Jan Muidei' voor hem dé ideale partner Bulgaren krenken Inters keurkorps OXX Schrijvers is veel rijper geworden gezonde nachtrust verkwikt ontwaken drinken Ca inhuur verspeelt kostbaar punt Voor uw u. »k-i»nlandse vakantie 23. touring i ïsSSH? k,nderen en een Fin Aaltonen breekt macht van Porsches NA TWEE JAAR KANS OP TWAALFDE INTERLAND Beslissing valt in Bologna Belgen stellen beslissing uit jptt-k ióoh voor lekkere losse spieren VELOX SPEELT SPIJKERHARD EERSTE DIVISIE WIELERGROEP WILLEM II/GAZELLE BOOS Sportcommissie KNWU opnieuw in gebreke Volewijckers nog steeds bedreigd 1HR WAM DE TIJD DONDERDAG 27 APRIL 1967 Onbesuisd Destijds bij Feijenoord noemden de supporters Gerard Bergholtz een wild paard". In zijn nieuwe club Anderlecht rijpte Bergholtz tot een even wichtige aanvaller met lef. VERRASSENDE KRACHT VAN CSKA SOFIA SOFIA, 27 april Internazio- nale Milaan, het keurkorps van Helenio Herrera, gedoodverfd als veruit de sterkste ploeg in de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor lands kampioenen, heeft zich nog niet kunnen plaatsen voor de finale. De Italiaanse grootmeesters kwa men, evenals in de thuiswedstrijd een week geleden, tegen het on verzettelijk spelende CSKA Sofia niet verder dan een gelijk spel: 1-1. Zij zullen zich thans via een derde duel alsnog moeten zien te handhaven. Misverstand Facchetti maakt Inters enige doelpunt. KOOS DE BOER Nog geen ploegleiders Bondsvoorzitter treedt af GEORG KESSLER VALKENSWAARL, 27 april Het compromis waarmee de sportcommissie van de KNWU de leiding van de extra-sportieve wielergroep Televizier/Batavus tot capitulatie dwong inzake het geschil over de ploegleidersbe noeming van Wout Wagtmans, is niet overal met evenveel enthou siasme ontvangen. De leiding van de wielergroep Willem II/Gazelle heeft er zelfs haar ernstige ver ontrusting over uitgesproken, dat de KNWU zover dorst te gaan een waarnemer te benoemen, die bij mogelijke geschillen als scheidsrechter op mag treden. Willem II huldigt het standpunt, dat er slechts één kapitein o. een schip hoort te zijn. De leiders van deze groep keuren de nieuwe ont wikkeling sterk af en zij zullen inzake het beschikbaar stellen van hun renners nader overleg plegen met hun ploegleider, Rotterdammer Ton Vissers. de Alstublieft, opmeuw een exV^t®^^vraagkaart voor een 9ratis folder met tips en inf°r^' aantrekkelijk en extra .een bestelkaart. voor-een aant voordelig vakantie-artikel O Volwassen Gerard Bergholtz grote concurrent voor Swart (Van onze speciale verslaggever) ZEIST, 27 april Het horloge van Gerard Berr holtz staat altijd een half uur voor. Die gewoonte g tuigt van de haast, waarmee hij leeft en voetbalt. A hij, na afloop van zijn eerste training met de Nedei landse voetbalselectie sinds zijn overgang van Feijer oord naar het Belgische Anderlecht, een vergelijkir wil maken tussen het spel van Sjaak Swart en he' zelf, dan noemt hij allereerst juist dit verschil i temperament. Overigens is de concurrentie mt Sjaak" Swart, de huidige rechtsbuiten van het Oranjeteam, voor Bergholtz geen probleem: „Ik mar mij geen zorgen. Ik ben weer blij bij de groep te zij: De beslissing, wie van ons tweeën tegen Hongari. wordt opgesteld, zal afhangen van de vorm van h( moment". Gerard Bergholtz is op het ogenblik bij Anderlecht i grote vorm. De bondscoach Georg Kessler heeft dat ze! vastgesteld, toen hij aan de vooravond van de bekerwed strijd tegen Oost-Duitsland de wedstrijd van Anderlecht tegen Racing White bezocht. Bergholtz had zich var Kesslers speurende blikken vanaf de tribune niets aan getrokken, „omdat hij er voor Jan Mulder was en ik meende toch niet meer in aanmerking te komen". Die mening scheen bevestigd, toen