Protest van wijkbewoners tegen ijsbaan Kralingen ps Ernani in concertvorm Overspanning Dordtse brug maakt omweg van 50 km ONDER ZEVEN BRUGGEN DOOR Klassiek drama blijft modem AFBREUK AAN DEFTIGE BUURT Uitspraken van rechtbank Donner hopeloos van slag af van stam tot meubel hneubelên .naar de stam Buslijn 46 naar Ommoord Bouw ziekenhuis in Schiedam niet in gevaar VtoJietvb 1Q0 blijvend blijvend Toch vergoeding vakonderwijs Vrouw aangerand blijvend GROOTSTE TRANSPORT TE WATER blij vend goedkoper de tijd alles voor Trd/T] de tekenaar de kunstschilder Gewijzigde opzet terlenka extra lang 150 cm 180 cm De maquette van het ijsbaan-project laat zien dat twee flatgebouwen, 12 en 16 lagen hoog, de 4%0 meter hardrijdersbaan beschermen tegen noorden en noordoostenwind. Rechtsboven van de open van de hal waarin s winters de ijshockeyers van de ijskockeyclub „Rotterdam" zich op het ijs kun nen begeven. In de zomer kunnen er andere zaalsporten plaatsvinden. De ijsbaan komt op palen te staan. Onder de baan is parkeergelegenheid voor 500 auto's. maat 2 maat 4-6-8 maat 10-12-14-16 SIMULTAANSERIE DORDRECHT, 28 april De oeververbinding tussen Dordrecht en Barendrecht (meer dan 1 kilo meter lang) nadert zijn voltooi ing. Op 7 mei begint men met het meest spectaculaire gedeelte van het werk: „et „invaren" van de overspanning. VRIJDAG 28 APRIL 1967 De overspanning van de ,fapendrechtsebrug" van de rivierzijde gezien. Êesgse Porpssfr. 114- 'Beyer/cwdse/ciart 155 ADVERTENTIE ADVERTENTIE DIERGAARDE BLIJDORP zet elke zaterdag haar poorten wijd open VOOR DE HALVE PRIJS! zelfstrijkende popeline en BihNt NWEG 113 ROTTERDAM ADVERTENTIE (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 28 april De Kra- lingers zijn bijzonder verheugd met de plannen voor een ijsbaan in Rotterdam. Zij beseffen de grote waarde voor de 8poi*t cFVtin. D© baan zou allGGn niot in Kralingen moeten komen te liggen, want dit zou „de deftigheid van de buurt afbreuk doen". Tijdens de behandeling van deze plannen in de wijkraad voor Kralingen kantten de inwoners van deze wijk zich fel tegen deze plannen voor een der- ROTTERDAM, 28 april Tot acht maanden met aftrek en voorwaardelijk ter beschikking stelling van de regerin heeft de rechtbank de 40-jarige brood bezorger J.V. veroordeeld. Tegen de man die 1500 verduisterde, was 1 Jjar met aftrek en eveneens voorwaar delijke ter beschikking stelling geeist. Acht ma anden, waarvan drie voor waardelijk, luidde het vonnis voor de 30-jarige broodverkoper G.S., werkzaa bij hetzelfde bakkerijbedr'ijf. Hij ont vreemdde een geldkist met 7250 uit een depot van de firma. De eis was tien maanden met aftrek, waarvan drie voorwaardelijk. De 42-jarige magazijnmeester A.P. verduisterde een bedrag van 800 uit een filiaal van een automobielbedrijf. Bij zijn eis van zes maanden hield de officier rekening met gebrek aan contro le bij het bedrijf. De ver oordeelde de man tot zes maanden waarvan drie voorwaardelijk met ADVERTENTIE Als U van plan bent tien tot vijftien gulden te betalen voor een pullover, omdat U een echte Acrylic, in HSkellook wilt hebben, kom dan morgen eerst eens kijken. •Want morgen begint de verkoop van deze zelfde zeer moderne Acrylic Hakellook pullovers, normale prijs 11.50, In twee modellen, met en zonder mouw, voor nog géén zeven gulden. gelijk complex in de buurt van de Kra- lingse Plassen. De voorzitter van de wijkraad had er een sport „hearing" van gemaakt, waarbij meer dan vijf tig aanwezigen aan de discussies kon den deelnemen. Er was geen sprake van een gesprek over een uit te brengen advies van de wijkraad aan het gemeentebestuur. De wijkraad zal nog een keer moeten bij eenkomen om zich bezig te houden met het opstellen van een