DEBAT OVER DE REGERINGSVERKLARING Regeringspartijen met vertrouwen achter de „jonge, frisse ploeg" Toch Nederlanders onder doden Weer Duits gebied Tüddern viert de „Nacht van de lange gezichten" Velen slaan slaatje uit overdracht Zelfkant Directie KLM versterkt rampstad Skoplj van e? Jury: Dr. Ward is schuldig uit Rechter stelt vonnis wegens ernstige toestand van de beklaagde Paneeltje uit Teylermuseum te Haarlem gestolen tiafliol weer vandaag' ENORME DOORDRAAI VAN KOMKOMMERS A #5 Hoogst onelegant Het weer- V Opvolg iger benoemd voor SPEIDEL Oude, gebogen vrouw met spottende ogen WARM met kans op onweersbuien Aan zee WEEK LN EUROPA DONDERDAG 1 AUGUSTUS 1963 16 pagina's 54sfe JAARGANG No. 15509 den HAAG, 1 aug. Het debat, dat de Tweede Kamer w oensdagmiddag heeft gewijd aan de tevoren door minister-pre sident Marijnen afgelegde rege ringsverklaring, is nogal tam ver lopen. Veel tijd van het ongeveer o uur durende debat, waarvoor de voorzitters van tien fracties hun bijdrage moesten leveren, werd in beslag genomen door een uitvoe- nge terugblik op de gang van zaken tijdens alle stadia van in- ormatie en formatie. De heren Kort (KVP), Geertsema (VVD), Smallenbroek (AR) en cernink (CHU) gaven tenslotte .,met vertrouwen" hun steun aan et kabinet, dat werd gekarak- eriseerd als een „jonge, frisse ploeg". Geen cijfers (Zie verder pagina 7) lil 111110 DEN HAAG, 1 aug. De ANWB-alarmcentrale beschikt thans over gegevens, die doen vermoeden, dat bij de ramp in Skoplje Nederlanders zijn omge komen. .-.aaafe-. HET NIEUWE DAGBLAD Uitgave van De Maasbode N.V., directeur J. Kuijpers; directeur-hoofdredacteur mr. W. A. M. v. d. Kallen; algemeen redacteur H. Paalvast. Kantoren: Rotterdam: Kortenaerstraat 1, tel. 135270, postbus 723, giro 590948; Gouda: Lange Tiendeweg 23, tel. 3600, giro 590947; Delft: Oude Delft 97, tel. 23441 en 23792, giro 590944; Schiedam: Dam 18, tel. 66152, giro 590943; Vlaardingen: Oosterstraat 14 B, tel. 2539; Dordrecht: Wijnstraat 147, tel. 6121, giro 590946. Abonnementsprijs: ƒ8,25 per kwartaal, ƒ2,80 per maand en ƒ0,65 per week. Gematigde kritiek van PvdA (Van onze parlementaire redactie) oordeel van de heer Vondeling X«A) klonk uiteraard minder opge- den'' zei' dat "J" fractie »^e da- van de regering zal beoordelen op 0 'acetten, zowel zakelijke als alge- meen politieke". De kritiek van de so- j -ilistische fractieleider op het eigen- 'I te programma was overigens betrek kelijk gematigd. Moest dit ook wel zijn antdat zoals prof. Vondeling erken ds de PvdA in het eerste stadium van de formatie op vrijwel alle pun ten had ingestemd met de „bouwste- ben-Romme", die de grondslag hebben gevormd voor het latere „Akkoord van Wassenaar", dat weer de basis is ge weest voor het regeringsprogramma. De kleinere partijen. PSP, SGP, CPN, r,f>eFel}Part'i en het Gereformeerd Po- ntiek Verbond (de éénmansfractie van ae heer Jongeling) stonden wat dat be treft veel vrijer omdat zij in geen en- Kei stadium bij de formatie betrokken J-ijn geweest. Zij lieten dat ook wel merken maar nieuwe gezichtspunten wachten deze vijf „kleintjes" niet naar voren Dat PSP en CPN tegen de de- iensielasten zijn, SGP en GPV vóór „het aanvaarden van God's woord als richtsnoer voor het beleid" en de Boerenpartij van de heer Koekoek te gen de PBO kan nauwelijks opzienba rend worden genoemd. KVP, AR en WD verklaarden de morele binding van hun fracties aan het kabinet en zijn programma te aan vaarden. De heer Beemink was' op dit Punt alleen expliciet voorzover het hem Persoonlijk betrof. Verder hield hij het °P een verwijzing naar de „traditionele regeringsgezindheid van de CHU", die echter ook vast wil houden