wie is er het malst? beter met boter Nederlander heeft voor slapen weinig over Matroos urenlang versuft in compressietank Handen af van Domela Post Amsterdam TWENTE VOELT ZICH ACHTERGESTELD Overheid moet een slagvaardiger beleid Dames en mannen, De biefstuk in echte boter gebakken, of u die denkt dat echte boter niet nodig is omdat het een of twee stuiver per biefstukje scheelt? Proef wat het scheelt! Daarom: N. v. Hees redacteur van Verstandig Ouderschap TIJDENS OEFENING HR. MS. DOLFIJN kampeerterreinen ^ebat begint dag na Regeringsverklaring ONDERNEMERS KAMPEERBEDRIJVEN Nieuwe wijzers naar DONDERDAG 13 APRIL 1967 Luchtfoto van de Koninklijke Textielfabrieken Gebr. van Heek N.V., het Enschedese bedrijf, dat onder de naam Schuttersveld werkt en anders dan zijn naamgenoot Van Heek kerngezond is. Te veel import N. H. VAN HEEK goede faam BEN KROON Enschede, 13 april De ecente gebeurtenissen in Twente ebben de naam Van Heek een terk ongunstige klank bezorgd. Jog niet zo heel lang geleden alles, dat met Van Heek te jhaken had en dat is veel in ^schede als onaantastbaar, en bolwerk van soliditeit en ge bogenheid. Thans wordt de naam ari Heek vereenzelvigd met bde en patriarchale opvattingen. et is synoniem voor sociaal leed verdriet. Stroom mee MOND-SPRAY verschillende bedrijfsonderdelen. Mede daardoor kon een belangrijke verbete ring van de totale efficiency van de weefproduktie worden bereikt. Het afgelopen jaar, dat voor naam genoot Van Heek en Co zo noodlottig is verlopen, kan voor Van Heek-Schut tersveld gekarakteriseerd worden als een jaar, waarin geen grote verschil len zijn opgetreden. De kostenstijgin gen konden volledig worden opgevan gen. ,,Ik verwacht een weinig afwij kend resultaat," zo zegt directeur Van Heek. Hij is van mening, dat Schut tersveld net als alle andere textielon dernemingen de wind tegen heeft ge had, maar ,,wij hadden tenminste het voordeel, dat de stroming ons mee zat. Dit ligt vooral aan ons artikelen pakket," zo zegt hij, „dat o.m. bestaat uit poolweefsels, gordijn- en bedrukte stoffen. Veel wordt geëxporteerd, on geveer 55 procent van de totale om zet. Amerika en Canada zijn grote af nemers. Wij zijn niet afgestemd op de textielbehoefte in tropische landen en daardoor zijn we ook nimmer gecon fronteerd met de rampzalige situatie van het wegvallen van hele afzetge bieden." De heer N. H. van Heek, tot voor kort voorzitter van de gezaghebbende KRL-vereniging, ziet de toekomst van de Twentse textielindustrie niet som ber in. „Met een beetje goede wil van de overheid en de vakbonden, zie ik niet in, waarom wij niet uit het slop kunnen geraken. Vergeet niet, dat on geveer tien jaar geleden de gehele textielindustrie in Amerika in zak en as zat. De toenmalige regering-Kenne- dy ontwikkelde echter een ambitieus „7 punten-steunplan", dat de textiel fabrikanten op allerlei gebieden en manieren hulp verschafte. Het gevolg Is thans, dat de Amerikaanse textiel industrie bloeit, zoals hij nog nooit ge bloeid heeft. Ook in Engeland ver schaft de regering steun aan de textiel industrie, die thans dan ook duidelijk in opkorpst is." „Ik ben er dan ook van overtuigd," xo zegt de heer Van Heek, dat onze eigen textielindustrie met steun van de mede-verantwoordelijken dat zijn de overheid en de vakbonden op nieuw een groei- en bloeiperiode kan doormaken. De overheid zal echter ten aanzien van het Twentse textielgebied een meer slagvaardig en doeltreffen der beleid moeten voeren dan tot nog toe het geval is geweest. Voor alles moet echter het gevoel van achter- gesteld-te-zijn hier in Twente verdwij nen. De symptomen van verwaarlozing van dit noodlijdende industriegebied uiten zich in kleine zaken, die soms hoog worden opgenomen. Daar is bij voorbeeld de kwestie van de E-8, de enige verbinding met het midden en het westen van Nederland. Deze