OM BILJART-TITEL LIBRE Wijnen enige concurrent Met techniek naar Doelman Te Brake reikt naar de top gezonde nachtrust verkwikt ontwaken drinken Schandaal van Chamrousse door regering gesust Buitenlandse ski-sterren boos weg Tom Okker bij laatste vier Misdragingen van ijshockeyers Luik Tennissers India bijna ronde verder UIT HANDBALSELECTIE 41 tm26februari u Franse zwemsuccessen in Australië DE TJJD VRIJDAG 24 FEBRUARI 1967 LIEROP, 24 febr. Reeds na de eerste dag van het toernooi om het Nederlandse kampioen schap ereklasse libre lijkt het on waarschijnlijk, dat Henk Scholte zijn titel niet zal prolongeren. In tegendeel: door het algemeen ge middelde van 500.00, dat de Eind- hovenaar na twee partijen van één beurt „draait", wordt er in de tot biljartzaal gemetamorfo seerde danszaal van café-restau rant Van Oosterhout veel eerder gesproken van een verbetering van het moyennerecord, dat reeds met 375.00 op naam van de titel houder staat. SCHOLTE .ongenaakbaar. geopendvan10-17uur en 19-22 uur zondag 10-17uur toegangf3.- U kunt gebruik maken van de voordelige N.Sregeling of de „2-dagen-Amsterdam" arrangementen JAN TE BRAKE AMSTERDAM, 24 febr. De man achter Stien Kaiser staat bekend als een specialist. Als een deskundige op het gebied van de schaatstechniek. Die technische zijde van het hardrijden op de schaats boeit hem geweldig. Als zijn pupillen over hem praten, wijzen zij alleréérst op dat punt. Gelukkig lachend: de nieuwe wereldkampioene op de schaats, Stien Kaiser, en coach Piet Zwanenburg. FRANS NYPELS Russische dames naar beker Ski-kampioene breekt been Tom O&t Scholte domineert (Van onze verslaggever! Concurrentie? In het Lieropse ge zelschap komt in feite alleen Tini Wijnen voor deze kwalificatie in aan merking. Maar ook het verschil tus sen hem en Scholte is dermate groot, dat ten gunste van de Ossenaar niet veel weddenschappen zullen worden afgesloten. Er was een tijd, dat het vrije spel met moyennes van rond de 50.00 vol doende was voor het behalen van in ternationale titels. Maar toen was ook het libre nog gebaseerd op een serie americain, die veel meer het karak ter had van een heel klein gespeelde kaderreeks. Goed ook toen bleef het trosje ballen aan een band, maar de variatie in stootbeelden was gro ter dan nu. Spelers als Scholte, Ver- vest en Marty hebben tegenwoordig aan één stootbeeld genoeg (als het lukken wil) om de drie ballen voor zichtig uit te drijven en de indruk te geven, dat er „niets aan is". Maar de beheersing van het materiaal, de controle op de spieren van pols en fcnderarm is daarbij zo groot, dat het voor anderen bijna of totaai niet te bereiken is. Het kerkdorp Lierop geniet verschil lende primeurs. Voor de eerste maal kan men hier kennis nemen van het spel der groten. Voor de eerste maal ook is er een speler, die het toernooi begint met twee partijen van één beurt en tenslotte is het ook voor het eerst, dat een van de biljarts is voor zien van een gerapareerd laken... En dat nog wel op een plaats (ca. vijftien centimeter uit een lange band), die voor het libre bijzonder belangrijk is. Maar ala, een kniesoor die daarop let. Zeker niet Scholte, die op dat bil jart gisteravond in enkele tientallen minuten de 500 vol maakte, nadat te genstander Van Hinthum de akiet- stoot had gemist. Tenslotte is het ge repareerde plekje slechts een fractie van dat deel van het laken, waar de Eindhovenaar de serie tot stand bracht en één stootje was voldoende, om de gevaarlijke zone te passeren, Deze reeks van 500 was nog