I i I f A 51) ft t i 4 Publiek begint ged FRANSE SPOORWEGEN Gas en elektra beloven onverhoedse stakingen SOMBERE ZEEUWSE GEZICHTEN IN TWEEDE KAMER Het laatste hofnar m Z.-AFRIKA: Politie op alles voorbereid ■i r Baby - acht maanden - aan verwaarlozing gestorven Eeuwenoud Zeeuws bedrijf ten dode gedoemd Regering bevestigt: einde oestercultuur onafwendbaar Gunstige schaderegeling voor gedupeerde kwekers „Martelgang nu snel besluiten ll.95 Thans proberen in Uruguay BID A UL T moet Portugal verlaten Bonn wil anti-Gaullist niet meer toelaten 4 WOORD DER REGERING Senoritas Special s weer- K 90 Negentienjarige moeder ingesloten Drie ongelukken op overwegen Ook jonge honden worden ingeënt V i IV PODE DOOR TYFUS IN ENGELAND Plaatselijk enkele buien K Spookachtig klok gebeier in VATIC A AN Maximumsnelheden met PASEN en PINKSTEREN brigade DONDERDAC 28 MAART 1963 20 pagina's 54ste JAARGANG No. 15403 fci iti$ n»1 EÜ 3' ,4' y XI PARIJS, 28 maart Ten gevolge van de groepsgewijze sta- lrig van het spoorwegpersoneel de derde maal in 2 weken - eerste er gisteren bij de Franse spoorwegen weer de nu welhaast Vertrouwde wanorde. Op de grote Verbindingen werd veelal gereden ?et aanzienlijke vertragingen en let Parijse voorstadsverkeer liet goeddeels zowel in de voor- als ^middag volkomen verstek gaan. t P sommige stations kwam het ot scènes tussen gestrande reizi- §ers en stakende spoorwegman- en in het algemeen was dui- ?elijk dat het publiek zijn geduld e§int te verliezen. Joh. de Heer PRETORIA, 28 maart (UPI) Volgens de Zuidafrikaanse commissaris-generaal van politie, J. M. Keevy, is de politie voorbe reid op „alle eventualiteiten" die uit de activiteiten van de Afri kaanse illegale organisatie Pogo kunnen voortvloeien. DEN HAAG, 28 maart De twee ministers die zich met de moeilijke kwestie van de oester cultuur in Zeeland bezighouden, mr. V. G. M. Marijnen (Land bouw) en drs. H. A. Korthals (Verkeer en Waterstaat), hebben in de Tweede Kamer aan de oesterkwekers geen enkele hoop meer gegeven hun ondernemin gen nog ter plaatse in de toe komst te kunnen voortzetten; anderzijds hebben zij belangrijke toezeggingen gedaan voor een regeling tot schadevergoeding. Omdat deze liquidatie van een eeuwen-oude Nederlandse be drijfstak een zeer bijzondere zaak is, wordt er los van het artikel 8 van de Deltawet, dat nog steeds niet nader is uitgewerkt, een schaderegeling getroffen, waar door de ondernemers, zelfs wan neer zij nog niet direct willen op heffen, al tegemoetkomingen zul len krijgen. Moties ingetrokken LIGHT LISSABON, 28 maart (Reuter) De Portugese autoriteiten heb ben Georges Bidault, de Franse anti-Gaullistische leider, verzocht, Portugal te verlaten. Dit heeft een woordvoerder van het Portu gese ministerie van buitenlandse zaken bekend gemaakt. HET NIEUWE DAGBLAD k'^ave van De Maasbode N.V., directeur J. Kuijpers; directeur-hoofdredacteur mr. W. A. M. v. d. Kallen; algemeen redacteur H. Paalvast. Kantoren: Rotterdam: Kortenaerstraat 1, tel. 135270, postbus 723, giro 590948; Gouda: Lange Tiendeweg 23, teL 3600, giro 590947; 6 Oude Delft 97, teL 23441 en 23792, giro 590944; Schiedam: Dam 18, teL 66152, giro 590943; Vïaardingen: Oosterstraat 14 B, teL 2539; Dordrecht: Wijnstraat 147* teL 6121, giro 59Q946. Abonnementsprijs: 7,80 per kwartaal, 2,65 per maand en 0,62 per week. r >r dh*° ei I \W >r ippe fi«s of ■fle» h> l l Weer wanorde bij de (Van onze Parijse correspondent) l ^anneor de vakbonden weer willen 1Sen dat hun actie „alle begrip" «tnioet, zal dit niet gemakkelijk over zend klinken. Het is niet dat men de spoorwegiïiannen niet ©en sub- (Advertentie) ^®.YM0UTH, 28 maart (Rtr) Een jge tekenaar bij de Engelse ma- ')jt is woensdag aan tyfus gestorven, iti het eerste sterfgeval door tyfus 