DE MAASBODE Verzet in linkervleugel AR tegen VVD BEKROONDE SCHILDERS BIJ KONINGIN n; Vandaag ÖE TIJD i Vrijmoedig commentaar Schenk en Verkerk bevestigen klasse Koningin draagt Javazee5 over Vervolging in zaak-Brocades VAN ALPHEN tel: 111733* Amerika verhevigt oorlog in Vietnam CHEST hoestbonbons SPECULATIES OVER NIEUWE KABINET border de maasbode GESCHENK VAN MARINE Beursnotering Van Gelder is opgeschort Vraagstuk van celibaat toch op concilie Jongen bij ruzie doodgebleven SST •3 JBB— WERELDRECORDS VERPULVERD 55 Voor nieuws uit en over Rotterdam en omgeving zie pagina 6 aton Otterdam, maandag 27 februari 1967 STORMACHTIG 122e JAARCANG No. 39564 lrifo^ HAAG, 27 febr. De ligt atie-arbeid van dr. Zijlstra Stjj y°or enkele dagen vrijwel Öe terdag, na het bezoek van ^ijlstra aan de koningin, W0e "ekend dat de informateur van r^aS de fractievoorzitters Otitv P' WD, AR en CHU zou tijf, angen. In die tussentijd wordt 1)p2o a^ndacht opgeëist door het We* van de Britse ministers 1e 'Jsop en Brown< 2ij kwamen in !°P van zondag aan en zouden met het demissionaire 'bet besprekingen voeren over toelating van Engeland tot k EEG. Morgen moet dr. j^ptra in zijn functie van (de- Oj^ionair) minister van Finan- :'en een aantal dringende zaken gadelen 18 pagina s DIRECTIE: r- W. A. M. van der Kallen HOOFDREDACTIE: J. M. Lücker dis. A. J. Cuppen 3sE tud/de maasbode Namen ü*r In het zachte lenteweer poseren de vier schilders, die in aanmerking komen voor een koninklijke subsidie in de sector vrije schilderkunst, samen met de koningin op het gazon van paleis Soestdijk. Met hun bekroonde schilderijen werden zij daar zaterdag ontvangen. Het zijn v.l.n.r. Th. Schuurman, F. M. Calon, J. H. Westein en A. C. Klop. engelse snijcaramels van Falstaff, restaurant van het Rijnhotel Rotterdam ivm niet duur wel heerlijk INZELL, 27 febr. Op het ideale ijs van Inzeil hebben Kees Verkerk, de wereldkampioen, en Ard Schenk wereldrecords ver pulverd. Dit recordfestijn, zater dag ingezet met de verbetering van de persoonlijke tijden op de i Financiën en economies ROTTERDAM, 27 febr. Om| de nagedachtenis te eren van de gesneuvelde marinemannen, die in de oorlog op zee de dood von den, hebben de hoofdbesturen van de vereniging van marine-officie ren en van de vereniging van be roepsschepelingen der zeemacht een reddingboot geschonken aan het reddingswezen op de Neder landse kust. De Slag in de Javazee, het meest dramatische gevecht van de Koninklijke Marine, waarin meer dan 850 marinemannen zijn gebleven, vormde het centrale symbool in deze actie. De red dingboot heeft de naam „Java zee" gekregen. Koningin Juliana was vanmorgen, precies 25 jaar na de Slag in de Javazee, naar Rotterdam gekomen om de nieu we boot officieel de naam te geven. sprint, reikte tijdens de ritten op de 3000 meter naar een adem benemend hoogtepunt. Chemisch reinigen? Uw kostbare kleding is waard!!! DE TIJD Veel bewolking. Tijdelijk regen. Krachtige tot harde wind, aan vankelijk hard tot storm tussen Z en ZW. Weinig verandering in temperatuur. ZON op: 07.32 onder: 18.15 - N MAAN op: 22.20 onder: 08.50 Zijlstra werkt aan Voorlopig program atl O* "ize parlementaire redacteur) Zijlstra zal zich deze week zo- '°PiglTlet het opstellen van een voor as r5eseringsprogram bezighouden ^0 do personele samenstelling 3-3-26 kabinet. De zetelverdeling M enV°0r respectievelijk KVP, VVD ri oliritj staat wel vast. Voor de daarh^an de departementen met 1J behorende namen doen tal -henti. gerjpj 'ntig mensen, die op eni- de wijze betrokken waren bij 0 gebeurtenissen rond de moord President Kennedy, en van 6j,e rnen mag* aannemen, dat ze s,^éér van konden vertellen, zijn led de fatale daS in Dallas over- ke]fV doorgaans onder beden- hka omstandigheden. Een Ame- of ri .i°urnalist