STUDEREN OP PASSAGIERSSCHIP Amerikaanse universiteit toont studenten de wereld m MO» 1 Excelsior met koorwerken van Martin en Kodaly HOTEL-MOTEL WACHT OP GASTEN Kortweg lastina* Geef Fokkelman 'de ruimte' met meubelen FOKKELMAN Jaar 2000 wordt interessante tijd Opnieuw pleidooi voor behoud van Hof plein-treint j e He meubel- katalogus'67 is uit Toon Hermans als „echte" dirigent HOTELACCOMMODATIE VOOR 170 GASTEN Ook Belgische havens samen Inval in speelhol heetman 2 mm Duwschepen voor Bos en Kalis Verolme maakt school Kantooropleicïing „GeerlandthoP Forum werkgevers en werknemers Wli - i Jongen gedood bij botsing vrachtauto Ronde van Feijenoord r DE TIJD - DE MAASBODE DONDERDAG 27 APRIL 1967 5b w In de studiezaal van de Rijndam gonst Tiet zes dagen per week van activiteit. Van 's morgens zeven uur tot 's avonds tien is de zaal in gebruik. ROTTERDAM, 27 april Aan de Wilhelminakade ligt een Schip met ietwat ongewone pas sagiers. Op de dekken niet de Verstrooiing zoekende cruise-rei zigers maar studenten die acht dagen lang Nederland komen be kijken. JOTJ22 Een prachtig kijk/vergelijk boek met honderden foto's. 1 Mooier dan ooit. Prijzen, afmetingen, kleuren, I alles vindt U in dit handige en I gratis boekwerk. Zo krijgt U de katalogus in Uw bezit: al aanvragen per post, b) bestellen per telefoon, I c) langshalen in de showroom van wtÊÊÊÊÊÊÊÊSm Woninginrichting Fokkelman,Nwe Binnenweg 288-294,Tel. 250066- Klassiek: Nwe Binnenweg 36 Het Skyway hotel-motel zwaait 18 mei zijn deuren open om de eerste gasten te ontvangen. FEESTCONCERT DE DOELEN PVC ScLta, Beroemd om hun spreekwoordelijke betrouwbaarheid, grote precisie en tijdloze élégance. Eigen service-atelier r (Van onze verslaggever) Aan boord van de Rijndam van de Holland Amerika Lijn is de varende Universiteit van het Chapman College Uit Orange bij Los Angeles gevestigd, ^ierhonderdendertig studenten, van Vie twee derde deel meisjes, en 61 hoogleraren en staffunctionarissen wer den gistermorgen vröeg door het mu ziekkorps van de douane opgewacht en een muzikaal welkom toegespeeld tij dens hun eerste dag op Nederlandse ^De^studenten, onder wie ook twee Ne derlanders, staat een druk program ma te wachten. Gistermiddag werd een bezoek aan De Doelen gebracht. Zij kregen lezingen aan te horen over de Delta-werken, over het werk van de Rijnmondraad, de ontwikkelingen in katholiek Nederland. Niet alleen Rot terdam, maar ook Amsterdam en Den Haag worden bezocht. In het Sigma centrum worden ze ingelicht over so ciologische problemen van onze nieuwe generatie." In het Instituut voor de Tropen wordt hun verteld hoe „Neder- lands-Indië Indonesië werd". In Nieuwspoort in Den Haag wordt hen ADVERTENTIE Lastina/peter pan beha met de modieuze halterlijn, aan gepast aan de nieuwe voor jaarsmode. Deze luxe beha met 3/4 cups, geheel van écht Franse kant en met Lycra achterpandjes, is natuurlijk ook met schouderbandjes of strapless te dragen. zonder halterbandje f9.95 met halterbandje f 10.95 IN ALLE 20 FILIALEN VAN EN VAN uit de doeken gedaan hoe de Neder landse parlementaire democratie werkt en dr. Van Raalte vertelt hen over de Nederlandse monarchie. Van uit Rotterdam worden bezoeken ge bracht aan Parijs en Brussel. De Rijndam is voor de eerste maal als varende universiteit in Rotterdam. Het schip vertrok op 7 februari uit Los Angeles en volgde daarna een route die liep door het Panamakanaal, langs Curagao, Trinidad, Salvador, Buenos Aires, Montevideo, Rio de Janeiro, Ni- gerië, Senegal, Casablanca