weer be ter dan die uit de eerste ronde, toen Scholte moeilijk begon en moeilijk eindigde Maar ook toen tegen Jaap Ligt hart, die 's avonds Tini Wijnen zo ernstig bedreigde kon niets de sco ringsdrift beteugelen. En wellicht daarin schuilt het grote verschil met de overige spelers, die sneller beïn vloed worden door een wat ongeluk kig uitvallende carambole en dan de „roes" kwijt raken. Zoals Jaap Ligthart, die tegen Wij nen een serie van 802 scoorde, daarin een uiterst gevaarlijke eenbander meer dan ideaal produceerde, maar tenslotte toch de „roes" kwijt raakte Of Wijnen, die in de eerste ronde zijn belaagde, weloverwogen spel van het kampioenschap 71/2 etaleerde en feite daardoor niet „wegzonk", maar zichzelf hypnotiseerde, de bedaagdheid vergat en de nonchalance weer bin nenliet. Mede daardoor wankelde hij tegen Ligthart op de rand van de af grond. Buiten Scholte en Wijnen zijn er zo goed als zeker geen titelkandida ten. Alleen zij kwamen de eerste da gen ongeschonden door en hun ge middelden bevatten een duidelijke aanwijzing, alsmede een even duide- lijke veroordeling van de anderen, wier moyennes zich nog bewegen op het peil uit de tijd, waarover we in de aanvang schreven. Uitslagen eerste ronde: Rijvers 500 12 12 Buys 148 Roodenburg 343 10 Jacobs 500 10 Wijnen 500 4 Van Hinthum 49 4 Ligthart 12 1 Scholte 500 1 Tweede ronde: 10 Jacobs 380 Buys 500 10 Rijvers 373 11 Roodenburg 500 11 Wijnen 500 6 Lighthart 429 6 Van Hinthum 0 1 Scholte 500 1 Stand na de eerste dag: pnt. 1. Scholte 4 2. Wijnen 4 3. Jacobs 2 4. Roodenburg 2 5. Rijvers 2 6. Buys 2 ADVERTENTIE m persènenantos nog 2 dagen 12.33 50.00 125.00 500.00 38.00 45.45 71.50 00.00 500.00 500.00 100.00 44.00 40.14 37.95 29.45 ADELAIDE, 24 febr. De Austra lische wereldrecordhoudster Kathy Wainwright barstte in snikken uit, toen ze hoorde dat ze gediskwalificeerd was, tijdens de strijd om de Australische zwemkampioenschappen. Volgens de officials had K. Wainwright bij haar laatste wissel de wand niet aangeraakt. Nu werd de Francaise Claude Mandon- naud winnares op de 440 yards vrije slag in 4.48.4. De uitslagen luiden verder: 880 yards vrije slag heren: 1 John Bennet (Austr) 8.59.0: 220 yards vrije slag heren: Mosconi (Fr) 2.02.1 110 yards rugslag heren: 1. Reynolds (Austr) 1.05.0 220 yards rugslag dames: 1. Cristine Caron (Fr.) 2.33.2. 1 Alain Peter Schaatstrainer Piet Zwanenburg wars van alle eerbetoon (Van onze sportcorrespondent) DEN BOSCH, 24 febr. Het duel tussen de ijshockey teams van Den Bosch en Luik in het Bossche ijssta dion De Vliert is geëindigd in een re glementaire nederlaag van 8-0 voor Luik. In de beginfase zag het er niet naar uit dat de duizend toeschouwers getuige zouden worden van een ware veldslag. Door het onsportieve gedrag echter van de Luikenaren (vooral Tessiers en Lapointe maakten zich schuldig) openbaarden zich an derhalve minuut voor het beëindigen van de eerste periode reeds de eerste tekenen van een vuistgevecht toen Darling en Lapointe het met elkaar aan de stok kregen. Na een nogal rumoerig overleg in de kleedkamers werd na een half uur du rende pauze besloten om de strijd toch voort te zetten. Het bleek echter niet mogelijk om de nog resterende tweemaal twintig minuten normaal te laten spelen, want na enkele minuten, de score was inmiddels al 3-0 voor Den Bosch, waren het niet alleen bei de teams die nu in zijn geheel met elkaar op de vuist gingen doch was er inmenging van de sterke arm noodzakelijk. COLOMBO, 24 febr. India heeft in de eerste