eerste zand uit eerste hand De Vaargeul-Commissie begint spoedig studie ^at is nu zeventig miljoen gulden? S Pogingen tot aanrandingen wurging en mishandeling MODE MET MUZIEK Rey Rot terdamsch e basterds Rotterdam'' gaat op wereldcruise Matige „Barbier" door „Forum" Eerbetoon voor Coba Keiling Bij „Mojo" geen schenenschopperij AGENDA opruiming imi COLLECTIE meuien Meer vreemdelingen in Schiedam Afscheid ^directie Mennens en Co Drijvend dok met kranen voor Ambon Route Kerkentochten Verboden wapenbezit MAANDAG 23 JANUAR11967 5 mousse Draion dekens 150 x200 cm °Phet ha ^udhuis in Rotterdam hébben de tien man die het eerste zand uit de zeebodem hebben ge- aQLd} dit grondmonsteraangeboden aan loco-burgemeester mejuffrouw mr. J. Zeelenberg. is Otterdam, 23 jan. „wat 2P,nu ,zeventig miljoen gulden? SeJ^tigmiljoen gulden is flut", st ondernemer A. H. van Om- V0Qn ,|osjes. „Het goud ligt hier y "et opscheppen", zegt hoofd. korn°^enwoor^iger van Mer- Er1 roekeloos. „Hier" is een tien ]an ,rneter buiten Hoek van Hol- hitrlen het enige dat tot nu toe Sok oligantgrijze zee is opge- £Pt is zand. Jj]p-,*CsP'erde uitspraken op een 'erige ochtend, die door de Uitp jdamse debatclub SPE is Hat; Zen om wijzen op het §Cü,°naal belang van een vaar- ker Voor zeer diep stekende tan- 2e S' ,Voor de Nieuwe Waterweg. gra wdlen (}e vertraging in het tiitbr n van Keui door het q0o viVen van overheidssteun cWt ken en wel met een stu- hjer1.erig stuntJe: zelf een em- fle ,Je zand ophalen en dat aan ÖUs- gemeester aanbieden, en Cf van ralon Poging tot wurging De fySlnckél Winckel", het jonge boetiekje van modemagazijn De Ster, heeft het voorjaar al in 't hoofd. Op dat hoofd worden helm achtige hoedjes of hoofddeksels met enorme achterflappen geplant. De rok is kort of komt er soms hélemaal niet aan te pas, wanneer de jurk eindigt in twee strakke pijpjes net boven de knie. Met deze show illustreerden vier mannequins gistermiddag een optreden van Q '65" in de Flevozaal. ANDREAS VAN DEN AEMSTEL, pers,"k v.», stretch sUpleS (Van onze verslaggever) J-ürona11- om de Leen Smit-sleepboot ï^den h m. .^e Hoekse berghaven, be- *'ch von n (eden van de debatclub ®aRken H-V00r de haggertocht. De gele ®n'ge n„ ze dragen zijn niet zoals en "uaozelen denken de unifor- die„ 5ln ze debateren, maar zul- nst moeten doen als waterke geloven namelijk niet dat ze heef11en °Ver motierne dekens liik a C'an denkt men natuur- yC direct aan Draion dekens. die aii - er één soort deken is, rriaU-3 maar comfora en ge- Dr-i dan is 't wel de bondeken. vvarm 'n sewicht, verrukkelijk dro0 ma^eüjk te wassen, vlug dek •••LJralon een-persoons dar,ejS van 65.- voor minder de... e voor nog géén *ert'8 gulden. C- °m 9 "ui" begint de ver- deze een-persoons beioT dekens. 