Kastelein ging klanten met knuppel te lijf GEMAAL MOET VERDWIJNEN Hoofdstadoperette presenteerde Zwei Herzen in Dreivierteltakt Moderne beat '67 98 SS Van queue de Paris tot rok op de knie J ïliTP ssst ^^^4-4000- Groene Kruis stopt gezinszorg DRIEKWART EEUW MODE IN V D-SHOW Kettingbotsing op Botlekweg Keulen wil geen Nederlandse demonstranten Burgerlijke Stand RUZIE OM REKENING Huizenveiling DUIZEND GUUDEN VERDIENEN DOOR EEN NAAIMACHINE TE KOPEN Marathonhappening van Sirkel 20 INTERIEUR Onderscheiding voor C. M. Hage Overleden I*- Bouwstaking Delft Inbrekers richten grote schade aan Tien maanden cel voor poging tot zware mishandeling Gemeente verkoopt geërfde woning DE TIJD - MAASBODE VRIJDAG 10 MAART 1967 Sa ADVERTENTIE blijvend Orchideeën van Honoloeloe voor mevrouw Thomassen ADVERTENTIE ROTTERDAM, 10 maart 1967. ADVERTENTIE «Ét Het gloednieuwe gemaal aan het Oranjekanaal moet wellicht worden gesloopt. T urnkampioen6chappen ADVERTENTIE blij vend ADVERTENTIE blijvend ADVERTENTIE ADVERTENTIE Papendrechts voetveer ADVERTENTIE handschoenen rotterdam: karei doormanstraat 294 den haag: venestraat 3 ADVERTENTIE GEBOUW PALACE ADVERTENTIE blijvend Jt c.P- ROTTERDAM, 10 maart De derde november van het vorig jaar heeft de 34-jarige caféhouder D.B.A.S. en zijn vrouw aan de rand van een faillisse ment gebracht. Rond één uur in de prille ochtend ontstond in zijn katen- drechtse bar een hevige vechtpartij, waarbij met knuppels en een barkruk werd gezwaaid. De klappen werden uit gedeeld door baas en bazin zelf en de slachtoffers waren twee klanten die weigerden de rekening van zestig gul den te betalen. De gevolgen waren niet alleen verre van plezierig voor de bei de bezoekers, die bloedende wonden opliepen, maar ook voor het echtpaar zelf, dat zich gedwongen zag zijn beide goed florerende café's te verkopen en thans voor een zware schuldenlast zit. Ondanks hun hardhandig optreden kunnen S. en zijn vrouw niet beschouwd worden als mensen die er bij het min ste of geringste op los plegen te tim meren. Mevrouw S. wordt een goede, sociaal voelende werkgeefster genoemd en haar man heeft, zoals diens raads man met voorbeelden aantoonde er meermalen blijk van gegeven veel voor anderen over te hebben. De felle uitbar sting op de fatale avond moet waar schijnlijk worden toegeschreven aan de overspannen toestand als gevolg van jarenlang ingespannen werken zij dreven ook nog een pension waarin beiden verkeerden. Er was die avond, zoals een der raadsleden het uitdrukte, sprake van een „vonk in een kruitvat". Dat alles neemt niet weg, dat er, als de rechtbank de zienswijze van de officier van Justitie volgt, sprake was van diefstal met geweldpleging, waarbij ook de 20-jarige portier-uitsmijter H.S. en de 18-jarige buffetbediende P.W. betrokken waren. Tegen deze twee jon gemannen eiste mr. R. Ji. Schimmel een boete van honderd gulden subsi diair twintig dagen en twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Tegen de caféhouder vor derde hij acht maanden met aftrek, waarvan drie voorwaardelijk, een proe tijd van drie jaar en toezicht, tegen diens vrouw, die zes weken voorarrest achter de rug heeft, vier maanden met aftrek, waarvan drie voorwaardelijk, en twee jaar proeftijd. ,,"t Ging allemaal ontiegelijk snel", zei de buffetbediende, die evenals de portier pas een week bij het café werk te. De portier, in dienst genomen van wege zijn imponerende gestalte, be