Gekke van Betty ingeving Stöve m Ursula Stulemeijer Bij laatste zestien Andere clubs lonken al naar Frits Soetekouw phweppes Statistiek voor de Toto BULGAREN SPELEN BEKWAAM ACHTERUIT KWESTIE-PRAAG MET MICHELS UITGEPRAAT „GEEN KWAAD WOORD OVER AJAX" verhoogde zijn levensverzekering en wat het leuke is, het kost hem niets meer... De Leeuw wint met Doeschka W aterpolo-teams van De Robben vestigen record Milan Nicolic voor één jaar trainer bij PSY Coach Kessler erkent handicap voor pers Voetbal in Engeland PREMIE SPAARPLAN OM WERELDTITELS TAFELTENNIS Courses Nootdorp TIJD DONDERDAG 20 APRIL 1967 Zandegu klopt Adorni HERRERA machteloos Ongunstige invloed Rangers 1-0 voor st, BETTY STÖVE lange reis Aalbrecht „Eruit" jLttóA En dat kan ook üw man'. Wanneer hij nu deelneemt aan het Premie Spaarplan en elk jaar 500,— aan premie betaalt, dan krijgt hij vanaf 1972 ieder jaar honderd gulden terug van het Rijk! Belastingvrij! Dit geld kan hij dan weer gebruiken voor het verhogen van zijn levensverzekering. Honderd gulden meer premis betekent een forse stijging van het verzekerd bedrag. (Tenzij u voor die honderd gulden liever een leuk jurkje koopt Praat in ieder geval eens met uw man over dat Premie Spaarplan. Alle levensverzekeringsmaatschappijen en assurantie tussenpersonen zullen hem graag inlichten. Basis voor persoonlijk bezit Weer kansen Pronk: Eindelijk bevredigend gevoel' MAARTEN DE VOS Uitslagen Kip lekker in NICOLIC vaste dienst Sportief.... elegant., gedistingeerd. de sfeer waarin Schweppes thuishoort De prognoses voor de wedstrijden, die het komende weekeinde worden gehou- Inter verliest presti tegen Sofia's tiental ADVERTENTIE rp AAN, 20 april Helenio Her- de trainer van het Italiaanse ,nternazionale, heeft zware uren oorgebracht op het reserve-bankje J de ontmoeting voor de halve fi- a'es van het toernooi om de Euro- beker tussen Inter en CSKA t0° Verbijsterd heeft hij moeten n fZ1on.^0e ^et leSer van naamlozen ij Sofia stand hield tegen de Ita- laanse miljoenenclub. Zelfs met tien 'an tegen elf een achterstand van "1 ongedaan maakte en uiteindelijk Uet een kostbaar gelijk spel (1-1) "et veld verliet. .Aan het einde overstemde het gejoel applaus. Het Italiaanse publiek JPPrecieerde de Bulgaarse wijze van Jdrekken niet, maar toonde zich even- ■rer gebeten op de Italiaanse sterren, le zich vooraf al in de finale had den gewaand en de tegenstander veel a - fevwacliiu CI1 UC tegCIlStc hcht hadden opgenomen, "et gelijke spel dat Inter in deze erste wedstrijd CSKA moest toestaan, r?. op het. luidruchtige Italiaanse pu- I «efc dezelfde uitwerking als de neder- aaB van 1-0 van Inter het vorig jaar epen Real Madrid, als het grootste taliaanse échec uit de jongste historie geboekstaafd. In feite was het prestige- eH.ies ditmaal groter. Want Inter, dat JJ voorgaande ronden afrekende met Ploegen van klasse als Real Madrid, asas Boedapest en Torpedo Moskou jO°s tegen CSKA alle gevoel voor tem- kwijt. De Bulgaren vertraagden naP, dat dient gezegd. De wijze waar- h Internazionale zich daarin mee liet denBn' WaS niet voor mogelijk gehou- Internazionale heeft van de meer dan egentig minuten speeltijd, die de ostenrijkse scheidsrechter Wlachaja- U® toestond, er ongeveer 85 aangeval- t Maar de snelheid om de versterk te Bulgaarse verdediging te doorbre- Va ontbrak. Slechts als Suarez een ,°n. zijn befaamde dieptepasses gaf, ,ip®'Sde gevaar. Op rechts liep Jair stnÜ?elf voorbij en in bet het midden tola de samenwerking tussen Maz- ta en Cappelini. Meestal was liét een Baf s been- dat het laatste tikje 5. «er de bal doelman Jordanov be ukte. ■^e Bulgaren voetbalden daarentegen (Van onze verslaggever) ZEIST. 