150x200 cm, In 1, «e, rosp L, rose, °lauw "f shrift, best. Duur 12 van de januari tot Opruiming 2 februari. het drooghouden. Hun motto voor de graafwerkzaamheden is „Als het moet doen we het z%lf" en de verwachtin gen van de verslaggevers zijn dan ook hoog gespannen. Zou kapper Kevenaar zijn elektrische tondeuze inschakelen bij het loswoelen van de grond? Zal frisdranken-hoofdvertegenwoordiger H. van Merkom met zijn flesopener de geul uitzetten? Het mag niet zo zijn. zer J. Verkiel met pijpjes krijt de vaar geul uitzetten? Het mag niet zo ijn. Behalve fotograaf F. Maas, die met camera's en lenzen manipuleert als een goochelaar met konijnen, en chef technische dienst havenbedrijf J. Leu- pe, is ieder clublid vandaag ver van zijn beroep. In het krap geschapen stuurhuis van de 1250 pk Europa draait kapitein Maarten van Zanten enthousiast als een jongmaatje aan zijn stuurwiel. De Europa is zes jaar oud, hij 63 en sinds 1919 bij Smits, altijd dicht bij huis ge bleven. Spektaculaire kwarweiën? „Ja, die Indonesiër, een paar jaar gele den, de Tjokkemejokko of zo, dwars over het Noorderhoofd. Dat was met acht slepers in een uur of tien gebeurd. Aan de Attenoelaté hebben we wel een week liggen trekken." Hij praat via ka naal zes met Bertus van de sleepboot Azië, die, beladen met fotografen, mee vaart. Boeiende gesprekken. „Hallo, Europa, hallo Europa, hier is Azië, hier is Azië. De fotografen willen de loodsboot op de achtergrond, de loods boot op de achtergrond." Maarten. Hallo Bertus, hallo Ber tus, dat zullen we wel bekijken, dat zullen we wel bekijken". Een derge lijke wijze van converseren gaat in de stembanden verankerd zitten. Als de debuterende fotograaf Maas de kapi tein wil kieken tijdens het tekenen van de monsterrol zegt hij. „Zo mooi ben ik nu feitelijk niet, zo mooi ben ik nu feitelijk niet." De monsterrol is van perkament, goudglanzend. Clublid Ewald Meer- tens „landelijk contactman van de NRC", loopt er zorgzaam mee rond. Iedereen mag tekenen. De clubleden lopen de stuurhut in en uit, gemeente ambtenaar E. C, A. van den Broek, hoofdvertegenwoordiger B. Legebeke en de anderen. En passant willen ze wel iets over hun club vertellen: De Sociëteit Psychische Educatie, zes jaar geleden met zeven leden gestart, nu bestaand uit tien mannen, en daar bij blijft het voor de exclusiviteit. Slechts als een lid verdwijnt komt iemand van de wachtlijst aan de beurt, als de negen overgeblevenen het ten minste goed vinden. Ze praten eens per maand, over talloze actuele on derwerpen: doodstraf, ls God dood?, rassendiscriminatie, Vietnam, monar chie. Lid J. Leupe alleen zegt niets. Hij steekt af en toe even zijn hoofd de stuurhut binnen en haalt het er dan weer uit. Jan Leupe (48) is sinds half zes vanochtend wakker en denkt aan niets anders dan aan de emmer zand die vanaf achttien meter onder water om hoog moet. Hij heeft, als technisch havenman, een ingeneieus apparaat geconstrueerd om het zand bijeen te schrapen. Het ding draagt de noch in de grote Koene noch in de grote Van Dale voorkomende naam „schrobdreg". Het zand moet komen in een reser voir dat eruit ziet als de neuskegel van een ruimteraket, of als een halfopen paraplu. Op een plaats waar kapitein Van Zanten zegt dat de geul moet komen stopt de Europa. De schrobdreg, met de dertig kilo lood verzwaard, gaat overboord. Grafisch ontwerper J. Valk ontkurkt vol vertrouwen een kruik oude klare. De Europa doet twintig passen vooruit. De paraplu wordt opgehaald. Gelukt. Gejuich. Tweede stuurman Jacques Breeuwer is de ge lukkige, die met blote hand de mod der in de nieuwe emmer mag schep pen. ,,We hebben het meegebrachte zand niet nodig," zegt Kevenaar te vreden." ,,Giet mijn glas maar