Onproductief EDO weer nederlaag tegen Fortuna HARRY BHD JUICHT VOOR DERDE MAAL Laatste tien minuten brengen Feijenoord redding bij DOS Hermes DVS komt tegen Wilhelmina na rust goed op dreef: 2-2 pas VROLIJKE START VAN AJAX' VOETBALREIS SYSTEEMVOETBAL BEGINT TE BENAUWEN - ISRAËL BEWEEGT HEMEL EN AARDE Yelox-DFIC '66 pas beslist in de laatste minuten Tiliy m Scheidsrechter deelt drie waarschuwingen uit Doelman Schouten redt Zaanstreek tegen Holl. Sport Steurer wint slalom Topatletiek in de VS Hockeysters gelijk Wageningen straft Excelsiors fouten gevoelig af Tony Roche winnaaf DE TIJD MAANDAG 6 MAART 1967 ROTTERDAM, 6 maart On danks de overwinning van 2-0 op het Maastrichtse MW heeft Xerxes niet kunnen verbloemen momenteel behoorlijk uit vorm te zijn. Het door oefenmeester Kurt Linder gedicteerde systeem voetbal, waarmee de Xerxanen aan het begin van het seizoen zoveel bewondering oogstten, be gint de spelers kennelijk te be nauwen. Paniekerig Rob Jacobs tracht de aanstormende Toennaer de bal te ontfutselen. Kwaliteit lil O vHs G t «ft De gehele verdediging van DOS volgt aandachtig de bal. Harry Bïld, uiterst rechts op de foto, juicht weinig voor het derde doelpunt van Feijenoord. ROTTERDAM, 6 maart Het is Rinus Israël, fors verdediger in Feijenoords centrum, uiteindelijk toch gelukt de Rotterdammers met 4-2 te laten zegevieren over het Utrechtse DOS. De robuste ex-DWS'er trachtte zeven minu ten na rust toen Achterberg met een uiterst simpele voetbeweging de Utrechtse ploeg naast Feijen oord schoot (2-2), heftig gesticu lerend scheidsrechter Schalks tot SCHIEDAM, 6 maart Te vreden waren de trouwe Hermes aanhangers in de pauze nog lang niet. Hun ploeg, die het de laatste weken niet slecht gedaan heeft, had het in de eerste helft weer lelijk laten afweten. Van enig systeem was ternauwernood spra ke. Van Kooten, de laatste twee weken een goalgetter, liep ge vaarloos langs de lijn, mocht kennelijk niet als spits fungeren, een zienswijze waar men na de pauze van afweek. Gevolg: twee doelpunten van diezelfde Van Kooten! 'n Overwinning, wan neer invaller-doelman Van Eek vijf minuten voor het einde op een gevaarlijke voorzet van Boor de Opgewekte gezichten bij de spelers van Ajax, die vanmorgen per vliegtuig naar Praag vertrokken. bal had doorgetikt, inplaats van hem te vangen. Nu verloor hij, gehinderd door eigen mensen, de bal. Harmse trok voor, waarop J. Burg de gelijkmaker alsnog wist te scoren. andere gedachten te brengen, doch deze hield het hoofd wat dat betreft koel en bleef onverbidde lijk naar het midden wijzen. Slecht spelend Xerxes te sterk voor M.V.V. (Van onze sportcorrespondent) De achterspelers Dorjee en Faviè ziet men weliswaar braaf langs de lijn mee naar voren trekken, maar de aan vallers zijn te statisch in hun bewegin gen geworden om de taktiek van de op komende backs enig succes te garan deren. Rob Jacobs is als spitsspeler hopeloos uit vorm en de nog niet zo lang geleden bejubelde Lazar Radovic is geen schim meer van de onvermoei bare zwoeger met de gouden pass" in zijn benen. Voor de wedstrijd tegen MW had Xerxes weer eens een beroep op de vorig jaar nog voor Jong Oranje spe lende Ton Pansier gedaan. Deze ver dediger verving de gepasseerde Wim Kleinjan op de... linksbuitenplaats. De technisch bekwame Pansier deed dat overigens niet slefcht, maar hij voelde zich een stuk beter op zijn gemak toen hij in de tweede helft de geblesseerd geraakte Hans Dorjee op de rechtsback plaats mocht vervangen. Invaller Van der Heiden kwam in het veld als derde stopper om de