DE MAASBODE DOEL VAN MAO NIET BEREIKT Peking wordt schoongemaakt MTTTTl Vand DE TIJD Oud-minister J. G. Suurhoff overleden PARTICULIERE BOSSEN OPEN Opbrengst 6 miljoen Vrijmoedig commentaar Verwarring rond status Soekarno Formateur ontvangt dr. Klompé aag Indringer tracht vrouw te wurgen DWANGSOM VOOR LASEROMS TWEE PRESIDENTEN Mr. Biesheuvel achter op schema In 1966 meer faillissementen en verder O Kennedy-getuige met de dood bedreigd Boetes langs de weg Voor nieuws uit en over Rotterdam en omgeving zie de pagina's 5a en 5b OP ZIEKENBEZOEK VRIJ ZACHT 122e JAARGANG No 39577 Hongkong, 14 maart (upd P Waarnemers menen dat de eider van de Chinese communis tische partij, Mao Tse-toeng, de perste ronde van de „Grote Cul turele Revolutie" heeft verloren. He revolutie is praktisch geheel t?t stilstand gekomen. De zuive- ringen zijn stopgezet. Ook van de lnterne machtsstrijd, die de rege- de partij en het leger in weeën dreigde te scheuren, ^°rdt niet meer vernomen. Tot voor kort werd de strijd van dag ot dag uitgevochten op Pekings u°ogst originele bijdrage aan de hjoderne geschiedschrijving: de muurkranten. roomfondant eitjes "fe< duur weI heerlijk 14 pagina s DE MAASBODE Produktie en orde MB N I Particuliere boseigenaren, die hun bezit open stellen voor het publiek, krijgen van de regering bijdragen. Een groen schildje met in witte letters de mededeling „opengesteld" gevolgd door algemene voorwaarden duidt dit soort bossen aan. Voor de recreatie in ons land is dit initiatief wel verheugend. ROTTERDAM, 14 maart De eredivisieclub Sparta heeft het korte geding tegen zijn op 15 februari j.L naar Amerika ge vluchte speler Theo Laseroms ge wonnen. De president van de Rot terdamse rechtbank, mi. J. G. L. Reuder, veroordeelde Laseroms de verplichtingen van zijn tot 1 juli 1968 geldig spelerscontract na te komen. Financiën en economie Minister-president Zijlstra is nog thuis met ziekteverlof. Leden van zijn kabinet zorgen dat de pre mier op de hoogte blijft. Forma teur Biesheuvel bleef anderhalf uur met dr. Zijlstra praten. De KVP zit in de onderhande lingspositie over de ministersporte feuilles niet goed. Men zou kunnen zeggen, dat zoiets voor een grote partij merkwaardig is. Maar het zou ook wel eens erg logisch kunnen zijn. Als grote volkspartij van ka tholieken heeft de KVP steunpun ten in zeer uiteenlopende katholieke organisaties, groeperingen en dis tricten. In een geforceerde poging tot democratie probeert men al die geledingen in de Kamerfractie aan hun trekken te laten komen. Het gevolg is, dat vaak niet de sterkste landelijke politici ,in de Kamer ko men, maar een gezelschap dat met pijnlijke nauwkeurigheid een na bootsing is van de landelijke KVP. Een KVP op Kamerformaat. Dat betekent politiek gezien een ver spilling van krachten. Als de KVP kleiner was. zou zij zich aan de miniatuur-democratie kunnen ont trekken en het soortelijk gewicht van de Kamerfractie zou er waar schijnlijk door stijgen. Haar nood zou enigermate in een deugd ver keren. Maar nu is het omgekeerde het geval en de gevolgen blijven niet uit. Rotterdam, dinsdag u maart 1967 Aanvankelijk droog weer met en kele opklaringen, maar ook wol kenvelden. Morgen later op de dag toenemende bewolking, mogelijk gevolgd door regen. Matige tot krachtige zuidwestelijke wind. Ta melijk zacht weer. ZON op: 6.56 onder: 18.43 MAAN op: 8.19 onder: 23.37 Culturele revolutie komt tot stilstand ADVERTENTIE Controleurs van het ministerie van Landbouw zijn op jacht naar "ttestkalveren, die zijn ingespoten met hormoonpreparaten. De kal- vermesters kunnen een hogere opbrengst incasseren voor deze dieren, die echter een groot ge vaar voor de volksgezondheid kun nen betekenen. Pagina 3. Ue moeilijkheden rond de zich ver nieuwende Kerk concentreren zich in haar priesters. Velen verkeren 171 geestelijke nood. Honderden des kundigen hebben nu voor de ambts