om haf negen presenteren zich twee wereldberoemde grollenmakers op het scherm: Stan Laurel en Olivier Hardy, bij de jeugd beter bekend als de Dikke en de Dunne. Onder de titel „Als de tros wordt losgebeten" krijgen de kijkers vijfenvijftig minu ten lang gooi- en smijtwerk van dit gekke duo voorgeschoteld. Een Keur van Nederlandse artisten werkt er mee aan het programma „Waar blijft de tijd?" dat om v\jf voor half tien begint. In de lange rij, die aan de camera voorbijtrekt lopen on der meer mee Mieke Telkamp, Willy Alberty, Margriet de Groot, Conny Stuart, Johnny Kraaykamp, Mies Bouwman, Theo Eerdmans, Teddy Scholten, Wim lbo en Jules de Corte. Na een filmintermezzo brengt de jour naalredactie het binnenlands jaarover zicht op het scherm. Om vijf voor half twaalf speelt het Amadeus Kwartet het kwartet in e mineur van Mozart. Prof. E. L. Smelik houdt tien minuten voor de jaarwisseling een toespraak en na een pauze van een kwarteir herhaalt de NTS de show „Doe 'ns wat meneer Sonneveld", die de KRO reeds op Sin terklaasavond uitzond. Voor de NCRV-microfoon concer teert op Oudejaarsavond het Amster dams Kamerorkest onder leiding van Marinus Voorberg met solistische me dewerking van Jean-Louis Stuurop, vi ool. Concertmeester is Herman Kreb- bers. Op het programma staat onder andere het concerto alia Rustica in G grote terts opus 51 nummer 4 van Vivaldi. Van kwart over negen tot kwart over tien laat de reportage-staf het jaar 1962 de revue passeren. Voor de NCRV uit de ether gaat houdt de voorzitter van deze omroep, mr. A. B. Roosjes, nog een toespraak. Om half een zendt de KRO een gevarieerd pla- tenprogramma uit. Wim lbo gaat met de VPRO-micro- foon op bezoek bij Conny Stuart om „even om te kijken". Om half tien presenteert de AVRO een oudejaars avond (muziek) programma dat als titel draagt „Met Henri Knap de draai deur door". Op de Oudejaars(gasten)- avond ontvangt Ageeth Scherphuis gas ten van grote en kleine K. Aan dit laatste programma van dit jaar wer ken onder meer mee Christine Spieren burg, André Carrell, Cees de Lange, Ko van Dijk en de Peruaanse zangeres Rebeca Bascunan. De AVRO begint het nieuwe jaar met oude successen van Nederlandse artisten. De voorzit ter van de VARA, mr. J. A. W. Bur ger, spreekt om half een een Nieuw- jaarswoord uit, waarna de luisteraars verbonden worden met de Koepelzaal van de Karseboom te Hilversum, waar Eemusiceerd en gedanst wordt en waar etty Kosterman en Cees de Lange vele bekende Nederlandse artisten ont vangen. NIEUWJAARSDAG De NTS neemt op Nieuwjaarsdag van het Eurovisienet een concert over dat door de Wiener Philharmo- niker onder leiding van Willy Bos- kovsky wordt uitgevoerd in de grote zaal van de „Wiener Musikverein" te Wenen. Men hoort achtereenvol gens werken van Josef, Johann en vader Johann Strauss. Aan het con cert werkt mee het ballet van de Weense Staatsopera. Om half twee worden de kekers, eveneens via het Eurovisienet, verbon den met Garmisch-Partenkirchen voor een directe reportage van de interna tionale wedstrijden schansspringen. In drie kwartier „Sport in beeld" krij gen de kijkers een overzicht van de belangrijkste sportgebeurtenissen van het afgelopen jaar. De AVRO neemt het avondpro gramma voor zijn rekening. Na de rubrieken „De actuele camera" van Bertina en „In AVRO's Televizier" kan men kijken naar een herhaling van het optreden van Caterine Va- lente op 4 augustus 1962. Om vijf over half tien brengt de AVRO het tweede deel op het scherm van de reportage, die werd gemaakt van het optreden van het Georgisch Staats- ensemble in de Apollohal te Amster dam. Met de jaarwisseling zijn ook de golflengten waarop de verschillende omroepen uitzenden, gewisseld. De AVRO komt Nieuwjaarsdag via Hil versum I in de huiskamers. Om twaalf uur houdt de waarnemend voorzitter van deze omroep zijn Nieuwjaarstoe spraak. Op de andere zender zendt de NCRV van kwart voor twaalf tot kwart over twaalf het Weihnachtsoratorium van Bach uit. Voor de AVRO-micro- foon speelt het Radio Philharmonisch Orkest 's middags de ouverture „Prins Igor" van Borodin, en het concert voor piano en orkest nummmer 1 in bes kleine terts opus 23 van Tschaikows- ky. In het middagprogramma van de KRO kan men luisteren naar het eer ste programma in de cyclus „Werken van Alphons Diepenbrock". Uitge voerd wordt de Missa in die festo voor mannenkoor, tenorsolo en orgel. Om half zeven wijdt de KRO een uur-programma aan de zestig-jarige Anton van