VENLO LEIDT IN KAMPIOENSCOMPETITIE Leiden neemt GOEDE PRESTATIES OP BRASEMMERMEER revanche op nerveus H1C Matje Gerrits verrast favoriete sprinters r Turnleiding is optimistisch over toekomstig turnpeil Harry Droog wint skifmarathon Hans Volkerstrofee voor Harlem Nicols Titel voor ES CA van 9-2 na zege TREVIRA® Forse zege van korfballers Lundquist klopt Roy Emerson 4 Hockeynederlaag TWEEDE HANDBALSUCCES trekt u aan! m"' - s® SAAIE RONDE VAN GELDERLAND Anne Bosman loopt 1500 m in recordtijd Badmintonformatie tweede in strijd om Helvetia-beker MARGO KLEES UITBLINKSTER IN TURNDUEL MET GERINGE VOORSPRONG OP VAN DIS HONKBALLERS GEVEN VOORPROEFJE Nederland verliest rugby-interlancl trevira DE TIJD MAANDAG 24 APRIL 1967 AMSTERDAM, 24 april Venlo en Kampong hebben de 2500 toe schouwers laten genieten van een uitstekende wedstrijd. Een de monstratie hockey met aan beide zijden snel aanvalsspel en sterke verdedigingen. Een ontmoeting, waarin men een ware kampioens sfeer proefde zonder enige wan klank. Beide clubs gaven hun aanhang tweemaal reden tot juichen. MATJE GERRITS Eindelijk klassieke triomf. Tennissurprise in Madrid Op het Brassemermeer kwamen dit weekeninde zeventien nationale kampioenen aan de start voor d* traditionele Primus Inter Pareswedstrijden, een zeilwedstrijd die ondanks de kou geslaagd te nofr men viel. De Nederlandse kampioenen in de verschillende klassen bekampten elkaar met een zestien kwadraatsboot. Bouw van Wijk, kampioen in de Regenboogklasse werd primus inter rares. TER BORG, 24 april Later, toen de zes best turns' an Nederla1 een tr mf op West- Duits! md hadden verwezenlijkt, trok de neer De Jong, de voorzit ter van het KNGV, sectie keur- turnen, een opzienbarende conclu sie: „Over twee jaar moet u eens opletten. Nederland heeft dan een homogene damesploeg, waarop vele Europese landen jak irs zul len zijn. Blessure J ANNIE VIERSTRA Spanning irWiife HMC VERSLAAT HATTEM (Van onze hockey-medewerker) Na tien minuten nam Kampong voor de eerste keer de leiding door Van Staveren, die een model genomen strafcorner met een doelpunt bekroon de.' De Venlose voorhoede werd door de teruggetrokken spelende rechtsbui ten Takx tot vier maal toe in de gele genheid gesteld nog voor rust de ba lans in evenwicht te brengen, maar zij was door de geboden kansen te ver rast om hiervan gebruik te maken. Na de hervatting bracht Nefkens met een diagonaal schot de eerste Venlose tref fer op zijn naam, maar lang duurde de vreugde voor de zuidelijke kampi oen niet. Bolhuis schoot namelijk de bal door de leguards van de Venlose doelman. Het feit dat de westelijke kampioen niet door destructief hockey maar door aanvalsspel de zege veilig trachtte te stellen pleit voor het he dendaagse speltype. Kampong slaagde hierin slechts gedeeltelijk. De wed strijd voor hockeyminnend Nederland aantrekkelijk. Voor de zuidelijke kam pioen eindigde de wedstrijd toch nog plezierig doordat Van Noordwijk uit een strafcorner de gelijkmaker tot stand bracht, waarmee beide partijen loon naar werken kregen. Na de overwinning van de vorige week op Kampong, kwam de neder laag in Groningen voor Hattem tegen HMC vrij onverwacht. Reeds na drie minuten was de eindstand bereikt toen de Hattem-achterhoede zich verkeek op de ingeschoten bal van rechtsbui ten Hijlkema. Gedurende de eerste helft bleef het spelpeil op niveau; na de rust werden de punten belangrijker geacht dan het spel. Venlo HMC 2—3 2—7 Hattem Kampong 2—2 2—1 Aan de Abspoelweg te