voorsprong van 1-0 bij de rust te consolideren. Overigens had er in de verdediging van Xerxes nog een mutatie plaats gevonden. Doelman Eddy Treitel was vervangen door „good-old" Andries van Dijk. De al grijze doelverde- diger kreeg het niet moeilijk, want on danks een Maastrichts veldoverwicht in de tweede helft moest hij slechts zelden handelend optreden. MW begon de wedstrijd paniekerig, maar na een kwartier spelen kregen de onvermoeibare Gerard Hoenen en de Hongaar Guyala Nemes meer greep op het spel. MW werkte zich toen op als een gelijkwaardige tegenstander van Xerxes, hoewel de individuele po gingen van Nol Heijerman en Wim Ha- negem een dreiging bleven voor MW's defensie. Thai en in het bijzonder aan voerder Jo Toennaer gaven, wilskrach tig optredend, geen kansen weg. Het eerste gevaarlijke schot in de richting van doelman Frans Körver kwam dan ook van de voet van rechtsback Dorjee. De niet altijd gelukkige beslissingen van arbiter Regtop werkten in de hand dat de strijd een grimmig karakter kreeg. Nemes en Hanegem kregen het met elkaar aan de stok, terwijl even la ter heel Xerxes om een strafschop brul de, toen Willy Quadackers zijn directe tegenstander Nol Heijerman keihard, maar niet opzettelijk, tegen de grond werkte. Om de sensatie in die fase van de strijd compleet te maken knalde MW's Willy Bergstein na aangeven van Gerard Hoenen verrassend tegen de binnenkant van de paal, waarna de bal op miraculeuze wijze uit het doel sprong. Het fantasieloos spelende Xer xes nam kort voor het rustsignaal toch nog de leiding. De veelvuldig mee ten aanval trekkende halfspeler Theo van Toledo punterde in de 43ste minuut laag en via de paal in het doel, 1-0. In de tweede helft nam Xerxes een defensieve houding aan, waardoor MW een veldoverwicht kreeg. De Limburgse aanvalslinie kwam evenwel duidelijk kwaliteit te kort om de versterkte Rot terdamse defensie te verontrusten. In de laatste fase van de wedstrijd trok zelfs Toennaer naar voren, maar ook hij kon geen openingen forceren. Bij uitvallen bleef Xerxes gevaarlijker Van Toledo schoot éénmaal van dicht bij hoog over en Körver stopte een inzet van Pansier fraai. Zelfs scoorde Rado- vic nog, maar hij deed dat direct uit een indirecte vrije schop. Ook MW zag een doelpunt geannuleerd. Linsbuiten Brokamp schoot in buitenspelpositie achter Van Dijk en dat was de scheids rechter niet ontgaan. De in de tweede helft verdiende ge lijkmaker bleef voor MW uit en zelfs kon Xerxes in de laatste minuut de score verhogen. Heijerman, die overi gens door Quadackers op al zijn wegen goed werd gevolgd, wrong zich langs een paar verdedigers en schoot uit een moeilijke hoek zijn club naar een ge flatteerde overwinning van 2-0. (Van onze sportcorrespondent) HAARLEM, 6 mrt. EDO's voor hoede blijft het zorgenkind van de Haarlemse club. Op 8 januari j.l. scoorde de aanvalslinie op eigen ter rein voor het laatst. Vandaag, tegen het Vlaardingse Fortuna wisten de roodzwarte aanvallers weer niet tot scoren te komen, hoewel daar toch kansen genoeg voor waren. Vrijwel doorlopend stond het Vlaardingse doel onder zware druk. Een der wei nige uitvallen van de Vlaardingers leidde in de 22e minuut van de eerste helft tot het enige en beslis sende doelpunt. Het was midvoor Dumont die zijn ploeg naar de over winning van 0-1 schoot. Fortuna heeft een oer-sterke defen sie, maar wanneer EDO's voorhoede bij een serie kansen wat meer zelf beheersing aan de dag had gelegd en de Haarlemmers maar een heel klein beetje Vrouwe Fortuna op hun hand hadden gehad, dan zou de