vraagt zich af, V[6n° "jst niet nóg langer wordt. öagina 38 beschouwing op 'Eendt W Pn9e en Anna, in Amsterdam expose- Kol ja, Caja en Glisic, Joegoslaven, vertegen van een jeugdig volk. r0j üebutant speelde een grootse de ln de zege van PSV op het met A.j ®edachten bij Dukla verkerende btjef' Sparta kreeg een hoopvolle Miei. uan de "rebel" Laseroms uit bis„ a' terwijl elf GVAV-ers re- "eerden Uit tpr.n in Sittard door het veld bgja loPen. Dit zijn enkele van de ■tyeek ®r'jke feiten van dit sport ende, waarvan uitgebreid ver- ln onze sportbijlage. en ^TOREN: Rotterdam, Schiedam- vest ui Tel. redactie en admi- 17 Ja',e: 14 20 11; redactie na Gir:° uur: 14 21 14 Postbus 723. 2 28 84° V De Amsterdam: afdeling lezersservice Ao~ uur' tel' 110 - 14 28 10. BONNEMENT: per week f 1,_ l|e7malnd f4'40 Wa" 1 februari fva 1' per kwartaal f 13 JTJ april 1967 af), exclusief entuele incassokosten. ADVERTENTIES: De TSnt Per mi"'meterhoogte; 95 Pehele oplage cent per millimeterhoogte; Co .Cent voor femikeberichten. ntracttarleven op aanvraag. van lijstjes met „mogelijkheden" de ronde. Zij hebben slechts één ding ge meen: de naam van dr. Zijlstra zelf als minister-president. Bij de KVP, 'hoewel de grootste partij, levert die post geen moeilijkheden op. Drs. Schmelzer heeft vorige week gezegd, dat er op dit punt geen rivaliteit be staat tussen de christelijke partijen en dat de KVP dr. Zijlstra als „de beste man" beschouwt. Voor het overige zijn er meer na men beschikbaar dan er departemen ten zijn. Behalve dr. Zijlstra worden het meest genoemd: voor de KVP de heren dr. Hoefnagels (Financiën), mr. Luns (Buitenlandse Zaken), mr. Aal- berse (Verkeer en Waterstaat), ir. Lardinois (Landbouw), De Jong (De fensie), prof. Steenkamp (Soc. Zaken), drs. Van Son (nieuw departement Re gionale Ontwikkeling), mr. Bot (Ont wikkelingshulp) en mej. dr. Klompé (Onderwijs). Bij de VVD de heren mr. Toxopeus (Binnenl. Zaken), mr. Geert- sema (Justitie), prof. Witteveen (Econ. Zaken), Keyzer (Verkeer en Water staat). Voor de AR de heren mr. Bies heuvel (Buitenl. Zaken), Roolvink en prof. de Gaay Fortman (Soc. Zaken), drs. Bakker (Econ. Zaken of Binnenl. Zaken), prof. Diepenhorst (Onderwijs) mr. Aantjes (Volkshuisvesting. Voor de CHU mr. Beernink (Binnenl. Zaken) drs. Tilanus (Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk), mr. Scholten (Justitie). De naam van drs. Schmel zer, fractievoorzitter van de KVP, komt in deze lijst niet voor. Van hem is bekend, dat hij geen ministerspost ambieert. Met deze (en andere) namen wordt in Den Haag met veel animo een poli tiek ,,mens-erger-je-niet" gespeeld: A schuift naar B, B moet drie plaatsen terug, C moet opnieuw beginnen. Naar wordt aangenomen heeft dr. Zijlstra zelf zijn keus nog niet bepaald. Wat betreft het programma staat de informateur voor de opgave aan de deelnemende partijen een inzicht te geven in de verdeling van het over heidsbudget over de departementen. Zelf heeft de informateur deze verde ling „een zorgvuldige en tijdrovende arbeid" genoemd, die hij liever aan het komende kabinet wil overlaten. KVP en AR hebben echter in hun ant woord aan de informateur op het me morandum duidelijk gemaakt, dat de hoofdlijnen van de verdeling in over leg met de fracties moeten worden vastgesteld. Onderwerpen die daarbij zeker aan de orde zullen komen, zijn: volkshuisvesting, defensie en ontwik kelingshulp. In het weekeinde heeft een hoofd artikel van dr. Bruins Slot in het (AR) dagblad Trouw sterk de aan dacht getrokken. Dr. Bruins Slot kan worden beschouwd als een van de ex ponenten van de groep binnen de AR, die steeds een samenwerking met de PvdA heeft voorgestaan. In het hoofdartikel toont hij zich ook nu niet gelukkig met de keuze van zijn partijgenoot Zijlstra ten gunste van de