en Lissa bon naar Rotterdam. Op 3 mei ver trekt het schip naar Kopenhagen, vanwaar het via Londen en Dublin koers zet naar New York. Voor 1200 dollar meer dan een studie aan land hebben de studenten er dan vier maan den blokken op zee opzitten. Het is inderdaad blokken aan boord, want een plezierreisje mag je zes da gen per week collegelopen niet noe men. Ook de bezoeken aan de havens, die het schip aandoet, zijn onder.deel van het lesprogramma. De verschillen de problemen en bezienswaardigheden van het land worden van te voren aan boord besproken. Aan boord van de varende universiteit is een theater dat plaats biedt aan 268 personen. Er zijn veertien leslokalen, twee laboratoria, een bibliotheek van 10.000 boeken, di verse bars, waaraan geen alcohol wordt geschonken, want de Rijndam is voor de studenten een „droog schip". Het Chapman College is een privé- universiteit, waaraan de studenten een gevarieerd programma van onderwer pen krijgen behandeld. In tegenstelling tot het Nederlandse systeem speciali seren de studenten zich eerst na vier studies. Aan boord van het schip zijn voor het merendeel tweede en derde jaars studenten. De studies aan boord zijn allereerst gericht op de vakken, die in interna tionaal verband interessant zijn. De nadruk wordt daarbij gelegd op een vergelijking van de situaties in de te bezoeken landen. Op het studiepro gramma staat onder meer politieke wetenschappen, economie, sociologie, kunst, literatuur, toneel, oceanografie en psychiatrie. De studenten beschikken in de ha vens over een zekere hoeveelheid vrije tijd, die zij aan individueel onderzoek besteden. Terug aan boord schrijven zij rapporten over hun ervaringen. Tweemaa) tijdens de reis worden zij geëxamineerd in de kennis die zij tij dens het vaarsemester en de tijd aan de wal doorgebracht hebben opgedaan. Het idee van deze varende universi teit werd voor het eerst uitgevoerd in 1962. De leiding van het Champman College hoopt dat de reizen een tradi tie zullen worden. In oktober start de Rijndam weer uit New York voor het najaarsemester. Het schip brengt de studenten dan onder meer naar Istan- boel, Bombay, Bangkok en Hamburg. Het volgend voroj aar-semester vaart de „Rijndam" ook naar achter het ijze ren gordijn, waar de studenten een kijkje kunnen nemen in Leningrad. (Van onze verslaggever) ■ROTTERDAM, 27 april Verolme vier duwboten en zes duwbakken ï°or de n.v. aannemings-maatschappij 5°s en Kalis in Papendrecht bouwen. duwbakken worden op de werf P Rozenburg gebouwd, de rest neemt, 2® werf Heusden voor zijn rekening, duwbakken en boten zullen bestemd voor het afvoeren van gebaggerd ,®bd naar Amsterdam, waar dit zand «a t wordt bij het bouwrijp ma- van bouwterreinen. (Van onze verslaggeefster) ROTTERDAM, 27 april „Het jaar 2000 wordt voor jonge mensen van deze tijd een levendige ervaring. Laten we het fantastische beeld van de wijzi gingen als werkelijkheid zien en er eens nuchter over nadenkennodig de prof. dr. J. A. Stalpers werkgroep S uit, op de laatste avond van een cyclus over het jaar 2000. Werkgroep S. was er aan toe zich af te vragen hoe de mens in deze nieuwe wereld nog mens zou kunnen zijn. Het automatiseringsproces met al leen in de industrie, maar ook m bu reau- en bedieningsaktiviteiten zal ons een enorme toename van de welvaart maar ook van vrije tijd bezorgen. We zijn minder gedwongen van huis te gaan door telebediening, aan de an dere kant zijn er meer mogelijkheden om verder en sneller van huis te gaan." De