SVE na de zege op P unci1 weer gelijk met Landlust AFSCHEID NA EUROP ESE TITELSTRIJD 1967 Onbedreigd en zelfverzekerd vijfde titel veroverd Kees Verkerk ontvlucht feest en waakt over voetballers Belangrijke zege van HML/CLV Lees deze week vooral: Nieuw zwemrecord Nieuwe records in gewichthef strijd DURE GESCHENKEN „IN BRUIKLEEN" Van der „Winden en Bols winnen wielerklassiekers Judith Salome in finale verslagen STAART VOLLEYBALCOMPETITIE TOPSPANNING BIJ BASKETBALL EEN PRIESTER MET 7 KINDEREN HEBT U AL CONTACTLENZEN,? HET RUIMTESCHIP ORION MANNEN ÈN MINICARS DAVY JONES SLUIPT Turnploeg voor dames DE TIJD MAANDAG 10 APRIL 1967 MIDDELBURG, 10 april Ria Rietveld (28) heeft gisteren bijna onopgemerkt het afscheid van de wedstrijdsport aangekondigd. Het laatste Neder landse titeltoernooi 1967 werd haar ere-wedstrijd. Het Bodegraafse talent, dat tienmaal inschreef voor dit evenement, veroverde onbedreigd haar vijfde kampioenschap. „Zö. Dat is mooi genoeg", reageerde Ria Rietveld na de huldiging breed- lachend. ,,Ik stop met het topturnen. Het is té( intensief. Zeker als ik me moet inzetten voor: Mexico. Dat zou dan ten koste moeten gaan van mijn gezin. Dat doe ik niet". Ria Rietveldgeen moderne turnster. Tijdstip Onderschat De Europese basketballbeker HML, rechts van het net, in de aanval in de voor de strijd tegen de degradatie zo belangrijke wedstrijd tegen Valuas. De stand Kees Verkerk temidden van zijn geschenken en bewonderaars. Rijk LEIPZIG, 10 april Op de laatste dag van de Oostduitse winterzwem- kampioenschappen heeft de vijftienja rige Sabine Steinbach in Leipzig het Europees record op de 400 meter wis selslag verbeterd en gebracht op 5 min. 22.4 seconden. Het oude record stond sinds de Europese kampioen schappen van vorig jaar in Utrecht op naam van de Nederlandse Betty Heukels met 5.25.0. Sabine Steinbach verbeterde eerder dit jaar ook het Eu ropese record op de 200 meter wissel slag (2.33.5). DEN HAAG, 10 april Tijdens de Nederlandse kampioenschappen ge wichtheffen zijn zondag drie Neder landse records verbeterd. De Hage naar Karei Ugert stootte in het ban- tamgewicht 105 kg. en kwam tot een totaal van 265 kg. De oude records stonden reeds op zijn naam. In het lichtgewicht verbeterde Cees Koolho ven zijn eigen Nederlandse record op de drie olympische oefeningen tot 340 kg. De nieuwe Nederlandse kampioenen zijn: Lichtgewicht: Cees Koolhoven; ban- tamgewicht: Karei Urgert; vederge wicht: Eddie Karstens; middengew. Dolf Bloemendaal; lichtzwaargewicht: Arie van der Torn; middenzwaarge wicht: Jan Stessen en zwaargewicht: Piet van der Kruk. (Van onze basketballmedewerker) AMSTERDAM, 10 april De si tuatie spitst zich toe in de basketball competitie. Nu SVE zondagavond met 73-55 in de uitverkochte jaarbeurshal in Utrecht Punch klopte, lijkt een be slissingswedstrijd tussen deze ploeg en het Amsterdamse Landlust als apotheose van dit seizoen vrijwel on vermijdelijk. Landlust zal dan echter het voorbeeld van SVE dienen te vol gen en niet te struikelen over de vin nige Delftse studentenploeg. SVE dankte het aan de goede start van de Amerikaan Aring (12-2) en de vele tip-ins van Roel Tuinstra (12-4) dat de stand tegen het onvermoeibaar werkende Punch in evenwicht bleef. Ook gedurende de tweede helft bleef Punch echter