Bus Crooswijk-Schiedam vervangt trams 1 en 15 Bus Rochussenstraat—Station Noord Bus van Zeemans Welvaren kan niet op tegen bus van bar BUS NAAR INGANG ZIEKENHUIS BERGWEG 1 Koevermans overwint Jan Hein Donner playtex Sparta-Willem II Woensdag 26 april Gevarieerde beurs in Margriethal ZEELIEDEN VER Y OER BLIJFT PROBLEEM IP SkfZZZj wÊÈm Vliegende Hollander in concertvorm cadeau-tip P heetman J Laagste prijzen! EERSTE FASE WIJZIGINGEN TRAM- EN BUSNET Kment al eind april weg bij Feijenoord Mobylette Jan Theijn Grootste omzet Gemeenschappelijke dienst Noord-En geland li WÊ Centrum bejaarden en jonge mensen Tewaterlating ÓE TIJD - DE MAASBODE WOENSDAG 12 APRIL 1967 5 L w te Urbaan Jaap Voigt trainer-coach Tijdelijke lijn 15 Opheffing lijn 11 Sy het eindpunt van lijn 5 Schieweg worden reeds voorbereidingen getroffen voor de aanleg ?an het viaduct over Gordelweg "en volgende werken. De trottoirs zijn aanzienlijk versmald en daar- htngs zijn noodbestratingen aangelegd. Het midden van de brede weg blijft daardoor vrij voor werk zaamheden aan het viaduct. Gedurênde de werkzaamheden wordt het eindpunt van lijn 5 terugge bracht naar de kruising SchiewegAbraham Kuiperlaan. Alle bekende merkbanden •Remould Gecoverde banden •Voor elke beurs 'n band! ROTTERDAM, 12 april De Stichting Zeemans Welvaren Rijnmond moet elke maand twee duizend gulden neerleggen om de busdienst op Europoort en de Botlek, om zeelui naar het Rot terdams centrum te brengen, in stand te houden. i i— H i HÉ Lijn 11 verdwijnt van Lisplein en Bergselaan. Daar ligt een prachtige vrije baan, maar juist deze tram trekt te weinig reizigers aan. Er komt een bus voor in de plaats die van Rochussenstraat naar Station-noord komt te rijden. GEBOUW PALACE De bus naar de stad vindt in Europoort en Botlek minder aftrek dan het ach en wee" geroep van zeelieden in deze veraf gelegen havens zou doen vermoeden. Verstelbare stretch band jes: hoge bustelijn: heerlijk comfortabel, bandjes krul- Jen niet. Wonderlastio van Lycra: blijvend elas tisch zonder rubber Laag uitgesneden Wonderlastic rug: kruipt nooit op Ge kruiste Wonderlastic V- panden: ideale separatie Wereldberoemde Playtex pasvorm. in wit en zwart 19,50 longline model 29,50 -pro; A0. V tv. ADVERTENTIE Passepartoutringen (vanaf 66,-) met verwisselbare stenen (vanaf 27.50) 92 OOSTZEEDIJK155-157 ROTTERDAM (Van onze sportcorrespondent) het>f?N HAAG. 13 aPril- De KNVB de competitiewedstrijd Sparta- II, die aanvankelijk reeds voor z°nd. g ,-ag op het programma stond, uit- feiï Oorzaak van dit besluit is het t\y«' de Rotterdamse ploeg zondag b„®e. spelers (Eykenbroek en Does- ta, afstaat voor het Nederlands elf- 26 ze ontmoeting zal nu woensdag Ig .®Pril plaatsvinden. Er wordt om Wi,, uur met dit duel begonnen. Ajax- Ólv 11 zal dinsdag, 18 april in het yrnpisch stadion worden verwerkt. abvang; 20.15 HAAG, 12 april Jaap Voigt, oud- "arivn Van ^et Nederlands hockey-elftal, dain erder en tevens coach van Amster- gaat drie maanden als trainer-coach ^ti^otbereidingen van het Nederlands- *fti9Hi?anse hockey-elftal voor de Pan- "kaanse spelen, op zich nenui. een bus voop wat het deel Crooswijk -C.S. betreft. Dat laatste garandeert een goedkopere exploitatie en de bus heeft op dat deel weinig te duchten van verkeersopstoppingen. Lijn 10 neemt daarbij en deel