KRONIEK Televisie Radio Tom Poes endeMaanblaffers Joe Andy leeft scherp van de op het snede Brieven van lezers 'h SANATOGEN le pr$ Jm m JAN AKERBOOM J. J. L. VAN ZUYLEN o.X Beeldarmoede op eerste net hier moet een ITHO komen Hitsig over de korte kabbeling „IK zal politici wakker maken" WOENSDAG WOENSDAG HONDERDAG DONDERDAG t v pNa VENTILATOREN Uittreden van religieuze Reatrix-beschuit VOORJAARS MOEHEID? TOGEH fajt£r ■I -bo»y& DE TIJD WOENSDAG 29 MAART 1967 2 JAN AKERBOOM „Legt 'ie niet lekker?" Aan steun van 't stel dat Piet Soldaat zo ferm probeert te vangen hangt de textiel. Zo komt een draad dus aan een zwaard te hangen. CHRONOS J. J. L. VAN ZUYLEN zestigduizend brieven Nederland I Nederland II België Nederlands België Frans Duitsland I Duitsland I Hilversum I 402 m. Hilversum lï 298 m. Hilversum III 240 m. Duitsland II België Nederlands Hilversum I 402 m. Hilversum II 298 m. dooi* JEN 6003. Heer Bom mel keerde zich zonder een woord te zeggen om en begon de weg af te lopen, die de markies geno men had. „Natuurlijk!" dacht hij. „Dat ik daar niet eer der op kwam! Die Canteclaer is een maanblaffer, daar wil ik alles onder verwedden. Jarenlang heeft hij me nu al dwars gezeten en voor lelijkerd gezet. Maar pas nu ik lid van de Sociale Ontwaak Partij geworden ben, zie ik het helder in. Ik zie ineens mijn plicht als heer en als Bommel heel scherp uit gestippeld. Hier moet worden ingegrepen, al is het ook hard!" Zo denkend volgde hij de edelman over de weg, die naar de stad leidde, en daar aangekomen was de eerste die hij ontmoette commissaris Bas. „Dat is toevallig!" riep heer Ollie uit. „Dat treft mooi, bedoel ik! Weet u wat daar loopt?" De politiechef wierp een verbaasde blik in de aangeduide richting en fronste de wenkbrauwen. „Dat is de markies", sprak hij. „Wat bedoel je Bommel? Waarom heb je zo'n feestpak aan? Wat is er aan de hand?" „Ik ben een lid van de SOP", verklaarde heer Ollie waardig- dat daar is een maanblaffer! Meet zijn driftgraad, commissaris, zult u het zelf zien!" De hooggeplaatste ambtenaar aarzelde even. Maar de vo°f" schriften van de burgemeester luidden, dat de leden van de Soci* Ontwaak Partij de vrije hand hadden en dat de politie haar vol medewerking moest geven. „Ik denk er het mijne van", prevelde hij, „maar orders orders!" En met deze woorden ontwrong hij een rookbom aan zijn unif°rI? en wierp die in de richting van de statig voortschrijdende ed man Joe Andy in het licht der schijn werpers bezig aan zijn gevaarlijke trick. vanaf: f 69. Al moe voor de dag begonnen is Dan is het hoog tijd voor een Sanatogen - kuur. Die helpt u er "weer bovenop. Sterkt lichaamskracht en zenuwen WAT IS Ei? MET mijn thee. gebeurd? IK HAD DORST VARIANTEN Jan Akerboom uit Lisse heeft op zijn visitekaartje John Akerboom Ma rine staan. Tussen zijn marineblauwe jasje hangt een marineblauw dasje, met gouden rechthoekjes waarin de letters J G M. Die staan voor J. G. Meakes, een botenbouwer uit Marlow on Thames. Jan Akerboom ment een hitsig jacht over de korte kabbeling van het IJsselmeer en roept voldaan? „Legt 'ie niet lekker?" De twaalf meter lange Sealion 40 rent onstuimig over de vuile rollers die een zuidwestelijke windkracht