aan de eigen verantwoordelijkheid van Regering en Kamer. Een opmerking, die naar aanlei ding van het regeringsprogramma her- haaide malen en van verschillende zij den werd gemaakt, betrof het ontbre ken van enige „bijpassende" cijfers bij de diverse doelstellingen, die het kabinet zich heeft gesteld. De combi natie van het ongedaan makien van 6e belastingprogressie „als mini mum" met de nog ambitieuze para grafen over onder meer landbouw en sociale zekerheid en met de herhaal de waarschuwing in de regeringsver klaring, dat de ruimte in de komen de jaren beperkt is, gaf daar ook wel enige aanleiding toe. „Bij de be oordeling van het programma moet ik toch wel weten welke cijfers er bij de fraaie zinswendingen in het pro gramma horen", zei prof. Vondeling. Zijn voorlopige indruk was, dat het de minister van Financiën in zijn „strijd" met zijn ambtgenoot van So ciale Zaken wel gelukt is „de knik kers in zijn zak te houden". De heer Smallenbroek (AR) infor meerde wat het landbouwprogramma gaat kosten. De heer Beernink merkte iMMIIIIIIIflIlllllllllllllllllllillllllimillllllllllllllllllllllllllllllll (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG, 1 aug Prof Vonde ling (P. v. d. A.) en met hem de voor zitter van de Tweede Kamer, Mr. Van Thiel, hebben er woensdag hun ont stemming over uitgesproken, dat de televisie wel de regeringsverklaring van minister-president Marijnen heeft uitgezonden, maar verder de Kamer helemaal niet aan het woord heeft ge laten. Mr. Van Thiel verklaarde naar aanleiding van een vraag van de socia listische fractieleider, dat hjj de T. V. volledig vrij had gelaten om. het gehe le debat uit te zenden. De televisie zou daarvoor echter niet voldoende materi aal en personeel ter beschikking heb ben gehad. Mr. Van Thiel liet er geen twijfel over bestaan dat de televisie vandaag niet het antwoord van de re gering zou mogen uitzenden als niet tevens aandacht werd besteed aan het aandeel van de Kamer in de discus sies. „Dit debat is toch geen monoloog van de regering, maar een gedachten- wisseling tussen regering en Kamer. Ik vind het hoogst onelegant", had prof. Vondeling tevoren gezegd. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin op, dat de minister, die erin slaagt de sociale paragraaf in het programma te realiseren, een felicitatie verdient. De toon van mr. Geertsema was wat anders. Hij beloofde zijn partijgenoot, de liberale minister van Financiën Wit- teveen „alle steun bij de te verwach ten vele aanslagen op de schatkist". Opmerkelijk was de andere vraag van de heer Smallenbroek of het nu wel zo nodig was om in het program ma naast de neutralisering van de pro gressie in de belasting te spreken over de mogelijkheid van een verdere be lastingverlaging. „Worden daarmee niet verwachtingen gewekt, waarvan men kan weten, dat er toch niets van zal kunnen komen?" De publieke bela gstelling voor de debatten over de gisteren in de Tweede Kamer afgelegde regeringsverklaring was ondanks de warmte groot. De 20-jaxige Auke Boerema, student in Lelden, is donderdag, een dag voor de aardbeving, ontslagen uit een zie kenhuis in Skoplje, waarin hij met een gebroken arm was opgenomen. Hij had met drie vrienden een reis ge maakt. Deze vrienden waren al eer der doorgereisd, nadat zij alles voor hun gewonde vriend hadden geregeld. PARIJS, 1 aug. (UPI) De opper bevelhebber van de geallieerde strijd krachten in Europa, generaal Lyman D. Lemnitzer, heeft in Parijs de be noeming bekendgemaakt van luite nant-generaal Adolf von Kielmansegg tot opvolger van de Duitse generaal :'r. Hans Speidel als bevelhebber van de geallieerde strijdkrachten in Cen traal Europa. De nieuwe