Kernbewapening van Y.S. beter dan de Russische Amerika is niet van plan een superbom te maken sa Matyas Rakosi in RUSLAND °verleden Rondvlucht eindigt in buiklanding Tien passagiers ongedeerd Verhoging van de boterprijs zeker niet algemeen „Een stabiele prijs is vóór alles van Ir. Philips na oriëntatie-reis: Technici Philips naar Indonesië Schuilplaats van BRITSE TREINROVERS ontdekt Politie vindt lege postzakken in een leegstaand huis Relletjes in Brazzaville MCNAMARA VERDEDIGT KERNSTOP m Matras van schuim op startbaan Paratyfus onder militairen in kamp Den Helder President Youlou wil één partij weer- Zelfde weertype liet NIEUWE STAATS SECRETARISSEN VOOR BEËDIGING NAAR ITALIË? WEER UN EUROPA Plaatselijk enige regen Woensdag u augustus 1963 12 pagina s 54ste JAARGANG No. 15520 v Wenen, 14 aug. (Reuter) £°'gens reizigers, die gisteren uit °edapest in Wenen aankwamen, de vroegere „stalinistische dic- °r'' van Hongarije, Matyas Ra- in de Sovjet-Unie gestorven. l 'j was 71 jaar. Het nieuws zou et hoofdkwartier van de com- j, Unistische partij in Hongarije ieeds afgelopen zondag hebben ereikt. b-^et is nog niet bekend waar ^«osi, die kort voor de Hon- |^arse opstand van 1956 naar WASHINGTON, 14 aug. (UPI) De Amerikaanse minister van defensie, Robert S. McNamara, heeft gisteren voor een commis sie van de Amerikaanse Senaat verklaard, dat de Verenigde Sta ten, wat de kernbewapening be treft, ten opzichte van de Sovjet- Unie veruit superieur zijn. Hij sprak in dit verband van een „arsenaal van tienduizenden atoomkoppen". Volgens de minis ter is een van de redenen dat de Sovjets hun houding wijzigen en akkoord zijn gegaan met een be perkt kernstopverdrag, het feit dat de leiders in het Kremlin zich ervan bewust zijn geworden dat de Amerikaanse superioriteit mo menteel zelfs groter is dan in 1959, toen het Westen voor het eerst met het voorstel kwam een kernstopverdrag tè sluiten. Sravi en. vluchtte, zal worden be- 500 raketten Acht landen »<n Vïestel een buiklanding moest Pe enige schade die de pas- 'hi hierbij hebben opgelopen wa- niRe bevuilde kleren. Verband met het feest van bj^'a tenhemelopneming zal ons bis m°rgen' donderdag 15 augus- niet verschijnen. De directie HET NIEUWE DAGBLAD Maasbode N-V- dlrecteur J- Kuijpers; directeur-hoofdredacteur mr. W. A. M. v. d. Kallen; algemeen redacteur H. Paalvast. Kantoren: Rotterdam: Kortenaerstraat 1, tel. 135270, postbus 723, giro 590948; Gouda: Lange Tiendeweg 23, tel. 3600, giro 590947; elft: Oude Delft 97. tel. 23441 en 23792, giro 590944; Schiedam: Dam 18, tel. 66152, giro 590943; Vlaardingen: Oosterstraat 14 B. tel. 2539; Dordrecht: Wijnstraat 147, tel. 6121, giro 590946. Abonnementsprijs: ƒ8,25 per kwartaal, ƒ2,80 per maand en ƒ0,65 per week. MINISTER MCNAMARA V.S. sterker McNamara gaf als zijn oordeel te kennen dat het verdrag de vooruitgang in de Russische kernbewapening zal vertragen en dat de Verenigde Staten hun voorsprong zullen behouden. De mi nister deelde de senatoren ook mee, dat het ministerie van defensie definitief heeft besloten niet te proberen kern bommen te laten vervaardigen van 60 megaton, zoals die indertijd door de Russen tot ontploffing werden gebracht. McNamara gaf verscheidene, tot nu toe geheime Amerikaanse projecten aan de openbaarheid prijs teneinde de sena toren ervan te overtuigen, dat het kern stopverdrag niet langs illegale weg zal kunnen worden geschonden: 1. In september of oktober zal een Amerikaanse satelliet worden gelan- (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG, 14 aug. De benoe ming van staatssecretarissen voor de verschillende departementen begint nu druppelsgewijze los te komen. De staatssecretarissen zullen echter niet onmiddellijk kunnen worden beëdigd in verband met het verblijf van de ko ningin in Forto Ercole in Italië. De verwachting is in Den Haag, dat de nieuwbenoemde staatssecretaris sen in groepjes naar Italië zullen gaan om daar door de koningin te worden beëdigd. De koningin zal pas begin september in Nederland terug keren. ceerd, die als taak heeft kernproeven op grote hoogte te registreren. Een volledig ontwikkeld systeem zal de Russen dwingen „honderden miljoe nen kilometers in de ruimte a£ te leggen, willen zjj een bom van mini maal één megaton zonder gevaar voor ontdekking tot ontploffing kun nen brengen." De voorbereiding voor dergelijke proeven zou jaren vergen en honderden miljoenen dol lars kosten. 