mens zal zichzelf meer in de hand hebben door toename van de wetenschap in denk- en leerprocessen. Men zal langs biochemische weg in staat zijn het geheugen te versterken en kennis over te brengen. Zelfs het karakter van de mens kan gevormd worden." „Met deze mogelijkheden moeten wij gaan leven en we moeten er verant woord gebruik van maken. Bepaalde zakeil zullen vanzelf sprekend komen. Het wordt een wereld met ruimte voor iedereen", stelde prof. Stalpers zijn ge hoor gerust. De toename van de vrije tijd zullen volgens hem zowel voor- als nadelen voor de intermenselijke ver houdingen opleveren. De specialisten van de massacommunicatiemiddelen zul len een enorme invloed hebben. Prof. Stalpers zag hiervan reeds het ver schijnsel televisie, dat nieuwe interes sen kan opwekken, en daarmee ver ruimde kennis, en soms onbehagen. Dit niet bij de „cultuurkikkers", zoals hij de kastjeskijkers bestempelde. „We hebben behoefte aan mensen met een krachtige culturele indentiteit, die in staat zijn uit alle overdaad een keuze te doen. Ik doe geen voorstel om uit te groeien tot de alzijdige mens, maar om zichzelf te zijn, met een be perkte specialisatie". (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 27 april Morgen opent de directeur van de machinefa briek Verolme, ir.J. van de Meer, de bedrijfsschool van Verolme. Deze school leidt jongeren, die bij Verolme wer ken, op voor bankwerker, ijzerwerker, schaver, kotteraar, fraiser, apparaten- bouwer, metaalbewerker, draaier, pij- penbewerker. De opleiding duurt twee of drie jaar. De examens worden afge nomen door de stichting Bemetel. r ADVERTENTIE GEBOUW PALACE VERHUUR ZALEN seizoen '67-'68 begonnen. 4 ZALEN EXPOSITIEHAL ZOMERHOFSTRAAT - TEL. 24.83.20 (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 27 april Het libe rale raadslid drs. L._ van Leeuwen heeft zich geschaard in de rijen van degenen, die pleiten voor handhaving van de spoorlijn Rotterdam Hofplein - Den Haag H.S. In schriftelijke vragen aan B en W informeert drs. Van Leeuwen of het college het bestaan van het Hofplein treintje van belang acht in het kader van het beleid het woon-werkverkeer naar en in Rotterdam door middel van het openbaar vervoer te stimuleren. Wanneer dit het geval is verzoekt het raadslid stappen te ondernemen om de bestaande situatie te handhaven. Wanneer onverhoopt toch tot ophef fing van de spoorlijn mocht worden besloten, zou drs. Van Leeuwen gaar ne zien, dat B en W met de directie van de Nederlandse Spoorwegen be sprekingen openden over de vraag, op welke wijze dan aan de bestaande ver voersvraag zal worden voldaan. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 27 april Aan de katholieke nijverheidsschool „Geer- landhof" in Rotterdam-Zuid (Carnisse- singel 210) zal 't komend schooljaar'n opleiding voor kantoor-assistenten wor den verbonden. Deze opleiding binnen het kader van het nijverheidsonder wijs is nieuw en wordt voorlopig nog slechts aan enkele scholen in het land gegeven. De bedoeling is, aansluitend op de twee-jarige primaire opleiding, een verantwoorde scholing te geven voor het vervullen van eenvoudige kantoor-functies. Er wordt in de oplei ding o.m. gewerkt met modernmate riaal op het gebied van telecommuni catie. „Geerlandthof" heeft hiermee weer een nieuwe mogelijkheid bij de voort gezette opleidingen, die op deze nu 10 jaar bestaande school toch al een zeer hoog bezettingspercentage hebben. Slechts een zeer gering aantal meisjes verlaat deze school na alleen de