perkte zich tot het aanreiken van de knuppels en tot het fouilleren van een der slachtoffers: „Ik kan niet tegen geweld". De buffetbediende doorzocht de zakken van het andere slachtoffer, maar hij diende de op de grond lig gende man bovendien nog een paar .Jryj li él 4 Laat het kamperen voor U niet worden tot een behelpen met minder dan 'thuis... maar zorg, dat U in Uw vacantie vrij en blij en zonder zorgen bent en vooral uitgeslapen! En dat bent U met deze magni fieke slaapzak, waarin U slaapt als thuis in Uw bed... een slaapzak die geheel uitritsbaar Is, heerlijk, koesterend warm door de acryl vu 11 i ng van 1100 gram. Leuke slaapzakken, licht in gewicht en prima wasbaar, in fris bloemdessin, solide slaap-, zakken morgen voor iets meer dan twee tientjes. Morgen om 9 uur begint de verkoop op onze Camping afde ling (tweede verdieping) van deze moderne, heerlijk warme slaap zakken, snijmaat 160 x 190 cm. LAKENZAKKEN, voor fris en hygiënisch kamperen, houdt de slaapzak schoon, voor 5.95 (Van onze verslaggeefster) ROTTERDAM, 10 maart Maan dagmiddag worden op Honoloeloe orchi deeën geplukt die woensdag worden aangeboden aan mevrouw Thomassen, die haar man zal vergezellen bij de opening van de Lentiade. De Canadian Pacific Airlines vliegt de orchideeën over, die woensdagmorgen in Neder land arriveren. Direct daarna worden zij naar het Ahoygebouw getranspor teerd, waar een stewardess de bloemen aan mevrouw Thomassen zal overhan digen. ROTTERDAM, 10 maart De open bare verkoping van onroerende - goede ren door de N.V. Notarishuis op 8 maart In de Blauwe Zaal van de Koopmans beurs: Definitieve afslag: 1. Pand en erf Schieweg 96. Inzet: 53.000. Afslag: 55.400. Voorlopige afslag: 2. Pand en erf Essenburgstraat 82 10.800. 3. Pand en erf St. Agathastraat 8 13.200. 4. Pand en erf Soetendaalsestraat 36 13.000. 5. Pand en erf Raephorst- straat 131 6.200. 6. Pand en erf Slag- hekstraat 155 22.000. schoppen toe. Zij gaarden vijfenveertig gulden bijeen plus drie ringen en een polshorloge, dat door hun baas werd vernield. De slachtoffers kregen hun (lege) portefeuilles terug en werden daarop de deur uitgewerkt. Een van hen had, zo verklaarde hij tijdens de rechtszitting, na de eerste weigering best willen betalen, maar zijn vriend voelde daar niets voor. Hij dreigde met de politie, maar de kastelein, driftig ge worden omdat hij als een oplichter werd beschouwd, duwde hem van zijn kruk, en begon er daarna op los te slaan. De caféhouder wordt ln het psychia trisch rapport verminderd toerekenings vatbaar genoemd. Zijn raadsman ver zocht de rechtbank gepresideerd door mr. R. J. Brunner, zijn cliënt onmid dellijk in vrijheid te stellen. Dat verzoe werd afgewezen. Uitspraak 23 maart. Door Pfaff, de bekende fabriek van naaimachines, o.a. houdster van de patenten op de dubbelroterende grijper (in plaats van de traditionele ringspoel) wordt, thans in Rotterdam en omgeving een enquête gehouden over de toepassing van naaimachines. De enquête zal worden gehouden onder al degenen, die de aankoop van een naai machine overwegen. Als stimulans wor den onder de deelnemers aan de enquête geldprijzen uitgeloofd, onder andere een eerste prijs van duizend gulden. De enquête is in algemene zin bedoeld, en de deelname staat open voor koopsters en kapers van willekeurig welk merk. Voor Rotterdam en omgeving zijn alle inlichtingen te verkrijgen bij het Pfaff- naaimachinehuis, Stadhuisplein 34, Rot terdam-C. (tel. 121950). Het valt te voorzien, dat vele aspirant- koopsters en kopers van naaimachines zich zullen melden om aan de enquête bjj te dragen, en tegelijk kans te maken op een fikse beloning. ■ï-U"- -v.