2. Door middel van een inspectiesysteem op aarde, dat zeer snel met behulp van bondgenoten en neutralen kan worden verwezenlijkt, zouden proe ven op een afstand van 32 miljeen kilometer van de aarde, 80 maal de afstand aarde-maan kunnen worden geregistreerd. 3. Sommige experts zijn van mening dat het, afgaande op de resultaten van ondergrondse proeven met bom men van eén megaton, mogelijk zou zijn een kernkop van 35 megaton voor de intercontinentale raket Titan II te ontwikkelen. 4. Zonder verdere proefnemingen kan Amerika op het ogenblik een reeks kernkoppen ontwikkelen voor de an ti-raket-verdediging. Volgens McNamara zouden voortdu rende, onbeperkte proefnemingen kun nen leiden „tot een technisch gelijk ni veau" tussen Amerika en Rusland. On beperkte proefnemingen onder de grond zouden volgens McNamara tot hetzelf de resultaat kunnen leiden, maar dit soort proefnemingen is veel moeilijker en kostbaarder en Amerika heeft hier in een veel grotere ervaring. McNamara deelde mee dat Amerika op het ogenblik beschikt over meer dan 500 intercontinentale en voor onder zeeërs bestemde raketten. In 1966 zul len het er meer dan 1700 zijn. Verder heeft Amerika meer dan 500 bommen werpers gereed staan, die onmiddellijk bij het eerste alarm in actie kunnen komen. (Van onze verslaggever) STERDAM, 14 aug. Tien inzit- %lir,Van een rondvluchtvliegtuig van T'dd-i s A'r Charter hebben gister- l, "ks °P Schiphol een weinig alle- 1 'ëefè en ooIi we' angstig avontuur tii,ji toen het rechterwiel van het h? hJ»s':<'s,e' niet wilde functioneren tnpclal non liuilrlanrlinir mnPcI de dertigjarige piloot Rob V 'tfts sl*>agde er in op het zachte Sri -Van schuim dat de brandweer in allerijl op een van de had gespoten, een perfecte 4(10 te maken- Het schuim dat „JVht "heter startbaan was aange- ri -ssr "T vermindert de wrijving. An- 1)k ftld zo lang boven Schiphol ge- "at de benzine vrijwel ver was. r^^er de passagiers, voor het me- toeristen, die zich voor het Van hun leven aan een vluchtje ""xiiniiiiiiiiiiniiuniiiHiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiMii Si ""Ui """milium iiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii wilden wagen, is geen paniek uit gebroken. Na de landing klauterden zjj één voor één rustig door de kleine deur van het vliegtuig, daarbij ge holpen door aanwezige functionaris sen van de GGD, de politie en de brandweer. Een brandweerwagen bracht hen naar het platform, waar de meeste luchtreizigers al weer van de schrik bekomen bleken. De heer en mevrouw Vos-Kramer uit Amsterdam vertelden, dat zij al gauw bemerkten dat er iets aan de hand was, toen het toestel langer in de lucht bleef dan het gebruikelijke kwartiertje. De heer Vós, die als marineman al meer dan duizend vlieguren op zijn naam heeft, merkte dat het landings gestel niet naar behoren functioneerde. Hij vroeg gezagvoerder Andriesse of hij behulpzaam kon zijn, waarna de heer Vos in overleg met de vlieger zijn medepassagiers op de hoogte stelde van de moeilijkheden. In spanning wachtte men daarop het ogenblik af, dat het vliegtuigje op de met schuim overdekte liaan zou lan den. De angstige ogenblikken maakten echter al gauw plaats voor een zucht van verlichting, toen de machine vei lig tot stilstand was gekomen. Gezagvoerder Andriesse zal, naar de directeur van Martin's Air Charter, de heer Schröder meedeelde, een groene aantekening op zijn conduite-staat krij gen, dat betekent: een zeer