van het reizigersaan bod over. De buslijn krijgt een route, die iets afwijkt van de huidige route van lijn 15. In de Jonker Fransstraat slaat de bus namelijk rechtsaf de Ad miraal de Ruijterweg op en komt zo langs een kortere weg op het Pompen- burg. De route maakt deel uit van een nieuwe buslijn naar Schiedam Lijn 1 wordt, voor wat het traject- deel Aelbrechtsplein-C.S. betreft ver vangen door een bus. Dat is te meer gewenst omdat door de nieuwe situa tie bij de Beukelsbrug geen eindpunt met lus kan worden aangelegd, zo dat bij vervoer met trams slechts ver ouderd materiaal met geringe accom modatie kan worden ingezet. De bus neemt als route: C.S.-Weena, Beukels- dijk, Beukelsweg, Aelbrechtsplein. Dit traject gaat eveneens deel uitmaken van de nieuwe buslijn naar Schiedam, die nummer 38 krijgt. Intussen wordt reeds meegedeeld dat latere voorstel len voorzien in een tramverbinding met de achterzijde van het station, welke tot nu toe door lijn 1 werd on derhouden. De overblijvende gedeelten van de huidige routes van lijn 1 en lijn 15 worden tot een nieuwe tramlijn sa mengevoegd met als route: Honinger- dijk - Oostzeedijk - Oostplein - Groenen- daal, Blaak, Coolsingel, Van Olden- barneveltstraat, Mauritsweg, Centraal Station en verder via de route van huidige lijn 15. Het nummer blijft 15 en deze route krijgt ruime keerlussen aan beide eindpunten, zodat modern materieel kan worden ingezet. Overi gens is ook die nieuwe lijn 15 een tijdelijke, omdat de daarin opgenomen trajecten bij latere voorstellen deel gaan uitmaken van andere tramver bindingen. De reeds aangeduide nieuwe buslijn naar Schiedam neemt dus delen van lijn 15 en lijn 1 overrijdende van Croos wijk naar C.S. en vervolgens naar het Aelbrechtplein. De bus gaat ech ter verder en wel via de nieuwe Beu kelsbrug en de Horvathweg naar het Emmaplein in Schiedam. Autobuslijn 44 die nu rijdt vanaf het Heemraads plein, via de Mathenesserbrug naar Schiedam wordt opgeheven en wordt opgenomen in de nieuwe lijn, die nummer 38 krijgt. Tramlijn 4 blijft op Schiedam rijden. Overwogen wordt sneldiensten op de nieuwe buslijn te leggen, die linea recta naar Schiedam rijden, zonder de Franselaan en ove rig Oud-Mathenesse te doorkruisen. Voorgesteld wordt ook de opheffing van lijn 11 die met als eindpunt op het Lisplein bezoekers aan het Berg wegziekenhuis ten dienste staat. Er komt vervanging door een bus met als route: Rochussenstraat, Schoneber- gerweg, Heemraadsplein, Mathenesser- laan, Heemraadssingel (terug Heem raadssingel, Rochussenstraat), Dier- igaardetunnel, Bentincklaan, Statenweg Stadhoudersweg, Bergselaan, Lisplein, Gordelweg, Bergwegbrug, N.S. station Noord. Zolang de Bergwegbrug nog niet gereed is, blijft het Lisplein eind punt. Die route wijkt iets af van een eerder plan, toen Statentunnel, Staten weg, Gordelweg werd gekozen. De hui dige route vindt men uit verkeers technisch en vervoers-oogpunt aan trekkelijker. Een tramverbinding Mathenesser- plein, via Mathenesserlaan naar de Coolsingel kan bij nader inzien ver vallen. Wel moet dit stadsdeel een verbinding krijgen met het zuidelijk deel van de binnenstad, hetgeen be reikt wordt door bus 32, komende van Overschie, vanaf het huidige eindpunt Mathenesserplein door te trekken via de Mathenesserlaan, naar Rochussen straat, Westblaak