ronde van het Davis Cup toernooi (Aziatische zone) een voor sprong van 2-0 genomen op Ceylon door beide enkelspelen te winnen. De Indiase nummer eén, Jaideep Muker- jea, won gemakkelijk met 6-3 6-4 6-3 van Lasantha Fernando en Shivpra- lad Misra had eveneens weinig moei te met Kumara: 6-0 6-4 6-3. (Van onze speciale verslaggever) HENGELO, 24 febr. Het eer gevoel van de Twentse doelman Jan te Brake werd eind vorig jaar ernstig aangetast. De be gaafde speler van Olympia ont ving bij verrassing van het Ne derlands Handbal Verbond geen uitnodiging voor de trainingsbij eenkomsten van de jeugdselectie. De 21-jarige Te Brake heeft die teleurstelling sportief geïncas seerd. Niettemin zocht de Olym- piaan naar eerherstel. Hij slaagde in die opzet. Hij dwong de laatste weken zijn tegenstanders herhaal delijk groot respect af, waardoor na vijf competitiewedstrijden de aanvankelijk geblesseerde Ab Mastenbroek (veertigmaal inter nationaal) nog steeds op het twee de plan staat. Nuchtere Jan te Brake verklaart over zijn opmer kelijke prestaties: „Ik hoop dat mijn opzet lukt, want ik heb de keuze-heren van het NHV vanaf het begin van dit jaar van hun ongelijk willen overtuigen." Jan te Brake behoorde ruim een jaar lang tot de zaalhandbalselec tie, die zich voorbereidt op het wereldjeugdtoernpoi dat vanaf 4 maart in diverse plaatsen van Ne derland zal worden verwerkt. Te Brake: „Temeer, omdat ik beslist niet had verwacht, dat ik buiten de ploeg zou worden geplaatst, kwam de teleurstelling bijzonder hard aan. Ik meen namelijk dat ik echt niet de slechtste doelman bij de selecte was." Merkwaardig is echter dat de Twentenaar die begin januari op nieuw een uitnodiging kreeg voor de jeugdploeg, nu koppig weigerde in te gaan op de invitatie. Er stond in de brief, dat hij een weinig later aan het bestuur van het NHV zond, dat studie-redenen hem verhinder den het tijdrovende trainingssche ma af te werken. 'Dat was echter niet alléén de oorzaak van zijn af schrijving. Hij oordeelt: „De sfeer in de ploeg was slecht. Er heerste teveel verenigingsnijd onder de spe lers. Daarom was ik er ook liever niet meer bij." Vast staat op het ogenblik dat Olympia van het meningsverschil het meeste profijt heeft getrokken. De Hengelose vereniging heeft de onbetwiste opvolger van Ab Mas tenbroek ontdekt. Vooral in de thuiswedstrijd tegen Niloc, de titel kandidaat van d* hoofdklasse heeft Te Brake knappe prestaties gele- verd. Train er-coach Hans Horselen- berg zegt over dat treffen: ,,Een doelman levert zulke prestaties maar één keer per jaar." Horselen- berg meent vervolgens dat het fen dat er nog meer jongeren azen op de plaats van Te Brake een stimu lans voor hem is. Horselenberg- ,.Henk Drent (18) is ook zo'n talent- 'Ólympia verwacht over enige tijd bijzonder veel van hem." Doelman Te Brake zelf is er van overtuigd dat de laatste wedstiij- den van Olympia (AHC en Sittar- dia) voor hem van groot belang zijn geweest. „Ik heb meer zelfver trouwen gekregen. Ik ben in het veld rustiger geworden." De Twent se inkoper concludeert tenslotte: „IK' heb mijn top nog niet bereikt". De voorzitter van Olympia, de heer M. Sommer, onderstreept dit oor deel. „Te Brake is een talent. Dat staat onmiskenbaar vast. Hij moet niettemin nog veel leren. Vooral mentaal moet hij sterker worden. Als dat in de komende wedstrij den zou lukken dan staat het voor Ab Mastenbroek desondanks vast, dat Jan te Brake toch nóóit zal uit groeien tot een klasse-doelman voor het veldhandbalspel. „HU heeft namelijk