Vrijheid, blijheid en wat de pot schaft Hoe het begon Iuweienbende Dominas een uit de maat spelend orkest bij elk voordeelpak of-vaatje met gratig wasbak ^Sm Porto Ercole blijft koninklijk zomerverblijf ■DOOR LEONARD WIBBERLEY- OFFICIER VAN JUSTITIE IN DORTMUND HULPVERKOOPSTERS OPRUIMING BONTMANTELS Canadese experts in Nederland Hazen en konijnen plagen Rhenen Provo's bekladden Duits consulaat Sigaretten in België duurder Russisch# schaats^ houden de duidelijk achter jfüüi NIEUWE DAG DONDERDAG 19 JANUARI 1967 KORTE INHOUD LEVERING NORTHROP DORTMUND, 19 jan. Op de 39ste verjaardag van beroepsmis dadiger en bendeleider Petras Dominas begon de officier van justitie in Dortmund na een pro ces van ruim drie en een halvef ces van ruim 3% maand met zijn requisitor tegen de uit tien man bestaande juwelenben- de, die beschuldigd wordt van een dubbele moord, roofoverval len en tientallen inbraken in het Roergebied en Amsterdam waar bij in totaal voor ruim een mil joen gulden werd buitgemaakt. Die bekentenissen heeft de Duitse vrouw later weer ingetrok ken. Daarom zijn commissaris Landman en hoofdinspecteur Val ken van het politiebureau Singei verschillende keren naar Dort mund geweest om belangrijke ge tuigenissen over het verhoor van Kreuzer af te leggen. Betrekkingen aangeboden TER MEULEN vraagt: voor iedere middag van 125 uur. Salaris 12,50 bruto per middag. Leeftijd boven 21 jaar. enige flinke jongens meisje of juffrouw leerling-verkoopster BEKWAME 1e of 2e BEDIENDE leerling of 3e bediende nette verkoopster of caissière MAGAZIJN- EN WINKELBEDIENDE NET PERSOON leerling en gevorderd leerling-kapster LEERLING-KAPSTER Meubelen, Huisraad en Kleding WEGGEEFPRIJZEN! DE BONTKONING Zeer billijk te koop; Auto's, Motoren, Bromfietsen e.d.' A V O GARAGE AUTO'S ZONDER CHAUFFEU? Diversen J m Zolang de voorraad strekt. De man van de „Times" echter had de vooruitziende blik gehad zijn ver voer te regelen vóór hij Engeland ver liet. Hij zeilde vol pracht en praal naar Omo Levi in het vijfenvijftig ton me tende jacht van Tom Agapian, direc teur van Barclay Bank in Regina. Mr. Agapian reisde niet mee met de ver slaggever, want hij had al zijn tijd no dig om na te denken. De twee grootste oorlogsbodems ter wereld, de USS „Constellation" en de HMS „Defiance", arriveerden in Omo Levi op 11 juni 1971, om tien uur 's voormiddags. Vanaf het ogenblik dat ze elkaar ontmoetten ter hoogte van Nieuw-Zeeland, waren ze gelijk opge varen, zij het dan met vijftien mijl tussenruimte, maar ze hadden geen seinen met elkaar gewisseld. Ze had den contact gehouden met hun eigen regering in hun eigen marinecode, maar beide waren volledig van eikaars code op de hoogte. Cunningham, bevelhebber van de „Defiance", begreep heel duidelijk Ralstons bericht aan de Amerikaanse minister van Marine waarin hij om instructies vroeg indien de „Defiance" zijn opdracht zou bemoeilijken. Hij sympathiseerde met Ralston toen het volgende antwoord kwam: „U dient uw instructies uit te voeren en te allen tijde het betrekkelijke belang te besef fen van tegenstrijdige omstandigheden." Dit was nu juist het soort bericht dat een minister van Marine als burger kon sturen aan een bevelhebber ter zee... een bericht van veel woorden, maar met weinig inhoud. Toen Cunningham de admiraliteit seinde of hij gemachtigd was de „Con stellation" aan te vallen