DE MAASBODE Politiewagen rijdt weg met man op dak ASSISTENTEN BIJ DE BEVALLING JAMIN Viand. ÖE TIJD Amerika helpt Bolivia tegen guerrilla t Betalen van rente niet mogelijk Gegadigden willen voortzetting VAN ALPHEN tel: 111733" Kist met goud verdwenen Koffieprijzen verlaagd Prins Claus nu aan longen onderzocht BIJ KANTOOR AEROFLOT IN AMSTERDAM aag Nederlanders met ontvoerd kind in Duitsland? Pseudo-inspecteur In Enschede 350 aanvragen voor personeel Man valt van schip in dok weekend-systeem „NOBELE WEDIJVER" MET BANKEN Benzine mag 0.3 cent duurder Medisch team helpt dr. Plate bii bevalling Spoorwegstaking VS uitgesteld 4o884' 0verd, de maasbode KLM ZOEKT BOVAG adviseert tot prijsverhoging Plan voor aanschaf waterkanonnen voor drie grote steden ÏVJON Otterdam, woensdag 12 april 1967 VERANDERLIJK !I!i!»!iWi!i'! ?n i! i!Ü 122e JAARGANG No. 39600 v Amsterdam, 12 april h arimor gen omstreeks half elf sest Politie in de Moreel- er raat een Rus gearresteerd, die te Wordt verdacht een poging Uit^ben gedaan staatsgeheimen h0üj® leveren. Kort voor de aan- (jfJ lcling van de man ontstond bij j Politie grote consternatie om- lve i11611 vermoedde dat de Rus s<rtTl ontvoerd. In de Moreelse- vond namelijk een vecht- 9rr j plaats, waarbij ook de ge- Qesteerde was betrokken. kit)tfenblikkelijk werd politieverster- «eeLnaar de Moreelsestraat gediri- bov Pe luchthaven Schiphol werd jjhdien door de politie gesloten. Haa Procureur-generaal in Den ons vanmorgen geen ver- htie '."lichtingen geven over de arres- 111 verband met de aard van deze v°lle maantjes van "te< duur wel heerlijk 16 pagina s ier - DIRECTIE: r- W. A. M. van der Kallen HOOFDREDACTIE: J- M. Lücker drs. A. 1. Cuppen Financiën en economie^ ,'Ta t\. Grondverf droog na 50 minuten. Plamuur hard na 15 minuten I Bij de geboorte van haar kind zal prinses Beatrix worden bijgestaan door een medisch team, dat bestaat uit: (op de foto van l. naar r.) dr. J. Drukker, arts-specialist voor kindergeneeskunde te Amersfoort, zuster C. L. van Beuzekom, hoofdverpleegster-kraamdocente te Utrecht, dr. G. M. M. Nijhuis, narcotiseur te Bilthoven en prof. dr. W. P. Plate, hoogleraar in de verloskunde en leer der vrouwenziekten te Utrecht. WEERT, 12 april Van de houding van de Nederlandse re gering zal het grotendeels afhan gen of een belangrijk onderdeel van de in staat van faillissement verkerende Tricotagefabrieken v/h Frans Beeren Zonen voor de werkgelegenheid behouden kan blijven. De curatoren mr. J. Jacobs en mr. S. Smeets hebben namelijk het voorstel aan de re gering gedaan de terreinen en de gebouwen van het Weerter bedrijf te kopen. Chemisch reinigen Uw kostbare kleding is waard!!! J O DE TIJD Veranderlijke bewolking. Hier en daar een bui. Vannacht en morgen ochtend plaatselijk mist. Zwakke tot matige oostenwind. Dezelfde of iets hogere temperaturen. ZON op: 5.49 onder: 19.35 MAAN op: 6.59 onder: 23.55 Gevecht bij arrestatie van Russische spion ADVERTENTIE (Van onze verslaggever) ADVERTENTIE y.® Zeeuwse hoofdstad Middelburg J®rt op 1 mei het 750-jarig be- gaan o.a. met een groots op- (j *ette militaire parade. Niet ie- t^en is daar blij mee. Men tjj ®nt dat militair machtsvertoon g feestelijk is en bovendien on- va st> gezien de oorlogshistorie 0 Walcheren. Lees hierover p Pagina 3. p randgemeenten in Parijs be- biei n sinds kort over een mo- Ue heater, dat is ontworpen door J{y°rchitect J. Bosson. ERIC DE giJPER schrijft erover op pa- 5. Wedloop naar het Witte Huis is s0tl begonnen. Tegenover John- staat de Republikeinse kandidaat ste Romney, die volgens de laat- ka "Plnie-onderzoeken een redelijke s maakt op het presidentschap. IfOj? "'er°ver schrijft H. BRONK- RST op pagina 7. ®h°5h s*a<*snieuws zle pagina's 5a en Rotterdam, Westblaak