Modewinkel in rijsoordse molen i Ni i veertien bouwwerk jaar nu voor bestemming Nieuw 40 w Jongen (8) door kinderen afgeranseld Guarneri-trio geeft concert voor Rotterdamse Kunstkring EEN WAGEN VOLGELADEN LUCIA" ACTIEF VOOR INDIA Pleidooi voor Erasmiaans gymnasium r Playtex gTEP-IN MET «ONDBUASTIC x aanrander gearresteerd „Lodewijk" weer op Duinesteijn Stoepje' verbouwd Donner verliest één partij Promenadeconcert met paukensolist ADRES AAN RAAD Onderwijzer wegens ontucht aangehouden Maniak onderbreekt „blote cabaretière MAANDAG 17 APRIL 1967 7 Jenny Timmers in haar met veel zorg tot modeioinkeltje omgebouwde molen. S^ing f 29,50 blijvehd uit ons tuincentrum per soort /erpakt. Psssi. stam'doet alles in top-! form „Be laatste schooldag" is zaterdag uitbundig gevierd door de eind examenkandidaten van de Mecklenburg-M.M.S. Voor dit feest had den zij een bijeengeraapte jazzband gecharterd, die al spelend op een postkoets met aapjeskoetsier en twee wagentjes, volgeladen met mooie meisjes, op een tocht door de stad voorafging. Ook de meisjes toeterden uitbundig mee op haar mars, die werd onder broken bij het schoolgebouw. Het feest werd nog geslaagder toen men in optocht en kabaalschoppend de school binnenging. De jazz band speelde door en de meisjes waren niet meer te houden. Zij trokken dansend en zingend de klaslokalen door, terwijl sipkijkende docenten hun lessen even onderbraken. Het was tenslotte een laatste schooldag, waarop traditioneel „een hoop troep" geschopt wordt. Zij konden er niet genoeg van krijgen en weer ging het uitgelaten de stad door, waar tenslotte De Doelen het onverbiddelijke eindpunt vormde. In de Lucia-Kweekschool aan de Hennekijnstraat is in het afgelopen weekend een enorme fancy-fair gehouden met als doel „eten voor India". Volgens voorlopige tellingen was er aan het eind ongeveer 4000 binnengekomen. Vele van de stands waaronder die met het rad van avontuur boden jong en oud de nodige kansen op prijzen. Voorts was er een beatband die heel wat danslustigen trok. Evene menten van iets rustiger aard vormden de modeshow in het hand werklokaal en het optreden van het cabaret „Kerketuren" in de aula. Daarbij werden tot veler vermaak actualiteiten als de sluiting van de kathedraal aan de orde gesteld in liedjes en dergelijke. blifvenci GEBOUW PALACE onze correspondent) 17 tpril Bijna )jnt>lirü 7aar heef1 Je tnolen in het 0 eU)ei van Bijsoord leeggestaan. :'9eBp er een sloopvergunning voor v8tdiwen was> werd het bouwwerk ge- Imaar het zag er niet naar 1 ^sch molen naast zijn uitsluitend .?18S 2°PPelijïce functie in het groen "trui6 Waaldijk nop een andere be- zou krijgen. Met de over- 1 On UW v Ir C. Wivti j'hióe machinaal verwerken van ,Vl i..Verdwenen de molenstenen uit "inr St I82?n*,nste en er restte alleen een e* echt opslagplaats. Sinds e1 tan 'er heeft de bovenkruier weer a(c gekregen: couturière Jenny ADVERTENTIE voorjaars complets KïIZERSTRAAT 7 'Van onze correspondent) 'le^&ERKERK, 17 april (j&D: rig-e sch°'ier uit Ridderkerk Een veer- SgeJn mishandeling en drie aanran- %t P- De jongen, die een flink pos- %i2 Peeft, viel 's avonds in trappen- °P straat meisjes en vrouwen ck- ijj, e leeftijd van zijn slachtoffers, ti T(j» Vooral in Slikkerveer vond, va ir Mar Vu" veertien tot zevenenzeven- Hij maakte zich steeds met de 'Ps k voeten. i (j ,riaohten de politie op het spoor v ,js'hde voeten. h5P de ac"'en de pontie op net spoor ïrUer.iJ0n8en. die dezer dagen voor de A. j^mse officier van justitie mr Bos zal worden geleid. ADVERTENTIE '4sUr.,*-, teP"'n metWonder- ker Zachter, koeler, ster- U 0n'een groter comfort dan ligt J' heeft gekend. Wordt eh rir blijft wit, kreukt niet 9ewa