Oegstgeest overheerste de spanning in het duel APELDOORN, 24 april „Ik kon er toevallig links voorbij", was de simpele verklaring van de 23-jarige Brabander Matje Gerrits na zijn ver rassende sprintzege in de Ronde van Gelderland. Gerrits is een van die renners, die altijd goede uitslagen maken, maar die op de lijsten van winnaars in het echte zware werk vrijwel nooit voorkomen. Zo een, die net tegen de top leunt en die moest wachten op deze kans om onopge merkt uit een groep van enkele tien tallen renners te sluipen. De versla gen grootheden als Daan Holst, René Pijnen, Jan Boode, en Fedor den Hertog zagen de gebruikelijke storm loop tijdens de huldiging met lede ogen aan. Ja, ook Fedor den Hertog, die op enkele honderden meters van de finish nog in winnende positie had gelegen. Hij werd echter door de jagende hoofd macht toch nog overweldigd. Volko men uitgeput kwam hij achter de gro te groep langzaam over de eindstreep. Die coupe van Fedor den Hertog zo'n tiental kilometers voor het einde van deze teleurstellende koers, had aan de fonde van Gelderland een goed win naar kunnen schenken. Op zijn beken de overweldigende wijze was de slanke en sierlijke Den Hertog op een kilo meterslang stuk grindweg, waar op onnatuurlijke wijze door lekke banden sterke coureurs als Chris Pepels, Hen ri van Rooy en Harrie Hesen werden uitgeschakeld, achter de op dat mo ment alleen leidende Hennie Schouten aan gesprongen. Slechts even had Schouten de illusie om samen met Den Hertog verder te kunnen gaan. Want na een paar seconden rust te hebben genomen demarreerde Den Hertog nu ook van zijn vluchtpartner weg en be gon hij met een voorsprong van wel driehonderd meter aan de laatste ki lometers. Hij was te vroeg begonnen, want op het Asselsepad werd Den Her tog door de jagende groep teruggepakt en meedogenloos achter gelaten. Dit was het nog enerverende slot van een overigens matte koers, eigenlijk een grote slijtageslag over smalle be schutte boswegen, waar de enkele nat te sneeuwbui het moreel van de kara- ROTTERDAM, 24 april Het Ne derlandse korfbaltwaalftal heeft in een uitstekende interlandwedstrijd te gen de Belgen een overwinning be haald van 10-4. Ondanks het nadeel dat er in de eerste helft tegen de wind in moest worden gespeeld, had Oranje een groot overwicht. Tom van Rhee en Gerard Bos wisselden elkaar met doorloopballen af en Frits de Jong scoorde het eerste doelpunt na vijf minuten. (Van onze sportcorrespondent) APELDOORN, 24 april De Nij meegse atlete Anneloes Bosman van Numaga heeft een nieuw Nederlands record gevestigd op de 1500 meter voor dames, een nummer dat voor het eerst in ons land werd gelopen. Zij maakte een tijd van 4.49.4, terwijl de KNAU de limiettijd gesteld had op 4.50 seconden. De prestatie van Anne loes Bosman kreeg des te meer re liëf door het feit dat de baan ten ge volge van de aanhoudende regen van de laatste dagen uitermate zwaar was LAUSANNE, 24 april Het Neder landse badmintonteam, zonder Imre Rietveld, Agnes Geene en de kam pioen heren enkelspel Herman Leidel- meyer, is dit weekeinde als tweede geëindigd in het toernooi om de Hel vetia-beker, dat in Lausanne werd ge houden. Het Nederlandse team won met 8-0 van Zwitserland en met 7-1 van België, maar verloor in de finale met 1-7 van het superieure West- Duitsland. Het enige Nederlandse punt werd hierin gescoord door Felice de Nooyer en Ruud van Ginneken, die met 9-15, 15-6. 