indien er ge probeerd werd mariniers aan land te zetten om het eiland te bezetten, was het Ralstons beurt om met Cunningham mee te voelen. Het antwoord van de Britse admiraliteit luidde: „U dient alles te doen wat noodzakelijk zal blij ken, met volledig besef van de zware verantwoordelijkheid die nü alleen op uw schouders rust. Iedere verkeerde opvatting van uw opdracht en elk ver zuim zal ernstige gevolgen voor de ge hele Westerse wereld met zich mee kunnen slepen." De ontvangst van deze respectieve lijke berichten was aanleiding tot een stilzwijgende sympathie tussen beide kapiteins die wellicht binnen enkele uren raketten op eikaars schepen zou den afvuren. Toen de vliegdekschepen ter hoogte van Omo Levi kwamen, lag er een haveloze - verzameling boten vol jour nalisten op ze te wachten. De boten lagen in de lagune achter het koraal rif. Aan de wal zagen de zeelieden een havenhoofd, een paar rieten hut jes, een wit strand vol mensen tegen een rand van sierlijke kokospalmen en daarachter rezen de steile hellingen van vulkaanbergen grimmig omhoog. Kapitein Ralston had de zeekaart van Omo Levi grondig bestudeerd en was tot de slotsom gekomen dat hij het niet wagen kon zijn schip in de lagune te meren. Er was wel ruimte genoeg om langs het rif de lagune binnen te varen, maar de zeebodem was bedekt met koraal dat niet duidelijk aangegeven stond en de barometer liep achteruit Als er een storm opstak, zou hij de grootste moeite hebben zee te kiezen en daar alleen zou hij veilig zijn. Van de andere kant lag de zeebo dem buiten het rif wel duizend va dem beneden zijn kiel en zijn schip was niet' voldoende toegerust om zo diep te ankeren. Daarom moest hij het enorme gevaarte tegen de wind in tot stilstand laten komen en op minimum kracht zoveel mogelijk in positie zien te houden. De „Defiance" voerde de zelfde manoeuvre uit en de mensen aan wal zagen met gespannen verba zing hoe deze enorme drijvende eilan den want dat leken ze die over de horizon naar hen toekwamen, met een sierlijke draai als van een balleri na buiten het rif tot stilstand kwamen Voordat dit plaats had, werd op de „Constellation" alles in gereedheid ge bracht voor actie. De bommenwerpers stonden klaar aan dek, de raketkanon nen werden bewapend en bemand en de batterijen op het achterdek werden op het eiland gericht. De „Defiance" was ook gereed voor actie, maar haar batterijen op het achterdek stonden gericht op de „Constellation." Toen dit werd opgemerkt, liet Ralston zijn batterijen op de „Defiance" richten en zond hij zijn eerste bericht naar zijn collega: „Kapitein Ralston zendt u zijn compli menten en zou graag weten, voor de duivel, waarom u uw batterijen op zijn schip gericht houdt." Prompt kwam het volgende antwoord terug: „Kapitein Cunningham brengt u zijn complimenten over en wenst te verkla ren dat hij optreedt voor Harer Britse Majesteit. Indien de omstandigheden zulks toelaten, zou hij kapitein Ralston willen verzoeken bij hem aan boord een kop thee te komen drinken om zestien uur nul." De „Constellation" seinde niet terug, maar aan stuurboord werd een lan dingssloep omlaag gelaten en een groep mariniers in oorlogstenue, gewapend met geweren en handgranaten, daalde erin af. De „Defiance" volgde dit voor beeld onmiddellijk en de twee landings sloepen, elk vol mariniers, stuurden naar de opening in het