toe gangsweg tot het Twentse industrie gebied leidt over kleine dorpen, is slecht berijdbaar en voldoet in geen enkel opzicht aan een Europa-weg. Twente wacht al jaren op verbetering. Ernstiger noemt de heer Van Heek de importpolitiek van de overheid, waardoor de textielindustrie bepaald schade lijdt. „Meent u niet, dat we zo graag protectie van onze textielin dustrie wensen,*! zo zegt deze vooraan staande industrieel. „Het enige, wat wij wensen is een overheidsbeleid, zo als dat in andere landen gevoerd wordt, waardoor wij op gelijke voor waarden met de concurrentie strijd kun nen leveren. Nederland staat wat de import van katoen, garens, weefsels en kleding betreft, per hoofd van de bevolking verreweg boven aan de we reldranglijst. Wij importeren jaarlijks per hoofd zo'n 23 dollar aan deze pro ducten, terwijl de importen van onze EEG-partners België, Luxemburg en West-Duitsland resp. 13 en 8 dollar be dragen. Hoe effectief het importbeleid op dit gebied in Frankrijk en Italië geschiedt, blijkt overduidelijk uit de importcijfers per hoofd der bevolking van resp. 2,5 en 1,5 dollar. Ook met betrekking tot de importen uit de Oosteüropese landen staat Ne derland aan de top. De overheid laat deze stroom van textielprodukten rus tig toe en het gevolg is dan ook, dat er een ware afbraak van het prijspeil plaatsvindt. Gedurende de laatste tien jaar heeft het loonpeil zich meer dan verdubbeld om precies te zijn met 135 procent terwijl het prijspeil in de textielindustrie nagenoeg niet ge stegen is. Dit is de grote moeilijkheid," zo zegt de heer Van Heek. „In feite is het zo, dat de Nederlandse textiel industrie helemaal alleen staat tegen over de concurrentievervalsende en verstorende maatregelen, welke zélfs de EEG-partners nemen om hun eigen industrie te beschermen. Als het prijs peil in de textiel met ongeveer vijf procent naar boven zou gaan, dan ge loof ik, dat geheel Twente weer zal opbloeien." Er wordt zo graag gehakketakt op het beleid in de textielondernemingen. Er is zo veel kritiek en er wordt zo weinig goed gedaan, maar vergeet niet, aldus de heer Van Heek fel, dat ook aan de andere kant, met name bij de overheid en de vakbonden, de verant woordelijkheid gezocht moet worden. De vakbonden willen van geen mati ging weten en de overheid zal haar verantwoordelijkheid toch dienen te er kennen en daarom zorg moeten dra gen voor een beter industrieel klimaat in Twente. Hoe verder men van Hol land raakt, hoe meer de werkloosheid toeneemt. Te sterk en te lang is van overheids wege de nadruk gelegd op het belang van haven-ontwikkeling en vestiging van grote petro-chemische centra in de Randstad Holland." Ook de rege- ringspolitiek ter ondersteuning van de ontwikkelingslanden, noemt de heer Van Heek „onbevredigend". „Wij heb ben hier wel eens de indruk," zo zegt hij, „dat de textiel de prijs moet be talen voor de hulp aan de. ontwikke lingslanden." Hij noemt het een wei nig bevredigende zaak, dat een derge lijke hulp, die op zich zelf zeker toe te juichen is, niet gekoppeld wordt aan het verstrekken van opdrachten aan de eigen industrie. De overheid kan veel doen op dit gebied, maar tot nog toe heeft zij nog zo weinig gedaan," ver zucht de heer Van Heek. Hij ziet een oplossing van de moei lijkheden in de textielindustrie niet in de allereerste plaats in fusie en concentratie, zoals de laatste dagen zo veelvuldig betoogd is. „Fuseren, concentreren en integreren. Ik treed deze wijsheid toch met terughou dendheid en scepsis tegemoet," aldus de heer Van Heek. „Ik zie ook lang niet altijd de vruchten van een der gelijke samensmelting. Beter is het om bedrijven over te nemen en de nodige veranderingen dan snel aan te brengen. Dat hebben wij bij Schuttersveld dan ook gedaan. Al leen op deze wijze kan men blijven beschikken over een bedrijf, dat een