pri maire opleiding te hebben gevolgd. Dit is temeer belangrijk als dit gesteld wordt tegen de achtergrond, dat in Rotterdam-Zuid van de meisjes uit het zesde leerjaar van de katholieke lage re scholen bijna 50 procent naar het nijverheidsonderwijs gaat. (Van nze correspondent) SCHIEDAM, 27 april. „De menselij- kekant van het ondernemen," luidt het thema van de meeting werkgevers werknemers, die het Katholiek Sociaal Centrum Schiedam dinsdag 9 mei in de technische school aan de mgr. No- lenslaan organiseert. Uitgangspunt is de publikatie van de Amerikaan Dougla mc. Gregor inzake de twee opvattingen over de mentaliteit van de mensen, die in de groot-industrie werkzaam zijn. In het forum hebben zitting de he ren, A. Giezeman, assistent bedrijfs leider I. C. I. Rozenburg, L. A. Har deman, hoofd personeelszaken van Cal- tex, F. Heusdens, leraar bedrufsschool Gusto en bedrijfsaalmoezenier H. Se- gers, die als voorzitter optreedt. Het bedrijfsapostolaat in het Rijn mondgebied houdt zich reeds geruime tijd bezig met vraagstukken, waarbij een rechtstreekse gedachtenwisse- ling tussen werkgevers en werknemers gewenst blijkt te zijn. ADVERTENTIE De christelijke Oratoriumvereniging Excelsior heeft woensdagaovnd in de Grote Doelenzaal twee werken voor koor, solisten en orkest uitgevoerd, waarvan het ontstaan nauw verband hield met bepaalde gebeurtenissen en tijdstippen, maar die beide ver boven het gemiddelde niveau van een gele genheidcompositie zijn uitgekomen. De onlangs overleden nestor van de Hongaarse toonkunst Zoltan Kodaly schreef zijn Te Deum voor vier so listen, koor en orkest in 1936 voor de herdenking van de 250ste verjaar dag van de herovering van Budapest op de Turken. Dé componist Frank Martin ontving in 1944 van de Zwit serse radio de opdracht een oratorium te schrijven, dat op de dag van het einde van de tweede wereldoorlog zou worden uitgezonden. De uiteenlopende geaardheid van de impulsieve Hongaar en de bedacht zame, sensitieve Zwitser hebben in hun verklankte vreugde-uitingen tot heel verschillende resultaten geleid. Het Te Deum is een stralend en triomfaal werk geworden, meer gericht op ju belende klankexpansies dan op een treffende tekstuitbeelding. Elementen uit het Gregoriaans, de barok (het werk bevat 'n fraaie fuga) en de Hon gaarse volksmuziek zijn in dit beknop te stuk op briljante wijze dooreenge- mengd tot een boeiend en sugges tief geheel, dat op bijna Mahleriaanse wijze uitloopt in een ontroerende en serene slotzang van de sopraan. Martin rangschikte voor zijn vier delig Oratorium In Terra Pax een aan tal teksten uit het Oude en Nieuwe Testament. Het werk, waarin naar l'.Iv v!-"#'■■'■r. «i, Skyway half mei open (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 27 april Met rasse schreden nadert het recht te genover de Luchthaven Rotterdam in aanbouw zijnde Skyway hotel-motel zijn voltooiing. Donderdag 18 mei zwaaien de hoteldeuren voor de eerste maal wagenwijd open. Ongeveer twee maanden later kan het aangrenzende motel de eerste gasten ontvangen. Het nieuwe complex de jongste schakel in de ketting van de Chalet Suisse restaurants in ons land telt in totaal honderd kamers, die de ho telaccommodatie van Rotterdam met honderdzeventig bedden vergroten. Het hotel krijgt zestig kamers, het motel veertig. Naar een ontwerp van het Rotter damse architectenbureau E. F. Groos- m,an is de bouw uitgevoerd door de n.v. Maatschappij tot exploitatie van onroerende goederen „De Wereldha ven" te 's-Gravenhage, die