Kessler voor de wedstrij den tegen Oost-Duitsland en België inderdaad alleen Mulder opriep. Dit weekeinde bleek dat Kessler Berg holtz toch niet was vergeten. Na een pauze van twee jaar heeft hij als 27-jarige nu de kans op zijn twaalfde inter land. Bergholtz heeft daar altijd op gehoopt: „Gekozen in Oranje ben je immers de beste speler op die plaats in Nederland. Daarom word je door honderdduizenden benijd" Niet alleen de vorm van dit seizoen heeft Kessler aan gesproken. Bergholtz is veranderd: „hij is een volwassen speler geworden", zegt Kessler. Bergholtz weet het zelf allerbest. Zijn vertrek bij Feijenoord werd bejubeld door de Rotterdamse voetbalfanaten, die hem „een blind paard" en de „dolle bestormer van de hekken" noemden. Berg holtz geeft die mensen alsnog gelijk. De grammofoonplaat met de radioreportage van de wedstrijd tegen Benfica, waarin hij twee unieke kansen miste, heeft hij in stukken gebroken. ,,Ik was te onbesuisd. Ik nam in één ren een, twee man en liep me dan vast op de derde. Ik zag dan de bal en alleen maar de bal. Feijenoords toen malige trainer Norberto Höfling heeft mij dat proberen af te ler^n- he pen uren rondjes met de bal aan de voet, zonder dat ik er naar mocht kij ken. Toen pas kon ik het spel over zien. Een Piet Keizer en een Van Himst hebben dat van nature. Ik heb het moeten leren van Hofling. Hij is de trainer van wie ik het meest heb opgestoken. In de kringen van Feijen oord noemde men hem toentertijd te taktisch. Maar tegenwoordig kom je zonder taktiek nergens meer. Hij heeft mij ook voorspeld: „Pummy, onthoud goed, een voetballer komt rond zijn 28ste jaar tot zijn topprestaties. Dan komt zijn persoonlijkheid pas goed naar buiten". Höfling heeft gelijk ge had. Ik ben op het ogenblik in het veld helemaal mezelf en weet precies wat ik kan doen en wat ik moet la ten." De weg naar de top is niet zonder kleerscheuren geweest. Vooral niet na zijn geruchtmakende transfer naar An derlecht. De eerste twee maanden speelde Bergholtz een hoofdrol. Zijn Bij de plaatsbepaling van dat derde treffen waren de commerciële belan gen blijkbaar groter dan de sportieve, want met de zekerheid van een vol huis waren de Bulgaren bereid op 3 mei in Bologna te spelen. Inter mag er dan op rekenen dat de aanmoedi gingen van de eigen aanhang uitein delijk het pad naar de finale zal ef- 671671. Evenals in de eerste ontmoeting opende Internazionale de score. Op nieuw was het de ver mee naar vo ren komende rechtsachter Facchetti, die in de 62e minuut het beslissende schot loste, uit een hoekschop. CSKA, dat in Milaan met tien man een ach terstand had kunnen wegwerken, was ook ditmaal niet overdonderd. Het in tensiveerde de stormlopen op het doel van Sarti en in de 78e minuut scoorde Radlev tijdens een doelworsteling de gelijkmaker. Herrera die de reis naar Sofia met bange voorgevoelens aanvaardde kreeg in de eerste helft de ene emo tie na de andere te verwerken. CSKA dat in Milaan had getoond wat de Bul garen onder verdedigen verstaan, had oen bladzijde in het voetbalboekje om geslagen en legde gesteund door 70.000 supporters het accent op de oanval. Het resulteerde in een doel punt dat door de Spaanse scheidsrech ter Zaraquiega werd afgekeurd, én oen schot tegen de lat. Dankbaar dat hoen de eerste helft zonder kleerscheu ren was doorgekomen namen de Ita lianen na de hervatting het initiatief °ver. Tenslotte stond voor hen een overwinningspremie van 20.000,per speler op het spel. Facchetti ging hoee naar voren en deze speler schoot ih, nadat Mazzola uit een hoekschop de bal voor het doel had gebracht. Het scheen dat de geroutineerde, hech- te Inter-verdediging deze voorsprong, zo dikwijls in het verleden, zou *unnen vasthouden. De grote spelersconcentratie in het 'igen strafschopgebied leidde echter °t misverstanden en in de 77ste mi nuut maakte Radlev de gelijkmaker, loon Sarti het uitzicht werd belem merd. De geestdrift op de tribunes ^®nde geen grenzen en CSKA Sofia j^otte alles op alles om Inter de ge- ?adeslag toe te brengen. De Italianen jonden niet anders doen dan alle be- ohikbare mankracht naar achteren oepen om met vereende krachten het nlgaarse slotoffensief te pareren. LUIK Na München 1860 en de winnaar van verleden jaar Borussia Dortmund heeft Bayern München zich als derde Duitse vertegenwoordiger in de laatste drie jaar geplaatst voor de finale van het toernooi om de Euro pese beker voor bekerwinnaars. De Westduitse ploeg versloeg Standard Luik met 3-1, na een gelijke stand bij rust (1-1). Bayern had de eerste ont moeting met 2-0 gewonnen. In de fi nale van 31 mei in Burnberg, zal Glasgow Rangers of Slavia Praag de tegenstander zijn van de Westduitsers. wonderwel. Ze werden al gauw een „tandem" genoemd. Maar nog was Bergholtz met klaar. In België kwa men de berichten door, dat Jacques Swart enorm veel doelpunten voor Ajax maakte. Bergholtz: ,,Ik dacht tot dan toe, dat een buitenspeler alleen de ballen moest aangeven. Maar Mulder drong er bij mij op aan mijn eigen kan sen te benutten. Ik had echter een duwtje nodig. Dat kreeg ik toen in een bepaalde wedstrijd niemand een straf schop durfde te nemen. Plotseling kreeg ik lef. Sindsdien heb ik tien doelpun ten gemaakt. Vrijwel in iedere wed strijd een." Swart of Bergholtz? Kessler: ,,lk ben blij dat de keus zo moeilijk is. Dat is een goed teken voor het Neder landse voetbal". Bergholtz zelf: „Wij zijn aan elkaar gewaagd. Swart kan goed passeren en heeft een fantastisch hard en gericht schot. Ik heb hem meer zien spelen dan hij mij. Ik hem dingen zien doen, die ik later in de training geprobeerd heb ook machtig te worden. Zoals ik ook Moulijns ster ke punten heb bestudeerd. Nogmaals, voorlopig ben ik blij dat ik bij de groep ben. Vooral gezien in het pers pectief van de wereldkampioenschap pen. En dan realiseer ik mij best dat het organisatorisch moeilijk zal worden als de interlandwedstrijden worden vastgesteld aan de hand van het Nederlands competitieprogramvia en niet van dat van Anderlecht".. Over een terugkomst naar een Nederlandse club kan Bergholtz verder niets zeg gen behalve dan dat het een topclub zod moeten zijn, afgezien van de vraag of Anderlecht hem laat gaan. wervelende acties werden begeleid door spreekkoren. Hij werd o.a. de luid be jubelde en bezongen held in Ander- lechts Europese bekerwedstrijd tegen het Turkse Fenerbahce. Het was Bergholtz, die het steriele speltype van Anderlecht een directer, stootkrachti- ger- karakter gaf. Maar na die twee maanden kwam de terugslag. Trai ner Sinibaldi zette hem buiten het elftal en hij kwam er niet meer in. Bergholtz: ,,Ik weet niet waarom". Verbalen dat hij niet zo serieus zou hebben geleefd noemt hij nu uit de lucht gegrepen. „Omdat het in het tweede elftSl voor mij al te gemak kelijk ging in vier van de vijf wedstrij den de grote uitblinker te zijn, werk te echter ook niet inspirerend." Bergholtz mocht aan het einde van dat eerste jaar zijn contract dat tot het einde van dit seizoen loopt ver breken. ,,Ik weigerde, want ik wilde mij waarmaken. Vanaf de tribune had ik Jan Mulder in het eerste gevolgd. Ik woonde met hem op één flat en ik wist dat het samen met hem zou luk ken. Toen hij dit seizoen na acht wed strijder. vrij kpeeg van de militaire dienst, heb ik gezegd: „Jan, nu gaan wij de kachel aanmaken. Eerlijk, wij zijn goed op elkaar ingesteld. Wij we ten elkaar blindelings te vinden. Jan