grote wendbaarheid behoudt en al dus direct het antwoord kan geven op de modegevoeligheid in de tex tielbranche". A.B. (Van onze correspondent) AMERSFOORT, 13 april Tijdens een bijeenkomst van ondernemers van kampeerbedrijven is kritiek geleverd op de plaatselijke overheden in ver band met de verhoogde legesheffingen en het systeem van het verstrekken van exploitatievergunningen. De kri tiek culmineerde in een motie waarin de Nederlandse kampeerraad werd ver zocht er voor te ijveren dat gemeen telijke of provinciale exploitatie-vergun ningen in principe voor onbeperkte tijd zullen worden verstrekt en niet voor de periode van een jaar, zoals dit thans gewoonlijk het geval is. De voorzitter van de kampeerraad, de heer K. Fabius vertelde dat er dit jaar op Nederlandse kampeerbedrijven vijfentwintig miljoen overnachtingen worden verwacht. Er zijn in ons land 3500 kampeerterreinen met ruim vijf honderdduizend slaapplaatsen. Jaarlijks zijn er drie miljoen kampeerders, die in ons land hun tenten opslaan, waar van ongeveer eenderde afkomstig is uit het buitenland. De secretaris van de Nederlandse Kampeerraad, de heer H. Verdouw, (Van een verslaggever) AMSTERDAM. 13 april De ou|i- redacteur van „De Nieuwe Linie", de heer Nico van Hees, is redacteur ge worden van „Verstandig Ouderschap", het maandblad van de Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming. Daarnaast blijft de heer Van Hees re dacteur-verslaggever van „Het Vrije Volk". Als zodanig veroorzaakte hij in dertijd enig rumoer door in priester kleding door te dringen tot het ziek bed van de in Duitsland verblijvende Willy Lages. Pater van Hees trad eni ge tijd geleden uit de orde der jezu- ieten onidat deze hem het werken voor „De Nieuwe Linie" verbood. Tezamen met zijn collega J. Arts werd hij daar op door de toenmalige bisschop van Den Bosch, mgr. Bekkers, onder diens jurisdictie geplaatst. (Van onze speciale verslaggever) BERGEN, 13 april Een oefening in ontsnappingsmethoden vanuit on derzeeboten, is voor de 25-jarige ma troos F. Offermans een benauwd avontuur geworden. Met andere be manningsleden van Hr. Ms. „Dolfijn" moest hij gisteren in het speciaal hier voor ingerichte oefenbassin der Noor se marinebasis Haakon svern vanuit een klein compartiment op tien meter onder water ontsnappen. De marine man paste hierbij een verkeerde uit ademing stechniek toe en kreeg, een maal weer op het droge, te kampen met de gevolgen van luchtembolie in het bloed. Het Noorse instructieperso neel nam geen enkel risico en duwde de over pijn klagende matroos on middellijk in een gereedstaande com pressietank, die onder vijf atmosfeer druk werd gezet. De Nederlandse ma rinearts Itz Brink voegde zich bij hem. De arts meldde even later opgelucht, dat de toestand van Offermans niet ernstig was. Om middernacht, na on geveer dertien uur in de tank waar in men geleidelijk de druk verminder de te hebben doorgebracht, kon het isolement van de matroos en de arts worden opgeheven. Het is een vast gebruik bij de Ko ninklijke Marine, dat het op de onder zeeboten dienstdoende personeel niet alleen theoretisch, maar ook prak tisch oefent in de ontsnappingsmoge lijkheden uit onderzeeboten. Men is daarvoor aangewezen op in hoge to rens gebouwdë oefenbassins, voorzien van alle mogelijke veiligheids- en con- trole-apparatuur en bediend door spe ciale instructeurs. De Nederlandse Marine maakt gebruik van de accom modaties in de Engelse marinehaven Portsmouth en de NAVO-basis Haak- onsvern bij Bergen in Noorwegen. In de hoge, vierkante toren van Haak- onsvern oefenen deze week zestig ma rinemannen, onder leiding van hun commandant ltz der eerste klasse E. J. H. C. van Swaay en onder extra toezicht van een der vijf duikspecia- listen der Koninklijke Marine, ltz der eerste klasse A. Tortike. De prakti sche oefening geschiedt