...als uw gedachten nu uitgaan naar'n zuinige wagen onder de §000 gulden... FIAT 5ÖÖ gflAT QOO FIAT 55Ö Marineraad onderzoekt dramatische gebeurtenis Doelman Feijt in actie tegen gebruik van foto Robot fungeert als patiënt Brabant en Zeeland zijn akkoord over zeehaven weer .in Europa SSS. K 6 ^Wka^ij^onzesch^en a r Zes arrestanten Zoetermeer wordt Matroos overboord één parochie Nieuwe slag voor Congrespartij GEZAMENLIJK HAVENSCHAP Minister Luns ziet geen reden voor stappen Enige buien f DODELIJK ONGELUK OP ZEVEN PROVINCIËN BEROEPSVOETBALLER VOOR RECHTER Lekkage bij lossen vaten methyl Legersverordening na aanranding van Haagse meisje (15) ZEEHONDEN JACHT Zilveren broodmand voor B. Heringa aan als daders ZATERDAG 18 MAART 1967 sunroof coach giardiniera Imp. J. Leonard Lang's Automobielbedrijven N.V., Stadhouderskade 113, Amsterdam - Tel. (020) 73 0867. Van maandag t/m vrijdag zijn de showrooms ook 's avonds open van 19.00-21.30 uur. 's Zaterdags van 9.00-17.00 uur. 1 >4| BOMAANSLAG MONUMENT Provo s geven zich 1 o 3DJxrT7ï77 r.iozo 17 MRT.1967 13 UUR rrr -* 12°£ ADVERTENTIE 2 cil., 4-takt, 499,5 cc, 22 pk, 95 km/u., luchtkoeling, neerklapbare achterbank, open dak, ruitensproeiers, autokachel en defrosters, centrifugaal oliefilter, carros serie m.Aqualit-behandeling. Compleet: (laken bekleding) f3745,- 4 cil., 767 cc, 32 pk, 110 km/u., centri fugaal oliefilter, autokachel en defrosters, ruitensproeiers, neerklapbare achterbank, carrosserie met Aqualit behandeling (anti- roest). Compleet: (laken bekleding) f 4195,. 2 cil., 4-takt, 499,5 cc, 22 pk, 95 km/u., luchtkoeling, neerklapbare achterbank, open dak, ruitensproeiers, autokachei en defrosters, centrifugaal oliefilter, carros serie m.Aqualit-behandeling. Compleet: f 4150,- 4 cil., 843 cc, 42 pk, 125 km/u., gesloten koelsysteem, 4 versnellingen volledig ge synchroniseerd, regelbare air conditioning en verwarming met aanjager, carrosserie met Aqualit-behandeling. Compleet: (laken bekleding) f 4945,- (Van onze verslaggeefster) DEN HAAG, 18 maart Ondanks het verbod om in verband met het slechte weer windkracht zeven met uitschie ters naar acht en later zelfs naar negen de bak op te gaan, bevonden zich rond acht uur in de ochtend van 17 no vember van het vorig jaar toch vier opvarenden van Hr. Ms. kruiser De Zeven Provinciën op dit voorste deel van het voorschip. Dit met het doel om de takelage, waaraan iets mankeerde, na te kijken. Onder hen bevond zich de eerste officier en dat was voor de men sen op de brug aanleiding om het vier tal niet terug te roepen. Het ging im mers om de „second in command", ho ger in rang dan zij en, zo redeneerde de officier van de wacht, een man met grotere ervaring dan hijzelf. Even la ter echter sloeg 'n golf over die de oor zaak werd van de dood van 3 mannen en die de belde anderen levensgevaar lijk verwondde. Het ongeluk speelde zich af tijdens een oefening in smaldeelverband in de Middellandse Zee. Dc eerste officier, kapt. ltz. 3. Bolhuis (45) werd tegen het dek geslagen en overleed onmiddellijk. De opperschipper K. Flens (46) werd overboord geslagen en verdronk. Zijn stoffelijk overschot werd kort daarop ge borgen door het vlaggeschip van het smaldeel, Hr. Ms. kruiser De Ruyter. De kwartiermeesters P. Stubers (26) ep L. J. Oosterom (24) werden levensgevaar lijk gewond. Beide kruisers stoomden na het ongeval op naar Messina, waar de