vol, zegt Legebeke. Gelukwensen voor Jan Leupe. Hij kijkt opgelucht. De enige vrouw aan boord is An- netje Leupe, echtgenote van Jan en de verzorgster van de club wanneer die debateert ln het schildersatelier van haar man. Een iets slankere uitgave van Tante Pollewop maar even moe- rfArliik Evenals Tante Pollewop staat ze altijd klaar met versnaperingen, ook 5 vindt haar man een heerlijke man ,0V,pit niet hiervan in het open en aarzel eeven. Nauwelijks ziet zbeahet zand" of ze* kust Jan op de wang, Zdaah^j%oepend orn'dat zichzelf van WéWnfen'vwde soW eenvoud speelt een hoofdrol in dit leven. Z vrouw is geen lid en zegt ong „als er moeilijkheden zijn denk tijd: als Jan er zich mee bemoeit komt het in orde." Even later ziet Jan Leupe geamuseerd hoe Annetje door twee opvarenden met behulp van bezems en schuimend zeewater wordt gedoopt. In een Hoeks restaurant komt men bij van de barre tocht. Ewald Meer- tens doet voor het laatst de ronde met de perkamenten rol. Men prepareert zich op de tocht naar wethouder Zee lenberg en het aanbieden van de em mer zand. De stunt is bijna voorbij, men hoopt op een spoedige echte actie. Kapitein Maarten van Zanten roept ten afscheid: „ik hoop dat er zoveel zand uitgebaggerd wordt dat Rotter dam eronder bedolven kan worden." Hij bedoelt het goer. (Van onze correspondent) SCHIEDAM, 23 jan. Het vreem delingenverkeer in Schiedam is in het afgelopen jaar aanzienlijk toegenomen. In de diverse pensions verbleven 1649 vreemdelingen tegen 472 in 1965, Ook steeg. Bij de politie waren er verleden het aantal buitenlandse arbeiders steeg. Bij de politie waren er verleden jaar 1336 ingeschreven. 116 meer dan een jaar daarvoor. Spanjaarden en Duitsers vormen de meerderheid. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 23 jan. Het s.s. „Rot terdam" van de Holland-Amerika Lijn begint morgen zijn zevende wereld cruise vanuit New York. Het vlagge- schip doet op deze reis 23 havens aan, waarbij inbegrepen Viïlefranche en Na pels, waar de passagiers uit Europa aan boord komen. In al deze havens kunnen de passagiers deelnemen aan kortere of langere excursies, waarvan de duur afhankelijk is van de ligtijd. De excursies zijn georganiseerd door the American Express Company. Zowel in deze havens als aan boord wordft de passagiers voldoende aflei ding geboden. Naast een aparte cruise staf maken de reis mee: een golfin- structeur, een bridge-export, een ar tiest die schilderlessen geeft, een spe cialiste op het gebied van ritmische gymnastiek, twee dansorkesten en een aantal bekende Europese kunstenaars. Behalve het eigen scheepsorkest treedt het Franse dansorkest Marcel Bianchi met zang van Denise Varence op. Er gaan tientallen speelfilms mee aan boord evenals documentaires over de 23 havens die worden aangedaan. Ook in 1968 maakt de „Rotterdam" een cruise van tachtig dagen om de wereld, dan vertrekt het schip op 20 januari uit New York om in totaal 22 havens te bezoeken. Marmagoa in de voormalige Portugese nederzetting Goa wordt bezocht en dat betekent een no viteit in het cruiseprogramma. Andere havens die aangedaan worden zijn on der meer Cadiz, Viïlefranche, Napels, Athene en Hongkong. (Vaft onze verslaggeefster) ROTTERDAM, 23 jan. De Ge broeders