^ToZ tssl i^sss "•Sm sa Nederlands vakantie-legioen GROTER DAN OOIT Twee en een half miljoen naar het buitenland Adenauer ageert tegen een niet- aanvalsverdrag Kennedy bijna onder de voet gelopen OPTIMISME over Marijnens poging Aanvulling Wassenaars akkoord nu overbodig? EEN HELM VOOR DE GENERAAL c Prostituee gewurgd in Amsterdam CHU van begin af aan voor kabinet zonder P.v.d.A. Mr. Beernink over formatie V oorzichtigheid geboden weer Zomers waar zon doorbreekt Ook Westduitse boeren opstandig Ook mr. Meynen voor Defensie genoemd Dader meldt zich Amerikaans graan verdwenen op weg naar Oostenrijk DRUKKE WEKEN VERWACHT VOOR HET WEGVERKEER SIEBEL Overwegend droog Aan zee 18 pagina's 54ste JAARGANG No. 15498 VRIJDAG 19 JULI 1963 m mm ie den HAAG, 19 juli Het ziet Gr naar uit, dat dit weekeinde lawine van vakantie-gangers over onze wegen zal uitzwermen. Grote groepen werknemers in de bouwnijverheid en aanverwante bedrijfstakken hebben vanmiddag voor het laatst gewerkt en staan °P het punt op reis te gaan. Reeds nu staat vast, dat dit Jaar méér Nederlanders dan ooit oen vakantie-reis zullen maken. Stijgende welvaart, een toenemend aantal auto's (de miljoenste na oorlogse wagen werd onlangs af geleverd) en een steeds grotere belangstelling voor het buitenland veroorzaken een ware landver huizing. JUWELIER stadhuisplein 24-26 coolsingel 50, nieuwe binnenweg 227 Gelegenheidsrijders Éf!r' 1/ Öfe DEN HAAG, 19 juli Over de formatiekansen van mr. Marij- nen zijn in Den Haag optimisti sche en pessimistische voorspel lingen te horen. De beoordeling hangt helemaal af van de vraag of de formateur erin zal slagen dr. Veldkamp in het kabinet op te nemen zonder dat andere kan didaten hierin aanleiding zien om toch maar te bedanken. - i AMEBfU 1 lift. HET NIEUWE DAGBIAD (Van onze verkeersredacteur) Volgens berekeningen van <le A.N.W.B. aan de hand van bestelde r Ou te-beschrijvingen, grensdocumen ten, eet. zullen dit seizoen vyf miljoen Nederlanders hun vakantie doorbren gen op binnenlandse vakantie-adressen en zuilen ruim twee en een half mil joen landgenoten naar het buitenland trekken. Ten opzichte van 1960 be tekent dit een enorme groei: toen gingen binnen de grenzen vier en een half miljoen Nederlanders met vakan tie en ontving het buitenland er onge veer anderhalf miljoen. Speciaal Joegoslavië mag zich in de warme belangstelling van de Neder landers verheugen; het aantal vakan- tie-reizen naar dit land neemt sterk toe, wellicht onder invloed van de aldaar geldende prijzen. Omgekeerd boekt het toerisme naar Spanje om dezelfde reden maar weimg vooruit gang. voorkeur melkdranken of vruchtensap. Tracht niet met een kop koffie de honger te verdrijven, maar eet be hoorlijk en op gezette tijd i. Met een leee maag rijden maakt moe en ner veus. Wie zich afgemat in het verkeer begeeft, begaat óók een overtreding. Onderdruk uw slaap niet, maar doe een dutje langs de kant van de weg of maak een korte wandeling. Daarna voelt u zich weer een stuk beter, en u rijdt veiliger. Nog een tip: is er iemand in de auto, die veel last heeft van wagenziekte (de hond misschien), hang dan een klein kettinkje achter de auto, dat op straat sleept. In veel gevallen helpt dat. En maak u In de verkeersdrukte nóóit kwaad over het verkeersgedrag; van een ander, hoe onbesuisd, levensge vaarlijk etc. etc. dat ook moge zijn. Mompel in liet uiterste geval „tjonge tjonge" en vergeet uw nijd in het be lang van uw vakantie. (Advertentie) Vergeleken met het vorig jaar wordit de toename van het toerisme naar het buitenland geschat op 25 procent. Verstrekte de A.N.W.B. het vorig jaar in totaal 85.000 reis. en kredietbrieven, dit jaar z(jn voor 1 juni jl. reeds 105.000 uitgereikt. I^e enorme^ belangstelling