stoffelijke overschotten aan land wer den gebracht en later per vliegtuig naar Nederland. Vandaag onderzocht de marineraad te Den Haag de oorzaken die tot deze dramatische gebeurtenissen hebben geleid. De raad staat onder voor zitterschap van mr. A. J. Veldman en bestaat voorts uit vice-admiraal H. M. van der Wall Bake, schout bij nacht b.d. H. A. W. Goossens, kltz. b.d. J. G. Cox, ktz. W. P. Coolhuis. Er zijn zes getui gen, allen opvarenden van de Zeven Provinciën, opgeroepen. Als eerste verschijnt (gewezen) com mandant van de Zeven Provinciën, ko lonel W. A. Looze (51), nu verbonden aan het opleidingskamp te Hilversum. Uit zijn verklaring blijkt, dat de toe gang tot de bak al door de officier van de dagwacht, wiens taak om acht uur af liep, verboden was. Op de brug voerde de commandant een gesprek met de eer ste officier, over het losraken van de kap van de bakboordspil. Licht geëer- gerd wees de commandant op het feit dat, hij de avond tevoren al tot de of ficier had gezegd de nodige maatregelen te treffen. „Het was al eerder gebeurd dat de kap niet goed vast zat, terwijl tevoren gewaarschuwd was." Voorzitter: „Kan de officier uit uw woorden hebben opgemaakt, dat hij op dat moment naar de bak moest gaan?" Commandant: „Zo belangrijk was het op zichzelf niet." Voorzitter: „Is het uitgesloten, dat de officier uit de lichte ergenis die uit uw woorden klonk, opgemaakt heeft dat het nu toch wel tijd werd dat het takel werk bekeken werd?" Commandant: „Dat acht ik uitgesloten. Dan had hij het meteen gedaan en niet pas later." Voorzitter: „Vindt u dat de officier van de wacht n ueze overtreding van het verbod om naar de bak te gaan, had moeten melden?" De commandant vindt dit 'n moeilijke vraag. „Men aanzelde toen men zag dat de eerste officier er bij was". Dit punt komt ook tijdens het verhoor van de an dere getuigen herhaaldelijk ter sprake. Een verbod als dit, dat namens de com mandant wordt uitgevaardigd, geldt al tijd, ook voor de commandant zelf. Zo wel vice-admiraal Van der Wall Bake als schout bij nacht Goossens gaan diep op dit punt in. Het blijkt dat, vóór de fatale gebeurtenis, ook vijf keer anderen naar de bak z(jn gegaan en wèl werden teruggeroepen. „Moeten wc uit dit on geluk de les trekken, dat een dergelijk verbod voortaaan duidelijker, op een andere manier, kenbaar moet worden verbod voortaan duidelijker, op een gemaakt?", zo vraagt de raad zich af. „Het is een aantal keren bekendge maakt," zegt de commandant Om acht uur liep de wacht van ltz. 2e klasse P.W.F. Brunsman (28) af. Hij werd afgelost door ltz. 2e klasse H. P. Varenhorst (33), die constateerde dat de stalen borg van de stuurboordsketting was losgeraakt. Hij stuurde ltz. 3e klas se G. G. W. van Tets (22) naar de eerste officier. Deze antwoordde: „Ik ga zelf wel kijken met de schipper." „Ik dacht dat hij naar de brug zou komen", aldus luitenant Varenhorst. „Ik heb geen moment overwogen de vier mensen te rug te roepen, omdat ik zag dat de eer ste officier er bij was. Toen was voor mij in zekere zin de kous af. Ik ge loof dat het in mijn competentie lag hem daarvan te weerhouden." De voorzitter citeert uit het order boek: „Aarzel nimmer om de comman dant te waarschuwen, wanneer er zich omstandigheden voordoen, waarvan hij op de hoogte moet zijn of wanner u per soonlijk niet geheel zeker van uw zaak mocht zijn." Luitenant Varenhorst: „De eerste