ze ven in een eindeloze processie aan blaast. Wippend en duikend, hellend en zwevend, ronkend en zo af en toe bonkend doorstaat het jachtje het IJs- selmeergeweld, dat de argeloze mede- opvarende van een bramzijgertje al spoedig tot een bramzwijgertje maakt en hem de gedachte aan een uitein delijk brampeigertje opdringt. Tenslot te is de bodem maar elf milimeter polyester, en wat is dat nou? „Hardstikke sterk," praat Akerboom en hij noemt in opperst vertrouwen het Lloyd certificaat 100 A 1, dat dit volledig uit polyester opgetrokken scheepje heeft weten te verwerven. J. G. Meakes is de enige die in dit formaat schepen uit die stof bouwt, met dubbele besturing, dubbele moto ren. Deze Sealion 40 heet „Giacomini" en is gekocht door de Italiaan Ganzi- na, als Akerboom zich de naam ten minste wèl herinnert. Van deze Gan- zina is Jan Akerboom niet zo veel be kend, alleen dat hij goed in de slappe was moet zitten: af Engeland kost het jacht 171.000 gulden. Sneller dan twintig kilometer per uur raast de Giacomini van Ganzina van de ene IJsselmeerboei naar de an dere. Monnikendam, Markense vuur toren, Pampus, baggerschepen voor Muiden, Muiden en weer terug. Aker boom vertelt, dat hij dezer dagen een paar proefvaarten maakt voor Neder landse geïnteresseerden. „Het is een ideaal bootje," prijst hij, „voor IJssel meer of Zeeland. Verrekt goed zee waardig." Het kost hier 198.000 gul den, „tenminste, daar verkopen we hem voor. We nemen vijf procent om zetbelasting voor onze rekening. We hebben nog wel winst, maar niet wat we zouden moeten hebben." Het verkopen van schepen die door anderen worden gemaakt is de come back voor Akerboom. Hij richt zijn handel voornamelijk op het buiten land, vandaar de naam John Aker boom Marine. Zijn opdrachten komen uit Engeland, Frankrijk, Duitsland, Italië. Hij voert ze niet zelf uit, en wat dat betreft is er een pijnlijk ver schil met vroeger, toen werf Aker boom Lisse koninklijke jachten met schuimende champagne doopte. „De sheik van Koeweit leverden we een bootje van twintig meter. Daarna de sultan van Bahrein, een groot jacht van 32 meter. Een andere sheik uit Koeweit een jacht van 29 meter. Ik ben nog steeds met de sultan van Bahrein bezig voor een nog groter jacht, van 44 meter. Dat moet ik dan op een of andere werf onderbrengen. Hij heeft nog niet beslist, hij is zeker nog aan het sparen." Zijn enthousiasme voor de schepen, die hij tot drie jaar terug als direc teur zelf bouwde, heeft Jan Akerboom (49) volledig overgedragen op de ty pen, die hij voor anderen verkoopt. Als de tafel in de zeer luxe kajuit al een paar maal is omgevallen, de asbak al een aantal keren over de grond is ge rold, de stuurmansstoel in een slaap- ruimte op de grond is neergelegd, om dat hij te weinig vast stond om de rollers te weerstaan, zegt hij nog glun derend: „Het fijne met dit bootje is dat je zo stevig staat." Het kostelijk jacht, dat zoals Akerboom na een winderige blik bui ten het schuifdeurtje tevreden vast stelt „zijn water goed los laat", gaat volgende week naar Italië, buitenom via Gibraltar, voor de Middellandse Zee-vakantie van signor Ganzina. s/W#.-.-,'//?///.'