ZIEKTEKOSTEN AMBTENAREN Kritiek in blad H Voor rol in juni-oproer zes weken cel geëist Mr. H. W. van Doorn hekelt aanvallen op K.R.O. Voor ziekenfondspatiënten geen particulier tarief Ontwerp-akkoord tussen artsen en fondsen weenn Europa K c ^Wka^ïj^onz^chepen Felle kritiek op koppelverkoop P.T.T. In kopgroep op Damrak Geruchten over Griekse vorst tegengesproken Vliegramp in VS Man doodgereden onder eigen auto Catshuis geen premier-woning '°1 Onbestendig Marges melkhandel hoeven niet omhoog Een jaar met aftrek voor verminking ADVOCAAT „DE SUFFERD" Agenten knuppelen jeugd weg bij C.S. Europese integratie „Chambre séparée" bij de Opera Studio Minder hard rijden op Brabantse wegen DE TIJD VRIJDAG 10 MAART 1967 „GEEN AFTREDEN" AMSTERDAM PREMIER ZIJLSTRA HEEFT GRIEP DEN HAAG, 10 maart Om vier uur vannacht is na een slopende marathon-vergadering in het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid een voorlopige overeenstemming be reikt tussen de onderhandelings delegaties van de Landelijke Huisartsen Vereniging (LHV) en de ziekenfondsen over de huis artsenhonorering. Wanneer èn de ministerraad èn dc leden van de LHV èn de ziekenfondsorgani saties zich met de ontwerp-over- eenkomst akkoord verklaren, wordt voorkomen, dat de huis artsen vanaf maandag ook zie kenfondsleden als particulier pa- streeks een rekening indienen tiënt behandelen en hun recht streeks een rekening van twaalf gulden voor een visite en acht gulden voor een consult, wat bij een mislukking van de haast desperate verzoeningspoging van minister Veldkamp zou zijn ge beurd. Slopend 990: :98*~ 10 MRT. 1967 1 UUR Hef weer in Europa GOEDE VAART met een uniform van Aparte regeling duur en totaal ongewenst UTRECHT, 9 maart De Centrale Bond van Onderling beheerde Zieken fondsen heeft in zijn blad ,,Het Zieken fonds" een kritische beschouwing ge wijd aan de door de ministers Ver dam, Struycken, Diepenhorst en Bies heuvel ondertekende Memorie van Ant woord op het wetsontwerp ziektekos tenvoorziening ambtenaren. Het blad noemt het op zichzelf al merkwaardig dat het interim-kabinet-Zijlstra het wen selijk achtte tijdens zijn korte rege ringsperiode een Memorie van Ant woord op een zo omstreden wetsont werp uit te brengen. De C.B.O.Z. is vooral verbaasd over de manier, waar op dat is gebeurd. Volgens de bond is met name de financiële paragraaf ui terst onvolledig en zelfs niet vrij van onjuiste constateringen. De kosten van de gezondheidszorg hebben in de afgelopen jaren een stormachtige ontwikkeling ondergaan, aldus de C.B.O.Z. Hiervoor moet een nationale oplossing worden ge vonden. De gedachte aan afzonderlijke regeling voor ambtenaren wordt daar om steeds minder aantrekkelijk geacht. De manier, waarop in de Memorie van Antwoord wordt gepoogd, de zorg over de financiële consequenties van een af zonderlijke regeling weg te nemen, kan de C.B.O.Z. niet erg waarderen. Vreemd noemt de bond het in dit ver band, dat het stuk niet is ondertekend door de ministers van financiën en van sociale zaken en volksgezondheid. In de memorie van antwoord wor den de uitgaven van de afzonderlijke ziektekostenvoorziening voor ambtena ren voor 1967 geraamd op 207,50 per persoon voor actief dienende ambte naren (dat zijn er in totaal 775.600) en op 400 per gepensioneerde. Bij een belastbaar ambtelijk inkomen van bijna 4,5 miljard gulden en een pre mie van 5,3 procent zou dan nog een reserve van 17 miljoen overblijven. De CBOZ noemt deze raming echter vol komen in strijd met de feitelijke situa tie. De bond heeft zelf een begroting opgesteld die voor actief dienende ambtenaren uitkomt op een kostenbe- drag per actief dienende ambtenaar dat 29 hoger ligt. Als deze bereke ning klopt, komt er geen reserve van 17 miljoen uit de bus maar een te kort van minstens ongeveer 15 mil joen. Teleurstellend vindt de CBOZ ook de wijze, waarop de vier ministers zijn ingegaan op de bezwaren van ziekenfondszijde. Het gaat er bij de ziekenfondsen om, aldus de bond, dat zij al jaren te kampen hebben met de bij vele Nederlanders levende op vatting als zou de ziekenfondsverzeke ring toch eigenlijk een soort tweede rangsverzekering zijn. Alle