officier was erbij. Ik dacht dus dat ik het gevaar overschatte. Ik redeneer de: „Die man weet toch wel wat hij doet." Op de vraag of de koerswijziging van tien graden op dat moment invloed kan hebben uitgeoefend antwoordden zowel deze getuige als de navigatie-offi- cier, C. J. van Westenbrugge (36), ont kennend. Dat de eerste officier van het verbod op de hoogte was, staat voor lui tenant Varenhorst „als een paal boven water." De kwartiermeester L. J. Oosterom (25) was de man die had gerapporteerd dat de borg los zat. Hij verklaarde dat hij de brug had laten vragen om toe stemming om naar voren te gaan. Deze toestemming was inderdaad gekomen maar van wie kon deze getuige, die bij het ongeluk ernstig gewond raakte, zich niet herinneren. Toen de eerste officier aan dek was was verschenen had getuige Oosterom hem medegedeeld dat er toestemming was om naar de bak te gaan. „Dan gaan we er heen", aldus had de om het leven gekomen officier geantwoord. De voorzitter vroeg vervolgens aan ltz. Varenhorst of deze toestemming door hem was verleend. „Bij mijn weten is deze niet gegeven en er is niet ge- telefoneerd". Kwartiermeester Oosterom bleef ech ter bij zijn verklaring dat de toestem' ming uit de wachthut was gekomen. Waarschijnlijk zal op 7 april het on derzoek met een tweede zitting worden voortgezet. ROTTERDAM, 18 maart De brandweer moest vrijdagmiddag in ak- 'tie komen omdat in de Binnenhaven moeilijkheden dreigden bij het laden van 45 vaten zwaar explosief methyl isoproylketon op een Duitse vrachtwa gen. Eén van de vaten was lek ge slagen door een ijzeren pint, die van een passerende vrachtwagen was ge vallen. Toen de methyl uit het lekke vat op straat liep, achtte men het in ver band met de aard van het chemisch produkt raadzaam de brandweer te waarschuwen. Deze zette een deel van de Binnenhaven af en probeerde de overige vaten zoveel mogelijk nat te houden. De problemen waren opge lost, toen enige brandweermannen er in slaagden het defect geworden vat in het water van de Binnenhaven te laten verdwijnen. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 18 maart De sinds 18 maart 1985 ongewijzigde legesver- ordening dient op voorstel van burge meester en wethouders thans veran derd te worden om tot hogere tarie ven te komen. De kosten van admi nistratieve werkzaamheden zijn sterk gestegen. De wijzigingen leveren de gemeente een bedrag van 650.000 per jaar meer op. Om er enkele te noemen: inlichtingen uit het bevolkingsregister behoefden tot nu toe niet betaald te worden als het onderzoek tot negatief resultaat leidde. Deze onderzoeken vra gen nu juist het meeste werk en moe ten voortaan worden betaald. Ook de leges voor het doen van nasporingen in het gemeentearchief worden ver hoogd. DEN HAAG, 18 maart Mag een onderneming, die tafelvoetbalspelen verkoopt, op een verkoopfolder een actiefoto publiceren, waarop, welis waar onherkenbaar, een foto van de contractspeler Feijt uit Tilburg voor komt? Ovei deze vraag buigt zich de president van de Haagse rechtbank, jhr. mr. G. Witsen Elias. Hij kreeg hem voorgelegd in een kort geding, dat Feijt had aangespannen tegen de onderneming, Trading Company SSS, waarvan mr. Fr. C. Stühle uit Voor burg directeur is. Feijt, die in zijn beste jaren reser vedoelman van het Nederlands Elftal is geweest, is nu doelman bij de eerste- divisieclub DFC. Acht jaar geleden werd een actiefoto