voor het toerisme blijkt ook uit de bü de A.N.W.B. in Den Haag binnen gekomen post; tot 1 juni jl- btjna twee miljoen stuks, dat is evenveel als in het gehele jaar 1962. Met het oog op de drukte, die in deze dagen dus op alle wegen wordt verwacht, waarschuwt het Verbond voor Veilig verkeer de weggebnnkers extra voorzichtig te zijn. Een niet on belangrijk deel van de vakantie-reizi gers wordt gevormd door gelegen heids-automobilisten, die maar over betrekkelijk weinig rijervaring beschik ken. De mogelijk onverwachte ver- keersmanoeuvres van de minder er varen rijders kunnen gevaarlijk zijn; wees er steeds op bedacht. Voor de vakantie-gangers die er met de auto op uit trekken nog de volgende raad: neem vooral niet teveel hooi op uw vork. Het Verbond voor Veilig Ver keer vermaant: „de maximale dag- afstand voor een ervaren rijder, die onder goede weersomstandigheden over een gemakkelijk route rijdt, kan worden gesteld op 600 kilometer". Wij vinden dat nog veel te veei. Ga bij voorkeur niet boven de 400 kilometer per dag; het is toch geen aangenomen werk. Stop om de twee tot drie uur en drink dan iets. Geef uw kinderen bij Advertentie) Verwachting tot zaterdagavond (Opgemaakt te 11.15 uur) Overwegend droog weer met tijde lijk opklaringen. Over het algemeen iets hogere temperaturen. Zwakke tot matige wind tussen zuid en west. Zaterdag Zon: 4.42-20.49; Maan: 4.03-20.44. BONN, 19 Juli (UPI) De West- duitse minister zonder portefeuille, Deinrich 'Krone, een van Adenauers intiemste politieke vrienden, is van "orileel, dat de uitwisseling van niefr aauvalsbeloften tussen Washington en Moskou, gevaarlijk dichtbij een erken ning van de Russische invloedssfeer *ou komen. Krone, die dit schreef in een pu- blikatie van de Christen-democrati sche Unie, zegt daarin verder, dat Premier Khroesjtsjev op deze wijze het doel zal bereiken waarnaar 1"J tet dusver zonder succes heeft ge streeld met zijn actie voor een vre desverdrag. De afgelopen jaren heeft de Russische leider er bij de Wes terse mogendheden herhaaldelijk op naiigedrongen om met West- en Oost Duitsland vredesverdragen te slui ten. Het Westen heeft zich hier ech ter steeds tegen verzet op grond van het feit dat een dergelijke procedu re zou kunnen leiden tot een blij kende verdeling van Duitsland. Een verdrag tot stopzetting van de kernproeven is volgens minister Kro- be in het belang van zowel het Wes ten als het Oosten. Hij kan echter teet inzien waarom het Westen voor het sluiten van een dergelijk verdrag de Sovjet-Unie een speciale prijs zou teoeten betalen. Een niet-aanvalsver- clrag, zo schrijft hij, is meer m het voordeel van het Oosten, dan van net Westen. Volgens officiële kringen in de Westduits© hoofdstad komen de uit latingen van minister Krone over een met het standpunt van bonds kanselier Adenauer. De Westduitse regeringsleider heeft president Ken nedy van deze zienswijze op de hoogte gesteld tijdens diens bezoek aan Bonn in het begin van deze maand, aldus de woordvoerders in Bonn. Krone schreef verder in zijn artikel "at niet-aanvalsverdragen of beloften Seen vermindering van de spanning teweeg zullen brengen, zolang de oor zaken van de spanning blijven be staan. Deze oorzaken, aldus Krone, zijn het voortduren van de verdeling van Duitsland en de Russische bedrei ging van Berlijn. MOSKOU (Keuter) De kernstop- hesprekingen tussen de Verenigde Sta ten, de Sovjet-Unit' en Brittanme zijn Sistermiddag voortgezet. Op verzoek van de Russische minister van buiten- landse zaken, Gromyko, werd de ver gadering anderhalf uur later geopend dan het plan was. Hij had nl. „andere zaken" af te handelen. Die „andere zaken" waren kennelijk een onder houd met de Oostduitse delegatie on der leiding van "minister