'h;., "geland na het uitbreken van de 'nie in Zermatt. "<-n 6 betrokkene, Frederick Smith, is Jhaand geleden uit Zermatt terug- en twee weken geleden in het KoJ^hhuis opgenomen. Het aantal be- 'Jir, ^„gevallen van tyfus in Engeland, fli f;K..aUe verband houden met de epi- le in Zftrmntt. is thans 45. ""min in Zermatt, is thans 45. iiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMi Verwachting tot vrijdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) '!"kS?'er|d bewolkt en plaatselijk buien. Matige wind tussen hie® en zuidwest. Koude nacht met daar mist, overdag ongeveer 'e,fde temperaturen als vandaag. -">n- VRIJDAG: 6.42-19.07. Maan: 8.50-0.00. BILT, 28 maart Achter een regenfront klaarde het vanmorgen °P, zodat er redelijk lenteweer is. „Pressie bij IJsland trekt langzaam pressie dij IJsland treKt langzaam V tj., hötland, waardoor in de komen- nog wel enige regen is te en- Een klein hoge.drukgebied A-Rfj' Finland veroorzaakt daar nog strenge vorst, plaatselijk meer hitig graden. *>o» e«. t »burg Urg ■or» max. oud aeersi Weer temp temp afgei gisteren 24 uur geh. bew. 7 3 1 geh. bew. 10 4 2 licht bew. 9 4 1 regen 10 4 1 geh. bew. 10 4 2 regen 11 3 0.1 geh. bew. 11 4 1 regen 11 4 0.2 zw. bew. —0 —10 0 sneeuw —0 2 1 geh. bew. 0 2 0 regen 12 1 1 zw. bew. 10 5 2 motregen 10 4 1 zw. bew. 8 1 0 geh. bew. 8 4 2 zw. bew. 15 9 0 licht bew. 9 0 0 zw. bew. 9 2 0 regen 6 2 2 motregen 7 4 8 mist 7 0 12 zw. bew. 11 5 0 geh, bew. 18 3 0.2 I stantiële verbetering van hun arbeids- I voorwaarden gunt, maar men acht hun situatie nu eenmaal niet verge lijkbaar met die van de ondergrond- werkers in de steenkoolmijnen; en van hun „actie" ondergaat men bovendien rechtstreeks de hinderlijke gevolgen, Het is waarschijnlijk dat de regering op dit verschil in psychologische ach tergrond zal steunen om zich tegen de eisen van de spoorwegmannen extra- schrap te zetten en zich te houden aan de conclusies van het wijze man nen-comité. Dit heeft, met enige wel willendheid naar het lijkt, een door het spoorwegpersoneel in de salarië ring opgelopen achterstand geschat op ca. 5 pet., tegen 8 pet. voor de mijn werkers. De bonden van spoorwegper soneel stellen echter hun achterstand evenals de mijnwerkers op 11 pet. en zij tonen zich begrijpelijkerwijze zeer verontwaardigd nu het wijze mannen- comité hun zelfs niet toekent wat het toekende aan de mijnwerkers. Nog ongunstiger is in het wijze mannen-verslag het personeel van het Franse gas- en elektriciteitsbe drijf er af gekomen: een achter stand van 3,1 a 3,6 pet. De perso- neelsbonden van gas en elektriciteit hebben dan ook ingaande vandaag een „looneisenweek" afgekondigd, die vooral voelbaar zal zijn door niet van tevoren aangekondigde onver hoedse onderbrekingen in de gas- en stroomlevering, dan hier en dan daar. Maar er is bij beloofd dat men de avonden zal ontzien en ook de uren van de gebruikelijke keu kenbedrijvigheid. Aan het stakingsfront bij de steen koolmijnen meent men enige sympto men te hebben geconstateerd die de hoop wettigen, dat er een dezer dagen toch weer beweging in zal komen. Het zijn enerzijds uitlatingen van de zijde der vakbondsmensen dat de regeringsvoor stellen, zoals maandag uiteengezet door de minister van informatie, Pey- refitte, ..geheel anu rs" waren dan de voorstellen waarop zondag do onder handelingen tussen mijnwerkers en mijndirectie waren afgesprongen, en dat zij dus aanleiding zouden moeten geven tot een hervatting van het ge sprek. Dat „geheel anders" is min stens schromelijk overdreven, zeker is evenwel dat zo zachtjes aan niemand meer de weg weet in de uiterst ge compliceerde cijferdoolhofna iedere verhelderingspoging lijkt de duisternis dieper. Maar als de mijnwerkers de door hem maandag gegeven versie