Duinkerken, „orator, poëti- cus, polemicus". In AVRO's „Zwerf tochten door Operaland" hoort men nieuwe opnamen van de sopranen Rita Streich, Eileen Farrell en de tenoren Richard Tucker en Sandor Kónya. Om vijf over acht brengt de AVRO het vijfentwintigste programma voor de microfoon uit de serie „Klank- omrankte levens", die bestaat uit bio grafieën van grootmeesters der Lichte Muziek. In dit jubileumprogramma ko men medewerkenden uit vorige pro- gramma'a voor de microfoon Het avondprogramma van de KRO wordt grotendeels gevuld door de ope rette „Die Fledermaus", die wordt uit gevoerd door solisten en koor van de Weense Staatsopera en het Weens Fil harmonisch Orkest. Als gastsolisten treden onder meer op Renata Tebaldi, Birgit Nilsson, Mario del Monaco, Jus- si Björling, Teresa Berganza en Joan Sutherland. HILVERSUM, 31 dec. Met ingang van het nieuwe jaar zal de televisie omroepster van de NCRV, mevr. Tan- ja Koen, haar werkzaamheden voorlo pig beëindigen, daar zij een baby ver wacht. (Advertentie) ■lilfl V.S.O.P iL DEN HAAG, 31 dec. In samen werking met de K.N.A.C. en de Neder- landsche Spoorwegen verzorgt de N.C.- R.V. vandaag op de zender Hilversum 1 een bijzondere radio-berichtendienst ten behoeve vaji het verkeer. Op ver schillende tijdstippen, onder andere vanmiddag om kwart over vijl en van avond om acht uur en om kwart over tien zullen uit verscheidene delen van het land mededelingen over de toe stand van de wegen en eventuele -b stand van de wegen en eventuele be lemmeringen worden gedaan. BUSSUM, 31 dec. Zaterdagmiddag beleefden wü weer een aflevering van „De avonturen van Swiebertje". En het mag bij deze gelegenheid wel eens geconstateerd worden dat de NCRV daarmee beschikt over een alleraar digst door John Uit den Bogaard ge schreven kinderprogramma, dat overi gens best de aandacht zal gaande hou den ook van de ouderen onder ons. Dat laatste dan ongetwijfeld vooral dank zij het optreden van Joop Doderer, die in de argeloze zwerver bepaald een glans rol heeft gevonden. Hij speelt haar met een Chaplinachtige allure, die zowel ontroert als doet lachen. En Kitty Jans sen is een echt fijne freule. De rolbe zetting in haar geheel mag er trou wens wezen. Wij vragen ons nu alleen maar weer af waarom er zoveel tijd moet verlopen tussen de uitzending van de verschillende afleveringen. De vo rige konden wij ons nauwelijks meer herinneren. Het vervolgverhaal moet althans enigszins te volgen zijn. In „Muziek voor u" kon men 's avonds eens te meer vaststellen dat het „Orkest Pi Scheffer" bestaat uit muzikanten, die terdege hun vak ver staan. Niet alleen als zjj hun eigen en het hun geëigende genre beoefe- LONDEN, 31 dec. (Rtr-ANP) De Nederlandse kustvaarder „Hollandia" seinde zaterdagavond, dat het ter hoogte van Lizard Point, de uiterste zuidwestpunt van Engeland, een onbe kende kustvaarder in een zware storm had zien kapseizen en zinken. De „Hol landia", meende, dat het een schip van ongeveer 600 ton was, vermoede lijk van Nederlandse nationaliteit. Ver scheidene schepen die zich direct na de melding naar de plaats van de ramp spoedden troffen daar geen over levenden aan. Van de zes schepen die op een gegeven moment aan de op sporingsactie deelnamen, moesten er vijf wegens de ruwe zee veiliger oor den opzoeken. Alleen de Nederlandse sleepboot „Utrecht bleef achter om het zoeken naar overlevenden voort te zetten. De kapitein van de Utrecht' berichtte later echter geen aanwijzin gen gevonden te hebben, die erop dui den, dat er een kustvaarder zou zijn gezonken. Het Nederlandse schip sein de gisteren in de loop van de ochtend, dat het zelfs geen wrakhout heeft ge vonden op de plaats waar het ongeluk zou zijn gebeurd. De kustwacht te Lizard heeft mee gedeeld het mogelijk te achten, dat de berichten over het kapseizen en het zinken van een schip op een vergis sing berusten. De reddingboot van Li zard is veertien uur in de zware storm en sneeuwbuien op zee geweest zonder iets te vinden wat een aanwijzing zou kunnen zijn voor het vergaan van een schip. Overigens zou er volgens de Engelse kustwacht weinig hoop bestaan dat de opvarenden van een eventueel gezonken vaartuig er het leven hebben afgebracht. De huizenhoge golven, die de kust beuken, zouden eventuele dren kelingen onherroepelijk tegen de rot sen te pletter slaan, zo werd opge merkt. Het zoeken is inmiddels gestaakt. BERLIJN, SI dec. (DPA, UPI) De 24-jarige Berljjner Harry Seidel, die in de nacht van 14 op 15 november in Oost-Berlijn werd