aandringen. Na vijf mi nuten was het 41-38. Toen vergrootte SVE dat zijn tweede Amerikaan, Lindström, miste geleidelijk zijn voorsprong. Punch probeerde het even met een pressing-verdediging maar dat bleek geen succes. SVE behield de beste kansen al bleef de marge klein 54-45 op vijf minuten van het einde. ADVERTENTIE ILLUSTRATIE Neem 'n abonnement! Voor 50 cent per week ontvangt U dan iedere week de Katholieke Illustratie. Stuur een briefkaart met Uw naam en adres aan: Katholieke Illus tratie, Nassauplein 5, Haarlem. Eerst in de laatste minuut gaf Laef' zich gewonnen en liepen de UtreC" toch nog naar een ruim verschil, jjf In de degradatie-zone moet slissing het volgende weekeinde VL e Dan speelt AMVJ tegen Wilskracn de verliezer van deze ontmoeting 16 eet>, doemd U.S. te vergezellen naaf o' lagere klasse. Het scheelde wih1® Wilskracht had deze met spanning yr gemoet geziene wedstrijd reeds ruggebracht tot een formaliteit, tegen U.S. stond Wilskracht nal® ie dit weekeinde vrijwel gedurend® TT O viotYl V pfi gehele wedstrijd achter. U.S. nam al via Herman Broers (14-2) van af aan een voorsprong. Vanaf 20-1" (jf' gon Wilskracht dank zij Hilverink 5)weliswaar iets terug te doen, cief' bij de rust (36-29) leken de damse studenten nog steeds de winst in deze competitie te gaan ken. et U.S. heeft dit seizoen reeds vak® pi) voorsprong opgebouwd. Juist «d31?. nen de studenten echter in moe»ff den te geraken. Zo ook nu. AanV lijk bouwde U.S. zijn voorsprong egt' wat uit, maar bij 49-39 kwam het ^eV. punt. Wilskracht kwam gelijk ®f,l®£/ meteen door naar 49-52. TJ.S. vechten: 51-53. Wooldrik liet de )i» sen om gelijk te komen onbenui> miste twee strafworpen. Toch y, 1' U.S. via Sibeijn naast Wilskracn ^e' de zenuwslopende laatste second® nutte Tulfer voor Wilskracht ®e" J)*( de hem toegekende strafworpen- e was genoeg voor een overwinning minimaal verschil: 53-54. tege, Suvrikri trad in Den Haag. -ofL Agon aan zonder Chin-A-Pau. Hij t beschouwd als de aanstichter v yjC rel vorige week in de wedstrijd 1 Suvrikri en is voorlopig Sesch°n v) een matige ontmoeting speelde ^iP kri zich desondanks naar een ov ning van 64-46. I pt'j. Opnieuw was er een incidentje-p keer lag de schuld echter duid®' Agon. Vanaf de reserve-bank s_P Pïantinga zijn teamgenoten zijns inziens gebrekkige gezichtsv gen van de scheidsrechters uit 1 d ten. Scheidsrechter Renout nf' pit' kennelijk scherp waar en stuurde tinga naar de kleedkamer. In de ontmoeting Flamingo s Stars stonden geen duidelijke bf* j,ie' meer op het spel. Waarschijnlijk m door verdient deze wedstrijd de s c ys van dit weekeinde. ers ontbrak bij de Haa j,e0 mers, maar Erik^ Zwiers verv^^ heidsprijs Janbroers weekeinde. - iej>- HaaPe(4 bij de sPUje' bekwaam in de functie van "W", Hoewel sterspeler Frank ^co coach, noewci de sporen begint te tonen van eu hem zware seizoen veel intex ee speelde Flamingo's zich na" o. voorsprong van 42-29 bij de ru gttPL tweede helft kwam Blue Starsg t e door Hans Perrier terug. SchapP vü Roskam stelden echter de zes Flamingo's veilig: 89-79. De ranglijst: Landlust 19~^' 2l'3ji 19-32, Flamingo's 21-32, Heny Blue Stars 21-22, Punch .20-20, 21-20, DED 21-16, Suvrikri 20-y VJ 20-12, Wilskracht 21-12, gespeeld. U.S. Ria Rietveld tot het laatst toe turnkampioene (Van onze speciale verslaggever) Niettemin zal Ria Rietveld nog eenmaal aan een topevene- ment deelnemen. Dat is op de EK '67; het Europees titel toernooi. Ook de Friezin Janny Vierstra en de Heemskerkse Margo Klees werden gisteren uitgezonden naar dit top-, gebeuren, dat eind mei in het Amsterdamse RAI-gebouw wordt gehouden. De EK'67 geldt als de luisterrijke aan-, kondiging van de groot opgezette viering van het eeuwfeest van de KNGV. De Leeuwarden voorzitter Jan de Jong hield bij de bekendmaking van de keuze een slag om de arm., ,.E r zal een dag voor de EK'67 (dus 25 mei) worden beslist, wie als reserve wordt opgesteld". Het aangekondigde afscheid van Ria Rietveld zal in de' annalen van de Turnbond worden opgetekend als de Grote Onvoltooide van het KNGV. Eind 1963 besliste het sectie- bestuur keurturnen het trainingsprogramma te intensiveren. Er werd verwacht, dat de positie van Ria Rietveld hierdoor snel zou worden ondermijnd. Dat is niet gebeurd. Ondanks de „dure" inspanningen van de Tsjechische staatsdocente Jaroslava Matlochkova en de Roemeense trainster Livia Kosta. Beiden hebben het Nederlandse topduo Nel Krauwel en Tjitte Wijmstra tijdens diverse „gastcolleges" bijgestaan. De Haagse mevrouw A. H. KlazemaTheil concludeerde na dit evenement: „Ik had liever ontdekt dat er een rivale van Ria Rietveld voor de dag was gekomen. Dat zou een stimulans zijn geweest". Ria Rietveld heeft zich van de opzet van het KNGV geen snars aangetrokken. Zij turnde bijzonder zelfverzekerd en onbedreigd naar de eerste prijs. De eerste, die dat later toegaf was de reserve-kampioene Janny Vierstra: „Ria Rietveld is op het ogenblik onbetwist te sterkste". Mevr. KlazemaTheil weer: „Ria heeft de juiste flair; haar oefeningen zijn van een hoog gehalte en haar inzet is lofwaardig". Niet iedereen was gelukkig met de huldiging van Ria Rietveld. Eindhovenaar Cor Smulders(19), die als inspirator van de jeugd onlangs Willy Jaegers van de heren-troon stootte, zei later: „Ria Rietveld is geen modern kampioene. Zij heeft bovendien een naam. Dat speelt ook een rol". Wim van der Hooff, enthousiaste leider van de kersverse turnconcentratie Amersfoort '67, noemde een ander facet: „Ria turnt op haar ervaring. Haar oefening zit muurvast. Anderen, jongeren dus, lopen veel sneller het risico riebeltjes (mislukkingen)." De kersverse turnkampioene en de Bode graafse trainer H. Lager stelden zich scherp op tegen deze verwijten. Ria Rietveld: „Ik geen modern kampioene? Dat is helemaal niet waar. Er is niemand in Nederland, die zo turnt als Achter het IJzeren Gordijn". Trainer Lager con stateerde doodnuchter: „Zolang niemand Ria kan verslaan, ijieeft ook niemand enig recht van spreken". BREDA, 10 april Gerard van der Winden en Jan Bols zijn de winnaars geworden van de twee amateurklas- siekers van dit weekeinde. Gerard van der Winden won de Omloop van de Baronie met een voorsprong van twee minuten en Jan Bols zegevierde in de zesde Ronde van Twente na een sprint met Jan Boode. Gerard van der Winden wilde zich hiet voor de tweede maal laten ver rassen. In de Ronde van Noord-Hol land had de Beverwijkef ten onrechte vertrouwd op zijn sprint, in de Om loop van de Baronie wilde Van der Winden het niet op een sprint laten aankomen. Tien kilometer voor