verkieslijker vonden had de regering daartegen geen bezwaar, aldus ver klaarde gisteravond na afloop van de ministerraad op het Elysee Peyrefite. In ieder geval hield de regering zich aan de conclusies van de wijze man nen. Om de belangrijkheid van de door de regering gedane en gehandhaafde voorstellen duidelijk te maken achtte Peyrefitte het bovendien nodig enkele concrete bedragen te noemen. Wat het gemiddelde maandloon van de mijnwerkers betrof: dit zou op 1 april 1964 opgeklommen zijn tot 840 nieuwe francs van 750 nieuwe francs die het groot was op 31 december. En daarbij waren dan niet diverse voordelen „in natura" inbegrepen zoals: gratis wo nen (in woningen van de mijnen), gra tis steenkool, gratis dokter en apo theek, pensioen op 50-jarige leeftijd na 30 jaren dienst waarvan 20 onder gronds, en op 55-jarige leeftijd voor het overige mijnpersoneel. En men moest bij dit alles niet uit het oog ver liezen dat het Franse steenkoolmijn- (Advertentie) 9580.- ine! schuifdak r^fflSSMSg OOSTZEEDIJK 330 ROÏÏEBDAM TEL 110648 VATICAANSTAD, 28 maart (UPI) De Vaticaanse gendarmes breken zich het hoofd over de spookachtige manier waarop de klok van de bede vaartskerk, een kapel bij een voor malig kerkhof, telkens gaat beieren. Iedere keer als zij hem horen klepe len, rennen ze er op af, maar het enige wat zij te zien krijgen is een losjes heen en weer slingerend klok- ketouw. Zij houden het klokketouw in de gaten met een verrekijker, maar tot dusver hebben zij nooit een ongerechte klokkeluider in het vi zier gekregen. Het touw van de klok hangt in een binnenplaats, die alleen toegan kelijk is van de kazerne der Vati caanse gendarmerie uit en van de kantoren van het dagblad Osserva- tore Romano", twee instanties, die men niet zou mogen verdenken van het bevorderen van spookachtige ver schijnselen. Nog onoirbaarder is het echter te veronderstellen, dat doodge wone spoken in deze omgeving even vrije toegang zouden hebben als in Engelse kastelen en daarom blijven de Vaticaanse politiemannen onver droten verre-kijken en naar het klok ketouw rennen, telkens als zij zich op ongezette tijden laat horen. bedrijf dit jaar een exploitatietekort I zou hebben van tegen de 1 miljard nieuwe francs (ca. 750 miljoen gld.). Gisteren is ook het denkbeeld aan de orde gesteld om door een ronde ta felconferentie tussen regering, mijndi rectie en vertegenwoordigers van het personeel te trachten het conflict uit de wereld te helpen. Het idee werd door de voorzitter van de christelijke vakbond als eerste geopperd. Peyre fitte antwoordde dat de regering er zeker voor te vinden zou zijn, evenwel nadat het werk was hervat en met een agenda die zich zou beperken tot een studie over de toekomst van de mij nen en de regeling van het mijnwer kersberoep. Voor wat het huidige loon- eonflict betreft had de regering haar laatste woord gesproken. „Er zijn uitgebreide voorzorgsmaat regelen getroffèn tegen een uitbarsting van geweld of welke andere mogelijk heid ook", zo verklaarde hij tegenover UPI. Om veiligheidsredenen weigerde hij te zeggen waaruit deze voorzorgs maatregelen bestaan. Volgens Keevy statut Pogo thans hekend onder de nieuwe naam van „Nightclub". De commissaris-generaal van politie weigerde te bevestigen of te ontken nen dat de 42 aanhangers van het Panafrikaanse congres, die verleden week in Pretoria zijn gearresteerd, voor het merendeel leerlingen van middelbare scholen van de leeftijd van 16 tot 20 jaar zijn. Een van hen zou pas 13 jaar oud zijn. Voor deze Oesterkwekers, die met spanning het debat in de Tweede Kamer volgen, is er geen hoop meer op succesvolle voortzetting van hun bedrijf. De in het uitzicht gestelde gunstige schadeloosstelling is niet in staat de somberheid van hun gezichten te