m. en 147. Tel. redactie en ad- l73Qtrat'e: redactie na uur: 14 21 14. Postbus 723. t.n.v. De Tijd, Amsterdam: Giro tot 'NG: afdeling lezersservice A&n 0 uur' tel' 010-1428 10. GNKIEmenT; per week f 1 f^daand ƒ4,40, per kwartaal - exclusief eventuele in- Ö>TENT,ES: 35 T|JD/DE MAASBODE cent SS MP gehele oplage Dg t.T"1 per millimeterhoogte; >5 cent cent °ntracttarieven per milllmeterhoogte; voor familieberichten. op aanvraag. De heer J. C. Molenaar, 20 jaar, Moreelsestraat 3, die getuige was van de aanhouding vertelde later: „Om half elf stapte de Rus in kwestie bij ons in de melkzaak. De Rus was per soneelslid van de Russische luchtvr maatschappij Aeroflot die een kantoor heeft op nr. 16 in deze straat. Hij liep de winkel uit en ging naar rechts in de richting van de Baerlestraat. Ik hoorde geschreeuw. Vier mannen sprongen op hem, die Nederlands spra ken. Ik kreeg het idee dat de Rus ont voerd werd. Ik rende naar buiten en sloeg de mannen om de Rus te bevrij den. Zij schudden mij van zich af en riepen mij toe: rijksrecherche." Tegen deze overmacht kon ik niets doen. Ik heb de tas van de Rus van straat geraapt en zijn horloge, dat van de pols was gescheurd. Ik ben weer naar buiten gegaan en zag men hem een handboei trachtte om te doen. Er ontstond een vechtpartij want de Rus wilde in geen geval in de wagen die 'klaar stond geduwd worden. Mijn moe der heeft toen de Aeroflot en nde poli tie gebeld. De mensen van Aeroflot rende naar buiten en trachtten de Rus te ontzetten. Zijn overhemd was in middels bebloed door het gevecht. De collega van de Rus sprong op het dak van de wagen toen de Rus daar inmid dels was ingewerkt. De vrouw van de Rus, die zich in het gebouw van Aeroflot bevond, stond buiten te gillen. Zij trachtte haar man nog uit de wagen te trekken. De wa gen stoof daarop weg met de collega nog liggend op het da. Deze viel er vanaf en moest onverrichterzake te rugkeren. Ik had inmiddels foto's, ge maakt, aldus de heer Molenaar, daar was de politie nogal dol op. Zij hebben mijn rolletje meegenomen omdat zij dachten dat het een ontvoering betrof. De collega van de Rus is nog bij ons JUELICH, 12 april (DPA) Het Nederlandse paar Rudi R T. (25) en Theresia M. (26) uit Den Haag, dat maandag een hotelhoudster uit Jülich in Noord-Rijn-Westfalen wilde ontvoeren, wordt ervan verdacht in Nederland een kind te hebben ontvoerd. De twee had den in Duitsland een meisje van vier bij zich, een onecht kind van Theresia, dat zij op 20 maart in Waddinxveen zou hebben ontvoerd. Het kind was bij pleegouders ondergebracht. De moeder van het kind was uit de ouderlijke macht ontzet. Het paar heeft in een hotel in Jü lich 'de rekening niet willen betalen. De hotelhoudster, die zag dat zij zonder te betalen in een auto wilden vertrek ken, was op de auto af komen lopen en toen in de auto getrokken, die snel wegreed. Tijdens de rit zou de hotel houdster door de vrouw met een pistool bedreigd zijn. Bij Neuss speelde de ho telhoudster het klaar uit de auto te springen. Het paar is nog steeds spoorloos. (Van onze correspondent) NIJMEGEN, 12 april In een school is hier een houtbewerker van veerig jaar tegen de lamp gelopen die er door zijn werk in een fabriek van turntoe- stellen plezier in had gekregen zich uit te geven voor inspecteur van de licha melijke opvoeding en als zodanig schoolhoofden van advies te dienen over de inrichting gan gymlokalen en de aanschaf van toestellen. Dikwijls is het in de omstreken voor gekomen, dat een echte inspecteur van lichamelijke opvoeding zich aandiende, als de pseudo net vertrokken was. Gis teren trof de man het slecht: in de school waar hij aanbelde, was de echte net op bezoek. De politie werd erbij gehaald om uit te maken wie van de twee