-- - xy-vUU-U, Sv - ÏW IN HET LUXORTHEATER is don derdagavond voor een bijna uitver kochte zaal een reeks voorstellingen begonnen van de operette Zwei Her zen im Dreivierteltakt, waaraan de liefhebbers van de Weense zwier en Gemütlichkeit anno 1900 hun hart vol op kunnen ophalen. Ook voor deze voor stelling heeft de Hoofdstadoperette met haar beperkte financiële mid delen gewoekerd, met als resultaat een veel charme uitstralende vertoning met romantische decors van Karei Bruck- man, een prachtige en smaakvolle kos tumering van Lambert Hofer uit We nen, naar ontwerpen van mevrouw Reiss-Kromes, en levendige scènebeel den die door vaardig uitgevoerde dans jes van Jack Bow een extra fleurige toets kregen. Vooral de tableaus uit het tweede bedrijf, met het bekende Adieu mein kleiner Gardenoffizier en een oosterse dansscène, compleet met kameel, vonden terecht veel weerklank in de zaal. Men voelde hierachter de vakbekwame hand van de regisseur Walter Kochner, die het typische ope retteklimaat steeds feilloos aanvoelt, De vaste kern van de troep droeg weel de voorstelling: de immer kostelijk'ac terende Herman Valsner in de met veel „Witzen" gelardeerde rol van de aap jeskoetsier, de geroutineerde, tempe ramentvolle Lizzi Schöffmann nu eens niet als de geliefde om wie alles draait, maar als de versmade verloof de van de prins, de pittige Antonia Galli als het eenvoudige meisje Annerl dat haar eerste grote en romantische liefde beleeft, en Claire Clairy die met haar rol van bloemenverkoopster in de ze voorstelling haar eigen, komisch accent aanbrengt. Tegenspeler van An (Van onze verslaggeefster) ROTTERDAM, 10 maart Het had iets weg van een marathon-happe ning donderdagavond in een bijna on herkenbaar gymnastieklokaal van de gemeentelijke kweekschool. Beat, mime, poëzie en modeshows flitsten urenlang door zilveren slingers en dansende jon gens en meisjes heen. Het was geen kweekschoolfeest maar de avond van Sirkel 20, toegang een kwartje. Sirkel 20 bestaat uit een groepje van vijf jonge idealisten die ook nog dich ten. Vier ervan zijn leerling aan de ge meentelijke kweekschool. Hun ideaal is: „Laat de mensen vrij zijn, spelen, creatief zijn." De vijf zeggen dat hun ideeën zich hebben ontwikkeld. Daaruit is ook hun scholenplan voortgekomen. „We willen een school waar een bepaald gedeelte van de tijd beschikbaar wordt gehouden voor zoveel mogelijk creativiteit met al le materiaal en uitgangsmogelijkheden. Het plan is niet zo gek. Het heeft alle aandacht van architect Reid die hard werkt aan de ontwikkeling van een unit, een soort speelstad. Hij voelt er veel voor ons plan daarin op te nemen." Sirkel 20 wil naar buiten treden. Daarvoor zijn him avonden natuurlijk het geschikst. In de kweekschool is een dergelijke happening nu voor de tweede keer gehouden. Iedereen heeft er plezier in alles, alles werkt /nee: sfeer, jongeren die kunnen dansen, veel beat van de Paramounts, een hoo- tanny show gepresenteerd door Dick Veenstra, dichtwerk en een hippe mo deshow van Aad Vaanes. Het was een plezierige happening van Sirkel 20-tigers, die zich wel aan de provo verwant voelen, maar zeggen dat ze iets constructiefs willen