gemaakt van de wedstrijd ADO-Willem II. Op de foto staat, .naar de vakbond van beroeps voetballers, de Vereniging van Con tract Spelers, meent, doelman Feijt weliswaar in een sierlijke houding, maar op het moment, dat de bal in het net verdwijnt. Mr. W. Dommering, van het advo catenkantoor mr. F. L. Janssen Van Raay uit Roterdam nam het op voor Feijt. Hij stelde, dat een contractspe ler toestemming moet hebben om zich beschikbaar te stellen of te laten stel len voor reclamedoeleinden en dat AZUSA, 18 maart (Reuter) In een laboratorium in Azusa hebben geleer den van Californische universiteiten 'n robot geconstrueerd, de Sim 1, die ge bruikt zal worden bij de opleiding van medische studenten. De kunstmens, die 1,88 meter lang is en 88 kilo weegt, kan ademhalen, met zijn ogen knippe ren, zijn mond met tanden en kiezen openen, de tong en de stembanden be wegen en is precies zoals een mens ge voelig voor medicijnen. De pop zal worden gebruikt om het zetten van breuken en het toedienen van een nar cose te leren. Het apparaat kost met de bijbehoren de computer bijna 100.000 gulden. Men is van plan nog gecompliceerder ro bots te bouwen, die ook kunnen lopen en spreken. VLISSINGEN, 18 maart. Vrijdag avond is een matroos van het Russische schip Wostok overboord gevallen, dertig mijl buiten Vlissingen. Het gebeurde kort bij de loodsboot. (Van onze correspondent) DEN HAAG, 18 maart Met de aanhouding van een rijwielmonteur van achttien en een h(jr(jder van ze ventien, beiden uit Den Haag, heeft de politie thans zes arrestanten inge sloten in verband met de aanranding dinsdagavond, van een meisje van vijf tien jaar. De dezelfde avond nog aangehou den vier zijn op vrije voeten gesteld: zij bleken onschuldig. In plaats van hen zijn donderdag vier anderen aan gehouden: een leerling-drukker van vijf tien, een loodgieter van zestien, een bakkersbediende van vijftien en een varensgezel van achttien, J. van K., die als de hoofddader wordt beschouwd. Vijf van de zes hebben inmiddels bekend. Zij kenden het meisje niet. Naar de politie meedeelt, is de toe stand van het meisje nog steeds ,,mee- lijkwekkend". Zij is erg overstuur. ZOETERMEER, 18 maart (KNP) Het toekomstige Zoetermeer, waar ruim honderdduizend mensen komen te wonen, zal één grote parochie vor men. Er zullen wel verschillende kerk ruimten en gemeenschapscentra ko men. Vanuit de bestaande ,,kerk"-pa- rochie van de H. Nicolaas wordt thans reeds op papier de zielzorgstructuur voor het jaar 2000 voorbereid. Daar bij wil men zoveel mogelijk ook de huidige vierduizend katholieken van Zoetermeer inschakelen. Deze kunnen hierbij kiezen uit drie richtingen waar aan zij hun actieve bijdrage wensen te leveren: parochieraad, administratie of kerkenbouw. Het ligt in de bedoe ling dat de hele parochiegemeenschap mettertijd een parochieraad kiest. Uit deze en andere vrijwilligers hoopt men op den duur wijkhoofden te selecteren, die de parochiegeestelijkheid zo ruim mogelijk van advies kunnen dienen en bepaalde taken van hen kunnen over nemen. Feijt er een redelijk geldelijk belang bij heeft als zijn foto voor reclame doeleinden wordt gebruikt. Mr. Stëhle ontkende, dat het doel man Feijt is, die op de foto staat. Bo vendien achtte hij de auteurswet niet van toepassing, omdat geen portret was gepubliceerd van een doelman. „Als het keeper Feijt is, is hij onher kenbaar. De foto werd van