Bloemen en tuinmeubelen voor Ommoord-pioniers Hf ,4 Hoofd accountantsdienst verlaat Unilever N.V. I 1 tg) Exploitanten zien er geen brood meer in „WéHaTé '67' in Houtrasthal n WEER GROTE LUS OP STATIONSPLEIN S «r Mijn uitgelachen tunnels worden nu aangelegd u m 55 Tien mille voor valse boekingen Gelukwens voor graven van geul Nieuwe hefbrug bij Dordrecht „Cabaret Pepijn" in Schouwburg /fufcornrtaU ian janssen SCHEIDENDE PLANOLOOG Burgerlijke Stand WETHOUDER OVERHANDIGT EERSTE SLEUTELS FEESTELIJKE RECEPTIE ter meulen Huizenveiling HOEKSE STRAND LOOPT LEEG Diesviering met hoge gasten blijvend im Gemeente Rotterdam leent tien miljoen DE TIJD-DE MAASBODE VRIJDAG 3 MAART 1967 5a Wethouder Worst opent de eerste flat in Ommoord. ADVERTENTIE ADVERTENTIE blijvend blijvend ^eplenwa Het Stationsplein ivordt, na doorploegd te zijn vanwege de metro-aanleg, langzamerhand weer gaver. De lus van tramrails, die geruime tijd voor langs de nog gedeeltelijk zichtbare bouwput heeft gelopen, is weer ruimer geworden en voert de tramreizigers tot voor de ingang van het station. In feite is het eigenlijk nog een kwestie van het aanbrengen van bestrating en van in het hart van het plein het dienstgebouw van de R.E.T. ROTTERDAM, 3 maart In een sfeer van gemoedelijkheid en humor heeft ir. G. C. Lange af scheid genomen als planoloog voor de provincie Zuid-Holland. Hij wordt als hoofd van de pro vinciale planologische dienst op gevolgd door ir. N. A. de Boer uit Emmen. blijvend velours gordijnstof 120 cm breed in vijf fraaie kleuren (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 3 maart Poppen voor het drie dochters tellende ge zin, de sleutel voor mevrouw en 500,- van de gemeente voor meneer plus een geschenk stoelen voor op het balcon van het bouwbedrijf Van Eesteren, dat alles werd gister morgen in vliegende storm aange dragen voor de eerste bewoners van de eerst-gereedgekomen woning in Ommoord. Het is de familie Renthof. Een nieuwe wijk, thans nog be staande uit twee complexen flats, ging van start, terwijl door de wind opgejaagd zand geselend rondtolde over het grotendeels nog vlakke land. De directeur van de Gemeentelijke Woningstichting, de heer G. L. F. Mik wees er in zijn begroetingswoord op, dat genoemde stichting streeft naar nauw contact met de bewoners. Ge hoopt wordt dan ook op spoedige tot standkoming van een huurdersvereni ging om in gezamenlijkheid problemen op te lossen, problemen die vooral in het begin niet gering zullen zijn in de nog prille wijk. Niet alleen het gezin Renting kreeg bloemen van de Wo ningstichting, ook alle anderen van wie de komst gisteren reeds vaststond. „Wie nooit een huis heeft gebouwd denkt dat de muren uit de grond ko men", zo citeerde wethouder J. Worst een als we het wel hebben IJs- lands spreekwoord om vervolgens te verklaren, dat dit spreekwoord voor Ommoord geenszins opgaat! Zonder de moeilijkheden uitgebreid te memore ren bracht hij dank aan al degenen die in verband met de opbouw van Ommoord veel werk hebben verzet, met name aan de aanwezige wethou der mr. H. Polak die als vervanger de laatste maanden voor Ommoord heeft strijd geleverd. Terecht, aldus wethouder Worst, zijn er veel mensen uitgenodigd bij deze gebeurtenis. Er blijkt uit, dat de ge meente grote belangstelling heeft voor deze nieuwe wijk en zij wil alles doen om de bewoonbaarheid te bevorderen. In dit verband was hij blij met de aanwezigheid van vertegenwoordigers van R.