goede pres tatie. Op een vraag van een der senatoren zei McNamara dat hij Frankrijk wel als een kernmacht beschouwt, maar communistisch China niet. Hij dacht dat er op het ogenblik tenminste acht lan den zijn, die in staat zijn een onafhan kelijke kernmacht op te bouwen. Ge vraagd welke landen hij bedoelde, ant woordde de minister dat hij er de voor keur aan gaf de namen van deze lan den niet te noemen. De aanvaarding van het kernstopver drag zal tenminste tot gevolg hebben dat de ontwikkeling van een kernmacht in landen, die deze nog niet bezitten, zal worden vertraagd, zo verklaarde hij. Dit is het leegstaande boerenhuis dat de bende aie verleden week de post trein van Glasgow naar Londen over viel, gebruikte als commandopost en schuilplaats Volgens de poIitie hebben de bendeleden zich nog enkele dagen na de roof in dit huis verborgen Behouden. DEN HAAG, 14 aug. Vorige week vrjjdag heeft zich in het militaire kamp Deybel nabij Den Helder een ziekte ge manifesteerd die later paratyfus bleek te zijn. Negen militairen twee van de luchtmacht en zeven van de lucht doelartillerie van de landmacht lij den aan die ziekte. De patiënten maken het goed. De in spectie van de militair geneeskundige dienst heeft de luchtmachtvoorlichtings- dienst laten weten, dat alle in het kamp verblijvende militairen zijn onderzocht, verder is de inspectie van de volks gezondheid over de ziektegevallen inge licht. De oorzaak van de ziekte is nog niet bekend. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG, 14 aug. Enkele tech; nici van Philips zullen naar Indonesië gaan om op de genationaliseerde, voor malige Philipsfabrieken in Soerabaja en Bandoeng technische bijstand te ver lenen. In Soerabaja worden onder an dere gloeilampen vervaardigd onder de naam Ralin (Radio listerik negara) en in Bandoeng radio- en ander communi catie-materiaal. Anderzijds zullen Indo nesische technici bij Philips in Eind hoven een nadere scholing krijgen. Het zullen er tussen de drie en twintig zijn, die hierheen komen. Het juiste aantal kon ir. F. Philips nog niet noemen evenmin het tijdstip waarop zij komen, Deze mededelingen deed de presi dent van Philips gistermiddag in Den Haag na zijn kort oriëntatiebezoek aan Indonesië, waar hij onder meer besprekingen voerde met de eerste minister dr. H. Djuanda, de vice-eer- st ministers dr. Leimena en dr. Soe- bandrio, de ministers Abdul Gani, Chaerul Saleh en generaal Hidajat. „Ik meen, dat tijdens mijn oriënte rende besprekingen een gezonde basis is gelegd om op voort te bouwen. Dit hopen we in de komende maanden te doen", aldus ir. Philips. Hij voegde hieraan toe, dat een uit nodiging aan Soekarno om Nederland te bezoeken in Indonesië zeer zeker zal worden gewaardeerd. Het bezoek be hoeft niet op korte termijn te volgen. Ir. Philips, die dit niet zonder enige nadruk zei, voegde er haastig aan toe. dat hij zich niet op het terrein van het regeringsbeleid wil begeven. Hij wilde de gedachte uitspreken omdat hij tij dens zijn verblijf in Djakarta sterk deze incuk heeft gekregen. Ir. Philips zei desgevraagd vergoe ding voor geleden schade niet ter spra ke te hebben gebracht. Regeling daar van is een kwestie die de regeringen te zijner tijd behandelen. De investering van Philips vóór het conflict is te stel len op twintig miljoen. Dit bedrag is voorshands afgeboekt. Nieuwe investe ringen zijn op het ogenblik niet aan de orde. Aan zjjn gedachten omtrent ver wachtingen heeft ir. Philips, naar hjj zei, nog geen vorm gegeven. Wel meent hij dat de sfeer op dit mo ment gunstig is om op voet van ge lijkheid nieuwe relaties met Indonesië te beginnen. Hij heeft er een waarde ring voor Nederlanders opgemerkt. Zelf heeft hij Bandoeng en Soerabaja niet bezocht, maar de Ralinfabrieken daar, onder leiding van Indonesische Ingenieurs, zien er goed uit. Er bleef (Van onze soc.