aangehouden toen hij via een tunnel uit het westelijke stads deel kwam, is zaterdag door het ge rechtshof in Oost-Berlijn tot levens lange gevangenisstraf veroordeeld, conform de vrijdag uitgesproken els van de openbare aanklager. Seidel werd veroordeeld wegens „ernstige overtreding van de wet op bescher ming van de vrede". Hij had met een aantal Westberlijners een gang van zeventig meter naar Oost-Berlijn ge graven. Seidel, een bekende figuur in de Oostduitse amateurwielersport, bevond zich op 13 augustus 1961, de dag waar op met de bouw van de Berlijnse muur werd begonnen, in West-Berlijn. Hij keerde daarna niet meer naar Oost- Duitsland terug. Het graven van de tunnel, waaraan hij vier weken lang had gewerkt is waarschijnlijk aan de Oostberljjnse grenswachters verraden. Toen hij, in de nacht van 14 op 15 november, uit de uitgang van de tunnel in Oost- Berlijn kwam, werd hij meteen over weldigd en gevangen genomen. Sei del had van de tunnel gebruik willen maken om zijn nog in Oost-Berlijn wonende moeder naar West-Berlijn te brengen. De burgemeester van West-Berlijn Willy Brandt, zei gisteren dat er geen woorden zijn om uitdrukking te geven aan de verontwaardiging, die „over dit schandalige vonnis van een moderne inquisitie van een onrechtvaardige staat" wordt gevoeld. De Westduitse minister voor zaken die geheel Duitsland betreffen, Rainer Barzel, zei dat het „terreurvonnis" in druist tegen alle verklaringen van de Oostduitse leider Walter Ulbricht, over de noodzaak van verbetering van de Oost- en Westduitse betrekkingen. De westelijke militaire bevelhebbers van Berlijn hebben in een gezamenlijke verklaring laten weten dat de straf, die Seidel heeft gekregen, „een belediging is voor de tradities van de westelijke wereld". De levenslange gevangenis straf wordt „onmenselijk" genoemd „Geen van de moeilijkheden, waar tegenover men zich in de Russisch» zone geplaatst ziet, kan deze straf ver klaren of verontschuldigen. Zjj komt neer op een volledige negatie van de rechten van de mens". AMSTERDAM, 31 dec. Het hoofd bestuur van de Nederlandse katholieke bond van musici en artiesten heeft verklaard het niet eens te zijn met het door de Nederlandse Toonkunstenaars- bond genomen besluit om per 1 januari geen medewerking meer te verlenen aan opnamen en/of uitzendingen van de Nederlandse Televisie Stichting en haai componenten. De katholieke bond is mede-onderhandelaar bij de over eenkomsten inzake de rechtspositie van de losse en vaste medewerkers van de N.T.S. Het hoofdbestuur van de bond zegt „zich ten zeerste te verwonderen over de jongste eenzijdig ondernomen stap pen van de Nederlandse' Toonkunste- naarsbond (N.T.B.)". Laatstgenoemde organisatie is samen met de protes tants-christelijke kunstenaarsbond ge sprekspartner bjj de desbetreffende on derhandelingen. „Erkennende, dat ten aanzien van de tarieven en bijkomstige voorwaarden verbeteringen gewenst en noodzakelijk zijn, wenst de katholieke bond reke ning te houden met de zeker niet on- sociaal te noemen instelling van de directie van de N-T.s. Men blijft op basis van de in de Nederlandse vak beweging geldende spelregels tot ver dere onderhandeling bereid, zonder daarbij op dit ogenblik een geforceerd ultimatum te willen stellen. De katho lieke bond kan tot zjjn spijt zich der halve niet achter het dreigement tot het staken van medewerking aan de komende televisieprogramma's scha ren en hij doet een beroep op de ver antwoordelijkheid van allen, die be lang hebben bij de goede gang van za ken in het zich gestadig ontwikkelende Nederlandse televisiebestel". HILVERSUM, 31 dec. Naar aan leiding van de resolutie van de Neder landse Toonkunstenaarsbond, inhou dende dat na 1 januari geen mede werking aan televisie-uitzendingen zal worden verleend, tenzij voordien over eenstemming is bereikt met de NTS, deelt de NTS mede, dat op 17 juli in een bespreking met de bonden van mu sici overeenstemming is bereikt over de regeling inzake de medewerking van musici aan televisie-uitzendingen met dien verstande dat in het najaar opnieuw gesproken zou worden over een artikel van deze regeling. Dit ge sprek heeft plaats gevonden op 7 no vember. Daarbij werd tussen vertegen woordigers van de NTS en van de bonden volledige overeenstemming be reikt In zijn vergadering van 13 de cember heeft het NTS-bestuur het ter zake overeengekomene bekrachtigd. Inmiddels had de NTB doen weten behoefte te hebben aan nog een be spreking waarbij het vooral ging