moeite die de ziekenfondsen zich getroosten om dit standpunt te bestrijden heeft, zo zegt de CBOZ, weinig zin als de over heid voor haar ambtenaren een aparte regeling treft: het publiek zal de in- (Van onze verslaggever) DEN HAAG, 10 maart Het Twee de Kamerlid, de heer Joekes (VVD), heeft de minister van Verkeer en Wa terstaat vragen gesteld over de koppel verkoop, die de PTT bedrijft met het verkopen van toegangsbewijzen voor de Internationale postzegeltentoonstel ling ,,Amphilex '67" en de postzegels die voor die gelegenheid worden uit gegeven. De heer Joekes stelt dat de verzamelaar, die zijn collectie Neder landse zegels, speciale vellen en eer- stedagsenveloppen naar de geldende filatelistische opvattingen compleet wil houden, ruim tachtig gulden moet be steden aan de speciale „Amphilex '67"- uitgave, terwijl de zegels slechts een nominale waarde van ruim zesentwin tig vertegenwoordigen. De heer Joekes meent dat hier sprake is van misbruik van de economische machtspositie en dat het voorgestelde systeem van kop pelverkoop geen doorgang mag vinden. De heer Joekes heeft bi] zijn vra gen een nadere specificatie gevoegd, waarin hij stelt dat voor een werke lijk complete verzameling tweeëntwin tig series nodig zijn, te weten een se rie los, een serie opgeplakt op een eerstedagsenvelop en twee blokkep van tien series. Omdat het slechts moge lijk is één serie te krijgen bij één toe gangsbiljet zou de verzamelaar voor deze complete set tweeëntwintig toe gangskaarten van een rijksdaalder per stuk moeten kopen. Van de zijde van de postzegelhandel deelde men ons mee, dat er formeel weinig tegen de redenering van de heer Joekes was in te brengen, maar dat er slechts weinig verzamelaars zijn die Nederlandse zegels op een der gelijke complete manier verzamelen. UTRECHT, 9 maart Drs. G. Bakker, de minister van Economische Zaken, vindt dat er op het ogen blik geen aanleiding toe bestaat de marges in de melkdetailhandel te ver ruimen. Hierom had het bedrijfschap detailhandel in melk- en zuivelproduk- ten gevraagd. De minister is tot de conclusie ge komen dat van een achteruitgang van de bedrijfsresultaten in de goedgeleide melkdetailhandelsbedrijven niet kan worden gesproken. Een' commissie uit het bedrijfschap, dat het met minis ter Bakker niet eens is, zal zijn brief nader gaan bespreken. ASSEN, 10 maart De rechtbank heeft vanmorgen de 41-jarige J. M. uit het ambonezenwoonoord ..Schatten berg" bij Westerbork overeenkomstig de eis van de officier van lustitie ver oordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar mtet aftrek van het voorar rest. Op 1 februari van dit jaar hakte M. met een klewang drie vingers af van Abraham de Fretes, die ook in het kamp woont. Dit gebeurde na een woor denwisseling tussen beide mannen. druk krijgen, dat de ziekenfondsverze kering niet goed genoeg is voor de ambtenaren en dat er dus toch wel iets mis mee zal zijn. Daarmee, al dus de bond, wordt de ziekenfondsver zekering opnieuw in de hoek van de „margarine-verzekering" gedrukt. Forse bijdragen De C.B.O.Z. vreest voorts, dat een belangrijk aantal ambtenaren met een inkomen beneden de inkomensgrens de vrijwillige ziekenfondsverzekering zal verlaten. Dit kan van invloed zijn op de financiële positie van de ziekenfond sen en op de voor de vrijwillige ver zekering berekende premies. Als de gepensioneerde ambtenaren naar de nieuwe regeling zouden overstappen zou dat weliswaar een ontlasting voor de ziekenfondsen kunnen betekenen, maar de C.B.O.Z. betwijfelt of dat in derdaad zal gebeuren, aangezien voor de gepensioneerden de vijf procents-re- geling niet geldt, zodat zij voor zeer forse eigen bijdragen kunnen komen te De C.B.O.Z. herinnert er verder aan, dat de apparaatskosten van de dienst Ziektekostenvoorziening-ambtenaren op basis van 1967 worden geraamd op 8.750.000. Voor de invoering van de dienst zijn 350 ambtenaren nodig. De C.B.O.Z. is allesbehalve overtuigd door de stelling van de vier ministers, dat het bezwaar van het in het leven roe pen van een nieuw apparaat niet op weegt tegen „de winst die wordt ver kregen met het inslaan van een Weg die als principieel juist