DE GROTE VIER VAN DE VIJFTIGER JAREN Gevaar komt van nieuwe'Ard Schenk Olympische bepalingen n°g strenger Nieuw race-monster voor Rob Slotemaker Amateurs Pijnen—Bongers koppel zonder toekomst Simpsons rebellie verstoort Post Jonge wim loos bestuurt lotus 9 GARIMEER 9750 tr HOGER GEMIDDELDE DAN POPEIJUS EN DE RUYTER sbr,?»rbip«riave,»-.=»<.r ONDANKS ZEGE IN ZESDAAGSE VAN TOEKOMST DE TIJD VRIJDAG 10 FEBRUAR11967 ANDERSEN SHILKOV GONTSJARENKO ERICSSON 10 febr. Er is in het dan TvChaats geen gew«der oord biet i 5let- Als ware tovenaars (3e .Selen, plamuren en poetsen van s er met in de loop aa vele jaren gescherpt vernuft dinp.6611 piste> die tot de verbeel- spJ Va-n elke schaatsenrijder pro,eKt. Bislet-ijs is wonder-ijs; het h1- van een hete liefde voor ste 1ardrÖden op een als het fijn- Vipv.u stal geslepen ovaal van honderd meter lengte. bfundage kondigt aan s nk*EN°BLE, 10 febr. De Ante Avpi-t, djpresident Heerser van seizoen Selecte rij Twee speciale supporters van Kees Verkerk vertrokken gisteren vanaf Schiphol naar Oslo. Links vader Pleun Verkerk die voor zoon Kees en zijn vrienden appels, spruitjes en witlof meenam. Rechts Willy Schobben die op verzoek van Kees Verkerk zelf zijn trompet heeft meegenomen om vanavond samen met de wereld kampioen een nummertje te spelen voor de Noorse televisie. bet ahoapg begint de vergadering van Sitig in Kopenhagen. De vervan- Prolongatie Verpletterend w~ mm i nieuwe Lotus-racewagen met v.l.n.r. Wim Loos, managet Van Wamelen en Rob Slotemaker. Toch Ard Schenk v.a. 13d.famiiiens.te> va. 120- 18d. familiereis va. 160." 15d. VLIE6RBS va 195r inbegrepen: verblijf in DIRK VAN DEN BROEK's uniete VAKANTIEOORD! volop vermaak- Hollandse keuken op eigen gelegenheid v.a 25.- per WEEK, kleurenfoldera bij: DIRK VAN DEN BROEKnv I Bilderdijte1r.l2G-Aclam-Tel 020-I2275Ö RUUD VAN DEN HENDE I Graantje Achtervolgen De winnaars van de Antwerpse zesdaagse v.l.n.r. Jan Janssen, Fritz Pfenninger en Peter Post. Nog drie Uitslagen Historie als bron van inspiratie Voor Kees Verkerk op Bislet (Van n onze speciale verslaggever) de L Schaatsenrijders hebben die lief- reoot gretig beantwoord. Het au- bleüe Uan Bislet is ongeschonden ge- de jacht naar wereldrecords in de ijle, zuurstofrijke lucht van de banen in het hooggebergte ten spijt. Alma Ata, Misurina, Davos, Inzeil en Squaw Valley zijn magische woorden voor schaatsers die hunkeren naar het plaatsen van hun naam in de record boeken. Op de zwaarste aller afstan den echter pronkt Bislet trots met zijn landsman Fred Anton Maier: een voorlopig onaantastbaar gebleken 15.32.2 op de tienduizend meter. In het klassement van de vier klassieke afstanden (vijfhonderd, vijftienhon derd, vijfduizend en tienduizend me ter) werd het jongste wereldrecord eveneens op Bislet gemaakt. Daarom ook straalt van een wereldkampioen op Bislet extra glans af. Daarom te vens heeft Kees Ve-'-s- een viervou dige reden dit weekeinde alles te zet ten op een geslaagde greep naar de wereldtitel 1967. Ken viervoudige reden. De eerste is reeds verklaard: een wereldkampi oenschap op Bislet. De drie andere zijn evenzeer de inspanningen en spanningen, verbonden aan de strijd om de internationaal hoogst gewaar deerde sportieve prestatie, waard. Daar is allereerst het prikkelende, bovendien extra de eerzucht strelen de recht zich de onbetwiste heerser van een heel seizoen te mogen noe men. Kees Verkerk is al Europees kampioen. Een kleine veertien dagen geleden schudde hij in het bitter kou de Finse Lahti de concurrentie supe rieur van