Tsjechen draaien mee in kopgroep dat zingt en springt maar N; PAASMAANDAG KOMBI groen TWEEDE COLLECTIE HERENMODE Prisma A boeken OM WERELDTITEL IJSHOCKEY Hans Steindl waagt stap naar titel "WONEN IN STIJL" Joegoslaaf Pilic wint in Caracas Economie trekt beroepsvoetballers UEFA DREIGT Strengere straffen ongeregeldheden Ronde van Marokko bij Twee Spaanse ploegen in Tour de France DE TIJD DINSDAG 21 MAART 1967 I de moderne kleding voor de moderne man Om Lokskampioenschap Moeizaam Strijd om tennistitels PAAS-EXPOSITIE '67 Enorme rijkdom aan woonvormen, aan nieuwe ideeën, materialen en kleuren. Bij Piet Klerkx is de Paas-Meubelshow V grootser dan ooit! 20.000 m2 SHOWROOM Een schat van originele mogelijkheden ^GEOPEND van 10 tot 17 uur deskundige adviezen n vrij entree Geur en klank van de lente dringt onweerstaanbaar naar binnen. Lokkend tot vernieuwing. Niet alleen voor de vrouw. Ook voor U, mijnheer! Zie uzelf, ten voeten uit, in 'n nieuw'kostuum. Laat 't verrassend goed zijn: een Stonebridge. Het merk dat irogressief is. Van snit en stijl. Van stof, dessin en kleur. Kies een Stonebridge (in elke goede zaak) De prijs brengt U in de ware voorjaarsstemming Twee ,JióbbypaJcken" links met speciale „stormsluiting" en een corduroy overjas met bontmuts. Opvallend is het wilde pochetje, dat zelfs bij de overjas uit de borstzak steekt. bij elke boekhandel NEttLANDS GROOTSTE MEUBELCOLLECTIE SHOWROOM EN MEUBELFABRIEKEN IE WAALWIJK WENEN, 21 maart Het Tsjecho Slowaakse ijshockeyteam, eeuwige tweede bij wereldkampioenschap pen, heeft zich bij de koplopers Rus land en Canada gevoegd. De Tsjechen klopten daartoe een zwak spelend Oost-Duitsland. Zweden voert de ach tervolgers aan. Het won gisteren zijn eerste wedstrijd tegen West-Duitsland. De Tsjechen waren tegen de Oost duitsers voortreffelijk op dreef. Zij combineerden naar hartelust en zij wisten zich daardoor legio kansen te scheppen. Zes keer sloegen de Tsjechen toe. Zes keer, terwijl de Oost duitsers geen enkel doelpunt konden laten aantekenen. Na twee periodes leidden de Tsjechen reeds met 5-0. Hierna bliezen zij duidelijk stoom af om zich niet te forceren. Dat het Tsjechoslowakije ernst is nu eindelijk de begeerde titel te verove ren bleek uit het feit, dat hun trai ner Jaroslav Pitner direct na afloop van de wedstrijd Canada-Finland een uit gebreide analyse maakte van het Cana dese spel. Mag Finland in dit gezelschap een rol van ondergeschikte betekenis spelen, de Canadezen hadden toch hun sterkste spelers ingezet. Jaroslav Pit ner volgde de bewegingen van de Ca nadezen nauwgezet. Hij wees zijn spe lers op alle fijne trekjes die zij in hun spel hebben. Het Tsjechoslowaak- se team komt zaterdag tegen favoriet Canada in het veld. (Van onze speciale verslaggever) AMSTERDAM, 21 maart Jaren lange ringervaring is geen waterdich te waarborg voor een bokser. Jan Gieltjes is hierop attent gemaakt. De Heerlenaar Hans Steindl, alom ge vreesd om zijn 'pit' (ko-stoot), accep teerde gelaten een openbare waar schuwing wegens te laag stoten. Deze tegenslag dwarsboomde geenszins zijn aspiraties. Net voor het einde van de eerste ronde resulteerde een linkse hoek 'vol' op de kin, in een knock down voor Gieltjes. Weg waren de tot dan hoog aangeslagen vooruitzich ten van Gieltjes op de Nederlandse titel. Krasnapolsky was gisteravond nau welijks voor de helft bezet. Een bijzon der teleurstellende belangstelling voor een Amsterdamse boksgala. Oorzaak was echter het weinig spectaculaire programma van de in etappes opge zette strijd om de Nederlandse titels. Rudi Lubbers en Jan Huppen, die mor gen naar Boedapest vertrekken, waar zij deelnemen aan een internationaal toernooi, hadden van de Nederlandse Boksbond vrijstelling van de voorron des gekregen. Andere topboksers ko men pas in Nijmegen (31 maart) en in Utrecht (3 april) in actie. Ondanks het gebrek aan kwaliteit kwamen uit de voorrondes toch enke le in Nederland gewaardeerde boksers als winnaars