achter het doel genomen. De keeper hangt als een schim in de lucht." Mr. Stahle merk te voorts op dat de foto al langer dan vijf jaren op de folders voorkomt. Veertien dagen geleden werd hij er eerst op geattendeerd, dat het doelman Feijt zou zijn. Bovendien had mr. StShle de auteursrechten voor de foto betaald. Hij zette uiteen, dat naar zijn mening doelman Feijt er alsnog een slaatje uit tracht te slaan, nu deze ac tiefoto voor reclamedoeleinden wordt gebruikt. Volgens mr. Stahle had hij een reclamebureau opdracht gegeven de folders en bestelbiljetten te ont werpen en samen te stellen. Daarbij is nog overwogen of men een portret van een bekende speler zou gebruiken, maar dat werd volgens mr. Stahle te duur. Daarom werd besloten een ac tiefoto en geen portret te gebruiken. Als Feijt op de foto herkenbaar zou zijn geweest, zou de foto niet zijn gebruikt, want spelend bij DFC heeft deze doel man dit seizoen 48 ballen laten gaan. Mr. Dommering bleef bij zijn eis, dat het gebruik van de foto voor han delsdoeleinden moet worden verboden. Hij vorderde daartoe een dwangsom van honderd gulden per overtreding. Jhr. mr. Witsen Elias zal donderdag 23 maart vonnis wijzen. NEW DELHI, 18 maart (AFP) De Indische Congrespartij is gisteren door een nieuwe tegenslag getroffen. Zij verloor de absolute meerderheid in het parlement van de noordwestelijke staat Haryana, doordat dertien Congres leden naar de oppositie overliepen. Ha ryana is hiermee de zevende Indische staat waar de Congrespartij de meer derheid heeft verloren. De oppositie geleid door de Rechtse Hindoepartij Jan Sangh eist dat zij opdracht krijgt tot samenstelling van een nieuwe regering. Zij beschikt in het parlement over 44 van de 81 ze tels. Haryana is een onlangs gevormde staat met acht miljoen inwoners, waar van het merendeel Hindoe is De staat deelt de hoofdstad Chandigarh met de Sikh-staat Pensjaab. (Van onze verslaggever) DEN BOSCH, 18 maart Brabant en Zeeland zijn het in principe eens geworden over de bestuursvorm van de toekomstige zeehaven in de Ooster schelde, het zogenaamde Reimers- waal-project. Er zal een Brabants- Zeeuws havenschap 'worden opgericht om het plan tot ontwikkeling te bren gen. Of het reeds voor of pas na 1978 tot uitvoering kan komen is nog niet bckcïid. „Reimerswaal" is de opvolger van het destijds onder commissaris De Quay gelanceerde Kreekrakplan, waar mee Brabant zich een zeehaven wil de creëren op de Brabants-Zeeuwse grens. Na het akkoord over de Schel- de-Rijnverbfnding moest dit plan wor den verlaten, maar mede öp advies van rijkswaterstaat werd toen overge stapt naar het nog groter en meer perspectief biedehd project in de Oos- terschelde. Brabant hoopt hier zware industrieën te kunnen aantrekken, die behoefte hebben aan een directe ver binding met zee. De industriehaven zou niet alleen werkgelegenheid bieden aan de snelgroeiende West-Brabantse bevolking, maar ook het Rijnmondge bied kunnen ontlasten, waar in de toe komst voor industriehavens nauwelijks plaats meer is. De plannen worden van rijkswege gesteund, maar de re gering heeft zich tot dusver op het standpunt gesteld dat er pas mee be gonnen kan worden na de afsluiting van de Oosterschelde. Deze visie stemt overeen met de opvattingen in Zeeland, waar men voorlopig prioriteit wenst te geven aan de uitbreiding van de Sloe- haven en het industriegebied bij Ter- (Van onze