zich af: de titel èn overwin ningen op drie van de vier afstan den. Dat laatste was zelfs al voldoen de om automatisch het kampioen schap te claimen. Uat hptArHv Brundag tnitó u 'mernationaal Olympisch Co- het eh bekend gemaakt dat t ,je ogenblik hard gewerkt wordt er op - M-t aan h' amateurbepahngen. Deze zullen vgstwaarschijnlijk over een maand 9uÏ7)llceerd worden. strenger zijn en rnaer ruimte voor speculaties geven Ce sportlieden zullen o.a. een vast tt„ °sp moeten hebben en slechts 28 van huis m°9en zijn om aan ^strijden deel te nemen", aldus k<w,ni;a9e- Hii vervolgde: „In de toe- zullen de atleten voor hun bond oiyrnn.onaai olympisch comité een hat Vische eed moeten afleggen, zo- g er niets te loochenen valt". 1» J ur>dage toonde zijn wil geen enke- Pisch11^ zien °P het Olym- hebh azoen met de woorden: „Wij am steeds moeilijkheden over het purisme, omdat het I.O.C. de hati„ enten opstelt en anderen, de 'onale lal, sportbonden, deze moeten actüofn. Het probleem wordt steeds gins omdat de Olympische bewe id <5 onder steeds groitere commereie- "Maa Politieke druk komt te staan Piscj, r zo vervolgde hij, „de Olym- hejj beweging is er om de mens- tatip- zijn streven naar hogere pres- datj Vfirder te helpen. Wat speelt het of dv°pr rol of een atleet de eerste slecht "veede plaats bemachtigd, als Centina pnderdelen van een seconde of Slisserj,, er over zege of ne nederlaag be- iti ten Brundage als president staat, aatste PP^liing tot geruchten van de tijd, niet op de agenda. Een wereldkampioenschap bete kent voor Kees Verkerk ook, dat hij een plaats gaat innemen in de zeer selecte rij van de super-kampioenen, wier namen in de historie van het wereldschaats met gepast respect wor den vermeld. Het zijn er niet zoveel, de rijders die in één seizoen Euro pees- en wereldkampioen zijn gewor den. Sinds de tweede wereldoorlog slechts vier: Hjalmar Andersen, de tijdens zijn schaatsleven al legendari sche Noor, de Zweed Segge Ericsson en de Russen Boris Shilkov en Oleg Gontjarenko. Zij waren de „groten" van de vijftiger jaren. Schaart Kees Verkerk zich zondag in de rij van de onbetwiste meesters van een heel sei zoen dan zal hij, al is het nu al 1967, de eerste dubbel-kampioen van de ja ren zestig zijn. Hjalmar Andersen, al schaatsend reeds op een uniek voetstuk geplaatst, vormt voor Kees Verkerk de vierde drijfveer voor een bijzondere krachts explosie op het ijs van Bislet. Sinds in 1947 de kampioensstrijd werd her vat, is de Noorse „Hjallis" de enige geweest, die een wereldtitel prolon geerde. Vijftien jaar na deze kracht toer komt nu de kans voor Kees Ver kerk Even overtuigend als hij twaalt dagen geleden het Europees kampi oenschap voor zich opeiste, werd hij vorig jaar op het kunstijs van Goten- burgs Ullevi-stadion wereldkampioen. Wie, zo zal men vragen, kan Kees Verkerk dit weekeinde afhouden van zo'n spectaculaire zegetocht?. Mag er na de ondubbelzinnige triomf van vo rig jaar en na de bevestiging van die suprematie in de eerste grote kracht meting van dit seizoen eigenlijk nog worden getwijfeld aan een nieuw glo rieus schaatsweekeinde voor de in het eerste weekeinde van dit jaar ook al tot Nederlands kampioen uitgeroepen Verkerk? Kijk eens naar de verplette rende overmacht, waarmee Kees Ver kerk in Lahti Europees kampioen is geworden. Valerie Kaplan, tweede in de eind rangschikking, had een achterstand van meer dan twee punten. Valei Kaplan werd bovendien in het recht streekse duel met Kees Verkerk de vijftienhonderd meter, het onder deel waarop de laatste