20 april George Kessler,, OenJ^oasvoach van de KNVB, heeft toe- öe "en, dat hij de consequenties voor inte^vnalisten van zijn na de voetbal lers $td Nederland-België aan de spe- dig ^Belegd spreekverbod jjj t kunnen overzien. het fhtivoord op de protestbrief. niet volle- 'it kunnen overzien. 'twnnrrl op de protestbrief, die van de Nederlandse - hem heeft gezonden, ver- sart de heer Kessler dat hij heeft Sp0H bestuur k)' r>ers he: PftU J I V "OO.MCI Udt mj neen gehandeld in de vaste overtuiging, dat "O op deze wijze de belangen van het Nederlands elftal diende. Hij erkent, b®t de journalisten zich door zijn plot ting afgekondigde verbod gehandi- rfbt konden achten bij het verrichten ,®n hun werk. Hij zal gaarne in na- ®r overleg naar een oplossing zoeken oor het combineren van beider belan gen. ^NAPELS, 20 april De Italiaanse j. e'erProf Dino Zandegu, die dit jaar eeds de Ronde van Vlaanderen op zijn p 'm bracht, heeft de Ronde van jjjmpanie gewonnen. Hij legde de 261 'lometer af in 6 uur en 48 minuten. ,P de tweede en derde plaats eindig- Öeh Adorni en Altig. bekwaam „achteruit". Vanaf het eerste begin begonnen zij met deze speelwijze tijd te rekken en Inter, dat zelf ook graag vanuit de achterhoede opereert, durfde niet voldoende mannen naar vo ren te sturen om de Bulgaren tot gro tere spoed te dwingen. Zelfs toen CSKA na de drieëndertigste minuut met tien man verder moest spelen, gingen de Bulgaarse vertragingsakties onvermin derd door zonder dat Inter er veel aan kon doen. Het uit het veld sturen van Raikov heeft de ontmoeting zeer ongunstig be ïnvloed.. De Italianen speelden op het moment van het incident met tien te gen elf, omdat Bedin zich even buiten de lijnen liet verzorgen. Suarez jong leerde op de rand van het strafschop gebied met de bal, beging daarbij een overtreding, maar werd niet bestraft. Hij kreeg zelfs een vrij veld voor zich. De terug stormende Raikov werkte toen de Spanjaard tegen dè grond. De ze viel krimpend van de pijn neer en scheidsrechter Wlachajanis stuurde de Bulgaar het veld uit. Suarez zelf werd het veld uitgedragen, maar keerde nog geen minuut later volkomen fit terug, evenals trouwens Bedin. Pas in de ex tra-minuten, die door de scheidsrech ter voor dit oponthoud werden bijge teld, kon Facchetti de numerieke meerderheid van de Italianen in de ope ningstreffer uitdrukken. De verwachting dat CSKA na de rust zou ineenstorten de club leed in de bekercompetitie van dit jaar reeds ne derlagen tegen Olympiakos Py- reus (0-1) en Gornik Zabzre (0-3) werd niet bewaarheid. Eén van de schaarse tegenaanvallen leidde zelfs tot de gelijkmaker van Tzanev, die in tweede instantie uit een vrije schop in schoot. De Italianen vielen daarna nog wel hevig aan, maar hun