GLIMLACHENDE PRINSES IN FORMELE SFEER BIJ HET HUIS TEN BOSCH Raadzaal getooid met amaryllis en seringen Rustig begin van huwelijksdag Margrieten in bruidsjapon Wat is sprookj esachtiger dan huwelijk prinses? Blijde plechtigheid in ROUTE SNEEUWVRIJ GEMAAKT BIANCHINI ONTWIERP JAPON Opperstalmeester vergeet dominee BIJBEUSE HUMOR IN PREEK DS. BERKHOF Bloemen langs de route Sinaasappel voor Baarnse jeugd Veel belangstelling Belgische pers 6 Lonen schoenmakerij Confucius uitgemaakt voor „revisionist Zes portemonnees bij training gestolen NIEUWE DAG DINSDAG 10 JANUARI 1967 DEN HAAG, 10 jan. Metl een fluisterend, nauwelijks ver staanbaar „ja" heeft prinses Mar griet (23) zich vanmorgen tot vrouw verklaard van mr. Pieter van Vollenhoven (27). Zij werd daarmee „de eerste prinses uit ons koningshuis die een Neder lander huwt" om burgemeester Kolfschoten die het huwelijk vol trok, te citeren. Het ja-woord van de tijdens de plechtigheid vaak glimlachende, in een waarlijk vorstelijk bruidstoilet geklede prinses Margriet, viel in de plech tige, ietwat formele sfeer, nood zakelijkerwijs voortvloeiend uit de entourage van gasten en om geving. 0 Prinses Margriet droeg een bruidstoilet van witte cloqué (van het huis Bianchini in Parijs) met lange mouwen. Het margrietpatroon was ingeweven; de vijf meter lange sleep was evenals het lijfje op- geborduurd met margrieten. De grootste breedte van de sleep was 2,20 meter. De bruid droeg een diadeem met margrietmotieven; de blaadjes waren van diamant, het hart een parel. Het bruidstoilet werd vervaardigd door maison Lïnette in Den Bosch. Piet van Egmond organist in Wilhelminakerk Haarlem n Het bruidspaar verlaat paleis Huis ten Bosch. DEN HAAG, 10 jan. Aan de vooravond van het huwelijk van prinses Margriet en Pieter ven Vollenhoven hebben de bruilofts gasten zich tot in de nachtelijke uren vermaakt in Hotel Kasteel Oud-Wassenaar. Om één uur was het feest daar nog in volle gang. De koningin bood haar gasten een besloten party aan. 11 Trouwringen tav Margriet Pieters vrouw door haar schuchter (Van onze speciale verslaggever) Prins Bernhard zorgde voor de enige keer dat de ontspannende lach kon door breken door op de vraag van mr. Kolf schoten of hij in het huwelijk toestem de niet het gebruikelijke ja te antwoor den. ,,Ik heb het al schriftelijk gedaan, maar ik wil het graag hier nog eens overdoen", zei hij tot grote hilariteit, ook van het bruidspaar en de andere ouders van wie de heer Van Vollen- hoven industrieel zoals hij bij voorlezing genoemd werd de enige was die voor zijn antwoord ging staan. Prinses Margriet met een bruids boeket van bloemen waarmee zij de naam gemeen heeft was ook een van degenen die een glimlach niet kon bedwingen bij het voorlezen van de net niet eindeloze rij van voornamen van prins Bernhard. Het ja-woord van bruid en bruidegom werd opgevangen, behalve door de aan wezigen in de raadzaal, door de nieu we NRU-microfoons met de gouden kop onder een dofzwarte stang, een soort microfoon in jacquet," geheel in over eenstemming met de couleur local. Na dat mr. Van Vollenhoven en prinses Margriet hun ja-woord hadden gege ven werd er overgegaan tot voorlezing van de huwelijksacte. Voor het tekenen ervan werden voor het bruidspaar twee tafeltjes aangedragen, waarna de prin ses met een gouden pen het Margriet Francisca neerschreef om haar woord te bekrachtigen. Na het tekenen sprak de burgemeester gekleed in ambts kostuum met degen het bruidspaar toe. Tenslotte bood mr. Kolfschoten het bruidspaar het bijzonder fraai uit gevoerde trouwboekje en de gouden pen aan. Daarna begaf het gezelschap zich naar de kerk. De plechtigheid speelde zich af in de raadzaal in het honderd jaar oude, vroegere winterverblijf van een miljo nair. De merkwaardige zaal, met de verhoogde loges opzij, was versierd met amaryllis en witte seringen. Een ondankbare taak moet het geweest