VVD. Samenwerking van de christe lijke partijen met de VVD wordt „een griezelige zaak" genoemd. Het gaat bij het beleid in de komende jaren om dezelfde structurele vraagstukken die bij het optreden van het kabinet-Cals aan de orde waren. „Zij zijn niet tege lijk met het verdwijnen van het kabi net-Cals verdwenen", schrijft dr. Bruins Slot. Hij meent dat de VVD de structurele problemen niet ziet of ze van minder belang acht. Dr. Zijl stra heeft zijns inziens terecht de lengte berekend van de polstok, die de mogelijkheden aangeeft voor de overheidsuitgaven in de komende pe riode. „Maar het is niet alleen een kwestie van wat je kunt, maar van wat je wilt", aldus het hoofdartikel in Trouw. „Over welke sloot wil je springen?" Dr. Bruins Slot besluit: „Men kan zeggen, dat men bij een samenwerking met de PvdA ook be paalde moeilijkheden zal hebben. Dat is waar, maar voor een christelijke partij, die voor zich een bepaald so ciaal-politiek beeld heeft geschapen, kan het er alleen maar om gaan dat zij dat tot geen prijs verloochent. Zij zal moeten staan voor haar antwoord op de roep om een echt de mensen toesprekend beleid". 'Pi r ADVERTENTIE ADVERTENTIE Uit onze internationale keuken: Deze week Franse gerechten (Van onze verslaggever) (Van onze verslaggever) AMSTERDAM. 27 febr. Op de Amsterdamse effectenbeurs zal van daag geen notering worden opgemaakt in de gewone aandelen, de virer pro cent preferente aandelen van de 43lt procent converteerbare obligaties Ko ninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen. Ter beurze verwacht men dat 'Van Gelder vandaag met een medede ling zal komen, die zoveel invloed kan hebben op de koers van aandelen en obligaties, dat de notering is opge schort om het nieuws eerst algemene bekendheid te geven. H stopzetten van de notering in Van Gelder wordt in verband gebracht met de pklannen voor een drastische reorga nisatie, waarmee men bij het papier concern al geruime tijd rondloopt. Al in 1965 heeft een Canadees raadgevend ingenieursbureau, gespecialiseerd in de papierindustrie, een onderzoek inge steld naar het produktie-apparaat. Een eerste uitvloeisel van dit onderzoek, dat later nog nader is uitgewert en thans geheel is afgerond, was het vertrek van vier Van Gelder-directeuren per 1 april van dit jaar. De twee overblijvende di recteuren hebben zich een ingrijpende wijziging van de structuur van de onder neming ten doel gesteld. De leus is kostenbesparingen, waarbij niet zal worden geschroomd onrendabele be- drijfseenheden stop te zetten. (Van onze verslaggevers) i Via een betrekkelijk bescheiden ac tie, voornamelijk onder het marine personeel, is een bedrag bijeen ge bracht van 205.000,-, yeelal door vrijwillig toegestane inhoudingen op het tractement. Gepensioneerden en niet meer actief dienenden droegen even eens bij, terwijl velen ongevraagd soms spectaculaire giften schonken. De „Javazee" is een grote motorred dingboot, 54 ton, 21 meter lang en met een vermogen van 400 pk. en' be- nedendeks alleen al ruimte voor onge veer honderd schipbreukelingen. De bouw van het schip is mede tot stand gekomen door samenwerking met de Koninklijke Zuid Hollandse Maat schappij tot redding van schipbreuke lingen. Om te benadrukken dat de ac tie gericht is op het reddingswezen langs de gehele Nederlandse kust is aan de Koninklijke Noord- en Zuid- Hollandsche Re-ddingmaatschappij een gift van vijfduizend gulden toegezegd. Vanmorgen was de „Javazee" afge meerd bij de Koninklijke Roei- en Zeil Vereniging „De Maas", waar de ko ningin om kwart voor elf arriveerde. Zij was vergezeld door onder meer kapitein-luitenant ter zee H. E. Ram- bonnet, adjudant van de prins der Ne derlanden en zij werd begroet door mr. J. Klaasesz, commissaris der ko ningin in de provincie