-econ. redactie) DEN HAAG, 14 aug. De heer Buis man, die maandagavond bekend maak te, dat hij ziji boterprijs met 40 cent zou verhogen, schijnt wei praktisch al leen te staan. De coöperatieve verkoop verenigingen besloten gistermorgen reeds dat zij hun prijs ongewijzigd zouden la ten. De coöperaties hebben gezamen lijk circa 60 procent van de markt in handen, tegen de heer Buisman volgens eigen zeggen 10 procent. De „overblij vende 30 procent", allen particuliere handelaren zoals de heer Buisman, heb ben gisteren tot diep in de nacht in Amsterdam vergaderd om hun houding te bepalen. Hedenmorgen was nog niet geheel duidelijk hoe de kaarten daar lig gen. In ieder geval hebben de particu- LONDEN, 14 aug. (UPI) - De „vlie gende Brigade" van Scotland Yard heeft gisteren een inval gedaan in een alleenstaande boerenwoning, dichtbij een iandingsstrip uit de oorlog. De Yard heeft vastgesteld dat de bandieten, die vorige week een overval pleegden op de posttrein van Glasgow naar Londen, daar vóór en tijdens de overval een schuilplaats hadden ingericht. Er werd in het huis echter, behalve enkele lege postzakken, geen spoor gevonden van de buit van ruim 25 miljoen gul den. De omgeving van het huls werd on middellijk na de komst van de po litie afgezet. Vertegenwoordigers van de pers werden geweerd. De boeren woning ligt op ongeveer 36 kilometer van Cheddington, de plaats waar de overval plaats had. Scotland Yard wilde geen commentaar geven op de vraag of de bende wellicht gebruik heeft gemaakt van de landingsstrip om er in een vliegtuig met de buit vandoor te gaan. Het staat in ieder geval vast dat de Franse politie op verzoek van Interpol in Nice en in andere plaatsen aan de Rivièra naar leden van de bende uitkijkt, die daar misschien, gecamoufleerd als Britse touristen rondlopen. Scotland Yard heeft meegedeeld dat de bende het huls overhaast heeft ver laten en dat de mannen verschillende dingen hebben verbrand. Ook was naast het huis een put gegraven, waarschijn lijk met de bedoeling daar het geld te verstoppen. Volgens commissaris George IR. F. J. PHILIPS pres. Soekarnö inviteren OO' tijdens het conflict contact bestaan tussen deze fabrieken en buitenlandse vestigingen van Philips. Daardoor waren leveringen, zij het beperkt, mogelijk. Maar de Ralin-fa- prieken hebben machines en onderde- SP "OtlïK. Het voordeel voor Philips dij het leveren van produktie-appara- tuur is, dat de eigen techniek kan wor den voortgezet. Vroeg of laat komen uit de relaties bestellingen voort, bijv. van rontgen-apparaten die niet ter plaatse kunnen worden vervaardigd. Voor de betalingen zal een oplossing moeten worden gevonden. Indonesië wil de technische bestand niet gratis heb ben, hoewel het net als de andere lan den die hun nationale bestaan in eigen handen hebben genomen met beta lingsproblemen zit. Amerika probeert Indonesië daarover heen te helpen en Nederland doet goed aan de bij standsverlening deel te nemen, aldus ir. Philips. De drukbezochte persconferentie werd o.a. bijgewoond door de heer Wijarto, Jersattaché bij de Indonesische zaakge- astigde dr. Sharif. Laatstgenoemde keerde net gisteren van zijn reis naar Suriname in ons land terug. BRAZZAVILLE, 14 aug. (Rtr, AFP) In de hoofdstad van Congo (ex- Frans), Brazzaville, zijn gisteren dui zenden demonstranten met geweld door de politie en de gendarmerie uiteen gejaagd, waarbij verscheidene malen van vuurwapens gebruik werd ge maakt. De demonstranten, die een her vorming van de regering eisen, wisten op een gegeven ogenblik de cordons van de gendarmerie te doorbreken, waarna zij zich naar de gevangenis begaven en de gevangenen bevrijdden. De gevangenis werd in brand gestoken. De demonstranten werden later terug gedreven naar de twee belangrijkste Afrikaanse wijken van de stad. De toestand blijft echter gespannen. De demonstranten werden geleid door de vakverenigingen, die hervor ming van de regering eisen. Het was aanvankelijk de bedoeling dat de de monstratie zou worden gehouden voor het