opbou wen. HOEK VAN HOLLAND, 10 maart De vereniging het Groene Kruis ziet zich genoodzaakt de afdeling gezins zorg voor onbepaalde tijd op non-actief te zetten. Oorzaak daarvan is dat de gemeente Rotterdam niet bereid is nog langer subsidie te verlenen voor een ongediplomeerde kracht. Het Groene Krüis in Hoek van Holland heeft na melijk slechts één gezinsverzorgster in dienst, die echter niet over formeel noodzakelijke diploma's beschikt. Het subsidiebeleid van de gemeente Rotter dam is echter zodanig dat alleen aan gediplomeerde krachten subsidies wor den verstrekt. De vereniging zelf is niet in staat de kosten van een gezinsver zorgster te dragen en uiteraard wordt van de leden, die van de gezinsverzor ging noodgedwongen gebruik maken, slechts een betrekkelijk kleine bijdra ge gevraagd. Door al deze factoren heeft men moeten besluiten de huidige verzorgster met ingang van 1 maart ontslag aan te zeggen, zonder dat een vervangster aanwezig is. (Van onze correspondent) SCHIEDAM, 10 maart De commis sie gymnastiek van de Nederlandse culturele sportbond heeft 18 en 19 maart in sporthal Margriet de jeugd kampioenschappen turnen, die zater dagmiddag twee uur beginnen. Zondag morgen wordt een begin gemaakt met de selectiewedstrijden voor dames. Ter afwisseling geeft de volksdansgroep van de Schiedamse gymnastiekvereniging Arma enkele demonstraties. nerl was de gasttenor Fritz Silber- bauer, wiens zingen en acteren in de rol van prins Rudolf volledig in dit kader bleek te passen. Een voortref felijk gebrachte graaf Boby van Ru- dolf Vogler en enkele zeer te waar deren bijrollen completeerden het beeld van de troep. De onverwoestbare muziek van Ro bert Stolz, was met smaak gear rangeerd door John Kapper. Onder zijn leiding musiceerde het bescheiden, maar bekwaam spelende orkest. Met bloemen en veel applaus zijn de me dewerkenden aan het slot nadrukkelijk gehuldigd. C. v. R. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 10 maart Om het dertigjarig jubileum te vieren heeft radio Modern hier een reeks van ta lentenjachten voor Rotterdamse tiener bands opgezet, die tenslotte resulteert in een „moderne beat '67"-uitvoering op zaterdag 3 juni in de Energiehal. De talentenjachten zullen vanaf 15 maart iedere woensdagavond in Palace worden gehouden. De winnende groep krijgt een platencontract en een op treden in de monsterbeatavond in de Energiehal, waar plaats zal zijn voor tienduizend man. De plaatsen voor deze show moeten bij elkaar worden gespaard door grammofoonplaten te kopen bij een van de negen filialen van radio Modern. Voor vijftig gulden platen geeft recht op een toegangs kaart. De moderne beat '67 begint 's mid dags om vier uur. The Golden Ear rings, The Shoes, Tee Set, Q 65, The Motions, The Small Faces en de Spen cer Davisgroup zullen optreden. Voorts zullen er modeshows worden gehouden en karate-demonstraties worden gege ven. In het kader van het jubileum brengt radio Modern ook een plaat op de markt onder de titel „alleen voor ver zamelaars", waarop zes bekende tie nerbands twee nummers hebben gezet. De baten van deze plaat komen ten goede aan de samenwerkende ouder verenigingen voor hulp aan geestelijk misdeelde kinderen. Duizenden van deze luxe SKAI tassen zijn er verkocht en de vraag blijft maar toenemen! Geen wonder, want het Is een toonbeeld van vakmanschap, puntgaaf afgewerkt, met solide rits en brede soufflé, een tas uit