kans wordt ge- boden de resultaten van de eerste dag, zoals die zijn vastgelegd in het klassement na twee afstanden, te her- zien op een verpletterende manier verslagen. Verpletterend; niet alleen door de respectieve tijden die op het elektronische uitslagenbord ver schenen, maar vooral door de manier waarop Kees Verkerk op het beslis- sende moment van die race toesloeg en de basis voor de overwinning leg- ADVERTENTÏE werd (Van onze verslaggever) 10 febr. Het Racing <la,ltoi7io»1yzvnaker heeft er een nieutoe ^darmee ,een Lotus 47 race-wagen, ♦a' WorriolTlj komende seizoen o.a. 1 lanna laenomen aan een aan" n9e „f,:a'fs!and races. Tijdens deze •P.bieter races (zoals de 1000 ki- l°rneto-CT' de Hürburgring, de 1000 •heter u„an Parijs en de 500 kilo- V1 ®ii» f Pa) zullen Rob Slotemaker a •hannpirace-monster samen rfh Zal r Jdens de korte wedstrij- r rip ~°™s alleen worden bereden De iengdige coureur Wim Loos. Hinder ls, "itgerust met een 4- Kenault 16 motor van 1470 cc, die 82 pk levert bij 6000 toeren per mfnuut. De carrosserie is van kunst stof. De wagen is uitgerust met een dubbele carburateur en heeft schijf remmen vóór en trommelremmeri ach- tpr Tn anril als or tenminste vijftig van deze wagens zijn gebouwd, kan met deze wagen worden gereden in de SPMlrrt!nnkvanSWamelen, de manager van het Racing Team Slotemaker kon tigde gisteren, toen op kasteel Duiven voorde in Voorschoten de nieuwe aan winst van het Racing Team voor het eerst officieel werd getoond, aan, dat men overweegt om nog zo n wagen aan te schaffen. Het team beschikte al over twee Alfa's. dc Derde in het eindklassement Ruslands tweede man, Eduard Matu- sevitsj Bijna drie punten achter Ver kerk 'Waarom? Beslist niet, omdat hij faalde. Eduard Matusevitsj moet de basis voor een eervolle positie op de eindranglijst leggen op de openings nummers van beide dagen, op de vijf honderd en de vijftienhonderd meter. Hij hééft dat gedaan. Tweede op de vijfhonderd meter, derde op de vijf tienhonderd meter. Hij had zich dus niets te verwijten. Hij kreeg echter genadeloos klop op het onderdeel, dat tot het sterkste wapen van Kees Ver kerk behoort: de vijfduizend meter. Een negende plaats en, wat was, een tijdverlies van ruim der seconden. Valerie Kaplan arriveerde vandaag in «Oslo. Hij zei. ,,Ik heb me voorge nomen mijn leven te beteren. Ik zal nóg serieuzer zijn in mijii leefwijze. Tk /al nóg verbetener strijd leveren Het is echter de vraag of hij een werkelijke bedreiging kan zijn voor Kees Verkerk. Het gevaar voor Ver- kerk wij Nederlanders mogen daar toch wel een beetje trots op zijn - dreigt eerder uit eigen kamp. Zoals de zaken nu staan lijkt er voor Kees Verkerk maar één concurrent te zijn. Ard Schenk! Zoals vorig jaar, m go- tenburg, dus. Toen immers vermeld de het eindklassement: 1. Kees Ver kerk, 2. Art. Schenk. Zoals vorig jaar? De zaken liggen toch wel iets anders. Er is sinds oong jaar veel gebeurd. Er is bijvoorbeeld, herrie geweest in de schaatsbond met als climax het heengaan van de coach Anton Huiskes, het brein achter de Nederlandse suprematie in het inter nationale schaatsen. De mens in de sportman laat zoiets niet onberoerd Ard Schenk blijkt er het b-eb}9st nadelige gevolgen van te kebben ge voeld. Slimme strateeg als hu behal ve hard-rijder ook nog is, heeft Kees Verkerk dat het eerst voorvoeld. Hij heeft er zijn voordeel mee gedaan. Dat bleek het duidelijkst bij de strijd om het Nederlands kampioenschap. Sindsdien is er achter de het een en ander gebeurd. Iets, dat de mentale depressie waaraan Ard Schenk duidelijk zichtbaar ten prooi was, langzaam maar zeker heeft op gevuld. De weer zichzelf geworden Ard Schenk heeft in Lahti geen kans gekregen. Een ongelukkige val op de vijfhonderd meter schakelde hem af het prille begin uit voor een rol 'van betekenis. Nauwelijks een week later, in het Noorse Toensberg oord, waar de Nederlanders EEISORöANI'SATIB 1 tussen de strijd om de Europese- en I de wereldtitel hebben overbrugd, zwierde Ard Schenk triomfantelijkl over het ijs. 