Mennens, directieleden van de ijzerwaren- en gereedschappenhandel Mennens en Co, waren overeengeko men: wie zeventig jaar wordt, leg', zijn functie van directeur neer. Vrij dagavond was het de beurt van de heer H. J. Mennens die, evenals zijn broer, die eerder uit de directie trad, com missaris van de commanditaire ven nootschap was. Vele relaties en vrien den kwamen de heer Mennens op zijn afscheidsreceptie de hand drukken. Het afscheidsfeest voor het personeel is op 30 december gehouden. De foto's die op deze avond zijn gemaakt werden de vertrekkenden vrijdag in een al bum geplakt en voorzien van onder schriften aangeboden door de heer P. van der Cammen, een van de hui dige directieleden. ADVERTENTIE Als- wij tienduizenden meters stoffen per jaar verkopen... is 't normaal dat wij rollen restan ten hebben. En daarom morgen deze speciale verkoop van dubbelbrede kreukhersteilende stoffen... voor het leuke pakje en 't vlotte japonnetje voor nu en de komende seizoenen. Prachtige stoffen uit vele series, in vele dessins en kleuren, guldens goedkoper eten normaal, per meter voor iets meer dan een rijksdaalder. Morgen om 9 uur begint de verkoop van deze dubbelbrede modieuze damesstoffen, door elkaar 140 cm breed, per meter voor Geen tel. of schrift, best. Duur va n de Opruiming 12 januari tot 2 februari. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 23 jan. Gisteren is de 25-jarige los-werkman R. C. V. in het bureau Oostervantstraat in be waring gesteld, nadat hij in dolle woede zijn vrouw had bedreigd en een poging had gedaan haar te mis handelen. Zijn woede richtte zich later op anderen. V. was enige da gen thuis afwezig geweest, maar zocht gisteren zijn vrouw weer op in een tehuis van de Stichting Bij zonder Gezinswerk in Overschie. Hij greep de 18-jarige vrouw onder het uiten van bedreigingen bij de keel. Voordat de man al te gevaarlijk kon worden, wist een 25-jarige kok de vechtenden te scheiden, waarna de kok kans zag de vrouw en haar twee kin deren in de keuken in veiligheid te brengen. Toen de kok zich naar de po litie begaf om deze te- waarschuwen zette V. met een broodzaag de achter volging in, zich niets aantrekkend van voorbijgangers die hem maanden het mes uit handen te geven. Bij nadering van een politie-auto trok hij zich terug in de portiek van het tehuis en be- dreigde iedereen die hem te na kwam met het mes. Ook de twee gearriveerde politie mannen konden hem niet benaderen, zodat een van de agenten in de wagen om assistentie ging vragen. V. richt te zich toen tot de overblijvende poli tieman, die gedwongen was zich terug te trekken. Nadat nog twee wagens ter plaatse waren gekomen, wist een politieman, via een achteringang en de gang de woedende V. van achter te benaderen en in de rug te springen, waarna hij overmeesterd kon worden en naar het politiebureau werd ge bracht. In de nacht van zaterdag op zon dag is de 24-jarige kelner C. A. M. uit Rotterdam in bewaring gesteld. Hij had geprobeerd zijn 25-jarige vriendin D. J. met wie hij had samen gewoond, te wurgen. De vrouw was een paar dagen geleden teruggekeerd naar haar ouders. In de woning van deze wachtte M. haar op, zonder dat de thuis zijnde ouders daar iets van wis ten. Toen zij