Otterdam, donderdac 23 februari 1967 DE MAASBODE Belastingverlaging in gevaar JAMIN Vandaag Pater McCabe hersteld in priesterambt Vrijmoedig commentaar Zakencentrum maakt kans OGEN DWINGEN TOT STEMMEN DE TIJD Den Uyl tegen een op- en aftelsom Premier Soeharto doet concessies MEMORANDUM VAN DE INFORMATEUR Nkroemah actief *1 Eierexport leed f200 min. schade Aanslag op baby's en herder m ft De Tritonzaal: de maasbode FRACTIELEIDERS ANTWOORDEN Voor nieuws uit en oyer Rotterdam en omgeving zie de pagina's 5a en 5b RAPPORTEREN AAN SOEKARNO Mon VRIJ KOUD 122e JAARGANG No 39561 .Den haag, 23 febr. Er staat vooralsnog over de werk gelegenheid, de betalingsbalans de investeringen een zo grote van onzekerheid dat een enoedzaam en sober beleid ge-| v is. Uiteraard met name op {iet terrein van de overheids- J^nciën en het loonbeleid. Als Werkloosheid blijft toenemen tj. geen keer ten goede op- zullen verdere maatrege- jp ten behoeve van de werkge- Senheid moeten worden geno- 1 etl buiten die welke het huidige abinet reeds heeft gedaan. pinda rotsjes melk en puur van niet duur wel heerlijk 14 pagina s - lil Het Hèt trefpunt aan de Nieuwe Waterweg voor recepties, lunches en intieme diners. Een actie om gebruik te maken van het recht van stemmen wordt gevoerd door het Centre d' infor mation Civique. De schilder Lor jou heeft een affiche ontworpen waarbij de kiezers worden opge wekt bij de a.s. verkiesingen in Frankrijk vooral hun stem uit te brengen. Lor jou te midden van zijn affiches. DIREC?TIE: W. A. M. van der Kallen HOOFDREDACTIE: J. M. Liicker drs. A. J. Cuppen j?5 Tce"t Per TIJD Te weinig politiek (Financiën en economie Boete van tien miljoen DE Wisselend bewolkt met aanvanke lijk buien, waarvan sommige met hagel. Wind tussen noordwest en west afnemend tot vrij krachtig of matig, maar aan de kust in de avond nog stormachtig tot hard. Vrij koud. ZON op: 7.38 onder: 18.09 MAAN op: 17.46 onder: 8.04 Sober beleid vereist 'Van onze parlementaire redactie) riet Us het memorandum dat kabi- tsformateur dr. Zijlstra aan de actieleiders van de vijf grote par- Jeri heeft doen toekomen. ,An dit memorandum wordt onder eer opgemerkt dat gebleken is dat e trendmatige stijging van het reële a'ionale inkomen van 4.8 pet. per jaar n een progressiefactor van een derde, ™aarvan de laatste tijd werd uitgegaan, hoog liggen. Uitgegaan zou kunnen ^°rden van een trendmatige stijging het reële nationale inkomen van j'5 Pet. per jaar met een progressie- aetor van een derde. De trendmatige aarde van de „ruimte" zou aldus zes °cent per jaar bedragen. een volledig besteden van deze ruimte" ten behoeve van de uitgaven stijging wordt aangenomen dat er geen verhoging of verlaging van belasting tarieven zal zijn Het nieuwe kabinet moet hierover beslissen. Het lijkt voors hands zeer moeilijk, althans in de eer ste helft van de komende periode, te denken aan tariefsverlaging (bijvoor beeld algehele of gedeeltelijke neutrali sering van de reële progressie) Informateur Zijlstra wijst er in zijn memorandum op dat bij de komende kabinetsformatie gestreefd zou moeten worden naar een beperking bij het aan geven van de hoofdlijnen. Gedetailleer de programma-afspraken dreigen naar de ervaring heeft geleerd, de kabinets formaties meestal lang op te houden, terwijl afspraken meestal na korte tijd veel van hun waarde verliezen. Van daar dat de informateur zich in dit memorandum nogal beknopt heeft ge houden. De vraag hoe de totale „ruimte" moet worden verdeeld is een heel belang rijk probleem voor het komende ka binet. Het stuit op bezwaren hierover reeds nu afspraken te maken. De mi nisters moeten dit, onder leiding van de minister-president, zelf regelen. De lonen zullen in de komende pe riode zo dicht mogelijk bij de produk- ADVERTENTIE tiviteit moeten worden gebracht. Er zal een loon- en prijsbeleid moeten worden gevoerd dat de binnenlandse inflatie bestrijdt en een