wél een geweldig groot reactievermogen, maar aan zijn opstellen mankeert nog wel hei. een en ander. Bij zaalhandbal is die handicap niet zo erg. De ruimte is kleiner, dus de kans op correc tie van een fout groter." ADVERTENTIE n Zwitsers natuurprodukt versterkend moutvoedsel (Van onze speciale verslaggever) ZwanenburgEen heerlijke man. Technieken met Zwanenburg is een openbaring. Hij gaat tijdens de trai ning achter je rijden. Dan mag-ie niets horen. Je mag niet krassen, niet schrappen. Zijn ogen boren door je heen. Dat voel je. Andere trainers hebben dat allang overboord gezet. Die zeggen er niets van als de punt van je schaats over het ijs schraapt. Die maken geen opmerkingen als je je bovenlichaam niet helemaal stil houdt. Ome Piet is andersVoor hem is techniek een ijzeren wet". Piet Zwanenburg (53), Rotterdam mer, geeft toe i ,,Dat is zo. Techniek zie ik als de belangrijkste pijler waar op een wereldkampioenschap wordt gebouwd". Hij bracht er twee tot een dergelijke titel. Henk van der Grift in 1961 en Stien Kaiser, vorige week. Hij is er trots op. Hij wil er meer. En als hij de kans krijgt kómen er meer. Dat hangt meer af van de KNSB dan van hém. De KNSB moet de basis leggen via een guller finan cieel beleid. Geld op«tot de poort naar een toekomst, die voor (ie schaatssport (een visiö van Zwanenburg) nog on- gedroomde grenzen verbergt. Zwanen- burgs minder bekende en door hem voorzichtig geponeerde toekomstbeeld houdt rekening met een grote evolu tie. Volgens hem staat de schaats sport nu pas „aan het begin van een lange reis, waarin gevestigde reputa ties in ruïnes veranderen". Over zichzelf praten wil hij niet. Wél over vroeger, over zijn sportloop- baan. Over wielrennen bijvoorbeeld, naast schaatsen zijn tweede harts tocht. „Vroeger was het een algemeen aanvaard principe, dat een schaatsen rijder 's zomers op de .fiets moest kruipen. Dat deed je dan. Het ging goed of slecht. Mij ging het goed. Ik kwam in vertegenwoordigende ploe gen. Ik werd geselecteerd voor het wereldkampioenschap. Een keer zelfs werd ik gekozen in een Olympische ploeg. Ik heb toen niet meegedaan, omdat mijn werkgever, die niets voor sport voelde, mij weigerde vrij te geven." Schaatsen deed hij ook. Piet Zwanenburg, nü een forse man met een tanende huid en grijzend haar, vertegenwoordigde Neder land tijdens de strijd om de Europe se schaatstitels in Riga. Over zijn werk nu, als coach van de damesploeg, en in een recenter verleden, als trainer van de heren, wandelt hij luchtig heen. „Ik ben niet alleen verantwoordelijk voor de suc cessen van Stien Kaiser", weert hij af als het loon van drie jaar coaching aan de orde komt. Stien Kaiser noemt hem „een moordvent, waaraan ik al les heb te danken". Henk van der Grift karakteriseert de man achter v zijn wereldtitel „als een bekwame man, een goede trainer". Henk van der Grift zegt meer: „Een lieve man, die, als hij met de huidige herenploeg zou moeten werken, niet tegen de spanningen zou zijn opgewassen." Ve len delen deze mening. „Een lieve man, een wijze coach, een vader voor de schaatsers". Een oud-pupil: „Als je met Piet Zwanenburg aan je con ditie werkt (en dat doet zelfs Kees Verkerk dikwijls onder leiding van de Rotterdammer), dan knap je niet af. Zijn training duurt dan wel langer, soms wel drie uur, maar je blijft met plezier werken. Ik heb conditie-oefe ningen meegemaakt, waarbij ik na een half uur met de tong over m'n schoenen liep. Dat is vreselijk Het bekoelt de liefde voor de schaats sport Laten we