thuiskwam greep hij de vrouw bij de keel en kneep tot zij buiten bewustzijn was. In paniek is hij op de vlucht gegaan en heeft ia- ter zelf in een telefooncel de politie gewaarschuwd, die hem naar het bu reau Sandelingplein bracht. De 51-jarige W. F. van D. uit Rot terdam is zaterdagmorgen gearresteerd wegens een poging tot aanranding. Hij was binnengegaan in het Erasmians Gymnasium aan de Zimmermanweg en hield zich schuil in een van de toiletten. Toen een 16-jarig meisje de school tijdens de lessen wilde verlaten, greep de man haar op de gang beet, maar toen zij om hulp gild®, sloeg hij op de vlucht. Later kon hij, op aan wijzing van de concierge, op de Mathe- nesserlaan worden aangehouden. ROTTERDAM, 23 jan. De gouver neur van de Molukken kolonel G. J Latumahina zal woensdag op de Verol- mewerf op Rozenburg het daar ge bouwde drijvende dok, bestemd voor een nieuwe werf op Ambon, van de werfdirectie overnemen. In het dok hefvermogen 2000 ton, zullen een drij vende bok, twee sleepboten en twee dokkranen de 10.000 mijl lange zeereis meemaken. Het transport is bestemd voor een nieuwe scheepswerf voor schepen tot ongeveer 1500 ton dwt, die de Indonesische regering op Ambon wil aanleggen. OPERAGEZELSCHAP FORUM uit Enschede bracht zaterdagavond Rossi ni's „Barbier van Sevilla" in een ma tig bezette Groote Schouwburg Zuid onder regie van Ellen von Frankenberg en geleid door Helmuth Wünnenberg. In een tijd waarin men er in steeds meer landen toe overgaat de opera in de oorspronkelijke taal te zingen, koos Forum voor deze uitvoering de Neder landse vertaling van een niet vermel de grootheid. Nu kan men daar als positief element in waarderen, dat het toneelgebeuren voor het publiek meer begrijpelijk wordt. Daartegenover staan echter zovele negatieve factoren, dat een dergelijke keuze nauwelijks ver antwoord lijkt. Het Nederlands, hoe goed ook de vertaling is, is in muzi kaal opzicht onvergelijkbaar met het Italiaans met zijn vele vocalen, en daardoor veel minder zingbaar. Om de handeling begrijpelijk te maken is de vertaling nauwelijks nodig, want het verhaaltje is zo onbenullig, dat ieder een ook zonder Nederlandse tekst het verloop kan volgen. Daar men in de rolbezetting de glans en allure van de grote sterren moest ontberen, heeft men het gezocht in de richting van een vrolijke klucht, die de verfijning miste en waarin ook het muzikale element slechts in grove lij nen tot zijn recht kon komen. Het pleit voor het geniale van Rossini's muziek, dat een dergelijke behandeling haar nauwelijks enige schade berokkent. De figaro, die Max van Weegberg in deze conceptie ten tonele voerde, bezat alles om de rol tot een succes te maken. Max van Weesberg bezit naast een krachtige en goed geschoolde stem to neelmatige flair en een grote dosis acteertalent. Hij creëerde een even vro lijke als vlotte Figaro, die in feite de gehele voorstelling droeg. Dat kon he laas niet gezegd worden van Bert van Delden als graaf Almavia. Hoewel als acteur niet onverdienstelijk, bleven zijn muzikale prestaties beneden een aan vaardbaar niveau, ook al herstelde hij zich na de zeer zwakke tweede sere nade enigszins. In Cora van Doesburg vond men een Rosina, die zich met elan door de moeilijke coloraturen