en Blaak en ver volgens naar het Noordereiland. Daar mee heeft ook Overschie zijn verbin ding met de zuidkant van het stads centrum. De huidige buslijn 31 (Noor dereiland, Statenweg) wordt hiermee overbodig, zodat vervallen voorgesteld wordt. Op de verlengde bus 32 wordt de frequentie verhoogd om het meer aan reizigers te kunnen verwerken. Die hoge frequentie vraagt om bre de wegen, zodat men in Overschie het eindpunt wil verplaatsen naar de Van Noortwijckstraat. Om diezelfde reden zal lijn 33 in Overschie via de Bur gemeester Baumannlaan naar De Lugt rijden. Verbetering wil men tenslotte aanbrengen in buslijn 60, die van Schie dam, via de noordelijke stadsgrens naar N.S.-station Rotterdam-noord leidt Door deze lijn in Overschie meer door het woongebied te voeren krijgen de bewoners van de beide Kleinpolders directe verbinding met het centrum van Schiedam, met het N.S.-station Schiedam, met het Kleiwegkwartier en zuidelijk Hillegersberg en met Schie- broek en Rotterdam-Noord. De maatregelen leiden tot een ver betering van het bedrijfsresultaat met naar raming 650.000,- per jaar, on der meer als gevolg van een vermin dering met 35 man van de personeels sterkte. Die vermindering kan door het normale personeelsverloop worden opgevangen. Er kunnen 16 oude vier- assige tramrijtuigen uit de dienst ge nomen worden. Er zijn daar tegenover 15 autobussen extra nodig die geput kunnen worden uit de levering van 24 kleine autobussen en zes stan daardbussen. Commissies en de wijk raad voor Overschie gaan akkoord met de wijzigingen. Op verzoek van de wijk raad wordt bezien of door staatverbre- ding of andere maatregelen lijn 32 te zijner tijd toch nog naar de Gras- winckelstraat kan worden doorgetrok ken. - (Van onze verslaggever) Rotterdam, 12 april Vervan ging van tramlijn 15 door een bus; Samenvoeging van een deel van de route van lijn 15 en lijn 1 tot een. Hieuwe lijn; opheffing van tramlijn O. die eveneens vervangen wordt noor een buslijn, die een deel van "e huidige taak van die tramlijn °verneemt en wijzigingen in de bus verbindingen met Overschie. Dat zijn e veranderingen die burgemeester wethouders aan de raad voorstel- ï?n in het „Openbaar Vervoersnet Hechter Maasoever". De voorstellen j °nien verre van onverwachts, want 1962 werd reeds een plan voor erzieningen opgesteld. Port September 1962 verscheen een rap- vulli' "lat in maart 1963 nog een aan- a kreeg. De daarin vastgelegde yiezen worden overgenomen in een ota van B en W aan de raad, die in juni 1963 verscheen en in «september door de raad voor kennisgeving werd aangenomen. Dat laatste wil zeggen dat er heel wat suggesties werden ge daan en dat de raad zich het recht voorbehield, te zijner tijd over de de finitieve voorstellen te beslissen. Dat ls dus in de eerstkomende raadsver gadering. Destijds ging men er van- Pit de herzieningen in diverse fasen door te voeren. Deze moesten afge werkt zijn, voordat de metro, zo men men dacht in 1966, in gebruik zou ko llen. Met de opening van de metro nog voor feen jaar verstreken is in het verschiet, Wordt nu de eerste en gemakkelijkst 'e verwezenlijken fase aangediend. Ge makkelijk in zoverre, dat de nu voor getelde wijzigingen geen aanleg van kunstwerken of andere ingewikkelde maatregelen vragen. De tweede fase jjolgt zo spoedig mogelijk alsmede