is voor mij de ideale pax'tner. Hij weet direct wanneer ik een bal vasthou of wanneer ik hem ga geven." Het lukte inderdaad met de twee Nederlanders ADVERTENTIE (Van onze sportcorrespondent) BRUSSEL, 27 april. Tijdens de vergadering van de sportcommissie van de Koninklijke Belgische Wielrij ders Bond is geen beslissing gevallen inzake de benoeming van de ploeglei ders voor de twee Belgische Tourploe- gen. Wél werd bekend, nu officieel, dat Paul van der Velden, door de KBWB tot ploegleider benoemd, liever in aan merking komt voor een post als afge vaardigde bij de internationale jury Kennelijk om de teleurstelling we gens het uitblijven van de beslissing te verzachten, werd meegedeeld, dat de sportcommissie vijfentwintig be roepsrenners heeft geselecteerd voor de twintig te vergeven plaatsen. Het zijn: Bracke, Coppens, Delocht, Gode- froot, Huysmans, Paul en Willy in 't Ven, Monty, Planckaert, Reybi-oeck, Seis, Spruyt, Swerts, Van Clooster, Van Coningsloo, Van de Kerkhove, Van den Berghe, Van den Bossche, Van Dromme, Van Looy, Van Neste, Van Rijckegem, Van Schil, Van Spring hel, Van Vlierberghe. Deze lijst, aldus de sportcommissie is voor wijziging vatbaar. DEN HAAG, 27 april De voor zitter van het Koninklijk Nederlands Gymnastiekverbond, de heer L. Hart man heeft wegens gezondheidsredenen zijn functie neergelegd. Op een nader te bepalen buitengewone bondsverga dering zal in de ontstane vacature worden voorzien. (Van onze verslaggever) ZEIST, 27 april De bondscoach Georg Kessler bekende het pas laat in de avond: ,,Ik had in de voorbereiding op de wedstrijd te gen Hongarije Daan Schrijvers weer graag in de selectiegroep ge had, afgezien van de vraag of hij had meegespeeld. Schrijvers heeft echter veel last van een rugbles sure." Kessler had Schrijvers ge wipt na de teleurstellende wed strijd in Leipzig tegen Oost-Duits land. Hij noemde hem, aan de vooravond van de wedstrijd tegen België, uit vorm en in en buiten het veld niet geschikt als aan voerder. Kessler denkt er nu anders over: „Voor Schrijvers was die beslissing een harde klap. Dinsdag heb ik er hier, wandelend in de bossen van het Sportcentrum, drie kwartier met hem over gesproken. Schrij vers heeft, zo blijkt mij, die klap goed opgevangen. Hij is een veel rijpere speler geworden. Zeer ge schikt voor de selectie, opnieuw ge schikt als aanvoerder. Kessler heeft het elftal, dat te gen Hongarije voor het Europese bekertoernooi voor landenploe gen zal aantreden reeds op papier. Hij heeft het „in alle eenzaamheid" opgesteld. Hij wilde het natuurlijk niet bekendmaken: „Er kan im mers nog zo veel gebeuren voor 9 mei." Vanzelfsprekend zal de les van Deurne zijn gevolgen hebben. „Ik heb daar", zo bekende Kessler, „duidelijk ook taktisch met het oog op Hongarije geëxperimenteerd. Ik heb bijvoorbeeld welbewust 't gat op het middenveld, dat viel toen Bettens achter bleef hangen, niet gedicht. Juist vanwege de „Hon gaarse" strategie heb ik dat niet gedaan." Kessler stelde duidelijk: „De voorhoede heeft in Antwerpen te leurgesteld." Gezien deze uitspraak zou het niet zo vreemd zijn als Kessler Swart opoffert aan het vormen van een vleugel Bergholtz- Mulder op rechts. Wat de verdedi ging betreft zoekt Kessler het mid den tussen Leipzig en Deurne. ,,In Leipzig een verdediging, die fouten maakte, maar goed opbouwend werk verrichtte, in Deurne een ver dediging, die erop berekend was doelpunten te voorkomen, maar de opbouw vergat." Bij het gissen naar zijn keuze liet Kessler slechts raad selachtig los: Vergeet De Zoete niet, anders zou u voor verras singen komen te staan." Kesslers keuze en taktiek is na tuurlijk helemaal gericht op de Hon garen: „Zij bepalen heel mijn