in twee fasen: ontsnappingen op tien en twintig me ter diepte vanuit kleine, benauwde compartimenten, waarin men bijna tot borsthoogte in het water staat en waaruit men via een luik onder water moet ontsnappen. De juiste techniek is met een stevige „hap" lucht door het luik in het bassin te duiken en vervolgens bij het opstijgen het druk verschil te overwinnen door juist en gelijkmatig de ingeademde lucht uit te blazen. Wat dit laatste betreft moet de ma troos Offermans een fout hebben ge maakt. De instructeurs, die elke ont snapping op de voet volgen en ook onder water de Marinemannen nauw lettend in de gaten houden, bemerkten aan hem niets bijzonders. Maar nadat Offermans uit het bassin was ge- vroeg zich af of Nederland op de duur kampeerland moet worden genoemd. Hij noemde de kampeerbedrijven ka pitaal-intensief, met grote exploitatie kosten. Omdat het om seizoenbedrijven gaat is de bedrijfstak bovendien eco nomisch uitermate gevoelig. Daarbij komt dat de Nederlander weinig geld over heeft voor zaken waarvan hij meent dat hij er niets aan heeft, zoals slapen. Gedurende een grote reeks van jaren is de aanpassing van de prijzen achterwege gebleven bij de algemene prijsstijging. Niemand is echter gebaat bij een kampeerbedrijfstak die dreigt ten onder te gaan aan menslievend prijsbeleid. DEN HAAG, 13 april De ANWB zal in de komende twee maanden de totale bewegwijzing naar kampeer terreinen vernieuwen. Het gaat om ruim dertienhonderd borden. Deze ver nieuwing is noodzakelijk geworden door het in werking treden van het nieuwe reglement verkeersregels en verkeers tekens, dat bepaalde dwingende eisen ten aanzien van zichtbaarheid (reflec tie) en maten voorschrijft. Bovendien heeft de minister van Verkeer en Wa terstaat toestemming verleend om on der het aanduidingsbord voor zover niet geplaatst langs auto (snel) wegen de naam van het desbetreffende kampeerterrein te vermelden. Ofschoon een overgangsperiode van vijf jaar ii toegestaan, heeft de ANWB er de voor keur aan gegeven dit werk ineens uit te voeren, nog voor het kampeerseizoen Hierdoor ontstaat voor alle terreinen, die recht hebben op een of meer bor den, een gelijke nieuwe en verbe terde situatie. WIBAUT, DE LEGENDARISCHE so cialistische wethouder, aan wie in Am sterdam nog steeds alle goeds wordt toegeschreven, heeft eindelijk zijn beeld gekregen. Vrijwel ongemerkt heeft hij zijn plaats ingenomen langs de rijweg van de Wibautstraat in Oost; een keurig heertje, zo te zien, jas over de arm, wandelstok en slappe hoed in de hand, de lange haren zorgvuldig ge kamd. Opa ging een luchtje scheppen, het werd hem 'te warm, maar juist heeft hij zijn jas uitgetrokken of het rommelt aan de hemel. Wat nu... Jan Sluijters heeft Wibaut dertig jaar geleden geschilderd. Het portret is overbekend. Het is misschien het beste portret, dat ooit van een Amster damse stadsbestuurder is gemaakt. Het is Wibaut, en Amsterdam, en het so cialisme, en de legende, en alles ineen; een brandend doek, een kostbaar do cument. Wie het op een ereplaats in het Prinsenhof verwacht, zoekt tever geefs. Wibaut zit in het depot van het Stedelijk Museum, wachtend op het moment dat Sluyters herontdekt wordt. Dat is een schandaal natuurlijk, maar er zijn zoveel schandalen. Berlage heeft inmiddels ook zijn beeld gekregen. Hij staat in „zijn" Zuid, de buurt die hij heeft ontworpen. Wie de frêle domineeszoon heeft gekend, kijkt wat verwonderd naar die, in hardsteen versteven, stevig stappende tuinka bouter, wiens kolossale buikmaat klommen, zijn kijkmasker had afge daan, voelde hij zich onwel worden en kreeg hij een vuurrood hoofd. Dit verschijnsel ontging de bijzonder ac curaat controlerende Noren, rondom het bassin, niet. De marineman werd direct op een slee gelegd en in de al tijd meteen voor gebruik gereed zijn de compressietank