È.T. (openbaar vervoer) en P.T.T. (telefoonaanleg)Hij maakte tenslotte nog eens melding van het feit, dat ter bevordering van de door stroming nieuwe bewoners van de E.R.A.-flats in Ommoord 500 van de gemeente krijgen als gedeeltelijke compensatie van de betrekkelijk hoge huur. De heer Renting ontving als eni ge dit bedrag direct uit handen van de wethouder. De heer A. Leyten, directeur van Van Eesteren, verklaarde dat de on derneming samen met de gemeente nog zoekt naar verbeteringen van het ERA-woning-type. Hij hoopt dan ook, dat de nieuwe bewoners hun wensen kenbaar zullen maken. Voor de deur van de woning Kellogplaats 5 wisselde de sleutel vervolgens van eigenaar. In tussen staan ook in de wijk Prinsen land nog een vijftig woningen leeg van hetzelfde type maar van iets klei nere afmetingen. Gezinnen van drie of meer personen komen, ook als het huwelijk pas in 1965 plaatshad, in aan merking voor deze vierkamerwoning en met een huurprijs van ongeveer 190 per maand. Er komen voorlopig vier complexen van ieder 168 woningen in Ommoord. Van het eerste woongebouw zijn nu de eerste vijf lagen opgeleverd. De Gemeentelijke Woningstichting merkt nauwelijks iets van toestromen, nadat de gemeente 500 heeft toegezegd aan toekomstige bewoners. Volkshuisvesting heeft geen overvloed van aanmeldin gen maar is precies in staat de ge reedkomende woningen met gegadig den op te vullen tot nu toe. Er zijn nu ongeveer 40 huurcontracten uitge geven op 60 gereed gekomen woningen en er is nog een aantal aanvragen „in de molen". Het gaat dus ongeveer gelijk op. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 3 mrt. Drs. W. Schattinga, hoofd vn de centrale ac countantsafdeling van de groep West- Europa van Unilever N.V. heeft don derdag afscheid genomen vn vrienden en collega's bij Unilever in verband met het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd, Tijdens de afscheidsreceptie schet ste mr. E. A. Hofman, secretaris van Unilever, de grote verdiensten van de scheidende functionaris voor de opbouw van een begrotings- en rapporterings systeem op bedrijfseconomische grond slagen bij de Unilever-maatschappijen op het vasteland van Europa. Ten einde dit te bereeken heeft hij het totstandkomen van een goede admini stratieve organisatie in de diverse lan den zeer bevorderd. De heer Schattinga studeerde econo mie aan de Nederlandse economische hogeschool te Rotterdam en voltooide daar tevens de accountantsstudie. In 1928 trad hij bij het concern in dienst. Na enkele jaren werd hij als acj ADVERTENTIE •v'V- V' -v;"' Als er tlj'dens het wisselen van de seizoenen in de fabriek nieuwe dessins gemaakt worden waarvoor ook weer ruimte moet zijn... verkopen wij deze plaidhoezen in uitlopende dessins guldens goedkoper. Morgen begint de verkoop van een grote partij Plaid-hoezen, in ruit- en streepdessin, passend op bijna alle europese wagens, door elkaar voor nog géén vijf gulden. Morgen om 9 uur begint de verkoop van plaidhoezen'voor europese wagens, in diverse kleurstellingen,, door elkaar voor Bijpassende plaids qp voor o O 3 countant belast met de supervisie over van de Unilever-bedrijven in Neder- financieel-administratieve