den ken in deze dagen." Zondag heeft hij de oefenwedstrijd van Honga rije tegen Joegoslavië gezien. Een teleurstellende wedstrijd voor het publiek, gezien de fluitconcerten van de tribune, ook al won Honga rije met 1-0. „Maar het was het zelfde soort wedstrijd als Nederland- België en Nederland-Oostenrijk. Vol experimenten. ADVERTENTIE een Zwitsers natimrprodukt versterkend moutvoedsel (Van onze sportcorrespondent) LEEUWARDEN, 27 april. Sport club Cambuur behoeft zich geen illu sies meer te maken over promotie naar de ere-divisie. Daarvoor zorgde het in moeilijkheden verkerende Ve- lox, dat gisteravond de halve winst voor zich opeiste. Voor de achtdui zend toeschouwers die nog steeds in Cambuur wensten te geloven, was het gelijke spel (1-1) een bittere te leurstelling. Cambuur kan zich beklagen over het feit, dat Velox vooral in de eer ste helft spijkerhard voor een redelijk resultaat vocht, maar de oorzaken van het gedeeltelijk falen moeten toch er gens anders worden gezocht. De Frie zen vergaten tijdig op een hoger tem po over te schakelen en zij schoten bovendien niet al te zuiver. Vooral in de eerste helft heeft scheidsrechter Hendriks uit Zwolle zich genoodzaakt gezien het spel meerdere r malen te onderbreken. Cambuur vergat in deze periode afstand te nemen van de zwakker geachte tegenstander. Zowel Hendriksen, Roelfsema als Weering kregen hiervoor de kansen, maar zij NEC 36 19 10 7. 48 60—33 Volendam 36 18 12 6 48 83—47 Holl. Sport 36 19 7 10 45 62—31 SC Cambuur 36 16 13 7 45 57—39 Den Bosch 36 15 11 10 41 60—42 Heracles 36 13 15 8 41 49—42 Blauw Wit 35 14 12 9 40 42—31 Eindhoven 36 16 8 12 40 52—45 Vitesse 36 13 13 10 39 63—54 Zaanstreek 36 15 9 12 39 47—48 DFC 36 13 12 11 38 60—53 Alkmaar 36 17 2 17 36 53—52 RCH 36 11 11 14 33 41—49 RBC 35 13 4 18 30 50—63 SVV 36 9 11 16 29 45—64 Graafschap 36 11 5 20 27 40—58 Volewijckers 36 9 9 18 27 42—66 Velox 36 8 10 18 26 36—58 DHC-66 36 7 9 20 23 34—70 SC Drente 36 5 13 18 23 34—65 Verzet tegen benoeming waarnemer Tourploeg (Van onze speciale verslaggever) Willem U's reclame-chef W. A. Oepts: „Ik vind het bijzonder naar voor Wout Wagtmans. Op deze wijze worden de poten onder zijn stoel weg gezaagd, nog voor hij goed en wel be gonnen is." Ronduit boos was de heer Oepts over het feit, dat Willem II/ Gazelle niet was ingelicht, voordat het accoord tussen de sportcommissie en Televizier was gesloten. „Het zordt ons nu toch echt wel te dol. De sport commissie solt met onze afspraken. Beslist bovendien buiten ons medewe ten. Voor de derde keer nu al. Toen wij destijds met de sportcommissie tot overeenstemming kwamen, waren wij ook niet gelukkig met de figuur Wagt mans. Televizier baseerde zijn weige ring om renners voor de Tour de France af te staan op het feit, dat het Wagtmans niet capabel vond. Dat vertrouwen was er wél bij de sport commissie en wel zo sterk, dat de overige sponsors, wij en Caballero, meenden accoord te moeten gaan met de Uniebeslissing. De benoeming van een waarnemer zien wij (Willem 11/ Gazelle) als een ernstige motie van wantrouwen." De heer Oepts vond het vreemd, dat de sportcommissie er niet in was ge slaagd een goede omschrijving van de ADVERTENTIE <«IS< waarnemersfunctie te geven. ,,Ik heb een brief naar de sportcommissie ge stuurd, waarin ik om opheldering heb gevraagd. II- wil een duidelijke uit spraak. Als die waarnemer bijvoor- beeld geen bevoegdheden heeft, hoeft- ie niet mee. Dan weet ik ook wel een mannetje, die de Tour wil volgen." Ton Vissers, de gisteren uit Milaan teruggekeerde ploegleider van Willem II, gaf als commentaar, hoewel hij nog niet voldoende geïnformeerd bleek over de zaak: „Dat compromis houdt in, dat een renner kan