gereden. In tien seconden werd de druk in de tank op vijf atmosfeer gebracht, gelijk aan een waterdiepte van Veertig meter. De versufte marineman moest dit met gebarsten trommelvliezen bekopen. „Deze drukexplosie is onvermijdelijk om hem er weer bovenop te helpen. Die trommelvliezen herstellen zich wel", vertelde ons ltz. Tortike. Na dit incident werden de oefeningen afge last. De matroos en de arts, die zich kort na het gebeuren bij het slachtof fer in de tank liet opsluiten, werden via een sluis van voedsel en lectuur voorzien. Vanmorgen is de oefening voortgezet met de twintig meter proe ven. Ondanks de goede afloop waren de Noren bepaald teleurgesteld. Tij dens de vijf jaar, dat zij over hun fraaie, gedeeltelijk door de NAVO be taalde oefenaccommodatie beschikken, is er tot voor gisteren nimmer iets voorgevallen. In de Dolphintoren van Portsmouth, waarin het bassin dertig meter diep is, zijn ernstiger ongeluk ken gebeurd. Daarin hebben een in structeur en twee leerlingen door de gevolgen van luchtembolie het leven verloren. hem zelfs voor het showen van zogenaamde crisisbroeken ongeschikt maakt. Ter voorkoming van het misverstand, dat deze kabouter grappig zou zijn bedoeld een Amsterdams antwoord op het onverbeterlijke Rotter damse „mannetje Jacques" heeft men hem een driehoek in de hand gegeven. De kabouter is bouwmeester, al houdt hij zijn driehoek vast als een kleuter in de Kindsheidsprocessie, die kwaad is omdat hij van zuster Inviolata niet het vaandel heeft gekregen, dat hij wenste. Maar goed, het voetstuk is fraai en dat is al heel wat, al mag je er niet bijkomen, want Berlage staat midden in een gazon. BINNENKORT schijnt er nog een beeld van Brederode op komst te zijn, en men piekert er over nog een Rem- brandtbeeld, ergens aan de Amstel, een zittende Rembrandt met een pot loodje, want hij tekent. Waarom moet dat nu? Laat men die centjes opspa ren om een schilderij van Rembrandt te kopen en verder aan de Amstel de aandacht niet afleiden. De Amstel be hoeft geen toelichting, wel veel min naars, want er zijn griezelig veel plan nen in de maak om dit heerlijke rivierpanorama te verknoeien. Als straks de Haarlemmer Houttui nen in puin gaan, omdat er een nieuwe doorbraak naar het westen nodig is, komt Domela Nieuwenhui» aan het Nassauplein op de tocht te staan. Men wilde hem eigenlijk stiekem weg moffelen, want hij staat het verkeer in de weg, net als de dokwerker op het Jonas Daniël Meijerplein, maar die hoeft maar tien meter opzij. Wat doen die beelden ook allemaal op de rand van de rijweg. Maar met Domela wordt dat onverbiddelijk donderen. De provo's hebben Domela, de man die „sakkies- moest-plakken", de anarchist en evan- gelisch-radikale volksmenner uit de vorige eeuw ontdekt. Er is namelijk bij Polak en Van Gennep een boek verschenen, genaamd „Hop Hop Hop, hangt de socialisten op", dat over de wilde jaren van Do mela gaat en dat niemand zonder rode oren kan lezen. Provo's zijn jong, maar vlijtige .boekenlezers. Het boek lag nog niet in de etalages of de C.S.-jeugd kreeg van provo-leiders opdracht om het beeld van Domela op het Nassau plein te gaan oppoetsen. Voor de C.S.- jeugd was de naam even onbekend als die van Prins Claus vijf jaren geleden. Maar ze gingen en ze werden door de politie verdreven. Want al was Domela in zijn jaren een super-provo, die moest zakkies-plakken omdat hij voortdurend met Het Gezag, Oranje en Openbare Orde overhoop lag, en al is het gran- dioos-opstandige beeld (van Johan Po- let) met centjes en dubbeltjes door zijn straatarme aanhang bijeenge- spaard, het gaat niet aan dat men hem oppoetst zonder toestemming van het Prinsenhof. WAT EEN WONDERLIJKE stad is Amsterdam toch. Wat een verbluffend talent om ma ximaal ergernissen en misverstanden rond te spreiden. Politie-agenten rond het beeld van Domela, wiens opgeheven vuist ver boven hun petten uittorent. Handen af van Domelaha...ha...ha. ^arrT^ HAAG, 13 april De Tweede aE>rjl {\.ZEd dinsdag 18 en woensdag 19 Mr.