werd onder kend." De bond is benieuwd naar de hou ding van de grote vakcentrales, die tot nu toe terwille van de bij hen aange sloten ambtenarenbonden hun stem niet zouden hebben willen verheffen tegen het wetsontwerp. Kortgeleden tekenden de vakcentrales luide protest aan te gen het „Tientje van Veldkamp." „Als zij ons willen doen geloven, dat het hen ernst is met hun bezwaren tegen het eigen risico, wordt het tijd dat zij nu eens openlijk stelling nemen tegen de amtenarenvoorziening die op het prin cipe van de bijbetaling steunt," aldus de C.B.O.Z. De bond hoopt, dat de Kamer deze „nieuwe vorm van apartheid" zal af wijzen. „ons land kan de tientallen mil joenen guldens die daarmee gemoeid zijn, wel beter gebruiken dan voor een volslagen ongewenste, overbodige en discriminerende regeling." (Van onze verslaggever) AMSTERDAM, 10 maart Tien maanden heeft het moeten duren, voordat de metselaar P. L. S. (21) voor de Amsterdamse rechtbank terecht stond wegens openlijke ge weldpleging tijdens het 14-juni op roer in de hoofdstad. De verdachte had bij de onlusten een schot in de linker bovenarm opgelopen, waar door hij drie weken niet had kunnen werken. Op 25 januari werd hij, na een vechtpartij op het Stationsplein aangehouden. Sindsdien bevindt hij zich in voorarrest. De metselaar vertelde geen aandeel te hebben gehad in de moeilijkheden bij het Telegraafgebouw. „Waarom heeft u daar dan een rol kranten papier heen en weer gerold?", vroeg de president ,van de rechtbank, mr. W. C. Hassoldt. „Die rol was toch niet van u. U had er af moeten blij ven". S., die een timide indruk maak te, kon daar wel inkomen. Met een aantal bouwvakkers was hij over het Damrak in de richting van het Centraal Station gelopen. Bij het Victoriahotel haalden zij enkele col lega's, die doorwerkten, van de stei gers en keerden terug in de richting van de Dam. S. vertelde dat hij in de kopgroep tegen de politie had lo pen schreeuwen: „Dieven, moorde naars". Een eenheid van de motor politie probeerde de oproerkraaiers te verspreiden, die met flesjes gooiden. De verdachte moest enkele klappen incasseren. Hij zei, dat hij een ter rasstoel had gepakt om zich te be schermen tegen de flesjes. „Ik stond op tweeëneenhalve meter afstand van een agent, toen ik een schot hoorde. De terrasstoel liet ik zakken en ben weggegaan. Later bemerkte ik, dat ik was geraakt," zei S. De hoofdagent K. van Dalen (40), die op één van de zeven motorcom binaties reed die het Damrak opsto ven, vertelde dat hij werd ontvangen door een regen van flesjes. „Wij wer den door de demonstranten bespron gen. Mijn collega ging onderuit en werd geschopt. Ik schudde hen van mij af". De toestand was zo kritiek, dat hij geen andere uitweg meer zag, dan zijn vuurwapen te gebruiken. Het publiek was toen van scfyrik afgedro pen. Nadrukkelijk verklaarde de hoofd agent niet te hebben gezien wat de verdachte had gedaan. Hij herkende S. ook niet als één van de demon stranten Wel had hij iemand met een terrasstoel zien zwaaien. De hoofd agent kon niet vertellen hoe het mo gelijk was, dat hij vijf patronen uit zijn revolver miste, terwijl hij slechts één schot had gelost. „U heeft stand gehouden, alle hulde daarvoor", zei mr. Hassoldt aan het eind van deze getuigenverklaring. Op de vraag van de president aan de verdachte of dit alles nu zin heeft ge- ATHENE, 10 maart UPIVol gens de algemeen-secretaris van de Griekse koning Constantijn Stelio Hour- mouzias zijn de geruchten over een mogelijk aftreden van de vorst zo ab surd. dat zij nauwelijks een ontkenning waard zijn. Een soortgelijke verklaring werd uitgegeven door de Griekse am bassade in Londen. Hiermee werd gereageerd op Deense krantenberichten als zou koning Con stantijn wellicht moeten aftreden en uitwijken naar Denemarken, het voor malige vaderland van zijn vrouw, ko ningin Anne-Marie. Volgens de berich- en zouden er in Griekenland zowel een linkse als een rechtse staatsgroep in voorbereiding zijn. De rechtse samen zweerders zouden een dictatuur willen vestigen en de linkse zouden grote her vormingen willen doorvoeren. In bei der plannen zou geen plaats zijn voor de vorst. De