zeggen: „Wout, met jou heb ik niks te maken. Daar staat m'n mannetje, die het voor het zeggen heeft". Dat is natuurlijk een belachelijke zaak." Vandaag zal hij de kwestie met zijn bazen bespreken. De reden ook waarom hij zich niet wilde uitlaten welke gevolgen het compro mis voor Willem II/Gazelle kan hebben. Van de zijde van de sportcommissie vernamen wij, dat de waarnemer zich beslist niet met de tactische en tech nische leiding van de Tourploeg zal bemoeien. „Op de vergadering," aldus de zegsman, „is de duidelijke afspraak gemaakt, dat er in overleg met alle betrokkenen dus Wagtmans, de spon sors en de waarnemer ihcluis een heldere taakomschrijving zal worden opgesteld. Toch een voor iedereen aanvaardbare oplossing. Temeer, daar alles zwart op wit komt te staan." Dieper ingaande op de taak van de waarnemer zei hij nog: „De man zal alleen optreden als er zich moeilijk heden voordoen tussen personen." De ze uitspraak komt overeen met de gisteren door ons geciteerde opmer king van Televiziers sterke man Rein van Rooy: „Wij hebben nu de garan tie dat er geen keet in de ploeg komt." Wout Wagtmans, die aanwezig was op de vergadering waarin de sport commissie van de KNWU het compro mis officieel bekrachtigde, bande ten slotte alle twijfels uit: ,,Ik ben vrij om te doen en te laten wat ik wil. Een andere taak had ik beslist niet aan vaard". De in België druk besproken speculatie, dat Kees Pellenaars de functie van waarnemer zal vervullen, verwees hij naar het rijk der fabelen. Datzelfde deed de Unie, toen de heer Oepts naar de juistheid van dit ge rucht i nforvyeerde. Al met al blijkt, dat dit nieuwe ge schil vermeden had kunnen worden, als de sportcommissie van de KNWU de zaak tactischer had aangepakt. Als de heer Oepts van Willem II stelt boos te zijn over het feit, dat hij wéér niet is ingelicht en dat hij, voor de derde keer nu al, buiten een beslis sing is gehouden die ook hem aan gaat, heeft hij het grootste gelijk van de wereld. De sportcommissie van de KNWU heeft dat begrip niet kunnen op brengen. Het is te hopen, dat de toe komst niet meer van dit soort com municatiestoornissen zal opleveren. De Tourploeg is namelijk nog lang niet rond. FRANS NYPELS schoten of te onzuiver of hun actie» strandden op de voortreffelijke doel man Van Ledden. Velox werd alleen gevaarlijk als Sluijk en Van Lissen- berg zich met de aanvallen bemoei den, maar dat was beslist te weinig om de Friezen in grote moeilijkheden te brengen. Toen Cambuur in de tweede helft met een vinnig offensief startte, leek een zege nog slechts een kwestie van tijd. Opnieuw konden Weering en Hen driksen de juiste richting echter niet vinden. Tot overmaat van ramp sloeg Velox een kwartier voor het einde bij een uitval keihard toe. Van de Berg knalde tegen de paal, maar voor de Friese achterhoede zich had kunnen herstellen, was Sluijk present om de bal langs doelman Van Heeswijk te schieten. Cambuur had nauwelijks een minuut nodig om de schade te her stellen. Een voorzet-op-maat van de jeugdige De Groot was voor Weering voldoende om via de paal de stand op 1-1 te brengen. (Van onze speciale verslaggever) AMSTERDAM, 27 april De Vole wijckers is in de belangrijke thuiswed strijd tégen DHC voor de zesde achter eenvolgende maal ongeslagen geble ven. Toch zijn de Amsterdammers nog steeds niet buiten degradatiege vaar. Normaal gesproken," aldus voorzitter Corstens, hadden we met een dergelijke, toch wel indrukwek kende, eindspurt veilig moeten staan. Een duidelijk bewijs, dat ook onze concurrenten in de strijd om het be houd van het eerste-divisieschap nog lang niet uitgeteld zijn." Alles hangt nu af van de resterende twe'e wed strijden: zondag thuis tegen Cambuur