organisatie van de Unilever-bedrijven in Neder land. Sinds 1953 heeft de heer Schat tinga als hoofd van de centrale ac countantsafdeling het contact onder houden met de accountants van de Unilever-maatschappijen op het vaste land van Europa. Hij nam daardoor op dministratief gebied de meest cen trale plaats in. Talrijke accountants, die thans een vooraanstaande positie bekleden in bin nen- en buitenland, hebben enige tijd deel uitgemaatkt van zijn staf. In 1965 nam hij het initiatief tot het organi seren van een tweejaarlijkse cursus voor administratieve medewerkers in die landen, waar de opleiding niet het noodzakelijk geachte niveau heeft. De ze cursus wordt geleid door twee hoog leraren van de Nederlandse economi sche hogeschool. De heer Schattinga bekleedt verschei dene bestuursfuncties n de commis sie op financieel-administratief terrein. Zo is hij voorzitter van de commis sie administratieve automatisering van de medische faculteit te Rotterdam, lid van het algemeen bestuur van de stichting studiecentrum voor admini stratieve automatisering te Amster dam en lid van de commissie harmo- nisatie vennootschapsrecht in de E£,ür. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 2 mrt. De beton- fabriek Befaro NV in Rotterdam is voor 10.000,- opgelicht door samenwerking van een 66-jarige binnenschipper L. de V. een personeelslid, de 41 jaar oude terreinchef P.G., zo heeft de Rotter damse politie meegedeeld. Beide man nen bevinden zich in arrest en zullen zich moeten verantwoorden voor vals heid in geschrifte. De terreinchef zette een hoger ge wicht op de afleveringsbonnen van vrachten zand en grint afkomstig van de fa. de Hoop in Terneuzen. De schip per kon zo bij de aflader hogere vrach ten incasseren. Alleen aan deze „ex- tra-vracht" konden de mannen een be drag van drieduizend gulden opstrijken. De betonfabriek werd door dit kom- plotje voor ongeveer tienduizend gul den benadeeld. Betere verbinding met haven Ridderkerk RIDDERKERK, 3 mrt. B en W van Ridderkerk willen de Noordenweg doortrekken, deze weg, die over het industrieterrein loopt, moet worden aangesloten op de Havenstraat, waar door een snellere verbinding totstand komt, met de Ridderkerkse haven. Hiertoe dienen enkele grondtransacties te worden doorgevoerd, onder meer met een machinefabriek, de polder Oud- en Nieuw-Reyerwaard en de her vormde kerk. ROTTERDAM, 3 maart. Openbare verkoping van onroerende goederen op 1 maart 1967, door de N.V. Notaris huis in de Blauwe Zaal van de Koop mansbeurs. Definitieve afslag: 1. Pand en erf Katendrechtselaan 10, inzet: ƒ5.800,— 2. idem Katendrechtselaan 12 5.000,- 3 idem Katendrechtselaan 14 9.600,-; afslag: ƒ21.010,-; 4. pand en erf Jacob Loisstraat 26a-b ƒ9.400,-, afslag ƒ10 000,-: 5 idem Robert Fruinstraat 22 a-b f 16.500,-; afslag: ƒ17.050,-; 6 idem Robert Fruinstraat 24 a-b ƒ17.000,-; afslag ƒ18.400,-; 7. idem Robert Fruin straat 26 a-b en 28 a-b 10.200,-; 8. idem Robert Fruinstraat 30 a-b en 32 a-b ƒ15.000,-; afslag: 25.310,-. Voorlopige afslag: 9. pand en erf Schieweg 96 53.000,-. Terlenka het probleemloze materiaal van onze tijd, plooi- houdend, sterk en makkelijk wasbaar, Is wel de meest ideale stof voor deze rokken. Terlenka rokjes, In slank af- kledend, glad model, geheel gevoerd, en Terlenka Piissé rokken met