geruchten zijn waarschijnlijk ont staan naar aanleiding van het feit, dat het kasteel Marselisborg in Denemar ken wordt heTSteld en waarschijnlijk zal worden ingericht als zomerresiden tie voor de Griekse vorst en zijn vrouw. had, antwoordde hij: „Niet veel". De vechtpartij op het Stationsplein in januari, was ontstaan tijdens een partijtje voetbal met een conserven blik. S. was tegen de kantoorbedien de G. van Santen (23) uit Bussum op gevallen, die hem als reactie een schop had gegeven. De verdachte had de kantoorbediende toen een paar vuistslagen gegeven. De officier van justitie, mr. H. G. van Everdingen, zei in een kort re- quisitor, dat de aanwezigheid van de verdachte bij het oproer boven twijfel staat. Hij noemde de veertiende juni een zwarte bladzijde in de geschie denis van Amsterdam, wat betreft de inbreuk op de openbare orde. In bei de gevallen achtte hij het ten laste gelegde, openbare geweldpleging, be wezen. Twee keer eiste hij zes weken gevangenisstraf, waarvan de laatste met aftrek. De verdachte moet dins dag nogmaals terechtstaan wegens diefstal. De raadsvrouwe mevr. mr. J. L. Bakker-Weesing noemde haar cliënt een schlemiel, die zich laat meesle pen, en altijd overal precies op het verkeerde moment ergens is. „De suf ferd," voegde zij eraan toe. Zij meende, dat de verdachte met de zes weken voorarrest en zijn ver wondingen door het pistoolschot al ge noeg gestraft was en vroeg onmiddel lijke invrijheidstelling. Dit verzoek wees de rechtbank af. Uitspraak 23 maart. URBANDA, 10 maart (Reuter) Bij Urbanda in Ohio zijn een Ameri kaans lijnvliegtuig en een licht particu lier toestel neergestort, op drie kilo meter afstand van elkaar. Alle zesen twintig inzittenden zijn om het leven gekomen: 25 aan boord van de DC-9 van de Transworld Airlines en de pi loot van het kleine vliegtuigje, een 54- jarige handelsreiziger. De toestellen zijn vermoedelijk met elkaar in bot sing geweest. Het zicht was goed. (Van onze correspondent) TILBURG, 10 mrt. De voorzit ter van de KRO, mr. H. W. van Doorn heeft felle kritiek geleverd op dege nen die de levensvatbaarheid van de KRO in twijfel trekken. Dit gebeurde op een bijeenkomst van de diocesane contactcommissie van de KRO in de Stadsschouwburg. Mr. Van Doorn be toogde dat de KRO ook na de omroep wet bestaansrecht heeft. Hij zei. „Wel ke commerciële instelling of nationale omroep zou bereid gevonden kunnen worden honderdduizend gulden te ste ken in onze voorlichting over het Con cilie zoals de KRO dat gedaan heeft. Zij die zo meesmuilend spreken over een ouderwetse KRO en zij die de mond zo vol hebben over het gemis aan moderne cultuur in omroepen zou- BOXTEL, 10 maart Chauffeur L. Baars (55) is door zijn eigen auto overreden en dodelijk verongelukt. De man was liggende onder zijn auto de mistlampen aan het repareren. Een passerende andere auto raakte een achterdeur van de wagen die open stond. De auto werd daardoor naar vo ren geduwd en de motor sloeg aan. De heer Baars trachtte nog onder het on verwacht opgang komende voertuig uit te komen, maar werd gegrepen door de linkervoorwielen. Hij werd zwaar gewond opgenomen in het St. Liduina Ziekenhuis waar hij kort na aankomst overleed. Hef slachtoffer was gehuwd en vader van vijf kinderen. AMSTERDAM, De stoker J. Rui ter (52) is vanmiddag uit zijn auto ge slingerd, toen hij op het kruispunt IJdoornlaan-Zuiderzeeweg in Noord met zijn auto in botsing kwam met een tankwagen. De man raakte onder zijn kantelende wagen en was op slag dood. Het slachtoffer had geen voorrang ver leend. SOEST. Op de spoorlijn Baarn- Utrecht, onder de gemeente Soest, is J. W. Ploeg (17) om het leven ge komen, toen hij met zijn bromfiets te gen een trein botste. Ondanks het rode knipperlicht wilde hij nog juist voor de trein langs rijden. DELDEN. Het jongetje M. B. A. Blanke (5) is onder een vrachtauto van de dienst gemeentewerken geraakt en gedood. Het jongetje moet links van de weg met een fietsje gereden hebben. IJSSELSTEIN. Gisteravond is de 23-jarige A. van Wijk bij een verkeers ongeval om het leven gekomen. Hij reed op een bromfiets en kwam in botsing met een passerende personen auto, toen