verslaggever) DEN HAAG, 18 maart Minister Luns ziet geen reden bij de Canadese regering stappen te ondernemen voor een humaner uitoefening van de zee- hondenjacht. De bewindsman deelt dit mee in antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid Van Dis (SGP), waarin deze spreekt van de veront rusting en verontwaardiging in West- Europa over de wrede manier van handelen voor de Canadese kust ter verkrijging van zeehondenhuiden" Mr. Luns heeft een onderzoek inge steld naar de juistheid van de berich ten over de manier van doden van zeehonden voor de Canadese kust. Zijn conclusie is, dat de Canadese rege ring alle maatregelen treft om wreed heid bij de zeehondenjacht te vermij den. Een van de belangrijkste maatre gelen is geweest het uitvaardigen van voorschriften voor uitrusting en jacht- methoden. Zo mag maar van drie soor ten wapens gebruik worden gemaakt namelijk een lat van hardhout met een lengte van 60 tot 75 centimeter en twee soorten jachtgeweren. Het ge bruik van harpoenen en gaffels is streng verboden. Alleen als men ab soluut zeker is vn de dood van een zeehond mag met het villen worden begonnen, Op overtreding van de voor schriften staan strenge straffen. De naleving ervan wordt het komende sei zoen gecontroleerd door 28 inspecteurs die aan boord van schepen en vlieg tuigen worden geplaatst en zich ook op het ijs zullen bevinden. neuzen. Brabant meent echter, dat reeds eerder kan en moet worden be gonnen met de Reimerswaalhaven. Hierbij speelt ook de concurrentie van Antwerpen mee, dat met zijn nieuwe havenuitbreiding achter de Zandvliet- sluis, de Brabantse grens al is gena derd. Rotterdam, Antwerpen, Zeeland en Noord-Brabant voeren al enkele jaren discussies over de ongelijke concur rentieverhoudingen en de noodzaak van een gezamenlijk havenbeleid in heel het gebied van de Rijn en de Schelde-delta. Tot dusver heeft dit echter nog niet geleid tot onderlinge afspraken. Deze kunnen alleen worden gemaakt op regeringsniveau, maar dit zal moeilijk kunnen gebeuren zolang in de twee landen op nationaal niveau nog geen eenstemmigheid heerst over het te voeren beleid. Erabant en Zeeland zijn gisteren in zoverre tot elkaar gekomen, dat de Provinciale Staten in beide provincies binnenkort een nota mogen verwach ten over de grote lijnen van de oprich ting van het Havenschap Reimers waal. De werkgroep die deze nota heeft voorbereid, bestaat uit beide Commissarissen der Koningin, beide griffiers en drie leden uit elk van bei de Colleges van Gedeputeerde Staten. DEN HAAG, 18. maart De heer B. Heringa, plaatsvervangend direcj teur-generaal van de landbouw bij de EEG in Brussel, heeft vrijdag hier de Zilveren Broodmand van de Nederland se vereniging van meelfabrikanten ont vangen. Het was de tiende keer dat de ze jaarlijkse onderscheiding werd uit gereikt. Dr. S. L. Mansholt was er bij aanwe zig. Hij was tien jaar geleden, in het jaar waarin hij het Nederlandse minis terschap van Landbouw verwisselde met het vice-voorzitterschap van de Europese commissie, de eerste die de mand ontving. De Zilveren Broodmand wordt gege ven aan een Nederlander die zich op het gebied van de voedselvoorziening bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt, De heer Heringa ontving de mand we gen» zijn grote verdienste in de sec tor die tien jaar geleden werd be schouwd als de moeilijkste in de EEG, een sector die nog tijdens de ministers conferentie in Stresa onbegaanbaar leek, zo formuleerde de heer H. J. Koster, die tot enkele dagen geleden voorzitter was van de Nederlandse ver eniging van meelfabrikanten en die nu voor het laatst de Zilveren Broodmand overhandigde. MOfRMANSfsVJlpoO HANGEl 0CKH0lM:o>n I GLASGOW MBURG ODfSSA PARIJS •/ZüRIÏH 13 BORDtA •BflGRA ,5m' !