een maximum aan loopruimte en comfort, bieden wij aan, door elkaar voor nog géén tientje. Morgen om 9 uur begint de verkoop van deze terlenka rok jes, in glad of in plissé model, in diverse kleuren en In de maten 36t/m 48 door elkaar (Van onze correspondent) HOEK VAN HOLLAND, 3 maart De exploitanten van het HMoekse strand zijn boos. De pachten zijn de laateste jaren zo hoog gestegen, dat een lonende exploitatie nauwelijks meer mogelijk is. Wanneer daarin geen verbetering komt, staat een massale uittocht van exploitanten voor de deur. Het isthans al zeker, dat drie exploi tanten, die gezamenlijk vijf tenten be zitten, hun bedrijf niet zullen voort zetten. De heer S. van Weeghel behoort tot degenen die in de strandexploitatie geen enkel heil meer ziet. De kosten zijn naa zijn mening zo hoog geworden, dat er haast niets meer te verdienen valt. Het opbouwen en afbreken van de ten ten is bijzonder arbeidsintensief, terwijl ook de opslag veel geld kost. In de loop van het seizoen zal de heer Van Weeghel zijn drie tenten, twee op het strand en een aan de strandweg, van de hand doen. Ook de heer H. de Weers heeft er de brui aan gegeven. Behalve zijn tent op het strand verkocht hij ook zijn slijterij. De heer De Weers ziet geen toekomst meer in het Hoekse strand. Het groeien de recreatie gebied in Zeeland, waar hij inmiddels een hotel is begonnen, trekt hem meer aan. De heer V. d. Berg zal zijn strandtent eveneens ver kopen. Er zijn nog meer exploitanten, die binnenkort het strand de rug zullen toekeren. De exploitanten zijn unaniem van me ning, dat de eisen van de gemeente Rotterdam de laatste jaren onredelijk hoog zijn opgevoerd. Vooral de hoge pachtsommen liggen hun zwaar op de maag. „Men staat er niet bij stil, dat het zomerseizoen maximaal zes weken duurt. In de andere weken moeten we het van de weekeinden hebben. Wan neer het dan slecht weer is, en dat is vaak het geval, verdienen we nog niets. Zelfs als het droog is, speelt de wind het strandbezoek dikwijls par- Er is nog meer kritiek op het be;eid van Rotterdam. Zo zijn de exploitanten verplicht het plankier voor hun tenten zelf schoon tenhouden. Wanneer het ge stormd heeft, is dat een onmogelijke opgave. Vorig jaar lag er na een storm ruim een meter zand op de plankiers. Het verzoek aan de gemeente Rotter dam een bulldozer beschikbaar te stel len, werd genegeerd. De exploitanten legden toen enkele honderden guldens op tafel om een bulldozer te huren, pit niet alleen om aan hun conrractuele verplichtingen te voldoen, maar ook om de badgasten in staat te stellen de tenten te bereiken. Eén dag nadat alle zand verwijderd was, verscheen een door Rotterdam gezonden bulldozer om het allemaal nog eens over te doen. Door élle financiële moeilijkheden zi het er naar uit, dat op den duur slechts weinig of helemaal geen exploitanten op het Hoekse strand overblijven. Het attractieve karakter van het strand zal daardoor een gevoelige deuk krijgen. Odanks alle sombere vooruitzichten is de eerste tent op het strand al in aan bouw. Voor deze exploitant is het te hopen, dat zware stormen uitblijven. ADVERTENTIE voorjaar in UIDEN zomer COLLECTIE is reeds compleet voor (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 2 mrt. Enige tien tallen Nederlandse passagiers van het S.S. Orcades, een