de finish „loste" hij zijn medevluchters Adri Wouters en Fedor den Hertog en op de smalle paden van het bos van Ulvenhout was de rappe Beverwijker al snel uit het zicht van zijn achter volgers verdwenen. Zo snel reed Van der Winden de laatste 10 kilometer, dat hij op de eindstreep een voor sprong had opgebouwd van twee mi nuten op zijn naaste concurrenten, Frank Ouwerkerk en Siebke van Don gen, die in een felle achtervolging de moegestreden Ad Wouters hadden in gehaald. ENTER Jan Bols uit het Drentse Hoogeveen klopte in de sprint van de Ronde van Twente Jan Boode uit Nij- verdal. Boode werd echter na afloop gediskwalificeerd, omdat hij na 63 km bij Fleeringen een ander wiel had gemonteerd. Door het hoge tempo -— de winnaar reed de 164 km in 3 uur 52 minuten en 10 seconden waren alle ontsnappingen bij voorbaat tot mislukken gedoemd. Pas zes kilometer voor de finish in de straten van Goor viel de beslissing. Jan Boode sprong weg uit het peloton, onmiddellijk gevolgd door Bols. In het zicht van de finish in Enter zetten v. d. Vlugt, Balk en Jansen een sue; cesvolle achtervolging in. In de spurt bleek Bols toch de sterkste. ESSEN De Nederlandse amateur Dijkhof won hier een wegwedstrijd over 115 kilometer. Op de tweede plaats eindigde Nieuwkamp. De vroe gere Westduitse prof Loeder werd derde, gevolgd door de Nederlander Bongers. Ingewijden nemen aan dat Ria Riet veld op het juiste tijdstip haar af scheid heeft aangekondigd. „Binnen 1 jaar", is de overtuiging van Wim van der Hooff, trainer van o.a. Willy Gie- len, „heeft de jeugd voldoende erva ring opgedaan. Daarvan ben ik over tuigd." Het titeltoernooi in Middelburg heeft de Amersfoorter in dat opzicht enigszins teleurgesteld. „Ik geef toe: de jeugd is Ria Rietveld geen stap dichterbij gekomen. Dat geeft te den ken." Zijn opmerking blijkt uit het pun- tenverschil. Ria Rietveld, uit de voor rondes met een voorsprong van 0.45 punt voor de dag gekomen, vergrootte de afstand tot Janny Vierstra geleide lijk tot bijna twee volle punten. Er moet bovendien bijgezegd worden, dat Ria Rietveld niet de indruk wekte vol uit te turnen. Zelfs de Australische topturnster Valer! Norris, die in dit toernooi buitenmededinging als vijfde eindigde, had dat opgemerkt. „Ria heeft de wedstrijd louter op zekerheid geturnd." De enige, die het KNGV in de afge lopen jaren een kans tegen Ria Riet veld heeft gegeven, is het Franeker verkoopstertje Janny Vierstra. Deze topturnster, twee jaar geleden gehul digd als kampioene. (Ria Rietveld was destijds tijdelijk uitgeschakeld) ondervond de tegenslag een jaar lang door een blessure niet aan wedstrijden te kunnen deelnemen. Gisteren heeft Vierstra, die vanaf september weer in training is, de hoge verwachtingen ge deeltelijk kunnen beantwoorden. Vierstra's spontane reactie: „Ik ben tevreden. Hoewel ik niet in vorm ben, heb ik toch de EK'67 gehaald. Dat was de opzet". Dat bleek ook uit haar oefeningen. Toen de jury haar paarde- sprong teleurstellend laag waardeerde: 8.55 pnt. (Rietveld: 9.10 pnt.) heeft de 21-jarige Friezin zich uitsluitend ge concentreerd op de Noordhollandse Margo Klees. Want hoewel deze bij het paard even hoog werd beoordeeld, werd de achterstand van Klees op Vierstra na de oefening op de brug on gelijk beangstigend klein: 0.05 