heren aanspraak op de titel in specteur kon maken. De houtbewerker werd ontmaskerd. Hij al al eens meer bekeurd voor het zich valselijk uitgeven voor inspecteur. (Van onze correspondent) ENSCHEDE, 12 april Mr. Th. J. van der Peijl, waarnemend directeur- generaal van de Arbeidsvoorziening heeft gisteren aan het eind van zijn bezoek aan Enschede meegedeeld, dat het aantal arbeidsplaatsen in de tex tielindustrie van deze stad, dat thans nog ongeveer 13.000 bedraagt, in de komende vier jaar tot negen tien duizend zal dalen. Het wordt niet waarschijnlijk geacht dat het groot ste deel van het bij Van Heek en Co af te vloeien personeel binnen een half jaar ander werk zal hebben ge vonden. Inmiddels zijn bij het gewes telijk arbeidsbureau in Enschede 350 aanvragen om personeel gere gistreerd. In het westen van het land is thans nog voor een kleine 300 bui tenlandse arbeiders werkgelegenheid. Een klein getal gastarbeiders is reeds uit Twente vertrokken. in de winkel geweest om opheldering te vragen. Mijn stellige indruk is dat de politie zelf niet wist waar zij aan toe was. De politieagenten spraken over een ontvoering terwijl de vier mannen die de Rus meenamen zeiden van de rijks recherche te zijn. Op het moment van het gebeurde stonden er twee politie auto's in de straat. De Rus is een klant van ons en heeft op ons altijd een bijzonder sympathieke indruk ge maakt. Hij woonde op nr. 17 met zijn vrouw en kinderen. DOOR MURRAY SALE speciale verslaggever van The Times LA PAZ, 12 april Het Bolivi aanse leger krijgt hulp van de Ame rikanen voor de opleiding van spe ciale eenheden, die guerrilla-activi teiten en subversieve acties moeten tegengaan. De regering in Washing ton reageert hiermee op de duidelijke bevestiging, dat Castro-gezinde guer rilla-strijders zich genesteld hebben in het oerwoud rond de bovenloop van de Amazone. Binnen enkele da gen worden nog nadere zendingen wapens van de Amerikanen in Bo livia verwacht. De Amerikaanse ambassadeur in Bolivia, Douglas Henderson, heeft maandenlang aangedrongen op mili taire steun van de Amerikanen tegen de Castro-guerrilla-strijders, die zich naar men al wist, ergens in de nau welijks in kaart gebrachte binnenlan den moesten schuilhouden. Een onweerlegbaar bewijs, dat de guerrillastrijders zich daar inderdaad genesteld hebben, werd enkele dagen geleden geleverd door een bataljon van het Boliviaanse leger, dat een wel voorzien kampement van de Castris ten ontdekte, dat kennelijk kort tevo ren verlaten moest zijn. De speciale verslaggever van The Times vergezel de dit bataljon en hij rapporteerde des gevraagd zijn bevindingen te lezen op pagina 7 aan ambassadeur Hen derson. DEN HELDER, 12 april De 52- jarige schilder J. H. Meyer is van morgen om het leven gekomen, toen hij van het dek van de op de rijks werf in het dok staande jager „Am sterdam" gleed en in het tien meter dipe dok viel. Het ongeluk gebeurde, toen de man een lege fles in een op de wal staan de vuilnisbak wilde gooien. tth.f -J*"<ê.Z:£sW? i tv. v Av' t'v. v„vjv j v Va Giro zal dienstverlenin; opnieuw uitbreiden (Van onze verslaggever) DEN HAAG, 12 april Rekening houders van de postchèque- en giro dienst zullen binnenkort de beschik king krijgen over twee kaschèques. Op iedere chèque kan ten hoogste vijfhonderd gulden worden opgeno men bij elk postkantoor. Men hoeft slechts te verklaren dat het tegoed bij de giro toereikend is. Nu hebben de rekeninghouders, mits zij langer dan één jaar zijn ingeschreven de be schikking over maar één kaschèque. Wanneer die ingeleverd was moest men een week wachten voordat men een nieuwe chèque kreeg. Tevens worden de mogelijkheden bestudeerd het sparen bij de rijkspostspaarbank te vergemakkelijken door automati sche afschrijving