rif. Ze waren echter nog niet lang onderweg toen er vanachter de pier een grote oorlogska- no met dubbele romp en een zeil van bamboematten op hen afkwam. Hij zeilde recht tegen de wind met grote vaart op hen af en deed het water van de lagune in witte strepen opspatten. Het roer waarmee gestuurd werd, was naar schatting twaalf meter lang. Er was een enorm platform tussen de dub bele romp en hierop stonden massa's krijgers. Het motorgeronk van de landings sloepen werd overstemd door het ge luid van een zware trom een hol, en somber, angstaanjagend geluid en door het gezang van de krijgers die toen de kano dichterbij kwam, rieten rokjes bleken te dragen en speren en knotsen in hun handen hielden. „Verdomd nog an toe," zei de voor man van de Amerikaanse sloep, „ze hebben ook een marine." De krijgskano kwam naderbij alsof hij tussen de beide landingssloepen door een aanval wilde doen op de twee reuzen op de achtergrond, maar toen hij binnen gehoorafstand kwam, werd het zeil in een ogenblik van tijd gestre ken en een van de krijgers op het plat form l»jef een Amerikaanse vlag om hoog ter begroeting. Hij was gezet en had spichtige benen en een vrij dikke buik. Hij droeg een rokje van groene bladeren en had een soort van gevlochten harnas om. Op zijn borst hingen snoeren schelpen en haaietanden, het lint van de orde van St.-Michael en St.-George, het kruis van verdienste en het lint van com mandeur van het Britse koninkrijk. „Zeg eens," zei de krijger, „jullie zullen terug moeten, jongens. Oorlogs schepen mogen hier niet komen zonder speciale toestemming, weet je. Dat zijn internationale wetten." „Wie voor de duivel ben jij?" vroeg de marineofficier. „Sir Murchison Boyd Ik was vroeger gouverneur, maar nu ben ik eerste minister." „Luister eens hier, maat," zei de marineofficier, „iemand op dit eiland heeft de vice-president van de Verenig de Staten opgegeten." Sir Murchison wierp een blik op de landingssloep vol mariniers en daar achter op het enorme vliegdekschip dat als een drijvende rots uit de Oceaan opdoemde. Daarna keek hij om naar de krijgskano van Omo Lau die de hele vloot uitmaakte bemand met krijgers die gewapend waren met knot sen en speren. De kansen waren vijf tigduizend tegen één en omdat hij Brit was, lokte dit hem wel aan, maar het was niet zijn plicht om een tweede „Charge of the Light Brigade" uit te voeren. Hij had tot taak het volk te beschermen waarvan hij nu deel uit maakte. „Dat is zo," zei hij, „dat zal ik ab soluut niet ontkennen, maar we bedoel den er niets kwaads mee. Dat kan je zo gebeuren, zouden jullie geloof ik zeggen. Mag ik voorstellen dat we de zaak eerst eens uitvoerig bespreken voordat we voor het oog van televisie en wereldpers de vijandelijkheden ope nen?" De marineofficier keek perplex naar de menigte persbootjes waar de came ra's al druk in de weer waren om alles op de gevoelige plaat vast te leggen, drukte op de knop van zijn walkie-tal kie en zei tegen de kapitein van de „Constellation": „Sir, deze mensen willen een onderhoud. Het enige alter natief is dat we die kerels in de kano overhoop schieten en aan land gaan." Kapitein Ralston aarzelde even met zijn antwoord en zei toen: „Ik zal een sloep laten uitzetten om hun leiders aan boord te brengen. TJ blijft intussen waar u bent." De sloep kwam langszij, sir Mur chison, Metalevi en Habakkuk