zijn deze zaal mooi te maken, zijnde een vertrek dat overheerst wordt door een onbeschrijfelijke kleur rood van gordijnen, tafellaken en stoelbekleding. Het bruidspaar zat tegenover de bur gemeester en mr. P. Breedveld, hoofd van de burgerlijke stand en nu amb- BRUSSEL, 10 jan. De gehele Bel gische pers bracht vandaag uitgebrei de verslagen over de voorbereiding van het huwelijk van prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven in Den Haag. Het Brusselse blad ..Het Laat ste Nieuws" laat het overigens niet bij verslaggeving, maar heeft ook kritiek. Voor de uit" het buitenland komende journalisten zijn geen plaatsen beschik baar in het stadhuis en in de kerk, zo citeert de speciale verslaggever van dit blad een mededeling van de R.V.D. aan de buitenlandse bladen. Volgens deze verslaggever bestaat er' echter opvallend weinig belangstel ling van de buitenlandse pers voor het huwelijk hetgeen naar hij meent een geruststelling moet zijn voor de Ne derlandse overheid, als men nagaat dat niemand minder dan eerste-minis- ter Cals de buitenlandse pers beschul digde de ordeverstoringen op de hu welijksdag van Beatrix te hebben uit gelokt. De verslaggever was er niettemin in geslaagd een toegangsbewijs voor de kerk te bemachtigen en een gele armband met de Haagse ooievaar om hem door de politiecordons te lood sen. Hij noemt dit aloude Haagse em bleem overigens ,,een groene vogel op een poot, die moeilijk thuis te wijzen valt". (Van onze speci&le verslaggevers) DEN HAAG, 10 jan. De Residentie was vanochtend vroeg, om een uur of zeven, niet drukker dan normaal. Langs de achttien kilometer lange dranghek ken liepen slechts agenten. Voor het Luchtmachtgebouw, waar vaandrig Pie ter enige tijd heeft doorgebracht, wa ren nog sneeuwploegen aan het werk. Waarschijnlijk de eerste die, warm ingepakt, een plaatsje koos, was me vrouw Van Uden, omstreeks 50 jaar, uit Delft. Zij vertelde trots dat ze al om half zes vanochtend voor de in gang van de Grote Kerk was gaan staan. Ze was vergezeld van de heer Th. Rovers uit Made (N.Br.). „Wij hebben", zei mevrouw Van Uden arge loos, „bij de begrafenis van Wilhelmi- na samen de nacht doorgebracht en sindsdien gaan we overal samen heen". De heer Rover: ,,We hebben daar 17 uur gestaan. Het was toen kouder dan nu". Ze hadden een prima plaats voor de Grote Kerk. Pas een uur of twee later zagen zij de eerste andere be langstellenden: een groepje luidruchtig toeterende jongelui gehuld in opzich tig oranje. Ze werden terstond door agenten in de kraag gepakt en aan de tand gevoeld, doch spoedig losgelaten. De gehele nacht is in Den Haag door gewerkt om de route sneeuwvrij te ma ken. Er was zoveel materieel en man kracht ingezet, dat zelfs de fietspaden en de middenberm van de Bezuiden- houtseweg konden worden schoonge maakt. Intussen plaatste de politie de laat ste kilometers hekken. Tegen de dage raad werd het wat drukker door het aanvoeren van de eerste legereenheden en extra politiemannen, die de Haagse politie een handje komen helpen. Het vrijmaken van het wegdek van de route hield ook in dat auto's moesten worden verwijderd. Slechts dertien auto's, meest wrakken, moesten wor den weggesleept. r (Van onze speciale verslaggeefster) DE KONINKLIJKE BRUID van vandaag in haar witte cloqué bruidsjapon heeft goed gekozen met de korte tule sluier op het mooie hoog opgemaakte haar. De bruids japon heeft een ingeweven patroon van margrieten. De zijde is speci aal voor haar gemaakt door het beroemde Franse zijdehuis Bianchi ni in Parijs. Ook de vijf meter lan ge sleep van meet dan twee me ter breed is met de bloem, sym bool van haar naam geborduurd, zoals ook het lijfje van de bruids japon met de margrieten gebor duurd is. Het borduursel is van het Parijse huis Hurel. Evenals vorig jaar de bruidsjapon van Prinses Beatrix is het ontwerp van mevrouw Linette Bergé van het modehuis