15-3 wonnen van May- wald/Schafer. De eindstand werd: 1. West-Duitsland2. Nederland; 3. Oos tenrijk: 4. België; 5. Noorwegen; 6. Zwitserland. vaan nauwelijks kon aantasten. Er wa ren veel starters (ruim 180) en onder hen te veel zwakke broeders, die voor talloze valpartijen zorgden. Slachtof fer daarvan werd in het begin favo riet Leo Duyndam. De uitslag luidt: 1. Matje Gerrits (Oploo) 162 km in 3 uur 41 min. 46 sec,; 2. Ted Blom (Haarlem); 3. San- der Douma (Grouw); 4. Klaas Balk (Badhoevedorp); 5. Bart Solaro (Den Bosch); 6. Marcel Pennings (Nieuw Vennep); 7. Peter Kissner (St. Jan steen); 8. Piet de Wit (Wormer); 9. Henk Benjamins Hollandsche Veld); 10. Jan Heese (Arnhem). tussen Leiden en HIC. De Amsterdam mers hadden reeds aan een gelijkspel voldoende om zich het volgende sei zoen te scharen onder de westelijke eerste klassers. Een gebeurtenis, die getuige het clubblad van de Amster dammers, op grootse wijze zou wor den gevierd. Rondom het feestartikel stonden echter de zinsneden, die een reserve in acht hielden. De regels, die wellicht de voorboden waren van de bange vermoedens die in de HIC-gele- deren rondspookten. Hc' promotiefeest werd omringd door vaagheden. HIC was wellicht te voorzichtig in zijn prognoses. Waarom deze twijfel? Had het Amsterdamse elftal dan toch de week tevoren van dezelfde tegenstan der met té geflatteerde cijfers gewon nen? Na de tweede ontmoeting blijkt dit ondanks de overwinning van Lei den een overbodige vraag. HIC miste echter in de return een groot gebrek aan zelfvertrouwen. Het werd dan ook een psychologische ne derlaag. Hoe anders was het gelopen wanneer niet tijdens het Amsterdamse openingsoffensief, na een inzet van Verlee de bal op de doellijn door links achter Van Hees niet was gekeerd. Ook^ het uitvallen van linkshalf Saris die 'een gezwollen oog opliep speelde de gasten parten. Niet dat invaller Bu- né zich minder van zijn taak kweet, doch HIC bleek aangeslagen, hetgeen direct na de eerste minuut in de twee de helft tot uiting kwam. Klementisi- chitz scoorde het enige doelpunt van deze ontmoeting. Een dieptepass van Krol stelde de Leidse linksbuiten in staat de HIC-doelman op zijn kunnen te beproeven. De bal ketste van de leguards terug voor de stick van Goed koop die opnieuw inschoot. Weer was Gribling actief, doch bij zijn afwerking werd hij belemmerd doordat rechts achter Linders met de voet zijn stick blokkeerde waardoor Klementisichitz met een push de bal achter de doel lijn deponeerde. HIC geleek op een tot ondergang ge doemd schip. De grote Amsterdamse aanhang geloofde plotseling niet meer in de kracht van haar favorieten. Lei den was in zijn opzet geslaagd! De achterhoede, die zich de vorige week zeer kwetsbaar toonde hoefde zelfs nu niet bevreesd te zijn voor de Amster damse strafcorners. Rechtshalf Van Ravenswaai.i Claessen schakelde de gehele HIC-linkervleugel uit. Dezelfde Leidse speler geraakte tien minuten voor tijd geblesseerd waardoor bijna een ongewenst incident ontstond. HIC weigerde namelijk een vervanger voor de Leidse rechtshalf hetgeen in een derr gelhke wedstrijd, gezien de aard van de Dlessure ook volgens de goed lei dende scheidsrechters Van Donselaer en Bendel, in tegenstelling tot de me ning van enkele hockey-insiders, de juiste beslissing was! HIC bleef ech ter aangeslagen. De eigen kracht werd onderschat. De achterhoede en de middenlinie voedden slechts bij vagen de voorhoede, waarin de beide binnen- spelers tekort schoten. De opmars naar de eerste klasse was voorlopig ge stuit... Een derde