stapten De bevolking van Omo Lau en Omo Levi, twee tropische eilanden in de Stille Oceaan, vormt het mid delpunt van een wereldconflict. De maar met een dun laagje vernis geciviliseerde inlanders, die na an derhalf jaar Britse overheersing fel begeerde onafhankelijkheid kregen, peuzelden, geheel in overeenstem ming met oude zeden, de vice-pre sident van de Verenigde Staten van Amerika op, toen deze zich kleine rend over de beide eilanden uitliet. De Amerikaanse president stuurde daarop een vol met wapentuig gela den vliegdekschip naar Omo Lau en Omo Levi, waar de autochtone be volking zich inmiddels verzekerd "weet van de steun van het wanke lende Britse imperium. De bevolking van Omo Lau en Omo Levi wachten in spanning op de dingen die komen, daarbij gesteund door de vroegere gouverneur-generaal, een Brit, die graag genaturaliseerd wil worden. Als het Amerikaanse vliegdekschip de Stille Oceaan bereikt, wordt het gevolgd door een even groot Brits vliegdekschip. met een escorte beschilderde krijgers aan boord en werden naar de „Constel lation" gebracht. De oorlogskano en de landingssioepen bleven naast el kaar liggen en de inzittenden namen elkaar eens goed op. Toen gebeurde het onvermijdelijke. Een sergeant die de haaietanden en schelpen van een van de krijgers aandachtig bekeek, vroeg: „Zeg Jan, hoeveel moet je heb ben voor dat snoer haaietanden?" „Vijf dollar, sergeant," zei de krijger. „Ben jij ook in dienst geweést?" vroeg de marinier, verbaasd dat hij als sergeant aangesproken werd. „Ja," zei de krijger, „bij de Britse landmacht, tweede bataljon Zuidzee- divisie. Ik heb gevochten tegen de ter roristen op Malakka." „Welk deel van Malakka?" vroeg de sergeant wantrouwend. „Honderdvijftig kilometer ten noor den van Koeala Loempoer in de heu vels." „Verrek," zei de sergeant, „daar heb ik ook gevochten. „Hoe smaakte hij?" „Wie?" „De vice-president." „De vis was stukken lekkerder," zei de krijger. Algauw ontstond er een levendige ruilhandel tussen de mariniers en de krijgers van Omo Lau. De nagelaten bezittingen van de vice-president wa ren de souvenirs die het meest in trek waren. Zijn broeksknopen gingen weg voor tien dollar per stuk of een kistje van vijftig sigaren. DEN HAAG, 19 jan. Hangende het overleg tussen Nederlandse des kundigen van de luchtmacht en van het ministerie van Economische Zaken met vertegenwoordigers van het Ca nadese departement van Defensiepro- duktie en van de Canadair-vliegtuigen- fabriek over mogelijkheden van de bouw van voor Nederland bestemde Northropstraaljagers in Canada, is thans een commissie van Canadese experts in ons land. Die Canadese commissie onderzoekt in hoeverre de Nederlandse industrie kan worden ingeschakeld bij de pro- duktie van voor ons land bestemde F-5-vliegtuigen op de produktielijn van de voor de Canadese luchtmacht bij Canadair in licentie in aanbouw zijnde Northrop CF-5-toestellen. De Canadese commissie gaat ook na hoe een verde re samenwerking tussen de twee lan den kan worden opgebouwd voor het geval de onderhandelingen te zijner tijd zouden leiden tot het bestellen van F-5-straaljagers voor de luchtmacht bij Canadair. De commissie bezoekt, in nauwe sa menwerking met het ministerie van Economische Zaken, een aantal indus trieën in Nederland. (Van onze correspondent) ARNHEM, 18 jan. Sedert weken woedt op de Grebbeberg te