pnt. Jan- nie Vierstra ontdekte dat onmiddellijk. Na haar optreden op de balk (jury beoordeling 8.90 pnt) werd het verschil met Klees (8.65 pnt.) weer terugge bracht tot het uitgangsniveau. Op de vrije oefening (Vierstra: 9.20 en Klees: 9.3Ö) werden de belangrijke posities definitief bepaald. De eindstand van het Nederlands kam pioenschap luidt: (achtereenvolgens) het to taal van de halve finales, sprong, brug. 9.10 9.20 8.65 8.90 74.45 8.55 8.70 8.90 9.20 71.55 8.55 9.00 8 65 9.30 71.30 7.95 8.65 8.45 8.25 -68.65 8.90 7.75 8.40 8.55 67.65 8.20 8.15 8.30 8.55 64.95 8.00 8.25 8.00 7.95 64.60 7.80 7.65 8.25 7.45 64.10. Ria Rietveld Janny Vierstra Margo Klees Grietje van Essen Vaieri Norris Atv van Veen Pini de Jong LIsta van 't Loo CANNES. 10 april De Nederland se Judith Salome, die met haar part ner Pat Hoehn (VS) was doorgedron gen tot de halve finales van het ge mengd dubbelspel, heeft de eindstrijd van het internationale tennistoernooi in Cannes-, niet gehaald. De Neder- s-Am rie kaansioce ab vmrnt-ie emd lands-Amerikaanse combinatie ver loor in twee sets (6-4 en 6-4) van Mo nique Salfatie en Ilie Nastase (Fr.- Roem). De Nederlandse turnploeg. die 22 april in Terborg tegen West-Duitsland uitkomt, ïs als volgt samengesteld: Ria Rietveld (Hercules. Bodegraven). Jan- Vierstra (Quick. Huizum), Margo Klees (Udin. Heemskerk), Grietje van Essen Huizum). Femie Klunder (PSV, Eindhoven), en Ans Heerschop (HGV, Hil versum». Reserve is Aty van Veen (Quick, Huizum). Oranje Nassau veilig (Van onze volleybalmedewerker) AMSTERDAM, 10 april Oranje Nassau heeft zich door een overwin ning van 3-2 op Orawi veilig gesteld voor de degradatie. Hiervoor komen nu alleen HML/CLV, Valbovol en Valuas in aanmerking. HML/CLV zag overigens zijn kansen stijgen door Valuas in een matig duel met 3-2 te verslaan. De beide degradatiekandidaten wa ren in de Haagse sporthal niet op dreef. Het zestal van HML-CLV had duidelijk de wedstrijdenreeks- van het Westeuropees toernooi nog in de be nen (Vermeulen speelde in de A-se lectie, Mondriaan in het militaire team en de overige spelers in het jeugd- team). Maar gelukkig voor de Hage naars toonde ook Valuas weinig aan- valskracht. De strijd bleef vier sets volkomen open, maar in de be slissen de periode leek Valuas door te druk ken. De thuisclub had geen antwoord op enkele voortreffelijke acties van Jacques Ewalds, maar toen deze spe ler naar het achterveld draaide ver dween ook de stootkracht uit de Ven- lose ploeg. Onder leiding van de weer uitstekende Bram Vermeulen werd een achterstand van 5-10 weggewerkt en in de spannende slotfase greep HML-CLV met 15-12 de eindzege. Valbovol en Olhaco speelden een goede wedstrijd, waarin beide ploegen aanvallend volkomen aan elkaar ge waagd waren. Hans Lodder was bij de Drentenaren de grote man terwijl bij Valbovol Ries Uittenbogaard een voortreffelijke partij speelde. Maar ver dedigend waren de Woerdenaren dui delijk minder. Het stoppen was slecht verzorgd en dit had ook zijn invloed op de aanval van Valbovol. Olhaco maakte daarentegen weinig fouten en ging na de eerste set nog met 15-3 verloren te hebben op een regelmatige en verdiende zege af. Orawi heeft Oranje Nassau onder schat. De Dordtenaren namen hun te genstanders geen moment serieus en veroorloofden