uit de strijd tevoor schijn. Wim Gerlach vocht zich tegen de Bosschenaar Jan Doorenbosch moei zaam naar een triomf. Jacques Roos- sien, de beweeglijke voornamelijk in Duitsland boksende Groninger, had te gen de stijlvolle Eddy Oosterhof aan zienlijk meer moeite. Vooral zijn link se directe strafte meermalen het al te grote enthousiasme van de Amsterdam mers grondig af. Jury-uitslag 5-0 voor Roossien. Doug las Schenk wist zich, al voor hij de ring instapte, verzekerd van de triomf. Tegenstander Hertong werd bij de we ging één ons te zwaar bevonden voor de zwaarwelterklasse. Schenk kwam hierdoor automatisch een ronde ver der. Niettemin bokste hij. Hertong had nauwelijks voldoende moed bijeen ver zameld voor zijn entree in de ring of Schenk, op het moment in topvorm, zette zijn rivaal vast in de hoek. Corm binatiestoten naar het lichaam schakel den Hertong definitief uit. Een onver wachte prestatie leverde voorts de Noordhollander Walter Swart. De Gro ninger Hof werd in zijn aanvalsdrift door Swart correct gestoord. Zodanig zelfs, dat Swart in de derde ronde een zuivere rechtse hoek plaatste bij Hof. Deze werd uitgeteld. De Zaandammer Eddie Heyne ondervond weinig hinder van Verkade. Een openbare waarschu wing wegens te laag inkomen maakte de Hagenaar al in de tweede ronde kansloos. BERN, 21 maart —Hans Bangerter, de secretaris-generaal van de Euro pese Voetbal Unie (UEFA) heeft ver klaard, dat de UEFA strenge maat regelen zal nemen als zich bij de wedstrijden voor de Europese bekers ongeregeldheden voordoen. Bangerter wil in navolging van Zuid- Amerika, alle velden omgeven zien door hoge afrasteringen en diepe grep pels. De scheidsrechters zouden ook bevoegdheid moeten krijgen, na een waarschuwing door de luidsprekers, een wedstrijd te staken als het publiek voorwerpen op het veld werpt, die ge vaarlijk kunnen zijn voor de spelers. Volgens Bangerter is het sportonteren- de en ongedisciplineerde gedrag van de toeschouwers te wijten aan overdre ven chauvinisme, terwijl misdragingen bij de spelers een gevolg zijn van de buitensporig hoge premies, die bij een overwinning in het vooruitzicht gesteld worden. Het is niet denkbeeldig, dat clubs, die zich aan verregaande ruw heid te buiten gaan en het publiek niet ln bedwang kunnen houden, voor goed geweerd zullen worden uit de Eu ropese bekertoernooien. RABAT, 21 maart Het eerste ge deelte van de eerste etappe van de Ronde van Marokko voor amateurs is gewonnen door de Spanjaard José Al- ba. Hij reed de 90 km. tussen Casa blanca en Rabat in 2 uur, 21 minu ten en 38 sec. Tweede en derde wer den resp. Ramoni Goyeneche (Span je) en Valenti Rudif (Joegoslavië). Bulgarije won in groep C met de cij fers 3-2 van Frankrijk. Het consolideer de daarmee zijn leiderspositie in deze groep, waarin ook Nederland uitkomt. De stand in groep A luidt: Rusland 2 2 0 0 4 15- 4 Tsj. Slowakije 2 2 0 0 4 12- 2 Canada 2 2 0 0 4 11- 4 Zweden 2 1 0 1 2 6- 5 Amerika 2 1 0 1 2 6-10 W. Duitsland 2 0 0 2 0 3- 9 O.-Duitsland 2 0 0 2 0 3-12 Finland 2 0 0 2 0 3-13 De stand is groep C is: Bulgarije 2 2 0 0 4 13-15 Japan 1 1 0 0 2 11- 2 Frankrijk 1 0 0 1 0 2- 3 Nederland 1 0 0 1 0 3-10 Denemarken 1 0 0 1 0 1-11 MONTE CARLO, 21 maart Tij dens de strijd om de internationale tennistitels van Monte-Carlo is de Haagse tennisster Ada Bakker al di rect uit de eerste ronde gewipt. Zij verloor met 2-6, 0-6 van het Italiaan se meisje Giorgi. In Caracas veroverde de Joegosla vische tennisser Nicola Pilic de ere prijs in een internationaal toernooi. In de finale van het herenenkel versloeg hij de Mexicaan Rafael Osuna met 4-6, 7-5, 6-0, 4-6, 6-1. De Britse speelster Ann Jones bleek de sterkste tennisster. Zij klopte de Britse Virginia Wade met 6-2, 6-3. De Australiërs Newcombe en Roche versloegen in de finale heren- dubbel de Amerikaan Holberg en de Joegoslaaf Pilic. De setstanden waren hier: 3-6, 10-8, 6-4, 6-3. Tijdens de strijd om de Zuid-Afri kaanse tenniskampioenschappen werd