Rhenen een hazen- en konijnenplaag. De dieren hebben reeds voor duizenden guldens schade aangericht onder de gemeente lijke aanplantingen en onder die van het Ouwehands Dierenpark. Jonge co niferen en andere struiken zijn bij honderden tot op de stam af ge vreten. Bij de hazen en konijnen hebben zich nu ook jonge reeën gevoegd die de vernieling voltooien. Men durft de plaag niet met chemi sche middelen te bestrijden uit vrees dat deze gevaar opleveren voor de kostbare dieren in het dierenDark. Wel is leeuwenmest gelegd, maar het is gebleken dat de dieren daardoor niet voldoende worden afgeschrikt. Volgens de tuinman van Ouwehands Dieren park kan de plaag nog tot in de zo mer voortduren, zoals men enkele ja ren geleden heeft ondervonden, toen alle perken en struiken met hoog gaas moesten worden omgeven. Slechts ziek te onder de konijnen zou de plaag be ëindigen, aldus Ouwehand. (Van onze verslaggever) MAASTRICHT, 19 jan. Vijf jonge lui uit Maastricht, Meerssen en Zaan dam, in leeftijd variërend van 16 tot 27 jaar, hebben woensdagnacht op het gebouw van het Duitse consulaat met witte verf hakenkruisen aangebracht. Bovendien hebben zij de ramen en deu ren van het consulaat beklad en op straat anti-Duitse leuzen aangebracht. Het kostte de politie weinig moeite de daders op te sporen. Verfspatten leidden namelijk naar een woning, tegenover het consulaat, waar de Maas trichtse provo-leider Jan Moling (27 j.) een kamer bewoont. Op zijn kamer trof de politie twee weggelopen jongens uit Zaandam aan, beiden zeventien jaar; een zestienjarige, van huis weg gelopen jongeman uit Meerssen en een twintigjarige Maastrichtenaar. De po litie hield het vijftal aan. Na proces verbaal tegen de jongelui te hebben opgemaakt, stelde de politie hen gis termiddag op vrije voeten. (Van onze speciale verslaggever) De verjaardag van de nog altijd ontkennende en zwijgende Dominas verliep in bet Dortmundse Landgericht niet geheel onopgemerkt. Zijn Duitse advocaat met de Hollandse naam K Jansen, overhandigde hem een rolletje pepermunt, terwij] het vrouwelijke ben delid Betty Russ, die zich hardnekkig Dominas „speciale vriendin" blijft noemen met een puntzakje koeken aan kwam dragen. Door een parketwachter liet zij dat naar hoofdverdachte Do minas brengen, de ijdele Dominas met zijn onafscheidelijk pochetje, die op deze bijzondere dag zijn beste pak had aangetrokken, die overigens ook op deze dag niet naliet ijverig aantekenin gen te maken tijdens het requisitoir van de officier van justitie. Hij zal dat requisitoir nog even aan horen heeft hij deemoedig verkondigd, maar daarna zal hij uithalen voor de grote slag. Wat daarmee nu precies bedoeld wordt, is niemand duidelijk In ieder geval neemt het Duitse poltie- apparaat geen enkel risico. Dominas heeft zich in de vijftien jaar, die hij van zijn leven in tuchthuizen en ge vangenissen heeft doorgebracht een ge ducht uitbreker getoond. Toen het proces voor het Dortmund se Schwurgericht eind september vorig jaar begon, kwamen er anonieme tele foontjes, waarin gedreigd werd, dat Dominas kost wat kost, zou worden bevrijd. Desnoods met geweld, des noods met dynamiet. Daarom zijn de dranghekken rond de rechtzaal in al deze afgelopen maan den blijven staan, daarom was er iede re procesdag weer een forse troep po litiemannen en parketwachten op de been om de statenloze