commandant zal op l .september in zijn functie worden ee- mstalleerd. Generaal Speidel wordt „speciaal adviseur" van de Bondsregering voor kwesties betreffende de Atlantische verdediging. (Van onze Londense correspondent) LONDEN, 1 aug. De toch al sen sationele rechtzaak tegen de osteopaat dr. Ward eindigde gisteren, op de acht ste dag van de rechtzitting, met een nieuwe sensatie. De zitting begon te Iaat en toen zij begon, deelde de ambtenaar van het Openhaar Ministerie de reden hiervoor mee. Ward had in de loop van de nacht bedwelmende middelen inge nomen en was bewusteloos vervoerd naar een Londens ziekenhuis. Vanmor gen werd van bevoegde medische zijde meegedeeld, dat de toestand van de pa tiënt „zeer kritiek" is en dat het naar alle waarschijnlijkheid onmogelijk is, dat hij dinsdag naar het gerechtsge bouw zal kunnen komen zoals men aanvankelijk van plan was. De artsen hebben voorts bepaald, dat dr. Ward geen bezoek mag hebben van personen „wier aanwezigheid tot verergering van zijn toestand zou kunnen leiden". Een en ander ter beoordeling van de medici. In deze unieke situatie moest de rech ter beslissen of hij de zitting zou ver dagen. Hij nam de verantwoordelijkheid op zich de zitting voort te zetten. De afwezigheid van de aangeklaagde was te wijten aan eigen schuld. Hij zelf en alle getuigen waren gehoord. Het enige wat nog te doen stond, aldus de rechter, was het beëindigen van zijn eigen resumé en vervolgens de beraadslagingen van de jury over de schuldvraag ten aanzien va~ jle vijf tenlasteleggingen. De rech ter deelde derhalve mee dat hij be sloten had de zitting voort te zetten. Hp beemdigde zijn resumé, dat in to taal meer dan vijf uren in beslag had genomen, en om half drie in de mid dag trok zich de jury terug voor haar beraadslagingen. Vier en een half uur later keerde de jury in de rechtzaal terug en verklaar de zij bij monde van de voorman dat zij dr. Ward schuldig had bevonden aan twee van de tenlasteleggingen, name- 'Uk .die betreffende het trekken van gel- delyk profijt uit prostitutie uitgeoefend door Christine Keeler en Mandy Rice- Davies. Normaal zou de rechter tn dit stadium terstond vonnis hebben gewe zen, doch vanwege de afwezigheid^ van de veroordeelde besloot hjj dit uit te stellen totdat Ward persoonlijk voor hem zou kunnen verschijnen in een speciaal te beroepen zitting. De maximum-straf voor de misdrij ven, waaraan Ward schuldig is be vonden, is zeven jaar gevangenisstraf voor elk van de twee misdrijven en ook hiermee is de zaak niet beëindigd. Want ei zijn nog twee andere beschuldigin gen waarvoor Ward later in het jaar gedagvaard zou kunnen worden. Deze gelden hulpverlening in twee gevallen van immorele operaties. De rechter gaf toestemming om de behandeling van deze twee gevallen te verdagen tot een nieuwe zitting in september. Ofschoon de rechter nog geen vonnis heeft ge wezen in de nu behandelde zaak heeft de procureur van dr. Ward reeds mee gedeeld dat zijn cliënt in hoger beroep zou gaan. Vervolgens is er een nieuw proces te verwachten dat nauw verband houdt met de zaak-Ward. De jazz-zanger Aloysius („Lucky") Gordon, afkomstig uit Jamaica, werd onlangs veroordeeld tot drie jaren gevangenisstraf wegens, geweldpleging tegen Christine Keeler. In hoger beroep is Gordon vrijgespro ken. Hij heeft nu een proces aanhangig gemaakt tegen Christine Keeler, omdat1 laatstgenoemde uit kwade wil een ge rechtelijke vervolging tegen hem had doen instellen. Ward, die tijdens de be handeling van zijn zaak in voorlopige vrijheid was gesteld tegen een borgtocht van 30.000, bevindt zich nu wederom technisch in voorlopige hechtenis totdat de rechter vonnis zal wijzen. Dr. Ward is waarschijnlijk gered door de telefoon. Hij bracht de nacht in de flat van een vriend door, waar hij sliep op een matras op de vloer van de woon kamer. Toen om half negen in de mor gen de telefoonbel rinkelde in de woon kamer en Ward blijkbaar niet wakker werd, begaf zijn vriend zich naar dit ver trek om de telefoon te antwoorden. Hii 1 i.