- "Üeenkomen. Dinsdag zal minis- ^'arin Sident De Jon& de regeringsver- d6 f, S uitspreken. De voorzitter van ÏÏ^.ede Kamer, mr. F. J. F. M. tinei, zal voorstellen de beraad- dop 6n over de regeringsverklaring By beginnen op woensdag 19 april. Sfotp ?eze beraadslagingen zullen de T®htL -tles (KVP en PvdA) elk ze- ïetj-S minuten spreektijd in eerste aJjrijgen. Voor de fracties van bdtpjJ ARp en CHU wordt vijftig mi- *°or getrokken, veertig minuten o'hpav.;.. van de fracties van de Boe- S en D'66, de CPN, PSP en Otï Wn eIk gedurende aan half uur V-vb Fd kunnen voeren terwijl de H itegenwoordiger twintig minu- 6Sewezeu zal krijgen. Andere Van Heek is kerngezond ADVERTENTIE (Van onze verslaggever) Zek 1,131333 maakt geen onderscheid, j ker onder de huidige omstandighe- eh niet waar werktijdsverkortingen r massa-ontslagen elkaar in eeri ®ahgstigend ritme opvolgen. De "|Tlah van de straat" is dan ook 'einig genuanceerd in zijn oordeel. T,atl Heek is de boosdoener, Van ®ek heeft gefaald, Van Heek heeft 3 illusie van een rustige en zorgelo- 9 oude dag verstoord. Deze extreme uitspraken hebben wij n de afgelopen dagen vele malen kun- r[qn beluisteren. De verwarring rond s Tan Heeks is groot. Zelfs een *!°0raanstadnd gemeenteraadslid blun- d^rde enorm, toen hij publiekelijk ver marde, dat hij bijzonder geschokt was .°°r het ontslag van 1700 personeels- eden, en dat terwijl de vennootschap v°riS jaar nog acht procent dividend '1Oekeerd had! De directie van het ."drijf, dat thans op zo een drama- lsche wijze in het felle licht van de Publiciteit gekomen is, liet niet na de ]°Urnalisten op persconferenties, inter- leWs en tijdens telefoongesprekken ^teeds weer op het hart te drukken °ch de naam van het bedrijf juist te ermelden, „want er zijn nog andere ah Heeks". Met die andere Van Heek wordt ah Schuttersveld bedoeld, het En- Jjedese textielconcern, dat aan 1880 •ban werk verschaft en waarvan de .bciële naam luidt: Koninklijke Tex- 'elfabrieken Gebr. Van Heek N.V. Dit sdrijf, door vijf gebroeders Van eek geleid wordt, is een zogenaam- e open ondereming. Dat wil zeggen, at de aandelen van de vennootschap k bcieal aan de Amsterdamse effecten- b6jrs. verhandeld worden en dat het Ve i verplicht is elk jaar een jaar- ne a8 te publiceren. Daardoor kun- j_en outsiders geregeld en vrij nauw- VonrIg Zien hoe de °nderneming er beh iStaat- Deze Van Heeks hebben, de 1 e de naam, niets gemeen met u an Heeks, die vorige week een mngrijk deel van hun bedrijven heb- °en moeten sluiten. In een gesprek, dat wij met direc teur N. H. van Heek hebben, vertelt de 61-jarige fabrikant van „zijn" be drijf, dat onder de naam Schuttersveld °ver de gehele wereld een zeer goede Mam geniet. „Ons bedrijf is kernge zond," zo zegt hij. „Kijkt u maar naar de balans. Een groot eigen vermogen 'h nagenoeg geen bankschuld. Maar hbnstens even belangrijk voor een ge goede onderneming zijn de arbeidsver houdingen. Wij zijn als het ware één ®rote familie. Het contact tussen de •bonsen onderling, tussen de arbeiders, 6 staf en de directie is goed. Het is *ebaseerd op wederzijds vertrouwen. Het Van Heek-Schuttersveldconcern eschikt in Enschede over een goede aam. Het omvat de volgende onder- bemingen: Gebr. Van Heek N.V., j^erb. Jannink en Zonen en M. van arrl en Zonen, allen te Enschede. mPort3 de textielfabriek Borne" te rne, Heeksuède Inc. te New York, 'oaflex S.A. te Brussel en Gebr. Van j^oek GmbH te Krefeld, West-Duits- nd. Het concern heeft de laatste ja- n een p0iitjek gevoerd, welke sterk richt was op rationalisatie van de 'd«nt J1®" lukt 1 ■eter ADVERTENTIE

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1967 | | pagina 3