hij de provinciale weg wil de oversteken. „Ontuchtige handelingen" AMSTERDAM, 10 maart Politie agenten hebben voor het centraal sta tion in Amsterdam dertig jongens en meisjes met de gummiknuppel ver dreven die mensen lastig vallen en hen beletten het station binnen te gaan. Volgens de politie plegen de jongelui ook „ontuchtige handelingen" op het stationsplein. Twee minderjarige meis jes zijn aangehouden. Zij zullen aan de kinderpolitie worden overgedragen. AMSTERDAM, V maart In het studiejaar 1967-1968 zal in Amsterdam een internationale cursus over Europe se integratie worden gehouden. Deze leergang wordt georganiseerd door het Europa-instituut van de uni versiteit van Amsterdam in samenwer king met de Netherlands Universi ty Foundation for International Co-ope ration (Nuffic). DEN HAAG, 10 mrt. Minister-pre sident prof. dr. J. Zijlstra is ziek. Hij wordt aan zijn bed gekluisterd door een lichte griep-aanval. den eens moeten bedenken dat de KRO niet alleen een democratisch bestaans recht heeft omdat bijna 600.000 katho lieken er achter staan maar dat hij ook een uiterste actuele bestaansreden heeft en wel deze: televisie en radio werken beter met ons dan zonder ons en dat heeft iets met cultuur te ma ken." De KRO-voorzitter bestreed, de ge dachte dat de godsdienstige program ma's in engere zin ook wel gebracht zouden kunnen worden binnen het ka der van een soort Nederlandse BBC. Hij legde er de nadruk op dat de vrijheid van meningsuiting in een der gelijke constructie in het gedrang zou kunnen komen. Mr. Van Doorn keerde zich voorts tegen de opvatting dat bij de KRO de KVP teveel aan bod zou komen. In het verleden is voldoende gebleken dat dit niet het geval is, zei hij. De KRO- voorzitter sprak zijn waardering uit over de gezamenlijke aanpak van programma's wanneer daartoe de aan leiding bestaat. Daarbij moet echter worden voorkomen dat niet al te veel in de gezamenlijke poll wordt gebracht. Mr. Van Doorn vreesde dat van de opbrengst van de reclame in de tele visie die voor dit jaar op 54 mil joen wordt geschat geen cent in de programma's van de omroepen terecht zou komen. „Voor deze situatie moet een oplossing gevonden worden. Maar het meest verbazingwekkende daarbij is altijd dat zovelen er zo weinig be zwaar tegen hebben dat iedereen aan radio en televisie geld mag verdienen zonder dat daarvan iets terecht komt bij de programma's". De KRO-voor zitter sprak de hoop uit dat de om roepen over voldoende technische mid delen kunnen beschikken om hun pro gramma's te kunnen brengen. AMSTERDAM, 10 maart. De Ope ra Studio van de Nederlandse Opera stichting zal een aantal voorstellingen geven van Chambre séparée", een komedie door Gillian Hume en Frans Boerlage, muziek van Temple Abady. De Nederlandse vertaling van de lied jes is van Emile Lopez. De muzikale arrangementen en de begeleiding met combo zijn van Cor Lemaire. Frans Boerlage heeft de regie. Decors en cos- tuums zijn van Herman van Elteren. De première is dinsdag 18 april in het Kurhaus-paviljoen te Scheveningen. De herhalingen zijn op 19 april Kleine zaal Doelen, Rotterdam, 20 april weer in Scheveningen, en op 2 en 3 juni in de Kleine Komedie te Amsterdam (Van onze parlement, redacteur) DEN HAAG, 10 maart Het Catshuis blijft onbewoond. Minister Biesheuvel ziet er om persoonlijke redenen van af met zijn gezin zijn ntrek te nemen in de officiële ambtswoning van de minister-pre sident. Hij woont op het ogenblik in Aerdenhout, maar zal misschien wel naar Den Haag verhuizen. Het Catshuis blijft in gebruik zoor representatieve doeleinden. DEN HAAG, 10 maart. Op de rijks wegen Bergen op Zoom-Roosendaal- Breda en Breda-Tilburg (met inbegrip van een deel van de rondweg om Til burg) zijn nieuwe maatregelen noodza kelijk gebleken ten aanzien van de snelheidsbeperking op deze wegen. Tot voor kort gold op deze wegen een snelheidsbeperking voor de perio de van 's morgens 8 uur tot 's avonds 8 uur. Omdat er echter in de tijd bui ten de periode van snelheidsbeperking naar verhouding meer en ernstiger on gevallen gebeurden, is de limiet thans uitgebreid tot het gehele etmaal. Verse vis in supermarkten