dergelijk ad vies. De leden van de wijkraad be perkten zich tijdens de gisteravond ge houden vergadering tot het stellen van enkele details van het plan. Vooral de kleine tribune was een punt van gesprek. Men vond het jam mer dat Rotterdam dan nooit een we reldkampioenschap of andere grote wedstrijden binnen zijn muren zou krij gen. Directeur Hofman, voorzitter van de ijsclub Kralingen, zag geen moge. lijkheden om de tribune uit te beiden. „De kans is zo klein dat er wereld kampioenschappen in Rotterdam wor den gehouden. Moeten we nu voor één gebeuren in de misschien 30 jaar tri bunes voor tienduizenden mensen gaan bouwen?" ADVERTENTIE (Van onze correspondent) BERKEL, 27 april Het voorstel van B. en W. om met ingang van 1 sep tember de vergoeding voor het vakon derwijs in nuttige handwerken aan de bijzondere lagere scholen te beëindi gen, is door de raad afgewezen. Dat be tekent, zoals het college de raad mee deelde, dat het begrotingsbedrag voor deze post met 10.000 moet worden verhoogd" en dat de raad moet uitma ken waar dit bedrag vandaan moet komen." Bovendien werd opgemerkt, dat men bij dit bedrag nog maar eens 500 moet optellen, omdat nu ook de openbare school een vakleerkracht krijgt toegewezen. De raadsleden schaarden zich achter de schoolbesturen, die hen een pro- testschrijven naar aaleiding van dit voorstel hadden toegezonden. De schoolbesturen meenden dat stopzetting van de sinds 35 jaar versterkte ver goeding ernstige gevolgen voor deze tak van onderwijs, zou hebben. Het col lege van B. en W. meende, dat het in verband met een noodzakelijke bezuini ging billijk was om van deze vergoe dingsgewoonte af te stappen, te meer daar aan de openbare school geen ver goeding voor vakleerkrachten wordt gegeven. Het voorstel werd met 11 tegen 2 stemmen afgewezen. ROTTERDAM, 28 april Op de Laanslootseweg heeft woensdag avond rond acht uur een circa 17- jariga jongen een 37-jarige vrouw aangerand. De jongen nam de vlucht toen e vrouw zich heftig ver weerde en zijn bril stuksloeg. De zedenpolitie verzoekt eventuele ge tuigen zich met haar in verbinding te stellen (tel. 143144, toestel 3264) Wij laten U heus niét voor niets uit Uw huishouden breken... onze rotterdamse klanten heb ben 't al druk genoeg! Maar dit mag U beslist niet missen, deze Terlenka My- stère, een rijke, luxe vitrage In modern fantasie-dessin uit de series van 6.50... morgen voor de helft van de prijs, voor nog géén drie gulden dertig. Morgen om 9 uur begint de ver koop van dezeTerlenka Mystère, 150-180 cm hoog, per meter voo ra riy»iere, Géén tel. of schrift, best. Ook voor Uw jongens kunt U voldoende flanellen pyjama's hebben... en wil niet iedere Moeder ze straks in camping, caravan of zomerhuisje lekker warm onderstoppen? Een speciale verkoop uni keper flanellen jongenspyjama's, heerlijk behaaglijke pyjama's met twee zakken op het jasje en prima afgewerkt, 30 tot 40% lager dan normaal. keper flanellen Jongens pyjama's Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze honderden pyjama's In unl keperflanel, met contrasterende kraag en man chetten, voor prijzen, die lager zijn dan ooit. Géén ttl. of schrift, best. (Van onze correspondent) WADDINXVEEN, 28 april Nee, Waddinxveen was voor Jan Hein weer geen pleisterplaats om met vreugde op terug te zien. Van de 28 partijen wist hij er slechts 18 tot winst te bren gen en bovendien moest hij aan 7 borden een remise toestaan, hetgeen inhoudt dat zijn score ver beneden de 80 procent bleef, om precies te zijn 76,8 pet. Donner verloor van RSB-jeugdkam- pioen Hans Bohm, Hengst en Van Vuu- ren en speelde remise tegen S. de Jong van Wijgereden, Van Beek, Wintjes, Peters, Peterdijk en Versluis. „Om looptijd" 3 uur. Voor Withuis