heensloeg, en die haar vooral in de hoogte weinig fraaie stemgeluid goed maakte door een vlot acteren. Beter was men geslaagd met de vervulling van de rollen van dokter Bartola en Don Basilio door respectievelijk Anton Eldering en Frans Boek, die voor een geestige karakterisering en gave voca le creaties zorgden. De overige rollen werden verdienstelijk vervuld door Ge da Averink en Gerard Riickert. Gé Madern tekende voor de geslaagde costuums en de heel wat minder goed werden verdienstelijk vervuld door Ger- geslaagde decors in deze operette achtige Barbier, die door het orkest in niet minder grove lijnen naar behoren werd ondersteund. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 23 jan. Voordat de jubileumvoorstelling bij gelegenheid van het 50-jarig toneeljubileum van Coba Keiling in de Rotterdamse Schouwburg begint, zal zij aanstaande vrijdagavond door studenten worden ge huldigd. Leden van het Rotterdamsch Studenten Corps zullen haar onder be geleiding van harmonie en fakkels van sociëteit Hermes naar de hoofd ingang brengen. Zoals wij reeds meld den zal Coba Keiling na afloop van „Zuster George moet sterven" op het toneel gehuldigd worden. (Van onze verslaggeefster) ROTTERDAM, 23 jan. „Trek het je niet aan", luidde de raad van ca baret „Mojo" dat zich vrijdagavond in een overvol theater heeft gepresen teerd. Na een krachtige Mojocantate als opening, die wel iets weg had van die van Shaffy, werd het programma geïntroduceerd met „trek het je niet aan, want we schoppen tegen sche nen", een overbodige waarschuwing want die schenenschopperij viel hard tegen. Scherpe teksten en actuele on derwerpen kreeg men niet te horen, en het Mojo optreden kan beter wor den gekwalificeerd als „café chan- tant." Pianist en tekstschrijver Berry Vis ser bracht enige Jaap Fischer-achtige liedjes die evenals de typeringen en chansons van Maria van Beukering de sterkste nummers van het programma vormden. Ondanks het feit dat het groepje handenschuddend door het pu bliek was gelopen om zich voor te stel- len, miste het contact met de zaal. Pas toen Bert van Meggelen een ge weldige parodie bracht op „Dichters Dichterbij", en met een Buddinghstem zijn gedichten voorlas waaronder: C. Buddingh moet eens een brilletje ko pen, hij kan niet eens een schaartje van een stoffig groen elastiekje onder scheiden", leek het ijs gebroken, daar op werd het reeds uitgekauwde onder werp van Hollanders in het buitenland ten tonele gevoerd. Cabaret Mojo, een Rotterdamse groep van vijf personen zal met sterkere teksten voor de dag moeten komen, wil het tegen schenen schoppen. Het blijft nu bij wat plezierig amusement, met hier en daar een uit schieter, zoals de typering van een aVant-gardiste, en het grappige compu tertje-spelen. Nu stelt het puick van heesche keelen Om daer bombarie uyt te kweelen Tot hoon van Gysbreght, d'oude knar, Die elck Nieuw Jaer wordt opghedolven Ten prooy voor kuddes jonge wolven En hoogelyck geharrewar. Wy syn de Rotterdamsche tFoepen Die over Gysbreght wraecke roepen En wecken algheimeen geschrey Uyt geile borst en felle keelen Beschimpen schouwburgh en tooneelen Tot erghernis in beemd en wey. Manhafte hoplien, scherpt uw spotten En laet u door geen schyn bedotten