-' „IK BEN MET REACTIES OVERLA DEN. Schat eens hoeveel brieven? Vijfhonderd? Dat meen je toch niet, het zijn er ruw geschat zestigduizend. De post bracht ze met zakken tegelijk hier naar de Sterappelstraat. Er waren al leen al zeventienhonderd briefkaarten waar ik port voor moest betalen. Voor die oude van twaalf cent, weet je wel. Gelukkig alleen die drie cent die ze tekort kwamen. Er hebben zich vrijwil ligers aangemeld die de hele dag post openmaken en doorlezen. Alle brief schrijvers zijn het met me eens, som mige brieven zijn vaak ontroerend. Er zit niet één wanklank bij. Er zijn zelfs mensen die ongevraagd geld hebben ingesloten. Ik schijn precies gezegd te hebben wat er al jaren bij de mensen leeft." Het is J. J. L. van Zuylen die dat zegt, Dokter Lastpost, journalist, fo rumlid van „Het hangt aan de muur en het tikt", organisator van Jeugd land, voorvechter van de Rotterdamse provo's, nu zevenenzeventig jaar. Hij deed vorige week vrijdag in Willems „Vuist" een beroep op kijkend Neder land voor een massale vredesactie. „Hoe voelt u zich nu?'' „Tien jaar jonger. Ik heb mijn hart eindelijk uitgestort. Ik zat stikvol, en er werd op mijn kreet gewacht. Daar mee zal ik die beroerde politici wakker maken. Hier kunnen ze niet tegen op." „Wat wilt u precies?" „Vrede natuurlijk, overal. Het heeft geen zin om alleen tegen Johnson, de atoombom of Vietnam te protesteren. Zet er iets positiefs tegenover. Begin met het afschaffen van de dienstplicht. In ons kleine landje kan dat. Daar moet een burgerplicht voor in de plaats ko men. Het is toch onsportief van macht hebbers om jongens van achttien, twin tig jaar hun handen en ziel te laten bezoedelen met vuiligheid. Want dat is oorlog, allemaal smeerlapperij. Ik vecht tegen de oorlogsmentaliteit." „XJ bent pacifist?" „Ik ben het wel, al zit er een be roerde klank aan dat woord. Ik ben geen PSP-er. Mijn bezwaar is dat ze de monarchie af willen schaffen. Ik heb liever een koningin met een ont wapend Nederland dan een president die meedoet aan alle vuiligheid." Van Zuylen kan er zich over opwin den, hij kan er uren over praten. De vijftien minuten die hij in „Voor de vuist weg" kreeg toe-gemeten, waren hém te kort. „Mijn verhaal is twee keer zo lang. Met betere argumenten. Het wordt waarschijnlijk als brochure uitgegeven bij De Bezige Bij, misschien kan ik er nog wat aan verdienen voor mijn vredesactie." „Wat gaat er nu gebeuren?" „Voorlopig moe-ten alle namen en adressen worden verwerkt. De grote demonstratiedag die ik voor 4 mei in Scheveningen heb aangekondigd, zal waarschijnlijk wel even moeten wach ten. Ik zal een stichting moeten oprich ten om een gironummer te openen. Geld is er nodig, het is niet mis om naar zestigduizend mensen een circu laire te moeten sturen." .Waarom deze actie niet eerder?" „Ik heb altijd geprotesteerd bij alle instanties. Ook bij de Paus. Maar al tijd kreeg ik weer hetzelfde smoesje te horen: ,,Je moet je vrijheid toch verdedigen Van Zuylen kijkt mis noegd. „We hebben helemaal geen vrij heid. Je kunt alleen maar afwachten." Van Zuylen gelooft in zijn ideaal. Hij gaat door. „Met mensen naast en achter me," vult hij aan. Hij wijst op de brieven en de man uit Amersfoort, die voor een paar dagen naar Den Haag kwam om ze allemaal door te nemen. De man vraagt waar hij kar tonnen dozen kan halen om de brieven in te doen. Mevrouw Van Zuylen: „Bij de kruidenier op de hoek. Vertel er maar bij dat het voor Van Zuylen is, dan komt het altijd goed." NTS: 18.45 Ptpo. 18.50 Journ. NTS: 19.00 Mona. 19.25 Internat, agrarisch nws. 19.51 Stichting Socutera. NTS: 20.00 Jour naal. NTS: 20.20 Uitz. v. d. WD. 20.30 Rio Bravo, speelfilm (Beide keuringen: 14 jaar). 