Vlaarding se veste, ondanks fraai werk van doel man Eikelenboom, zeker enige keren „genomen" zijn. Onophoudelijk vertoefde de Haar lemse voorhoede in het Vlaardingse doelgebied maar Baksteen, Robbemond Brilleman en Kramer waren de Haar lemse voorwaartsen Hup, Bosdijk, Slis- ser en Breeuwer steeds iets te vlug af en in laatste instantie wierp doelman Eikelenboom zich onvervaard in de strijd en belette de Haarlemmers herhaalde lijk het scoren. Een fraai schot van Bosdijk zag de Vlaardingse doelman juist over gaan en bij een vrije schop op het Fortunadoel ontsnapte dit op miraculeuze wijze aan een doorboring. Elk ogenblik verwachtte men de openingstreffer van EDO's actief spe lende voorhoede, maar er rustte deze middag helemaal geen zegen op het vele, soms ook wel goede werk bij de opbouw van de aanval. In de 22e minuut, toen EDO's defensie wat ver was opgedrongen, brak de Fortuna- voorhoede plotseling door. De beste veldspeler van de Fortunezen, Pijl plaatste de bal naar midvoor Dumont die zonder moeite doelman Amama kansloos liet, 01. EDO's aanvalswoede werd hierna zo mogelijk nog groter maar alle pogin gen leden schipbreuk watn de Vlaar dingse defensie zat vinnig en fel op de bal en kwamen de Haarlemmers al eens tot een goed schot dan stond Eikelenboom succes in de weg en met 01 werd dus gedraaid. De tweede helft werd een getrou we kopie van de eerste speelhelft. Ook nu weer EDO volledig in het offen sief, maar de voorhoede kon ook nu weer geen vuist maken. En bijna her haalde zich het spelletje van voor de rust toen de Vlaardinger Dumont van uit zijn verdediging de bal plotseling kreeg toegespeeld en hij alleen op doel- man Amama afstevende. Maar nu ver knoeide Dumont deze unieke kans. EDO bleef aanvallen en voor het Vlaardingse doel ontstonden de vreemd ste situaties. Een enorm aantal hoek schoppen was het resultaat maar steeds stond er een Viaardings been of doel man Eikelenboom in de weg om de Haarlemmers het zo fel begeerde en toch echt wel verdiende doelpunt te verijdelen. Bosdijk en Slisser, Hup en Breeuwer kregen kansen te over maar zagen hun pogingen steeds op niets uitlopen. (Van onze sportcorrespondent) KOOG AAN DE ZAAN, 6 maart De terugkeer van schutter Rogge veen bij Holland Sport heeft niet kunnen verhinderen, dat een na rust gehavend FC Zaanstreek revanche heeft kunnen nemen voor de eerder in het seizoen geleden nederlaag. Een treffer van Twisk in de 35ste minuut van de eerste helft gemaakt was vol doende: 10. Hierdoor heeft de voorspelling van bestuursleden van Holland Sport, dat men zou door gaan tot in de ere-divisie, een fikse knauw gekregen. Een gelijk spel zou de juiste beloning voor Holland Sport zijn geweest, maar de ijzersterke defensie van FC Zaanstreek, met de subliem spelende doelman Schouten aan het hoofd, bleef overeind, al heb ben Valkenhof, Roggeveen en De Roode volop kansen gehad. In het eerste kwartier ontsnapte Zaanstreek enkele malen aan een door boring. Kort achter elkaar schoten Valkenhof en Roggeveen de bal voor een leeg doel naast of over. Langzaam aan kwam Zaanstreek terug. Toen bij Roosendaal de bal voor doelman v. Vianen van richting veranderde kon Twisk gemakkelijk scoren. Kort voor rust verving v.d. Maas Zuiderwijk bij H. Sport. In de tweede helft werd Holland Sport nog sterker, temeer daar Twisk en v. Kleef door blessures de Zaanse aanval niet meer tot grootse daden konden inspireren. Maar hoe men ook schoot of solo's ondernam, Zaanstreek hield het. Soms met kunst- en vlieg werk. Bij doorbraken van Roggeveen heeft Schouden door