was het weer een heer lijk (veeg)-avondje. Hij noteerde slechts één verliespartij van de 28, t.w. tegen Van Waarekom en een remisetje, te gen Barendrecht, maar dat was niet de bekende Nederlandse internationale meester van die naam. Omlooptijd Wit huis 2 uur en 3 kwartier. Score 94,6 pet. De schakers, die op beschuit met muisjes werden getracteerd zonden een telegram aan het prinselijk paar. Afet een uitvoering in concertvorm van de opera Ernani van Verdi hebben Piet Struijk en het Rotterdams Ope ra Koor gisteravond in een tot de laatste plaats bezette grote Doelenzaal opnieuw blijk gegeven van een streven om te komen tot een artistiek aan vaardbare opzet van hun uitvoeringen. In de keuze van dit werk was men wederom gelukkig geweest. Ernani toont Verdi's muziek-dramatische geni aliteit nog niet op zijn sterkst, maar het bevat uitermate dankbare koorpas sages, terwijl in de solo-partijen het pure Italiaanse bel canto met kwistige hand is aangebracht. Het succes dat de uitvoering bij het publiek oogstte was voor een belang rijk deel toe te schrijven aan de voor treffelijke bezetting van de solistische partijen. Vertolker van de titelrol was Giuseppe Savio, een tenor met een for midabele stem, waarin kracht, klank schoonheid en techniek om de voor rang strijden. Een feilloze muziekdra matische intuïtie completeerde het beeld van deze allround-zanger, wiens soms te lage intonaties aan het in drukwekkende karakter van zijn zang kunst nauwelijks afbreuk konden doen. Met de voortreffelijke bariton Bruno Tessari, een regelmatige gast van het Óperakoor, de bas Pieter van der Berg, minder krachtig van stemgeluid, maar fraai van klank en timbre, en de soms niet geheel partijvaste maar met allure zingende Antoinette Tiemessen vormde hij een sterke cast, die de uitvoering veel luister bijzette, enkele minder ge slaagde ensembles ten spijt. Het is een sympathieke gedachte van Struijk om naast geroutineerde krachten ook aankomende zangers en zangeressen bij deze uitvoeringen een kans te geven. De keuze was daarbij gevallen op Inge Keemink, Frits van Houten en Gert Langeler, die zich wel iswaar niet met het vokaal geweld van de Italianen kunnen meten, maar in kleinere bijrollen zeker niet uit de toon vielen. Heel bewonderenswaardige resultaten heeft Struijk reeds bereikt met het nog jonge, uit amateur-musici bestaande, Rotterdams Opera- en Symfonieorkest, dat in de begeleiding een hoge graad van speldiscipline en technische be heersing demonstreerde, hetgeen resul teerde in een stijl van musiceren die veel waardering verdiende. Het koor heeft weer met veel animo gezongen, niet altijd even verfijnd én afgewerkt, maar met aangename souplesse en gulden sonoriteit, waarbij het verband met het orkest onder de strakke lei ding van de dirigent doorgaans goed bewaard bleef. Het publiek van opera-fans heeft voortdurend spontaan op de prestaties gereageerd. Het grootste enthousiasme ontketende echter de mededeling, tus sen twee aria's door, van de geboorte van het prinsenkind, welke bekendma king met een donderend gejuich werd ontvangen. C. v. R. ADVERTENTIE Vraagt onze gratis catalogus Intsrieurverzorging 'de stem' Mariniersweg 39. Meent 7a. tel. 120408 (Van onze correspondent) Deze overspanning, 203 meter lang en 17 meter breed, staat gereed op het terrein van de Koninklijke Fabrieken Penn en Bauduin NV in Dordrecht. Het invaren gebeurt, wanneer wind en getij meewerken op 7 mei. Twee da gen tevoren gaat men met de over spanning op weg naar de plaats waar zij moet worden gemonteerd. Het ver voer van het 2400 ton wegend transport is het grootste transport dat ooit over water werd uitgevoerd. Om zijn be stemming te bereiken op ongeveer vijf kilometer