22.45 Journaal. NTS: 20.00 Journ. KRO: 20.05 Waauw. 20.35 Grenzen van de geest: Amerikaan se docum. 21.20 Hazel. 21.45 Ken wereld van herinnering: filmimpressie van de Bl- bliothèque National in Parijs. NTS: 22.15 Journaal. 18.55 Zandmannetje 19.00 Leentje in het hemelrijk, TV-spel. 19.30 Sportrubr. 19.55 De Weerman. 20.00 Journ. 20.25 Cowboy liedjes. 20.50 De slag bij Culloden, doe. 22.05 Lekenmoraal en -filosofie. 22.35 Nws. 18.40 Filmrep. 19.25 V. d. kleuters. 19.30 Une mère pas comme les autres. 20.00 Journ. 20.30 Gevar. progr. 21.30 Medische rubriek. 22.30 Journaal. 19.10 Gefahrliche Experimente 19.40 Vor- stosz in die Vergangenhelt: mit dem Lack- profil). 20.00 Journ 20.15 Frauen im Os- ten, rep. 21.00 Blut flosz auf Blendlngs Castle. TV-spel. 22.00 Der Watusi-Skandal. een dans verovert Las Vegas. 22.30 Jour naal. aansl. commentar. 10.00 Nws. 10.05 Journ. 10.20 Sportspie- gel. 10.50 Die romantische Strasse. 11.35 Act. en muziek. 12.00-13.30 Act.kroniek 16.40 Nws. 16.45-18.00 Gevar. kinderpro gramma. 18.00 Nws. 18.05 Act. 18.16 Cult, progr. 18.30 Nwe gram. 19.10 Licht instrum kwartet. 19.30 Artistieke staalkaart. 20.00 Nws. 20.05 Trammelant in Loeren aan de Hor. 20.55 Ik loop door het 'and. 21.10 Waar de wijsjes zijn. 21.35 Fvangelie en welvaart. 21.50 Lichte ork.muz. 22.30 Nws 22.40 Act 22.55 Serenade. 23.55 Nieuws. 18.00 Tijd vrij voor muziek in vrije tijd. 18.30 Spektrum, 18.50 Lichte gram 19.00 Nws. 19.10 Radiokrant. 19.30 Muz. Leger des Heils. 19.45 Wereldpanorama. 19.55 Lichte ork.muz. 20.15 Radiophilharm. ork.: moderne muz. 21.15 Kiankb. over recreatie- (on) mogelijkheden v. d. jeugd. 21.35 Oorzaken: gevar. progr. 22.15 Zelf leren Bijbellezen. 22.30 Nws. 22.40 Gees telijke liederen. 22.55 Pedagogische ether leergang. 23.15 Platennws. 23.55 Nws. d. huisvr. 9.40 Lichte muziek voor strijk orkest. 10.00 Aubade. 11.00 V d zieken 11.30 Mensen geloven. 11.45 Streeksgewijs'. 12.27 Land- en tuinb. 12.30 Nws 12.40 Act. 13.00 Pro memorie. 13.05 Klass. gram. 13.45 V. d. vrouw. 14.15 Gram. A. Klari net en piano: mod. muziek. B. Radio koor: klass. gewijde muziek. 14.45 Muz. lezing. 15.15 V. d. vrouw. 15.45 Klass. gramm. 16.00 Studiodienst. i6.30 Sopr.-an en fluit moderne muz en liederen 17 00 V. d. jeugd. 17.15 Meisjeskoor met harp. 17.30 Licht ork. en zangsoliste. 17.50 Licht instrum. kwintet. 9.00 Nws 9.02 Lichte vocale muz. 10.00 Nws. 10.02 Mengelmuze. 11.00 Nws 11 02 Muziek b d. koffie. 12.00 Nws 12.02 Va riant. 13.00 Nws. 13.02 Top [Vintig 14.00 Nws. 14.02 Instrum. allerlei 15.00 Nws. 15.02 Act. 15.05 Klein chanson. 16.00 Nws 16.02 Act. 16.05 Tienershow. 17.00 Nws. 17.02 Act. 17.05 Verzoekplaten. 18.10 Nws. 18.20 Act. en muz. 18.55 Van 0 Uhr 1 bis Mitternacht. detective-film. 19.27 Weerber. 