eerlijk zijn, training is éen moeilijk punt voor elke coach. Zwanenburg doseert zijn stof Y°°r' zichtig. Hij ziet gewoon dat psycholo gische breekpunt van afknappen aan komen, zodat je een volgende keer met hetzelfde plezier aan het werk 8 Men noemt hem een vader. Zwanen burg snapt niet waarom top sporters hun harten bij hem uitstorten. ,,lk kan luisteren", probeert hij te verkla ren. Het geheim is daarmee slechts ten dele ontsluierd. Er is meer. Piet Zwanenburg is emotioneel met zijn pupillen gebonden. Dat valt niet te verklaren. Ook niet met zijn eerlijke getuigenis: Wellicht komt het omdat ik vroeger als wedstrijdrijder veel te kort ben gekomen. De anderen kun nen beginnen waar wij gestopt zijn, maar dan op een betere manier dan vroeger." Zwanenburg heeft gewoon een open karakter. Hij trekt als een magneet omdat hij uit ervaring v<jel van de schaatssport afweet en omdat hij geduldig en betrouwbaar is. De buitenwereld, maar ook zijn vroegere pupillen, schilderen hem daarom als „lief" in de goede zin van het woora. Wie schetst hun verbazing toen zij de goede ome Piet" na de strijd om de Nederlandse titel voor dames boos zagen. Kwaad op de bond, omdat zijn rijdsters niet voor „rol" werden aan gezien. Omdat de KNSB, weer scher mend met een zwakke financiële po sitie, de rijdsters niet naar het bui tenland wilde sturen om zich voor te bereiden op de ontmoeting met de wereldtop. Het schijnt zelfs, dat Piet Zwanenburg toen driftig met zijn por- j tefeuïlle zwaaide en dreigde zijn werk voor de KNSB neer te leggen. Het schijnt, want Zwanenburg valt de bond niet aan. Hij is „lief" voor de KNSB en hij schudt afwerend zijn markante kop, als „oud zeer" op de proppen komt. „Dat moet nou eens uit zijn. De bond wordt veel te scherp aangevallen in bepaalde ge vallen. Dat is niet juist". Diezelfde bond liet Piet Zwanenburg in 1962 als een steen vallen, toen de prestaties van de kernploeg wat minder hoog uitvielen dan het seizoen daarvoor. Het typeert Piet Zwanenburg, een be scheiden man, die graag in de scha duw blijft als er te jubelen valt. Die moeilijkheden heeft gekend, maar die deze narigheid in het belang van „zijn jongens en meisjes" gedwee slikte. Piet Zwanenburg is een man, die oog heeft voor de „ziel" van de aan zijn zorgen toevertrouwde mensen. Dat is in de doorbraak van de „bik kelharde" topsport wellicht een ver ouderd verschijnsel. Het stempelt hem wél tot de ideale trainer van de da mesploeg. En van de jeugd, die in groten getale bij hem tramt, s Zo mers en in de winter, tussen de sta tige eiken van het Rotterdamse Kra- lingse Bos of op de kunstijsbaan Jaap Eden in Amsterdam. Hij bracht de nu verguisde Rudi Liebrechts op het ere-podium. Ingewijden noemen Lie brechts het proto-type van de „stal Zwanenburg". Een gave atleet met een perfecte conditie en met een wel haast ongeëvenaarde techniek. Maar Liebrechts mist dat, wat hem tot we reldkampioen maakt. Noem het men tale hardheid, het kan ook iets an ders zijn, dat is zelfs, zo bleek, voor Piet Zwanenburg nog een geheim. „Kijk, wereldkampioenschappen haal je niet in de daarvoor aangewezen twee dagen. Er ligt óók nog een nacht vóór en een nacht tussen. Er is ook nog de tijd vóór de start. En die daar na. Als de wanhoop op die momenten toeslaat, ben je gezien, zoals dat in wielertermen heet. Dan is al je voor bereiding voor niets geweest, kijk nou naar die Russinnen in Deventer. Vanaf het moment dat wij kwamen, waren zij onrustig. Verborgen zij hun bedoelingen, ik kon dat zien want ik