Moeilijker dan Zuiderzee en Haringvliet Aparte fabriek betonblokken playtex 'm COUZY Onderscheidingen in de Rijnmond TEGENOVER HOEK VAN HOLLAND GROTE BEDRIJVIGHEID m Diensten R.E.T. beha Meer bussen Alexanderpolder UNIEKI UE Dl: 59.50 69.50 79.50 ELEKTRISCHE FORNUIZEN Doelenconcert afgelast I EXPOSITIE EBELI BRILLANT Vi i; de tijd blijvend Reinigingsrechten iA MOERKERKEN %5}£5g blijvend I Van 1 - 8 mei a.s. VRIJDAG 28 APRIL 1967 9 ROTTERDAM, 28 april Ten koste van een steeds geper fectioneerde baggervloot en een bedrag van 190 miljoen gulden heeft Rijkswaterstaat de Nieuwe Waterweg op voldoende peil kun nen houden om steeds grotere schepen te ontvangen. Men was zelfs op de ontwikkeling vooruit. Tenslotte kwam men tot de con clusie, dat de groei van de sche pen niet langer met baggeren al leen doelmatig gevolgd kon wor den. Verandering van de haven mond kwam in het geding, overi gens niet voor het eerst, want ook in 1933 is deze al eens ter sprake gebracht. De havenmond is verbreed, het wrak van de Faustus en andere scheepsresten zijn verwijderd dan wel in de bo dem verzonken en thans is men begonnen aan een groots complex van werken rond de havenmond, dat het tankers met een diepgang van 57 of beter 62 voet mogelijk moet maken, bij Rotterdam bin nen te komen. Het daarbij ont worpen dammenstelsel geeft Rot terdam gelegenheid zijn haven uit te breiden met de Maasvlakte, 1500 ha groot. Een „blokkenvaartuig" waarmee de zwaarste materialen 1^3 ton wegende betonblokken op de kop van de pieren worden geschoven. Een heel andere methode dan in IJmuiden werd toegepast. Daar waren de pieren breder en hoger, zodat het materiaal over de havenhoofden kort worden aan gereden. Zand en stenen De vaargeul in wit en zwart 19,50 longline model 29,50 14 KARAATS GOUDEN DAMESHORLOGES en hoger. OVENS, KOOKPLATEN. GRILLS, ENZ. VOOR MODERNE MENSEN - BIJ Sociale Zaken en Volks gezondheid Cultuur, recreatie en maatschappelijk werk HiiiuinnmuMmitimnniininniHiiiiifiiiHiiiiinminniimiiiii^ GEVEL-, TUIN- EN BORDERVERLICHTING aiBiiWHwmmtfflH «HiwomwimiitwiwiKUimiRuuj Werk aan nieuwe havenmond zal tot circa 1974 duren (Van onze verslaggever) X>it is zeer in het kort de niet onbe kende voorgeschiedenis van een werk, dat onlangs- van start is gegaan en dat Sisteren door Rijkswaterstaat ten over staan van een groot aantal genodigden ,,naar buiten is gebracht". Het is daar voor belangrijk genoeg omdat het in de orde van grootte ligt als het complex tverkzaamheden in het Delta-plan en de afsluiting van de Zuiderzee. Het is Zelfs een moeilijker karwei, al maakt de ontwikkeling in materiaal het moge lijk de werkzaamheden sneller te ver richten. Voor de afsluiting van het Ha ringvliet heeft men tien jaar gewerkt aan de uitwateringsluizen. Nauwelijks Veertien dagen geleden is de Ringdijk daar doorgebaggerd en in die tien jaar is 650.000 beton gebruikt. Rond het hieuwe havenmondproject wordt een milj. m3 beton gebruikt, bijna ander- kalf maar zoveel dus, en het complex hioet. veel sneller klaar zijn. In 1974 totaal, maar tal van fasen gaan daar- öan vooraf. De nieuwe havenmond wordt een ge combineerde toegang tot de Waterweg hi tot Europoort en Vergt de aanleg l'an de Noorderdam, 'n verlenging van net bestaande en nauwelijks te wijzi gen Noorderhoofd met circa 3 kilome ter. Aanleg van de Zuiderdam in drie onderdelen: een zanddam vanaf het Briels-e gat