van de girorekening. Wanneer men nu maandelijks auto matisch een bedrag laat overhevelen van de giro naar de rijkspostspaar bank krijgt men hiervan geen afre kening van de spaarbank. Men moet Reddingsplan voor Beeren (Van onze verslaggever) Wanneer de regering daartoe besluit zijn drie textielfabrieken bereid de kern van de Beerenfabrieken, te we ten de produktie-afdeling tricotagestof- fen, voort te zetten. Tot de combinatie van ondernemingen, die zich met die exploitatie van deze afdeling willen belasten, zouden behoren de Textiel fabrieken Rositta uit Sittard, Artex uit Aarl,-Rixtel en Eijsbouts uit So meren. Zij willen van de regering de tricotagestoffenafdeling huren. Wanneer het plan dat in hoofdzaak door mr. Jacobs is opgesteld doorgaat, betekent dit dat niet alle achthonderd personeelsleden van de Beeren-fabriek op 21 april op straat komen te staan. Hondervijftig a tweehonderd, in hoofd zaak geschoolde, mannelijke arbeids krachten kunnen dan in de stoffenafde- ling aan het werk blijven. Daar deze afdeling het hart van het vroegere bedrijf vormt, is de kans niet uitgesloten dat naderhand ook weer andere afdelingen in exploitatie kunnen komen. Hoewel een grote groep personeelsleden met dit sanerings plan niet gebaat is, staan de vakbon den toch op het standpunt dat het voorstel van mr. Jacobs van grote be tekenis is. Tot de af te vloeien perso neelsleden behoren namelijk vierhon derd vrouwelijke arbeidskrachten voor wie het niet al te moeilijk zal zijn el ders werk te vinden. Bovendien is reeds circa twintig procent erin ge slaagd nieuw werk te vinden. De meest gedupeerden zullen de beambten zijn. De gebouwen en terreinen, die de regering zou moeten kopen, stonden in het jaarverslag over 1964 gewaardeerd voor 3.7 miljoen. Vakbondsbestuurde- ren zijn optimistisch gestemd over de kansen van het plan, dat inmiddels aan de minister van economische za ken is voorgelegd. De vorige regering zou, zo zeggen zij, reeds bepaalde toe zeggingen hebben gedaan. Het zou on verstandig zijn wanneer de huidige re gering het voorstel afwijst. Aankoop van de onroerende goederen van het Weerter bedrijf is volgens hen voor de regering veel verkieslijker dan het aanvaarden van de financiële conse quenties van vergroting van de werk loosheid. Vele gegadigden zowel uit binnen- en buitenland die de Weerter tricotage- fabriek wilden overnemen, zijn voor aankoop van t gehele bedrijf terugge schrokken. Zij meenden vanwege het faillissement voor spotprijzen bepaal de bedrijfsonderdelen te kunnen kopen. Deze uitverkoop moet evenwel, aldus ingewijden, voorkomen worden, daar anders de situatie in de textielsector nog ongunstiger zou kunnen worden. eerst zijn boekje insturen waarna het nieuwe tegoed er in wordt bijgeschre ven. Thans wordt nagegaan hoe dit bezwaar kan worden opgevangen, zo dat de spaarders bij de rijkspostspaar bank telkens zonder beslommeringen van hun nieuwe tegoed op de hoogte worden gesteld en zij ook geld kun nen opnemen op grond van dit nieuwe tegoed. Deze nieuwe vormen van dienstver lening kunnen nauwelijks los worden gezien van de harde concurrentiestrijd de hoofddirecteur van de postchè que en girodienst de heer G. Groen spreekt over „nobele wedijver" die gaande is tussen de giro en de ban ken, die kort geleden, zoals bekend, zijn overgegaan tot de oprichting van een bankgirocentrale. De banken willen ook een aandeel krijgen in het gigantische totale tegoed dat het pu bliek voor girale betaling beschikbaar heeft. De heer Groen zegt dat ook onder druk van die wedijver" met de ban ken de giro niet kan overgaan tot het geven van rente over het tegoed. De winst die het bedrijf thans maakt is daarvoor te gering. De giro ver wacht over dit jaar een winst van