vervulling van de priester in Ne derland „pastorale beleidslijnen" op gesteld. Pagina 5. C'e dikwijls schrijnende sociale te genstellingen in Italië weerspiege len zich ook in de omstandighe den, waarin de geestelijken leven. Er ZlJn priesters in goede doen, die 'hans besloten hebben hun armere arme collega's de helpende hand 'e bieden. Onze correspondent be richt hierover op pagina 7. DIRECTIE: Mr. W. A. M. van der Kallen HOOFDREDACTIE: J. M. Lücker en drs. A. J. Cuppen KANTOREN: Rotterdam. Westblaak 131 en 147. Tel. redactie en ad ministratie: 14 20 11, redactie na 17 30 uur: 14 21 14 Postbus 723. Ciro t n v De Tijd, Amsterdam: 2 28 84. BeZORGING: afdeling lezersservice tQt 19.30 uur, tel. 0 10-14 28 10. ABONNEMENT: per week f 1 Per maand ƒ4,40, per kwartaal f '3,(van 1 april 1967 af), ex clusief eventuele incassokosten. ADVERTENTIES: DE TIJD/DE MAASBODE 35 cent per millimeterhoogte; DE tijd gehele oplage =5 cent per millimeterhoogte; 5 cent voor familieberichten. °ntracttarieven op aanvraag. Speciale schoonmaakploegen heb ben Peking gezuiverd van alle muur kranten en leuzen, die op vele plaat sen vele lagen dik over elkaar heen waren geplakt. Ook bussen en auto's zijn bevrijd van de dikwijls meters lange leuzen. De meeste Rode Gardis ten zijn weer aan het werk gegaan. Voorzover zij niet in Peking wonen, hebben zij de hoofdstad verlaten. De scholen zijn weer geopend. Massale betogingen komen niet meer voor. Hoewel de waarnemers niet weten of de culturele revolutie definitief is afgelast of dat slechts een bepaalde fase is afgesloten, wordt door velen aangenomen, dat Mao zijn doel niet heeft bereikt. Dat doel was een zuive ring van de partij in al haar geledin gen en het kweken van een „tweede generatie" revolutionairen, opdat niet na Mao's dood de „revisionisten" en „economisten" de macht in China zouden overnemen. („Revisionisten" zijn mensen, die naar Russisch voorbeeld, afwijken van het zuivere communistische dogma, en streven naar liberalisering van het regime. „Economisten" zijn mensen, die de belangen van de economie dus het welzijn van de bevolking hoger aanslaan dan de communisti sche orthodoxie en de wereldrevolutie van alle arme landen, onder Chinese leiding, tegen het kapitalistische en rijke Westen, de Sovjet-Unie inbegre pen.) In het Westen bekend geworden cij fers bewijzen, dat de Chinese econo mie grote klappen heeft gehad sinds het begin van de culturele revolutie in de lente van 1966. Thans wordt op nieuw de aandacht gevestigd op pro duktie en orde. Enkele belangrijke ontwikkelingen van de laatste week zijn: 1. Het Centrale Comité van de com- (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 14 maart Oud-mi nister J. G. Suurhoff is hier vannacht op 61-jarige leeftijd overleden. Hij was reeds geruime tijd ernstig ziek. De heer Suurhoff was een van de laatste actieve 'politici, die reeds voor de oor log zitting hadden in de volksverte genwoordiging. Hij werd in 1939 in de Tweede Kamer gekozen. Bij de laat ste verkiezingen stond hij opnieuw kandidaat voor de PvdA. Hij werd wel gekozen en benoemd, maar zijn ziekte verhinderde, dat hij als lid van de Kamer werd beedigd. Zijn Ka merlidmaatschap is tweemaal onder broken door een ministerschap. Van 1952 tot 1958 was de heer Suurhoff mihister van Sociale Zaken en Volks gezondheid In het, kabinet-Cals be heerde hij de portefeuille van Ver- keeT en Waterstaat De heer Suurhoff is in de politiek gekomen vanuit het NVV, waarbij hij sinds 1930 werkzaam was, in de periode van 1949-1952 als tweede voorzitter. NEW ORLEANS, 14 maart (AFP) Ramon Cummings, de taxi-chauf feur uit Dallas, die verklaard heeft dat hij destijds Lee Harvey Oswald, de vermoedelijke moordenaar van pre sident Kennedy, per taxi naar de nachtclub van Jack Ruby heeft ge bracht, heeft meegedeeld, dat hij drie keer telefonisch met de dood is be dreigd. Cummings kwam maandagmor gen met zijn advocaat naar New Or leans voor een verhoor door de offi cier van justitie van de stad. Jim Garrison. De taxi-chauffeur zei tegen journalisten dat het anonieme tele foontjes waren geweest. Zijn getuige nis is van groot belang, omdat er uit kan blijken dat Oswald en Ruby el kaar wel degelijk hebben gekend. munistische partij beval dat er een eind moest komen aan de machts strijd in de gebieden buiten Peking. 