ook eige naresse van het complex is. De exploi tatie van het Skyway hotel-motel Rot terdam is toevertrouwd aan de n.v. Wusto te Den Haag, die een groot aan tal horecabedrijven onder meer Chalet Suisse in Rotterdam, Den Haag Scheveningen en Amsterdam in be heer heeft. Het ontwerp van het bueau Groosman is in de plaats gekomen van het oorspronkelijke plan van de archi tecten ir. H. E. Niemeyer en ir. J. A. Lucas, dat voorzag in een eenvoudig hotel. Het aan de autoweg Rotterdam-Den Haag-Amsterdam gelegen complex is opgetrokken in drie bouwlagen. Het be vat naast de hotel- en motelaccommo datie een restaurant, een bar, een snackbar voor snelle bediening als mede receptie- en vergaderzalen. Deze zalen kunnen tot één geheel worden ge maakt, waardoor een ruimte voor in totaal tweehonderd personen beschik baar komt. Het restaurant heeft een capaciteit van circa driehonderd per sonen. Alle hotelkamers zijn voorzien van een bad en toilet, de motelkamers van een douche en toilet. De kamers heb ben van verdieping tot verdieping een andere kleur en ten dele ook een ver schillende inrichting. Het Skyway-ho- tei-motel krijgt voorts de beschikking over een eigen service-station en een parkeerplaats, waar tweehonderd auto's terecht kunnen. Bij de bouw van "t complex is grote aandacht besteed aan de geluidsisola tie. Dit in verband met de op de Lucht haven Rotterdam startende en lan dende vliegtuigen. De problematiek rond de geluidsisolatie is onder meer bestudeerd in hotels in de omgeving van Londense vliegvelden. De Haagse architect Romke de Vries heeft het restaurant, het café en de exclusieve Appenzeller bar ontworpen. Deze bar wordt geheel in Zwitserse stijl ingericht. Het streven is er op ge richt een moderne en comfortabele uitrusting te verbinden met de oude Zwitserse volkskunst. Hiertoe zijn in Zwitserland talrijke (kunst)voorwerpen aangekocht. In het café-restaurant worden naast gewone gerechten ty pisch Zwitserse specialiteiten geser veerd. De prijzen voor een hotelkamer va riëren van 26 voor een éénpersoons kamer tot 75 voor een suite. Het mo tel kent geen éénpersoonskamers. Hier moet men 35 voor een tweepersoons kamer en 50,50 voor een drieper- soonskamer neertellen. Een gewoon ontbijt komt op drie gulden; een En gels ontbijt kost een rijksdaalder meer. De dagelijkse leiding van het Skyway-hotel-motel berust bij mej. C. van S.on, die als goede gastvrouw al jarenlang de scepter zwaait in Chalet Suisse in het Park te Rotterdam. Het complex aan de Vliegveldweg is de ze vende Suisse-zaak. De opening op 18 mei gaat gepaard met een receptie, die van vijf tot zeven uur wordt ge houden. goede oratorium-tradities de individu ele gevoelens, weegegeven door sopraan, alt, tenor, bariton en bas, wor den afgewiss-eld met reflexieve koor passages heeft op ons een minder die pe werking gehad dan het hier enige jaren geleden uitgevoerde Le Mystere de la Nativité, dat contrastrijker en feller van expressie is. Het vredes- oratorium ontkomt naar ons gevoel niet geheel aan eenvormigheid, die in de hand wordt gewerkt door het over wegend meditatieve karakter en het dikwijls vrij bescheiden harmonische en melodische spectrum. Nochtans ge tuigt het werk, dat in het gewelfd meerstemmige slotkoor van het eer ste deel, in enkele fraaie soli en in het slotkoor zijn schoonste momenten bezit, voortdurend van compositorisch meesterschap en een diep-religieuze bewogenheid. De overtuigingskracht van Le Mystère hebben wij er echter niet in gevonden. Phons