zee in (3 km), een gebogen stenen dam die daarop aansluit (6,5 km) en een zandstrand langs de zuid oever van de buitenhaven, parallel aan de verlengde Noorderdam (2,5 km). In de toegang moet een splitsingsdam komen die Europoort verkeer scheidt Van Waterwegverkeer. Verder moet de toegangsgeul worden uitgediept. De ADVERTENTIE Als U nu of binnenkort een kinderstoel nodig hebt... en U wilt voor Uw kleine evengoed de beste en mooiste kopen die er is... kom dan morgen eens kijken in onze baby-afdeling. Want daar begint de bijzondere verkoop van zwaar ver chroomde kinderstoelen, met formica beklegd los tafel blad (...U kunt er dus ook een tafeltje en stoeltje van maken). Kinderstoelen, normale prijs 42.50 met formica voorblad en fraaie bekleding op rugleuning en zitting, morgen voor nog géén dertig gulden. Morgen om 9 uur begint de verkoop van deze zwaarver- chroomde kinderstoelen in rode en blauwe ruit, en in bleu voor W Geen tel. of schrift best. tijdelijke toegang tot Europoort moet in een bepaalde fase van het werk wor den afgesloten. Hoewel hier dus het werk min of meer in fasen is aangege ven. moet gerekend worden, dat tal van werkzaamheden samen vallen. Willen er voor de scheepvaart geen hinderlij ke stromingen ontstaan, dan dient men met noorder- en zuirerdam bij voorbeeld vrijwel gelijk op te werken. Het zijn ook waterloopkundige fac toren die de uiteindelijke en wat vreem de vorm van de Maasvlakte hebben bepaald waarop Rotterdam zijn haven areaal gaat uitbreiden. Tussen de dam men komt een royale buitenhaven om de verkeersstromen, voordat zij zich gesplits hebben, voldoende ruimte te bieden. Zowel bij de voorbereidingen als thans bij het praktisch-werk wordt gebruik gemaakt van modellen in het ADVERTENTIE HOOGSTRAAT 164 HOOGSTRAATIS2 ROTTERDAM - TEL. 1154 32-124518 (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 28 april Om voor uit te kunnen met flinke voorraden materiaal voor de bouw van de nieuwe havenhoofden zijn allerlei transport- maatregelen getroffen. De Nederlandse en Belgische Spoorwegen zijn reeds be zig regelmatig zware'Belgische steen aan te voeren. Ieder van hen heeft 250 wagons met versterkte bodem be schikbaar gesteld. Op het werkterrein waren gisteren gigantische hijskranen met poliepgrijpers bezig deze wagons in ijltempo te lossen. De treinen rijden in bijna 4 dagen heen en weer en leveren per trein 1200 ton af op werkterrein tot vlak voor de mond van de Nieuwe Waterweg. In vijf jaar zal de voorraad stenen die wordt afgeladen tot 2 miljoen ton zijn opgelopen. Per schip worden uit Noor wegen nog een ongeveer even grote la ding Noorse steen, die nog iets zwaar der is, aan de wal gebracht. De be tonblokken worden in 'n aparte fabriek op het werkterrein gemaakt. De pieren worden niet op zinkstuk ken geconstrueerd. Begonnen wordt met een grondslag van zand en grind, waarop geleidelijk zwaarder materiaal wordt aangebracht. Voor de grove ste nen worden speciaal geconstrueerde vaartuigen gebouwd, die tot vlak bij het werk komen en hun materiaal met een soort bulldozerbladen daarover heen schuiven. Ten slotte komen de zwaarste stukken, de betonblokken, daar in een dubbele laag bovenop. Deze laatste afwerking geschiedt door apart voor het doel gemaakte „blok- kenschepen", die op de voorplecht voor zien zijn van bruggen, waarlangs de betonblokken van 43 ton op hun plaats worden gebracht. De