afstand van de constructie werkplaats, moet, in verband met de te kleine doorvaartopening van de spoorbrug tussen Dordrecht en Zwijn- drecht, een ongeveer 50 kilometer gro te omweg worden gemaakt. Het gevaarte wordt via Oude Maas, Westgeul, Nieuwe Maas, Noord en Merwede naar de plaats van bestem ming gesleept. Het transport zal ze ven bruggen passeren; om half drie 's middags p'asseert het transport de Maasbruggen in Rotterdam. Als het getij op zijn laagst is worden de im mense drijvers onder de overspanning gevaren. De vloed doet de rest en schuift de drijvers omhoog tegen de overspanning aan. De beide hoofdaannemers Penn en Bauduin en Visser en Smit hebben ter gelegenheid van de plaatsing van een gedeelte van de brug een lande lijke fotowedstrijd uitgeschreven. De foto's zullen in september worden ge ëxposeerd in een nog te realiseren ac tiviteitencentrum in de wijk Crabbe- hof in Dordrecht. Deze wijk zal dan een feestweek organiseren ter gelegen heid van de opening van de brug. die ongeveer half september moet gebeu ren. r Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze Acrylic Hakellook pullovers In de kleurcombinatie ,wlt/turquolse In de maten 40 t/m y. met en zonder mouwen voor 6i Géén tal. cf schrift, bast ADVERTENTIE mr&er Groter contrast was er niet denk baar tussen de scène met de vermoor de kleine Astyanax, zoals die voorkomt in ,,De vrouwen van Troje", en het di rect daarna omgeroepen bericht van de geboorte van de prins, de talrij ke jongeren vooral lieten zich in de schouwburg niet onbetuigd. „De vrouw van Troje", het door Sartrè bewerkte treurspel van Euri pides, werd hier met intense aan dacht ontvangen. Naarmate het stuk zich verder ontwikkelde, viel er ook bij de spelers van de „Haagsche Co- medie" een meer geconcentreerde speeltrant te constateren. Het merk waardige van dit stuk, waaraan bij de première uitvoerige aandacht is be steed, ligt ook in de opbouw. Na een uiteenzetting omtrent de fei telijke situatie die ontstaan is nadat de Grieken Troje hebben veroverd en alle mannen gedood, spitst het drama zich toe op de tegenstelling van He kuba tot Helena. Het verweer van de ontrouwe Helena tegenover de aanval len van Hekuba geven Euripides en daarna ook Sartre de gelegenheid de wispelturigheid van de goden aan de kaak te stellen, Hekuba spreekt over de dwaze mensen die mensen, dat ze gelukkig kunnen zijn voor het laat ste uur van de laatste dag en schreeuwt haar verontwaardiging uit tegen de barbaarse goden die in hun hemel lachen en slechte goden zijn. Sartre heeft er een Poseidonepiloqg aan toe gevoegd die eiadigt met „Jullie gaan er allemaal aan". Waarmee zijn ten dens wel duidelijk wordt. Het is boei end na te gaan hoe Sartre's filosofie gedekt wordt door die van Euripides en hoe menselijk dit stuk wordt zo dra het zich met de zuiver menselijke relaties bezig houdt. Joris Diels had zijn regie geen gro te beweeglijkheid gegeven. Het waren vooral de plastische opstellingen van de groepen vrouwen die 't statische er van onderstreepten. Anny de Lange droeg met haar Hekubarol het stuk. Sinds de première is zij, gezien deze voorsteling, duidelijk in haar rol ge groeid waardoor nu de overgang van de ingehouden toorn tot de vulkanische uitbarsting in ht laatste deel heel langzaam en zorgvuldig opgebouwd was. Van Paula Petri kreeg ze daar bij wat weinig tegenspel als Helena die oppervlakkig bleef. De vrouwen van Troje blijft een stuk dat in zijn problematiek even modern blijft als toen het geschreven werd. H.J.W. (Van onze verslaggever! ROTTERDAM. 