vagen. In Zeeuws kostuum houdt de heer D. Kodde, lid van de Staatkundig Gerefor meerde Partij, nog een pleitrede voor voortzetting van de oesterproeven, maar het zal niet mogen baten. De regering heeft zich zeer positief uitgesproken. (Van onze correspondent) TI f .BURG, 28 maart Dinsdagnacht half twaalf kwam een jonge vrouw op het hoofdbureau van politie berichten, dat z(j haar acht maanden oude zoon tje dood in bed had aangetroffen. De moeder verklaarde, dat zij niet bij de dokter was geweest. De politie stelde een onderzoek in en kwam tot de con clusie, dat het kind aan verregaande verwaarlozing moet zijn gestorven. Er was in de woning van het echtpaar in de Korenliloe'mstraat een afgrijse lijke rommel. De huisarts van dit ouderpaar verklaarde in zijn praktijk nog nooit zulk een toestand te hebben aangetroffen. (Van onze parlementaire redacteur) Op herhaald aandringen van de Ka mer om alsnog de proeven tot behoud van deze cultuur ten koste van grote bedragen voort te zetten, hebben de ministers een resoluut „neen" laten horen. Zjj waren aanvankelijk in te genstelling tot enkele Kamerleden niet te overtuigen, dat er na de jaren lange pogingen in die richting, nog ver der moet worden gegaan. „Wij willen deze lijdensweg, zoals de Kamer hef zelf heeft genoemd, niet langer voort zetten. Het zou ook tegenover de oes terkwekers niet verantwoord zijn nog illusies te wekken", zo merkte minis ter Korthals op. Minister Marijnen beriep zich op on derzoekingen van hydro-biologen, die hem hebben verzekerd, dat nu definitief is gebleken, dat er voor deze aloude na tionale cultuur, als gevolg van het Del ta-plan, geen levensvatbaarheid meer bestaat. Wel deelde minister Marijnen mee, dat in het laboratorium in We- meldinge nog geenszins zal worden ge stopt met de wetenschappelijke proeven die betrekking hebben op de schelpdie ren-cultuur in het algemeen. Of daaruit misschien voor de oestercultuur nog re sultaten voortvloeien, liet de minister in het midden. Maar die zullen zeker niet meer tot voortzetting van dit be drijf in het Deltagebied kunnen leiden. De verdediging van dit besluit door de beide bewindslieden was sterk en overtuigend. Zij gaven toe, dat de re gering er lang over heeft nagedacht, maar dat men thans absoluut over tuigd is, dat de cultuur economisch, noch technisch meer enige kansen heeft in dit gebied met zijn ingewik kelde waterstaatkundige problemen. De Kamer had zich vastgeklampt aan de destijds door de regering zelf ge financierde dure proeven met het bas sin in het Veersche Gat. De Zeeuw Kod de, lid van de S.G.P., heeft met de socialistische fractievoorzitter in de Zeeuwse Provinciale Staten, de heer Westerhout, het uiterste geprobeerd om de regering op dat proefbassin en op de vele miljoenen die erin gestoken zijn, vast te nagelen. Minister Korthals had een heel nuchtere verklaring voor zijn katagorische weigering; dat wij daar tot in 1962 mee bezig zijn geble ven, bewijst alleen maar, dat de rege ring werkelijk het uiterste heeft gedaan om zekerheid te krijgen omtrent de mogelijkheden. Nog op de begroting voor 1962 kwam oen bedrag van twee miljoen gulden voor dit doel voor. Overtuigd door de regering besloot de heer J. van Dongen (KVP) zijn in januari van dit jaar ingediende motie, in te trekken. Daarin vroeg hij onver wijld te beginnen met de bouw van een proefbassin. De motie was ondertekend door leden van de K.V.P., de P.v.d.A., A.R., C.H. en S.G.P, nagenoeg de gehele Ka mer dus. Zowel de heer Van Dongen als de socialist Westerhout dienden nieuwe moties in. De eerste vroeg om een uitgewerkt wetsontwerp, waarin de bedoelingen van de regering met de schadevergoeding zouden worden uit eengezet, zowel voor de direct als de indirect gedupeerden. Minister Marij nen