Dusch bereikte met het met souplese zingende Excelsior en een kennelijk eveneens door de materie ge boeid USO een respectabel vertolkings niveau, waartoe ook het solistenvijf tal, bestaande uit Erna Spoorenberg, Sophia van Santé, Arjan Blanken, Ber nard Kruijsen en Guus Hoekman waar devolle bijdragen leverde. Dat de bas minder goed boven de orkestklank uit kwam was meer het gevolg van een niet steeds geheel verantwoorde schrijf wijze dan van stemvolume. De ongun stige verhoudingen tussen de vrouwen en mannenstemmen in het koor deden zich in het Te Deum nadrukkelijker gevoelen. In de weergave werd niet de felle klankschittering bereikt, die dit werk Vraagt. Er waren bovendien enkele passages, waaruit bleek dat de beheersing van deze moeilijke materie nog niet volmaakt was. Genoemde so listen (zonder Bernard Kruysen) ver tolkten hun vrij summiere partijen met smaak. Er bestond voor dit belangwek kende concert helaas slechts weinig belangstelling, zodat de Doelenzaal ve le en grote open plekken vertoonde. C. v. R. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 27 april— De Belgi sche zeehavens zullen samenkomen in een zelfde overlegorgaan als de ha vens in Zuid-West Nederland hebben opgericht en dat in Middelburg is ge vestigd. In het Belgische overleg zullen Antwerpen, Gent Oostende en Zee- brugge deelnemen. Opzet is om tot een nationale havenpolitiek in België te komen. Voorts ligt het in de bedoe ling contact op te nemen met het over legorgaan Zuid-West Nederland en samen te werken. (Van onze correspondent) DELFT, 27 april De zestienjarige Gerard Born alhier is woensdagmid dag op de Vrijenbanselaan om het le ven gekomen. Hij raakte onder de wie len van een vrachtwagencombinatie, die in dezelfde richting reed, en werd op slag gedood. De jongen was op weg van het ly ceum naar zijn huis. Aangenomen wordt, dat hij de combinatie, die op een gegeven ogenblik rechtsaf sloeg, aan de rechterzijde heeft willen passe ren, waarbij de chauffeur hem niet heeft opgemerkt. Hij reed op een race fiets en had een flinke snelheid. Hij was lid van een Schiedamse wieler club. (Van onze correspondent) ROTTERDAM, 27 april Maandag draait het wielefcircus van de 27ste Ronde van Feijenoord. In verband met de metrowerkzaamheden is de start dit jaar verplaatst naar de Paul Kru- gerstraat. De renners nemen nu een klein stukje Maashaven, Putselaan, De la Reystraat mee om vervolgens terug te keren in de Bloem fonteinstraat. Het parcours is 1900 meter lang. De aspiranten starten 's morgens om half tien voor een 25 kilometer vergen de rit. Een uur later beginnen de nieu welingen aan hun zestig kilometer. Om 2 uur is het de beurt aan de amateurs voor een 114 kilometer lange omloop. Zij zijn ondergebracht in veertien mer kenploegen. Onder hen bevonden zich Gaab Min- neboor, Jan van der Horst, Jan Zoete melk, P. Barendrecht, Leo Duindam en Wim Liebregts. Bij de nieuwelingen worden als kanshebbers Bergkotte, Buermans, Cardol, Van der Hulst, Ja- min, Noordzij en Verwey aangemerkt. Van der Leist, Van Dongen en M. Groezen, winnaar van de ronde van Oud-Mathenesse, behoren tot de gele deren der adspiranten. De politie verzoekt autobezitters hun wagens niet langs het parcours te par keren. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 26 april Toon Her mans en Franz-Paul Decker dirigeren het Rotterdams Philharmonisch Orkest tijdens het feestconcert, dat donderdag 18 mei ter gelegenheid van de eerste verjaardag van „de Doelen" wordt ge geven. Het knalstuk van de avond is de grand festival ouverture voor drie stofzuigers, vloerwrijver, vier gewe ren een zeer groot symphonie?