de luxe serie... die U voortaan iedere dag gaat gebruiken. Skai tassen van 12.75... ideaal voor een massa boodschappen of de weekends (en U weet 't, SKAI Is sterker dan leer en blijft soepel...) verkopen wij voor nog géén zeven gulden. Morgen om 9 uur begint de verkoop van deze fraaie week end- of boodschaptassen, geheel contrasterend afgepaspeld, In zwart en cognac, voor Céin tel. of schrift, best. (Van onze correspondent) hoek van holland, a maart Het ziet er naar uit dat de nieuwe ha venplannen van de gemeente Rotter dam al een eerste onvoórziene post van vier miljoen gulden zullen kosten. Een gloednieuw gemaal, dat het Hoog heemraadschap Delfland eerst enkele weken in gebruik heeft, zal namelijk ten offer moeten vallen aan de ha vens die ter hoogte van Poortersha ven zijn geprojecteerd speciaal ten be hoeve van de ferrydiensten. Het hoogheemraadschap begon enke le jaren geleden met de bouw van het nieuwe gemaal aan het Oranjeka naal. Het gemaal is bestemd voor de verbetering van de waterhuishouding van het Westland en de tuinderijen in de omgeving van Den Haag. Het heeft een capaciteit van ruim 21.000 kubieke meter water per uur. Enkele weken geleden is het in gebruik gesteld, maar men wist toen reeds dat het waar schijnlijk weer zou moeten verdwijnen. Toen de bouw van het gemaal onge veer halverwege was, lanceerde Rot terdam namelijk de nieuwe havenplan nen. Omdat dat alles nog vaag was, besloot Delfland het gemaal af te bou wen, temeer daar het voor de water huishouding hard nodig was. De bond Westland, een agrarisch genootschap, schonk bij de totstandkoming een kost baar refiël, dat de voorgevel van het gemaal siert. Tegelijk met het gemaal is men ook begonnen met de verbre ding van het Oranjekanaal en de Nieu we Vaart. Zoals de plannen thans lig gen zou het nieuwe gemaal precies in de mond van de nieuwe Ferryha ven komen te liggen. Dat is uiteraard niet mogelijk en daarom is slopen de enige oplossing. De consequentie voor Rotterdam is uiteraard, dat de ge meente de kosten van een nieuw te bouwen uitwateringsgemaal op een an dere plaats moet bekostigen. Dat ge maal moet klaar zijn, voordat het an dere kan worden gesloopt. Van Rotter damse zijde heeft men inmiddels la ten weten, dat alles gedaan zal wor den om een goede waterhuishouding voor Delfland en Schieland te verzeke ren. goudsesingel 221, rotterdam DELFT, 10 maart De gemeente Delft heeft de scheidende voorzitter van de Kamer van Koophandel, de heer C. M. Hage, die donderdag is afge treden in verband met het bereiken van de zeventigjarige leeftijd, de gou den erepenning met oorkonde toege kend. De heer Hage ontving de hoge gemeentelijke onderscheiding uit han den van loco-burgemeester Elfferich Alvorens de afscheidsbijeenkomst in de senaatskamer van de Technische Hogeschool een aanvang nam, was de Kamer van Koophandel in vergadering bijeen geweest. Met algemene stem men werd toen de directeur van de machinefabriek Reineveld N.V., ir. B. Braat, tot voorzitter van de kamer ge kozen. Na het uitspreken van zijn jaarrede legde de heer Hage officieel het voor zitterschap neer. Daarna werd hij on der andere toegesproken door dr. N. A. Jellema, directeur van de Gistfabriek, die hem namens de Kamer van Koop handel een reis naar de Verenigde Sta ten aanbood. De heer Hage, die destijds een fonds heeft ingesteld ten behoeve van kinderen van personeelsleden van zijn bedrijf, waardoor