acties misten raffinement en zuiverheid. Bovendien bemoeiden sommige spelers zich meer met de leiding dan met het spel. SOFIA Het Schotse Glasgow Ran gers staat met één been in de finale om de Europese beker voor bekerwin naars, die op 31 mei in Nürnberg wordt gespeeld. De Schotten wonnen de eer ste wedstrijd voor de halve finales met 1-0 van Slavia Sofia. In de thuis wedstrijd op 3 mei is een gelijkspel dus reeds voldoende voor de Rangers om zich voor de finale te kwalificeren. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 20 april. „Een Bekke ingeving"zoals zij het zelf uitdrukte, heeft Betty Stöve min of meer van een minderwaardigheids- oomplex afgeholpen. Nederlands tweede tennister versloeg in Australië deze winter pardoes de hoog op de wereldranglijst geno teerde Lesley Turner. „Bij de ach terstand van 0-2 in de eerste set kreeg ik het plotseling op mijn heupen. Ik serveerde en volleerde zo verrassend goed dat Lesley niet wist waar zij het zoeken moest. Ik stuurde haar van de ene kant naar de andere kant van de baan, hoewel zij heus niet beneden haar' normale vorm speelde. Ik won 12 games achter elkaar. Zo'n zege Beeft je lef en zelfvertrouwen. Je kijkt toch altijd op naar de meis jes van wereldnaam, maar als je eenmaal verslagen hebt is dat voorbij. Dan kun je pas voluit spe len." Deze Australische „opkikker" en duidelijke vooruitgang en mo dernisering van haar spel (door buitenlanders aan de technische leiders van de tennisbond gerap porteerd) zijn voorlopig de enige winst van een „onbetaalba- re" tennisreis van zes maanden Van de Rotterdamse speelster. Bet ty Stöve trok eerst drie maanden hoor Australië in gezelschap van Didy Jansen-Venneboer en reisde vervolgens naar 't Caraïbische ge- bied, waar zij samen met de Neder landse kampioene Trudy Groenman Van het ene tennistoernooi naar bet andere vloog. Trudy Groen- btan had daarvoor enkele maan den met Elly Krocké in Zuid Afri ka vertoefd, maar zij was onder kussen even in Nederland geweest. e reis van Betty Stöve, 70.000 ki- orneter in totaal, is dan ook de 'angste trip tot nu toe in de ge schiedenis van de tennisbond. Hoewel Trudy Groenman op Cu- acao Helga Niessen, de eerste speelster van West Duitsland, ver- «tO Venneboer van hogere internatio nale klasse dan vorige combina ties. Slachtoffers van dit dubbel- nieuwe-stijl werden in Australië reeds Rosemary Casals en Nancy Richey, het topdubbel van de VS, de jonge Australische combinatie Krantzke-Melville en het Franse tweetal Francoise Durr en Evely- ne Terras. Als Betty Stöve iets geleerd heeft tijdens deze lange reis dan is het wel dat de vriendin, waarmee je het de vorige dag zo gezellig hebt gehad, vanaf de eerste slag op de baan je tegenstandster is met wie ie ?ee.n Parc|on mag kennen. Natuurlijk is daarbij ook haar tech nisch slagenarsenaal verbeterd en krachtiger geworden. Het oefenen in de vrije uren met in Australië zelfs de heren als Emerson, Stolle en Newcombe, is daaraan niet vreemd. 