'Bij élke streek over de j glanzende pis té manifesteerde hij de herwonnen innerlijke kmcht. Dat het logischerwijs een Neder lands duel om het wereldkampioen schap gaat worden, bevestigen ook nog eens de Noorse organisatoren. Telkens weer is het een vreugde de kennismaking met de Noren te her nieuwen. Zij zijn in het schaatsen zo als de Engelsen zeggen „good sports". Zij waarderen allereerst de sportieve prestatie. Daarna pas spreekt hun ver-' klaarbaar nationaal chauvinisme. Welnu, wat zeiden die Noren, toen wij voorzichtig voorspellend spraken over de komende strijd op Bislet? „Veel succes behoeven wij u, Nederlanders, niet te wensen. Uw succes staat bij voorbaat vat". (Van onze speciale verslaggever) ANTWERPEN, 10 febr. Het jonge, nog onervaren Nederland se koppel Pijnen-Bongers ver raste vriend en vijand. Hun na men vlogen in Antwerpens wie- lertempel van mond tot mond. Vergrijsde verzorgers wezen het tweetal na, staken hun vingers in de lucht en verklapten ver vervolgens: „Een duivels koppel; met nog wat meer kilometers in de benen een bedreiging voor de ouderen, voor de beroepsrenners." Het Nederlandse koppel, liefdevol besproken door baancoach Jan Derksen, won gisteren op één been de eerste in Antwerpen ver reden Toekomstzesdaagse. Voorzichtigheid is echter geboden. Toen vorig seizoen het koppel Stee- vens-Koel zulke verrassende succes sen op de winterbanen boekte, toen deze jonge renners mét, in ver gelijking met Pijnen en Bongers, oneindig veel meer baanervaring van triomf naar triomf ijlden, slaak ten de alleswetende verzorgers ook zuchten van opluchting, dat er ein delijk opvolgers waren voor de het zesdaagsespel beheersende azen. Koel rijdt bij de beroepsrenners in de achterhoede en Steevens ging na zijn eerste profervaring in Berlijn voor de inspanningen die het circus eist op de vlucht. Keiharde feiten. Feiten ook die tot enige reserve manen als weer zo'n talentvol kop pel aan de toegangsdeur naar gro ter roem klopt. Maar dit keer, met Pijnen en Bongers, aldus Jan Derksen, aldus een nerveüs pratende Piet Lie- brechts ook, vertrouwd met het zes- daagsewerk als geen ander, dit keer liggen de kaarten toch anders. De jonge Pijnen, boerenzoon, die op het bedrijf van zijn vader (50 ha. vruchtbare akkergrond in de west hoek van Brabant) bergen werk moet verzetten, omdat een tweede knecht tot een droomwereld behoort wordt door de kenners een grote toekomst voorspeld. Als baanren ner. Het noodlot wil, dat ook Rene Pijnen zich, en dan heus niet alleen om het geld dat voor wegrenners rijkelijker vloeit dan voor pistiers, als het ware met een magneet tot de wegsport voelt aangetrokken. Dat hij begerig loert op overwinningen in klassiekers. Dat hij, zelfs wan neer hij tijdens een toekomstzes daagse de slaap niet kan vatten omdat hij nerveus is, omdat hij de spanningen nog maar nauwelijks kan verwerken altijd eerste te wil- len zijn, droomt over de triomfen die hij als wegrenner nog kan oog sten. Het is een nuchtere vent, die nu al door velen verafgode René Pij nen. Hij weet wat