stretch kan er-niet uit een worden. -'VLl-E 20 FILIALEN VAN EN VAN Timmers heeft er met veel smaak een boetiekje van gemaakt. „We hadden al lang plannen met de molen", zegt slanke, dertigjarige Jen ny, als twee deurtjes met uit Frank rijk geïmporteerd, Oudhollands ge kleurd glas voor de ingang van de mo len achter haar zijn dichtgeklapt. Zij leidt sinds drie jaar voor een beperkt aantal leerlingen een coutureschool in de villa achter de molen. In haar mo dewinkeltje zijn haar creaties jurk jes, hoedjes, pakjes, mantels en bijoux met veel zorg gerangschikt. „Mijn man (die al eens in het nieuws kwam omdat hij zijn apotheek opbouwde met het gerestaureerde interieur van een Heusdense apotheek uit 1812) en ik wil den er eerst een artsenbar van ma ken. Ik had er al een uit flessen sa mengestelde wand voor ontworpen. Maar dit is veel vrouwelijker". Zij gaat zitten op een bank voor een open haardvuur. „De tegels in de haard zijn uit een oud Rijsoords huisje, ze kwamen achter het behang vandaan". Oude kooldraadlampen achter geel glas verspreiden een sfeervol licht. Een 'barokke' petroleumlamp hangt aan de dikke dwarsbalken in het plafond. De houten vloer is zo oud als de molen zelf. De inrichting heeft zij zelf ont worpen. „Ik vond het fijn dat mijn man zich er niet mee heeft bemoeid". Mevrouw Timmers, die een aantal Nederlandse diploma's voor naaldvak ken behaalde, kreeg haar opleiding bij het modehuis Carles Montaigne in Am sterdam en werkte enkele jaren bij het (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 17 april Mgr. G. J. H. Kerkvliet heeft zaterdag morgen de eerste paal voor het ge zamenlijke clubhuis van de r.-k. sportverenigingen „St. Lodewijk" en „De Pioniers" in de voor hem ver trouwde grond van Duivesteijn ge slagen. Voor mgr. Kerkvliet, nu emeritus pastoor, was het een heel bijzondere dag, want hij kwam in 1919 als kape laan van de St. Hildegardisparochie met plannen voor de dag, voor de „Roomsche sportbeweging in Rotter dam", die leidde tot de opening op 28 september 1924 van sportcomplex „Dui vesteijn", genoemd naar de toenmalige pastoor van de St. Hildegardisparochie. Dat het hart van mgr. Kerkvliet nog steeds bij zijn sportterrein is blijkt uit zijn geste, om zowel de eerste paal, als het heiloon voor deze eerste paal voor zijn rekening te willen nemen. Deze hulp was voor deze beide verenigingen zeker welkom. De woordvoerder van de beide verenigingen, de heer B. P. van Hattum, zei, dat hij „voorlopig al les zwart" zag. En wit werd hij als hij zich realiseerde wat de verenigingen allemaal op hun hals hadden gehaald. Rood werd hij, als hij bedacht hoe de verenigingen geschooierd hadden om een eigen clubhuis te kunnen bouwen. En tenslotte werd hij „groen en geel" als hij dacht aan de activiteit van de leden. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 17 opril Pastoor Th. Berkhout van de Allerheiligste Verlosserparochie heeft door het weg trekken van een doek, die het bordje .Jeugdhuis 't Stoepje" verborg, zijn parochie een vernieuwde mogelijkheid gegeven contact te bevorderen. Hoewel de pastoor een „jeugdhuis" aan de Goudserijweg 127 heeft ge opend, is het niet de bedoeling dat alleen de jeugd gebruik zal maken van deze nifeuwe ruimte. Ook andere bewoners van deze wijk zijn welkom om hier hun bruiloften en partijen te geven. Op de allereerste plaats is dit huis bedoeld voor de jeugd. „Echter", stel de de heer H. Strack van Schijndel voorzitter van de stichting „Finan ciële commissie jeugdhuis van de pa rochie van de Allerheiligste Verlos ser". „dit moet niet gezien worden in parochieel verband. Immers het vrije jeugdwerk heel't parochieel op gehouden te bestaan". De heer