AMSTERDAM, 10 maart In super markten doet na vers vlees nu ook verse vis zijn intrede. Simon de Wit is onder meer in Amsterdam, Haar lem en Beverwijk begonnen met de ver koop ervan in de van het vlees al bekende plastic schaaltjes met door zichtig bovenvlies. Het bedrijf be schouwt de verkoop als een proef. (Van onze verslaggever) De ministerraad en de LHV zullen zich vandaag nog over de ontwerpover eenkomst uitspreken. Wanneer de fond sen dit zullen doen, was vannacht nog niet bekend. De goedkeuring van de ministerraad en van de fondsen van het akkoord wordt een formaliteit ge acht, de beslissing van de ledenverga dering van de huisartsen leek van nacht nog dubieus, alhoewel ook hier instemming het meest waarschijnlijk is. Naar verluidt kon vannacht slechts de kleinst mogelijke meerderheid van de artsendelégatie meegaan met'' de ontwerp-overeenkomst, zoals die door minister Veldkamp werd voorgelegd. Vier uur lang hebben de artsen er zich intern over moeten beraden, na dat de fondsen al vrij spoedig hun ja hadden laten horen. Op de vanavond door de LHV te houden vergadering zal moeten blijken of de meerderheid van de leden zich bij de meerderheid van de onderhandelingsdelegatie aan sluit, of dat het minderheidsstandpunt meer steun krijgt, zodat er metterdaad een breuk met de fondsen ontstaat. Prijsstop De hulsartsen zullen hier te minder voor geporteerd zijn, zo wordt veronder steld, omdat de regering met een prijsstop dreigt, wanneer de artsen hun patiënten de genoemde bedragen in rekening gaan brengen. Vandaag zouden de artsen door het ministerie van Economische Zaken van de con sequenties van een prijsstop op de hoogte worden gebracht. Minister Veldkamp heeft zijn ont werp-overeenkomst opgesteld aan de hand van een advies, dat hem hier over door de Ziekenfondsraad is uitge bracht. De Ziekenfondswet machtigt hem richtlijnen voor een overeenkomst uit te vaardigen. De punten, waarover moeilijkheden zijn ontstaai en die van daag aan de ministerraad zijn voorge legd, gaan, naar wij uit betrouwbare bron vernemen, over de kosten van de artsenpraktijk, zoals die tn het rapport- Van der Ven staan omschreven en over de trendmatige verhogingen van de artsenhonoraria voor de komende jaren. De beide onderhandelingsdelegaties waren gisteravond om acht uur door de minister en zijn staatssecretaris dr. Bartels op het ministerie ontboden, om de allerlaatste kans op een vergelijk te kunnen grijpen. Hoe slopend de urenlange besprekingen waren bleek uit het gemor van de betrokkenen tus sen de besprekingen in, verder uit het feit, dat dr. Festen van de fondsen voortijdig vertrok, „doodop" zeiden zijn medebestuurders, en tenslotte uit een bekommerde dr. Van Rijn, voorzitter van de LHV, die bij de portier twee aspirientjes kwam slikken. Ondertus sen was het tot diep in de nacht een komen en gaan van adviseurs van de verschillende partijen en bleef een deel van het ministerie de telefooncen trale, de kantine en de afdeling voor lichting tot een niet eerder gekend uur actief. Om vier uur In de morgen kon minis ter Veldkamp, met om zich heen vele geledigde flessen Spawater, meedelen dat er, onder het nodige voorbehoud, een basis voor een overeenkomst was bereikt. ,,Als ik nu niet gauw weg ben, loop ik mijn opvolger nog tegen het lijf", zo had hij eerder, wachtend op de beslissing van de artsen, al gezegd. REYKJAVIK HEISINK :io M05K0U M8URG IV f WENEN BORDf VROMEV LISSABON PAIERM0 II A16IE TEMPERATUREN IN 'C 1 LAGEDRUKGEBIED H H0GE0RUKGEBIED ONWEER WARMTE FRONT KOUFRONT VERPIAATSINGSRICHT1NÓ BUIEN REGEN- SNEEUW -HAGEl REGEN SNEEUW MIST WEINIG WOLKEN WINDRICHTING /STERK* ZWAK TOT ZWARE ST0R# 'OQ8 LUCHTDRUK IN MIlllBAREJj. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Beek Stockholm Oslo Kopenhagen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Nice Berlijn Frankfort München Zürich regenbui regenbul zwaar bewolkt onbewolkt zwaar bewolkt onbewolkt half bewolkt licht bewolkt regen regen regen onweer regenbui geheel bewolkt half bewolkt zwaar bewolkt geheel bewolkt geheel bewolkt regen zwaar bewolkt geheel bewolkt 14 7 0.3 16 7 0.1 14 7 1 15 6 0.5 15 7 0.1 17 7 0.1 16 7 0.3 16 7 0.1 9 2 0.3 6 2 10 8 6 1 12 5 12 15 7 0.2 17 6 0.3 15 5 12 14 7 0.1 16 10 1 17 8 0 8 6 21 5 0 15 8 0 DE BILT, 10 maart (KNMI) AcIjf ter een depressie, die van de 0° van Biscaje over Engeland naar Sch° land trok, wakkerde gisteravond ons land de wind tot stormachtig ,s uit zuidwestelijke richting. Inmid°a trok een diepe depressie ten zuidW® t ten van IJsland langzaam naar oosten. Rond deze lage drukgebied? zal in het komende etmaal met krac tige en af en toe harde zuidwestelij winden koelere en onstabiele lucht ons land worden gevoerd. In deze luc' komt een veranderlijke bewolking vo° waaruit plaatselijk buien zullen va len. Of activiteit tamelijk groot, want een gende storing trekt van de Azoren a j weer in de richting van Het Kana Daardoor blijft het weer onbestendig Op de oceaan blijft de depress^ Amstelveld 8 v. Ceuta n. Aden Ardeas 8 v. Cadiz n. Gibraltar Amstelmeer 7 te Melbourne Aletta Johanna 8 Startpoint Anne Christina 8, 70 m. NNO Benghazi. Angolakust 8 v. Kribi n. Victoria Achilles 9, 470 m NNO v. Azoren Amerskerk 9 v. Sanzibar n. Nacal Aruba 9 v. Rotterdam n. Santander Amstelland 9, 3150 m W v. Dakar Amstelveen p. 9 Chagos Archipel Annenkerk 9 te Zanzibar Andromeda 9 v. Ganida te Rotterdam Ameland 9, 210 m OZO v. Cayenne Almkerk 9 v. Marseille te Antwerpen Alhena 10 v. Salvador n. Las Palmas Attis 10 v. Kingston te Port au Prince Averdyk 10 te Port Alice verwacht Aagtekerk 10 v. Colombo te Aden Acmaea 9 v. New York n. Curasao Area 19 te Curacao verwacht alcor p. 9 Gibraltar, n. Londen Amstelsluis p. 9 Muscat, n. Basra Avedrecht p. 9 Finisterre. n. Antwerpen Arendskerk 9 op rede Bangkok Asmidiske 9, 40 m N v. Guernsey Batjan 9 140 m. NW v. Wake EU. Borneo 9 270 m. OZO v. Socotra Bothnia 8 p Algiers n. Liverpool Berkhout 9 v. Pasajes te Bordeaux Bali 9 v. Singapore n. Port Swettenham Banggal 9 v. Labuan n. Jesselton Bawean 10 te Alexandrlë Bengalen 8, 2200 m ONO v. Papeete Bengkalls 11 te Vera Cruz verwacht Blitar 10 v. Hamburg te Bremen Caltex Naples p. 8 Wight Crania 8 510 m. ZW v. Mlzenhead Caltex Madris p. 9 Cadiz Caltex Delfzijl 9 te Thameshaven Caltex Lelden 10 te Bahrein Camitla 9 v. Curacao n. Punta Cardon Calamares 10. 300 m NNO v. Pto Rlco Caltex Gorlnehem 10 te Odense Camerounkust 9 v. Antwerpen n. New York Caltex Arnhem 8, 45 m ZW v. Ouessant Congokust 8 v. Amsterdam te Hamburg Caltex Eindhoven 10 te Kopenhagen Cartago 9 te Tela Cornella-B-IV 9 150 m. OZO v. Kp Hatteras Caltex Rotterdam 9 van Bahrain n. R'dam. Ceres 9 v. Guayauqll n. Manta Dievertje 9 v. Malaga te Tarragona Dulvendrecht 9 540 m. NO v. Wake eil. Dorestad 9 v. Rlo Grande n. Paranagua Dlone Q7 ln Perziche Golf verwacht Diadema 9, 300 m WNW v. Bordeaux Dordrecht 9 480 m Z v. Kaap Race Emmapolder 8 v. Castblanca n. Agadir Esso Den Haag 9 te Banlas Eemhaven 10 v. Champerico n. Acajutla Esso Rotterdam p. 10 Kurla Murla Echo 9, 40 m ZW v. Casquets Friesland KRL 11 te Port Said verw. Forest Lake 9, 80 m W v. Esbjerg Francisca 10 v. Rotterdam n. Oslo Forest Hill 9 v. Swansea n. Eastham Gulf Swede 10 v. Mena te Suez Gulf Hollander 9 te Mena. Garoet 9 v. Havre n. Rouaan Geestland 9 v. Dominica n. Preston Guineekust 9 v. Dkar n. Freetown Gravelnnd 9 v. Amsterdam n. Z. Amerika Gorredijk 8 v. Suez n. Port Said ADVERTENTIE mr UNIFORMSPECIALISTEN Komplete uitrustingen vuur alle scheepvaartmaatschappijen HAARLEM. Zijlstraat 71. Tel. 16963 Hector p. 9 Kp St. Vincent, n. Piraeus Holendrecht 9, 480 m ZZO v. Okinawa Hilversum 10 te Jacksonville Hercules 10 te San Juan del Sur Huybergen 13 rfe Mostyn verwacht Ilias 8 40 m NNW v. St. Vincent Ittersum 9 v. Hamburg n. Antwerpen Isis 9. 165 m NNW v. Azoren Ivoorkust 9 v. Cristobal n Lelxoes Inca 15 te Lissabon verwacht Johannes Frans p. 9 Wight James Benedict 10 to Buchanan Katelysla 7 v Chandla te Calcutta Kryptos 7 v. Madras te Calcutta Kleldrecht 9 v, Hamburg te Bremen Kirsten Smit p. 8 Bucaroni Krenia 8 v. Doha n. Colombo Kroonborg 8 v. Delfzijl n. Barcelona Kylix 9 v. Curacao n. Kingston Koplonella 20 te Curacao verw. Korenia 14 te Colombo verwacht Kara 10 v. Danag te Singapore Krakorum 9 v. Georgetown te New York Koningswaard 9 v. Thameshaven n. Huil Karimata 9 te Singapore Katwijk 9 te Tandjong Manl Keizerswaard 9, 280 m Z v. Azoren Krebsia 9 v. Rotterdam n. Hamburg Kennemerland 9, 335 m ZW v. Madeira Korendyk p. 9 Azoren Kossmatella 9. 