en dan uit tegen Alkmaar. Was er voor De Volewijckers du» reden tot tevredenheid, bij DHC over heerste een stemming van moedeloos heid. Een van de Delftse bestuursle den had daar een verklaring voer: „De jongens geloven er niet meer in. Begrijpelijk, want de meesten van hen zullen na de eventuele fusie met Iter- xes wel geen contract meer krijgen." Afgaande op waf de Delftenaren tegen De Volewijckers presteerden, valt het inderdaad moeilijk aan te nemen, dat veel spelers direct voor een nieuw contract bij de eventuele combinatie in aanmerking komen. Zowel aanval lend als verdedigend lieten zij een aan eenschakeling van machteloosheden zien. Wat dat betreft is het gevaar lijk voor De Volewijckers, de volle winst behaald op een dergelijke ploeg, als uitgangspunt te nemen voor de mogelijkheden, die er in de laatste twee wedstrijden zijn. Daarvoor lag het tempo te laag, waren de combi naties te weinig doordacht van opzet en werd er véél te weinig geprofi teerd van de slechte dekking in de Delftse verdediging. De Amsterdamse voorhoede speelde vrijwel voortdurend door het centrum, waardoor de defen sie van DHC telkens gelegenheid kreeg in te grijpen. Uiteindelijk zorgden Schaft (vóór en na de rust) en Van Dijk er voor dat de overwinning zon der enige pijn op 3-0 kon worden be paald. SARREBOURG, 26 april De Fin Rauno Aaltonen heeft de organisatoren van de tulpenrallye een grote dienst bewezen. De Finse fabrieksrijder van BMC heeft door de klassementsproe ven in het Franse bergland uitermate knap te rijden waarschijnlijk voorko men dat de Nederlandse sterrit eindigt in een complete zege voor Porsche. Op grootse wijze heeft de man uit Helsinki in de „nacht der verschrikkin gen" en de proeven die woensdag moesten worden afgelegd, zijn achter stand op de leidende Porsche van Björn Waldegard bij de tourwagen» kunnen wegwerken. Woensdag tegen het ochtendgloren bedroeg zijn voor sprong welgeteld vier seconden. In de loop van de dag voegde hij daar in vrijwel elke etappe enkele seconden aan toe. Huschke von Halstein, de grijze, aristocratische teammanager van Por sche, heeft een troost: Vic Elford blijft volgens de zeer voorlopige gegevens althans de grote favoriet bij de grand tourismos. De Brit verdedigde met zijn 911s de voorsprong, die hij in de eerste fase had opgebouwd, zeer bekwaam. In Rumillij, nadat 1756 van de 3275 te rijden kilometers waren af gelegd, bedroeg het verschil met de Lo tus Elan van David Friswell nog steeds zo'n 250 seconden. In de proeven boek te de topman van het Duitse merk met opmerkelijke regelmaat iedere keer zo'n 35 seconden winst. Steeds duide lijker wordt het, dat de pech de zwaar ste tegenstander van de Brit is. Ook de titel van algemeen winnaar kan hem moeilijk nog ontgaan. Het ver schil met Rauno Aaltonen, de enige man die hem eigenlijk de hoofdprijs nog kan ontnemen, bedroeg woensdag avond al meer dan drie minuten. De algemene klassementen luiden offi cieel: Grand Tourismos: 1. VIC Elford-David Stone (Gb.). Porsche lis, 1991,6 wedstrijd- punt. 2. Davld Friswell-Christopher Nash (Gb.) Lotus Elan 2252,8. 3. Peter Harper- David Pollard (gb.) Sunbeam Rallye imp. 2.367,2. 4. Simon Heijndijk-Hans de Man (Ne derland) Hilman Imp gr, 3066,2. 9. Arie Boot-Jaap van Leggélo (Nederland) Metra Jet 5236,0. 10. Ad van Dongen-Rob Kouwen- berg (Nederland) Honda s 800 5634,0. Tourwagens: 1. Rauno Aaltonen-Henry Liddon (Finl-Gb.) BMC Mini cooper 2089,0. 2. Björn Waldegard-Lgrs helmer (Zweden) Porsche 911 2093,8. 3. Julien Ver- naeve-Mike Wood (België) BMC Mini Coo per s 2116,6. 9. Ben Pon-Rob Westerhuis (Nederland) Volkswagen 1500 2490,2.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1967 | | pagina 11