pieren zullen in tegenstelling tot die in IJmuiden niet hoger worden dan 2 meter boven N.A.P. De Rijkswaterstaat is tot de ont dekking gekomen, dat dit voldoende is om het geweld van de zee te breken. Waterloopkundig Laboratorium in Delft. Ontwerp en directie v/d nieuwe mond berusten bij Rijkswaterstaat, di rectie Benedenrivieren; het werk wordt uitgevoerd door de Combinatie Ha venmond Hoek van Holland", waarin samenwerken ,,Adriaan Volker" NV te Rotterdam, N.V. Bag germ aatschap- pij Bos en Kalis te Papendrecht en Van Hattum en Blankevoort N.V. te Bever wijk. Directie en aannemerscombi natie hebben rekening te houden met de mogelijkheid, dat men al werkend tot zekere veranderingen van de plan nen komt waarbij opnieuw het opera tioneel model in Delft de toon aan kan geven. Het voorbereidende werk op de kop van het voormalige eiland De Beer is inmiddels begonnen. Van het Zuider- dam-deel van zand liggen de eerste „scheppen" in zee zonder nog zicht baar te zijn voor de toeschouwer. Zand is voor dit onderdeel geschikter, omdat werkschepen wegens de geringe diep te aldaar niet ter plaatse kunnen ko men en omdat in de buurt aanwezig zand een goedkopere constructie ople vert dan met stenenmaterialen. Vanuit het van zee afgesloten Brielsche Gat wordt het zand vrijwel continu naar het tracé gebracht van de dam, die men overigens niet moet zien als een „dijk- lichaam" maar meer als een kunstma tig aangelegde duinenrij met een kruin breedte van 200 meter. Aan weerszij den van de dam ontstaan door spel van wind en golven normale stranden, dwarsstaand op de kustlijn. Met deze dam is deze maand begonnen en hij zal begin 1969 klaar moeten zijn. Er is dan 20 miljoen kubieke meter zand verwerkt. Tussen haakjes: Opspuiting van de Maasvlakte geschiedt door Rotterdam, dat eveneens zand betrekt uit het Briel- se meer maar dan uit de oosthelft. De stenen dammen krijgen eerst een grondslagverhoging van zand en grind, afgedekt door een laag andersoortig grind. Daarop komt een pakket breuk steen, stukken variërend van 300 tot 1000 kg. Daarna komt er een kern van stenen van 1 tot 6 ton en tenslotte wordt het geheel, boven water gebracht en afgedekt met betonblokken met een stukgewicht van 43 ton. Aan de voet van deze betonblokken komt opnieuw breuksteen. Er wordt niet gewerkt „o- ver de kop" (a'anvoer per voertuig over het reeds aangelegde deel) maar van uit zee. Speciaal ontworpen schepen voe ren het materiaal aan. Door deze ma nier van werken hoeft men de dam men niet hoger te maken dan strikt nodig is voor de scheepvaartgeleiden- de functie hetgeen een aanzienlijke kos tenbesparing betekent. Een zeer inten sief verkeer van werkschepen is het gevolg van deze werkzijze. Vanuit een controle post worden de schepen bege leid en geleid door middel van radar waarnemingen en radio-aanwijzingen. Tot voor kort waren alle plannen af gestemd op het toegankelijk maken van Rotterdam voor schepen van 57 voet, terwijl het al mogelijk was schepen van 100.000 ton te ontvangen. Sinds de bekendmaking in februari door de regering dat Europoort toe gankelijk kan worden gemaakt voor schepen van 225.000 ton (62 voet) kan men alle werkzaamheden zien als een aanzet daartoe. De financiering tot 57 voet is namelijk rond maar voor het overige zijn er nog onderhandelingen gaande tussen Rotterdam en Den Haag. Deze zijn in het stadium dat er voor stellen uit Den