het hun mogelijk wordt gemaakt in het vak dat zij geko zen hebben een jaar praktijk op te doen in het buitenland, verzocht in zijn dankwoord het college van B. en W. toe te stemmen, dat de statuten zodanig worden gewijzigd dat ook andere kin deren, op voordracht van de wethouder van sociale zaken, van de gelden van dit fonds gebruik kunnen maken. DELFT, 10 maart In het crêma- torium Ockenburgh bij Loosduinen, is gistermiddag het stoffelijk overschot gecremeerd van de maandag overle den prof. dr. G. Meijer. Hij is 64 jaar geworden. Hij was oud-hoogleraar in de organische scheikunde aan de T.H. in Delft. Prof. dr. Meijer, die in 1947 naar Delft kwam en in 1962 afscheid nam van de T.H., overleed in Wasse naar. Als U morgen de stad in gaat om een blouse te kopen... en U heeft een prijs tot vijftien gulden in het hoofd... kom dan beslist langs, want dan gaat U geld verdienen. Een grote partij blouses, No Iron blouses, Bel O Fast blouses, Mousseline blouses, in diverse dessins, o.a. met bloemetjes, ruitjes en effen, blouses uit de series van 8 tot 14 gulden, kiest U morgen uit voor nog géén vijf gulden. no-iron bel o fast mousseline Morgen om 9 uur begint deze unieke verkoop van blouses, in een schat van kleuren en des sins, met lange mouwen, in de maten 3ót/m 46 voor Ptffa Géén telof schrift best. I -ri BINNENWEG 11 3 R 1 b R D AM (Van onze correspondent) DELFT, 10 maart De bij de nieuw bouw betrokken bouwvakarbeiders in de Delftse T.H.-wijk, hebben deze. week een half uur gestaakt, om te proteste ren tegen het te trage verloop van de C.A.O.-onderhandelingen. De bouwvak kers hebben aangekondigd de actie in de komende weken te herhalen. Deze week ging het werk bij het gebouw voor bouwkunde aan de Leeghwater- (Van onze verslaggeefster) ROTTERDAM, 10 maart Vijfenze ventig jaar mode „van queue de Paris tot rok op de knie" kwam donderdagmiddag tot leven in de jubi leumshow van het driekwart eeuw oude Vroom en Dreesmann. Een mode, die van de enkellange rok via allerlei „tussenstations" uitkwam bij het mini- exemplaar, een mode die van de inge snoerde wespentaille belandde bij het gemakkelijk zittende jurkje van nu. Medewerking tot dit spel van contras ten verleende de Hagenaar Fred van der Laken, die in zijn collectie antieke kostuums fraaie exemplaren uit vroe ger jaren bezit. Die uit het eind van de vorige en het begin van deze eeuw lij ken veel verder dan driekwart eeuw van ons verwijderd, maar ook de „new look" van 1947 is al onnoemelijk ouder wets vergeleken bij de pantailleur anno 1967. Iets dichterbij lijkt het jurkje uit de „roaring twenties" en de op een uniform lijkende mantel uit 1942. Er zijn veel broekpakken in de jong ste V. en D.-collectie, in ruiten, in ef fen materialen en in bloemetjesdessins. De flora is trouwens rijkelijk vertegen woordigd, ook voor regenjassen die met hoeden in hetzelfde dessin worden gecombineerd. Bloemetjes ook voor pakjes en jurkjes in piqué en voor lin nen ensembles. De chemisiers met plat liggende, braaf gesloten kraagjes, zijn er nog niet uit; ze werden zowel van zijde als van trevira gemaakt. De exo tische „Afrika Look" ontbreekt uiter aard evenmin op het appèl. De rokken zijn vrij gematigd van lengte en veel „gekke" uitschieters zijn er niet. De collectie valt op door draag baarheid en is niet alleen afgestemd op het jonge meisje, dat zich nog wel eens iets buitenissigs permitteren kan, maar ook op vrouwen die het lie ver wat kalmer aan doen. De tieners zijn trouwens volop aan bod gekomen in het speciaal voor hen georganiseer de modespektakel enkele weken gele- .den. Goed gekozen accessoires, waarbij vooral de hoeden het trouwe pill- boxje is er ook weer opvielen, droe gen bij tot een zeer geslaagd geheel. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 10 maart Op de kettingbotsing gebeurd wa.ts- -n Botlekweg is donderdagmiddag een kettingbotsing gebeurd waarbij zes au to's waren betrokken. Doordat de be stuurder van een vrachtwagen niet op lette, botsete deze tegen vijf voor hem in file stilstaande auto's. Vier inzitten den van de laatste wagen uit de file werden gewond. Zij zijn naar het Dijk- zigtziekenhuis gebracht. De auto's had den alle blikschade. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 10 maart Een serie van 52 inbraken in de Spaanse Polder in Rotterdam en Schiedam is opgelost met de aanhouding van een achttien jarige fabrieksarbeider en zijn twaalf jarig broertje. D.e buit bedroeg on geveer 12.000 gulden. Voor een minstens even groot bedrag hebben zij schade aangericht. Er werden brandkasten ope gehakt, zelfs werd een brandkast van de trap gegooid. Tubes met inkt wer den over schrijfmachines leeggespoten en limonadeflesjes werden leeg gego ten. Van het gestolen geld was niets over. De oudste inbreker maakte auto tochtjes naar Den Haag en De Veluwe. (Van onze correspondent) ENSCHEDE, 10 maart De hoofd commissaris van politie in Keulen, de heer Seyffert, heeft de Nederlandse or ganisatoren van een voorgenomen pro testdemonstratie tegen het groeiend succes van de Westduitse NPD laten weten dat hij niet van hun komst ge diend is. Na overleg met de minister van Binnenlandse Zaken, Paul Lticke, heeft hij besloten de Nederlanders geen demonstratievergunning te geven. Ongerust over de politieke ontwikke ling in West Duitsland na de verkie zingen in Beieren enHessen besloten twee Hengelose studenten in Keulen een protestdemonstratie te organiseren. Eind vorig jaar schreven Gerd Rex- winkel (19) en Hans Spijker (20), stu denten aan de Sociale Academie Twnte in Hengelo, daartoe alle Overijsselse middelbare scholieren aan. Met een kleine tweehonderd man besloot men op 25 maart gewapend met spandoe ken in Keulen te demonstreren. Het zal nu niet kunnen doorgaan. In de brief van de commissaris staat onder meer: „De door u aangemelde demon stratie benadeelt de belangen van de Bondsrepubliek en is niet verenigbaar met het volkerenrecht. Het is, met alle respect voor uw prijzenswaardige bedo lingen, een inmenging in de interne verhoudingen van een vreemde staat. Elke andere staat zou een poging van Duitse demonstranten, zich te mengen in binnenlandse aangelegenheden, eveneens tegengaan." Gerd Rexwinkel is bijzonder teleurge steld over dit antwoord van de Keulse politiecommissaris. Hij heeft overwo gen tegen deze beslissing in beroep te gaan. Gebrek aan financiën zullen dit plan wel doorkruisen. Nu gaat men, in arren moede, maar ergens in Neder land tegen die NPD demonstreren. AMSTERDAM, 9 maart (ANP) De Amsterdamse rechtbank heeft vanochtend de in Paramaribo geboren tijdschriftencolporteur James B (21) wegens poging tot zware mishandeling van de Marokkaan Abdelhadar Ghaleb veroordeeld tot tien maanden gevange nisstraf met aftrek van het voorar rest. Er was een jaar met aftrek tegen hem geëist. Voorts heeft de rechtbank