zich allerlei experimen ten. Onmiddellijk na het begin strafte Oranje Nassau dit af en liep uit tot 1-9. Toen de thuisclub echter weer overschakelde op het vertrouwde ge degen spel moest Oranje Nassau te rug en zelfs de eerste set afstaan. In de vierde set verzuimde Orawi de strijd definitief in zijn voordeel te be slissen en dit kwam de ploeg van Jan van de Hoek duur te staan. Onder lei ding van de bekwame spelverdeler VARESE, 10 april De Italiaanse club Ignis Varese heeft de eerste fi nalewedstrijd van het toernooi om de Europese basketballbeker voor beker winnaars (heren) met 77-67 gewonnen van de Israëlische bekerhouder Mac- cabi. Bij de rust hadden de Italianen met 36-34 de leiding. De tweede wed strijd wordt 13 april a.s. in Tel Aviv hard terugsloeg. In de vijfde set be reikte Cito met Kees Becker, Udo de Geer en Tim de Jong als uitblinkers haar topvorm, maar dit was net niet genoeg om de aanvalskracht van Con- standse en De Vink in toom te houden. Tot 13-13 hield Cito stand, waarna Blokkeer de beslissing forceerde. De stand is: Blokkeer 18-34, Olhaco 18-28, AMVJ-RC 19-24, Orawi 19-20, Li banon 20-20, Hevok 18-18, Cito 19-18, Oranje Nassau 20-16, SOS 21-16, HML- CLV 18-12, Valuas 19-12, Valbovol 19- 10. Johnnie Groen liep Oranje Nassau een achterstand van 13-8 in en scoorde zelfs met 13-15 de gelijkmaker. Nog geloofde Orawi niet in de kracht van Oranje Nassau en toen was het gauw te laat. Want Oranje Nassau nam een voorsprong en stond die niet meer af (U-15). Landskampioen Blokkeer heeft aan Cito de handen vol gehad en slechts met miniem verschil kunnen winnen. De Hagenaars onderschatten het laag geklasseerde Cito en sloegen de bal nonchalant in het Zeister blok. Met hard werken en bijzonder knap verde digen namen de Zeistenaren de leiding, waarna Blokkeer met 2-15 en 8-15 (Van onze speciale verslaggever) PUTTERSHOEK, 10 april Kees Verkerk was zaterdagavond plotseling in het duister verdwe nen. Zijn schim sloop over de loop plank van de, neen, van ,,zijn" feestboot en raakte zoek tegen de gevel van zijn vaders Veerhuis" De ober bracht de feestgangers juist het eerste blad met glazen zwak en sterk alcohol. Maar juist daarvoor ging Kees Verkerk op de vlucht. Voor hem en nog elf jonge inwoners van Puttershoek was de alcohol op deze zaterdagavond ta boe. Ook al was het feest juist te zijner ere. Ook al beloofde het toen pas gezellig te worden. Kees Verkerks mede-vluchters moesten namelijk gisteren in het geel-zwart aantreden om als eerste elftal van de voetbalvereniging .Putters hoek" kampioen te worden. ,,Dat kampioenschap gaat voor" had Kees gezegd. Jullie zoeken per touringcar de rust in Rotterdam. Zonder dansen, zonder bier. En ik ga mee." De uit alle hoeken van de Hoek- sewaart toegestroomde mini- meisjes hebben dat te laat in de gaten gehad. „Beleefd aanbeve lend" had café-houder Pleun Ver kerk hen „toegangsbewijzen voor de 3 étages hoge Spido-boot" ver kocht, die voor een „spotprijsje" bij het Veerhuis, had aangemeerd. Pleun Verkerk had zijn beloftes op papier laten zetten. Letterlijk stond er: ,,U wordt toegelaten op een fe nomenale boot. Dit is ter ere van ons aller Ceessie, onze tweevoudi ge wereldkampioen. U kunt hier alles nuttigen, wat geheel verzorgd zal worden door eerste klas koks en