2. Autoriteiten in de provincie Kvei- chov bevalen de onmiddellijke ont binding van bepaalde revolutionaire organisaties, die op de hand van Mao waren. Aan de onderlinge twis ten van arbeiders, studenten en boeren moest een eind worden ge maakt. 3. In het „Volksdagblad", het officiële dagblad van de partij, werd opge roepen tot de oprichting van spe ciale „frontlijnhoofdkwartieren" op het platteland om de produktie van de collectieve boerderijen op te voeren en de politieke twisten te doen staken. 4. Autoriteiten in Peking klaagden in het openbaar over onenigheden in de gelederen van „revolutionaire opstandelingen". 5. Het ministerie voor de voeding in Peking deelde mee, dat er voldoen de voedsel was voor iedereen, maar dat de produktie van voedsel niettemin moest worden opgevoerd. 6. Het blad „Rode Vlag", een van de meest gezaghebbende publika- ties van de partij, erkende dat de culturele revolutie een breuk in het leger had veroorzaakt en dat en kele elementen in het leger zich tegen Mao hadden gekeerd. 7. Het propaganda-apparaat van de partij riep alle kaderleden van de partij op snel weer aan het werk te gaan. Niemand die berouw toont zal worden gestraft voor in het verleden begane fouten. Sommige berichter. wijzen in de richting van een volledige rehabilitatie van ve len, die tijdens de culturele revo lutie werden aangevallen. In Hongkong is vernomen, dat troe penversterkingen onderweg zijn naar de provincie Kwantoeng om een eind te maken aan de geest van onrust en opstand onder boeren en arbeiders. Dit machtsvertoon wordt uitgelegd als een poging van de partij en de regering kracht bij te zetten aan het bevel, een eind te maken aan de cul turele revolutie in de provincie. (Van onze verslaggever) AMSTERDAM, 14 maart Het aantal overtredingen, dat per transactie wordt afgedaan, is geste gen van 829.000 in 1965 tot 848.000 vorig jaar. Zij brachten bijna zes miljoen gulden in het laatje. Dat is anderhalf miljoen gulden meer dan het jaar daarvoor. Deze stijging komt voor een niet onbelangrijk deel op rekening van de verhoging van de transactiebedragen met een rijksdaalder, die op 1 juli 1966 van kracht werd. Daardoor werd er in het tweede halfjaar bijna een mil joen gulden meer ontvangen. Verdeeld naar de categorie weg gebruikers ziet een lijstje van de vo rig jaar met de politie afgesloten transacties er als volgt uit: voetgangers en fietsers 183.000. brommers en motorrijders 195.000 chauffeurs 470.000 Blijkens gegevens van het Cen traal Bureau voor de Statistiek wer den in 1966 1.857.ÖOO overtredingen begaan, in vergelijking met de cij fers van 1965 (1.804.000) een stijging van ongeveer drie procent. (Van onze correspondent) BARENDRECHT, 14 mrt. Een nog onbekende man heeft maandag middag getracht de bewoonster van een huis aan de Oranjestraat te wur gen. Hij was door de achterdeur haar wo ning binnengedrongen. Mevrouw D. K.