voor stellingen tot herziening van het lijnen stelsel op de linker-Maasoever. (Glo bal lijn 2 als enige lijn met bussen ®ls aanvoerlijnen). Tenslotte zijn er nog voorstellen over veranderingen te ver- Wachten die tegelijk met de indienst treding van de metro in moeten gaan. Gesteld, kan nog worden, dat een enkel voorstel uit de kunstwerken- lector" de raad al heeft bereikt, bij- v°orbeeld dat over aanleg van een via- üUct voor lijn 5. Dat neemt niet weg, ffat globaal gezegd., werkzaamheden waarvoor aanvankelijk drie jaar wa- r,en uitgetrokken, nu in nauwelijks een laar verricht moet worden, wat een °nhaalbare kaart moet worden geacht. tot zover de voorgeschiedenis. De voorstellen van toen zijn, gelet op de °Pmerkingen in de raad en op zich mtussen voorgedaan hebbende ontwik kelingen, hier en daar iets gewijzigd, j-entraal is gebleven dat het rivier- krtisend openbaar vervoer in hoofd- ok per metro plaatsvindt. Lijn 15 van Crooswijk via C.S. naar net Hudsonplein wordt vervangen door (Van onze correspondent) SCHIEDAM, 12 april Zaterdag morgen om 11 uur opent burgemeester H. Roelfsema in de Margriethal een beurs, de Inhabe 1967. tot stand geko men uit samenwerking tussen de Schiedamse handels- en bedrijfsraad, waarin ook de middenstand is verte genwoordigd, en de N.V. Inhabe. Met een oppervlakte van 1700 m2 en een aantal van 45 deelnemers overtreft de beurs de voorgaande in arootte. Daar enboven is hij aantrekkelijker, doordat de bezoekers een indruk wordt gege ven van de wijze waarop bepaalde pro- dukten vervaardigd worden en wat er mee gedaan kan w. or den. De Schiedamse bloemenhandel en an dere organisaties hebben voor een over vloedige aankleding met bloemen ge zorgd. Op het terras wordt enkele ma len per dag een modeshow verzorgd door modehuis Marlène. Niet alleen zaken hebben een stand betrokken maar onder meer ook t Stedelijk Mu seum, het Rode Kruis en de VVV. Er is ook een stand waarin men de beurs bezoekers er aan wil herinneren, dat de bijbel ook in deze tijd een bood schap heeft voor ieder. Er zijn gezins- biibels, schoolbiibe's en tal van andere bijbels in diverse talen in de stand te vinden. In de meer commercieel gerichte stands wordt onder meer gedemon streerd hoe een zwaar gehavende auto weer uit de kreukels gehaald kan wor den. Voor jeugd zowel als ouderen zijn er tal van aantrekkelijkheden. Alle be zoekende kinderen krijgen een attrac tie: iedere .duizendste bezoeker krijgt een waardevol geschenk en iedere tien duizendste zal een naaimachine rijker worden. De beurs is na zaterdag dage lijks geopend van 11 uur 's morgens tot 5 uur 's middags en van 7 uur tot 11 uur 's avonds. Men verwacht op de beurs ook bezoekers uit de omge ving van Schiedam. ROTTERDAM, 12 april Met we derzijds goedvinden zal de bestaande overeenkomst tussn Feijenoord en trai ner Willy Kment op 30 april aanstaan de worden beëindigd. De training van de contractspelers zal tot het einde van het lopende seizoen worden waar genomen door Ben Peeters, thans bij Feijenoord als jeugdtrainer in dienst. Als medewerkers van Peeters en ma nager Guus Brox is door het bestuur Gerard Kerkum aangewezen. Met betrekking tot de plannen, die zijn gerezen voor een reorganisatie van de sportclub Feijenoord heeft het bestuur een commissie ad hoe be noemd, die een en ander gaat bestu deren en te zijnertijd advies aan de algemene vergadering zal uitbrengen. ADVERTENTIE Ik ga voor mijn naar BOTERSLOOT 64 Telefoon 12 94 54 ROTTERDAM ADVERTENTIE SCHIETBAANSTRAAT 7,TEL. 251234 7UID:K0RÏE HILLESTR. 