'eg en het dubbel Groenman- TT -i °ve in Caracas zowel als Tam- JLLCWltt OU CILCCI doordronk t.nt. de finale bei- I w Hl Gaiov,ao iunci mo *!4 doordrong tot de finale bei- malen verloren van het Engel duo Ann Jones-Virginia Wade T"' Hen insiders in Betty Stöve V" (je aanvoerdster van de nieu- Nederlandse dames-generatie en haar dubbel met Li'dy Jansen- 8 MADRID 20 april. Bob Hewitt, lid van de Zuid-afrikaanse tennis- ploeg, is reeds in Europa. In Ma drid won hij in de tweede ronde van de Australiër Carmichael (8- >3). Het beslissende doelpunt viel na een half uur toen de Slavia's doelman Si- meonov een schot van Wilson onvol doende wegwerkte en Willoughby de bal in het net kon schieten. Dynamo Zagreb en Leeds United na loting hebben zich bij Eintracht Frankfurt gevoegd in de halve finales van het toernooi om de Europese be kers voor Jaarbeurssteden. Dynamo Zagreb versloeg voor 40.000 toeschou wers Juventus met 3-0, nadat de eer ste wedstrijd in Turijn in een gelijk spel van 2-2 was geëindigd. Dynamo komt nu tegen Eintracht. Leeds won \>p eigen terrein met 1-0 van Bologna. Omdat de Italiaanse ploeg thuis met dezelfde cijfers had gezegevierd, moest er worden verlengd. In de verlenging werd niet gedoelpunt. Het lot besliste toen tot grote vreugde van de 42.000 toeschouwers ten gunste van Leeds. De vierde halve finalist is nog niet be kend. Leipzig won gisteravond met moeite en slechts met 1-0 van de Schotse club Kilmarnock, die het groot ste gedeelte van de tweede helft met tien man moest spelen. De Nederland se scheidsrechter Aalbrecht stuurde namelijk 5 minuten na de rust de Schot Queen wegens al te grof spel uit het veld. LONDEN, 20 april De uitslagen van de gisteravond gespeelde voetbal wedstrijden voor de Engelse eerste di visie luiden: Fulham-Arsenal 0-0, Man chester C.-Aston Villa 1-1, Sheffield W.- West Bromwich 1-0, Sunderland-Not tingham 1-0, Everton-Chelsea 3-1. i 7 vc Pronk (Van onze speciale verslaggever) AMSTERDAM, 20 april Ajax, de aanstaande landskampioen, spe.elt vanavond een oefenwedstrijd tegen AFC, een belangrijke kandidaat voor de titel bij .de amateurs. Daarmee neemt Ajax de draad op van het voor-seizoen, toen prominente ama teur-clubs eenmaal in de week als sparring-partner fungeerden. Het duel tegen AFC zou waarschijnlijk nauwelijks het vermelden waard zijn, als er niet sprake was van een pikante noot in de opstelling. Trai ner Rinus Michels heeft in de ach terste vier een plaatsje voor Tonnie Pronk ingeruimd. In wiens plaats? Michels blijft vaag: „De opstelling is nog niet bekend. Maar het is wél zeker, dat Pronk speelt". Daarmee is een einde gekomen aan een meer dan vijf weken lange perio de van non-activiteit voor Pronk (25) Ontstaan na Ajax' uitschakeling in het Europees bekertoernooi. Pronk, ei genaar van een naar hem genoemde sportzaak, herinnert zich: „Het was de zaterdag na de uitwedstrijd tegen Dukla. Frits Soetekouw en ik moesten bij Michels komen. Toen hoorden we jullie doen morgen tegen DOS niet mee". Ik dacht dat de muren op me afkwamen. Ik wist niet wat ik moest zeggen. Ik hoorde Michels nog zeggen dat de organisatie in de achterhoede niet klopte en dat hij moest proberen uit te vinden waaraan dat te wijten ivas, maar verder was het nét of ik van de wereld was afgevaagd." Ton Pronk, in het begin van zijn loopbaan 17 maal achter elkaar de „ouderwetse" stopper van het Neder lands elftal is onder leiding van Mi chels gerijpt