Li- nette uit Den Bosch. Door de fijne sluiertule schitter de de diadeem, ook van margriet motiefjes, de blaadjes van diamant jes, het hart van parels. Wie ver wondert het, dat een prinses met die naam op haar bruidsdag een boeket draagt van witte margrie ten? PRACHTIG HARMONIEERDEN de kleuren van bruidsmeisjes bruids moeders en de prinsessen Beatrix en Irene. Nuances van blauw en blauwgroen, uitstekend gekozen in het koude winterse wit van de na tuur. De bruidsmeisjes in hun ge drapeerde jurken van lichtblauwe zijden cloqué, afgezet met witte nerts en lieve „ijsmutsjes" van nerts op het haar, konden hun han den warmen in mofjes van wit bont. Hare Majesteit, zo zichtbaar ver heugd over het geluk van haar der de dochter, in het smaragdgroen fluweel met erover een bijpassend driekwart manteltje, vormde een waardig contrast met het speelse toilet van prinses Irene, die boven haar diepblauwe japon met ingewe ven zilverdraad een astronauten- kap" had opgezet, van wit bont, met vastgestrikte kravat, waaron der heel geraffineerd een magnifiek juweel schitterde. Prinses Beatrix die ongetwijfeld dacht aan hdar grote dag, en haar blijde gebeurtenis in het vooruit zicht heeft, was gehuld in turquois- kleurige zij waarover een lange mantel in dezelfde tint met een vaag gebloemd patroon. Hals en zoom van de japon waren fraai ge borduurd. De omvangrijke hoofdtooi was geheel in stijl. DE MOEDER VAN DE BRUI DEGOM, mevrouw Van Vollenhoven had kleuren gekozen die meespeel den in de gamma's blauw. Bij haar complet van grijs blauw materiaal droeg ze een hoed van hetzelfde, afgezet met bont. Mevrouw Van Vollenhoven-Van Ommeren, schoon zuster van de bruidegom had een lila toilet aan, afgezet met sabel bont. De bruidegom droeg het ge klede tenue met ponjaard van de koninklijke luchtmacht. De prins der Nederlanden had zich gestoken in het gala-uniform van generaal van de Koninklijke Luchtmacht. De bruidskinderen waren traditioneel gekleed. Coosje van der Hoeven droeg een toiletje van witte otto- manzijde met bijpassend kapje; Ar- noud Jan de Beaufort droeg boven een lange zwarte broek van ribflu weel een witte zijden blouse. tenaar van bijstand bij dit huwelijk. De sleep van de bruid waaierde me- terswijd uit achter haar stoel. Opzij in de rood lakense stoelen zaten de wederzijdse ouders, prinses Beatrix, prins Claus, prinses Irene en prins Carel Hugo en de schoonzuster van de bruidegom. Op kleine bankjes achter het bruidspaar de bruidskinderen Coos je van der Hoeven, drie jaar, en het jonkheertje Arnoud Jan de Beaufort, die zich tijdens de plechtigheid on danks hun jeugd heel rustig gedroegen. Achter hen de bruidsmeisjes en bruids jonkers, op een platte grondje col lectief aangeduid als „bruidsperso- neel". Daarachter weer de getuigen en het gevolg en op angstig fragile gouden stoeltjes de gasten, onder wie de minister-president en de voorzit ters van de Eerste en Tweede Kamer, van wie mr. Van Thiel in afwachting van de komst van het bruidspaar het verslag van de tocht naar de Raad zaal volgde door nu en dan een minus cuul zilvergrijs radiootje tegen het oor te houden. In de zaal zaten tenslotte ook nog de Haagse wethouders en le den van de gemeenteraad. Onder hen niet het PSP-lid Bot, die kort gele den nog in dezelfde zaal de gemeente raad trouwhartig had gezegd dat de PSP niet achter acties zou staan die tegen dit huwelijk waren gericht. Maar zijn republikeinse voorkeur weerhield hem er toch van zelf bij deze plech tigheid aanwezig te zijn. DEN HAAG, 10 jan. De dienst van gemeenteplantsoenen is er van nacht in geslaagd de bloembollen, die in Anna Paulowna werden gekweekt en in Rijnsburg in bloei zijn getrok' ken, op tijd in Den Haag af te leveren. Vannacht zijn ze opgepot in teakhou ten bakken en geplaatst in de Alexan- derstraat en in de Javastraat. Op de vluchtheuvel in de Alexanderstraat staan achttien teakhouten