van buiten landse zaken Lothar Bolz. Gromyko *ou hen hebben ingelicht over het kernstopoverleg. De Oostduitse leiders hebben uiteraard belangstelling voor Khroesjtsjevs voorstel inzake een niet- aanvalsverdrag tussen de verdragsor ganisatie van Warschau en de NAVO, dat een stilzwijgende erkenning van Oost-Duitsland met zich mee zou kun nen brengen. Mocht het kernstopoverleg met suc ces worden bekroond en ook de kwes tie van de veiligheid in Europa ter sprake worden gebracht in Moskou, dan zullen de Oostduitsers vanzelf sprekend ook interesse hebben voor de eventuele vorming van een kernwa- penvrije zone in Europa. De samenstelling van de Oostduitse delegatie duidt er verder op dat de kwestie-Berlijn zal worden besproken bij het overleg tussen de Russen en Oostduitsers. Harriman heeft intussen laten we ten dat de Amerikaanse afvaardiging geen contact met de Oostduitsers zal opnemen. (Van onze weerkundige medewerker) DE BILT, 19 juli Een uitloper van het Azoren hoee-drukgebied ver sterkt zich boven West-Europa, waar door de regenfrontjes boven de Brit se eilanden grotendeels oplossen. De bewolking is bijzonder hardnekkig voor juli, waardoor wij deze maand tot nu toe al een tekort van S3 uren zon heb ben. Op plaatsen waar de zon door breekt en het aantal opklaringen neemt toe zal het redelijk zomerweer zijn met enige stijging van temperatuur. De vooruitzichten voor het weekeinde zijn vandaag zeker niet ongunstig. Perioden van vrij goed strandweer met verspreide opklaringen en droog weer. Zwakke tot matige wind tussen zuid en zuidwest. In de middag 19 i 20 graden. Zeewater 16 graden. Voor uitzichten: geleidelijk wat zonniger strandweer met nog een zwakke zee wind. max. min. neersi Station; Weer temp temp afgel gisteren 24 uui zw. bewolkt 18 zw. bewolkt 17 zw. bewolkt 17 zw. bewolkt 19 geheel bew. 18 Den xlelder Ypenburg Vlissingen Eelae De Bilt Twente Eindhoven Zd-Limburg Stockholm Uslo Kopenhagen Londen Amsterdam Brussei Berliin Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbrtlck Rome Madrid zw. bewolkt zw. bewolkt zw. bewolkt half bew. licht bew. zw. bewolkt motregen geheel bew. geheel bew. regen half bew. zw. bewolkt geheel bew. licht bewolkt zw bewolkt licht bewolkt half bew. zw. bewolkt onbewolkt 21 19 21 20 19 20 18 17 19 27 26 27 25 24 24 31 26 32 30 13 15 16 14 14 12 12 12 10 13 15 14 15 15 18 14 16 16 16 17 16 14 19 16 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0.2 0 0 1 0 11 2 0 4 0.1 2 1 0 Het enthousiasme van de studenten bracht het Amerikaanse staatshoofd danig in het nauw. Hoewel beschermd door potige politiemannen raakte de president een nogal kostbare dasspeld kwijtpoogden de enthousiastelingen ook zijn das zelf als souvenir te stelen, slaagden ze erin zijn pochette te be machtigen en hadden ze het op nog meer „presidentiële souvenirsgemunt. WASHINGTON, 19 juli (UPI) Een menigte van ruim 2.500 buitenlandse studenten heeft de Amerikaanse presi dent enige benauwde minuten bezorgd toen men te enthousiast op het staats hoofd afvloog, na een toespraak voor het Witte Huis. Niettegenstaande het cordon van veiligheidsofficieren- cn politiemannen dat onmiddellijk rond d.e president werd getrokken, staagde een meisje er in de pochet van Kennedy te pak ken, terwijl een jongen er met de presidentiële dasspeld vandoor ging. Daarvoor hadden de jongelui aandach tig geluisterd naar een rede van Kenne dy, waarin hij er b'j de studenten op aandrong, als zjj weer thuis waren, zich in te spannen voor de vrede, vriendschap en „een redelijke kans voor iedereen". Kennedy zei: „als jullie, als toekom stige leider van jullie landen er in slagen een oorlog te voorkomen, zullen jullie de meest opmerkelijke generatie zijn in de geschiedenis". Na