hij wil. Hij re kent ook, niet in geld, dat niet, maar wel in eer, in roem. Hij praat heel reëel over zijn eerste optreden in een zesdaagse voor koppels. In de geest van: „er was maar weinig tegenstand" of „het ging gemakke lijk". Hij praatte over zijn angst voor de derny, waarachter hij tot gisteren nog nimmer in een wed strijd had gereden. Van die angst was nauwelijks iets te merken, toen hij zijneerste als koppel gereden zesdaagse met een glanzende finale achter de derny bekroonde. Maar echt helemaal baanrenner worden, neen, dat toch niet. Hij ziet het meer als een graantje meepikken; hij wil wel op de baan rijden, maar zijn aspiraties voor wegritten wil hij er niet voor opofferen. Gerd Bongers is zijn tegenpool, evenals René Pijnen twintig lentes jong. Bongers is bezeten van de baan; hij zette er al als vijftien jarige in Amersfoort zijn eerste overwinningen op touw. Hij reeg een parelende reeks triomfen aan een. Hij wil die dan besloten zien (als amateur) met een wereldtitel als achtervolger. Want achtervolgen is de in het bouwbedrijf van zijn vader werkzame Bongers tot een tweede natuur geworden. Als kop- pelgenoot van Pijnen, als de machts man dus, die het gat moet slaan om flyer" Pijnen te lanceren en als individueel, dit voorlopig afron dend met een wereldrecord op de vijf kilometer, tot voor een week nog in handen van niemand min der dan wereldkampioen Rudi Altig. De ambitieuze Bongers, wonelid in Voorst, oostelijk van Zutphen „als je uit het oosten van het land komt, moet je heslist één klasse sterker rijden dan een uit het wes ten afkomstige renner als wil op vallen" een ..selfmade" amateur, die zichzelf de kneepjes van het vak bijbracht, spotte in feite met dit we reldrecord. Hij haalde het op z'n sloffen, maar ook hij werd beheerst door een verlammende angst toen hij halverwege al vier seconden op het record van Altig vóór lag. „Ik was bang, dat ik tegen het einde in elkaar zou klappen, daarom reed ik de derde en vierde kilometer rus tiger. Toen ik afstapte, merkte ik dat ik nog reserves over had. Een heerlijke stimulans voor uujij stre ven om dit seizoen als achtervol ger veel te presteren." Bongers en Pijnen, heersers in Antwerpen, spelend met de krach ten van gerenommeerde jongeren als de Belgen Harry Michels en Willy Jacobs, de Fransen Alain van Lancker en Jacques Mourioux, waren een gelegenheidskoppel, door wedstrijdleider Theo Balemans aan eengesmeed. De geringe routine kwam van Bongers, het surplus aan klasse, door het Nederlandse kamp bejubeld, van Pijnen. Ondanks het succes een koppel zonder perspec tief. Beiden zullen namelijk hun ei gen weg gaan. René Pijnen op de weg, Gerd Bongers op de baan. Voor hen is er pas toekomst als René Pijnen zich ontwikkelt tot wat hij nu belooft: een heel grote. Het zijn de woorden van Jan Derk sen. Een hele grote, pas dan kan hij zijn aandacht over baan en weg verdelen. Er viel (Van onze speciale verslaggever) ANTWERPEN, 10 febr. Ook nu weer tierde het gerucht welig rond de cabines van de beroeps renners. Het gerucht over rebellie te gen de ongebreidelde zesdagenm acht van de Amstelvener Peter Post. In eerste instantie was de bal door Post aan het rollen gebracht toen hij, nog voor de door hem gewon nen zesdaagse van Antwerpen was begonnende kleine koppels van samenzwering te beschuldigen. Het bleef gerucht tot donderdagnacht. Tot het moment, waarop een woe dende Tommy Simpson, de schrale Brit, eens een bejubeld wereld kampioen, van nijd haast uiteen spatte omdat de azen hem in een koppelkoers op drie