Als Arend, Gysbreght's slappe broer, Ghestorven reeds, noch blijft beweegen En so gesmael weekt allerweegen By Satan en syn ouwe moer. Neen, Van Den Heuvel, pack uw biezen: Ghy hebt hier niets meer te verliezen, Ghy hebt den Schouwburghsael bemorst. Ghy kunt niet aen den Gysbreght tippen En oogst de smaed van onze lippen, Geruckt noch versch van moeders borst. maerschalck: Het loopt met onzen Gys, gelyck ghy hoort, ten ende. Hy heeft syn tyd gehad: de Rotterdamsche bende, So onbeschoft als groot, heeft hem om hals gebraght. Vaerwel dus, braeve Gys, daer Rotterdam om lacht Wy hebben ons godvruchtigh neffens u gequeten, Wy zullen u voor God noch Bietelen vergeten. En ghy, o Rotterland, verwacht een' andren heer: Wij gaen de Schouwburgh uyt, en komen nimmer weer. (Deze Vondeliaanse parafrase op de Gijsbreghtaffaire in de Rotterdamse Schouw burg troffen wij deze week in De Bazuin aan. De geïnspireerde dichter heeft alleen de plaats van handeling in De Doelen gesitueerd in plaats van in de Schouwburg. Daarom hebben we het fraaie gedicht op twee plaatsen gewijzigd) UITGEBREIDE S?" KANTOORMEUBELEN VAN OLDEN8ARNEVELT.. kantoor STRAAT 129-TEL(010)130891 servici BOTTERDAM Maandag 23 jan.: De Doelen, rep zaal, 20.19 uur: Gaudeamus Kwartet De Rotterdamse Schouwburg, 20 15 uur: Toneelgroep Theater: Saint Jona, van Bernard Shaw. Regie: Theo Kling. Luxor Theater, 20.00 uur- Snip en Snap revue „Dit is theater" Dinsdag 24 jan.: De Rotterdamse Schouw burg, 20.15 uur: Nederlands Danstheater Luxor Theater, 20.00 uur: Snip en Snap revue „Dit ls theater" De cijters achter de door de Katholieke nakeuring gestelde leeftijdsgrenzen duiden de artistieke en ontspannende waarde van de films aan; I verdien! de aandacht; II boetend en/of amusant; II' voor regen achtige dagen FILMS Arena: Noodlanding in Kalahari, 18 jaar III, dag. 2, 7, 9.30 uur. (behalve woensdag), zat. en zond. 2. 4,30, 7, 9.30 uur. Woensdag 2 uur: Laurel en Hardy's stad op stelten a.l. Centraal: Operation Cross bow. 14 jaar XI, dag. 2, 7. 9.15 uur. Zat. en zond. 2, 4.30, 7, 9.30 uur. Cineac NRC: Het huwelijk van Prinses Margriet, a.l. Dage lijks nieuwsrevue en tekenfilm. Cineac AD: Het huis der begeerte, volw. III, dag. 9.30, 11.30, 1.30, 3.30, 5.30, 7.30, 9.30. Zond. vanaf 1.30 uur. Zondagmorgen 11 uur: De avon turen van Pietje Bell a.l. Cinerama: Dokter Zjivago, 14 Jaar II, dagelijks kwart voor t en kwart voor 8. ColosseumDe laatste dagen van Rome, 18 jaar II, do. 2, 7t9.15 uur. Lost Comand. 14 jaar III. vrijd. t.m. WO. 2, 6.45, 9.30 uur. Zond. 4.30, 7. 9.45 uur. Niels Holgersson's wonderbare reis, a.l. zat. en zond. 2 uur. Corso: The sound of music, a.l. II, dagelijks 2 en 8 uur. Grand: De stem van het water a.l. 1, dag. 2.15, zond. 2.15, 5, 8.15 uur. Harmonie: De zonen van Katie Elder, 14 Jaar II, do. t.m. zo. dag. 2. 7, 9.15 uur. Zond. 2, 4.30, 7, 9.15 uur. Ma. t.m. wo. dag. 2, 7, 9.15 uur: De held val» het Lunapark, 14 jaar XII. Kriterlon: Giu- lietta van de geesten, 18 jaar I, dag. 2.30, 7 uur. Zond. 1.45, 4.30, 8.00 uur. Lumièrc: The professionals, 14 jaar II, dag. 2.15, 7, 9.30 uur. Zat. en zond. 2, 4.30, 7, 9.30 uur. Metro: Hoe steel ik 'n miljoen?, a.l. II, dag. 2, 7, 9.15 uur. Zat. en zond. 2, 4.30, 7, 9.15 uur. Passage: Agent 077 in operatie Bosporus. 