zijn rede begaf Kennedy zich op het grasveld voor het Witte Huis. De jongelui verbraken de afzetting alsof die er niet was en stormden op Kenne dy af. Veie politiemannen raakten hun dassen kwijt, een veiligheidsofficier verloor zelfs zijn ene schoen. De buitenlandse studenten, „exchange students", zoals men ze in de VS noemt, hebben een jaar in de Verenig de Staten gestudeerd onder auspiciën van de „American Field Service" (A.F. S.). KAISERSLAUTERN, 19 juli (DPA) In een brief aan de Westduitse minister van voedselvoorziening en de minister van landbouw van Rijnland- Palts hebben boeren van de Palts ge dreigd met grootscheepse betogingen en desnoods vernietiging van de hoe veelheden bonen en komkommers op de markt als de Westduitse regering niet onmiddellijk de invoer van buiten landse groente en fruit stopzet. De Amerikaanse generaal Frederick O'Hartel probeert een middeleeuwseSpaanse helm behorende tot de requisieten van een historische stand tijdens een folkloristische festiviteit m West-B erltyti. (Van onze parlementaire redactie) Mr. Marijnen formeert via de tele foon. De enige niet-fractievoorzitter die hem gisteren bezocht was prof. Wit- teveen (VVD) aan wie tijdens de for matie-De Quay de portefeuille van Fi nanciën werd aangeboden. Politieke kringen in Den Haag menen, dat mr. Marijnen zoveel mogelijk wil vasthou den aan de erfenis, die hij van prof- De Quay heeft overgenomen, ook wat de kandidaat-ministers betreft. Sommigen vragen zich af, of de for mateur daar verstandig aan doet. Hp beperkt immers op deze manier voor zichzelf de bewegingsvrijheid voor het geval dat dr. Veldkamp zal weigeren, Het is dan te laat om nog te gaan schuiven. Algemeen wordt immers aangenomen dat het na een weige ring van dr. Veldkamp heel moeilijk zal zijn een andere katholieke minis ter van Sociale Zaken te krijgen. Gisteravond overheerste echter een andere theorie. Mr. -Marijnen zou wil len proberen een ploeg kandidaten bij een te krijgen, waaraan alleen de mi nister van Sociale Zaken ontbreekt. Als de formateur eenmaal zover is, zon hij dr. Veldkamp voor de keuze willen plaatsen: De zetel aanvaarden op ba sis van het „akkoord van Wassenaar" of de zetel niet aanvaarden. De formateur hoopt kennelijk dat dr. Veldkamp zich dan bereid zal ver klaren in de overweging dat door de loop der gebeurtenissen sinds zondag en door de steun die hij dr. Veld kamp in de afgelopen dagen in de publieke opinie heeft verkregen, zijn positie in het toekomstige kabinet sterk genoeg zal zijn geworden om na dere clausuleringen van het „Akkoord van Wassenaar" thans overbodig te maken. Mr. Marijnen zou zo zegt men met zijn kandidaten al zover gevorderd zijn dat hij, afgezien van Sociale Za ken, thans alleen nog de posten van Defensie, Verkeer en Waters.a-at en o. K. en W. behoeft in te vuUen. Dat zou dan betekenen dat de forrnateur al iemand heeft voor Economische Zaken. Is de theorie juist, dat mr. Marijnen als sluitstuk voor zpn fo™aüe dr. Veldkamp voor de keus „ja of nee wil plaatsen, dan zou dit betekenen, dat de kandidaat die hij voor Economische Zaken heeft aangezocht geen bezwaar heeft tegen de kandidatuur-Veldkamp VOO Sociale Zaken. In dat geval heeft of prof. Andriessen zpn bezwaren te- een dr" Veldkamp laten vallen óf de formateur heeft een ^andere minister van Economische Zaken achter de hand, die wel bereid is met dr. Veld kamp in zee te gaan. Een kandidaat die voor Defen sie wordt genoemd is mr. J. Meynen, directeur van de AKU en in 1945-1946 minister van Oorlof. Voor zover bekend, mr. Meynen is niet bp een politieke partij aangesloten maar zou hp, zowel door de AR als de CHU ais een van de hunnen" worden beschouwd. De voorzitter van de CHU. mr. Beer- nink heeft gisteren