Strack van Schijndel stelde de verbouwde zaal ter beschikking van andere, dan paro chiële groeperingen. Niet alleen de pad vinderij en tienerkoor, maar ook de sociëteit", 't Stoepje, zullen de be schikking over dit gebouw kunnen krij gen. De verbouwing is, ondanks de reeds jaren bestaande plannen, een moei lijk en zwaar besluit geweest. De beurs van deze parochie is niet zo groot en de positie van deze parochie is in verband met de saneringen in Rotter dam-noord, onzeker. Toch heeft men het aangedurfd, gedwongen door de harde noodzaak, en gesteund door ,,'n prettige regeling" en subsidie van ge meente en provincie, het vervallen pand te verbouwen. huis Dior in Parijs. „Ik laat mij meest al inspireren door de stoffen". Om de opening van haar boetiekje luister bij te zetten ontwierp zij een dozijn kleuri ge lentemodellen. De boetiek is niet altijd open. Alleen wie telefonisch een afspraak maakt of aan het woonhuis belt, kan er terecht. „We kunnen dan de haard aanmaken en het licht aansteken". ADVERTENTIE Nog nooit kocht U zo'n prach tige, moderne foundation als deze... voor nog géén tientje. Daarom is dit een zeer bijzon dere aanbieding, 'n luxe corse let, mét voorgevormde cups, uit de series tot 18 gulden, die Uw figuur tot in de perfectie corri geert... Morgen verkopen wij deze cor selets van tule elastiek, met stretch schouderbandjes en bij zonder prettige en stevige pas- Morgen om 9 uur begint de ver koop van deze corselets voor japonmaten 42 t/m 50, in wit, B en C cups, voor Geen tel. of schrift, best. ADVERTENTIE Bollen, die men in de herfst plant - zijn genoeg bekend, maar wist U dat wij in ons Tuin centrum een enorme collectie zomerbloeiende bollen, die U nü plant, vooc een ongekend lage prijs verkopen? Zomerbloeiende bollen, waarmee U in tuin of balkon de prachtigste kleur-effecten be reikt... bollen, waarvan U niet één maar meerdere seizoenen geniet, per soort en in pakjes verpakt, voor nog géén gulden. 24 Fresia's 15 Monbretia's 15 Gladiolen 2 Dahlia s 2 Tijgerlelies 24 Anemonen 4 dubbele Begonia's Morgen begint de verkoop van deze rijkbloeiende bollen, nü geplant, voor een tuin of bak vol kleur tot In de herfst, ge selecteerd goed, per pakje voor Géén tel. of schrift, best. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 17 april. Twee jon gens, veertien jaar oud, hebben zondag middag in het Zuiderpark een achtja rige jongen mishandeld. De jongen was in het park aan het spelen, toen hij door de twee jongens werd meegeno men. Zij bonden hem met schoenveters aan een boom en propten een plastic ballennet in zijn mond. De twee jon gens gaven hem na een tijdje een pak slaag. De aan de boom gebonden jon gen kreeg met een touw van een pijl en boog enkele slagen op zijn blote rug. Zijn hals en gezicht wreven ze in met brandnetels. Daarna duwden ze de jon gen met de armen in een sloot. De rug van de afgeranselde jongen zat vol bloedende striemen. De recherche van de kinderpolitie heeft later op de avond de twee jeugdige daders aangehouden. PIJNACKER, 17 april. De vierde „voorstelling" in de „simultaantoer- nee van Jan Hein Donner en Ber Wit huis, door de schaakvereniging „De scheve toren" te Pijnacker en ons dag blad georganiseerd, is voor Donner niet zo pijnlijk verlopen als te Pernis, waar hij vier maal verloor. Hij behoefde nu slechts aan één boord een nederlaag te slikken, t.w. tegen de schaker Rhijnsburger, maar de eerlijkheid ge biedt te zeggen dat Donner totaal ge wonnen stond toen pardoes twee torens weggaf... Vijgeboon, die Donners uitdaging om tegen hem het Boedapes- tergambiet te spelen (Donner kent dit dubieuze gambiet door en door) direct geaccepteerd had, slaagde erin zij het