vijfentwintig miljoen gulden. Wanneer de rentestand met één procent zou dalen zou dat bij het door de giro belegde kapitaal van drie miljard gul den een derving van inkomsten bete kenen van dertig miljoen gulden. ADVERTENTIE "élke dag én nacht bereikbaar". (Van onze verslaggever) WILLEMSTAD, 12 april De vei ligheidsdienst van de KLM stelt een onderzoek in naar de vermissing van een kist met ongeveer vijftig kilo goud ter waarde van 200.000 gulden, die de afgelopen zondag op de Viasa-vlucht 994 van New York-Aruba naar Cura sao, wordt vermist, zo meldt het An tilliaanse dagblad „Amigoe di Cura sao". In verband met het onderzoek is een vertegenwoordiger van de KLM- veiligheidsdienst uit New York op Aruba aangekomen. Het staat geens zins vast, dat de diefstal op Aruba of Curagao heeft plaats gehad. Hij kan ook in New York zijn gepleegd. Het goud was vermoedelijk bestemd voor een van de op Curagao gevestigde banken. Het betrof een zending tran sito-goud. Waarschijnlijk kwam de zen ding uit Canada, zo meldt het blad. Wanneer deze rentedaling eenmaal op het gehele tegoed zou zijn doorge werkt, zou de gehele uhnst teniet zijn gedaan. „De banken mogen dan straks een kleine rente geven over het tegoed, giro-overschrijvingen door de bankgi rocentrale voor zover men daartoe schriftelijk opdracht geeft brengen toch altijd nog frankeerkosten mee", zo meent de heer Groen. Hoewel de girodienst thans 1.235.000 rekeninghou ders heeft in een jaar tijd zijn er 250.000 bijgekomen ziet de heer Groen met name onder de grote groep van werknemers nog een enorm aan tal potentiële rekeninghouders. In de strijd om dit potentieel zegt de heet Groen niet bang te zijn voor de ban ken. Bij grote delen van de bevolking bestaat vooral ten aanzien van de ban ken nog een belangrijke „drempel vrees". (Van onze verkeersredacteur) DEN HAAG, 13 april De Bond van Garagehouders heeft zich van daag in een brief tot de leden gewend en geadviseerd, de benzineprijs met 0,3 cent per liter te verhogen. Deze verhoging is door de minister toege staan. Op hetzelfde ogenblik hebben de grote benzinemaatschappijen aan hun dealers laten weten, dat zij een dergelijke prijsverhoging op dit ogen blik-niet noodzakelijk achten. Er bestaat geen concurrentiepositie die dit rechtvaardigt. De BOVAG motiveert dit advies door vast te stellen, dat de handelsmarge voor de benzineverkoper de laatste tijd steeds kleiner is geworden. Op het ogenblik schommelt de netto mar ge, aldus de BOVAG, van 0,7 tot 0,28 cent per liter. Het gevolg daarvan is, dat de benzineverkoop steeds minder interessant wordt. Wij willen voorko men, dat hier en daar pompen moe ten gaan sluiten. In nieuwbouwwijken is men al niet happig meer op ben zinestations. 's Nachts zijn vele sta tions gesloten. Dat de klant nu de toegestane margeverhoging moet gaan betalen, is jammer, aldus de BOVAG. Wij hebben het eerst aan de benzine maatschappijen gevraagd, maar die voelden er niets voor. Commentaar van de benzinemaatschappijen: Wij hebben in de dagen van de strijd tegen de witte pompen al 6,5 cent per li ter op onze prijs laten vallen. AMSTERDAM, 12 april Met in gang van vandaag zullen de verkoop prijzen voor gebrande koffie in het algemeen, al naar gelang van de soort, met vier toi tien cents per pakje van 250 gram worden verlaagd. Het potje poederkoffie of oploskoffie van 50 gr. zal met acht cents per potje worden verlaagd. Een daling van de prijzen van de koffie op de wereldmarkt heeft het mogelijk gemaakt de consumenten prijzen voor gebrande koffie en poe derkoffie zoveel te verlagen. (Van onze verslaggever) LAGE VUURSCHE, 12 april Prins Claus heeft vanmiddag in Gro ningen een bezoek gebracht aan prof. Orie van het Academisch Ziekenhuis. De Groningse hoogleraar