-H. (49). die op dat ogenblik alleen thuis was en op de bovenverdieping was, liep naar de trap om te kijken wie er was. Toen de man haar zag, stormde hij de trap op en bewerkte haar met zijn vui3ten. Op haar ge gil trachtte hij de keel van zijn slacht offer dicht te knijpen. De vrouw bleef tegenstand bieden. Tenslotte vielen bei den van de trap, waarbij mevrouw K. vermoedelijk een hersenschudding opliep. Sparta winnaar van kort geding (Van onze verslaggever) De president bepaalde in zijn vonnis dat Laseroms moet meespelen in elke wedstrijd dat Sparta hem opstelt en dat hij op vier verschillende dagen per week de trainingen moet bezoeken op straffe van vijfduizend gulden per over treding, dus resp. een wedstrijd of een wekelijkse trainingscyclus. Tweemaal vierentwintig uur nadat hij daartoe ge maand is zal deze straf als lijfsdwang uitvoerbaar zijn. Laseroms' advocaat, mr. J. L. Janssen van Raay, zal tegen dit vonnis in hoger beroep gaan. Sparta, dat 36.000 per overtreding had geëist, beraad t zich nog over de te nemen stappen. De vraag is natuurlijk hoe van Lase roms, die zich nu buiten het Neder landse grondgebied in Pittsburgh be vindt, de dwangsommen los te krijgen als hij niet naar Nederland terugkeert. Mr. Janssen van Raaij schetste de vo rige week reeds dat er dan een sheriff aan te pas zou moeten komen om hem op gewapend transport te stellen. De Rotterdamse advocaat vroeg zich in dat verband ook af of de rechtbankpre sident wel bevoegd was. Deze achtte zich, zoals hij vanmorgen stelde, wel degelijk bevoegd omdat de verplichtin gen die Laseroms aan Sparta heeft, tendeels op Rotterdams grondgebied behoren te worden nagekomen. Sparta's aanwezige bestuursleden waren uiteraard opgetogen over de uit spraak. De advocaat mr. J. J. M. Kaulingfreks werd uitvoerig gecompli menteerd. Voorzitter drs. C. van Rijn jubelde: „De stand is 1—1. Zo is het beter ook. Had Laseroms gelijk gekre gen op grond van het door mr. Janssen van Raaij aangevoerde verweer, dan was de KNVB behoorlijk in moeilijkhe den gebracht". Sparta's voorzitter zag echter over het hoofd dat de president het verweer dan wel in zijn geheel verworpen had in de zaak Laseroms, maar zich toch over de voor de KNVB en de Vereniging van Contractspelers belangrijke punten niet had uitgelaten. Mr. Kaulingfreks zelf was minder jubelend in zijn commentaar. Hij had zich nog geen idee gevormd hoe Lase roms kon worden aangepakt, „In overleg met Sparta zal ik onderzoeken welke juridische mogelijkheden de Amerikaanse wet ons biedt. Maar Sparta heeft mij dit nog niet ge vraagd". Vast staat, dat als Theo La seroms voet op Nederlandse bodem zet, hij gegijzeld kan worden tot hij aan zijn verplichtingen heeft voldaan. Mr. Janssen van Raaij had Lase roms' plotselinge vertrek allereerst ge motiveerd genoemd omdat in artikel 1 van zijn contract stond dat zijn verplich tingen golden voorzover zij de uitvoe ring van zijn hoofdberoep niet zouden schaden. De advocaat stelde dat La- was. De president verwierp nu Lase- seroms van hoofdberoep veranderd was. De president verwierp nu Lase roms' verweer op grond van deze bepaling, omdat zoals hij stelde met dit hoofdberoep in artikel 1 niet kan worden bedoeld het in strijd met arti kel 4 van het spelerscontract uitgeoe fende beroep van full-professional bij een wilde organisatie als de Pitssburgh Phantoms. In het artikel 4 wordt de speler namelijk verboden zich met een door de KNVB en de FIFA niet er kende organisatie te verbinden. Dat de Pittsburgh Phantoms niet erkend zijn, werd door beide partijen beves tigd. Mr. Janssen van Raaij had op de tweede plaats aangevoerd dat het se mi profcontract van Laseroms een ar beidsovereenkomst is in tegenstelling met een in het contract opgenomen bepaling dat dit niet het geval zou zijn. Op grond van het burgerlijk wet boek zou Laseroms dan het recht heb ben om dwingende redenen zonder een termijn van opzegging in cht te hoe- ven nemen deze arbeidsovereenkomst te verbreken. De president deed over deze vraag ook geen duidelijke uitspraak. Hij stel de bijvoorbeeld: „Als het een arbeids overeenkomst is, dan staat mijn von nis een verzoek bij de kantonrechter om het verbreken daarvan niet in de weg". Hij meende echter allereerst: „Als dit spelerscntract een arbeids overeenkomst is, dan is het verbre ken daarvan door Laseroms nietig om dat niet uit het oog mag worden ver loren wat in het Buitengewoon Besluit Arbeidsverhoudingen 1945 