19.30 Nws. 20.00 Premiè res van gisteren. 20.45 Aus Forschung und Technik, rep. Aansl.: Nws. 22.15 Die Mfihle, TV-spel. (niet geschikt voor jeug dige kijkers). 22.40 Nws. 16.30 Ruimteschip Orion 17.30. Oliver Twist 18.25 Franse les. 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Lichte r'am. 7.55 Deze dag. 8.00 Nws. 8.10 Act. 15 Lichte gram. (8.30-8.35 De groente man). 8.50 Morgenwijding. 9.00 Moderne Franse muz. 9.35 Waterst. 9.40 Lichte gram. voor oudere luisteraars. 10.00 V. d. kleuters. 10.10 Arb, vitaminen. (11.00-11.02 Nws. 12.00 Metropole-ork. 12.25 Beursber. iS'kn hanS en tuinb. 12.30 Amus.muziek. 13.00 Nv/s. 13.10 Journ. en beursber 13 Radiokoor: klass. liederen 13 45 Kerkor ?llS?n.(lertJ k,ass- muziek. 14.15 Biologie 15.00 V d zieken. 16 00 Nws 16.02 Var vier tot vijf. 17.00 V. d. jeugd. „ïwl, 71>° Meditatie. 7.15 Porder. (7.30-7.32 Nws.). 7.55 Overweging 8 00 Nws. 8.10 Klass. gram. 8.30 Nws. 8.32 V. TMnwtfi'iiT'ir jfaüra» (Van onze verslaggever) DEN HAAG, 29 maart Joe Andy, balanceur met zwaarden, leeft op het scherp van de snede. Die beklemmen de realiteit heeft hij altijd al geweten, maar zaterdagmiddag, bij zijn eerste optreden in circus Boltini op het Haag se Malieveld, is het hem weer al te duidelijk geworden. Op het hoogtepunt van zijn trick, waarbij hij langs een zwiepende ladder naar beneden glijdt terwijl een vlijmscherp zwaard balan ceert op het puntje van een bijna recht opstaande dolk, die hij in zijn mond houdt, glijden de punten van elkaar, waardoor het zwaard naar beneden schiet en tot op het bot zijn kin door boort. Stromen bloed, vlug een buiging naar het publiek en daarna snel naar het ziekenhuis, waar vier hechtingen nodig zijn om de wond te dichten. Hij weet dat zo'n zwaard bij twee Ameri kaanse collega's niet in maar langs de kin is geschoten en de slagader in de hals heeft doorboord. Het werd hun dood. Drie dagen later zit Joe Andy in de directiewagen van Toni Boltini. Hij is sinds het incident met een grote pleis ter op de kin weer vier keer opge treden en vier keer is het goed gegaan. Het gaat wel eens fout, dat bewijzen de littekens op het lichaam van Andy. In de acht jaar, dat het zwaard van Damocles nu al boven zijn hoofd staat, is hij er al diverse malen door ge troffen. In Johannesburg flitste het naar eneden om in zijn been te blijven staan en in Singapore brak de zeven meter hoge ladder, terwijl hij met zijn zwaarden bovenaan stond. Elke meter kwam hem op een gebroken rib te staan. In Japan werd hem verboden op te treden met zijn huiveringwekken de sabeldans en in vele andere plaat sen moesten er na de voorstelling pleisters aan te pas komen als even zoveel aapwijzingen van kleine ongeluk jes, die in dit numme: altijd slechts enkele centimeters van grote ongeluk ken liggen. Over een uur moet hij weer optreden en hij vertelt zijn verhaal: hakkelend soms, bleek, gespannen. Zijn kin is ontstoken, zijn hoofd bonkt en hij heeft pijn in zijn buik. Maar dat laatste heeft hij altijd voor de voor stelling. „Tot de aankondiging toe", zegt hij. Naast hem zit Toni Boltini, nog na- gniffelend over de internationale pu bliciteit, die hij zich heeft verworven door als eerste ter wereld zondag oli fanten