heeft de prins onlangs onderzocht. Officieel is meegedeeld dat het bezoek aan de hoogleraar een privé karakter droeg. Naar verluidt zou de prins een long onderzoek hebben ondergaan. Prins Claus was voor zijn vertrek naar Groningen in Assen geweest, waar hij een oriëntatiebezoek bracht in ver band met de ruimtelijke ordening. In Groningen heeft hij ook nog zijn schoon zuster prinses Christina opgezocht, die zoals bekend in deze stad paedagogie studeert. Ook gisteren heeft prins Claus zijn werkprogramma normaal voortgezet. Hij was in Den Haag voor een vergadering van de raad van ad vies voor de ruimtelijke ordening, 's Avonds was hij weer thuis op Dra- kensteyn. De toestand van prinses Beatrix is uitstekend. Zo nu en dan brengt zij een bezoek aan haar moeder op pa leis Soestdijk. Ook wandelt de prinses nagenoeg dagelijks; vaak op het ter rein van Drakensteyn, maar ook in de tuinen en bossen van paleis Soestdijk. (Van onze verslaggever) LAGE VUURSCHE, 12 april Een medisch team zal prof. dr. W. P. Plate bij de bevalling v- prinses Beatrix assisteren. Prof. Plate heeft de leiding van dit team, dat bestaat uit de Amersfoortse kinderarts dr. J. Druk ker, de narcotiseur G. M. M. Nijhuis uit Bilthoven en de kraamverzorgster mej. C. L. van Beuzekom uit Lopik. Dr. Drukker is arts-specialist voor kindergeneeskunde aan het prot.-chr. ziekenhuis De Lichtenberg in Amers foort. De arts G. M. M. Nijhuis is verbonden aan het Stads- en Acade misch Ziekenhuis te Utrecht. Hij spe cialiseerde zich in de anaestesiologie in het St. Radboud Ziekenhuis in Nij megen. Zuster Cornelia Lijntje van Beuzekom is hoofdverpleegster-kraam- docente in de kliniek van prof. Plate in het Stads- en Academisch Zieken huis in Utrecht. (Van onze verslaggever) DEN HAAG, 12 april Bij de af deling politie van het ministerie van binnenlandse zaken is een plan in stu die om over te gaan tot de aanschaf van vijf waterkanonnen, die wan neer daar aanleiding toe is ter be schikking kunnen worden gesteld van de drie grote steden Amsterdam, Rot terdam en Den Haag. Nagegaan wordt hoe de waterkanon nen het best kunnen worden ingezet bij relletjes en door wie ze moeten worden bemand. Het zou voor het eerst zijn wanneer het ministerie een aan schaf zou doen ten behoeve van de politie in de drie grote gemeenten. Met de aankoop van de vijf water werpers zal een bedrag van ongeveer een half miljoen gulden zijn gemoeid. De Haagse politie heeft al een aantal jaren de beschikking over een water kanon. Het is indertijd aangeschaft vooral met het oog op de gebruikelijke oudejaarsrelietjes. Een woordvoerder van de Haagse politie meent dat zo'n waterkanon ook voor Amsterdam zijn nut kan hebben. Hij noemt het een .humaan wapen' omdat de gevolgen bij gebruik ervan meestal niet ernstig zijn. In Den Haag werd het waterkanon tot nu toe steeds 's winters gebruikt. Wanneer jongelui bij relletjes waren nat gespoten was dat genoeg aanlei ding voor hen om naar huis te gaan. Of dat op mooie warme zomerdagen ook het geval zal zijn, wordt hier en daar betwijfeld. Bovendien is in Den Haag meer dan eens gebleken dat de verschijning van de indrukwekkende, getraliede wagen eerder provocerend werkt dan schrikaanjagend. WASHINGTON, 12 april (Reuter) Beide huizen van het Amerikaanse Congres zijn akkoord gegaan met de resolutie, die president Johnson het recht geeft de staking, die met ingang van donderdag 95 procent van het spoorverkeer in de VS dreigt stil te leggen, twintig dagen uit te stellen. Eind januari werd reeds een eerste uitstel van zestig dagen verkregen door de instelling van een presiden tiële commissie van onderzoek. De? termijn loopt vandaag om middr nacht af.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1967 | | pagina 1