bakken met rose hyacinten, op het trottoir vier groepen van zes bakken alsmede vier groepen van drie bakken bladsierhees ters. Ter weerszijden van de entree van het raadsgebouw aan de Javastraat zijn twee-bakken hyacinten geplaatst en in een vak iets verderop vijf bak ken blauwe hyacinten en twee bakken mahonia's. Op de verkeersleider in de Javastraat verlevendigen vijftig bakken blauwe hyacinten en vier bakken mahonia's het beeld van dit belangrijke punt in de route. In totaal zijn drieduizend rose hyacinten en drieduizend blauwe hya cinten, alsmede honderd mahonie blad sierheesters geplaatst. HAARLEM, 10 jan. De organist Piet van Egmond is benoemd aan de gereformeerde Wilhelminakerk, Ge dempte Oudegracht te Haarlem. mmmm. (Van onze correspondent) JB BAARN, 10 jan. De woonpl®»'' van prinses Margriet heeft op sobe wijze het huwelijk gevierd. Aan Baarnse schooljeugd is vanmors zeggen en schrijven één sinaasappel u gedeeld als blijk van gemeentelijk m deleven. De lagere schooljeugd he een filmvoorstelling aangeboden gen en op de kleuterscholen zijn oran] kleurige vouwbladen uitgedeeld. Vo de bijdrage aan de huwelijksfestiviteit heeft de gemeente Baarn 1850,- steed. Verder herinneren alleen e,e groot aantal uitgestoken vlaggen, gala-uniformen van de paleiswachten de verlaten straten in Baarn aan huwelijksplechtigheid. DEN HAAG, 10 jan. Het bestap van het bedrijfschap schoenmakerij - in zijn vergadering van dinsdag januari een verordening over de .lot»® en de andere arbeidsvoorwaarden 1 deze bedrijfstak bespreken. Een soor gelijke ontwerp-verordening is ree o tweeëneenhalf jaar geleden ingedien maar tot een behandeling in het stuur is het niet gekomen omdat he ministerie opmerkingen had. Mede op aandringen van de kant va" de vrije organisaties die bestuurslede van het bedrijfschap aanwijzen, is 0£ langs besloten opnieuw een ontwerf verordening over de lonen en de and® re arbeidsvoorwaarden in de schoe" makerij te publiceren. In deze concep'' verordening zijn verwerkt de wijzl' gingen die partijen bij de collectierf arbeidsovereenkomst voor de schoep makerij sedert 1964 zijn overeengek"' men. De materiële inhoud van he nu publiek gemaakte concept is, vol' gens een toelichting van het dagelij*® bestuur van het schap, nagenoeg gelU* aan de geldende c.a.o. HONGKONG, 10 jan. (AFP) H®' Chinese „Volksdagblad" heeft vandaa» de filosofie van Confucius „een pr0" dukt van het imperialisme, revision:®' me en feodalisme" genoemd en hf volk verzocht zich er verre van j® houden. Volgens het orgaan van d Chinese communistische partij heet' Tsjoe Yang, voormalig onderdirecteU' van het departement van propaganda' zich van de uitspraken van Confucid' bediend om de partij aan te vallen. Nachtelijk feest aan (Van onze verslaggever) Een aantal bruiloftsgasten had 's mid dags een bezoek gebracht aan het Mau- (Vervolg van pagina 1) )aq uaqqaq az ua -ua^BJqaoop uaAinaa uba anipajq uaa uauuaidsjjfnaAUiq- unq ua apjajl unq ;aui az psp uaqaM geweten dat de speelruimte van de in timiteit die je als verliefden en ver loofden zo nodig hebt, voor hen veel kleiner was dan voor anderen. Ze heb ben elkaar liefgekregen om wat ze wederzijds als mensen zijn en ze heb ben er voor moeten strijden om die ongedwongen menselijkheid bij zichzelf en de ander te bewaren. Het is ge lukt, en nu zitten ze hier. En ondanks hun aparte geschiedenis en hun apar te toekomst zitten ze hier in wezen niet anders dan elk ander paar; en zo willen ze hier ook zitten. Moeten we dan toch maar een ge wone trouwtekst opzoeken, niet een die speciaal voor prinsessen is? Ja, maar Paulus schreef die tekst heel niet voor prinsessen, maar ook voor heel gewone mensen. Allemaal men sen die roepen: „Ik ben van Kijk niet op ze neer, want door dat roepen waren ze eerlijker dan wij. Al laten we ons als moderne mensen graag voorstaan op onze mondigheid, wij zijn uit onszelf horig