2-4-6, TEL173969 BETT0WEB 11 (SPAANSEPOLDER) TEL. 153393 EN 154409 ZATERDAGS TOT 1 UUR QE0PEND (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 12 april Wm. H. Muller en Co. (Batavier) N.V. te Rot terdam en Tyne-Tees Steam Shipping Company ltd. te Newcastle hebben be sloten 'n gemeenschappelijke unit-load dienst tussen Rotterdam en Middles brough aan de noordkust van Engeland te gaan onderhouden onder de naam „Batt-lijn". Er zullen twee afvaarten per week in beide richtingen zijn met het m.s. „Harburg". De eerste afvaart is in begin mei. (Van onze verslaggever) In januari werd met een proef ge start om de zeelieden 's avonds naar Rotterdam te brengen. Overdag is er openbaar vervoer, dat tot Verolme in Rozenburg rijdt, op zondag hele maal niet. De stichting liet een bus elke avond ook op zaterdag en zondag van Europoort, via de Bot lek naar de Rotterdamse zeemanste huizen rijden. Voor deze busdienst in gesteld werd was er alleen gelegen heid om per taxi naar en van Rotter dam te komen. De kosten van een en kele rit ongeveer 45 gulden de den de meeste zeelui aan boord blij ven. De Stichting Zeemans Welvaren vond in de firma Snel een exploitant voor de busdienst. De retourrit kost 5,- vanuit Europoort, een gulden minder vanuit de Botlek". Elke avond stopt de bus in de' Botlek bij bedrijven als Müller Hanna, Frans Swarttouw, G.E. Nieuwe Matex, Esso en Pakhuismees- teren. In Europoort staan Shell (het verste punt), Gulf en Kong Olavs Ka- pell op de dienstregeling. Het enthousisme dat in het begin voor deze dienst bleek te bestaan is bekoeld toen de bus ging rijden. Slechts tien tot vijftien mensen per avond rij den met de bus mee. De dienst is in middels ingekrompen. De bus rijdt al leen van en naar Europoort wanneer er om gevraagd wordt. Al met al is de busdienst pas exploitabel wanneer dertig mensen per avond er van ge bruik maken. De heer C. Grundel, hoofd van het bureau Zeemanswelvaren, ziet als oor zaken voor het gebrek aan belangstel ling de grote afstand en de lange tijd. De reis van Europoort naar het cen trum van de Maasstad duurt nog al tijd zo'n twee uur. Veel schepen wor den binnen de tien uur gelost en er blijft weinig tijd om te passagieren over, vooral als er voor de heen- en ADVERTENTIE VERHUUR ZAUEN seizoen '67-'fi8 begonnen. 4 ZALEN EXPOSITIEHAL ZOMERHOFSTRAAT TEL. 24.83.20 (Van onze correspondent) DORDRECHT, 12 april Het ge meentebestuur .van Dubbeldam heeft plannen een gemengd jongemensen- bej,aarden-woningcomplex te bouwen. Volgens de burgemeester van Dubbel dam, de heer J. P. M. Beelaerts van Emmichoven, wordt veel te weinig aandacht besteed aan de huisvesting van jonge, ongehuwde mensen, zoals bijvoorbeeld verpleegsters, onderwijzers en maatschappelijke werksters. Deze jonge mensen kunnen volgens de burge meester heel goed ondergebracht wor den in een complex woningen dat ook voor bejaarden bestemd is. „Tenslot te is het helemaal niet noodzakelijk, dat oudere mensen afgescheiden wo nen"; aldus de heer Beelaerts. De eer ste burger van Dubbeldam zei dit op de openingsbijeenkomst van een bejaar