<i jj. -VR0M MADRID IS5AB0N paima: ATHENE ALGIERS AMSTERDAM, 18 maart Vijftien provo's willen zich vandaag op het politiebureau Overtoom aangeven als daders van de bomaanslag op het Van Heutzmonument op 10 maart. Dit ver klaarde de provo Lou Timmerman (21). De actie is bedoeld als protest tegen de arrestatie van Rob Stolk, die, al dus de provo-zegsman, niets met de aanslag te maken heeft. Later ver klaarde hij, dat Stolk mogelijk de da der kent of bij de voorbereidingen was betrokken. Volgens hem heeft de pro vovoorman echter een sluitend alibi dat tenminste drie geestverwanten kun nen bevestigen. TEMPERATUREN IN 'C 1 LAGEDRUKGEBIED H - HOGEDRUKGEBIED «UIEN REGEN-SNEEUW-HAGEl REGEN SNEEUW MIST ONWEEV WEINIG WOLKEN 9 mw WARMTE fRONT KOUFRONT VERPIAATSINGSRKHTING WINDRICHTING /STERKTf ZWAK TOT ZWARI STORM IUCHTDRUK M RUIKBAREN STATION Weer max. temp. neer slag Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Beek Stockholm Oslo Kopenhagen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Nice Berlijn Frankfort München Zilrich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Madrid Mallorca regen geheel bewolkt regen regen geheel bewolkt motregen motregen regen geheel bewolkt geheel bewolkt regen geheel bewolkt geheel bewolkt regen geheel bewolkt geheel bewolkt half bewolkt regen geheel bewolkt regen geheel bewolkt zwaar bewolkt onbewolkt zwaar bewolkt geheel bewolkt onbewolkt onbewolkt zwaar bewolkt 8 0.1 8 0 8 0.1 8 1 9 0 8 1 8 0.1 9 0.1 6 0 2 2 5 4 11 0 9 0 8 0.1 8 0 13 0 15 0 6 1 10 0 5 1 9 0 11 0 18 0 7 0 5 6 .15 0 21 0 18 0 DE BILT, 18 maart (KNMI) Een depressie tussen IJsland en Noorwe gen trekt geleidelijk oostwaarts en een hogedruk ten zuidwesten van de Britse eilanden verandert weinig van plaats- Tussen beide druksystemen staat een krachtige westelijke tot noordwestelijke luchtstroming. Ze veroorzaakt bij. ons een vrij krach tige tot harde en aan de kust af en toe stormachtige wind. Overigens zal het wisselend bewolkt zijn met plaat selijk enige buien, terwijl de middag- temperatuur ongeveer dezelfde waar de zal bereiken als vrijdag. Boven het noordelijk gedeelte van de oceaan kwamen vrijdag windsnel heden van ongeveer 130 kilometer per uur voor. Dit stormveld trekt geleide lijk oostwaarts en kan zich ook tot de noordelijke noordzee uitbreiden. Geldig tot en met vanavond. Abbekerk 16 v. Bremerhaven te Antwerpen. Achilles 17 v. Havre te Curacao. Amstelveld 17 v. Suez n. Aden. Alamak 17 230 m. ZZO v. Suez. Algol 15 v, Amsterdam te Mombasa. Ampeman 17 te Port Swettenham. Amstelveen 17 v. Singapore n. Osaka. Arneb 18 te Marseille verwacht. Aeneas 17 60 m. ONO v. Ouessant, n. Ge nua. Amyntas p. 16 Sardinië, n. Napels. Attis 16 v. Puerto Cabello n. Aruba. Averdijk 16 v. Oakland n. Stockton. Acteon 16 360 m. ZZW v. Bombay. Amsteldlep 16 200 m. W v. Sabang. Asmidiske p 16 Wight, n. Las Palmas. Asuncion 16 v. Las Palmas n. Asuncion. Arctic 16 60 m. W v. Constantza. Anne Christina p. 16 Malta. Acmaea 16 te Santo Domingo. Ameland 16 85 m. NNO v. Caracas. Avedrecht P- 16 