deugdelijke grondslag biedt voor handhaving van een zodanige concurrentiepositie ten opzichte van het buitenland dat de werkgelegenheid op langere termijn niet op onaanvaardbare wijze in het gedrang komt. Het is nodig dat het nieuwe kabinet zich terstond met het bedrijfsleven over de vorm van de loonpolitiek in verbinding stelt. Een van de punten van het memo randum is verder dat er eens staats commissie moet worden ingesteld om na te gaan of er en zo ja welke ver anderingen in ons kiesstelsel moeten worden aangebracht. Tot slot wijst dr. Zijlstra op de nood zaak te komen tot een meerjaren planning. Dit ij nodig zowel uit hoofde van de gezondheid der overheidsfinan ciën alsook uit hoofde van de aard van de verschillende uitgaven die planning voor een langere periode dan één jaar vragen. ACCRA, 23 febr. (AFP) Oud president Nkroemah van Ghana, die een toevlucht in Guinee heeft gezocht, krijgt van de Sovjet-Unie, Cuba en de Chinese Volksrepubliek hulp voor zijn vanuit Guinee in Ghana gevoer de ondermijnende actie, aldus heeft de politiechef Harlley, die inee-voor zitter is van de nationale bevrijdings- raad van Ghana, op een persconfe rentie in Accra verklaard. Volgens hem had de Russische am bassadeur in Conakry aan Nkroemah 200.000 dollar ter hand gesteld, die van China 150.000 Pond Sterling. Voorts zouden per Russisch schip wa pens en munitie en plastiek-bommen naar Conakry in Guinee zijn gebracht en daar overgeladen voor verder transport naar de streek van Nzima aan de westkust van Ghana. Deze zending was door de Ghanese lucht macht en marine echter onderschept. De wapenen waren volgens Harlley bestemd geweest voor ondermijnende elementen, die uit bases van Nkroe- mah-aanhangers in Nigeria en Daho mey naar Ghana geïnfiltreerd waren. Verder zouden de Russen in de resi dentie van Nkroemah in Conakry een krachtige ontvanger geïnstalleerd heb ben voor het opvangen van Ghanese leger- en politie-berichten. LONDEN. 23 febr. (KNP) Pater Herbert McCabe O.P., die tijdelijk ge suspendeerd werd, omdat hij als hoofd-] redacteur van het bekende Engelse ka tholieke weekblad „New Blackfriars" in een artikel ten gunste van de uitge treden theoloog Charles Davis de huidi ge Kerk „corrupt" noemdè, is in zijn priesterlijke functies hersteld. De generaal der Dominicanen, pater Aniceto Fernandez, heeft dit aan zijn superieur pater Ian Hislop meege deeld. Pater McCabe, wiens suspende ring een golf van sympathie-betuigin gen in Engeland tot gevolg had. mag nu weer preken, lesgeven en ook schrij ven. Dit laatste betekent volgens pater Hislop evenwel niet dat hij weer in zijn functie van hoofdredacteur is her steld. Wel is hij vrij in het tijdschrift te schrijven als hij dat wil. Als tijdelijk hoofdredacteur van „New Blacfriars fungeert thans pater Conrad Pepier 0.P. Het ontslag van pater McCabe volg de op een felle reprimande van de apostolisch delegaat in Engeland, mgr. 1. Cardinale. Deze verklaarde na ver schijning van het artikel dat McCabe blijk gaf van „een grote dosis onrijp heid, onwetendheid, gebrek aan pasto rale bekommernis en kinderlijke wens om „erbij te zijn". Pater McCabe ge niet in Engeland grote bekendheid. Hp houdt talrijke predikaties en reist heel Engeland af om het woord te voeren op openbare bijeenkomsten en voor be sloten clubs. Vandaag komt de Omroepwet in de Eerste Kamer. Er zouden zich bij de behandeling complicaties kunnen voordoen, die het aannemen van de wet verhinderen of op zijn minst vertragen. Nadat de hindernis in de Tweede Kamer genomen was. heelt zich een nieuwe ontwikkeling voor gedaan door de samenwerking tus sen AVRO. RTN en Televizier. De wet heeft de vijanden RTN en AVRO in eikaars armen gedreven. Via het blad Televizier kunnen lezers wellicht zonder financiële las ten tot leden van de nieuwe com binatie worden gemaakt. Deze ge beurtenis zou door andere gevolgd kunnen worden. Hel resultaat zou dan zijn. dat de concurrentie tussen bestaande omroepen en nieuwe om roepen zich niet zo sterk alspeelt op het vlak van radio of televisie zelf. maar steeds meer op het terrein van de schrijvende journalistiek. Het zou mogelijk zijn, dat de Eerste Ka mer dit een ongewone zaak vindt. Dat kan tot strubbelingen leiden, waar men niet zo gauw uit koml en die politiek zeer ongelegen ko men. omdat zij de formatie op een laag pitje kunnen zetten hotN ?rafschenner raast in een gebfo.