Zuid-Holland, door burgemeester Thomassen en door mr. J. Th. van Munster van Heuven, president-directeur van de koninklijke Zuid-Hollandsche maatschappij tot red ding van schipbreukelingen. In de serre van „De Maas" werden tal van figuren uit kringen van het reddingswezen en van de marine aan de koningin voor gesteld. In de grote zaal boden vervolgens vliegtuigmaker-konstabel A. J. Kuper en marvaschrijver N. J. A. Mol de koningin twee cheques aan, één van 202.963,20 en één van 5.000,-. Daar na verrichtte de koningin de officiële handeling. Het eerbewijs „joelend" werd gebracht door de bemanning van de ondiepwatermijnenvegers hr. ms. Van Hamel en hr. ms. Bussemaker. Na bezichting van het schip vertrok dit, geescorteerd door genoemde mij nenvegers naar Breskens, verliet de koninging Rotterdam weer. Tijdens de bijeenkomst stelde vice- admiraal A. H. J. van der Schatte Olivier in de „verantwoording" van de gift, dat boekstaven van de meest markante gebeurtenissen uit de tweede wereldoorlog en daarna, geen recht kan doen wedervaren aan de aaneen schakeling van kleine gebeurtenissen d juist elk voor zich van de individuele mens de hoogste inspanning en opof fering hebben geëist. Daarnaast bleven vele gebeurtenissen onbeschreven van mensen die vermist zijn en van dege nen die niet zijn opgevallen, die in stilte hun plicht en méér deden. Uit eerbied voor al diegenen werd het initiatief genomen om de reddingboot Javazee" t eschenken hetgeen veel weerklank heeft gevonden bij de twee personeelsverenigingen. Schipper Van den bbroecke gaat het bevel voeren over de nieuwe reddingsboot, die door de heer Van Heuven gaarne werd aan vaard „niet als een monument van brons of steen te land, maar als een monument te water tot hulp aan alle zeevarenden. Namens de directie van de werf, die de korte levertijd als grootste moei lijkheid van de opdracht het hoofd had weten te bieden, werd eveneens een cheque overhandigd. ASSEN, 27 febr. De rechter-com- missaris in Assen, mr. A. Berkhout heeft meegedeeld dat er in de Broca deszaak thans voldoende materiaal is verzameld om tot vervolging over te gaan. In juni 1966 verloren vier patiën ten van een Eindhovens ziekenhuis het leven door toediening van een veront reinigde infuus-vloeistof, die was ver vaardigd bij de pharmaceutische fa briek Brocades-Stheeman te Meppe-1 Mr. Berkhout zei dat het ook tijd werd dat deze zaak tot een eind wordt gebracht. „Het is echter aan de offi cier van justitie verdere stappen te ondernemen". Dat wereldrecord, in handen van Ard Schenk (4.26.2), was een fel begeerd object voor alle rijders. D'e Noor Svein Eric Stiansen was de eerste die een echte poging ondernam. Hij faalde. Na hem kwam Peter Nottet, die er ook niet in slaagde het doel te bereiken. Toen kwam Verkerk. Hij startte wat zwak, maar na 1000 meter kwam de cadans met rondjes van 34 seconden. In Inzeil hielden ingewijden de adem in toen de klokken stopten. Verkerk was 4.3 sec. sneller dan destijds Ard Schenk. Nie mand verwachtte dat de Noordholland se rijder er een passend antwoord op zou weten te vinden. Ard Schenk bleek in staat nog sneller te rijden Hij boekte tenslotte een winst van een halve seconde, waarmee hij zijn wereld record heroverde. Waarmee bovendien de geweldige suprematie van de Neder landse hardrijders weer werd aange toond. De volgende dag nam Verkerk wraak. Hij roffelde op de 1500 meter zo snel over het toen nog niet door de warme Föhn aangetaste ijs, dat het wereld record met 2.3.9 op zijn naam werd ge schreven. Schenk, die halverwege de 1500 meter een seconde op het schema van Verkerk had gewonnen, werd in de laatste honderden meters opnieuw van een verbetering afgehouden om dat de omstandigheden ongunstig wa ren. De strijd op de 5.000 meter leverde wel een wereldrecord