had speciaal een hoekkamer genomen om ze in de gaten te houden. Met dit soort zaken kun je de meisjes inspireren. Niets werkt beter dan te weten, dat je tegenstanders in opper ste verwarring zijn." Piet Zwanenburg wordt op de schouders getikt. Hij moet mee naar een met bloemen opgesierde kamer op de Jaap Edenbaan. Stien Kaiser moet gehuldigd worden en dus ook Piet Zwanenburg. Hij heeft er een aangeboren hekel aan, maar hij volgt de dwingende hand gedwee. Het hoort erbij, had hij eerder gezegd. „Als ze maar begrijpen, dat ik met de man ben, die de huldiging ver dient". t (Van onze correspondent) PARIJS, 24 febr. Wat in de Franse sportrubrieken met uitlo- pers tot in de politiek en in de internationale pers het „schandaal van Chamrousse" is genoemd, is tegen de verwachting in niet de moeite van regeringsaandacht waard gevonden. Dat blijkt tenminste uit hetgeen door de staatssecretaris van Informatie, de heer Bourges, na af loop van de wekelijkse minister raad is verklaard. „Een zaak van lokaal belang, een kwestie van ka mers en huisvesting. Een weder waardigheid. Waarom zou de rege ring in een zaak van deze orde tus sen beide komen?" De zaak leek niettemin van voldoen de omvang om te spreken van „gevaar dat de Olympische winterspelen van 1968 aan Grenoble onttrokken worden". En een bezadigd blad als Le Monde gewaagde In een commentaar op de voorpagina van „De slag in het buiten land toegebracht aan de reputatie van gastvrijheid en fair-play" van de Fran- JCort samengevat behelsde het ge ruchtmakende gebeuren het volgende Te Chamrousse. in het gelijknamige bergmassief ten oosten van Grenoble, waar over een jaar het onderdeel skiën van de Olympische winterspe len zich moet afspelen, werd afgelopen week de zogenaamde internationale skiweek gehouden. Een generale repe titie dus voor de ski-Olympiade met deelname van de diverse voor de Olympiade in aanmerking komende na tionale ploegen. Het grote festijn had vrijdag j.l. moeten aanvangen en de ploegen uit het buitenland waren reeds sinds maandag ter plaatse. Donderdag in de namiddag gaven de Oostenrij kers er onverbiddelijk (zij het niet hele maal onverwacht) de breuk aan, pakten hun koffers en namen de trein. Terug naar Tirol. De Zwitsers en de Duitse ski-ploegen verklaarden zich met de Oostenrijkse solidair en haastten zich eveneens uit Chamrousse weg. De opgegeven redenen van deze Oos tenrijks-Zwitsers-Duitse desertie wa ren: de slechte huisvesting en de on voldoende staat waarin de pistes ver keerden. Doorslaggevend was echter de eerste rede Terwijl de Franse ploeg heel gerieflijk was gehuisvest in het beste hotel nan de plaats, waren de buitenlandse skiërs en hun begelei ders blijkbaar zomaar lukraak onder gebracht. Naar de klachten luiden: met drieën of vieren in bedden boven elkaar op een slecht geventileerde ka mer of zelfs met z'n veertienen Op een slaapzaal met slechts één enkele wasgelegenheid De buitenlandse ploegen en hun be geleiders, de Oostenrijkers voorop, ge waagden van discriminatie en gingen zelfs zover te verkondigen dat de Fran se organisatoren in hoofdzaak dus het Olympisch .organisatie-comité de buitenlandse ploegen slechts als „twee de rangs" beschouwden. To'en het don derdag, terwijl Oostenrijkers, Zwitsers en Duitsers al bezig waren hun bagage te pakken, in eens wél mogelijk bleek om als ze blijven wilden, hun een vol komen passende huisvesting te bezor gen, was het te laat. De Oostenrijkers concludeerden er alleen maar uit dat het dus trechnisch van de aanvang