aan de mach ten om ons heen. Ik draai mee als ra dertje in een groot geheel. Mijn leven wordt gedicteerd door wat ,,ze" van me willen: het bedrijf het gezin, de mensen van mijn stand, ik ben van: het geld-verdienen, van het status-zoe- ken, van de struggle for high life. Ik ben van de techniek, van de mode, van mijn agenda, mijn krant en mijn partij, van wat mijn chef wil, van wat „ze van me zullen zeggen." Van wat „men in onze kringen doet." Ik ben nu eens van dit en dan weer van dat. Ik ben van heel veel. En daar om wordt het leven vluchtig en opper vlakkig en ver-veelt het zich. Ik ben van alles." En als Iemand zou vragen als God zou vragen: wie ben je nu zelf? Dan weet ik geen antwoord meer. Wie ben ik? Een speelbal? Een slaaf? Een schim? Daar zag Paulus het met die mensen in Korinthe heengaan. Daarom roept hij ze toe: keer om, en keer de verhoudingen in uw leven om. U Ik kan in de kracht van de geest in de navolging van Christus mezelf met veel humor bekijken en daarom als het moet ook verloochenen. En nu zit hier een bruid en een bruidegom die hun komende levensweg in het teken van Christus willen zetten. Ze willen een christelijk huwelijk opbouwen, zo als we dat wel zeggen. „Hier voor mij liggen uw beide trouwringen. U wist niet wat de tekst zou zijn, maar u hebt dringend ge vraagd om na te gaan of de trouwtekst niet aan de binnenkant kon worden ge graveerd. Nu, dat is gelukt, dank zij de graveur (en dank zij Paulus, natuur lijk). Ik ben erg blij met uw wens en met de vervulling er van, want deze tekst hebt u nooit voorgoed achter u, maar altijd weer voor u. Als u voelt, dat het ergens mis gaat met uw huwe lijk of met uw beider leven in de we reld, doet dan beiden tegelijk de trouw ringen even af en leest samen wat u als een belofte en een gebod, als een uitnodiging tot het geluk met u mee draagt: alles is van u, gij rijt van Christus. Valt dan samen op de knieën. Bidt God om zijn geest. En staat dan samen weer op en gaat uzelf en het leven te lijf. Ja, dan moet u zich ook wagen aan het leven om u heen. Daar komt u niet af. Een ander jong stel kan zich misschien voor een tijd min of meer onzichtbaar maken voor de bui tenwacht. Dat is u niet gegeven", al dus ds. Berkhof. Kunt u begrijpen, dat ik in ons land met zijn vaak geborneerde en egoïsti sche problemen en probleempjes, van uw huwelijk op zulk een geëxponeerde post verwachtingen koester? Maar zo mag ik toch niet eindigen. Het kan er zo gauw op lijken dat u toch weer krampachtig op uw tenen moet gaan staan. En dat is nu juist niet de be doeling. Er is opgerekend, dat wi; maar zwakke mensen zijn. Het geheim van het geloof is, dat de kracht van de Heer zich juist in onze zwakheid openbaart. En het is de geest die onze zwakheid te hulp komt. Gaat heen in deze uw kracht. Amen." (Zie ook pagina 6) bent niet van die of die, van dit of dat, van veel of van alles, maar: alles is van u. Alleen als u zo spreekt, wordt u vrij, wordt u een werkelijk mens., aldus ds. Berkhof. Kijk nu eens naar het bruidspaar. Mag de bruidegom niet zeggen: Ik ben van Margriet? En de bruid: ik ben van PieterIs het soms beter om te zeggen: Margriet is van rhij? Pieter is van mij? Zijn er niet veel huwe lijken juist aan deze houding kapot ge gaan?" Professor Berkhof vervolgde: „Ik ben van Christus" dat betekent: ik ge loof dat ik bij hem het mens-zijn vind dat ik nodig heb, ik leef van het nieuwe mens-zijn dat hij door zijn ster ven en overwinning bevochten heeft... om hem, de ware zoon van God ben ik bij God tot zoon en dochter aan genomen. Hij neemt mij helemaal zoals ik ben, maar hij laat me niet zoals ik ben. Christus die helemaal los was var zichzelf om helemaal van God te zijn, wil mij meenemen op zijn weg van' ondergaan en opstaan, van leven door te sterven. Dat gaat dwars tegen mijn natuur in, maar sinds ik hem ken weet ik dat deze omweg de enige weg is waarop