treffen op 30 april op het BMHC-veld te Bloemendaal zal de beslissing moeten brengen. MADRID24 april De oud-tennis kampioen van Wimbledon Roy Emer son blijkt nog niet in de goede con ditie. Emerson verloor in de finale van het internationale tennistoernooi van Madrid in vier sets van de Zweed Jan Erik Lundquist, die op trage banen nog altijd zeer sterk is (3-6, 6-3, 6-4, 6-3). LONDEN De 31-jarige aanvoerder van de Zweedse tennisploeg, Birger Folke, won de titel van de Connaught Club in Londen. Hij versloeg in de fi nale zijn pupil Lars Oelander met 6-3, 2-6, 14-12. In de finale van het dames enkel versloeg de Britse Virginia Wade de Rhodesische Pat Walkden met 6-0, 9-7. CATANIA Mulligan won van Pie- trangeli in de eindstrijd van het toer nooi van Catania. Mulligan had zich m fmmsM ANTWERPEN, 24 april De zater dagmiddag te Deurne gespeelde hoc keywedstrijd tussen de B-damesploe- gen van België en Nederland is, on danks een technische superioriteit en een veldmeerderheid van de Neder landse dames, geëindigd in een Belgi sche overwinning met 1-0. Het enige doelpunt viel in de twintigste minuut van de eerste helft en werd gescoord uit een uitval. Het was een aardige wedstrijd, waarin de Nederlandse da mes echter faalden in de afwerking, zo dra zij binnen de cirkels waren geko men. (Van onze speciale verslaggever) Het oordeel van de Fries, die zijn optimisme niet snel aan de openbaar heid prijsgeeft, wordt volledig gedeeld door de Roemeense gasttrainster Li via Costa. ,^De damesformatie is in een opbouwperiode. De oefeningen van de talentvolle turnsters moeten op het ogenblik worden geperfectioneerd." Livia Costa, die de damesselectie vier keer op het ClOS-centrum te Arnhem onder haar deskundige leiding had, bereikt nu al resultaten. Leider Wijm- stra: ,,Voor mij is het meest opvallen de van deze interland, dat de Neder landse dames vooral op de balk en in de vrije oefening grote vooruitgang hebben geboekt. De presentatie van hun optreden is beter geworden." Optimisme dus in de Nederlandse turnwereld. Ook wat betreft de nabije toekomst. Margo Klees, de kittige Be- verwijkse atlete, maakt met de dag grote vorderingen. Deze vooruitgang heeft zich al in Middelburg, tijdens de strijd om de Nederlandse titel, aange kondigd. Zaterdag ging de Noordhol- landse al haar ploeggenotes zelfs voor. Margo Klees eindigde in het persoon lijk klassement als eerste Nederlandse (Van onze verslaggever) AMSTERDAM, 24 april Met mi niem verschil heeft de Delftse skif- feur Harry Droog voor de tweede ach tereenvolgende maal het lange af standskampioenschap van de Amstel gewonnen. Met wind tegen kwamen dit jaar, sterker dan in 1965, de echte skiffeurs in het veld van 25 deelne mers direct naar voren. Droog heeft het bijzonder moeilijk gehad in deze tijdrace. De Willem Ill-er Van Dis bleef voortdurend een bedreiging en deed over de 7,5 kilometer slechts 2,6 seconde langer. De tijd van Droog was 32 min. 21 sec. Een fraaie derde plaats veroverde Stokvis van Poseidon. Stokvis behaal de bij de wedstrijden om de wereld titels in Bied een bronzen medaille met de ongestuurde Kloosterman-vier van Nereus. Stokvis is na zijn huwe lijk teruggegaan naar zijn oude bur gerroeivereniging. Hij kon de zware training bij Nereus niet meer opbren gen. Bij Poseidon roeide hij ook reeds in de acht de Head of the river mee. Gisteren zat hij dus in een skiff. Bin nenkort zal hij waarschijnlijk ook dub- beltwee gaan roeien. De geroutineer de Stokvis hield behalve