ïerriPo door een omvangrijk Hassan ^ssen Arnhem, Tilburg, ttieer etl Aken. Hij laat soms gebr dan honderd omgetrapte, te °ken, bekladde kruisen ach- blaar zelden of nooit sporen °ar de politie iets aan heeft." fudus onze verslaggever op pagina waar hij vertelt hoe de re cherche in Duitsland, België en Nederland zich het hoofd breekt, eb waar men kan zien wat schen nen is. Gisterenavond ging Rudi van Dan igs zetting van Romeo en Julia als eerste Nederlandse choreografie Vftn een avondvullend ballet in pre mière. LEO HANEKROOT wijdt adn dit gebeuren een beschouwing °P pagina 5. ®en lange keten van gebeurtenis- iG'i heeft geleid tot een nieuwe sen- Satie in Indonesië. President Soe karno, beroofd van al zijn macht, is alleen nog maar titulair staats hoofd. Generaal Soeharto heeft nu toppunt van zijn macht bereikt, h'i blijft in ieder geval eerste man r°t de verkiezingen van volgend Iaar. Een overzicht van de gebeurte nissen sinds de staatsgreep van oktober 1965, geschreven door °nze medewerker C. H. SCHAAP, at afgedrukt op pagina 7. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 13 febr. De ves tiging van een internationaal zaken centrum te Rotterdam is een stap na derbij gekomen. B. en W. hebben he den besloten, in samenwerking met de Kamer van Koophandel een com missie in te stellen, die de bouw van een dergelijk centrum moet voorbe reiden. Gedacht is aan een complex van gebouwen, deels betrekkelijk laag (voor algemene en bijzondere doel einden), deels zeer hoog voor de kan toorbestemmingen. De gebouwen zul len onderling met elkaar verbonden zijn. Het is gebleken, dat door de ves tiging van een zakencentrum in Rot- belang stelling bestaat De Rotterdamse haven ontwikkelt zich in een snel tempo mede tot een heel Europa. Er zijn ook gevallen dat uitstrekt over deze goederendisrtibutiefunctie zich uitstrekt over andere continenten. De ontwikkeling van de distributiefunctie in de reële (goederen)-sfeer loopt hier kennelijk vooruit op die van de „han delssfeer". Mede met het oog op de toekomstige werkvoorziening (die voor een aanzienlijk deel in de tertilaire sec toren, dus o.a. in die van de handel, verkeer, bankwezen en verzekerings wezen dient te worden gezocht) is het va belang in Rotterdam de voorwaar den te scheppen ten gunste van een optijmale ontplooiing van de inter nationale handel in de ruimste zin van het woord. De havenontwikkeling zal hierdoor impulsen ten gunste van de ontplooiing van stad en streek te weeg brengen. Het havenbedrijf is, zoals bekend, over een groot aantal gebouwen in <le gehele stad verspreid. Deze situatie brengt bezwaren mee. Gezien de cen trale plaats die het havenbedrijf in het economische leven in Rotterdam in neemt is het ideaal het nieuwe ha venbedrijfgebouw te situeren in het ka der van het internationale zakencen trum. De liberale bladen, zoals Alge meen Handelsblad en NRC, blijven met zwaar gescbut tegen liet aan nemen van de wet in het geweer. Een consequente bouding, want zij waren ook bij de behandeling in de Tweede Kamer principieel tegen. De behoefte aan nieuwe argumen ten doet de NRC echter lichtelijk doorslaan. Als een nieuw wapen in de strijd gebruikt het blad het mas saal verlies dat de KVP geleden heeft bij de jonge katholieke kiezers. Het meent, dat deze „deconfessio nalisering in de politiek nu ook betekent, dat de katholieken zich even massaal van hun omroepzuil zullen afwenden. Dat had vroeger ook gekund, zegt