750 m ZW v. Landsend Koratia 10 v. Manilla te Hongkong Kenia p. 9 Port Moresby: n. Suva Kelykerk 9. 150 m NW v. Djeddah Labotas 8 v. Barcelona n. Tarragona Leny p. 8 Finisterre, n. Limerick ,orn Leonidas p 8 Kp. St. Vincent, n. Rotterda Lifana p 8 Kp. St. Vincent, n. Portsrnoa Laura 8 70 m NW v. Casablanca Leuve Lloyd 9 v. Rotterdam te Havre Laarderkerk 9 in Suezkanaal Lekhaven 9, 160 m W v. Burlings Libertas 9 v. Rotterdam n. Algiers Laertes 9 v. Djibouti te Suez Mariscal Lopez 9 te Rotterdam Memnon 8 v Antwerpen te Amsterdam Mississippi Lloyd 8 v. Suez n Damm8' Mijdrecht 9 v. Venetië n. Port Said Mynias 8 van Venetië te Triest. Mataram 5 v Amsterdam Ie Bangkok Maas Lloyd 10 in Panamaknaaa! Moredyk 9 v. Hamburg te Antwerpen Moordrecht 9, 90 m W v. Gibraltar Musi Lloyd p. 9 East London Marne Lloyd 9, 175 m N v. Seychellen Meerdrecht 10 v. Antwerpen n. Jaeksonw" Mentor 9. 55 m O v. Azoren Minos 10 v. Rotterdam n. Malta Mersey Lloyd 9 te Shimlzu Montferland 10 te Horta Neder Elbe 4 v. Vancouver n. Z. Afrika Nashlra 8 720 m. NO v. Trinidad Nushaba 8 100 m ZO v. Mtlta, n. Geh1'8 Nijkerk 9 v. Hamburg n. Bremen Niso 9, 160 m OZO v. Madeira Noordsier 9 v. Rotterdam n. Solvesborg Neder Rhone 9, 120 m ZW v. Djeddah Neder Waal p. 9 Gibraltar Nestor 9 v. Bremen te Hamburg Orinoco (slbt) 8 300 m NO v. Paramaph" Oranje Nassau 9, 650 m WZW v Ouessam Overijssel 10 v. Marseille te Genua Ondina 12 te Las Palmas verwacht Oldekerk 10 v. Akaba n. Port Soudan Onoba 11 te Mena verwacht. Parkhaven 9, 60 m ZW v. Ouessant Prins Willem v. 9 te St. John Purmerend 9. 230 m WZW v. Bermuda P.G. Thulin 9, 270 m N v. Dakar Philiné 9, 85 m NNW v. Alexandrlë Pres. Tubman 9, 50 m NO v. Finisteir Poeldyk 9 v. Rotterdam n. Vera Cruz Prins der Nederl. p, 9 Cuba Prinses Margriet 9. 730 m N v. Azorefl Peperkust 9 v. Luanda n. Freetown Plyphemus 10 te Port Said Prins Casimir 9 v. Pt Said n. Famagusta Prinses Maria 9. 50 m O v. Kreta Philetas p. 9 Gibraltar n. Genua Philldora p. 8 Kp. Leeuwin Phidias 8 v. Famagusta n. Limassol Poeldijk 9 v. Antwerpen te Rotterdam Radja 9 op rede Port Said Rempang 9 v. Shanghai te Dairen Rotterdam 10 te Hongkong E. Stumpé SCHEPEN III Rochab 9 v Punta Arenas te Tampa - Rozenburgh 9 v. Duinkerk, n. Casablah0 Roepat 9 v. Singapore n. Kaoshiung Rondo 8 v. Shanghai n. Tslnghtao Rijn 6 v. Hawasaki te Yokohama Rijndam 4 v. Salvador n. B. Aires Schelde Lloyd 9 v. Antw. te Amsterdam- Stella Antares 8 80 m W v. Gibraltar Sonsbeek 8 v. Rotterdam n. Vlgo Stad Gouda 10 te Tobata verwacht Statenlaan 10 v. Marseille te Milazzo Sumatra 9 v. Amsterdam n. N. Guinea Sinoutskerk 9 te Hongkong Steenwijk 9, 50 m NO v. Madras Straat van DIemen 9, 340 m W v. Freman' n. Mauritius Stad Vlaardingen p. 9 Bougie Straat Colombo 9 te Sydney Sumatra 9 te Londen Serooakcrk 9 v. Kaapstad n. Lissabon Sloterkerk 9 v. Antwerpen n. Rotterdam Soestdyk 9 v. antwerpen n. Rotterdam Soestdyk 9, 150 m Z v, Kp Race Strabo 9, v. Rotterdam n. Pasajes Simorskerk p. 9 Dakar, n. Kaapstad Stad Maastricht p. 9 Wight Schle Lloyd 10, 200 m Z v. New Caledol" Solon 9, 320 m ZW v. Azoren Stad Den Haag p. 9 Malaga Tara p. 9 Fernando Noronha, n. Reclf» Theron 9 v. Oranjestad n. Willemstad Telamon 9, 510 m ZW v. Kaap Clear Tegelberg 800 m W v. Kaapstad Tahama 8 1200 m. N. v. Azoren Tara 8 600 m. W v. St. Paul's Roeit Tubal p. 8 Finisterre. n. Rotterdam Tasman Zee (slbt) 9 ln Suezkanaal. Tempo p. 9 Burlings. n. Rotterdam Twee Gebroeders p. 8 Kp Palos Villarica p 8 Barbados, n Philadelphia Vrijburgh p, 9 Beachyhead. n. Piraeus Walcheren 9 te Singapore Wonosobo 9 op rede Sukarnopura Woltersum 9. 250 m ZO v. Bermuda Waterland 9, 150 m ZO v Santos Zonnekerk 9 450 m. W. v. Maladlven Zeeburgh 9 v. Vesteraes te Amsterdam Zaankerk 8 te Lourenco Marques Zuiderkerk 8 v. Rotterdam te Bremen Zuiderzee p. 8 Alboran. n. Ancona Zaanland 9, 80 m NO v. Recife

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1967 | | pagina 4