dencomplex aan de Vijverlaan In Dub beldam. OOSTVOORNE, 12 april Burge meester mr. W. H. Sprenger opende met een humoristische speech de twee de simultaanseance in de serie die onze krant deze komende weken or ganiseert: het recreatiegebouw Krui- ningergors in Oostvoorne was ditmaal de plaats waar de schakers hun krachten eens konden meten met Don ner en Withuis. Secretaris-penningmees- ter H. J. Meesters van de schaakver eniging „Het houten paard" had al heel wat voorbereidend werk verricht toen de heer Sprenger de openingszet deed aan het eerste bord van Donner, die onder anderen de snelschaakkam pioen van de Rotterdamse schaakbond Frans Koevermans had te bestrijden. Het werd een Boedapester-gambiet dat de Nederlandse grootmeester niet op zijn sterkst behandelde. Het werd Don- ners enige nederlaag Zelfs geen re- misetje had hij verder prijsgegeven. Score: 26 gewonnen, 1 verloren. Tijd 2% uur. Percentage: 96,3 pet. Don ner heeft nog geruime tijd met zijn sterke rivaal het Boedapester-gambiet „doorgenomen", waarvan een leger tje toeschouwers zichtbaar wat op stak Withuis had een half uur langer no dig om aan zijn zeer hoge score te komen! 93,1 pet. Hij had zelfs twee partijen meer gespeeld, t.w. 29. Hij won er 26, speelde tweemaal remise (tegen de heren H. Langendoen en P. J. Haddon), doch verloor van H. Duynhouwer. Donderdagavond om half acht vindt in gebouw Rehoboth, Ozingastraat 46 te Pemis, de derde simultaanseance in deze serie plaats. De organiseren de vereniging is dan „Pernis". ADVERTENTIE DE SPAARBANK TP ROTTERDAM hoofdkantoor iotiiiiisot terugreis vier uur moet worden uit getrokken. Veel schepen hebben een zeewacht, wanneer ze in de havens van Botlek en Europoort liggen. Een derde van de bemanning loopt wacht, een derde blijft aan boord voor de af lossing en voor het passagieren blijft dus nog maar een derde deel van de schepelingen over. Belangstelling voor ritten overdag is er eveneens, maar dat zou een te groot financieel offer vergen. Tegenwerking is er ook. De bus van de stichting Zeemanswelvaren stopt dikwijls bij de portiers van de verschil lende Europoort- en Botlek-bedrijven als even te voren al een busje is ge weest om de bemanning op te halen. Dit busje behoort aan 'n exploitant van HET DIRIGEREN VAN „De Vlie gende Hollander" vraagt, wil het re sultaat aan redelijke normen beant woorden, veel opera-ervaring en affi niteit met de dramatisch-plastische werking van Wagners muziek. Hans Lichtenstein, die gisteravond in de zeer spaarzaam bezette grote Doelen zaal een concertuitvoering van deze opera leidde, kan bogen op beide ver worvenheden en is er ondanks de wei nige repetitietijd die voor dergelijke uitvoeringen uitgetrokken kan worden in geslaagd, het Rotterdams Phil- harmonisch Orkest op zeer aanneme lijk niveau te laten spelen en de sfeer van het werk, bepaald door mateloze liefde en demonische krachten, tot uit drukking te brengen. Dat daarbij de spanningen van de partituur veelal wat globaal getroffen werden en de orches- trale details niet volledig uit de verf kwamen is de dirigent nauwelijks eu vel te duiden. Een krachtige greep had Lichten stein ook op het koorapparaat dat werd gevormd door het gemengd koor „Rotterdam" (voorheen De stem des Volks linker Maasoever) dat voor deze gelegenheid versterkt was met het