met het nodige geluk een remise uit het vuur te slepen, waarop Donner Vijgeboom min of meer terecht glim lachend „zwendelaar" toevoegde. Don ner won 26 partijen. Tijdsduur: 2 uur en een kwartier, score: 94,6 pet. Withuis verloor ook slechts één par tij, t.w. tegen J. W. Bakker. De 11-jari- ge Rene Koordes v/d s.v. „De sche ve toren" had Withuis zijn hart kenne lijk gestolen. Hoewel Rene zich geheel onnodig liet matzetten in een gewon nen stelling, kreeg hij van Withuis toch het boekwerk over de beroemde Rus Tal. Een bijzonder sportief gebaar Tijdsduur: 2 uur en 10 minuten. Ge wonnen: 25 partijen, score 96 pet. Van avond is 's Gravenzande aan de beurt. ADVERTENTIE INTERIEURVERZORGING DE STAM MARINIERSWEG 39-47 MEENT 7a TELEFOON 010-120408 Het Guarneri-trio, dat zaterdagavond in de kleine zaal concerteerde voor de Rotterdamse Kunstkring, is een uitzon derlijke combinatie van musici, die in dit ensemble haast hun solistische carriè re uiting geven aan hun liefde voor de kamermuziek. Dat deze solisten in het triospel zulk een hechte eenheid heb ben ontwikkeld, is ongetwijfeld een ge- vo;g van de J are mange soliede binding, die zij met elkaar hebben. Herman Krebbers immers vormt ai geruime tijd een duo met de pianiste Danielle Dechenne, welke op haar beurt met haar echtgenoot Jean Decroos ook in het buitenland triomfen vierde. Is het dan wonder, dat met deze drie musici pur sang, die als het om bescheidenheid gaat met elkaar om de eer strijden, een ideale kamermuzieksfeer wordt ge- scaapenHeiman Kreotiers en Jean Decroos he.: :en met elkaar gemeen, dat hun spel naast een gave en even wichtige klankcilltuur een grote mate van intimiteit bezit. Hun intelligent musiceren wordt ego-ragen door een gro te eruditie en moeiteloze instrumtentatie beheersing, en bezit een altijd weer boeiende geschakeerciheid en kieurrijk- dom. Ook het spel van Danielle Dechenne is van een intelligente allu re en openbaart niet alleen een super be techniek, doch tevens de nodige helderheid en subtiliteit. Haydns Trio nr 5 in Es, opgewekt en vol muzikale spitsvondigheden, was bij dit ensemble als vanzelfsprekend in goede handen. Het kan, gezien de ervaringen die in middels met de kleine zaal van de Doelen zijn opgedaan, nauwelijks het trio worden verweten dat de pianopartij in dit Haydn-trio wat overheerste en dat de sterkte van de beide strijkin strumenten wat te veel werd terugge houden. Het is zelfs heel goed moge lijk, dat dit op andere plaatsen in de zaal heel anders werd ervaren. In Ravels Trio in a, wonderlijk subtiel van sfeer ondanks de krachtige orede lijnen waarlangs de middendelen zich voltrokken en met een finale vol le vendigheid, bleek het evenwicht reeds grotendeels hersteld. Van de twee pia notrio's die Schubert schreef wordt dat opus 99 veelvuldiger uitgevoerd dan dat opus 100 in Es, wellicht omdat het laatste door de minder duidelijke struc tuur van het eerste deel en de oneven redig lange finale in het nadeel is. Het behoort niettemin tot het schoonste dat Schubert schreef en is met een aan eenschakeling van muzikale vondsten en unieke momenten een werk dat van J,;. 't T- begin tot eind boeit. Met het glansrijke élan van een stralende viool en een kleurrijke cello en met een piano die de beide instrumenten even virutuoos als sprankelend muzikaal omrankte, kreeg dit trio een geïnspireerde vertolking in volmaakt evxenwicht, die bij het pu bliek terecht een warm onthaal vond. Een onthaal, dat overigens werd be nend met een al even joyeus Me nuet uit Beethovens Derde Pianotrio. A.J. Met een accurate vertolking van Haydns minder bekende, met enkele spitse en geestige vondsten doorkruide 80e symfonie opende Franz-Paul