«AI Toen Auke Boeremn uit het zieken huis was ontslagen, had hij familie leden bericht, dat hij met de Hellas expres die donderdagavond laat uit Skoplje zou vertrekken, de thuisreis zou aanvaarden. Sedertdien is er niets meer van hem gehoord. Men vraagt zich nu af of de trein, die de jongen zou nemen, op tijd in Skoplje is aangekomen en vertrokken. Had de trein grote vertraging, dan is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat Boerema op het ogenblik van de aard beving in het station zat te wachten. Het station behoort tot de gebouwen, die werden verwoest. Ook is het mo gelijk, dat Boerema, omdat hij eer der uit het ziekenhuis was ontslagen dan hij had verwacht, besloten heeft zijn verblijf in Sknlje nog wat te ver lengen en dat hij zijn intrek heeft ge nomen in het internationale studenten verblijf, waarin ook zijn vrienden had den gelogeerd. Dit gebouw werd door de aardbeving beschadigd. De heer J. J. Arnoldi uit Amster dam is maandag voor de ramp lif tend uit Saloniki naar Nederland vertrokken. Hij was van plan een dag in Skoplje te blijven. Ook van hem zijn geen verdere berichten bin nengekomen. De ANWB wijst er met nadruk op, dat vakantiegangers vaak lang wach ten met berichten over hun reisver- loop. Het is dus mogelijk, dat de nu genoemde personen al elders zijn. In totaal zijn er tot nu toe bij de alarmcentrale 300 telefoontjes om in lichtingen binnengekomen. Vele men sen konden op grond van inlichtingen, die zij zelf gaven, worden gerustge steld. Zo bleven er vijftig gevallen over, die ernstig konden zijn. Tien zijn er inmiddels opgelost. (Van onze speciale verslaggever HENK SUÈR) TÜDDERN, 1 aug. Snel heeft zich hier het grapje verspreid dat met in gang van vandaag het scheren twintig cent duurder is geworden. Vanwege de lange gezichten in de Zelfkant. Niette min zijn er velen die reden hebben om verheugd te zijn nu ze hun grote slag hebben geslagen. Kort na middernacht trokken onder grote belangstelling langs drie grensposten stoeten van tientallen zwaarbeladen vrachtwagens met aan hangers Duitsland in. Vrij van tol werd meer dan duizend ton aan boter kaas, gevogelte, vlees, en dergelijke ingevoerd. De wagens hadden staan wachten tot de grens tot achter de stoeten verplaatst zou worden. Alleen op ladingen koffie, thee en brandewijn werd controle uitgeoefend en zou ach teraf belasting worden geheven. Lange gezichten zag men overigens "I.et bij de korte plechtigheid waar bij Tüddern werd overgedragen aan Du'ts~„ bestuurders. De burgemeester van Sittard, de heer H. M. J. Dassen die tot vannacht landdrost van Tud- deren was, droeg gisteravond om zeven uur de administratie over aan de nieu we Oberkreisdirektor, dr. R. Kohlschüt- ter. Dat gebeurde in een vol kamertje m het Drostamt. Het portret van de koningin was inmiddels aan een wil lekeurige reporter in handen gegeven en als herinnering aan Nederland rest te toen nog een kunstig geschilderde ode aan Limburg. Er werden vele vrien delijke woorden en hartelijke wensen uit gewisseld. De heer Dassen toverde si garen te voorschijn bij wijze van hou vast tijdens de lange tekeningsproee- aure Nadat de opperwachtmeester van de rijkspolitie de laatste consignes had gekregen, begaven de twee functionaris sen zich naar een meer besloten gele genheid om de plechtigheid