KP- st- Vincent. Almkerk 17 v. Rotterdam te Bremen. Barendrecht 17 120 m. NO V. Aden. Bellatrix p. 16 Pantellarta, n. Marseille. Banggai 16 400 m. ONO v. Ltrwln. Borneo 17 v. Penang n. Pt. Swettenham. Banda 17 v. Arlca n. Valparaiso. Bengalen 16 v. Papeete n. Apia. Caltex Amsterdam p. 16 Villano. Coral Acropora 16 600 m WNW v. Flnlsterre. Cornelit-B-IV 16 600 m. W v. Azoren. Calchas 16 v. Gibraltar n. Barcelona. Ceres 17 v. Cristobal te Cartagena. Daphne 16 68 m. ONO v. Algiers. Dlone 16 100 m. NNW v .Ras 11 Hadd. Domburgh 16 te Casablanca. Dordrecht 17 v. Baton Rouge te Amster dam. Dinteidljk 16 te San Francisco. Esso Rotteram 16 rede Suez. Flevo 16 v. Sevilla n. Lissabon. Gaasterdijk 17 v. New York te Boston. Gorredijk 16 v. Baltimore n. Norfolk. Grootekerk 17 v. Bremen te Hamburg. Gooiland 16. 80 m. ZZW v. Macelo. Geestland 16 950 m. WZW v. Lands End. Hardenberg 16 te Hamilton. Heemskerk 17 v. Lattakla te Genua. Hermes 16 v. Pt. of Spain n. Paramaribo. Hollands Dlep 16 300 m. O v. Kp. St. Mary. Ittersum 16 60 m. O v. Startpolnt. Isis 17 v. Dublin te Cumana. Jan 16 v. Lelxoes n. Liverpool. Kinderdijk 17 v. Hamburg te Antwerpen. Kerkedljk 17 v. Savannah n. Havre. Kloosterdijk 17 te Havre. Kreon 17 v. Paranam n. Azoren. Kemphaan 17 80 m. N v. Bosporus. Katwijk 14 rede Singapore. Laarderkerk 17 100 m. ZO v. Str. OrmuZ- Lelykerk p. 17 Gibraltar, n. Rotterdam. Ladon 17 v. Curacao n. La Gualra. Maas Lloyd 16 450 m. O v. Paramaribo. Minos 16 70 m. W v. Gibraltar. Medon 17 v. Oranjestad n. Willemstao- Mercurlus 16 240 m. NO v. Paramaribo. Mithras 16 v. Lissabon te Oporto. Marathon 14 te New York. Meerdrecht 16 350 m. NW v. Azoren. Markab 22 te Kaapstad verwacht. Nestor v. Amsterdam n. Barcelona. Nushaba 16 100 m. N v. Tunis. Oceaan p. 16 Finlsterre, n. Antwerpen. Osiris 15 v. Philldelphla te New York. Oostkerk 16 v. Hamburg te Bremen. Poolster 15 op rede Odessa. Polyphemus 17 v. Suez te Aden. Prlnsenborg 16 120 m. W v. Aden. Philetas 16 v. Livomo n. Napels. Prins Willem H 17 v. Akaba n. FamagusW Pericles 17 v. Arlca te Xquique. Rochab 16 in Golf v. Mexico. Radja 16 360 m. OZO v. Guardaful. Rlouw 16 185 m. ZO v. Aden. Rozenburgh 17 te Casablanca. Rijndam 15 v. Montevideo n .New York. Schie Lloyd 18 te Bugo verwaéhL Schouwen 17 375 m. ZO v. Tokio. f. Spaarnekerk 17 v. Antwerpen te Am?1 Servaaskerk 16 540 m. O v. Dondrahead- Socrates 16 40 m. N v. Azoren. Seine Llovd 17 v. Marseille te Barcelou Stad Zwolle 17 180 m. NO v. Vlttoria. Steven 16 408 m. W v. Bermuda. Stad Gouda 18 te Osaka verwacht. c». Schiehaven 17 v. Lissabon te Casabia» Sinon 1G v. Amsterdam n. W. Indië. Situla p. 16 Kp. de Gata, n. Lissabon. Sliedrecht 16 660 m. ZO v. Salvador. Sheratan 16 70 m. NW Kp. Spartel. Talita 16 190 m. ZW v. Fern. Noronha. Togokust 16 150 m. N V Las Palmas. Telamon 16 v. Hamburg n. Bremen. Theron 17 te Georgetown. Tempo p. 17 Ouesaant, n. Casablanca. Utrecht 17 375 m. NW v. Wake eil. Vlist 17 900 m. ZW v. Anchorage. Videna 16. 780 m. ZZO v. Colombo. Vrijburgh 19 te Piraeus verwacht, „„ebt. Willi Böhmer 20 te La Gualra verW» Wonosobo 20 te Singapore verwacht. Wonogtr! 16 v. Aden n. Penang. Wonosari 17 v. Londen te Hul' Woensdrecht 16 360 m. W v. Mlnlco. IJselhaven 17 v. Casablanca n. Brest. Zuiderzee 16 v. Par te Ancona. intWer' Zuiderkerk 16 v. Rotterdam te "i pen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1967 | | pagina 4