soms de bal van diens schoen te halen, op knappe wijze onschadelijk gemaakt. SESTRIERES, 6 maart DeFrangaise Florence Steurer heeft zaterdag op de tweede dag van de Arlberg-Kandahar skiwedstrijden de slalom gewonnen. Zij liet een totaaltijd over de twee man ches van 85,84 sec. (42,03 en 43,81) voor zich noteren. Tweede werd haar land genote Marielle Goitschell in 86,17 en derde de Italiaanse Giustina Demetz in 90,15 sec. Marielle Goitschell eiste de eerste plaats in de combinatie voor zich op. Zij behaalde 2.18 pnt. Florence Steu rer werd met 4.07 pnt. tweede. OAKLAND, 6 maart Bob Beamon, een 20-jarige student, heeft vrijdag avond tijdens de eerste dag van de Ame rikaanse indoor atletiekkampioenschap voor een voortreffelijke prestatie ge zorgd bij het verspringen. Beamon haalde bij zijn tweede sprong een af stand van 8.21 meter, waarmee hij slechts 2 cm onder het officieuze indoor record, dat met, 8.23 meter op naam van de Rus Igor Ter Ovanesian staat, bleef. Op zaterdag liep de 21-jarige Tracy Smith de drie mijl in 13 min. 16.2 sec. Smith bleef hiermee 2,2 sec. onder het officieuze wereldrecord, dat met 13.18.4 op naam stond van de Australiër Ron Clarke. (Van onze sportcorrespondent) MANCHESTER, 6 maart Het Ne derlandse dames b-hockeyelftal heeft zaterdag met 2-2 gelijk gespeeld tegen het Engelse b-team. Bij rust was de stand 2-1 in het voordeel van de Ne derlandse ploeg. Brenda Read opende na vijftien minuten spelen voor Enge land de score. Loes Seelen zorgde voor de Nederlandse treffers in de 21ste mi nuut en één minuut voor rust (straf- bully). Na rust scoorde Ann Williams een kwartier voor het eindsignaal uit een strafbully de gelijkmaker. (Van onze sportcorrespondent) In de eerste helft zag men leven dig spel van de Zuidelijke bezoekers. De balvaardigheid van de Kanaries was beter. Maar hoewel de schotvaar- dige Boor enige malen goede combi naties trachtte af te ronden, kwam het toch niet verder dan enige hoek schoppen. Bij de Schiedamse uitval len stuitte een schot van Van Kooten af, op een been, terwijl Meezen eni ge bewijzen van vakbekwamheid gaf. Na ruim een half uur wist Harmse een goede combinatie met een schot in de hoek af te ronden (01). Direct na de aftrap scoorde Klein bij na meteen de gelijkmaker, maar de uitstekend verdedigende aanvoerder Van Rooy wist nog te redden en verder zorgde doelman Meezen stijlvol dat er voor rust geen Schiedamse treffers kwamen. In de tweede helft kwam, nadat Meezen een kopbal van Van den Burg goed gestopt had de eer ste kans voor Wilhelmina. J. Burg flitste door de verdediging waarop broer Frans tegen de lat knalde. De thuisclub speelde met meer enthousias me dan in de eerste helft en zette de gastenverdediging onder druk. Mee- 20ste minuut wist hij alle moeilijkhe zen kreeg veel werk. Tot aan de 20ste minuut wist hij alle moeilijkhe den uitstekend op te lossen, maar na dat Klein eerst nog tegen de lat ge kopt had, was hij na een Van Wijk - Klein - Van Kooten combinatie mach teloos. Van dichtbij schoot de laatste in (11). De gasten werden wat har der in de afweer, waarbij scheidsrech ter Batelaan wel te lankmoedig bleef. Nadat Van Rooy en Ormel eenmaal nog goed hadden weten te redden, gaf Van Wijk na ruim een half uur een harde voorzet af. De bal dreigde over de achterlijn te gaan, maar Van den Burg wist hem nog voor doel te plaat sen, waar Van Kooten met een om haal scoorde (21). De gasten verlo ren de moed niet. Een vrije schop van Harmse vloog net over. Goed pluk te Van Eek het leer bij een scherper voorzet, maar toen hij