af ook gekund had. Maar inmiddels was het conflict, of de réi zo men wil psychologisch ook anderszins nog veel venijniger geworden. Van Franse zijde was overduidelijk geïnsinueerd dat die opstand van de Oostenrijkers zijn werkelijke oorzaak vond in niet te verkroppen misnoe gen over de nu al jaren durende su prematie van de Franse ski-presta ties. Waar tegenover van Oostenrijkse zijde werd gesteld: „Wij Oostenrijkers kunnen heus wel tegen ons verlies. Maar gij Fransen kunt blijkbaar niet tegen Uw winst" Hierbij moet echter onmiddellijk worden aangetekend dat deze vergiftiging van de betrekkingen zich niet uitstrekt tot de skiërs zelf. Killy, de grote ster van de Franse mannelijke ploeg, verklaarde toen hij de Oostenrijkers, Zwitsers en Duitsers uitgeleide deed dat hij in hun geval precies zo zou hebben gehandeld. f De aanstichters van de kwalijke si e. zijn vooral te zoeken onder de b leidende „officials"; volgens de e5fr Franse pers onder de Franse ■•fe cials". die ronduit parasitisme vei j(l ten is. En aangezien het land nc\,0ot een felle verkiezingscampagne -~~,.sIoe of tegen De Gaulle en het gaub ^fi bevindt, is „het schandaal „j* Chamro.usse" onvermijdelijk ook 0,r in terecht gekomen. Zo schreef r>e pr afhankelijk socialistische blad bat" in een hoofdartikel dat ,."e ditionele Franse chauvinisme a3ri' ouds een der nationale kwalen gewakkerd als het wordt door de ey.' listische filosofie, steeds meer deep, ken van xenofobie begint te pe- zoals de affaire van Chamrousse wijst". wrtes' En de ..Courrier des Democr gil de verkiezingskrant van Jean L nuets democratische centrum, „jet' met het volgende,,De morele -ppir»' laag die Frankrijk zojuist JoP?' rousse door zorgeloosheid en de je PRAAG, 24 febr. De Russische club Daugawa Riga heeft de eerste finalewedstrijd om de Europese bas ketbalbeker voor landskampioenen (dames) tegen Sparta Praag met 56-41 gewonnen. De ruststand was 27-26 voor Riga. De Russische dames zijn met de thuiswedstrijd voor de boeg sterk favoriet voor het winnen van de beker. SCHRUNS/TSCHAGGUNS, 24 febr. - De Oostenrijkse Olympische kampioene in de afdeling, Christl Haas, heeft tij dens de training voor de Oostenrijkse skikampioenschappen op de hellingen van het Hochjoch in de buurt van Schruns/Tschagguns een zware val ge maakt. De 23-jarige Oostenrijkse ski loopster kwam zo ongelukkig terecht dat zij haar dijbeen brak. I \J M.OOC- Ul/U i 111 heid heeft geleden versterkt ons 0i wil om een politiek van valse heid en bedrieglijk prestige vangen door meer gezond ver ^ger overspannen prikkeling door „gjijK' deugd, ijdelheid door meer wer heidszin" PARIJS, 24 febr. „tioU* vierde geplaatst voor de intei cii»P{ le Franse indoortenniskampioens pen, heeft de halve finales va^ ,0 heren enkelspel bereikt. Hij sW te de kwart eindstrijden zijn FraW^t» genstander. de als vijfde gePjJ. tf. Frangois Jauffret, slechts een s g.i en won met duidelijke cijfers: 4-6 6-0. VeL Behalve Okker plaatsten zwn 6 der nog de Deen Jorgen VU} 'pVZ Tsjech Jan Kodes en de Brit n Wilson voor de halve finales heren enkelspel. Jorgen Ulricn voor een sensatie toen hij de ai de geplaatste Fransman Pie ryjjésw ■mon uitschakelde. Ulrich o gtl zijn tegenstander volkomen e goa A straight sets: 6-3 6-3 8-6. J had vijf sets nodig om de D gp a Edward Hedelund °P d5n,K De ?je krijgen (4-6 6-4 1-6 M);egvl«Sr Bobby Wilson tenslotte lop »U,. Duooy w ilouiTcie met 6-4 6-3 12-10 over de Tsje kal.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1967 | | pagina 10