op (voor Ver kerk), maar deze verbetering was, ge zien tegen de achtergrond van de triomfen eerder die dag, niet opzien barend, Verkerk had echter ook de pech dat hij toen tegen de stroeve baan moest optornen. Zie voor uitgebreide reportages over die recordjacht onze sportpagina. (Van onze verslaggever) AMSTERDAM, 27 febr. Het Ne derlands episcopaat zal een uitvoerig onderzoek instellen naar de proble men die zich op het gebied van celi baat en geloof bij de priester voordoen. Ook zullen zij contact opnemen met anderre kerkprovincies alvorens zij hun beleid daarop gaan baseren. In afwachting van nadere medede lingen die de kardinaal 13 maart zal verstrekken over de ambtsvervulling van de priester, ontstaan hier en daar geruchten over wat bisschoppen van pl /van kan in de huidige kerkrechtelijke situatie geen sprake zijn. Bovendien willen de bisschoppen uitvoerig gedocu menteerd zijn over de werkelijke pries tersituatie. Het zou wel in de bedoeling van de bisschoppen liggen het gehele vraags van de ambtsvervulling van de pries ter aan et pastoraal concilie ter be spreking voor te leggen. (Ongecorrigeerd) Kernproeven VS WASHINGTON, 25 febr. (Reuter) De Verenigde Staten hebben donder dag in de woestijn van Nevada twee ondergrondse kernproeven gehouden, zo deelt de commissie voor atoom energie in Washington mee. ADVERTENTIE SAIGON, 27 febr. De strijd in Vietnam zal volgens gezaghebben de Amerikaanse bronnen op het slagveld beslist worden en niet aan de conferentietafel, nu blijkt, dat Ha noi alle vredesvoorstellen maar blijft verwerpen. De Amerikanen zijn dit weekeinde in derdaad lot eei mtensivering van hun aanvallen op Noord-Vietnam overge gaan. Amerikaanse oorlogsschepen heb ben zondag voor het eerst vanuit de Golf van Tonkin spoorwegdoelen in Noord-Vietnam beschoten. Volgens een Noordvietnamees protest bij de Inter nationale Controlecommissie zijn hierbij dichtbevolkte gebieden getroffen. De Amerikaanse luchtmacht heeft order gekregen mijnen aan te leggen in de rivieren in het zuiden van Noord- Vietnam. Beide maatregelen, het inzet ten van scheepsgeschut en het mijnen- leggen, zijn bedoeld om de aanvoer van Noordvietnamees materiaal naar Zuid- Vietnam te belemmeren. Een derde verhevigingsmaatregel van de Ameri kanen bestaat uit het inzetten van zwa re artillerie De pogingen op diplomatiek niveau een toenadering tussen Washington en Hanoi tot stand te bregen gaan al met al onverminderd door. De Canadese minister van Buitenlandse Zaken, Paul Martin, deelde zaterdag mee, dat zijn land een diplomatiek kanaal met Hanoi heeft geopend. Hij zag mogelijkheden via de Internationale Controlecommis sie, waarvan behalve Canada ook India en Polen lid zijn. Polen voelt echter, aldus minister Martin, nog niet veel voor een initiatief. Inmiddels is de Vietcong in Zuid- Vietnam ook nog altijd zeer actief. Dat heeft de Amerikaanse bezetting van de basis Da Nang ondervonden toen de Vietcong deze grote luchtmachtbasis plotseling met mortieren begon te be schieten. Door slecht gericht vuur, werden naar schatting honderd bur gerhuizen volkomen vernield, tevens werd de communicatie-installatie van de basis vernield, terwijl tevens vier vliegtuigen op de grond in brand wer den geschoten. Het aantal slachtoffers bedraagt: 42 doden (waarvan 11 Ame rikanen en 102 gewonden (waaronder 32 Amerikanen). We willen er geen geheim van maken dat we nogal sceptisch staan tegenover de vele verhalen die korlr geleden zijn opgedoken omtrent de moordaanslag op president Kennedy. Vooral de James Bond-achtige theo rie dat een aantal getuigen stuk voor stuk uit de wereld geholpen wordt, doet weinig geloofwaardig aan. Wie het Warren-rapport gelezen heeft moet onder de indruk geraakt zijn van het snelle, degelijke en veelom vattende