het blad. maar toen was er niets anders. De dis- cussie over „iets anders werd nooit aart de orde gesteld. Nu kan dat wel. Wij vinden die uitlating een beetje voorbarig. Wat geringschattend ook voor liet bevattingsvermogen van katholieken. De NRC doet alsol de politieke deconfessionalisering het begin van alle wijsheid is, waarop de rest dan vanzelf wel volgt. Wij dachten, dat de zaak niet zo eenvoudig lag. De binding van katholieken met een omroep lijkt ons veel hechter dan die met hun politieke partij. De NRC heell on langs geschreven, dal het politieke élan van de gemiddelde KV P-er, buiten het carnaval, even groot is als die van een bal stopverf in een jolige bui. Wij laten de waarde van deze opmerking en de rietje Bel-stijl waarin ze gesteld is graag buiten beschouwing. Maar een soort gelijke opmerking voor KRO-leden gaat niet op. De KRO slaat tussen de concurrenten een voortreffelijk figuur. Iedere gelijkenis tussen haar en de fut- en spanningsloze AVRO berust op een toeval of op een ge brek aan onderscheidingsvermogen. Wij zien de politieke deconfessiona lisering dus niet als de eerste trap van de raket die iedere confessione le gebondenheid doet verdwijnen in de ruimte die de NRC voor haar bestemd heeft. Ongetwijfeld zal ook de KRO de gevolgen van de grotere openheid der katholieken ondervin den. Maar het effect zal niet zo groot zijn als in de politiek. Was het wel zo, dan had men na de in trekking van het befaamde mande ment reeds een sterke teruggang van het ledental moeten merken. ADVERTENTIE en KANTOREN: Rotterdam, Schiedam- Sevest 111. iel. redactie en admi- Nstratie: 14 2011; redactie na 1, 30 uur: 14 21 14. Postbus 723. rCro t.n.v. De Tijd. Amsterdam: 2 28 84. ®EZorqinq. afdeling lezersservice 19.30 uur, tel. 010-142810. ^ONNEMENT: per week ƒ1, P^Taand ƒ4,40 (van 1 februari 6' af), per kwartaal ƒ13,— an 1 april 1967 af), exclusief eventuele incassokosten. DvERTENTIES: &E TUD/de maasbode millimeterhoogte; gehele oplage 95 cent y5 per millimeterhoogte; cent voor familieberichten. C°ntracttari ieven op aanvraag. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 24 febr. Twee van de leiders van de grote fracties in de Tweede Kamer, drs. Den Uyl en mr. Toxopeus, hadden vanmiddag ge antwoord op de suggesties gedaan in het memorandum door de infor mateur aan hen gericht. Drs. Den Uyl (PvdA) heeft zich in zijn antwoord aan de informateur be perkt tot enkele hoofdzaken, gelet op het „vrijblijvende karakter" van vele beschouwingen in het memorandum. Hij heeft onoverkomelijke bezwaren tegen een methode, waarbij vaststel ling van het regeringsprogram een op en aftelsom wordt van de program ma's van de vijf partijen en waarbij de PvdA en de VVD tegen elkaar wor den uitgespeeld. Gezien de duidelijke uitspraak van PvdA en VVD. dat zij niet samen in één kabinet zitting wensen te nemen, acht drs .Den Uyl het onwaarachtig om in te gaan op een bespreking over een regeringsprogramma, zolang de VVD daarbij betrokken is. Drs. Den Vul zegt dat de PvdA „uiteraard be reid is tot reëel overleg over een re geringsprogramma met een (in) for mateur, die gekozen is voor een rege ringscombinatie met de PvdA In zijn antwoord op de verdere be schouwingen van de informateur zegt de socialistische fractievoorzitter, dat het hem is opgevallen dat in het memorandum de hoop wordt uitgespro ken op een omslag ten goede reeds in 1967 De PvdA ziet hierin een beves tiging van haar eigen beoordeling van de economische ontwikkeling. Drs. Den Uyl noemt het onjuist dat de verdeling van de totaal beschikbare financiële ruimte geheel aan het toekomstige kabinet wordt overgelaten. Hij verwijst daarbij naar het PvdA- program, waarin o.a. voorrang wordt gegeven aan een beleid, gericht op een voldoend aantal woningwetwoningen, Hij spreekt verder over de mogelijk heid tot beperking van de overheids uitgaven door aanpassing van de de- fensielasten. De