om de toepassing van een onderdeel van de regeling. De NTS verklaarde zich bereid deze bespreking te houden en is daartoe nog steeds bereid. De op de NTB-vergadering van gisteravond gestelde eisen zijn nog niet ter kennis gebracht van de NTS. nen, maar ook als zij het onderhand traditioneel geworden in opdracht ge schreven „serieuze" werk doen horen. Zo langzamerhand hebben zjj dienaan gaande al een heel repertoire bij elkaar gespeeld. Ditmaal ging het om een com positie van Hans Osieck. En ook nu bleek overigens dat het voor de serieuze componisten toch niet al te gemakke lijk schijnt te zijn „af te dalen" tot het lichtere genre. Het als „burlesque" aangekondigde werk van Osieck klonk ons althans ietwat grimmig in de oren. En het wil ons voorkomen dat hij wel eens een meer luchtige toon heeft aan geslagen toen hij het „serieus" bedoeld moet hebben. Daar waren verder nog een drietal programma-onderdelen van diverterend karakter. „Zo zie je nog 'ns wat" bleek een rommelig televisie-magazine van Dick van Bommel met tekeningen van Dik Bruijnesteyn. „Dubbel-Dik" om eerstgenoemde te citeren. En daarmee is meteen aangegeven dat Van Bommel in zijn begeleidende, opdringerige com mentaar nog steeds een geforceerde woordspeligheid beoefent, die dodelijk vermoeiend werkt. Met „Allegretto" petrad de NCRV het glibberige pad van de cabaret-show. Zo sierlijk-amuserend als de naam sug gereerde was dit programma'tje niet, maar men beleefde er toch wel plezier aan, dank zij het optreden vooral van Hetty Blok met haar liedje van de bromvlieg onder meer en van Paul Deen en van Marijke Morley als eend. Maar de beeldkwaliteit van het geheel was erbarmelijk. Wij dachten eigenlijk dat de tijden van het technische, wazige ongerief inmiddels voorbij waren. Verder was er voor de tweede maal Anton Holfath, een min of meer naar Nederlandse verhoudingen bewerkt pro gramma van de BBC, dat ginds „Tony Hancocks' Half-Hour" heet. Het schijnt in Engeland erg populair te zijn. Waar om precies werd ons ook met deze tweede aflevering niet helemaal duide lijk. De tekst was maar dat kan dus ook aan de bewerking hebben ge legen niet erg grappig en het even zenuwachtige als onwaarschijnlijke ge doe van de radiozendamateur bood wei nig mogelijkheid tot echt plezier. Coen Flink hield zich ondanks alles overeind. En dat pleit niet weinig voor zijn ac- teer-talent. De VARA presenteerde zondag avond de uitgestelde uitzending van de „Koningin van Montmartre'^ met Dorus in de hoofdrol. Dat wil dus zeggen dat Tom Manders de operette van Vada Ennem en Dan Spranklin zodanig had bewerkt, dat zijn man netje met de bolhoed en de snor er een royale uitingsmogelijkheid in had. Dat zal wel niet de bedoeling zijn geweest van de genoemde auteurs, maa. eerlijk gezegd vinden wij dat hun werkje door een dergelijke trans formatie er alleen maar op vooruit kan gaan. Dorus zorgde ook .iu voor hel meest overtuigende amusement. Tenstotte het optreden van het Haag se studentencabaret, dat zich spotten derwijs met de politieke gebeurtenissen, zoals die zich in het afgelopen jaar af speelden, bezig hield. Maar het verzin nen en lanceren van politieke humor is kennelijk moeilijker dan de Haagse stu denten denken. De conferencier zoekt het te zeer in de verbale grapjes en hij doceert ze ook wel wat nadrukkelijk. Wa niet wegneemt dat er hele leuke bij zijn. Het ensemble brengt spot liedjes van wisselend gehalte en met wisselend succes. „Weet je nog wel oud je" beviel ons het beste. Maar het slot lied met name toonde, dunkt ons, dui delijk aan dat het Haagse gezelschap nog niet voldoende doordrongen is van hef feit dat de ware satire meer ge baat is met de zwierige aanduiding, dan met de plompe kwalificatie van persoon of situatie. H.Hn. (Advertentie) Een OLVEH verzekering uw levensbelang. (Advertentie) TELEFOON 010 -135910, 01896 - 3344, ROTTERDAM, 31 dec. (KNP) Ter gelegenheid van de jaarwisseling ont vangen mgr. M. A. Jansen en zijn vi caris mgr. A. Schaaper morgen van 11 tot 1 uur. UTRECHT, 31 dec. Op de eerste werkdag van het nieuwe jaar start de tiende SUS-actie waarvan de opbrengst men hoopt op 1.800.000 gulden aan 25 katholieke instellingen ten goede zal komen. Daartoe behoren o.a. een tech nische school voor spastische kinderen, het R.K. Blindeninstituut in Grave, jeugdwerk in verschillende vormen, de organisatie voor Europese priesterhulp en stichtingen op het terrein van de katholieke geestelijke gezondheidszorg. Er zullen weer op de