een erkend skiffeur als Krijgsman ook Van Enst achter zich. Van Enst maakt deel uit van de acht van Nereus, waar voor coach Wartena de ski een uit stekend oefenschip vindt. Van Enst werd vierde. Opmerkelijk was dat de Nederland se skiffkampioen en winnaar van het zilver in Bied, Jan Wienese, op het appel ontbrak. Wienese oefent op het ogenblik slechts eenmaal per week op het water. Hij doet echter veel aan zijn conditie o.a. op de race-fiets. Hij neemt zelfs aan wielercriteria deel. „Bo vendien moet ik binnenkort examen heilgymnastiek en massage doen. Ik heb dus veel aan mijn hoofd en het kost mij dan ook moeite in alle een zaamheid op de Bosbaan te gaan trai nen. Waarschijnlijk zpek ik binnenkort het gezelschap van de kanoërs. Daar bij komt dat mijn coach, dokter Dok- kum, duidelijk het trainingsschema ge richt heeft op de wedstrijd om de Hol landbeker." Overigens heeft Jan Wie nese ook een uitnodiging ontvangen om in de Spaanse plaats Tarragona trainer te worden bij een roei- en zwemclub. De uitslagen zijn: HEREN: 7,5 km: 1. Droog (Proteus) 32.21.0, 2. Van Dis (Willem III) 32.23.6, 3. Stokvis (Posei don) 33.10.4, 4. Van Enst (Nereus) 33.20.2, 5. Krijgsman (Nautilus) 33.27.0 DAMES (4 KM): 1. mej. J. ter Braak (De Laak) 19,54,0, 2 mej. M Winter (De Hoop) 20.00,0, 3 mej. A Kool (RIC) 20.27,1 VETERANEN 7,5 km: 1. Domela Nieuwenhuis (De Hoop) 38.20,8 JONGENS (17 en 18 jaar): 4 km: 1. Weegener Sleeswijk (De Hoop) 17.20,0. op de tweede plaats. De tweevoudige Duitse kampioene Irmi Krauser, een 19-jarige studente uit München, eiste de hoogste eer op. De Westduitse leid ster Marie Louise Krutmeijer zei later over Margo Klees: „Zij is de talent volste turnster van allemaal." Voor zitter De Jong: „Margo heeft echter een handicap. Zij is te klein. Dat ver eist bij vele oefeningen een extra in spanning." Verwondering wekken de prestaties van Margo Klees niet. Wijm- stra: „Zij is enorm ijverig en leer gierig." Margo Klees, die in deze wedstrijd oud-kampioene Janny Vierstra achter zich liet, heeft in Ter Borg haar be kwaamheden niet kunnen meten met de vijfvoudige titelhoudster Ria Riet veld. De Bodegraafse atlete kwam vo rige week tijdens de strijd om de Goudse turntitel bij de afsprong van de balk ten val. Haar kniebanden wer den verrekt, waardoor zij gisteren ver stek moest laten gaan. Ria Rietveld: .Dinsdag ga ik weer aan het trainen. Zodat ik er tijdens de Europese kam pioenschappen in Amsterdam (eind mei) beslist bij kan zijn." De andere kandidate voor de EK'67, de Frane- ker verkoopster Janny Vierstra had de pech dat op de brug een onder- sprong mislukte. De jury oordeelde 8.40 pnt. Ook Margo Klees verspeelde door een lage aanzweef van haar handstandoverslag enkele kostbare tienden van punten. Niettemin werd haar oefening nog beloond met 9.00. Voor Grietje van Essen werd deze interland een bijzonder gebeuren. De Friezin turnde haar vijfentwintigste landenwedstrijd. Vice-voorzitter Roo- zenboom ging bij de bekendmaking van de uitslag niet voorbij aan dit feit. Aan het eind van zijn toespraak („o.a. Grietje van Essen heeft nog nooit te leurgesteld. Zij is Nederlands meest constante international") speldde de heer Roozenboom Grietje van Essen, die nu beslag legde op een verdien stelijke zesde plaats in het totaal-klas sement, de medaille van bijzondere verdienste \op. De individuele eindrangschikking luidt: (achtereenvolgens sprong, brug, balk, vrije oefening en totaal): 1. Krauser 9.35 9.35 9.20 9.35 37.25 2. Klees 8.80 9.00 9.15 9.25 36.20 3. Vierstra 9.25 8.40 9.15 9.20 36,— 4. Doemski 9.15 8.75 9.