smadelijke ron den hadden gezet. Tom Simpson predikte revolutie. Hij verklaarde Post de oorlog. Hij bleef die nacht van donderdag op vrijdag tot vijf uur in de baan. Rij dend als een furie. Schrik en ontr steltenis zaaiend in alle gelederen. Antwerpen juichte. Antwerpen smul de. Antwerpen genoot met volle teu gen van het jachtige tafereel, dat ook in de financieel vetste zesda- gen van Europa tot de uitzonderin gen behoort. Toen de slotavond zich met marsmuziek van de Tirolerka- pel naar een hoogtepunt sleepte, sfeer was er die laatste avond van de zesdagen sporadisch te vinden, siste Tom Simpson in zijn cabine: ,,Ik wil en ik zal de macht van Post breken. Goed, hij heeft mij op ronden gezet; hij was de sterkste. Hij heeft mij in dit Antwerpen, in België (zijn tweede vaderland) net als in Gent destijds tot in het dieptst van mijn hart gegriefd, maar hij zal mijn wraak voelen. Ik ben het zat om als een kleine man om een gunst te vragen. Ik zal rijden." Niemand dacht toen aan een re sultaat. Woorden dacht men, blaffen de honden bijten niet, dacht Post. „Laat hij eerst maar wat zien. Laat hij maar tonen hoe sterk hij is." Peters jubeluur, de solo achter dernies was koud tien minuten oud of Post ondervond hoe wraak een renner vleugels kan geven, een extra-premie te verdienen (veer tienhonderd gulden) voor de man die het eerst een ronde pakte. Ieder een dacht, dat is voor Post. Vanaf de eerste tot de laatste minuut heeft Simpson gevochten. Hij had de steun van zijn koppelgenoten, stay- erkampioen Leo Proost en Miel Se- vereyns. Post vocht in feite alleen, want Jan Janssen was moe en Pfenninger bleek nog steeds uit vorm. Tot de laatste spannende me ters bleef het een open vraag wie dit prestigeduel tussen Simpson en Post zou winnen. Het werd Simpson, die Post op de streep klopte. Zijn wraak was zoet. Hij had Post op diens specia liteit een lesje gegeven. Zo werd de finale van Antwerpens zesda gen een sensationele ontknoping, door Post verklaard met de op merking, dat zijn derny niet har der kon. Hetgeen waar was, want de heren draaiden in de beslissen de kilometers een gemiddelde van tegen de zeventig kilometer per uur. Zelfs de meest goed uitgeba lanceerde derny-motor staat mach teloos als de menselijke spierenbun dels het gevecht tegen de snelheid nog niet opgeven. Niettemin won Post me. Pfenninger (hij pakte zijn veertigste auto) en Jan Janssen zijn zevenendertigste zesdaagse. En met groot vertoon van macht. Dat wel. Hij heet tenslotte niet voor niets een koning. Een koning op de fiets. De eindstand luidt als volgt: 1. Post-Pfenninger-Janssen 1.100 punten. Op een ronde: 2. Sercu-Bugdahl-Merckx 859 pnt. Op twee ronden: 3. Simpson-Severeyns- Proost 994 pnt. Op drie ronden: 4. Kemper-Oldenburg- Karstens 576 pnt. Op acht ronden: 5. De Loof-Eguen- Motta 512 pnt. Op 23 ronden: 6. Scrayen-Seeuws-Fore 387 pnt. Op 24 ronden: 7. Aerenhouts-v. Tonger- loo-Huysmans 325 pnt. Het koppel Baensch-Bracke-De Roo staakte tien minuten voor het einde de de strijd. Doggen leidt bij driebanders de het tijd (Van onze verslaggever) GOIRLE, 10 febr. In de top van de Nederlandse biljartsport zijn dui-| delijke verschillen tussen de drieban denspelers en hen, die in de overige spelsoorten de toon aangeven. Dat is op de eerste dag van het toernooi om het nationale kampioenschap ereklas se driebanden in de intieme, maar nogal benauwde feestzaal van Linde" al weer duidelijk geworden. Geen geharrewar tussen enkele ot meer spelers. Minder ondergrondse spanningen, neen een gemoedelijker