gebruikelijke wijze loten verkocht worden, waarvoor prijzen tot een totale waarde van 250.000 gulden worden toegekend. Er is een hoofdprijs van 50.000 gulden, waar naast twintig auto's als grote prijzen ter beschikking staan. De hoofdprijzen worden tijdens uit zendingen van de KRO per radio be kendgemaakt op 27 januari, 29 januari, 1, 2 en 3 februari en bovendien op laatstgenoemde dag voor de televisie, met als bijzondere attractie het optre den van Godfried Bomans, Wmi Sonne veld en Jan de Cler. In het tijdvak van 6 tot 3.2 Januari wordt in een oplage van 3.300.000 exemplaren een krant huis aan huis verspreid, waarvan een aantal num mers door speciale kentekenen recht op een prijs geven, in totaal tot een waarde van 30.000 gulden. Voor de kinderen is er een wedstrijd, waarbij geraden moet worden of het 27 januari zal vriezen of dooien. Aan de dag, dat de actie begint, dus 2 januari, wordt extra reliëf gegeven, door onder de ouders van dan geboren kinderen, die hiervan telegrafisch ken nis moeten geven, een spaarbankboekje ter waarde van 500 gulden en een extra uitzet te verloten. Al deze ouders krij gen in ieder geval een geschenk. De uitslag van deze loterij wordt door de K.R O. in een radio-uitzending op 3 januari bekend gemaakt. AMSTERDAM, 31 dec. Mr. U. J. N. de Graaff, directeur van de Ver- eeniging voor den Effectenhandel, heeft vandaag in een radiorede zijn visie ge geven op de ontwikkeling op de Am sterdamse effectenbeurs in het afge lopen jaar. Het vrijdag geëindigde beursjaar is, wat koerspeil en omzet ten betreft, niet al te gunstig geweest, aldus mr. de Graaf. Betekent deze koersontwikkeling nu, dat de econo mische toestand aanzienlijk minder gunstig was dan in de voorafgaande jaren? Dat zeker niet. De industriële produktie is weer hoger geweest dan vorig jaar, de export is aanzienlijk ge stegen. Maar het is wel zo, dat men, lezende en horende over de kostenstij gingen in het bedrijfsleven en in de verwachting van wat minder uitbundi ge financiële resultaten van vele onder nemingen, zowel hier als in het buiten land wat gereserveerder is geworden in de beoordeling van het aandelen- koerspeil. Gelukkig heeft het Nederlandse be leggende publiek, zoals bijna Altijd, weer wijs en bedachtzaam op de koers dalingen gereageerd. Het was weer een goed teken, dat bij de koersdaling in het algemeen ook de omzetten inkrom pen. In Amerika, waar men dikwijls DEN HAAG, 31 dec. Stuifsneeuw In een transformatorhuisje heelt tot gevolg geha/d dat geheel Scheveningen het gisteren in het laatst van de och tend zonder elektrische stroom moest stellen. impulsiever en wilder tewerkgaat, en ook op bepaalde andere buitenlandse beurzen is dat op sommige dagen wel anders geweest. Met dat al heeft de Amsterdamse Effectenbeurs ook in dit jaar bewe zen voor de beleggers, voor de over heid en voor het bedrijfsleven een on misbaar instrument te zijn. H?e zal de beurs zich houden in het jaar dat voor ons ligt?" Zo vraagt de heer de Graaff zich af". Ik weet het niet en niemand weet het. Wel geloof ik, dat er reden is voor vertrouwen." „Als ik lees, dat de Minister van Economische Zaken de economische ontwikkeling in ons land ziet als een periode van evenwichtige groei en dat ook de President van De Nederland- sche Bank zich gematigd optimistisch heeft uitgelaten over de conjunctuur vooruitzichten, dan ben ik met dit ver trouwen in goed gezelschap. Ik heb bo vendien de overtuiging, dat de leiders van ons bedrijfsleven de kunde en de soepelheid bezitten om zich aan te pas sen aan de omstandigheden, die zich voortdurend en snel veranderen door de steeds verdere doorwerking van de Euromarkt en straks misschien door de toetreding van Groot-Brittannië" Er is één punt, waarop de heer De Graaff tocli wil wijzen. Er wordt door zeer velen in ons land heel hard -ge werkt. Maar er zijn anderen, bij wie, onder de invloed van de betrekkelijke welvaart waarin wjj leven, de neiging bestaat zich vooral niet te zeer in te spannen. Iedereen kan dagelijks voorbed den van deze mentaliteit constateren. Hij is ervan overtuigd, dat, bjj een grotere inspanning onze produktiviteits- cijfers nog meer zouden kunnen stijgen en dat onze economische positie nog veel hechter zou worden. LUISTEREN NAAR: HILVERSUM I, 402 m. NCRV: 18.00 Orgelspel. 18.30 Met band en plaat voor U paraat. 18.50 Nws. en weerber. 19.00 Oudejaarsavond kerkdienst. 20.00 Kamer- ork. en sol.: Mod. en oude muz. 20.35 Gewijde muz. 21.15 De schaduw van giste ren, jaaroverz. 