— 8.95 35.85 5, Klundert 8.85 8.95 8.85 9.05 35.70 6. Van Essen 9.— 9.10 8.80 8.70 35.60 7. Heerschop 9.— 8.95 9.05 8.50 35.50 8. Stegemann 8.80 8.60 8.90 9.05 35.35 9. Van Veen 8.90 8.85 8.60 8.80 35.15 10. Quester 8.75 8.80 8.95 8.55 35.05 U. Matschkur 9.15 9.10 7.95 8.60 34.80 12. Maring 8.55 8.50 8.70 8.60 34.35 (Van onze honkbalmedewerker) AMSTERDAM, 24' april Gister middag is het de Haarlem Nicols ge lukt Nederlands meest begeerde honkbalbeker, de Hans Volkers-tro fee, te veroveren. De Haarlemmers wonnen in een spannende en soms goed gespeelde finale met 3-2 van OVVO. Beide ploegen lieten gedegen veldspel zien en de enkele fouten die werden gemaakt waren ongetwijfeld een gevolg van de (te) koude weers omstandigheden voor de zomersport honkbal. De beste speler van het ABC-toer- nooi heeft men ephter niet tijdens de ze finale aan het werk kunnen zien; het was Roy v. d. Dungen Gronovius, korte stop van het Haagse Storks die de volle aandacht voor zich opeiste. Op schitterende wijze beheerste hij het binnenveld, zijn fielden en aan gooien ontlokte herhaalde malen ap plaus aan het tijdens het spelen van de verliezersfinale tussen ABC en Storks schamel opgekomen publiek. Het spel van de Hagenaar was groots en riep herinneringen op aanzijn reeds eerder vertoonde spel tijdens de vorig jaar gespeelde Haarlemse honk balweek. In de finale Haarlem Nicols had zich zaterdag geplaatst door een 5-3 zege op Storks waren de Nicols aanvankelijk de mindere van OVVO dat na zeven innings met 2-0 leidde. Maar opnieuw bleek hoe verraderlijk het onderschatten van een tegenstan der is, de Nicols hadden acht innings lang de honkbalknuppel zonder succes gezwaaid; in de negende inning kreeg coach Ben Tromp zijn mannen echter in de goede pas en honkslagen van Kops, Boudewijn Maat (tweehonkslag) en Simon Heemskerk brachten met een Amsterdamse fout 2-2 op het scorebord. Een squeezeplay van Piet de Nieuwe met Simon Heemskerk op het derde honk bracht het beslissende punt. Storks, evenals vorige week in het eigen toernooi zeer fel opererend, vocht tegen ABC (in de eerste ronde door OVVO met 5-2 uitgeschakeld) voor wat het waard was en dat was heel wat! De Hagenaars konden de winst echter net niet grijpen en ver loren in de verlenging (tiende inning) door een homerun van Arnoud Blom met 2-1. Hun toernooi-optreden wettigt echter hoge verwachtingen voor de ko mende competitie. (Van onze handbalmedewerker) AMSTERDAM, 24 april Na het zaalhandbalkampioenschap hebben de heren van ESCA/VC afgelopen week einde door een overwinning op Attila ook in de hoofdklas veldhandbal be slag gelegd op de titel. Bij de dames handhaafde Zeeburg zich op de eerste plaats met een zege over Athene, maar Niloc bleef op één punt volgen doordat het volle winst behaalde ten koste van Hygiëa. ESCA/VC nam tegen Attila snel de leiding. Niet voor lang, want de Utrechters, die in degradatienood ver keren, dienden al gauw van repliek Geleidelijk aan toonden de Arnhem mers zich bekwamer en zij drukten hun groeiend overwicht uit in doel punten van Van Coppenhagen en Ter Horst, die beiden tweemaal scoorden' 5-1. De rust ging in met 5-2 .In de tweede helft zakte het spelpeil. Attila kreeg betrekkelijk weinig in te bren gen tegen ESCA/VC dat door doelpun ten van opnieuw Van Coppenhagen (2 x), Vennik en Verheyen zijn totaal op negen bracht. Attila kon daar slechts twee voltreffers