Dec ker met het R. Ph. O. zaterdagavond in de grote zaal van De Doelen één van die concerten, welke nog steeds met de naam promenadeconcerten worden aangeduid, maar die met de aanvankelijke opzet daterend uit de Rivièrahal-periode weinig of niets meer gemeen hebben. De evolutie die zich in deze concerten heeft voltrokken ma nifesteert zich ook in de samenstelling van de programma's. Deze zijn niet meer zo nadrukkelijk populair en zou den in de vaste series in het geheel niet misstaan. Er wordt bij tijd en wij le zelfs aandacht besteed aan muziek uit onze tijd, al gaat men hierbij uiter aard met voorzichtig overleg te werk en ontbreekt veelal een spectaculair tintje niet. Zo trad zaterdagavond, naast de hoornist Piet Goudriaan, de solo-paukenist van de Berliner Filhar- moniker Werner Tharichen op in zijn eigen concert voor vijf pauken en or kest. De mogelijkheden om deze ritme instrumenten als solo-instrument te la ten fungeren zijn uiteraard nogal be perkt. Aan het melodische verloop kun nen zij nauwelijks deelnemen en ver der dan het introduceren van ritmi sche en korte thematische gegevens komt het veelal niet. De uitgebreide paukenpartij in Thërichens concert heeft dan ook eerder een obligaat dan een solistisch karakter. Veel nieuwe gezichtspunten opent de behandeling van de instrumenten niet, al bereikt deze pauken-expert soms opmerkelijke effecten en klankkleurin gen door het gebruik van pedalen en het tegelijkertijd bespelen van meer dere pauken. Suggestieve momenten als b.v. Richard Strauss in zijn Burleske oproept in de samenspraak van piano en voor, met uitzondering van één passa ge in het eerste deel, waarin gestopte trompetten en pauken even in een boeiend discours gewikkeld raken. De hoekdelen van hun kernachtige thema tiek voldoen meer dan het te lang uitgesponnen middendeel en scheppen voor de pauken ook betere voorwaar den om deel te nemen aan het muzi kaal betoog. Al bij al nochtans geen onsympathiek en zeker van vakmanschap getuigen de poging om de pauken uit hun isole ment te halen en tot solo-instrument te promoveren. Dat het werk naast de verfijningen van Bartèk (in zijn wer ken met op de voorgrond tredende slagwerkbezetting) en naast het raffi nement van de jongste experimentele uitingen op dit terrein een conventio nele indruk maakt was gezien de be perking van het instrumentarium nau welijks anders te verwachten. Tharichen heeft de solopartij met spectaculaire virtuositeit vertolkt en had in Decker en het orkest een voor treffelijke steun. Het succes was aan zienlijk. Daarvoor had Piet Gouderiaan, eer ste hoornist van het R- Ph. O., het ta melijk onbeduidende eerste hoorncon cert van Mozart met veel flair maar muzikaal nogal vlak gespeeld. Snelle passages kwamen er bovendien weinig gedetacheerd uit en ook de orkestbege leiding was enkele malen onduidelijk. Na de pauze besloot Decker het con cert met een vertolking van de Noten krakersuite, die rijk was aan elan, doch in zijn dynamische nuanceringen en klankvorming grove elementen ver toonde. C. v. R. (Van onze verslaggeefster) ROTTERDAM, 17 april. Het cura- torium van het Erasmiaans Gymna- sium heeft een adres gericht tot de Rotterdamse gemeenteraad, waarin het pleit voor het het handhaven van dit gymnasium in zijn huidige vorm, Het adres is vergezeld van een aantal adhaesiebetuigingen, die het instituut in de afgelopen maanden ontving. Ook leraren en ouders van de leerlingen stellen zich op het standpunt, dat het voortbestaan van deze school als cate goriaal gymnasium gewenst is. Als eerste argument brengt het cura torium naar voren, dat vele ouders de voorkeur geven aan het huidige gym nasium boven een lyceum. Het cursus