tot een centrale verdedi ger van formaat. De 3 doelpunten, die hij dit seizoen maakte, vormen een aanwijzing van zijn aanvallende kwali teiten. Juist op het hoogtepunt van de Europese bekercultus speelde Pronk, zo oordeelde men in voetbalkringen, op het toppunt van zijn kunnen. Juist daarom ook kwam de slag na Praag zo hard aan. Pronk: „Ik kan het ei genlijk nog niet helemaal geloven". Niettemin is het de keiharde realiteit. Pronk speelde een gedeelte van de wedstrijd tegin DOS weliswaar als in valler mee, daarna bleef hij van wed strijdvoetbal verstoken. De week erop was Pronk reserve voor de ontmoeting tegen Go Ahead. Vervolgens manifesteerde zich tegen slag in een andere vorm: Pronk scheurde op de training een spier. On danks de in hoog tempo toegediende injecties (zeven in totaal) duurde het twee weken, voor Pronk weer met oefeningen mocht beginnen. Ondanks deze onderbrekingen beweert Pronk in optimale conditie te zijn: „Ik voel me nog steeds in topvorm. Er is voor mij maar een ding belangrijk: zo snel mogelijk bewijzen, dat ik mijn plaats in het eerste weer waard ben." Pronks optimisme dateert in feite van een gesprek, dat hij vorige week met zijn trainer heeft gehad. „Een week na Dukla al ben ik naar Michels toegestapt. Toen ben ik niet veel wij zer geworden. Ik wilde me er niet bij neerleggen. Mijn eerste impuls was dat mij onrecht is aangedaan. Menselijk niet? Afgelopen vrijdag heeft Michels opnieuw met me gesproken. Ik kan er natuurlijk niet veel over vertellen. Zoiets is uiteraard vertrouwelijk. Maar na afloop had ik voor het eerst weer een bevredigend gevoel. Ik voel. dat er weer kansen liggen. Michels heeft me gezegd, dat het geen persoon lijke kwestie is. Daar teas ik blij om. Kijk, ik voelde me wel goed in vorm, destijds, maar als je ernaast gezet wordt, ga je toch piekeren. Dan denk je: er moet toch iets fout zitten." Zelfs als Pronk erin slaagt zijn plaats in de topelf te heroveren, zal hij ook het volgend seizoen keihard moeten werken om die te behouden. Voor de posities in het hart van de verdediging zijn naast Pronk ook nog Vasovic, Hulshoff en Soetekouw be schikbaar. Nu al doen geruchten de ronde, die willen, dat Pronk naar een andere club gaat. Zelf zegt hij: „Ik weet nergens van. Als het aan mij ligt, bhjf ik natuurlijk bij Ajax. Ik ben daar als jongetje van 9 jaar begonnen. Ik speel al 7 jaar in het eerste. Daarin beb ik kampioenschappen en ellende I71.eegemaakt. Ik voel me op en top Ai®ci.ed._ Trouwens: als ik zit te vissen, blijf ik óók op één stek zitten. Je hebt weer actief van die vissers, die, als ze een uurtje zonder succes op een bepaalde plaats zitten, weggaan. Soms wel zes, zeven keer achter elkaar. Ik ben anders. Na tuurlijk, als de nood aan de man komt, weet je nóóit tevoren wat je doet." Pronk heeft nog méér belangen. De opbouw van zijn florerende sportzaak, met de auto één minuut van het Ajax- stadion verwijderd, is met sportieve successen van de eigenaar uiteraard ten zeerste gebaat. Het lijdt geen twij fel, dat bijvoorbeeld de verkoop van de speciale „Tonnie Pronk-ballen" door Europese bekersuccessen wordt gesti muleerd. Ook daarom is het belang rijk, dat Pronk zo snel mogelijk terug keert op de