-orkest van Mac Arnold. Een tweede feestnummer is het concer to popolare „om een eind te maken aan alle pianoconcerten" van Franz Reizenstein. Het programma vermeldt ook enkele meer serieuze composities, zoals de Piet Hein rapsodie van Peter van Anrooy, en de „barbier van darm- stadt" van Humphrey Searle. Belangeloze medewerking aan het con cert verlenen de pianist Daniël Wayen- berg, de tenor Willy van Hese en de bas-bariton Rom Kalma. De organisa toren laten niet na er op te wijzen, dat het orkest de dirigenten en de solisten in totaal meer dan honderd kunste naars alles in het werk stellen el ke zwaarwichtigheid te verdrijven. De baten van het feestconcert zijn be stemd voor de stichting ter bevorde ring van de volksgezondheid te Rot terdam en de vereniging astma-be- strijding te Rotterdam voor de bouw van het kinderpaviljoen Heideheuvel te Hilversum. De toegangsprijzen be dragen ƒ25,ƒ20,en ƒ15,Na af loop van het concert wordt in de foyer een bal gegeven met medewerking van het radio Romantica Orkest onder lei ding van Cas Oosthoek. Solisten zijn Frans van Bergen en Coen van Naus. ROTTERDAM, 26 april De poli tie heeft de afgelopen nacht een in val gedaan in een woning aan het Noordplein alhier, dat bekend stond als een plaats waar al sinds geruime tijd om grote sommen geld werd gespeeld. De politie nam vijftien mannen en drie vrouwen mee naar het bureau, zij wa ren op het ogenblik van de inval al len bezig met een bekend gokspel. Zij konden na een proces-verbaal naar huis gaan. De 36-jarige Pieter K. die In zijn huis gelegenheid tot spelen gaf, werd in bewaring gesteld. De politie heeft het spelmateriaal en enkele dui zenden guldens speelgeld in beslag ge nomen. ADVERTENTIE LIJNBAAN 92 OOST2EEDIJK155-1S7 ROTTERDAM DE SPORTVERENIGING „EXCELSI OR" houdt op Tweede Pinksterdag een toernooi op het sportpark Thurlede. Aan het toernooi zullen verschillende junioren-elftallen meedoen. Excelsior heeft een wisselbeker beschikbaar ge steld voor de vereniging die met vier elftallen tezamen op de hoogste plaats zal eindigen. RAMSES SHAFFY, L1ESBETH LIST en het trio Louis van Dijk zijn za terdag 29 april voor het laatst in Rot terdam te zien en te horen. Met een nachtvoorstelling n emen zij afscheid van de Maasstad. DE SPORTVERENIGING v/d Rid- derkerkse politie houdt in de kantine van de Electrozaal in Slikkerveer de individuele judokampioenschappen van het district-west van de Nederlandse politie-sportbond. De kampioenwed strijden beginnen om half elf 's mor gens. MORGEN WORDT IN het restau rant „Vulcaanhaven" in Vlaardingen afscheid genomen van de heer H. van Zelm. De heer Van Zelm gaat we gens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd weg bij het Haven bedrijf Vlaardingen-Oost, waar hij hfd. baas van de afdeling havenbedrijf was. HET GENOOTSCHAP voor de Stille Omgang in Gouda is opgeheven. De reden van de ontbinding is de te ge ringe belangstelling voor de viering van het Sacrament van Mirakel. Voor de resterende gelden van de Goud se afdeling zal een gedenkraam wor den aangeboden voor de dekenale kerk. OP HEMELVAARTDAG start van af de veemarkt-hallen de negende rodekruis wandeltocht. Ieder, die ou der is dan acht jaar kan hier aan deelnemen. Er zijn marsen van 10, 15, 25 en 35 kilometer. De eerste mars begint om half tien.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1967 | | pagina 7