kelners. Met medewerking van verschillende Nederlandse orkes ten zal dit feest tot diep in de nacht duren." Maar voor de koks en kelners waren de meisjes niet gekomen. Al in de bus die hen des morgens na schooltijd naar het dorp had gebracht waar hun Kees zou worden gehuldigd, hadden zij immers over niets anders gespro ken dan over dansen in de armen van Kees of Ard en over „die lan ge blonde" en „die uit het Bra bantse" die ten onrechte allerlei voorrechten meenden te mogen be dingen. De amoureuze avonturen van de Hoeksewaardse meisjesjeugd wer den dan ook beperkt tot even aan raken van de schaatscoryfeeën tij dens de rij-toer door het dorp. Toe juichen, omringen, aantikken, maar meer niets. Zelfs het blaadje voor de handtekening bleef leeg, want dat ..krabbelen" was de schaatsenrijders door de organisa toren verboden. Puttershoek heeft namelijk enige ervaring in het hul digen. Dit jaar scheen het zelfs meer een huldiging om het huldi gen. De roes van het Nederlands, Europees en tweevoudig wereld kampioenschap was al lang voor bij. Maar gehuldigd moest-er wor den, hoe lang de ski-vakantie van Nederlands top-duo in Oslo ook heeft geduurd. Eerst donderdag in Den Bosch. Vervolgens zaterdag morgen in Maassluis, de woon plaats van coach Wim de Graaff. Daar knoopte ook de schaatsbond maar direct zijn huldiging aan vast. Lekker goedkoop" fluister den kwade tongen. Kees Verkerk en Stien Kaiser werden er ere-lid van de NVBHS. Maar daarna volgde Putters hoek, met negen arresleeën van de club „Glijen en Rijen", getrokken door dertien paarden. Met twaalf muziekkorpsen en een stoet van ruim twee kilometer lengte. Zeg daar niet, dat er bij een van de vele andere huldigingen dertien muziekkorpsen zijn geweest, wam dan telt Puttershoek er het volgen11 jaar veertien. Puttershoek wil 1,1 de huldiging namelijk even groot en machtig zijn als inwoner Ver* kerk in zijn prestaties. De collecte bussen van het huldigingscomit® zitten elk jaar ook propvol. Tegef1 de vijfduizend gulden was de schat ting dit jaar. Het huldigingscom1" té kan zich dan ook rijk noemen. Let wel, Kees Verkerk kreeg ten overstaan van enkele duizenden °P het dak van het verenigingsgebouw een luxe schrijfbureau met draai stoel en archiefkast aangeboden, zijn eigendom werd het echter niet. „Hij heelt het in bruikleen" haast te het huldigingscomité de pers in te lichten. Die auto van het vorig jaar ook. Vanwege de amateursta- tus, ziet U." De pers knikte en grinnikte. Kees ook. Hij liet zich. zonder over het eigendom in te zit ten, triomfantelijk door het dorp rijden en maakte vervolgens op een knollenveld het beslissende doel punt in een voetbalwedstrijd tus sen schaatsers en het tweede elf tal van Puttershoek. De schaatsers wonnen met 3-1. Ook „balletjes-af- wachter" Frits Bartling, die overi gens met zijn gedachten meer bij een komende voetoperatie was dan bij de wedstrijd, en Schenk-met-de- lange-stelten, doorboorden name lijk Puttershoekse reserve-veste. Die nederlaag van een Puttershoeks elftal vond Kees Verkerk toen na tuurlijk vanzelfsprekend. Maar hij was gisteren wel teleurgesteld dat het door hem zo goed voorbereide eerste slechts 0-0 speelde tegen Het kampioenschap werd dus uitgesteld.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1967 | | pagina 18