28 april Dinsdag 2 mei gaat de R.E.T. de eerste woon gebouwen van de nieuwe wijk Ommoor bedienen. Dit gebeurt voorlopig door lijn 46, die tot nu toe de verbinding onderhield tussen Schiebroek en Ter- bregge, in oostelijke richting door te trekken. De bewoners van Ommoord krijgen hiermee een goede aansluiting op tramlijn 14 en de verbinding met de winkelstraten van Hillegersberg en Schiebroek Het tarief op lijn 46 ver andert niet: het normale stadstariei blijft van kracht. De route van de lijn wordt nu: Om moord (Marshallweg) - Marshallweg - Ommoordseweg - Terbregseweg - Prin ses Ireneburg - Molenlaan - Grindweg - Argonautenweg - Junolaan -' Miner- valaan - Achillesstraat- Argonautenweg - Jasonweg - Adrianalaan - Meidoorn singel Noordzijde - Peppelweg - Ring dijk - Jasonweg - Argonautenweg - Achillesstraat - Minervalaan - Juno laan- Argonautenweg - Grondweg - Mo len laan - Prinses Irenebrug- Terbreg seweg - Ommoordseweg - President Rooseveltweg - Marshallweg - Om moord (Marshallweg). Nieuwe halten komen er op de Ter bregseweg bij de Prinses Irenebrug de Ommoordseweg bij de Terbregseweg en de Marshallweg. Op het traject gedeelte Marshallweg - Ommoordse weg bij de Terbregseweg wordt ook zonder halte gestopt voor iedereen, die kenbaar maakt dat hij wil instafp- pen of de bus verlaten. Dit geldt het busverweer in beide richtingen. Spiegelnisseweg aandoen, Dit ten be hoeve van diegenen, die patiënten wil len bezoeken. Het betreft hier de wa gen, die om 13.16 uur van de Mei doornsingel vertrekt. Deze rijdt dus niet rechtstreeks naar Ommoord, maar gaat eerst naar de Spiegelnisseweg. Omgekeerd doet de bus. die op deze dagen om 14.30 uur van Ommoord naar Schiebroek vertrekt, ook de verpleeg inrichting aan, van waar om 14.35 uur wordt vertrokken. In de frequen tie op lijn 46 komt geen verandering. Het blijft voorlopig dus een half-uur- dienst. MAASSLUIS, 28 april In de plan nen voor de bouw van een bejaarden en dienstcentrum zijn enkele wijzigin gen aangebracht. Het oorspronkelijk plan omvatte twee flatgebouwen van resp. drie (langs de Zuid-Vliet) en vijf (langs de P. C. Hooftlaan) woon lagen. Het bejaardencentrum zou 103 woningen alsmede een conciërgewo ning bevatten. Na besprekingen met de provinciale directie van de volks huisvesting bouwnijverheid is besloten het aantal bejaardenwoningen van 103 te op 110 te brengen en het diensten centrum enigzins te verkleinen. Het gehele complex eist een investering van bijna 4,6 miljoen gulden. (Van onze correspondent) SCHIEDAM, 27 april Hoewel de financiële positie van de gemeente bij zonder zorgelijk is, kan de bouw van het nieuwe ziekenhuis toch onvermin derd doorgang vinden. Tal van ande re bouwprojecten moeten evenwel wor den uitgesteld. Wethouder mr. P, van Bochoven ver klaarde, dat de financiële positie nog niet verontrustend mag worden ge noemd. Waarschijnlijk mag de gemeen te dit jaar iets meer lenen dan in 1966, toen het maximum op tien miljoen gulden was gesteld. Volgens de wethouder heeft Schie dam behoefte aan zeker twintig miljoen gulden. Aangezien dit geen haalbare kaart is, zijn de grootste mogelijke beperkingen in de uitgave noodzakelijk. ADVERTENTIE Morgen om 9 yur begint de ééndaagse verkoop van deze zelfstrijkende popeline over hemden, in alle courante maten en in diverse kleuren, w Géén tel. of schrift, best. Als wij duizenden overhemden van zelfstrijkende popeline ver kopen voor de normale prijs van 11.95... dan nemen wij aan dat die prijs goed ligt. Dès te aantrekkelijker Is deze aanbieding van diezelfde over hemden, een fabriekspartljjdie wij nu gaan verkopen, slechts één dag voor nog géén acht gulden. Zelfstrijkende popeline over hemden van een prima kwali teit poplin, makkelijk in gebruik, nat ophangen, niet strijken en morgen weer 't heertje met een smetteloos overhemd.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1967 | | pagina 11