staat. Daar in staat, dat men voor het verbreken van een arbeidsovereenkomst toestem ming nodig heeft van de directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau". Mr. Janssen van Raay heeft die toestem ming vorig week, toen hij uit Pitts burgh terugkwam aangevraagd, maar die is nog niet behandeld. In het Bui tengewoon Besluit Arbeidsverhoudingen staan ook de omstandigheden, waarop die toestemming wordt gegeven. De President' „Die omstandigheden heeft de verdediging niet vermeld, laat staan dat ze gebleken zijn DJAKARTA, 14 maart (AFP, Reu ter) Sinds generaal Soeharto zon dagmiddag is beëdigd als „waarne mend president" van Indonesië, is er enige verwarring ontstaan rond de status van Soekarno. Deze heeft niet zijn titel maar wel zijn functie van president verloren. Zuiver juridisch gesproken heeft Indonesië thans twee presidenten, een echte en een scherts- president. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 14 maart Mr. Bies heuvel verricht een groot deel van zijn formatiewerkzaamheden telefonisch. Dit wordt in Den Haag afgeleid uit het feit dat de formateur in tegenstel ling tot zijn aanvankelijke verwachting maandag in het geheel geen kandidaat ministers had ontvangen. Wel had mr. Biesheuvel maandag een nieuw oriën terend gesprek met dr. Zijlstra, de huidige minister-president en minister van financiën. Vandaag ontving mr. Biesheuvel alleen de huidige minister van cultuur, recreatie en maatschappe lijk werk, mej. dr. M. A. M. Klompé. Mej. Klompé is de KVP-kandidaat voor het departement van onderwijs of dat van CRM. De KVP eist een van deze twee zetels op. Mej. Klompé wordt ook genoemd als mogelijke vice-premier. Ondanks de telefonische contacten staat toch wel vast, dat de formateur enigszins achter is op zijn tijdschema. Hij had gisteren reeds een rapport van ambtelijke deskundigen verwacht over de al jaren slepende competentiekwes ties tussen buitenlandse zaken en eco nomische zaken over het Europese be leid. Dit rapport heeft hij eerst van daag ontvangen. In politieke kringen was enige twijrei ontstaan of kandidaat-ministers bereid zullen worden gevonden om in een ka binet zitting te nemen, zonder dat zij van tevoren een inzicht hebben weiK middelen beschikbaar zijn voor het a - partement dat hun wordt aangeb Naar verluidt heeft de formateur ter in zijn telefonische contacten g bezwaren op dit punt ontmoet DEN HAAG, 14 maart In het iaar 1966 werden in ons land 1939 faillissementen uitgesproken, hetgeen ongeveer 200 of 11 procent meer is dan in 1965. De toeneming van het aantal faillissementen was naar verhouding het grootst in de provincies Gronin gen (50 procent) en Limburg (33 pro cent) In Overijssel was het aantal 17 procent groter, in Gelderland 10 pro cent en in Zuid-Holland 16 procent. In de overige provincies was er slechts een gering verschil. Naar bedrijfstak viel de grootste stijging van het aantal faillissementen te constateren in de bouw (103 of 34 procent). In de metaalnijverheid was de stijging 28 of 16 procent. Aldus blijkt uit voorlopige gegevens van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek. Soeharto zei gisteravond in een toe spraak voor radio-Djakarta, dat het volk zich niet druk moet maken om Soekarno's positie. Hij zei dat het Volkscongres wijs had gehandeld door niet te spreken over „ontslag" van Soekarno, zulks uit psychologische overwegingen. Soeharto zei dat Soekarno „voorlo pig" nog steeds als president moet worden behandeld, al heeft hij geen enkele bevoegdheid of macht meer. Dat is niet alleen van belang voor een vlotte uitvoering van het kabi netsprogram, maar ook moet rekening worden gehouden met Soekarno's ge zondheidstoestand. „Volgens een rap port van de bekwame presidentiële lijfartsen is de gezondheid van de pre sident in wezen zo slecht, dat wij als natie hem daarnaar behoren te behan delen," aldus Soeharto. In Djakarta