nog met een goed glas te bezegelen. Lange gezichten kon men ook niet direct opmerken bij de douanefuncti onarissen die op het uur Nul hun pos ten langs het Zelfkantgebied verlieten om een eind westwaarts nieuwe pos ten in naar verf ruikende barakjes te betrekken. De grenscorrectie 'houdt overigens in, dat het aantal grens- kantoren van drie op zeven gebracht w°rdt. De grote inham die nu bij Sittard ontstaan is, dwars door enige drukke verkeersroutes, maakt dat wenselijk. Men kon hier ook nog een handvol zeer nationalistisch gezinde Duitsers van de „Heimat Verein" ontmoeten die de terugkeer naar het vaderland met pralende volzinnen toejuichten. Voor het overige zijn vele bewoners van de Zelfkant heel blij geweest met die zwevende tussenpositie van het dfostnmt die hen zoveel financieel voor deel heeft gebracht. In de veertien afge lopen jaren is dit gebied van grauwe ar moede opgeheven tot blakende wel stand. Op een inwonertal van 6500 is in de afgelopen tijd voor dertig miljoen gulden gebouwd aan huizen en bedrijfs ruimte. Subsidies kwamen zowel uit Duitsland als Nederland. In dit prach tige, bosrijke natuurgebied zijn dan ook- vele aantrekkelijke bungalows te vin den. gelopen week goederen uit Nederland hebben laten komen en hier hebben laten opslaan. Zonder moeite konden de bewoners overal de grootste kre dieten krijgen voor de aanschaf van levensmiddelen. Er zjjn huizen waar men slaapt op de koffiebalen. Ook de handel in nieuwe Duitse auto's, die aan Nederlanders werden verkocht, is heel voorspoedig gegaan de laatste twee weken. En zo zijn er allerlei omstan digheden waardoor voor vele Zelf- kanters het afscheid aardig verguld is. Een aantal middenstanders heeft inmiddels nieuwe zaken gekocht in het Nederlands gebied. Wel zal het leven in de Zelfkant nog een aantal moeilijke aspecten krjjgen. Zo zal men straks voor het eerst sinds vele jaren gemeenteraadsverkiezingen gaan houden. Een interessante kwestie betreft de uitbetaling van de AOW. Voor de bejaarden gaat die zeker door. Hoe het in de toekomst met de andere werknemers gaat, die al jarenlang pre mie hebben betaald, is nog niet zeker. De drukte in Tüddern en Susterseel was tot na middernacht zeer groot. Nieuwsgierig werden de veranderingen aan postkantoren en grensposten door velen gevolgd. In de café's werd van het afscheid iets gezelligs gemaakt. Men kan dus niet zeggen (lat de Zelfkant tra liën van droefenis heeft vergoten. f E. H. LARIVE .twee adjunct-directeuren. (Van onze luchtvaartredacteur) DEN HAAG, 1 aug. Aan de huidige vier man tellende hoofddirectie van de KLM (die volgens de plannen nog met et vijfde directeur moef worden uit gebreid) worden per 1 september over eenkomstig het reorganisatieschema twee assistenten van de algemeen bedrijfs directeur toegevoegd. De heer E. H. Larive zal voortaan ln zij., werkzaamheden worden bijgestaan door ir. J. Luymes (als bedrijfsdirec teur van het technisch bedrijf opge volgd door ir. J. A. Augustijn) en mr. H. van Dam, die tot nu toe de leiding had van de verkoop. Zijn plaats wordt ingenomen door de juist vandaag 61 jaar geworden, gepensioneerde generaal mr. H. J. Kruis, die de laatste jaren naam heeft gemaakt als organisator van wat wordt genoemd „Holland Promo tion" en reeds adviseur van de KLM in commerciële zaken was. Behalve de heer Larive maken nog deel uit van de KLM-directie de on langs benoemde president-directeur mr. H. Albarda, ir. F. Besancon en mr. L. de Block. De middenstand en de boeren heb ben veel geld verdiend aan hun Duit se clientèle, die voortaan even zal moeten doorrijden naar Sittard. Tot gisteravond toe hebben rijen vracht auto's voor miljoenen