lijnboot van de P. en O lines op weg naar Australië en Nieuw Zeeland, hebben het gemeente bestuur en de raad van Rotterdam een kaart gezonden waarop een ge lukwens met het besluit van de re gering tot uitdieping van de vaarroute voor supertanks van 225.000 ton. De burgemeester heeft de enthousias te landgenoten hartelijk bedankt voor hun reactie.De kaart die gedateerd was op 16 februari vermeldde pas sagiers met woonplaats in Goes, Den Haag, Rotterdam, Eindhoven, Gronin gen, Heerlen Bussum, Hengelo, Am sterdam en steden in Australië en Nw Zeeland. (Van onze verslaggever) ROTTERDA, 3 mrt. De „Socie- tas Studiosorum Reformatorum Rote rodamensis" viert in de week van zes tot en met tien maart haart 49ste dies natalis, Het programma vermeldt voor de eerste dag een receptie en een voordracht door mr. V. G. M. Marijnen, voorzitter van de Rijnmond- raad over „de ontwikkeling van het Rijnmondgebied". Donderdag negen maart geeft prof. dr. F. L. Polak, voorzitter van de „Werkgroep 2000", zijn visie op de toekomst. Andere ak- tiviteiten zijn sportwedstrijden, een so- cieteitsavond met bierestafette, en ter afsluiting van de diesviering een galabal in het Palace Hotel te Noord- wijk. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 3 maart. De voor bereidende werkzaamheden voor de bouw van de nieuwe hefbrug in de oeververbinding over de Oude Maas bij Dordrecht zijn in volle gang. De nieuwe brug vervangt de grote draai brug. Begin maart van het vorig jaar ont ving de N.S. de opdracht tot deze ver vanging, die nodig is om de situatie voor de scheepvaart te verbeteren, in het bijzonder die van de duwvaart. De beide doorvaartopeningen van de hui dige draaibrug van respektievelijk ach- tien en negentien meter worden ver vangen door een opening van onge veer 48 meter. Eind van dit jaar zal men starten met het uitbreiden van het landhoofd aan de Dordtse zijde en een der pij lers./Nadat deze werkzaamheden vol tooid zijn, kan men beginnen met de montage van het hefportaal. De hef brug zou binnen drie jaar in gebruik kunnen worden genomen. (Van onze verslaggever) NAALDWIJK, 1 maart Voor de ne gentiende internationale technische tuinbouwbeurs WéHaTé 67", die van 25 tot en met 29 juli in de Haagse Houtrusthallen wordt gehouden, heb ben zich tot nu toe ruim honderd deel nemers aangemeld. Hieruit blijkt, dat er ondanks de huidige recessie toch grote belangstelling voor deze tentoon stelling bestaat. Meer dan de helft van de beschikbare expositieruimte in de Houtrusthallen is nu verhuurd, het geen ten opzichte van voorgaande ja ren een record betekent. Het buitenterrein van Houtrust, waar op voornamelijk de kassenbouw en de tuinbouwvoorlichtingsdiensten te zien zullen zijn, is al grotendeels volgeboekt, terwijl hiervoor nog meer aanvragen zijn binnengekomen. Overwogen wordt het buitenterrein met enkele honderden Vierkante meters uit te breiden. Naast de exposanten, die reeds eer der aan de „WéHaTé" deelnemen, heb ben zich ook talrijke nieuwe firma's gemeld. Dit wijst volgens de organisa toren op een nog steeds groeiend be grip voor de unieke positie van de „WéHaTé" in de internationale tuin- bouwwereld. Via de landbouwattaché's van de bui tenlandse ambassades in Nederland kreeg het tentoonstellingsbestuur een groot aantal adressen van tuinbouwor ganisaties en instituten in West- en Oost Europa, Noord- en Zuid-Amerika, het Midden-Oosten, Afrika en Azië, die uit voerige gegvens over de WéHaTé '67 hebben ontvangen. De reacties, die hierop bij het secretariaat zijn bin nengekomen, wettigen de verwachting, dat er ditmaal aanmerkelijk meer bui tenlanders naar „Houtrust zullen ko men dan vorig jaar. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 3 mrt. Het caba ret „Pepijn" onder leiding van Paul van Vliet komt op zes maart in de Rotterdamse schouwburg. Het cabaret bestaat uit Paul van Vliet, bekend ge worden na zijn conference in de rid derzaal ter gelegenheid van het huwe lijk van Prinses Beatrix, Liselore Ger ritsen, Ferdinand Hugas e Rob van Kreefeld. ADVERTENTIE Als Uw jongens weer finaal uit hun zomergoed gegroeid zijn en U weet niet wat ze straks aan moeten trekken... dan verwach ten wij U in onze Kleuter-Con- fectie afdeling. Want daar verkopen wij leuke badstof jongens pulls, in polo modél, badstof, de grote mode voor dit seizoen, heerlijk dragen, ideaal makkelijk voor de moe ders... en nu voor een extra lage prijs! ADVERTENTIE - v.. jUNv. 7" Morgen om 9 uur begint de verkoop van deze badstof jon gens pulls, in wit, bleu en geel, voor bijna de helft van de nor male prijs. Géén tel. of schrift, best. (Van onze verslaggever) In zijn afscheidswoord heeft de heer Lange veel herinneringen opgehaald aan zijn planologische bijdragen voor Rotterdam. Niet alleen de economi sche en verkeerstechnische maar ook de recreatieve noden van onze stad heeft ir. Lange steeds voor ogen ge had. Hij maakte deel uit van het ge zelschap van zes ingenieurs die het pian voor de Brielse Maas uitwerk ten. In 1953 zette hij de plannen uit een voor de verbindingen tussen de eilanden in Zuid-Holland en Zeeland, met als sluitstuk de vaste oeverver binding over of onder de Wester-Schel- de, die hij juist voor Rotterdam on- ROTTERDAM, 3 maart BEVALLEN: E. Klop-Geneuglijk d, II. v. Veenhuijzen-Wolf d, H. Verdoren-v. Gooi d, J. Damstra-Boxma d, E. v. Elswijk-Visser z, T. Zljlstra-Muurling d, N. Ponsen-de Kruijk d, J. Radder-Vls z, A. Gruijs-Binnendijk z, .H. Verschoor-Konij nenburg z, M. Schipper-Kabbedljk z, J. v.d. Kooy-v. Rossum d, A. v. d. Blom-Boontjes d, J. Gebédi-Schaap z, C Schouten-v. Duij- vendijk d, A, v. d. Wal-v. d. Wal d, M. v. Pieterson-Jansen d, T. .b. Lleshout-Prick van Wely d, J. Schoonen-v. d. Valk z, A. v. Ïngen-Wemdlij z, A. Hooijmans-v. d. vel den d, G. Misdorp-v. Wijngaarden d, D. Ryé- Luijten d, J. v. Heemst-Swank d. S. de Hou- ter-v. d. Akker d, J. AAnotee-Krijnen z. G. Keizer-Gravekampz, M. de Reus-Wegman d, P. Piket-Berkhof z, M. v. Mourick-Meljer d. OVERLEDEN: P. v. d. Stoep, goh. gew. m. A. van Prooijen, 79 jr., P. van der Sluis, man geh. gew. m. H. de Weerdt, 87 jr., A. de Waard, vr. v. A. Bierwig, 73 jr., B. Mulder, man v. C. Dronrijp, 62 jr., E. Vlees- kens, vr. geh. gew. m. J. A. Mannee, 68 jr., J. A. van Eldik. man geh. gew. m. C. Jan sen. 88 jr., E. M. den Ouden, vr. geh. gew. m. F. C. A. Hesse. 