in te zetten tegen de provo's. Maar nu gaat het over Joe Andy, de Haagse slagerszoon Joop Klomp, 39 jaar, die op zijn zestiende al als clown en als jockey in het Circus Boltini op trad. Zaterdag kwam hij het circus binnenlopen. Boltini vroeg hem of hij 's middags In het circus zijn nummer wilde vertonen. Beviel het, dan was hij voor het gehele seizoen geëngageerd. „Op het stuk van sensatie was het programma nog te zwak", legt Boltini uit. Andy vroeg uitstel, wilde aan de sfeer en vooral aan de ruimte wennen van het circus voor zijn subtiel maar levensgevaarlijk spel, dat hij zich acht jaar geleden, na twee jaar noest oefe nen met als gezichtsbescherming een schermmasker, heeft eigengemaakt en waarmee hij nu, naar het oordeel van Boltini, bezig is rijk te worden. Maar Boltini wilde geen uitstel. Nu of nooit, was zijn reactie. Vindt hij dat verant woord? Ja zegt hij. Het risico is voor de artiest, niet voor mij. Hij moet be slissen. Hij voelt dan ook geen schuld gevoel over het ongeluk bij het eerste optreden, dat beslissend was voor het engagement. „Het is nu eenmaal een hard vak", zegt hij en Andy beaamt het. „Toen ik het nummer zag, met dat zwaard boven zijn gezicht, dacht ik: dat moet een truc zijn. Maar even later zat het in zijn kin en wist ik wel beter", zegt Boltini, die Andy ogen blikkelijk engageerde. Dan moet Andy het circus in, gro tendeels gevuld met kinderen. Ze zijn rumoerig, de leeuwen brullen, het tent zeil klappert in de stormwind, maar Andy moet het millimeterwerk gaan waarmaken. Hij jongleert eerst wat met een voetbal, is handiger in het kopwerk dan Cruyffie, was dan ook voetbalprof in de eerste periode van het wilde beroepsvoetbal. Dan komt het spel met de messen. De dolk in de mond, daarop het zwaard. De dolk gaat steeds vertikaler, het zwaard staat ten slotte in het verlengde van de ragfijne punt, twintig centimeter van zijn ogen. Dat is niet veel. Hij gaat de zwiepende ladder op, de beschermde handen gaan soms behoedzaam in de richting van het wiebelende staal, maar grijpen het nooit. Andy gaat hoger, klimt naar de andere kant en Iaat zich, het zwaard nog steeds boven zich, langs de ran den glijdend, snel zakken. Dan trekt hij de dolk weg en het zwaard valt naar beneden, om trillend op de vloer te blijven staan. Iedereen weet nu: de punt is echt. Het is koud in de tent. Andy transpireert. Hij buigt naar het publiek. Hij leeft. ADVERTENTIE DE NCRV opende gisteravond haar televisieprogramma op Nederland 1 met ,,U ziet maar een titel die in de meest ongunstige uitleg het ge hele programma dekte. „Het drankje voor Toto" van George Feydeau werd voor de tweede maal ingeschonken, omdat het aangekondigde Ierse stuk „The glass murder" niet kon worden uitgebracht. Het achtergrondmuziekje bij dit stuk deed de NCRV en dus ook de kijkers de das om. Men bleek na melijk niet over de muziekrechten te beschikken. Dit foutje van de pro- grammaleiding groeide uit tot een ka pitale blunder in de reprise van een pretentieloos stuk, dat qua inhoud en visuele opzet niets te voorschijn bracht om een herhaling te rechtvaardigen. Aan beeldarmoede leed ook de Annet te Roco-show, typisch een program maatje voor het derde radionet. At