verklaard dat zijn partij bereid is om de zetel van Defensie te bezetten. Dit aanbod is kennelijk ge volgd op het contact, dat de heer Beer- nink de vorige week heeft gehad met oud-minister Staf. Het is niet duidelijk of ir. Staf zelf weer bereid zou zjjn om Defensie op zich te nemen, of dat hij een contact heeft gelegd tussen mr Meynen en de CHU. Voor O., K. en W. wil de formateur nog steeds het liefst een AR-kandidaat De anti's kunnen die moeilijk leveren al was het alleen maar omdat de meer- derhe.d in deze partij zich destijds tegen de Mammoet-wet heeft verzet. Het is nog wat anders zo zegt men in AR- kring, of men ais Kamerfractie loyaal meewerkt aan de uitvoering van een eenmaal aangenomen wet (waartoe de AR zeker bereid is) of dat men voor die uitvoering de eerste verantwoorde lijkheid draagt. D<. AR zou dan ook eventueel bereid zijn genoegen te ne men met de eveneens nog vacante zetel van Verkeer en Waterstaat. Hoewel in het algemeen in Den Haag het optimisme nog wel overheerst, zijn deze week in ieder geval geen beslis singen te verwachten. Koningin Juliana is, zoals wp meldden, inmiddels ver trokken, naar Porto Ecole. waar zp zich zou voegen bp de andere leden van haar gzin, die reeds met vakantie zijn. De koningin liet weten, dat zp „voor enkele dagen" naar Italië gaat. Als dat nodig zou blijken, kan zij binnen luttele uren per vliegtuig naar Nederland terugke ren. Vanmorgen heeft Mr. Marijnen minis ter Luns ontvangen. De minister van Buitenlandse Zaken vertrekt vandaag voor vier dagen naar Afrika in zijn kwaliteit van voorzitter van de Raad van ministers van de E.E.G. (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 19 juli Aan de O.Z. Achterburgwal 72 is donderdagavond te gen half zeven de 18-jarige gehuwde prostituee Sonja K. gewurgd op haar bed gevonden. Hoewel bp het eerste onderzoek nog enige levenstekenen wa ren te bespeuren, bleek zij bp aan komst in het Binnengasthuis te zpn overleden. De vermoedelijke dader is een ongeveer 53-jarige man, die door de bovenbewoonster, mevr. B. korte tijd tevoren bij haar was gezien. De da der heeft izch vanmorgen om half twaalf bjjhet wijkbureau van de Utrechtse poli tie aan de Groene Weg gemeld. Het is een 47-jarige onderhoudsmonteur uit Utrecht. Hij is direct op transport gesteld naar de hoofdstad. Nauwkeurig heeft de politie kunnen vaststellen wat Sonja K. (ze werd Ja- queline genoemd) tussen zes uur en half zeven heeft gedaan. Het grootste deel van deze tijd bracht ze buiten de woning door, want kort na zes uur heeft ze mevr. B. laten weten dat ze ever naar een café ging om wat cog nac te halen. Mevr. B. vroeg ze, be neden even een oogje in het zeil te houden, want de ongeveer 53-jarige grijze man zat al in de kamer te wach ten Mevr. B. heeft tijdens de afwe zigheid van Jacqueline (ze was onge veer vijftien minuten weg, want pas bij een bezoek aan het derde café g©- lukte het haar wat cognac te krijgen) met de nu gezochte bezoeker zitten praten Vast staat dat het een Neder lander is, maar hij sprak zijn Neder lands zonder enig accent, zodat de po litie ook daaraan geen houvast heeft. Toen Sonja K. omstreeks tien voor half zeven met de cognac terug was, heeft mevrouw B. de publieke vrouw met haar bezoeker alleen gelaten. Na dat ze uit het raam hangend de be zoeker omstreeks tien over half ze ven had zien vertrekken, is mevrouw B. met Sonja's ontbijt voor de vol gende ochtend naar beneden gegaan. Toen vond ze het reeds stervende meisje op bed. Het alarm van de bovenbewoonster kwam via vijfmaal acht bij het bureau Warmoesstraat. Het voorlopig onder zoek heeft nog weinig aanwijzingen ver schaft. Alleen bleek dat, vermoedelpk tijdens een worsteling, het achterschot vat. het bed was