plaats, waar hij zeven sei zoenen heeft gespeeld. „Het interes seert me op het ogenblik niet waar ik speel, als ik maar speel. En als je de jongens het veld ziet opgaan, denk je: waarom ben ik er nou niet bij. Je zit je inwendig te verkroppen." Pronk weet zich gesteund door een groot aantal bewonderaars. „Ik heb de kranten-verslagen nog eens nageslagen van de wedstrijden vóór Dukla. Men was het er unaniem over eens, dat ik vorm had. Normaal is het zo, dat als je twintig meningen vraagt, je twintig verschillende antwoorden krijgt. Maar ik heb nergens en van niemand ge hoord, dat ze hadden verwacht, dat juist ik gepasseerd zou worden. Er werd eerder gepraat over een mogelij ke terugkeer in het Nederlands Elf tal". STOCKHOLM, 20 april Nederland is in het toernooi om de wereldtitels tafeltennis nog slechts in het gemengd dubbel vertegenwoordigd. De heren werden dinsdag al uitgeschakeld tn het enkel, terwijl de dames woensdag een halt werd toegeroepen. Ursula Stulemeijer leverde een uitstekende prestatie door de laatste zestien te be reiken via overwinningen op o.a. de Noorse Knudsen en de Bulgaarse Iva- nova. Zij trof het in de achtste finales niet, dat zij tegen de gedoodverfde kampioene Noriko Y amanaka moest optornen. De Japanse behaalde een regelmatige overwinning, hoewel de Haagse goed partij gaf (11-21, 14-21, 12-21). Annemarie Wijnants werd in de tweede ronde uitgeschakeld door de Engelse Joyce Williams. Het Neder landse dubbel Ursula Stulemeijer-Ria Bogmans verloor in de vierde ronde van het damesdubbel van de Joego slavische combinatie Pirc/Stojsil (21- 23, 18-21, 11-21). In de eerste ronde van het heren- dubbel wonnen Bert Schoofs en Bert (Van onze paardesportmedewerker) NOOTDORP, 20 april De drave rijen boden hier gistermiddag enkele aardige momenten. Een leuk succes behaalde J. de Leeuw uit Halfweg, die nooit paarden van enige klasse aange boden krijgt, behalve onlangs Adios K. Hij heeft ook Doeschka enige tijd in training. In de Boxmeerprijs bracht hij de lastige merrie goed van start, volgde Ekan Zora en nam een ronde voor het einde de leiding. Zonder een misstap ging hij door de finish. Zeer tot genoegen van eigenaar W. Cnos- sen, zelf oud-pikeur, die weet welke moeilijkheden een paard kan opleve ren. VEGHELPRIJS (2380 M)1. Ciscana (Oudshoorn) 3.39.2 (1.31.3). 2. Charlie Cha lin 3. Diablo Wlnn. 5.70 PL. 1.80 3.50 2.: Kop. 22.50 Cov 14.30 Trio 1.273,40 GEMERTPRIJS (200 M)1. Elba van S Gravenhof (Heskes) 3.05.- (1.32.5). 2. Da mocles, 3. Fabiola Kitty Winn. 4. PL. 1.20 1.40 1.20 Kop 8.70 Cov 4.70 ST OEDENRODEPRIJS (2000 M)EER STE AFDELING: 1. Dirk de V (Ham) 2.57.4 (1.28.7), 2. Dumas, 3. Balero Prise Winn. 3.20 PL. 1.50 1.30 Kop 3.30 Cov 3.80 Trio 38,40 OVERLOONPRIJS, TWEEDE SERIE (1660 M): 1. Erica (Van Dooyeweerd) 2.25.2 (1.26.4) 2. Dutch Master, 3. Chris Hanover P Winn 3.50 PL. 2.20 2.90 Kop 11.10 Cov 4.20 OVERLOONPRIJS (1660 M)TWEEDE SERIE) 1. Erica (VanDooyeweerd) 2.25.2 (1.27.5), 2 Double Deter. 3. Ethel Volann Winn. 2.10 1.40 1.40 Kop 2.20 Cov 2.60 FINALE: 1 Erica (Dooyeweerd) 2.25.