tegenover plaatsen. Na afloop was er uiter aard een geestdriftig publiek dat de kampioenen uitbundig huldigde 's Avonds hield ESCA/VC een recep tie. Het is Aalsmeer gelukt, de reeks overwinningen van Operatie een halt toe te roepen. Aardewijn (6 x), Rinkel (5 x) en Tromp (3 x) zorgden voor de Aalsmeerse doelpunten. Botterman met zeven voltreffers, en De Haan eisten het leeuwendeel van de Haagse score voor zich op. Bij de rust leidde Aalsmeer met 9-8. De eindstand werd 14-13. De stand: ESCA/VC 11-20, AHC 11-13, Operatie 11-11, Micrometers 11-11, Aalsmeer 11-11, Niloc 10-7, Attila 9-6 PSV 10-5. Bij de dames duurt de spanning rond het bezetten van de eerste plaats on verminderd voort. Ook ditmaal kwam Zeeburg overtuigender voor de dag dan Niloc, zelfs in aanmerking ge nomen dat eerstgenoemde een zwak ke tegenstander, te weten Athene, had- Bij Zeeburg onderscheidden de aan- valsters Veth, De Mare en Balt zich met uitstekend uitgevoerde combina ties, waartegen de verdediging van Athene het bijzonder moeilijk had. Aanvallend had Athene niets in te brengen. Het reikte, na een achter stand van 0-4 bij de rust, niet verder dan één doelpunt van mej. Van der Linden. Wil de .Mare had bij Zeeburg met vier doelpunten een groot aande® in de uiteindelijke overwinning v3( 1-7. Niloc kon tegen Hygiëa r"3?, moeilijk op dreef komen. Het stel" zowel verdedigend als aanvallend leur. De Amsterdamse ploeg zegeviejj de tenslotte op het nippertje met 3'*J Halverwege keek Niloc nog tegen eG achterstand van 1-2 aan. Verder bf Swift er tegen PSV geen enkele t\VF fel over bestaan, wie de sterkste (12-4), terwijl Verburch na spanner3 strijd de punten aan Velo moest ten. 3-4. De stand: Zeeburg 12-21, Niloc 12-"!" Swift 12-13, Velo 12-12, Verburch 12-1" Hygiëa 12-7, PSV 12-7, Athene 11-3. (Van onze rugbymedewerker) AMSTERDAM, 24 april De f'lf( by-interland tegen Spanje voor toernooi om de Europese beker «o® landenploegen, is voor Nederland een teleurstellende nederlaag ge3'j, digd. Het vijftiental van Spanje f hoewel zeker geen sterrenploeg W® wat conditie en spelinzicht betreft 3 slist de meerdere van de zeer tege1 vallende Nederlandse ploeg. De Sp"3' se zege van 5-14 was ten volle diend. Daardoor is Nederland <JefinK tief uitgeschakeld voor de eerste plaa in de poule. De Spanjaarden begonnen deze 3E het veld van het Amsterdamse AA^ gespeelde ontmoeting met een offensief, waarmee de defensie v3 Oranje, vooral in de eerste fase ze®j zenuwachtig, de grootste moeite !>33' Tot vier maal toe was het weggevC,, van een penalty-kick het enige re,g middel. Slechts de laatste kon 3 Spaanse center Mujica benutten (O'3'' De duidelijk geïntimideerde Ne3® landse formatie herstelde zich echt®g Het publiek begon wat opgewekter L kijken. Niet voor lang echter, 3 Spaanse duiveltje-uit-het-doosje R3,, ber ondernam, na een slecht weggf werkte bal, een rush, passeerde VL komen volgens het boekje drie, v' man en drukte ongehinderd een T, (0-6). Kick-specialist Mujica conVe teerde echter niet. ,t De Spanjaarden bleven ook in tweede speeltijd aanvallen en to' reerden slechts enkele tegenstoten. echter onder meer door het ge31' aan condicie van Linthout (AAC) e-, debutant Van Burg (RRC) op nie' uitliepen. v ADVERTENTIE Zorgeloos en toch altijd correct een costuum van Kamgaren TREV1RA (met 45% zuivere scheerwol). Blijvend plooihoudend en direkt kreukherstellend. modern en praktisch. I Kamgaren

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1967 | | pagina 18