22.15 Lichte muz. 23.00 Nws. 23.10 Klein koor, kamerkoor en vo caal ens. 23.30 Zo sprak de tijd, en wij- toespraak. 23.45 Omr. ork.gew. muz. 23.58 Lezing, psalm 90. 24.00 Klokgelui en havengelulden. 0.01 Klass. gram. KRO 0.30-2.00 Gevar. gram. HILVERSUM n, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Politieke lezing. 18.25 Ama- teursprogr. 18.50 Lichte gram. VPRO: 19.00 Doopsgezinde Oudejaarsavonddienst. 20.15 Even omkijken, licht progr. 20.45 Dit Jaar, lezing. 20.55 Nws. AVRO: 21.00 Zing met ons mee. 21.30 Met Henrl Knap de draaideur door: Oudejaarsavondprogr. met veel muz. 22,15 Nws en meded. 22.30 dracht. 16.30 Muzikaal interv. 17.00 Verz. progr. 18.00 V. d. jeugd. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East, reg. progr 20.00 Amus. progr. 20.30 Pop. klass. muz. 21.30 Hoorsp. 22.15 Lez. 22.30 Licht progr. 23.00 Nws. en ber. 23.30 Detectleve hoorsp. 23.59 Weerbericht. 24.00 Nws. 0.02 Voordr. 0.15-0.45 Piano- ree.: klass. muziek. ENGELAND, BBC Light progr. 1500 en 247 m: 12.00 Voordr. 12.15 The Dales, dagboek. 12.31 Filmprogr. 13.00 Pop. gram. muz. 13.31 Gevar. progr. v. d. arb 14.00 Gevar. muz. 14.45 V. d. kleu ters'. 15.00 V. d. vrouw. 1600 Filmmuz. 16.31 Muz. bij het werk. 17.15 The Dales, dagboek. 17.31 Uitslagen races. 17.32 Gram. muz. v. d. jeugd. 18.00 Jong ta lent. 18.31 Gevar. muz. en ber. 19.33 Sportoverz. 9.45 Hoorspel. 20.00 Nws. en journaal. 20.31 Gevar. progr. 21.00 Hoor spel. 21.30 Nws., sport en act. 21.41 Ge var. progr. 22.30 Klankb. 23.15 Orgelspel. 23.31 Gevar. muz. 0.55-1.00 Nws. NDR-WDR 309 m: 12.00 Weihnachts oratorium. 12.30 Lichte muz. 13.00 Nws. Oudejaars-Gastenavond: gevar. progrI jaa0 .Ochte.en klass. muz. 14.30 Amus. 24.00 Klók'gelul. Ö.Öl Lfthtff gram. v'ARAlmuz. 15.00 Kamermuz. 16.15 Dansmuz. 00.30 Toespraak. i 00J35-02-.0O ©Udej aaFs» d iggflrijfQlM^liluz. 18.50 Liederen. 19.00 nachtbal. Nws. 19.10 er Zigeunerbaron, operette. 21.45 Nws. 22.05 Gevar. muz. 24.00 Nws. 0.15 Kamermuz. 1.00 Weerber. en gevar. muziek. de vrouw. 11.00 En nuRotterdam, klein amusement uit de grote stad. 12.00 Voor het platteland 12.05 Lichte gram. muz. (12.30-12.33 Med. t.b.v. land- en tuinb.). 13.00 Nws. 13.15 Italiaans ens. en zangsolist. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Jeugdconc. 14.45 Volksliedjes en -dansen. 15.00 Het jaar dat voor ons ligt, toespraak. 15.10 V. d. jeugd. 17.00 Pro- menade-ork.amus. muz. 17.30 Tentoon stellingsagenda. 17.35 Licht Instrumentaal ens, 17.50 Reg. uitz.Geven en nemen. Tips voor weggebruikers. HILVERSUM II, 298 m. NCRV7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Dagopening. 7.25 Klass. gram. muz. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. muz. 8.45 Volks liederen (gr.), 9.00 V. d. zieken. 9.35 Volksdansen (gr.). 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Gram. muz. 10.15 Morgendienst. 10.45 Samenzang: geestelijke liederen. 11.15 „Recht zo die gaat", hoorspel (slot). 11.35 Lichte gram. muz. 12.10 Licht ens. 12.30 Med. t.b.v. land- en tulnb. 12.33 Koorzang. 12.53 Gram. muz., eventueel act. 13.00 Nws. 13.15 Licht ens. 13.35 Gewijde muz. (gr.). 14.35 Oude muz. (gr.). 14.50 Lessen Iff het mhziek BWM&1 teren. 15.20 Planorecital: Moderne muz. 15.50 Bljbelvertelling voor de jeugd. 16.00 V. d. jeugd. 17.15 Eurojazz. 17.40 Beursber. 17.45 Licht ensemble. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.: 18.00 V. d. jeugd. 18.55 Weerver. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East, reg- progr. 20.00 Gevar. progr. 20.30 Amus. muz. 21.30 Hoorsp. 23.00 Nws en jaar overz. 23.45 Lezing. 23.59 Weerber. 24.00 Nws. 0.02 Voordr. 0.15 Kamermuz. 0.45 Kerkdienst. 1.00 Klokgelui en Welkom aan het Nieuwe Jaar. ENGELAND. BBC Light Programme, 1500 en 247 m.18.00 Jazzmuz. (ver.z. progr.). 18.31 Gevar. muz. en ber. 19.33 Sportoverz. 19.45 Hoorspel. 20.00 Nws en journaal. 20.31 Hoorspel. 21.00 Detective- hoorspel. 21.30 Nws., sport en act. 21.41 Klankb. 22.00 Gevar. progr. 22.30 Gevar. muz. 23.31 Oudjaarsavond progr. 0.55 Nw 1.00 Klokgelui van de Big Ben en welkom ln het Nieuwe Jaar. 1.03-2.00 Oudejaars avond progr. (vervolg). NDR-WDR. 309 m.: 19.00 Nws. 19.10 Kamermuz. 20.00 Lichte en klass. ork. muz. 21.45 Nws. 21.50 Gevar. progr. 23.50 Klass. muz. 0.05 Dansmuz. (Om 1.00 Nws). 3.00 Dansmuz. FRANKRIJK in, 280 en 235 m.: 19.00 Nws. 20.00 Lichte en klass. ork. muz. 23.50 Nws. BRUSSEL. 484 m.18.50 Gram. 19.30 Nws. 22.00 Nws. FRANKRIJK progr. 