sfeer; zelfs de nu en dan duidelijk uit hun baan lopende ivoren kogels zijn niet in staat, humeuren te beder ven. In geen andere spelsoort zijn in een titelgevecht vijf potentiële kansheb bers aanwezig. Onder de acht drie banders, die elkaar in het van het carnaval nog nahijgende Goirle de hoogste eer betwisten, zijn er zelfs vier, die tenminste éénmaalde kam- pioensmedaiile mee naar huis namen. Toch wordt er zeker zo fel en verbe ten om de punten geknokt als bij de kadristen. Misschien wel juist ten ge volge van het feit, dat er zovele „fi nales" worden gespeeld. Dat doet evenwel niets af aan de sfeer, die amicaler, gezelliger en soms ook wat rumoeriger is dan in de meeste an dere toernooien. Waar anders dan bij het drieban den kan het gebeuren dat een speler elke carambole van zijn tegenstander met enthousiaste opmerkingen bege leidt? Herman Popeijus, die heus wel weer eens de eerste wil zijn en bij wie op grond daarvan mocht worden verwacht, dat zijn winsthonger geen interrupties of grappen toelaat, be wees dat tegen Wim Soeterboek. Nlar achtereenvolgende caramboles kre gen waarderende en aanmoedigende kreten van Popeijus. Vijf kanshebbers! Ook bij hen lig gen de krachten toch nog ver genoeg uiteen, om de titelhouder Jan Doggen samen met Henny de Rugter en Her man Popeijus er uit te halen. Kees van Oosterhout lijkt niet in de vorm te steken, die hem nu naar de hoog ste trede kan voeren. En de kleine Bredanaar Tiest Brosens, met Henny de Ruyter de sterkste in de voorwed strijden en nog onlangs kampioen van Brabant, heeft evenals trouwens Van Oosterhout de eerste dag al verlies moeten boeken. bescheiden West- de openings jan Doggen. De de nog pas achttienjarige Waalwijker Rinie van Bracht. De jongste van de -reklassers werd door de titelhouder geenszins onderschat en dienovereen komstig aangepakt. Met spel zonder franje, simpel maar zeker uitge voerd, bereikte Doggen al snel een veilige voorsprong. Een moyenne, dat lange tijd tussen de anderhalf en twee schommelde, was daarvoor nodig, want Van Bracht bleek niet van plan om zich zo maar gewonnen te geven. Tot na de dertigste beurt speelde ook de Waalwijker boven de 1.000, maar tegen de internationale produktie van Doggen kon hij het niet bolwerken. Van Bracht bleef tenslotte twintig ca ramboles achter, maar had in de 48 beurten van het prachtige duel toch een moyenne van 0.833 bereikt. Te gen de Amsterdammer Lorist had Doggen het 's avonds iets moeilijker, maar ook nu bleef hij onder de zestig beurten en met het fraaie gemiddel de van 1.121 is hij na twee ronden duidelijk leider. Ook Popeijus en De Ruyter bleven ongeslagen. Zij hebben precies het zelfde moyenne, maar Popeijus kon bogen op een winstpartij van 52 beur ten, terwijl De Ruyters beste resul taat 61 beurten vorderde. Alleen daan- door moet de Waalwijker genoegen nemen met de derde plaats in de rangschikking. Popeijus Brosens Lorist Van Oosterhout Van Bracht Doggen Wim Soeterboek De Ruyter Van Bracht De Ruyter Brosens Van Oosterhout Lorist Doggen Soeterboek Popeijus 1. Dogger, 2. Popeijus 3. De Ruyter 4. Brosens 5. Van Oosterhout 6. Van Bracht 7. Lorist 8. Soeterboek 60 52 7 1.153 50 52 8 0.961 51 75 4 0.680 60 75 6 0.800 40 48 5 0.833 60 48 5 1.250 52 63 5 0.825 60 63 8 0.952 44 61 4 0.721 60 61 5 0.983 60 81 7 0.740 58 81 4 0.716 50 59 6 0.847 60 59 5 1.016 41 72 5 0.569 60 72 5 0.833 eerste dag luidt: 4 5 1.121 4 7 1.121 4 8 0.967 2 8 0.827 2 6 0.756 0 5 0.770 0 6 0.753 0 5 0.688

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1967 | | pagina 11