beroepsmisdadi ger te bewaken. De rechtszaal werd regelmatig op eventuele tijdbommen of wapens onder zocht. Op de publieke tribune nam men steekproeven. Betty Russ-Balk, de 27-jarige ge scheiden vrouw, moeder van vier kin deren en in verwachting van de vijfde, die 't hele proces bijzonder opwindend heeft gevonden en bij voortduring po seerde voor filmers en fotografen heeft ook de constante belangstelling gehad van de parketwachten. Omdat zij niet in voorarrest zit en omdat zij Dominas een meer dan warm hart toedraagt is zij regelmatig gefouilleerd aan het be gin van de procesdagen. Dezer dagen, nadat Dominas nieu we bedreigingen had geuit, moest zij zich helemaal uitkleden, onder het toe ziend oog van vrouwelijke politieagen ten. Eerder al had men een alarmpis tool in haar tasje gevonden. „Wat een kwatsch" had zij uitgeroepen, toen men het haar afnam, „ik draag dat altijd bij me uit veiligheidsoverwegingen." Het proces Dominas, een van de grootste naoorlogse criminele proces sen in West-Duitsland, loopt nu ten einde. De rechtbank heeft 16 van de in totaal 46 door Dominas ingebrachte bezwaren ongegrond verklaard. Op de belangrijkste punten heeft de man die een rechtszaal als zijn huis kent, bak zeil moeten halen. Ondanks zijn voortdurende tegenwer king, zijn aanhoudende zwijgen, meent officier van justitie, Siegfried Schlös- ser, voldoende bezwarend materiaal te hebben dat tegen hem pleit. Daar zijn vooreerst de belangrij ke verklaringen van de gebroeders Balk, Helmuth en Gerard, die Domi nas de dubbele roofmoord in Lünnern langs de grote Roerschnelweg in de schoenen hebben geschoven. Daar zijn verklaringen van Nederlanders over de overvallen op de Heiligeweg bij Schip per en in de Leidsestraat bij Inden. Daar is tenslotte ook het bijzonder belastende dagboek, dat in de gevan genis op Dominas werd gevonden en waarin in chronologische volgorde pre cies vermeld staat, wat de officier van justitie de bende In de schoenen schuift Dat was een manuscript voor een detective-roman heeft Dominas lijfe beek verklaard. Waarom het dan in een zo moeilijk geheimschrift gesteld was, dat deskundigen van de geheime dienst er maanden over deden om de sleutel tot de oplossing daarvan te vin den kon Dominas niet verklaren. Dominas heeft zich tijdens het proces bijzonder woedend gemaakt over de uitlatingen van de gebroeders Balk. Het zijn vooral die uitlatingen geweest waarop de officieren van Justitie hun requisitoir hebben gebaseerd. Helmuth Balk heeft alles toegegeven en ook zijn eigen rol in het grote geheel niet ver zwegen. „Ik heb dan ook de stellige indruk dat deze man de waarheid sprak", meent Schlösser. „Deze bende heeft tijdens het proces als een volkomen uit de maat geraakt orkest gespeeld", zo vervolgde hij, in tegenstelling tot het optreden van vroe ger, toen de inbraken bij de vele ju welierszaken zeer harmonisch verlie pen. In deze veertig procesdagen heeft er van hun optreden niets meer ge klopt. Zij beschuldigen elkaar en spre ken elkaar tegen." Voor mr. Schlösser staat het vast, dat de rol van de Essense advocate Marianne Kreuzer een bijzonder mis dadige is geweest. Zij heeft de bende aan wapens geholpen, zij heeft vroeger ook eens als advocate een vijl de ge vangenis binnengesmokkeld, waarmee Dominas een succesvolle sprong naar de vrijheid nam. De officier prees de Nederlandse