- (1.27.3), 2 Double Deter, 3. Cromwell W Winn 2.20 PL. 1.40 2.20 6.70 Kop 3.90 Cov 4.90 ST. OEDENRODEPRIJS (2000 M)2e af deling: 1. Delphine W (Wagenaar Jr) 2.54.2 (1 37.1), 2. Alarlk 3. Desiree van Sprookjes- hof Winn 2 PL. 2 2.40 Kop 4.70 Cov 5.30 BOXMEERPRIJS (2000 M)1. Doeschka (De Leeuw) 3.03.2 (1.31.6), 2. Eveline, 3. Ekan Zora. Winn. 9.70, PL. 3.50 2 Kop 35 Cov 2.30 HELMONDPRIJS (2380 M)1. Anton (Ham) 3.24.1 (1.24.3), 2. Bosvink S, 3. Adios K Winn 1.50 PL. 1.330 1.80 2.50 Kop 3.70 Cov 4 NUNENPRIJS (2000 M)1. Zelos van Vredenhof (Swart) 2.50.8 (1.25.4), 2. Zorro d'Aster. 3. Zephvr Magowan Winn 3.40 PL. 1.30 1.20 2 Kop 4.70 Cov 3.50 Trio 75.60 Totalisator-omzet 136.163. AMSTERDAM, 20 april De rol van De Robben mag bij de zwemwed strijden dan wel na vele jaren van gro te successen tot een ondergeschikte zijn teruggelopen, op waterpolo-gebied heeft de Hilversumse club deze winter een ongekend record gevestigd. Nadat de jeugdploeg al eerder het nationale kampioenschap had veroverd wonnen De Robben gisteravond in het Sport- fondsenbad Oost ook de finales van de bekercompetitie, zowel bij de dames als de heren. De dames van De Robben, bij wie Dicky Kloek-Van Ekris opnieuw de centrale figuur was (zij maakte drie van de vier doelpunten), wonnen met 4-1 (2-0, 2-1) van ZIAN. De heren ver sloegen 't IJ, dat in de laatste speel periode duidelijk in conditie tekort schoot, met 9-3 (1-1, 1-0, 2-1 en 5-1). (Van onze speciale verslaggever) BROEK IN WATERLAND, 20 april Frits Soetekouw kan weer voluit lachen. Hij is de klap van Praag te boven. Zelfs' de klap van Michels. „Stel je eens «Dor. Eerst schiet je voor het eerst in je voetballoopbaan in eigen doel, terwijl je met één been in de halve finale van het toernooi om de Europese beker staat; twee da gen later ben je gedegradeerd tot het tweede elftal, in ieder geval tot het reserve-bankje." Maar nu. Nogmaals, Frits Soetekouw lacht: „Ik heb reeds verschillende aanbiedingen van an-, dere clubs binnen, die mij wel in het eerste elftal willen hebben. Daar door voel ik mij gesterkt." Hij laat echter in het midden of hij er op in zal gaan. Van Soetekouw geen kwaad woord over Ajax of over trainer Rinus Mi chels. Natuurlijk, het tweede elftal, waarin hij overigens nog slechts één keer gespeeld heeft, of het reserve bankje bevallen hem niet, al is hij er financieel niet op achteruit gegaan: „Ik speel niet alleen om het geld. Mijn autorijschool loopt goed. Ik heb drie leswagens. Voetballen is mijn liefhebberij en ik zie het eerste elftal van een club dan ook als een grote eer." Maar van Michels zegt hij: „Die was zelf kapot van de nederlaag. Ik ben ef ook van overtuigd dat hij naar eer en geweten heeft gehandeld, toen hij Tonnie Pronk en mij uit, het elftal zette." Begrijpen doet Soetekouw die beslissing echter niet helemaal. Hij zal echter zelf niet om uitleg vra gen. Want wat is er allemaal niet ge beurd? Bij zijn thuiskomst uit. Praag stond de kamer vol met bloemen. De tele foon rinkelde voortdurend. „Kop op Frits, je hebt goed gespeeld. Vervol gens hoorde ik dat ik niet opgesteld stond. Een reden werd er niet gege ven. Ja, het was om ons mentaal te sparen. Maar was ik dan psycholo gisch (gestoord? Ik voelde me kiplek ker. „Om taktische redenen", luidde later de verklaring. Daar kan ik enigs zins in komen. Ik weet namelijk dat ik in Praag