0 Ork. rn 280 en 235 m: 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc.: Moderne en klass muz. 13.40 -Hoorsp. 16.00 La fllle de madame Angot, komische opera. 18.04 Lichte muz. 19.00 Nws. 20.00 Amus. muz. 22.45 Gevar. muz. 23.13 Gevar. muz. 23.53 -24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m: 12.00 Nws. 12.03 Lichte muz. 12.30 Weerber. 12.35 Gevar. muz. 12.50 Progr. overz. 13.00 Nws. 13.15 V. d. sold. 14.00 Nws. 14.03 Operalragm. 15.30 Kamermuz. 16.20 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.10 Gevar. muz. 18.00 Nws. 18.03 Symf. muz. 19.00 Nws. 19.30 Amus. muz. 20.00 Hoorspel. 20.55 Jazzmuz. 22.00 Nws. 22.15 Kamermuz. 23.00 Nws. 23.05 Dans muz. 23.55-24.00 Nieuws. 484 m: 12.03 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Verz. progr. 17.00 Nws. 17.37 Gram. muz. 17.45 Lichte muz. 19.00 Gevar. muz. 10.30 Nws. 20.00 Klass. grammofoonpla ten. 21.30 Hoorspel. 22.00 Wereldnieuws. 22.15 Jazzact. 22.55 Nws. 23.00-24.00 Ge var. progr. HILVERSUM I, 402 m. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Klankjuwelen (gr.). 9.00 Groe ten van zeevarenden, onderbroken door muziek. 9.35 Waterstanden. 9.40 Morgen wijding. 10.00 Pop. klass. muz. (gr.). 10.30 Voor de kinderen. 10.50 V. d. kleu ters. 11.00 Amateursprogr. 11.30 Levens kunst, lez. 11.45 Zang en piano. 12.00 Toespraak. 12.05 Ork. parade. 12.30 Med. t.b.v land- en tuinb. 12.33 Johan Willem Frisó Kapel. 13.00 Nws. 13.10 Med., event, actueel of gram. muz. 13.15 Gram. muz. v d Jeugd. 13.45 Dixieland-ork. 14.05 Agenda 63: klankb. over de plannen van Nederland in het komende jaar. 14.45 Radio Filharm. ork. en solist: moderne muz. 15.35 De geschiedenis van een boek, lit. progr. 16.15 Dansork. m. zang solisten en jazztrio. 17.0 Sportrevue. 17.15 V. d. jeugd. 17.55 New York calling. 18.00 Nws. 18.15 Event, actueel. 18.20 Gram. muz. 18.30 Radio-Volks-Universl- teit: Gijsbrecht, door Drs. G. J. de Voogd. 19.00 V. d. kinderen. 19.05 Paris voor parle. 19.10 Zwerftochten door Ope raland (gr.) 20.00 Nws. 20.05 Klank-Om rankte levens: muzikale biografie. 21.15 Leert uw buurtjes kennen, hoorsp. 22.00 Israëlisch kamerork.klass. en moderne muz. 22 30 Nws. en med. 22.40 Act. 23.00 Concertgebouw-ork.amus. muz. 23.55- 24.00 Nieuws. HILVERSUM H. 298 m. KRO: 8.00 Nws. 8.15 Oude muz. (gr.). 8.25 Inl. hoogmis. 8.30 Hoogmis. NCRV9.30 Nws. en weeroverz. 9.45 Massale koorzang. CONVENT VAN KERKEN: 10.00 Geref. kerkdienst. NCRV: 11.30 Vocaal ens. met orgelbegeleiding: geestel. liederen. 11.45 Kerstoratorium. KRO: 12.15 Klass. gram. muz. 12.50 Een woord ter overweging bij het begin van het nieuwe kalender jaar, lez. 13.00 Nws. en med. t.b.v. land en tulnb. 13.10 Medaillon: fragmenten uit het klass en romantisch repertoire. 13.50 Mannenkoor, solist en orgel: gees telijk lied. 14.45 Wat denkt u ervan?, kritieken. 15.45 V. d. Jeugd. 16.30 Relig. ultz. 17.00 Fromenade-ork. en koor: mo derne muz. 17.45 Reg. uitz.: Toespraken door Zijne Exc. mr. R. H. Pos, gevol machtigde minister van Surlna en Zijne Exc. W. F H. Lampe, gevolmachtigde minister van de Ned. Antillen. 18.00 Lich te gram. muz., afgewisseld met nieuw jaarsgroeten van zeevarenden. 18.30 Li terair klankb. 19.30 Franse chansons. 19.45 Nws. 20.00 Die Fledermaus, ope rette. (20.45-21.00 le pauze: gram. muz. 22.30-22.40 2e pauze: Nws.). 23.30 Saxo foon kwartet: Moderne kamermuz. 23.55- 24.00 Nieuws. HILVERSUM 1, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Soc. strijd lied. 7.23 Lichte gram. muz. (7.35 Van de voorpag., praatje). 8.00 Nws. en soc, strijdlied. 8.18 Lichte gram. muz. 8.40 Orgelspel. 9.00 Gymn. v. d. vrouw. 9.10 Kookpraatje. 9.15 Klass. gram. muz. 9.35 Waterst. 9.40 Zangrec. VPRO: 10.00 In zicht en Uitzicht: Driekoningen, lezing. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor ENGELAND, BBC Home Service 330 m: 12.00 Lichte muz. 12.30 Herinneringen aan Ben Travers. 13.00 Cricketmatch te Melbourne. 13.10 Volksdansen. 13.30 V. d. boeren. 13.55 Weerbericht. 14.00 Nieuws. 14.10 hoorspel. 14.40 Radiokroniek. 15.00 Ork. muz. (gr.). 16.00 Hoorspel. 17.00 Ves pers. 17.45 Voordr. ENGELAND, BBC Light progr. 1500 en 247 m: 12.00 Voordr. 12.15 The Dales, dagooek. 12.31 Lichte ork. muz. 13.00 Pop. gram. muz. 13.31 Gevar. muz. 14.31 Lichte muz. 14.45 V. d. kleuters. 15.00 Voor de vrouw. 16.00 Lichte ork. muz. 16.31 Muz. bij het werk. 17.15 The Dales, dagboek. 17.31 Uitslagen races. 17.32 Gram. muz. v. d. jeugd. NDR-WDR 309 m: 12.00 Lichte ork. muz. 13.00 Nws. 13.15 Lichte ork. muz. 14.15 Amus. muz. 16.00 Zang en piano. 