Haag in Rotterdam lig gen en dat het antwoord thans aan de ze stad is. In afwachting van de over eenstemming mikt Rijkswaterstaat bij het werk op 62 voet. Het verdiepings- werk in zee moet worden uitgevoerd tot ongeveer 10 kilometer uit het be staande Noorderhoofd. Die geul is in tussen geen sleuf" maar een waaier vormige verdieping, 400 meter breed tussen de havenhoofden en geleidelijk- aan wijder wordend tot 1000 meter aan het zee-einde van de geul. Onderzocht wordt hoeveel en wat voor scheeps wrakken er in die waaier liggen en hoe die het best verwijderd kunnen worden. In de Maas en elders moeten, zoals bekend werkzaamheden worden ver richt om de verzilting tegen te gaan. Op diverse plaatsen komen bestortin- gen mèt grind of mijnsteen. Deze werkzaamheden houden gelijke tred met de werken buitengaats. Omstreeks 1970 zal Europoort bereikbaar zijnj voor schepen in de orde van grootte van 200.000 ton (62 voet). Het plan is zodanig opgezet dat deze zeer grote schepen ook al eerder terecht kunnen (1968 en 1969) en dat zij dan geleide lijk aan steeds dieper kunnen worden afgeladen tot 55 en later 59 voet. De havendammen zelf zullen eerst in 1972 in grote lijnen gereed kunnen komen, het gehele werk is op zijn vroegst in 1974 klaar, tien jaar later dan de Werkgroep Ontwikkeling Rijn mond in 1958 had gedacht. Sinds dat jaar zijn de ontwikkelin gen echter zeer snel gegaan en heeft men deze tóch al baggerend bij kunnen houden, zodat men achteraf met dit uit stel niet ongelukkig behoeft te zijn, om dat men nu een adequater opzet kon uitwerken. Intussen heeft de uitvoeren de aannemingscombinatie 9 commis sies van experts aan het werk gezet en daarbij zijn 27 specialisten uit bin nen en buitenland ingeschakeld om tot een uitgewogen plan te komen. Uitge wogen in die zin, dat men er ook dit maal vrijwel zeker van kan zijn, dat de opzet, voordat deze geheel gerea liseerd is, al weer door de ontwikke ling op scheepsbouwgebied achterhaald kan zijn, ondanks, het bedrag van een half miljard gulden dat dit project van Rijkswaterstaat dan zal hebben gevergd (Van onze correspondent) H. I. AMBACHT, 28 april In de kortgeleden gereedgekomen flatwo ningen betaalt de helft van de be woners geen reinigingsrechten, omdat zij gebruik maken van de gemeenschap pelijke vuilnisstortkoker in het ge bouw. Van de eerste 96 uitgegeven wo ningen zijn er tot dusverre slechts vijf tig die een vuilnisemmer hebben afge haald. Tot op heden is dit de enige manier, waarop de rechten werden ver rekend. B. en W. willen in verband hier» mee de verordening op de reinigings rechten zo wijzigen, dat ook mensen zonder vuilnisemmer kunnen worden aangeslagen. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 28 april Zowel op Koninginnedag (1 mei) als op hemel vaartsdag (4 mei) zal de ret op al le tram- en buslijnen de normale zon dagsdienst onderhouden. Op deze da gen zal dus buslijn 51 niet rijden. ADVERTENTIE 3 9 ft Verstelbare stretch band jes: hoge bustelijn: heerlijk comfortabel, bandjes krul len niet Wonderlastic van Lycra: blijvend elas tisch zonder rubber Laag uitgesneden Wonderlastic rug: kruipt nooit op Ge kruiste Wonderlastic V- panden: ideale separatie Wereldberoemde Playtex pasvorm. IN ALLE 20 FILIALEN VAN (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 28 april De toe nemende drukte op lijn 57 (Prins Alexanderpolder-Lusthofstraat) op de voet