niet slecht gespeeld heb. Dat ik zelfs goed gespeeld heb. Het ver haal gaat dat ik niet voldoende als achterste man ben blijven spelen. Maar dat is een fabeltje. Daarom kwam de klap- ook zo hard aan. Stel je voor dat VasoVic en Hulshoff nu weer gepasseerd zouden worden. Dat zou ik zelf voor die jongens verschrik kelijk vinden. Zij doen het toch goed." Soetekouw is overigens niet lang stil blijven staan bij die teleurstellende er varing: „Ik voelde me gesteund door de andere jongens. Die hebben mij niets verweten. Zij stonden stuk voor stuk verbaasd toen zij het vonnis over ons hoorden. Bovendien, ik heb in mijn korte voetballoopbaan ik be gon pas op 21-jarige leeftijd met be drijfsvoetbal genoeg teleurstellingen te verwerken gehad, waartegen ik me opgewassen heb getoond. Dit frele lichaampje is zo hard als een bikkel. Ik zak nog niet weg. Ik ben pas 28. Ik train even hard als altijd en kan nog jaren mee in een eerste elftal." Onnes in vier games van de Spaanse combinatie Pales/Hernandez. In de volgende ronde verloor het Nederland se duo echter van de Zwitsers Antal en Grimm. Bert van der Helm en Frans Schoofs kwamen pas in de derde ron de in actie, maar gingen hierin roem loos in drie games ten onder tegen de Noordkoreanen Jun Duk Chi/Jung- ryang Woong. In het damesenkel is men tot de kwartfinales gevorderd. De Russische Svetlana Grimberg en de Hongaarse Eva Ko-czian zijn de twee geplaatste speelsters, die zich de weg naar de kwartfinales zagen versperd. Bij de laatste acht plaatsten zich: Naoka Fukazu (Japan), Mary Wright (Eng.), Maria Alexandru (Roemenië), Sachi ko Morisawa (Japan), Gabrielle Geiss- ler (O-Dld.), Marta Luzova (Ts. SI.), Noriko Yamanaka (Japan) en Zojna Rudnova (Rush). EINDHOVEN, 20 april Het be stuur van de Eindhovense ere-divi- sieclub PSV heeft de 38-jarige Milan Nicolic voor het volgend seizoen als eerste oefenmeester aangesteld. De KNVB heeft PSV toestemming gegeven met Nicolic, die momenteel de A-oefenmeestercursus volgt, een één-jarig contract af te sluiten. De andere sollicitanten werden te licht bevonden. Nicolic heeft al sinds het vertrek van Bram Appel de training van PSV's eerste elftal waargenomen. Hij had echter slechts beperkte bevoegd heden. Deze zullen per 1 juli aan zienlijk worden uitgebreid. ADVERTENTIE INDIAN TONIC» SODA» GINGER ALE (Sweat and Diy) Schweppes (Genval) Ltd. Nederland Riouwstraat 131 Den Haag Tel. 070-180558 den, zijn gebaseerd op de uitslagen van de laatste vier competitiewedstrijden. 1-0 1-4 1-1 1-1 Go Ahead ADO 6-1 0-0 3-2 0-1 3 0-4 1-4 1-0 1-6 DOS Xerxes 2-1 0-0 1-1 0-2 2 0-2 1-1 0-0 1-2 Willem II Elinkwijk 0-0 1-1 1-1 1-1 2 2-2 2-3 0-0 0-0 PSV NAC 0-1 0-2 2-0 0-1 1 1-0 1-1 1-1 1-0 Sittardia FC Twente 1-1 2-1 0-2 0-1 1 2-0 1-1 2-0 1-1 Sparta DWS 4-0 1-0 2-0 1-0 1 0-2 1-1 0-2 0-4 MVV Telstar 0-3 0-1 0-2 0-1 3 0-2 1-1 1-2 1-1 Den Bosch Volendam 2-1 2-2 0-0 4-2 2 0-0 4-0 2-2 3-3 Vitesse Heracles 1-1 2-0 0-3 2-2 2 0-1 2-0 0-2 2-1 Alkmaar DHC 3-3 1-1 0-3 0-1 1 3-1 0-0 2-1 0-0 Vole wijekers Eindhoven 1-2 2-1 0-3 5-2 3 2-1 4-1 1-3 0-0 HVC Wageningen 0-0 2-0 2-1 1-1 1 1-0 4-0 3-0 0-3 PEC Haarlem 2-0 3-0 0-1 3-0 2

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1967 | | pagina 13