in de 40ste minuut dit wilde herhalen, had hij be ter kunnen stompen, waardoor de ge lijkmaker ontstond (22) In de res terende tijd wist Klein nog voor de thuisclub te scoren, maar wegens een overtreding ging dit niet door. De thuis club zou ook te veel gekregen hebben. Nog geen halfuur later liet Israël zich ,,knap" binnen de lijnen van het strafschopgebied vallen en hoewel Schalks niet naar de witte stip wees, mocht Kindvall een indirecte vrije schop nemen, waaruit Bild de bal met een meesterlijk boogballetje achter doelman Hoogeveen deponeerde. Toen De Boom vijf minuten voor het einde de stand op 4-2 bracht kon het Rotter damse publiek (31.000 toeschouwers) weer wat rustiger ademhalen. De start van Feijenoord was over rompelend. Met veel gemak sneden de Zweden Bild en Kindvall door de Utrechtse defensie, die reeds na zes minuten tegen een achterstand aan keek. Een snelle dribbel bracht Kind vall oog in oog met doelman Hooge veen die naar de verkeerde hoek dook: 1-0. Het opende voor de Rot terdammers duidelijk perspectie ven en schoten van Bild (tegen de staander) en Geels brachten de Utrechtse achterhoede vaak tot gro te wanhoop. Het zou tot de 21ste mi nuut duren voordat Feijenoord het overwicht duidelijker kon accentue ren. Een bekeken voorzet van Jan sen naar de vrij voor doel staande Kindvall betekende 2-0. DOS, tot dan toe slechts reikend tot Feijenoords strafschopgebied, kwam hierna fel terug en Veldhoen kon drie minuten na de Rotterdamse tweede treffer met moeite een inzet van Ach terberg (Pieters Graafland had de bal aan de rand van het strafschopge bied aan hem „verspeeld") uit het verlaten doel koppen. Toch zouden de Utrechters voor de pauze voor een doelpunt zorgen. Acht minuten voor de rust tastte Veldhoen op links mis. Dankbaar profiteerde daar Block van die met een goede voorzet Hardeman in staat stelde te doelpunten: 2-1. Toen DOS in de tweede helft na ze ven minuten via Achterberg de stand op 2-2 bracht, leek het voor Feijen oord een moeilijke zaak te worden als nog een zege te bewerkstelligen. De Utrechters immers, trokken zich mas saal terug voor het heiligdom van doelman Hoogeveen en richtten een barrière op die voor de Rotterdamse (Van onze sportcorrespondent) UTRECHT, 6 maart Velox doet alle moeite om de nederlaagserie te beëindigen. De spannende ontmoe ting tegen DHC '66 kreeg voor de Utrechters toch nog een prettig slot, omdat het enige doelpunt drie minu ten voor het einde werd gescoord. Het was speltechnisch een matige wedstrijd. In de eerste helft deed de Utrechtse defensie nogal paniekerig, maar even vreemd deed de Delftse aan valslinie. Toch liet DHC'66 in de eerste helft nog wel leuke dingen zien. Na 11 minuten kwam Blok in een fraaie sco- ringspositie, maar zijn schot ging langs. Bij Velox wilde het evenmin vlotten. Van der Berg en Snijders verzuimden de bal in het doel te schieten, toen scoren kinderlijk eenvoudig leek. De Delftse doelman Van Deelen was ove rigens goed op dreef. Gouw miste na 32 minuten voor DHC de kans van de dag, toen hij een vrije schietkans om zeep hielp. Even later ontkwam DHC aan een achterstand, toen van Arnhem tegen de lat knalde. In de tweede helft is DHC'66 er aan vallend niet zo veelvuldig meer aan te pas gekomen. De weinige malen, dat aanvallen werden gelanceerd, zette Ve lox de buitenspelval open. Het veld overwicht van de Utrechters werd steeds duidelijker. Na 24 minuten ge loofde Velox niet meer in betere tij den, toen Van Arnhem tegen de lat knalde, maar het leed was drie minuten voor het einde voorbij, toen het enige doelpunt ontstond. Van Arnhem, die een nuttige party speelde, gaf op het middenveld een pass naar Sluyk. On danks zal zijn bekwaamheid kon doel man Van Deelen niet verhinderen, dat Sluyk raak schoot (1-0). aanvallers tot tien minuten voor het einde niet te nemen viel. Arbiter Schalks voor rust rede lijk fluitend liet het in die tweed® helft helemaal afweten. Driemaal za£ hij hands in het strafschopgebied vad DOS door de vingers. Hij wist buitenspel helemaal geen raad en ga* rechtsachter De Weerd een officie!