maar aan één wedstrijd begonnen, de kwartfinale tussen de Deen Jan Leschley en de jonge Zuid-Afrikaan Ray Moore. Leschley won de eerste set (7-5) maar de regen, die het hele toernooi in het water doet vallen, ver stoorde de verdere ambities van de Deen. (Van onze sportcorrespondent) TILBURG, 21 maart Tilburg heeft zijn tweede, Nederland zijn derde voetballende doctorandus. Joop de Gier, uitkomend voor de Utrechtse semi-profclub Velox, be haalde namelijk zijn doctoraal exa men op Tilburgs katholieke Econo mische Hogeschool. Eerder slaag den Johan Plageman (ook in Til burg) en Martin Snoeck (Rotter dam). Joop de Gier begon zijn studie in 1960. Hij was toen negentien jaar. Hij beëindigde zijn studie in de daartoe geldende periode van zes jaar. De voorzitter van Velox, en kele bestuursleden van de Utrecht se club en zijn vriend Johan Plage man waren bij de uitslag aanwezig. PARIJS, 21 maart Dit jaar zul len,zoals verwacht, twee Spaanse ploe gen aan de Ronde van Frankrijk deel nemen. Deze tweede Spaanse wieler ploeg werd door de Franse organisa toren uitgenodigd, omdat Portugal van deelname afzag. Ook België en Italië komen met twee teams van tien ren ners aan de start, terwijl Frankrijk zich met drie ploegen in het grote avontuur werpt. HET MEUBEL Een nieuwe vormgaving, een klasse apart. Schitterend mooi zitkamerameublement, uiterst ge distingeerd en verrukkelijk comfortabel. De ruime driezitsbank en de beide elegante fauteuils bekleed met een fraaie, sterke Dralon-velours, afgezet met franje. Vakkundige capitonnering, constructie en af werking. Practische, losse zitkussens.Xo85.~" De afgebeelde stijlvolle kussenkast 955.- ii■■ui Palissander"- "*?1 eetkamer, rijk':, doorhetprach tige materiaal en de sublieme vormgeving. Extragroot palissander wandmeubel," 250 cm breed en doordacht ingedeeld,gezellige familietafel,vier fraaie stoelen. J3Q Bijzonder gedistingeerde teak huiskamer.1: Extra ruim bergmeubel (250 cm breed), zeer comfortabel ingedeeld, o.a. bar met spiegel, formica-kleipblad, Ingebouwde verlichting, draaibare televisie-inbouw enz. Vier heerlijk zittende, met kunst leder beklede stoelen. Gezellige tafel. Moderne slaapkamer. Hoogglans-berken uitvoering. Royaal toogledikant met twee elegante nachtkastjes. Extra ruime, perfekt Ingedeelde, prachtigo vier- deurs garderobe/linnenkast. Een subliem geheel. Stijlvolle Windsor eetkamer. De prachtige royale broodkast (185 cm breed, 140cmhoog), metformicaklepbladeno.m. vier laden, waarbij speciale bestek lade, is met de vier oersterke, vakkundig beklede stoelen en de grote tafel uit gevoerd in edel Slavonisch eiken. 975.- Excellent elitebankstel. Weloverwogen vormgeving en uitzonderlijk fraaie Dralon-veloursbekleding. Het meesterlijke comfort wordt in belangrijke mate ver hoogd door de omkeerbare losse kussens. Deze kapi tale driezitsbank (250 cm breed en hoog 80 cm!) en de twee heerlijk fauteuils: ^^95 WAALWIJK GROTESTRAAT 299 TEL. (04160) 33 55 MAASTRICHT Sint-Jacobstraat 4 ALMELO-Centr. Grotestraat 33 APELDOORN Hoofdstraat 166 Franco thuisbezorging .Twee dagretours vergoed bij minimaal 500 gld. aankoop Spreiding betaling.mogelijk Toonzalen ook op maandagen en zaterdagen geopend MET KAVIAAR EN CHAMPAGNE heeft couturier Dick Holthaus gisteren in zijn modehuis aan de Amsterdamse Van Baerlestraat het succes gevierd van zijn tweede herenmodeshow. Com pleet ook met allerlei voor mannen- shows wel wat ongewone verschijnse len zoals gouden stoeltjes (tot de laat ste plaats bezet), dikke tapijten, kris tallen kroonluchters en een zoetige parfumgeur. Wim Sonneveld, Mary Dresselhuys, Guus Oster, Merel La- seur en andere klein- en grootkunst- grootheden keken geïnteresseerd toe. De tweede herenshow (voor de vol gende winter al weer) van Holthaus. Een show met een geheel eigen, zeer verfijnde, maar iri veel gevallen toch wel wat te vrouwelijke stijl. Niet vreemd voor een man die zich vele jaren lang uitsluitend met dameskle ding heeft