tentie haalde uit het stof van oude kranten de Linnaeushof te voorschijn. Verder werd mr. Biesheuvel nog eens uitgenodigd om de onenigheid in AR- kringen aan de politieke waslijn te hangen. Maar de minister liet de was knijpertjes ongebruikt. Eerder ver klaarde mr. Biesheuvel in het NTS journaal namen van AR-kandidaten aan formateur De Jong te hebben voor gelegd. Hij voegde er desgevraagd aan toe, dat hij zelf niet in het rijtje voor komt. De NCRV besloot met een dis cussie over het nonproliferatieverdrag inzake nucleaire wapens, waartegen nogal wat juridische, politieke en mi litaire bezwaren worden ingebracht door landen, die slechts een vreed zaam gebruik maken van atoomkracht. Het feit, dat Brandpunt zich hiermee reeds enige dagen geleden uitvoerig heeft beziggehouden, kon de NCRV er niet toe brengen dit programma-onder deel te laten vervallen. Integendeel, men schaamde er zich zelfs niet voor om een stukje van deze Brandpunt- actualiteit in te lassen. E. U. verwondering Met de las ik over scriptie van mej. v. d. Leeuw °*et het uittreden van religieuzen. Ook stukje van zuster Gotleliva, die kwestie juist ziet. j, Door mijn werk bij het onderwijs D ik veel omgang met kloosterzusters had; heb ik veel liefdeloosheid er tegenover medezusters en wereld'1^! veel gebrek ook aan tact en verstal* Alles werd goed gepraat met zieb beroepen op de kloosterregels! ,:e, Religieuzen zijn mensen als wij. na haar intrede in het klooster, gelegenheid hebben gehad, een Iflg, kijk en ontwikkeling op te doen md Ae. trekking tot de wereld, de aarde. Ie% re mens, leek en kloosterling, heeft s roeping in het leven te vervullen, e v taak, door Onze Lieve Heer hem 8 ,a( gewezen. Een religieuze begreep niet; meende een bevoorrecht wez#1 zijn, hoog uitstekend boven de *e jju Zo heb ik de nonnetjes gekend c*1 je ik oud ben begroet ik met vreugd® f vernieuwing die zich heel wat rusVfo voltrekt dan in de Franse en Russin revolutie. BORN (L.) A**' In De Tijd (23 maart) las ik dat Zaandammer nog in het bezit is vJj een Oranje-muisjesbeschuit welke de geboorte van prinses Beatrix is ,a[i gereikt. Ook ik ben nog in het bezit zo'n beschuitje. In januari jongst'e e(i heb ik prinses Beatrix geschreven gevraagd of indien mogelijk weef e aanmerking te komen voor zo'n ..fl schuit. Enige weken geleden heb is antwoord gekregen dat ze nog niet g, of dit gedaan werd, maar als he* kend werd zou ze het aan die instaLiil' doorgeven. Zo ziet u, er zijn meer nige mensen. AMSTERDAM Mevr. C. Bosch-WüIeltl ADVERTENTIE p 'A' 1. eierbrandewijn; 2. zonder arbejlgn' Hongaarse rode peper; 4. de gezan» lijke ministers. Op de streepjes: be" je tegenwoordig tot de uitrusting va,:tiS' snelle sportwagens van de rijksp0' welke surveilleren op de autoweg® 2. Oplossing van 28 maart. e. Horizontaal: 1. alsem, biet; 2. lend; 3. moeite; 4. inkrimping; 5. 6. aanbreken; 7. a.m., RIP; 8. luneV \r 9. legioenen; 10. Dee, top, hui°' strooien. metier, Tito; 6. Lemmer, ooi; 7- be' lepe; 8. inviteren; 9. Ed, Niniveh; 1U' panda. Verticaal: 1. admiraal, ds; 2.1 °9f'eg; let; 3. smeken, neer; 4. emir, po" ADVERTENTIE IMP. OUD HAARLEM

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1967 | | pagina 2