18 jaar III, dag. 2 en 8 uur (don derdag geen matinee). Zat. en zond. 2, 4.15, 7. 9.15 uur Prinses: Het bordeel. 18 jaar III, dagelijks 2.15, 7, 9.30 uur. Zond. 4.30. 7, 9.30 uur. Woensd. 7, 9.30 uur Zaterd. zond. woensd. 2 uur: De 3 stooges klucht, a.l. Vrijd. en zaterdagnacht 12 uur Hand des doods, 18 jaar III. Rcx: Bandeloos, 18 jaar II), donderdag 2, 7, 9.15 uur. De wraak van de pistoleros, 14 jaar III, vrijd. t.m. woensdag 2, 7, 9.15 uur. Zat. en zond. 2, 4.30, 7, 9.15 uur. Studio 62: Brandt Parijs? 14 jaar II, dag. 2 en 8 uur Thalla: De on gelooflijke overwinning, 14 jaar II, dag. 2.15, 7, 9.30 uur. Zat en zond. 2, 4.30, 7, 9.30. 't Venstèr: Mes tn het water, 18 jaar 1, dag. 2, 7. 9.15 uur Zat. en zond 2. 4.15, 7, 9.15 uur. Kasteel tn Zweden str. volwas sen III, zaterdagnacht 12 uur Victoria: Hu welijk in Italiaanse stijl, 18 Jaar II, dond. 7, 9.30 uur. Lost Comand, 18 jaar II, vrij t.m. woensd. 6.45, 9 30 uur In the French style, 18 jaar III, dond. 7. 9.30 uur. Sjors en Sjimmie, a.l., zat. en woensd. 2 uur. Zond. 2, 4.30 uur. Danseres van de duivel, str. volw. III, zaterd. 0.15 uur. ADVERTENTIE (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 23 jan. De drie kerkentochten van de oecumenische ra den op de Rechter en Linker Maasoe ver beginnen vanavond om acht uur. De eerste route is als voigt: Nieu we Zuiderkerk aan de Westzeedijk, Re- monstrantsekerk aan de Mathenessc-r- laan hoek Westersingel, Oud-Katholie ke kerk aan de Nieuwe Binnenweg, de Dominicuskerk aan het Steiger en tenslotte de Laurenskerk, waar de slot- dienst gehouden zal worden. De tweede route loopt van de Luther se kerk aan de heer Vrankenstraat, de Noorderkerk aan de Jacob Catsstraat, de Bosjeskerk aan de Hofdijk en de Doopsgezinde kerk aan de Noord-Mo- lenwerf eveneens naar de Laurepskerk waar dus de twee routes een gezamen lijk einde vinden. De derde route, in Rotterdam-zuid, loopt van de Vaste Burchtkerk aan de Van Swietenlaan, de Nieuwe Verbonds- kerk aan de Jagerslaan, de Vredes- kerk aan de Leedê naar de Katholie ke kerk aan de Beukendaal. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 23 jan. De Rotterdam se politie heeft zaterdag bij huiszoe king een geweer, kaliber 25, voorzien van kijkervizier en geluiddemper, in beslag genomen. Het geweer was ei gendom van een 22-jarige Rotterdam mer. Deze wapenvondst was het gevolg van een onderzoek van de Belgische douane, die in de bagage van de jonge man tweehonderd flobertpatronen en onderdelen van vuurwapens aantrof. De jongeman, die nog niet thuis is ge komen, zal zich moeten verantwoorden wegens verboden wapenbezit. ADVERTENTIE Morgen om 9 uur begint de verkoop van deze Mousse stretch slipjes, in diverse kleu ren en geschikt ^01 voor alle maten, Ëjêi Geen tel. of schrift, best., Duur van de Opruimin,- 12 januari tot 2 februari. Gezellige lingerie, die boven dien nog oerpractisch is... voor lagere prijzen, waardoor U meerdere stuks tegelijk kunt kopen... dat is 't voordeel van deze aanbieding stretch dames slipjes. Mousse slipjes van 1.98, in diverse kleuren, met dubbel kruisje, nu per stuk voor nog géén gulden.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1967 | | pagina 5