17.00 Nws. 17.45 Gevar. muz. FRANKRIJK progr. Ill 280 en 235 m: 12.00 Nws. 12.10 Klass. ork. muz. 14.15 Kamermuz. 15.05 Gevar. muziek. BRUSSEL 324 m: 12.00 Nws. 12.03 Lichte muz. 12.30 Weerber. 12.35 Lichte muz. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Kamermuz. 14.00 Nws. 14.03 Lichte muz. 14.45 Planorec. 15.00 Kinderkoor. 15.20 Symf. muz. 15.50 Streekllederen. 16.00 Nws. 16.03 Beursber. 16.09 Where's Char ley, musical. 17.00 Nws. 17.15 Kamermuz. 17.50 Lichte muziek. BRUSSEL 484 m: 12.30 Gevar. progr. en act. 14.03 Lichte muz. 15.03 Lichte muziek. 16.08 Lichte muz. 17.00 Nws. NTS: 19.30 Jaaroverz. (buitenland). 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Zendtijd politieke partijen: CHU. 20.30 Als de tros wordt losgebeten, speelfilm. 21.25 Waar blijft de tijd? gevar. progr. 22.30 Fllm- Intermezzo. 22.55 Jaaroverz. (binnenland). 23.25 Instr. kwartet: klass. muz. 23.50 Oudejaarsavondtoespraak. 24.00 Pauze. 0.15-1.00 Doe 'ns wat Meneer Sonneveld. show. DUITSE TELEVISIEPROGR. 18.15-18.25 Sluiting van het IJshockey- toernooi om de Sprengler-beker. (Regio naal progr. WDR: 18.40 Hier und Hcute. 19.15 Het meisje ln de grote stad. (6).) 20.00 Journaal en weeroverz. 20.10 Nleuw- 23.00 Strelchquartett, TV-klucht. 23.55 20.20 Eine Nacht ln Venedlg, operette. Jaarstoepsraak door de bondspresident. Jaarwisseling. 0.05 Amusements progr. DUITSE TELEVISIEPROGR. TWEEDE PROGRAMMA Regionaal progr. 19.30-20.00 WDR: Pris ma van het Westen. 20.00 Journ. en weer- overzicht. 20.10 Nleuwjaarstoespr. van de bondspresident. 20.30 Over kunst en kun stenaars. 21.05 Die Glocken von London, droomspel. 23 05 Sudwestfunkorkest: klass muziek. FRANS-BELGISCHE TELEVISIEPROGR 18.30 Berichten. 18.3 V. d. kinderen 19.15 Sportprogr. 20.00 Journ. 20.30 Les trols Mousquetalres, film. 22.25 Gevar. progr. 23.25 Le Beau Danube Bleu, ma rionettenspel. 23.30 Hit Parade '62: muz. progr. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 19.00 Progr. v. d. Jongeren. 19.30 Stalen zenuwen: Misletoe. 20.00 Nws. 20.15 Nieu Jaarstoespraak door de directeur gene raal. 20.25 Oudejaarsavondrevueprogr. 21.55 Jij hebt geluk bij de vrouwen (Du hast Glück bel den Frau'n), gefilmd TV- showprogr. 22.45 Boulevard, amusements programma. 23.30-24.30 Oudejaarsavond- viering. conc. door de Wiener Philharmoniker, m.m.v. ballet. 13.30 Eurovisie: Skiën: directe rep. van Internationale wedstrij den schansspringen te Garmisch-Parten kirchen. 15 30-16.15 Sport ln beeld 1962. AVRO: 19.30 l)e act. camera, fllmbespr. 20.10 In AVRO's Televizier. 20.30 Cate- rina Valente Show. 21.35-22.20 Ballet. DUITSE TELEVISIEPROGR. 11.30-12.00 Katholiek Jaaroverz. 1962. 12.15-13.25 Nieuwjaarconc. 13.30 Internat. Nieuwjaars-skispringen. 15.30 Jaaroverz. 1962. 16.30 Seine Lordschaft aus Brook lyn, speelfilm. 17.60 Albert Herring, ko mische opera. 20.00 Journ. en weeroverz. 20.10 Das Leben eln Traum, toneelstuk. 22.10 Grote vertolkers: twee plano's C slagwerk. 22.35 Laatste nieuws. DUITSE TELEVISIEPROGR. TWEEDE PROGR. 20.00 Journaal en weeroverz. 20-16 Avontuur in de Jungle, doc. film. 21-3° The Wltch Boy, Amerikaanse legende. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR- 12.00-13.20 Eurovisie Wenen: Nieuwj- conc. 13.30-15.30 Eurovisie Garmish-Par' tenkirenen: Intern, wedstr. ski-springen- 16.50-17.45 L'Auberge de L'Ange Gardlem spel. 18.30 Ber. 18.33 V. d. jeugd. 19. W EurovisieLe Cirque Billy Smartprog1- van de BBC. 20.00 Journaal. 20.30 MUI® Francs derécompense, spel. 22.00-23-9" Journaal en act. uit 1962. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR-^ 12.15 Nleuwjaarsconc. (Eurovisie). 1?" 15.30 Eurovisie Garmlsch-Partenkir<v«; skispringen. 19.00 Het Jaar 1962 ln heem- 19.30 De stalen kringloop, rep. 20.00 Nw»j 20.15 Het manneke. 20.20 De get>r".?g pijl (The broken arrow), speelfilm. Zi- The swinging years, fllmrep. 22.35 Nw ENGELAND, BBC Home Service 330 m: 12.00 Operettemuz. (gr.). 12.30 Ge sprekken. 13.00 Rep. cricketmatch. 13.10 Ork. conc.klass. muz. 13.65 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Disc. 14.55 Muzikale reis door Madrid. 15.30 Kamermuz. 16.00 Voor- NTS: 12.15-13.25 Eurovisie: Nlcuwjaars- KRO: 17.00 V. d. kinderen. NTS: 1?-^ 17.45 De Verrekijker. Internat jeugdjou' naai. DUITSE TELEVISIEPROGR. 17.00-18.15 Voor de Jeugd. VLAAMS-BELGISCH T.V.-PROGB- 17.00-18.00 T.V. voor de jeugd.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1962 | | pagina 6