arbeidsbureau in Brazzaville, waar oresident Youlou op een bijeenkomst zou spreken over het vormen van één enkele politieke partij en het afschaf fen van alle andere partijen. President Fulbert Youlou werd in 1917 geboren. In 1929 ging hij naar een kleinseminarie in Brazzaville en in 1946 werd hij priester gewijd. Hij is echter in 1956 door de kerkelijke au toriteiten gesuspendeerd, maar hij laat zich nog steeds abbé noemen. Hatherill van Scotland Yard was de treinroof kennelijk goed voorbereid, om dat in het huis grote hoeveelheden voed sel waren opgeslagen. Commissaris Hatherill zei dat naar zjjn schatting de bende het huis onge veer vier dagen geleden heeft verla ten. Dit zou betekenen dat de overval lers nog enkele Jagen na de treinroof in de boerenwoning waren. Het is mo- gelijk dat de grond hun uiteindelijk te heet onder de voeten werd, toen de Britse dagbladen het bericht publiceer den, dat de buit volgens de politie bin nen een straal van vijftig kilometer van de plaats van overval was gebor gen. Volgens deze hypothese zou de ben de er dus aanvankelijk van zjjn uitge gaan dat de politie de buit niet dichtbij maar ver zou zoeken. Indien dit alles juist is, is het wel duidelijk dat de po litie haar mond lelijk voorbjj heeft ge praat. Hatherill zei dat het doorzoeken van het huis nog niet voltooid is en dat de Eolitie zeker drie dagen nodig zal heb- en om alles na te gaan. Vingerafdruk deskundigen en andere politie-experts hebben opdracht gekregen vanuit Lon den naar het door Scotland Yard ont dekte huis te komen. Iedereen in de omgeving werd giste ren door de politie ondervraagd. Bij het huis is ook een vrachtauto gevonden, die beantwoordt aan het signalement van een vrachtwagen, die werd gezocht. Voorts stonden bij het huis ook twee Landrovers. De ramen van de uit twee verdie jingen bestaande en acht kamers tel ende boerenwoning waren door de ban dieten zorgvuldig afgedekt met rode, gele en zwarte gordijnen, om te voor komen dat er licht naar buiten zou schijnen. Het huis zelf is van de weg af niet te zien. De voorgevel en de zij kanten ervan worden aan het gezicht onttrokken door appelbomen. Op het ogenblik dat de politie bijzon derheden bekendmaakte, over de ont dekking van het huis, spoedden veer tig rechercheurs van de „Vliegende Brigade" zich naar de woningen van zes mensen in Londen, van wie bekend is dat zij de verlaten boerenwoning on langs hebben bezocht. Een figuur uit de onderwereld zou de politie hierover een tip hebben gegeven. Weer max temp gisteren Den Heidei zw. bew. penburg mist Vlissingen licht béw. Eeide mist Lze Bilt half bew. Twente licht bew. Eindhovc - half bew. Zd-Limbui. zw. bew. Stockholm zw. bew! Oslo regenbui Kopenhagen zw. bew. Londen onbewolkt Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Nice Berlin "rankfori viünchen Zurich ^enéve Locarno Wenen InnsbrÜrk Belgrade Athene Home AJaccit Madrid Mtllorca Lissabon licht bew. zw. bew. zw. bew. onbewolkt half bew. half bew. zw. bew. geheel bew. regen zw. bew. zw. bew. regenbui geheel bew. half bew. onbewolkt zw. bew. zw. bew. zw. bew. half bew. onbewolkt 18 18 19 20 20 18 19 19 19 18 17 21 19 18 20 21 26 22 22 22 22 24 25 27 23 30 34 32 32 31 32 24 mm temp 13 12 15 9 10 10 11 11 13 13 13 12 12 12 11 11 19 12 11 14 14 16 17 17 15 17 23 18 22 17 22 16 aeers» af gei 24 uui 0 0 0 2 2 1 1 0.3 0 8 3 0.3 0 2 0 0 1 0 0 1 2 17 15 0.3 1 0 0 0 2 0 0 0 li ere boterhandelaren zich niet Ruidelijk achter de heer Buisma- gesteld. Waarschijnlijk speelt voor deze, me rendeels kleine, handelaren de houding van de coöperaties een belangrijke rol. Zolang de gezamenlijke coöperaties hun prijs ongewijzigd laten wordt het voor handelaren met een klein marktaandeel een riskante geschiedenis om de prijs te verhogen. Niettemin heeft de heer Buisman gegarandeerd dat hij al zijn leveranciers tot en met 31 augustus 40 cent per kilo meer zal betalen. Hij zei gisteren naar aanleiding