po litiemannen die de advocate in Amster dam hadden verhoord. Deze vrouw heeft pech gehad dat zij tegen een paar kiene politiemannen aanliep" zei hij, „die hebben haar tot bekentenis sen gebracht." per mm-hoogte, per kolom 25 ct v.a. 2x plaatsen in een week 20 ct verschiinen dagelijks, behalve op maandag Persoonlijke sollicitaties van 95 uur: BINNENWEG 23 (dienst ingang achterzijde), ROTTERDAM. Boekbinderij Giltay en Zoon Groenmarkt 71-73 DORDRECHT vraagt voor spoedige indienst- tr<?di;ng leeftijd 15-16 jaar. Goed loon en prima sociale voorzieningen, alsmede enige flinke meisjes. Gevraagd voor eehvoudig strijkwerk. Sto merij - Roeloff. Mathenesser- dijk 414. (bij Schiedamseweg) ROTTERDAM. Gevraagd Goed loon. 5-daagse werkweek. Schiereck's Levensmiddelen- bedrijf, Statenweg 112, telef. 010 - 245824, ROTTERDAM. Gevraagd Woning beschikbaar. Tevens gevraagd Aanmelden: Banketbakkerij Kuylenburg, Noordmolenstraat no. 60, telefoon 010 - 24 86 43, ROTTERDAM. Bas van der Heijden vraagt voor haar filiaal le Middelland straat no. 87 ROTTERDAM een 16 - 19 jaar. Hoog loon 5-daagse werkweek. 6 pet. vakantietoe slag. Aanmelden bij de bedrijfs leider, telefoon 25.29.88. Bas van der Heijden, vraagt voor haar supermarkt. Schans 8 een nette leeftijd 15 - 18 jaar. Hoog loon. 5-daagse werkweek. 6 pet va kantietoeslag. Aanmelden bij de bedrijfsleider, telefoon 25.29.88, ROTTERDAM. Gevraagd voor bezorg werk reclame. Goed loon. Schiereck, Statenweg 112, R'DAM, tel. 010 - 245824. Gevraagd Dameskapsalon VERHOECKX, Riederlaan 81. Zuid. Tel. 193342. ROTTERDAM. Gevraagd Dameskapsalon Modern, Plein 1953 no. 59. Telef. 010-175867. ROTTERDAM. Banketbakkerij vraagt VERKOOPSTER. 5-d. week. Van der Kolk. Nwe .?go, nenweg 164, Telefoon R'DAM. van 12 januari t/m 2 februari. Korte en lange Ongelooflijke kortingen van 20 t/m 50 met 3 jaar gan MEER WAARBORG VOOR BONT! Nederlands goedkoopste on grootste bontzaak. HOOGSTRAAT 97 - ROTTERDAM. anti*' Gratis vrijblijvend TAXATIE bij u thuis. Enorm veel geld voor uw oude meubelen, bij aankoop vgn nieuwe. Vraagt gerust zonder enige verplich ting inl. aan Postbus 1547 te ROTTERDAM of tel. 1171 15 ook 's avonds dan telef. 177450. SUÊDE JASJES voor dames en heren, recht streeks van fabriek. Desge wenst naar maat of model zon der prijsverhoging. Eventueel prettige betalingsregeling. D. v. d. Heuvel, Abr. Kuyper- laan 63, R'DAM, tel 28 69 02. Handel en Bedrijf UB FIJNSTE JUS krljgi u van paardevlees. Sucadeiappen ge heel mager Biefstuk als boter zo zacht haalt u ze bij C. Verzij den, Mauritsstraat 121 (bt) Bin nenweg). ROTTERDAM Vanaf heden de nieuwste Wf* SPOEL-DROOG-COMBINA j TIES v.a. 295.-. Ook kred> service. Waanders, alléén Af, vestigd: Ruilstraat 4, 6, 8, TERDAM, telef. 25 58 26. tafel 4 stoelen, linnenkast, mode, alles eiken.' KaJP blank beuken toog. ledika' nachtkastjes, spiraal (2 EL soons) en kapokbedstel. 1 25.75.45. ROTTERDAM. Muziek instrumenten, Radio, T.V., enz. T.V. DEFECT, ervaren mont<?£ repareert met 3 maanden 8 rantie. Dag- en avond-serV1?, Telefoon (010) 25.31.05. RVA»1 V.W de Luxe-busje '61-'62 Gesloten en opeD V.W bestela»*0 en 9-personen V.W.-busjes 4 (Spaanse Rulrtet) Ketelaarsstraat 9 (bt) de BaaOi' SCHIEDAM, telefoon 150940 TelefooD 1334®0 KUNSTGEBITTEN- REPARATIES eerste klas werk 'vanaf 5.