jaar 1966/67 telt 289 leerlingen, van wie 46 procent woont in de stadsdelen Centrum, West, Blijdorp, Bergpolder, het westelijk deel van het Oude Noor den en Overschie, 44 procent in Oost, Zuid en Noord, waar reeds een ge meentelijk lyceum is gevestigd, en 10 procent buiten Rotterdam. Op grond daarvan meent men, dat het Erasmi aans Gymnasium zich ook bij de op richting van scholengemeenschappen zal kunnen handhaven. De school wordt een bloeiend en goed lopend instituut genoemd, met een historie en traditie waarop Rotterdam trots mag zijn, en met een uitstekend gemeenschapsleven onder de leerlingen. Het handhaven van dit type school, dat in het gehele land door ruim 15.000 leerlingen wordt bezocht, wordt „voor de tweede stad des lands geen luxe maar noodzaak genoemd. „Er wordt thans al geklaagd, dat het moei lijk is voor gemeente en bedrijfsleven van Rotterdam de nodige werkkrach ten, speciaal voor de hogere functies, van elders aan te trekken. De gemeen te dient daarom de volledige scala van mogelijkheden op onderwijsgebied ter beschikking te stellen en aan van el ders komenden de gelegenheid te bie den hun kinderen, die reeds een cate goriaal gymnasium bezochten, ook in Rotterdam deze opleiding te laten voortzetten." Het curatorium ziet een duidelijke relatie tussen het bestaan van een uni versiteit in een gemeente en de groot te van het openbare gymnasium daar. „Als Rotterdam zijn universiteit zal hebben is hier een soortgelijke ontwik keling te verwachten." Handhaving van het Erasmiaans Gymnasium is, zo oordeelt men, niet in tegenspraak met de voordelen van de te stichten scholengemeenschappen, als betere de terminatie van de leerlingen, demokra- tisering van het onderwijs en een be tere doorstroming. Tenslotte stelt men: „Het Erasmi aans Gymnasium is in het geheel niet gebaat bij een zich isoleren in de nieuwe situatie, doch het is gaarne be reid tot het aangaan van een associatie met de Scholengemeenschap-West." ADVERTENTIE ADVERTENTIE VERHUUR ZALEN seizoen '67-'68 begonnen. 4 ZALEN EXPOSITIEHAL 20MERH0 FST RAAT - TEL. 24,83,20 DORDRECHT, 17 april De Dordt- se recherche heeft een 25-jarige on derwijzer aangehouden. De man wordt ervan verdacht ontucht met leerlingen te hebben gepleegd. Voor luttele guldens maakt U nog voor dit seizoen een elegant en modieus japonnetje of pakje ...als U er morgen vrtfeg bij bent! Want dan begint de verkoop van een bijzonder mooie partij dubbelbrede voorjaarsstof-. fen, in prachtige kwaliteiten en in een schat van modieuze tinten per meter voor nog géén vier gulden. Morgen begint de speciale ver koopvan deze verleidelijk mooie stoffen, voor pakjes en Jurkjes, in vele modekleuren, door el kaar 140 cm breed, per meter voor Géén tel. of schrift, best (van onze verslaggever) ROTTERDAM, 17 april Tijdens de voorstelling van het cabaret Tus sen tafel en bed" in het Piccolo the ater is Fiet Koster lastig gevallen door dezelfde maniakale figuur die vorige week in ,,De lantaren" „Lu- xor" en de Rotterdamse Schouw burg de voorstellingen heeft ver stoord. Deze man kwam meteen bij de aanvang naar voren en verhinde de Fiet Koster op te treden omdat hij haar jurk ,,te bloot" vond. Met vereende krachten is de man de intnoniprlct Het publiek vond het aanvankelijk een goed nummer, en besefte pas dat het ernst was geweest, toen de voorstelling opnieuw begon, nadat Frans Koster een verklaring had gegeven van het vreemde gebeur Deze tot nu toe anonieme figuur heeft de afgelopen weken al de voor stellingen „Heerlijk duurt het langs „Strikt geheim" en de Amerikaan se danser Daniel Nagrm met zijn optreden onderbroken.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1967 | | pagina 7