onderzoek dat deze com missie van juristen heeft verricht. Als de hoogste rechters voor het leven benoemd van s werelds machtigste staat zich zouden lenen tot hand- en spandiensten aan aller lei duistere elementen, die er op uit zouden zijn de waarheid omtrent de dood van president Kennedy te ver doezelen, dan ziet het er inderdaad 'duister uit in de wereld. Van de andere kant is een officier van jus titie in Amerika een geheel ander soort personage dan bijvoorbeeld in Nederland. Evenals de sheriff in „The Virginians is hij een politieke figuur die er bij de eerstvolgende verkiezing uit kan vliegen en die daarom zoveel mogelijk rumoer om zijn persoon moet maken om op te vallen als een actieve, slimme, niets en niemand ontziende dienaar van de maatschappij en zoeker naar rechl en waarheid. Het is ons ook een raadsel waarom het nu net drie jaar moest duren voor de nieuwe feiten aan het daglicht traden die de War ren-commissie wel als mogelijkheid heeft voorzien. En tenslotte: er wordt aan al deze verhalen voor radio, pers, film en televisie miljoenen dol lars verdiend. Net zoals speculaties over vliegende schotels brengen moordverhalen in deze overspannen wereld nog altijd veel geld op. Toch zijn er tegenover al deze vaak gevoelsmatige argumenten ook tegen-stellingen op te zetten. Men kan zeggen dat de rivaliteit tussen de geheime dienst die de president moest beschermen, de fede rale recherche en de politie van Texas, een klimaat schept waar de vreemdste dingen kunnen gebeuren en ook gebeurd zijn. En een officier van justitie in New Orleans behoeft niet per se een politieke herrieschop per te zijn; hij kan best bezeten zijn door zucht naar de waarheid in plaats van belang in eigen carrière. Hij kan ook best een betere speurder zijn dan honderden voor hem. Het verhaast ons verder evenzeer dat er twintig jaar voorbij moesten gaan eer een massamoordenaar als dr. Harster voor de rechter gesleept kon worden. Hoe boog bet scepticism) in de werkelijk serieuze pers ook moge zijn, de verbalen krijgen steeds meer ecbo en kritische belangstelling, die een hedendaags journalist niet kan nege ren zonder onwerkelijk te worden. Nu drukt namelijk ook het Lon- dense dagblad The Times, dat nu niet precies bekend staat als een sensatiejager, bet relaas af over cle dood van 21 figuren die allen vage lijk betrokken zijn in het naspel van het drama van Dallas. De Tijd voelt zich niet beter dan The Times: en nu wij eenmaal bet recht hebben bet verhaal van een plaatselijke Ameri kaanse hoofdredacteur in Nederland te publiceren (zie pagina 5), menen we dat scepticisme niet blind mag maken en dat gevoelsargumenten nieuws boe twijfelachtig bet er ook uitziet niet onder tafel mogen werken. Maar "Teemd is het alle maal. En jammerlijk, dat de wereld nog een generatie lang met dit mys terie bezig zal zijn, waarschijnlijk zonder dat de waarheid duidelijker zal worden. ADVERTENTIE rn« AMSTERDAM, 27 febr. Bij een ruzie op de Jaap Eden-ijsbaan tussen twee vijftienjarige jongens is zaterdag avond een van de vechtersbazen door alsnog onbekende oorzaak doodgeble ven. Het stoffelijk overschot van de leer ling-monteur, Ronnie Stern, werd over gebracht naar het Wilhelmina-gasthuis, waar een sectie zou worden verricht. De andere jongen is ingesloten De vechtpartij speelde zich om streeks kwart over tien af. De jon gens hadden tevoren in de kantine ru zie gekregen om een asbakje. Zij wa ren daarna met anderen de ijsbaan op gegaan waarbij zij elkaar bij het rond jes-rijden voortdurend uitdaagden. Op een gegeven moment greep het tweetal elkaar beet en rolde vechtend over het ijs. Hierbij merkte de scholier plotse ling dat zijn tegenstander beweging loos bleef liggen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1967 | | pagina 1