van de kri tiek van de voorzitter van net Produkt- schap Zuivel ir. Van Dam, op de prijs verhoging: „Ir. Van Dam komt net van vakantie terug en weet niet precies hoe de buitenlandse markt op het ogenblik is. Overal stijgen de prijzen, maar wij betalen hier nog steeds tweederde van de kostprijs. De boeren van coöperaties bevechten mij. Ik begrijp dat niet. Zij hadden nu toch 40 cent meer voor huil boter kunnen krijgen? Van iedereen wordt de mening gevraagd, behalve van de boeren." Ir. Van Dam kwam inderdaad maan dag van vakantie terug. Hij is onmiddel lijk door zyn medewerkers van het Pro- duktschap van de stand van zaken op de hoogte gesteld. Op een persconfe rentie in Den Haag zette hjj hei stand punt van het Produktschap uiteen: „Een stabiele boterprijs is vóór alles van be lang. Een drastische prijsverhoging kan wel tijdelijk voordelig zijn, maar op de wat langere duur is de schade van een teruglopend verbruik veel groter. Wij hebben dat na de droge zomer van 1959 duidelijk gemerkt. Na een scherpe prijsverhoging, die zelfs slechts kort duur de, daalde het verbruik zeer belangrijk. Vergeet niet," zo zei de heer Van Dam, „dat wij volgend jaar bij wat nor malere weersomstandigheden met een hogere produktie zitten, die ook een markt moet vinden." Of het Produktschap er in zal slagen de prRs inderdaad tot in de komende herfst en winter stabiel te houden is nog niet zeker. De botervoorraad be draagt thans circa 5.000 ton, terwijl te gen het begin van de winter 10.000 ton in de koelhuizen beschikbaar moet zijn. Deze weken kan er nog zo.'n 700 ton per week aan de voorraad worden toe gevoegd, maar de melkproduktie van de koeien zal binnenkort hard teruglopen. Ir. Van Dam verklaarde echter dat er al gewerkt wordt aan import van boter, vooral in Frankrijk- schijnt men met overschotten te zitten. De coöperaties blijven ondanks hun weigering thans de prijs te verhogen voorzichtig in hun uitlatingen over de toekomst. De garantie dat de prijs niet omhoog zal gaan, gaat bij hen niet verder dan tot 31 augustus. De AVRO-televisie bracht gisteren de boterprijs-affaire op het scherm door een gesprekje met de heer Van der Ploeg, voorzitter van de Algemene Landarbeidersbond ANAB, en een vertegenwoordiger van de coöperaties, drus. A. Imhülsen. Ook zij zeiden er niet zeker van te zijn of er komende win ter geen prijsverhoging zou komen. Dat er dit jaar geen goedkope koelhuisbo- ter zal zijn, wisten wij allang, zei de heer Van der Ploeg. Hij verklaarde zich tegen een prijsverhoging. De ver tegenwoordiger van de coöperaties was niet zo afwijzend. Hij zei dat de afzet m de laatste jaren regelmatig is geste gen en dat dus een zekere prijsverho ging ook voor komende jaren mogelijk zou zyn Hy vond de handelwijze van de heer Buisman vooral „technisch wat ondoordacht IAdvertentie JUWELIER stadhuisplein 24-26 coolsingel 50, nieuwe binnenweg 227 'iiiiiiiiiiniiiiiiiiiiMiiiiiiitiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim Verwachting tot donderdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Half tot zwaar bewolkt met plaatse lijk enige regen. Overwegend zwakke wind. Dezelfde of iets lagere middag- temperaturen. Donderdag Zon: 5.22—20.06 Maan: 0,59—17.41 Vrijdag Zon: 1.51—18.37 Maan: 1.51—18 37 DE BILT, 14 aug. Luchtdruksyste men van kleine omvang bepalen het weer in West-Europa. Het is daardoor rustig weer geworden. Een tweetal klei ne storingen boven Engeland bewoog vanochtend langzaam naar het oosten. Het ziet er naar uit dat deze storingen morgen ook enige invloed op het weer in Nederland kunnen uitoefenen. De kans op regen bljjft daarom bestaan, terwijl in de temperatuur niet veel ver andering komt. Er zal over het alge meen maar weinig wind zijn. Regen van betekenis is vanochtend nog afge tapt in de omgeving van de Alpen. Enke le stations brachten het tot ongeveer 20 millimeter.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1963 | | pagina 1