loonpolitiek dient vol gens de socialisten onderdeel uit te ma ken van een algehele inkomenspoli tiek. De VVD is teleurgesteld, dat in het memorandum-Zijlstra te weinig politie ke richting zit. Mr. Toxopeus heeft dit in zijn antwoord aan de informateur laten weten. Hij zegt, dat door deze procedure de moeilijkheden naar de formatie worden verplaatst, waarbij dan toch tegen de bedoeling van de informateur in tal van verlan gens op tafel zullen komen. De hoofd strekking van het memorandum over een beleid, gericht op herstel en hand having van het economisch evenwicht, wordt door de VVD onderschreven. De VVD blijft echter een zeer hoge prio riteit geven aan de neutralisatie van de belastingprogressie bij stijgende in komens, in het bijzonder wanneer die stijging zuiver nominaal is. Wanneer, bijvoorbeeld in het kader van de EEG een verschuiving van de directie naar de indirecte belasting mo gelijk is, zou naar het. inzicht van de liberale fractievoorzitter een we zenlijke verlaging van de inkomstenbe lasting voor de middengroepen nood zakelijk zijn. Mr. Toxopeus voegt daar echter aan toe te beseften dat men „geen ijzer met handen kan breken". De VVD is het in grote lijnen eens met de voorstellen van het kabinet- Zijlstra inzake de voorwaarden voor boringen in de Noordzee. Staatsdeel neming in bedrijven is voor de libe rale fractievoorzitter alleen aanvaard baar als „gewichtige sociale en eco nomische belangen" dit vereisen. ZEIST, 23 febr. De in Brussel duur de Westduitse minister van Land bouw gedane toezegging, dat Neder landse eieren vanaf l juli niet meer behoeven te worden gestempeld mei het land van herkomst is zee; be langrijk. Ze betekent 't eind van 'n dis criminatie, die de Nederlandse pluim veehouderij de laatste vijf taai in to taal zo'n 200 miljoen gulden beeft ge kost. zo meent de voorzitter van het produktschap voor pluimvee en eieren, de heer H. H. Garrelds. Vele Duitse huisvrouwen gffloven kennelijk dat de gestempelde Nederlandse eieren min der vers zijn dan de ongestempelde Duitse. In de eerste maand van dit jaar heeft Nederland voor een totaalbedrag van f 42,6 milj- uitgevoerd aan pluim- veehouderijprodukten In januari 1966 ging er voor 47,2 miljoen over de grens. Vooral de uitvoer van consump- tie-kippeëieren was beduidend lager dan vorig jaar. Het waren er 83 mil joen tegen 120 miljoen in januari 1966. In de eerste helft van februari lag de export 20 miljoen stuks lager dan in de eerste twee weken van februari vorig jaar. DJAKARTA, 23 febr. (ANP Reuter) Alhoewel president Soekarno al zijn bevoegdheden aan Soeharto heeft over gedragen, heeft de premier toch aan zienlijke concessies moeten doen. In plaats van de president eenvoudigweg af te zetten, zoals het plan scheen te zijn, heeft Soeharto zich verplicht Soe karno over belangrijke staatszaken rapport uit te brengen, telkens wan neer de president dit wenselijk acht. Soekarno schijnt zich niet zo maar opzij te laten zetten. Hij is in naam nog steeds president en men ver wacht dat hij dit zal blijven tot de zit ting van het Volkscongres op 7 maart. Naar aangenomen wordt zal hij dan definitief ontslagen worden. Maar het plan om hem daarna voor het gerecht te dagen heeft men, volgens betrouw bare waarnemers, laten varen en wel om twee redenen. Ten eerste vreest men dat Soekarno, die een virtuoos voor de microfoon is, het proces dal dan ongetwijfeld door de radio zou worden uitgezonden, zou gebruiken om alsnog steun onder het volk te verkrij gen. En vervolgens is men ook bang dat de president door zijn verklaringen mensen In moeilijkheden zou kunnen brengen, die nu nog hoge posten be kleden. Het bericht dat Soekarno alle macht aan Soeharto had overgedragen werd gisteren voor de radio bekendgemaakt door de minister van voorlichting. Mohammed Diah. De president zegt in de verklaring, die op 20 februari is ge dateerd, dat hij zich ervan bewust is, dat het