vernield. In de kamer is een speld gevonden die mogelijk van de gezochte man kan zpc„ De kanier waar zij werd gewurgd, was verhuurd door do bovenbewoonster. Zij verbleef er pas veertien dagen. Uit de sectie van dr. Zeldenrust is gebleken dat de vrouw inderdaad door wurging om het leven is gebracht. De man heeft de duimen van bjide handen op het strottenhoofd gezet. De politie heeft de man van het slacht offer nog niet kunnen vinden om hem van de dood van zijn jonge vrouw op de hoogte te stellen. Deze man die officieel in Landsmeer woonde, doch op de walle tjes een slaapadres had, is bloemenkoop- man van beroep. (Advertentie) ZEIST 19 juli. Als minister Ma rijnen op korte termijn niet slaagt in zijn formatiepoging, dan zal_ ook deze kabinetsformatie gedoemd zijn te mis lukken. Dit verklaarde donderdag avond 'de voorzitter en fractieleider van de Christelijk Historische Unie, mr. H. K. J. Beernink, bij de opening van de zomerconferentie van deze par tij op Woudschoten. Met velen in het land was de hoer Beernink van mening, dat deze kabi netsformatie een onverkwikkelijke zaak is. Aan de CHU, zo zei hij, heeft het evenwel niet gelegen. Toen de KVP niets voelde voor de bezetting van de ministerpost voor Defensie en de VVD daarvoor niet de geschikte man kon vinden, verklaarde de CHU zich bereid om in 's lands belang naast het departement van Economi sche Zaken ook Defensie te bezetten. De CHU heeft zich tegen een veer tiende minister uitgesproken en ook tegen een minister „zonder apparaat" zoals de KVP die wenste. Uitvoerig ging de CHU-voorzitter in op wat hij noemt „het drama van de kabinetsformatie". Het falen van de formatiepoging van prof. De Quay schreef hij toe aan het optreden van minister Veldkamp, die geen genoegen wilde nemen met de sociale paragraaf, die in het Akkoord van Wassenaar was bereikt. Minister Veldkamp noemde hij een bekwaam bewindsman, die even wel zeer ambitieus is en zijn wil wenst door te zetten. Hij is de man, die een conflictsituatie in de KVP-fractie te weeg heeft gebracht door meer geld te vragen voor de sociale paragraaf dan in het Akkoord van Wassenaar was overeengekomen. De start van de huidige kabinets formateur, minister Marijnen, noemde de heer Beernink hoopgevend. Gedurende alle besprekingen met in formateurs en formateurs, aldus mr. Beernink, heeft de CHU gepleit voor een kort en duidelijk program met prioriteiten voor de woningbouw en voor sterke sociale- en landbouwpara- grafen. Van stond af aan heeft de CHU gekozen voor een vierpartijen- kabinet, waarbij de voorkeur uitging naar de VVD. De CHU wenste geen Partij van de Arbeid in de regering en wel om sterkere argumenten, dan die welke dr. De Kort aan prof. op deling schreef, aldus de CHU-voorzit ter. WENEN, 19 juli (UPI) Ameri kaanse functionarissen in Wenen heb ben bevestigd dat sinds 1 januari een onderzoek wordt ingesteld naar de zaak van de 24 miljoen schepel Ameri kaans overtollig graan, verdwenen op weg naar Oostenrijk. Een Amerikaanse woordvoerder noemde het echter „uitermate onwaar schijnlijk", dat het graan was ver scheept naar landen achter het IJzeren Gordijn, zoals gesuggereerd door de Amerikaanse senator John Williams. De zaak van het verdwenen graan is aan het licht gekomen, toen de Amerikaanse ambassade in Wenen een aanmerkelijk verschil opviel tussen Amerikaanse cijfers van naar Oosten rijk uitgevoerd graan, en de statistie ken die Oostenrijk over invoer van Amerikaans graan publiceerde. Volgens Amerikaanse regeringskrin gen zou een groot deel van het ver miste graan in plaats van in Oosten rijk in Hamburg en Bremen zpn terecht gekomen, waar het met grote winsten zou zijn verkocht.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1963 | | pagina 1