mijn leven zinvol en behouden wordt. Laat hij me dan maar door zijn geest meenemen, ik ben van Christus. Maar wat doe je daar nu mee? Wat doen bruid en bruidegom er mee in hun huwelijk? Laat de dichter Guillaume van der Graft het zeggen: Sinds hij mens is geworden, rust de verplichting op ons, dat wij ons aan goden en machten, terwilie der mensen onthechten, maar niet aan de dingen teloorgaan zodat zijn verhaal kan doorgaan niet hemels, maar ook niet honds. En nu kun je je de luxe permitte ren om aan anderen te denken. Nu ik weet hoe God over mij denkt, hoef ik niet almaar aan mezelf te denken en ook „niet aan de dingen teloorgaan". ritshuis, dat voor het publiek geslot®. was. In het museum wordt een ju" leumexiositie gehouden ter geleg®'{ heid van het 150-jarig bestaan van b Koninklijk Kabinet van Schilderijen, Mauritshuis, het Koninklijk Kabinet V» munten, penningen en gesneden sten® en de Koninklijke Bibliotheek. De at directeuren van deze in Den Ha», gevestigde instellingen leidden de ga,, ten rond. Bij het gezelschap warf, prinses Alice, prinses Christina v® Zweden, prinses Margaretha van Den marken en haar verloofde Henri gra de Laborde de Montpezat, prins Asc' win, broer van prins Bernhard, en pri'v< Charles van Luxemburg, prinses b-L ra van Pruissen en haar oudste br°< Prins Friedrich. Ook ds. Burggraf emeritus predikant in New York, Wy, onder de gasten. Hij doopte destijds p Canada prinses Margriet. Het schap bleef anderhalf uur in het to seum. ,jj»i Dominee Winfield Burggraaff en echtgenote stonden na afloop ietyj verloren binnen de hekken van Haagse Mauritshuis te wachten op voer naar hun logeer-adres, het kaste Oud Wassenaar. 0f Na het bezoek reden hofauto s v f om de bezoekers terug te brengen n kasteel Oud-Wassenaar. De heer mevrouw Burggraaff waren al een P maal bij de uitgang van het musea verschenen, maar niet opgevallen, v opperstalmeester, Bischoff Pa., Heemskerk, die tot taak had een s° pele aftocht te verzorgen, had de',( gasten blijkbaar niet op zijn UislL staan. Toen alle auto's vertrokken ren en de politie-afzetting was opgeK ven, bleven ds. Burggraaff en tvj vrouw eenzaam achter. Ten einde rfj, gingen zij maar weer naar binnL, Even later rende een opgewonden fufy tionaris van het museum naar bud a om te redden wat te redden viel. -Eri achtergebleven politie-man vroeg terstond een taxi te bellen, omdat paar gasten vergeten waren. De p° tiemen meenden dat de museumfu\, tionaris dat even goed zelf kon doe - Zo geschiedde. De heer en mevroa Burggraaff werden per taxi terug9e den naar kasteel Oud-Wassenaar, 1 der het hofkenteken AA. ef In de vroege avond zaten de ëa® in kasteel Oud-Wassenaar aan een tiem diner aan, onderdeel van de co tailparty. Hierna ging men voor t' uurtje naar Scheveningen voor de fe avond van de gemeente Den Haag, jji vervolgens voor het buffet-dansant Oud-Wassenaar terug te keren. President Soekarno heeft koning Juliana een telegram gezonden in v band met het huwelijk. re' „Mede namens het volk en de e gering van de republiek Indonesië ik uwe majesteit mijn hartelijkste lukwensen en de wens voor een 1 .et en gelukkig leven toekomen", aldus têlegram. itejV De Indonesische minister van P' {(t landse Zaken, mr. Adam Malik, een soortgelijk telegram aan zijn g,i derlandse ambtgenoot gezonden, a- daarbij zijn persoonlijke wens voor 0, nister Luns' persoonlijk geluk en zondheid gevoegd. pit Ook de president van West-Duitsi .g, dr. Heinrich Lübke, en die van lKe\t' dr. S. Radhakrishnan, hebben in rjV grammmen de koningin en prins VjjjK hard geluk gewenst met het huw van hun dochter. HAARLEM, 10 jan. Tijden® 1 training van de voetbalveren Haarlem op het veld aan de Plan gpe' laan zijn zes portemonnees Aln w«i: Iers gestolen. In totaal is er 5ou V" Het gaat om bedragen van 40U, 60, 30, 20 en 5.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1967 | | pagina 4