79 jr., M. de Rek, man v. J. van E ijsden,59 jr., .C J. J. Ruizenaar, vr. geh. gew. m. J. J H. van Kessel, 80 jr., J. Platen, man v. J. Verwoert, 67 jr., P. Goeman, man v. J. Ju, 60 jr.. M. de Jong. vr. geh. gew. m. P. Cllteur, 69 jr., H. Wie- gers, man v. H. Shuitema, 64 jr., B. van der Pijl, ong. vr. 22 jr., J. Laeljendecker, m v. J. Huizei', 70 jr., R. Pethke, ong. man, 74 jr., J. Geneste, man v. M. van Hirtum, 75 jr.. M. Dekker, vr. geh. gew. m. L. Hans, 89 jr. OVERLEDEN: T. J. Pansier, vr. gehgew m W. J. H. Geerlings 91 jr.; A. Peters, man v. H. M. van Woerden 35 jr.; M. Smal, man v. L. S. Rossou 73 jr P A. Daas, vr. gehgew. m. W. van Tiggelen, 79 jr J. L. Demmers, man v. S. Kallen- bach'79 jr.; C. P. van der Ende, vr. geh gew. m. J.H. Luijendijk 68 jr.; J. C. Ger ritsen van der Hoop, vr. gehgew m. H. van Zwol 80 jr.J. F. Aaldijk. man v. A. H. Dubbeldam 75 jr.: C. J. Tak, man v, M. E. Jager 67 jr.P. Fokker, man v. M. van der Werf 78 jr.; X. A. Schuit, man v. H. J. Knoop 54 jr.; C. van Oversteeg, vr. gehgew m. J. van den Akker 85 jr. P. van der Ent, vr. gehgew. m. P. de Haan 87 jr.; J. Schijff, man v. C. van Luyk, 77 jr.: J. Visser, vr. gehgew. m. L. van der Pol, 78 jr.; W. Kuijper man gehgew. m. J. C. Meekers, 65 jr.J. M de Wilt. vr. gehgew. m. P. C. Heystek 81 jr.; C. H. Jansen, man v. P. J Sandee 74 jr D. D. J A Kleefkens, man gehgew. m. M. G. G. Hoskam, 64 jr.M. C. Kui per vr v W van den Donker 75 jr. M. 'A. van de Riet, vr. gehgew. m. L. H Bours, 77 jr.; A. E. B. Gundlach, vr. gehgew m. K Lensveld. 76 jr.; C. Schaap, man v. N. W. Noorlander, 68 jr.; M. van der Vet vr. v. R. B. Thon 85 jr.L. van Jole. man gehgew m. R. M. Scholte, 61 jr.; D. W. J. Rabbelier, man v. J. J. van Dük, 85 jr.; B. Schiereck. vr. v. W. A. Zwljnenburg, 76 jr.: J. H. Roorda, vr. geh gew. m. J. van Hemert 70 jr.; A. J. de Groot, vr. v. J. Boot, 60 jr.A. E. Lom men van Lil, vr. gehgew. m. A. F. sei- tenrtich. 94 jr.; J. C. Foree. vr. v. F. A. Verschoor 61 jr.F. J. Fokkelman, man v. W. van den Bos, 94 Jr. misbaar vond. Zijn agenda heeft volgestaan met besprekingen met Rotterdam. Over de Lijnbaan, de metrobouw, de verkeers problemen en niet te vergeten de tun nels. „Ingenieurs die mij om mijt» tunnelpro jekten hebben uitgelachen, gaan ze nu bouwen", zei de heer Lan ge die destijds onder vrienden wel ,,d« tunnelgek" werd genoemd. Ir. Lange herinnerde eraan, dat hij al in de dertiger jaren aan het lijstje van werken die ter bestrijding van de werkloosheid zouden kunnen worden uitgevoerd het afsluiten van de zeega ten met grote prioriteit aanbeval. ROTTERDAM, 3 maart De ge meente Rotterdam heeft van de Bank voor Nederlandsche Gemeenten en, aanbod ontvangen tot het verstrekken van een onderhandse geldlening van tien miljoen tot een rente van 6V4 pet. D koers van deze lening zal zijn 99'/» procent, de looptijd 25 jaar. B. en W. stellen de raad voor dit aanbod te aceepteren. ADVERTENTIE Onze afdelingen vitrages en overgordijnen zijn gereed om al onze klanten te ontvangen... die willen kijken en genieten van honderden nieuwe soorten gordijnen, uit binnen- en buitenland. En als U er toch bent, heeft U de eerste keus uit deze prachtige Velours, die normaal 15.70 kost, maar die wij morgen aan bieden (omdat het B-keus is) voor de helft van de prijs per meter voor nog géén acht gulden. Morgen om 9 uur begint de verkoop van deze fraaie gor- dijnvelours, (met foutjes die U nauwelijks ziet!) -120cm breed,. In bijzonder fraaie kleuren, per meter voor Géin tel. of schrift, best.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1967 | | pagina 6