beziggehouden. Wat bijvoorbeeld te denken van een zachtgeel velourspak, waarin een van de mannelijke mannequins zwierig op kwam, of van het gobelin-jasje, dat een collega showde. Maar dat waren dan ook excentrieke uitschieters in een col lectie van precies honderd modellen. De meeste bewondering konden wij opbrengen voor de kostuums van Holt haus, met over het algemeen sterk ge tailleerde en bijzonder slank kledende colberts, die lange splitten en veelal brede revers hadden. De taillering in de herenkleding is de laatste tijd niet meer ongewoon. Holthaus maakt er een bijna uitbundig gebruik van. De overjassen vertoonden ook vrijwel alle maal een sterke taillering, lange split ten en een oversluiting. Holthaus is, dat spreekt uit al zijn ontwerpen, wég van de slank maken de dubbele sluiting, van lange splitten en van de pochet. Naar zijn ideeën moet de man zelfs in de overjas een wild en fleurig pochet dragen in een speciaal daarvoor gecreëerd borstzak je. Ook alle kostuums waren voorzien van veelkleurige pochetjes die vaak een grillig contrast vormden met de dassen waarin oranje opmerkelijk over heerste. Holthaus zelf, bescheiden op de achtergrond, droeg ook een strop- d as-eigen-ontwerp met schreeuwend oranje erin. Ongewoon, maar wel grappig waren de kostuums met een zogenaamde stormsluiting, prakisch in een land als het onze, al is het materiaal niet van dien aard dat men er ook mee in de regen kan lopen. Deze colberts sluiten met vier knopen af tot boven aan de hals. Een extra lipje met knoop maakt het mogelijk het jasje helemaal hermetisch te sluiten. Voor de vakan tie en de vrije- zaterdag waren er de zogenaamde hobby-pakken" in mo dellen naar ieders smaak. Corduroy kostuums in schreeuwende kleuren zo als oranje, lichtblauw en hardgroen. Opvallende bontkragen, bontmutsen k la Zhivago. Het werd met applaus begroet in de snikhete salon. Holthaus wil de man in zijn vrije tijd kennelijk iets stoers, iets mannelijks geven, ge tuige de vele cowboypakken, en broe ken met laarzen, waarin de showende heren als Cartwrights binnenstapten. Ook hier weer: gek, maar moeilijk draagbaar. Draagbaar waren in ieder geval wel de meeste kostuums en overjassen voor de tijd dat men niet vrij is, al zal slechts de slanke, jonge man er iets van zijn gading tussen kunnen vin den. Rest ons alleen nog te vermelden dat de meeste modellen van Holthaus voorzien zijn van een speciale zijden voering met tientallen kleine DH mo nogrammetjes van de man die het al lemaal ontwierp en die daar overdadig voor wil uit komen: Dick Holthaus. L. Hie. P1211 Braaf en stout Dorothy K. Why te 1,75 P1212 Fantasie in moord Anne Chamberlain 1,75 P1214 De groene baret franse commando's m de Commandant Kieffer 1,75 P1215 Shakespeare, de onsterfelijke Dorothy Macardle 2,25 P1216 Vegetarisch kookboek Ivan Baker 1,75 P1217 Achter de schermen van de CIA Andrew Tully 2,25 P1218 Verhalen van leugen en misleiding George Bradshaw 1,90 P1219 Prisma-puzzels 29 J. HA Thiers 1,75 P1220 Avontuur tussen de sterren EenSFroman A.E. vanVogt IJK) ROME, 21 maart De Italiaanse Tennisbond heeft ervan afgezien om de in Italië woonachtige Australiër Martin Mulligan op te stellen in het Italiaanse Daviscupteam. Mulligan is sinds 1964 lid van een vereniging in Bologna en komt op grond van para graaf 32 van het Daviscupreglement in aanmerking om vanaf juli de Italiaan se kleuren te verdedigen. Het opstellen van Mulligan in het Ita liaanse Daviscupteam zou een welko me versterking betekenen, maar wil door het niet opstellen van de Aus' traliëi ,,uit gezonde morele princiP®' de idealen van de witte sport" trouw blijven. Voor Nederland is deze U1 spraak interessant, omdat Bob HeV"n. ten opzichte van Zuid-Afrika, de tegUj. stander bij de komende DaviscuP"w® strijd, in een soortgelijke positie v keert. Zuid-Afrika heeft nog gee" 8J slissing genomen of men Hew»1 dan niet opstelt.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1967 | | pagina 8