® waarschuwing. De toeschouwers ,,be' toonden" hem doorlopend op fluitcon certen hetgeen Schalks nog duidelU' ker van de kook bracht. Na afloop van de wedstrijd heef' scheidsrechter Schalks ook aan de Feijenoorders Iraël en Romeijn een officiële waarschuwing gegeven. n het rapport dat de heer Schalks vaS de wedstrijd opmaakte, werd R°' meijn opgeschreven wegens ongepaste opmerkingen aan het adres van de scheidsrechter, terwijl Israël werd ge' noteerd wegens het maken van bel®' digende opmerkingen aan het adre» van een grensrechter. Met de wed strijd FeijenoordAjax (maandag 27 maart, Tweede Paasdag) in het ver schiet ziet dat er dus voor Feijen oord niet al te rooskleurig uit. (Van onze sportcorrespondent) WAGENINGEN, 5 maart Ex celsior heeft op de Berg geen kans gekregen enig succes te boeken. De achterhoede van Wageningen kostte het betrekkelijk weinig moeite de schutterslinie van de Rotterdammers, bij wie eigenlijk alleen Beek op de voorgrond trad, in de hand te houden. Hoewel Ex celsior na de rust soms energiek optrad, moest het toch met een ne derlaag van 3-1 genoegen nemen. Het was geen onaardige wedstrijd met (positiever gezegd) soms heel leuke en interessante situaties. Uit blinker bij Wageningen was de veel gesmade Van Viegen, die in de mid delste linie doorlopend uitstekend werk verrichtte. Na vier minuten al zorgde Excelsior voor de openings treffer. Een vrije trap belandde ver in het strafschopgebied en daar kopte Beekte meteen hard op doel 0-1). Binnen de minuut maakte Wage ningen gelijk. Een combinatie tus sen Van Viegen en Roelofs verliep vlo'; en Van Erust zorgde toen voor de afronding van het geheel (1-D. Na een half uur deed Wageningen een geslaagde greep naar de leiding. Roelofs kreeg zelfs de tijd na een voorzet van Loffeld de bal stil te leggen en vuurde toen zuiver langs Erust (2-1). In de 50e minuut maak te laatstgenoemde de fout te laat uit te lopen. Roelofs lepelde het leer over hem heen en ondanks een wel zeer hoge sprong van de doelman werd 't een doelpunt. Erust geraak te door de sprong(?) geblesseerd en liet zich vervangen door Balatien. Excelsior kwam nu meer in de aanval en geregeld ook dicht bij een doelpunt. Dit voorkwamen ech ter steeds Dielissen en Houtriet. Het gevaarlijkste schot kreeg de Wage- ningen-doelman Quint in de 80e mi nuut te verwerken van zijn back Houtriek. Slechts met een nood sprong kon hij toen redding bren gen. Bij Excelsior bleef Beek de enige man die tot scoren in staat bleek, maar die eveneens weinig KINGSTON, 6 maart De Austra' liër Tony Roche heeft het hereby enkelspel gewonnen van de internat!0^ nale tenniskampioenschappen van J3' maica, die in Kingston zijn gehoude^ Roche versloeg in de finale de Zuid' slaviër Nicola Pilic in twee sets: 6-4. In de finale van het damesdubbc** spel versloeg het Engelse duo Ann Ha) don-Jones en Virginia Wade de Frans Australische combinatie Francoise Du» en Lehane O'Neill met 1-6, 6-1, 6-3* Pen

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1967 | | pagina 16