deelde een paleiswoord voerder mee, dat Soekarno woensdag generaal Soeharto zal ontmoeten voor de „dienstoverdracht", waarmee ver moedelijk de overdracht van de pre- didentiële faciliteiten wordt bedoeld. Mogelijk zullen de presidentiële ver trekken in het paleis ter beschikking van generaal Soeharto worden ge steld. Soekarno bevindt zich op het ogenblik in zijn zomerpaleis in Bogor 65 kilometer van de hoofdstad. De waarnemend president lichtte gis teren gouverneurs uit geheel Indone sië in over de door het leger genomen voorzorgsmaatregelen tegen eventuele onlusten. Ongeveer vijfduizend studenten hiel den op het terrein van de universiteit in Djakarta een feestelijke bijeen komst, waarop hun leiders een beroep deden op alle studenten in Indonesië de congresbesluiten te helpen uitvoe ren. De studenten, die steeds de be rechting van Soekarno hebben geëist, schijnen zich te hebben neergelegd bij de uitspraak van het Congres, dat Soeharto moet beslissen of er uitein delijk een proces tegen Soekarno komt. Een van die gevolgen is, dat intellectuelen, vooral jonge intellec tuelen. zicb niet sterk tot de KVP aangetrokken voelen. Er zitten te veel figuren in de fractie, die er niet uit hoofde van hun politieke capa citeiten, maar op grond van hun organisatorische ol geografische af komst in terechtkomen. Om het sterk overdreven te zeggen: iedere gelij kenis met echte politici berust op een gelukkig toeval. Deze toestand is fnuikend, want zij belemmert de mogelijkheid tot een natuurlijke car rière voor veel politiek talent en zij doemt de belangstelling der katho lieken tot een lage graad van pas siviteit. Factoren als deze maken de KVP tot een tamelijk ongeschikte kweekplaats van parlementariërs en ministers. Dat is op zichzelf al ge noeg om het geringe aanbod van kandidaten voor ministerszetels te verklaren. Als dan ook nog het spook van een crisis door het partij wezen waart, hoeft men zich niet te verbazen, dat uitgerekend de KVP daar de grootste lasten van te dra gen krijgt. Vele priesters hebben het met hun ambt niet gemakkelijk. De bisschop pen weten dit ook en zij hebben nu hun „beleidslijnen voor de ambts vervulling van de priester" laten verschijnen. Zij schetsen daarin helder de rol-crisis waarin de heden daagse priester verkeert Het stuk van de bisschoppen is in de aankondigingen wel eens aan geduid met „celibaatsrapport". maar hoe misleidend de term is wordt na lezing ai te duidelijk. „Het faculta tief stellen van het celibaat van de seculiere priesters vraagt een verdere studie en onderzoek", en daar heeft men het wel zo'n beetje mee gehad. De mededeling is teleurstellend voor iemand die al enige tijd de uitslagen van de onderzoekingen zit te ver heiden. De opmerking „dat het onderzocht zal worden" komt in de bisschoppe lijke beleidslijnen te vaak voor om te kunnen stellen dat ze de priester veel houvast zullen geven. Er zijn wel bevrijdende inzichten te consta teren, zoals de uiteenzetting over de wenselijkheid om de priester in zijn vrije tijd een eindje uit de buurt van zijn werkmilieu te houden. Ook zal men het eens zijn met het pleidooi voor een betere onderlinge commu nicatie langs vaste wegen. Maar het is bijna tragisch dat men over de vernieuwing van het gebeds leven zo weinig weet bij te dragen. Het aloude brevier dat is geen geheim meer komt tal van pries ters voor als Mao s rode boekje. De bisschoppen bekennen min of meer dat zij er niet zo maar iets voor in de plaats kunnen stellen. En waar schijnlijk is deze vaagheid te ver kiezen boven een reeks veralgemeen de en van boven opgelegde gebeds verplichtingen. Het is wel typerend voor onze rationele en op handeier, ingestelde tijd dat men veel gemak- keiijker een reeks uitstekende maat regelen kan ontwerpen voor de wer ving en de (verdere) opleiding van priesters.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1967 | | pagina 1