voorkwam de wensen van het ka tholieke Kamerlid met de verzekering, dat er nog vóór de derde dinsdag in september een wettelijke regeling bij de Kamer zal zijn ingediend. Voor de niet direct in eigen onderneming ge dupeerden zullen vanzelfsprekend ook bijzondere voorzieningen worden getrof fen. Maar men kan hen niet allen over één kam scheren, aldus de minister. Hij zei letterlijk: „Bij iedere structuur verandering in een gebied waar van re geringswege inbreuk op de bestaande gemeenschap wordt gemaakt, is dit al tijd zo geweest." Op deze duidelijke toezeggingen kon de heer Van Dongen zijn tweede motie intrekken. De heer Westerhout bleef als recht geaard lid van de oppositie er op staan, dat zijn motie in stemming wordt ge bracht, al ontried minister Korthals haar ten sterkste. Er zal wel geen meerderheid voor te vinden zijn. De motie bevat een laatste poging om aan nieuwe gegevens te komen van het Rijksinstituut voor Visserij-onderzoek. Ook wordt nader overleg met het pro vinciaal bestuur van Zeeland gevraagd, terwijl hangende dit alles de beslissing over stopzetten van de proef in bet Veersche Gat zou worden opgeschort. ,We moeten de martelgang niet nog eens met enige maanden verlengen. Er moet eens een eind aan deze slepende zaak komen," was de reactie van drs. Kort hals. De minister beriep zich op de grote deskundigheid van de „mannen van de Rijkswaterstaat" en merkte daar bij wat schamper op: „In tijden van nood heeft men in hen een heilig ver trouwen. Wanneer er echter moet wor den ingegrepen en eigen belang eraan te pas komt dan zegt men: „een staat in de staat"." De schaderegeling komt hierop neer: 1. Vergoeding van alle productiemid delen, bij wijze van uitzondering ook van de vorstschade. 2. Netto inkomen wordt voor tien jaar vergoed. Dit wordt geschat naar de uit komsten van vijf jaren, extra moeilijke zoals de afgelopen winter niet mede- gerekend. 3. Fiscaal nadeel wegens opheffing wordt vergoed. 4. Voorschotten van 80 pet. van ver mogens en bedrijfsschade. 5. Kwekers zijn vrij in het kiezen van het moment van opheffing. Wil men blijven kweken, dan kan men later uit keringen krijgen op basis van de huidi ge situatie van het bedrijf. Op de vliering vond de politie nog een in lompen gehuld kind van ander half jaar. In het ouderlijk bed lag het door verwaarlozing gestorven jonge tje, geheel naakt met aan één zijde een open huid. Een tweelingzusje van dit kindje, dat in vuile luiers gewikkeld was, waar de roestvlekken van de spelden zelfs in zaten, dreigde al even zeer slachtoffer te worden van de nonchalance van dit gezin waarvan de moeder 19 jaax is en de vader 21 jaar. De enige zorg werd besteed aan 25 kuikens die in de keuken zijn gehuis vest. De vader heeft een behoorlijke func tie in een industrieel bedrijf, doch hij maakt een apathische indruk. Toen hij 's morgens naar zijn werk ging, heeft hij nog naar het kind gekeken doch hij wist niet dat het dood was. De beide in leven zijnde kinderen zijn nog in de nacht van dinsdag op woensdag aan de goede zorgen van de zusters van Huize De Bocht toevertrouwd. Hun moeder is op het vermoeden van dood door schuld door de politie inge sloten, de man blijft (nog?) op vrije voeten. DEN HAAG, 28 maart. De minis ter van Verkeer en Waterstaat heeft voor gedeelten van de Zuiderzeestraat weg en van een aantal rijkswegen tij dens de paas- en pinksterweekeinden maximumsnelheden vastgesteld. UTRECHT, 28 maart Op de spoor wegovergang in de rijksstraatweg in Hardegarjjp is gistermorgen een met tegels geladen vrachtauto door beide spoorbomen heen gereden. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De trein Groningen - Leeuwarden stop te voor de rijksweg en liep daardoor vijf minuten vertraging op. De trein Enschede - Amsterdam kwam gistermorgen om half tien op een niet beveiligde overweg bij Hol ten in botsing met een paard en wa gen. Het paard werd gedood, de wa gen werd licht beschadigd. De voer man, de heer H. J. Oosterveld uit Neérdorp, liep lichte verwondingen op. De locomotief werd naar Rijssen gebracht. Daar moesten de reizigers wachten op de volgende trein. Ook volgende treinen hepen vertraging op. Op een niet beveiligde overweg tus sen Geleen en Spaubroek reed een per sonenauto gistermiddag tegen een juist passerende trein op. De auto brandde geheel uit, de bestuurder werd gewond. DEN HAAG, 28 maart Nu de mas sale inentingen van honden tegen honds dolheid zijn beëindigd, zal volgende maand (10 april en 24 april) met de vaccinatie van jonge honden worden be gonnen, zo deelt het ministerie van Landbouw en Visserij mee. Vele dieren, die wegens hun leeftijd niet voor inenting in aanmerking zijn gekomen, zijn thans wel aan vaccinatie toe. Zij mogen nog tot de leeftijd van zes maanden on-ingeënt op straat ko men. Om de bereikte graad van onvatbaar heid tegen deze gevaarlijke ziekte in ons land op peil te houden, heeft de minister van Landbouw besloten de in enting van honden tot de leeftijd van zes maanden belangrijk te subsidiëren, indien de inentingen pp het spreekuur van de dierenartsen geschieden. Zuid-Afrika Zuid-Afrika zal in het komende begrotingsjaar 157 miljoen Rand uitgeven voor zijn defensie, te gen 122 miljoen in het thans lopende begrotingsjaar. „Dat is de enorme prijs die wij moeten betalen voor be scherming tegen de buitenlandse agres sie", zo verklaarde de minister van financiën, Donges, gisteren in het par lement. (Reuter) Advertentie Schotland is de bakermat van de gerenommeerde Light Brigade Whisky. Luxe Neen, in tegendeelLight Brigade is puur Schotse Whisky tegen Hollandse prijst SCOTCH WHISVN Import! MEDER Schiedam. De Portugese woordvoerder zei nog, dat tijdens het verhoor van Bidault is gebleken, dat deze met valse papieren Portugal is binnengekomen. Bidault mag een vliegtuig nemen naar een land van eigen keuze, maar als dit on mogelijk is zal hij het volgende vlieg tuig moeten nemen naar het land waar hij vandaan is gekomen (West-Duits- land), aldus de Portugese woordvoerder. BONN (UPI) Bidault mag waar schijnlijk West-Duitsland niet meer binnenkomen en zal als „een onge wenste vreemdeling" worden be schouwd, aldus is gisteren door de Beierse minister van binnenlandse za ken, Heinrich Junker, bekendgemaakt. Junker voert in Bonn besprekingen over de affaires Argoud en Bidault. De Beierse minister betwijfelde echter of Portugal de anti-Gaullistische lei-vastgehouden* der naar West-Duitsland zou terugstu ren. RIO DE JANEIRO. De Brazili aanse regering zal geen asiel verle nen aan Bidault, als hij daarom zou vragen. Als Bidault met een vlieg tuig in Brazilië zou aankomen, dan zou hij aan boord moeten blijven tot dat de reis zou worden vervolgd, al dus werd in regeringskringen mee gedeeld. MONTEVIDEO. Bidault heeft niet formeel om politiek asiel in Uruguay gevraagd, aldus is meegedeeld door de minister van buitenlandse zaken, Ale jandro Zorrilla de San Martin. Deze laatste zei dat wanneer Bidault een formeel verzoek zou indienen, dit door de regering van Uruguay behandeld zou worden op de manier die in dit opzicht als gebruikelijk geldt. (Er was destijds in Beieren sprake van, dat Bidault een toevlucht zou zoeken in Paraguay, gelegen boven Uruguay). LISSABON. Bidault, alias Mauri ce Auberger, en zijn secretaris die achter de naam Paul Offrey schuil gaat, zijn gisteravond om ongeveer ze ven uur door de politie vrijgelaten. Zij waren de gehele dag door de Por tugese vei li gheidspolitia op het bureau

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1963 | | pagina 1