guldens aan le vensmiddelen en agrarische goederen aangevoerd. De huizen en schuren hier puilen letterlijk uit. Vaak zijn het bedrijven van elders uit Duits land, tot uit Hamourg toe, die de af- (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM, I aug. Uit het Tey- lers Museum in Haarlem is een schilde rijtje van de negentiende-eeuwse En gelsman Philip Corbet gestolen. Het pa neeltje (16 x 14,7 cm), dat een waar de vertegenwoordigt van nauwelijks 400 gulden hing in de tweede schilde rijenzaal van het museum. Het is uit de lijst gehaald. De diefstal is gisteren ontdekt Het is echter niet onmogelijk dat het al eerder ontvreemd werd. De laatste (wee dagen hebben ongeveer twintig personen, voornamelijk buitenlanders, het museum bezocht. Ook in decem ber I960 werd in Teylers Museum gestolen. Toen verdwenen twee etsen van Rembrandt, die enige tijd later in een tuin aan de Stolbergstraat in Haarlem werden teruggevonden. gebruikelijke maatregelen genomen, zo- a's het waarschuwen van grensposten en Interpol. Het is opmerkelijk dat men van een betrekkelijk onbekend schilder het kleinste werkje heeft ontvreemd. Dit zou erop kunnen «ijzen dat het ge stolen paneeltje voor de handel bestemd is. Een dergelijk schilderijtje wordt niet gemakkelijk herkend. Een soortgelijke diefstal kent men in Amsterdam, waar onlangs uit een kan toor aan het Rokin een betrekkelijk on belangrijke Hobbema verdwenen is. Philip Corbet is een betrekkelijk on bekende romantische schilder, die ge leefd en gewerkt heeft in Shrewsbury. Zijn belangrijkste werken meest anek dotische genre-portretten zijn ont staan tussen 1828 en 1856. In het Teylers Museum aan het Spaarne hangen ver schillende werken van deze schilder. Het gestolene is het kleinste van de collectie. Het is een afbeelding van een oud gebogen vrouwtje, dat spottend uit haar ogen kijkt. Zij gaat gekleed in een bruin-groen kostuum en draagt een wit mutsje. De recherche heeft onmiddellijk (ie (Advertentie) iiiiiiiiiiiiimimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Verwachting geldig tot vrijdagavond (opgemaakt te 11.15 uur): Warm weer met aanvankelijk zonnige perioden, maar later weer kans op onweer. Aanvankelijk zwakke veran derlijke wind, later zwakke tot mati ge wind in hoofdzaak tussen zuid en oost. Vrijdag: Zon: «5.01 20.30 Maan: 18.37 01.54 Overwegend perioden van zonnig en mooi strandweer. Kleine buienkans. Zwakke wind tussen noord en oost. In de middag 21 tot 23 graden. Zeewa; ter 18 graden. Vooruitzichten: fraai strandweer met stijging van tempera tuur. max. min. oeerst beldf ^Ten1ïïeWuèlH0nderdCiUi2enden k°mkommers aisteren ^orgedM.M^vrochtwagenladinaen tegelijk werden ze in Venlo naar Station: Weer temp. gisteren temp afgeL 24 uui Den Helder half bew. 20 15 0 Ypenburg onbewolkt 22 14 0 Vlissingen onbewolkt 20 14 0 EeJde mist 22 9 1 L>e Bilt half bew. 22 10 0 Twente onbewolkt 21 8 0 Eindhoven onbewolkt 23 9 0 Zd-Limburg onbewolkt 22 10 0 Stockholm zw. bewolkt 23 16 0 Oslo geh. bewolkt 24 18 13 Kopenhagen half bew. 19 17 3 Londen zw. bewolkt 24 12 0 Amsterdam onbewolkt 22 12 0 Brussel onbewolkt 22 12 0 Luxemburg half bew. 23 11 20 Parijs onbewolkt 26 11 0 Nice onbewolkt 28 20 0 Berlijn half bew. 25 16 0 Frankfort zw. bewolkt 24 10 1 München onbewolkt 27 15 0 Ztirich onbewolkt 26 12 0 Genéve onbewolkt 29 17 O Locarno half bew. 26 17 0 Wenen onbewolkt 26 14 0 Innsbrück onbewolkt 29 11 1 Belgrado licht bewolkt 17 0 Athene onbewolkt 34 26 0 Rome onbewolkt 30 18 o.i Ajacclo half bew. 30 18 0 Madrid zw. bewolkt 32 17 Mallorca licht bew. 28 21 &iC9abon t.vA bewolkt me». 84

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1963 | | pagina 1