huidige politieke conflict een einde moet nemen in het belang van land en volk en dat hij daarom de macht overdraagt aan Soeharto. Het stuk is pas gisteren bekrachtigd op een korte bijeenkomst met alle minis ters en de bevelhebbers van de strijd krachten in het paleis van de presi dent. Na afloop van de vergadering kwa men de ministers met verheugde ge zichten uit het, met prikkeldraad af gesloten, paleis. Gemechaniseerde le gereenheden hadden inmiddels strate gische punten in de stad bezet, waar het echter rustig bleef. Na kennisneming van persberichten dat president Soekarno zijn regerings bevoegdheden heeft overgedragen aan generaal Soeharto, heeft de woordvoer der van het ministerie van buitenland se zaken desgevraagd verklaard, dat de Nederlandse regering het Indone sische volk toewenst, dat de gevonden oplossing een bijdrage zal leveren aan de interne stabilisatie en aan het al gemeen welzijn. CHRISTCHURCH, 23 febr. (Reuter) De politie in de Nieuwzeelandse stad Christchurch zoekt een vrouw die verantwoordelijk wordt geacht voor een reeks aanvallen op oaoies. 'n de afgelopen drie maanden zijn zes zui gelingen die door winkelende moe ders in kinderwagens buiten waren achtergelaten min of meer ernstig toe getakeld MADRID 23 febr. (Reuter) - Een Spaanse bankier heeft een ooete van ongeveer tien miljoen gulden en drie jaar gevangenisstraf gekregen wegens illegale handel in vreemde valuta. De straf is opgelegd door een speciale rechter, die financiële misdrijven be handelt. Deze rechtszittingen zijn niet openbaar. is er dan toch van gekomen. President Soekarno heeft de macht overgedragen aan generaal Soehar to. Deze heeft nu de leiding over Indonesië tot daar volgend jaar al gemene verkiezingen gehouden wor den. Daarna zal het Volkscongres een nieuwe president moeten kiezen. Van Soekarno is niet veel meer over. De man die van ver voor de oorlog de meest prominente figuur was in de nationalistische beweging in zijn land, en die meer dan 21 jaar als president aan het hoold van de Republik Indonesia heeft gestaan, heeft zijn feitelijke macht moeten overdragen aan generaal Soeharto. Het is duidelijk waarom het zover gekomen is. Soekarno was te auto cratisch en te feodaal; hij besefte in tegenstelling tot vele anderen in zijn land de betekenis van de democratie niet. Daarbij kwam dat hij de eco nomie van zijn land op ontstellende wijze verwaarloosde, en meer aan dacht besteedde aan geldverslinden de prestige-objecten dan aan de op bouw. Ook zijn privé-leven, met vier vrouwen en vele vriendinnen, werd bem kwalijk genomen, als niet meer passend in deze tijd. Generaal Soeharto krijgt nu de feitelijke macht in Indonesië tot de verkiezingen van volgend jaar. In feite had hij die macht al geruime tijd, maar hij had te kampen met tegenwerking van de zijde van Soe karno bij het verwezenlijken van zijn ideeën. Aan dat dualisme is nu een einde gekomen. Soeharto hoelt nu van de zijde van Soekarno geen ob structie meer te vrezen. Zijn taak is een zware. De eco nomische situatie van Indonesië is nog verre van rooskleurig. Daarbij bestaat het risico dat het uitrangeren van Soekarno leidt tot binnenlandse moeilijkheden: Soekarno was een symbool van eenheid in Indonesië, en ook al had dat symbool zichzelf misschien wat overleefd, een ver vanger ervoor is nog niet direct voorhanden. De voortekenen voor Soeharto zijn echter gunstig. Hij heeft al veel be reikt; Indonesië beeft veel interna tionaal aanzien herwonnen in bet laatste jaar en zelfs de inflatie die nu al vele jaren voortduurt is wat afgeremd. Bovendien zal het nu niet meer mogelijk zijn Soekarno de schuld te geven van alles wat er niet goed is in Indonesië, zodat Soehar to wel gedwongen is te bewijzen dat hij het beter kan. Daarbij kan men bem, in bet belang van het Indo nesische volk, slechts bet beste toe wensen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1967 | | pagina 1