drie maanden, die B. eerder voor een von nis voorwaardelijk waren opgelegd, om gezet in onmiddellijke celstraf. Zijn landgenoot Waldy H (33) werd over eenkomstig de eis vrijgesproken van be roving van de Marokkaan. Hij kreeg wel twee maanden voor mishandeling van zijn ex-vriendin Willy S. (Van onze correspondent) DORDRECHT, 10 maart. Wanne®* de brug over de Merwede gereed lS' en het Papendrechtse veer een vo® veer wordt, gaat de veerdienst ov® in particuliere handen. De firma J- A TVjT T7r»a uit AlhlaEoerdnm wil A. M. Vos uit Alblasserdam wil :h« veerdienst van de gemeente Dordrecn pachten .B. en W. stellen voor, tot ve» pachting over te gaan. Het ligt in bedoeling met een boot en tijdens n spitsuur met twee boten over te v» ren. De firma Vos exploiteert ree° het Zwijndrechtse veer. r VERGADERINGEN met warme lunch of koffietafel 4 ZALEN *45 KRO/Sir.l.E'HA.L ZO M R HOFSTRAAT' - TEL. 24.83.-20 (Van onze correspondent) H.I. AMBACHT, 10 maart De g«' meente Hendrik Ido Ambacht bi®0 het huis van mevrouw L. A. Spoor-v® Tichtelt, die de gemeente een erfeh» van ruim één miljoen gulden heeft n gelaten, te koop aan. De woning ml twee garages en een tuin maakt de uit van de nalatenschap. Het staat aan de Anna Paulownalaan Breda Waarop zou U nu nog wachten? U heeft ze nu toch het meest nodig... deze heerlijk warme, comfortabele nachthemden van Brushed Nylon, die een groot gemak paren aan een top punt van behaaglijkheid en ele gance. Een grote partij nachthemden, in diverse modellen en uni kleu ren, maar allen voor een extra lage prijs, voor nog géén vijf gulden. Morgen om 9 uur begint de verkoop van deze grote partij brushed Nylon nachthemden in diverse modellen en in uni kleuren, als A rose en bleu, af YJ/j maten 38 t/m 48 &A 7^ voor Céin tel. of schrift, best. ROTTERDAM, 10 maart BEVALL^ M. C. Seleski-Hoedemakers d, H. K°° J. burg-Slootweg d, P. Ruts-Klip z. E. y-, -je Huttmann-Dlelwart d, L. W. v. 't H° f. Regt d, H. v. d. Ent-v. d. Anker a, de Vrles-Landstra d, C. J. C. Plat-Wintjehf E. Versteeg-Theunis z, A. E. Ponsie-Ede» (1| L. v. Reenen-Molenaar z, S. Stolk-HaaJ<,p M. G. M. Gelderblom-Maas z, J M. Pf, man-Boers d, G. N. Kepel-Bea d. M. Eu.,,- Huige-d. Ruijter z, P. F. A. Collewijn-^!, quinto d, G. H. v. Wljhe-Douma d. Alvarez Guerra-Martinez Sendón d, E- g, V. d. Bergh-Pronk d, M. Figee-v. Epen r J. K. Wijnstekers-Scholte d, T. M. M. B® stra-Wlnkel z, C. E. Jaspers-Wijnen d. mV- OVERLEDEN: F. Boers, man geh. m. W. Hoek, 86 jr., A. van 't Hout, Vf- „p A. PMlipsen, 49 jr., F. J. Antony, h n geh. gevv. m. ,G. Lieshout, 90 jr.. A. C. de Geijn. man v. T. A. Schotting, 6- Ls, A. G. Milteburg, man v. M. Goedert>*g0 66 jr., J. G. Potters, man v. J. Witte. ,e( jr., W. van der Graaf, vr. v. K. va» j. Schans 69 jr., J. Braafhart, vr. geh. B-p, m. J. van Gangelen, 87 jr., S. C. van Toy p. vr. geh. gew. m. J. P. Keuzenkamp, P. Wemmers, man v. L. Meyer, 6°*rea' W. Struys, man geh. gew. m. G. F. mann, 76 jr., C. L. A. Paardekamp. "jr- geh. gew. m. M. P. A. Wiegman, Jlget' J. Brouwer, man geh. gew. m. J. Sc» jii- man. 92 jr., A. Planken, vr. geh. ge"'- J-. C. Millenaar, 66 jr., J. Verkerk, man y tp Caiserman, 84 jr., M. Leeflang. ong. 50 jr., C. W. Hartog, vr. v. B. de Zw: re is jr., L. Slgmond, vr. geh. gew. m. Klaverdijk, 61 jr. v Als levenloos aangegeven: L. L Ooy-Westenberg, z. fid1

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1967 | | pagina 6