- per reparatie, 20 ka raats gouden kroon 17,50, U kunt er op wachten Instituut ..Dentillia", Hoogstraat 40, ROTTERDAM, tel. 12 60 10. Trams 1, 2, 3, 4, 9, 10, 16 en 17 en bussen 31 en 34. Reeds vanaf 1 per week prima DAMES- of HEBe£, POLSHORLOGE. Verder uurwerken. Voor Inlichting®^ G. Streng en Zn., Mr. Aren», straat la. hoek Amelandse telef. 170675, ROTTERDAM- Gratis wasbak nyg (Van onze verslaggever) DEN HAAG, 19 jan. In tegen stelling tot vele andersluidende be richten zijn de koningin en de prins niet van plan hun zomerverblijf in Porto Ercole in Italië op te geven. Evenmin hebben zij enige grond voor eigen gebruik in Spanje gekocht. Prins Bernhard, prinses Irene noch een ander lid van ons koninklijk huis hebben iets uit te staan met het land goed Sol de Riu nabij Vinaroz aan de Spaanse Costa Bianca. De prins heeft ons dit desgevraagd, via zijn secretaris, laten weten. De vele geruchten 'komen uit Spanje waar men uit twee bezoeken van de prins aan Sol de Riu, 200 kilometer ten zuiden van Barcelona, meende te mogen afleiden dat de prins het zou kopen om er een koninklijk zomerver blijf te bouwen of om het ter beschik king te stellen aan prinses Irene en haar man. Het echtpaar zoekt al ja ren naar een geschikt huis maar in de omgeving van Madrid. Prins Ca- rel Hugo en prinses Irene zijn daar onlangs in geslaagd en hebben even buiten de Spaanse hoofdstad een villa gekocht. Het is echter niet het hon derden kilometers oostelijker en 20 ha groter landgoed Sol de Riu, aan de Middellandse Zee. Het stukje grond dat nu in het bezit is gekomen van prinses Irene en haar man is boven dien niet groter dan 21 are. Prinses Irene en prins Carel Hugo zagen al van voor hun huwelijk naar een huis uit omdat hun flat aan de Calle Her manos Becsuer in de Spaanse hoofd stad te klein is en te weinig represen tatief. Bovendien is er een bureau van de Carlistenbeweging in gevestigd. Het echtpaar gaat nu over enige tijd in de villa aan de rand van Madrid wonen. De berichten over een nieuw zomer verblijf voor de Nederlandse konink lijke familie houden ook verband met de overstromingsschade aan De Ge lukkige Olifant in het najaar. Er was toen enige schade ontstaan buiten de villa, maar die is niet van dien aard dat de prins, die eigenaar is, de bungalow zou willen verkopen. De ko ninklijke familie hoopt er in augustus weer zijn intrek te nemen. (Van onze correspondent) BAARLE HERTOG, 19 jan. Ver wacht wordt dat in België de prijs voor dè sigaretten binnenkort wordt verhoogd. Deze verhoging zal ongeveer een franc per pakje bedragen. Dit be tekent dat het prijsverschil, dat thans 45 tot 50 cent is, ongeveer verlaagd wordt tot 37 cent. OSLO, 19 jan. Voor de hebben de Russen de 1 aeti Lg sch&atswedstrijd tegen NoorDJo wonnen. Na reeds op de eer een ferme voorsprong te h? ?-üjk bouwd zegevierden ze uiteind 299-245. tv/fV Hevige regen bleek op \eiem'tjj' wedstrijddag een ernstig® aoe&e<o0i ring voor het maken van J"ri.2 den. Op de 1500 meter w,a ,,an Björn Tveter met een tijd W'°gó- de snelste. Matusevitsj we5hterji" met een halve seconde a~j4.8)^jfi- Daarna was Ivar Eriksen 2 de enige rijder die binnen pu» 15 sec. bleef. de. pef!. Op de 10.000 meter brac ^et vjj> Stanislav Seljanin het er jwBfle® toK te af (16.40.2). Hij was seconden sneller dan nerO" Maier. De Noor Ingar B° met 17.00.1 derde.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1967 | | pagina 8