man nenkoor Hermandad en het Verenigd Mannenkoor. Het is tekenend voor de recruteringsmoeilijkheden van de ko ren, dat er ondanks deze versterking slechts een vijfenveertig mannenstem men op de been gebracht konden wor den tegenover ongeveer vijfenvijftig so pranen en alten. De koorpassages wer den gedisciplineerd uitgevoerd, doch het klankresultaat liet vrij wel wensen onvervuld, bij het mannenkoor als ge volg van een tekort aan homogeniteit en sonoriteit, bij het vrouwenkoor door onzuivere intonaties in hoge liggingen, die bijvoorbeeld het niet onverdienste lijk uitgevoerde Spinsterskoor enige afbreuk deden. In de keuze van de solisten was Lich tenstein over het algemeen nogal ge lukkig geweest. Een zeer bewonderens waardige bijdrage leverde Helmut Veen (Daland), een grote, klankrijke bas met een omvangrijke tessituur, die van het feit dat hij vanaf zijn plaats op de achtergalerij over de bepaald niet bescheiden klank van het orkest heen moest zingen weinig hinder ondervond. Ook het krachtige stemgeluid van de Hollander (Fabio Giongo) bleek tegen de orkestklank opgewassen. Aan de ho- ge eisen op het stuk van intonatie die deze rol stelt kon deze zanger niet geheel voldoen. De Centa van An toinette Tiemessen, die deze rol enke le jaren geleden bij de toenmalige Ne derlandse Opera reeds vertolkte, munt te weer uit met een dramatische ver beeldingskracht en vokale allure. Met bij vlagen optredende onzuiverheid heeft deze voortreffelijke zangeres ech ter nog steeds te kampen. Willy Ca- ron bleek de hoge partij van de jager Erik gemakkelijk te beheersen. Een bescheiden Mary van Nel Wisse en een klankrijke, in de hoogte echter nog wat geforceerde Stuurman van Ni co Boer completeerden het solistische aandeel. Dat de sfeer in de Grote Zaal wat koel en vrijblijvend bleef leek ons meer toe te schrijven aan het onge woon grote aantal lege stoelen, dan aan de prestaties op het podium, die met hartelijk applaus werden gehono reerd. C. R. bars in Rozenburg en haalt de zeelie den gratis op en brengt ze ook weer voor niets terug. De service gaat hier nog verder. De zeelui worden niet bij de portier afgezet maar vlak voor het schip. De enige oplossing om het tekort wat bij te spijkeren is een samenwer king met de binnenvaart. Voorlopig heeft de stichting Zeemanswelvaren alleen vergunning voor vervoer vég zeelui. Veel binnenvaartschipers., die liggen gemeerd in de Botlek hebben alleen nog de mogelijkheid van ver voer per taxi. De vereniging SchuttR- vaer en de stichting ZeemanswelVÉ» ren beraden er zich momenteel over. De busdienst van de stichting is een voorlopige oplossing. Wanneer het zee manstehuis aan de Europaweg in ge bruik wordt genomen hoopt men dat het openbaar vervoer het particulier initiatief overneemt. Een RET of RTM bus zal dan via dit zeemanscentrum naar het Rotterdamse centrum rijden. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 12 april Van de helling van de scheepswerf Verolme in Rozenburg zal op vrijdag 14 april de ertstanker „London Bridge" te wa ter worden gelaten. Deze ertstanker heeft op het achterschip een soort flat gebouw staan, waarin de bemanning is gehuisvest. Het schip is 205 me ter lang en meet 48.000 ton. ADVERTENTIE IN ALLE 20 FILIALEN VAN

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1967 | | pagina 7