volgend, heeft de R.E.T. tot een nieuwe frequentie-verbetering beslo ten, die dinsdag 2 mei zal ingaan. Op werkdagen wordt momenteel van circa 9.00 tot 16.30. uur nog met een frequentie van twaalf minuten gere den: vanaf a.s. maandag zal dat om de tien minuten zijn. Ook in de avond- spits- tussen 16.30 en 18.00 uur re den de wagens vn lijn 57 om de twaalf mnuten. Ze zullen nu om de acht mi nuten gaan. Voor de zaterdag zijn de veranderin gen als volgt: van aanvang dienst tot 10.00 uur wordt in het vervolg een 15-minuten dienst onderhouden (was een 20-minute, dienst): van 10.00 tot 11.30 uur 12-minuten dienst (was een 15-minutendienst) en van 11.30 uur tot 19.30 uur eenlO-minuten dienst (was een 12-minuten dienst). Dezer dagen is de ochtendienst op de snelbuslijn A (Centraal Station-Alex- anderpolder) al uitgebreid met een rit, die om 7.10 uur bij het station begint. ADVERTENTIE met Rijksgoudkeur. 17 steens Ancre incabloc. Luxe optisch glas. Juweliersgarantie. DORDTSELAAN 158 - TEL. 010-276603 ADVERTENTIE 1e M1DDELLANDSTR. 72 ROTTERDAM ROTTERDAM, 28 april In Rot terdam is de heer J. Hartong be noemd tot Ridder in de Nederlandse Leeuw. Hij is de enige uit Rotter dam en wijde omgeving, die een zo hoge onderscheiding te beurt is ge vallen. Hoofdcommissaris Wolters van Rotterdam, burgemeester Van der Hoeven van Ridderkerk, post-direc- teur Kremer en commodore De Jong behoren tot de nieuwe officieren in de Orde van Oranje Nassau uit het Rotterdamse Wethouder m. Van Kinderen, de cellist Bril van het Rotterdams Philharmonisch Orkest en pater Van Gisbergen van het S.F.L. maken deel uit van de Rijnmonders, die het tot het Ridderschap in de orde van Oranje Nassau gebracht hebben. OFFICIER ORANJE NASSAU Tot officier in de orde van Oranje Nassau zijn benoemd: Burgemeester C. J. van der Hoeven van Ridderkerk, hoofdcommissaris A. Wol ters van Rotterdam, ir. J. A. Fijn van Draat, directeur G.E.B., Dordrecht, J. K. Sjoer, werkzaam bij de Artillerie-Inrichtin gen in Delft, hoofdinspecteur van belastin gen C. Slagmolen te Rotterdam, prof. drs. A. L. Blok, hoofd-accountant bij de rijks accountantsdienst te Rotterdam, directeur J. Bos van de baggermaatschappij Bos en Kalis te Sliedrecht, commodore A. de Jong van het vlaggeschip de Rotterdam van de H.A.L. te Dordrecht, directeur J. C. Kremer van het postdistrict te Rotterdam, directeur ir. A. van Aalst van F. Kloos en Zonen uit Rotterdam, directeur M. C. van der Hoop van de Porceleyne Fles te Delft. W. Schattinga oud-hoofd centrale accoun tantsafdeling Unilever te Rotterdam, direc teur A. G. J. Schaafsma van het G.A.K. in Dordrecht, oud-directeur W. E. H. Beij- ers van kath. Bureau voor School- en Be roepskeuze in Rotterdam, hoofdcommies A. Schaap van Sociale Zaken te Rotter dam, dr. J. Albronda, oud-chef medische dienst S.V.Z., dr. B. van Dijk. directeur bedrijfsgeneeskundige dienst te Delft en di recteur drs. D. H. G. Bolten van Prinsenhof in Delft. RIDDER ORANJE NASSAU Tot ridder- in de orde van Oranje Nassau zijn benoemd: Wethouder mr. J. M. van Kinderen van Schiedam, W. H. van den Dool oud-lid van generale synode uit Rotterdam, directeur L. van Gelder van de haveninrichtingen te Dordrecht, raadslid J. Hailing van Krim pen aan de IJssel, directeur J. W. Wehr- meijer van de gemeentelijke sociale werk voorziening te Delft, onderwijsinspecteur C J. Rol uit Rotterdam, sehoolhoofd H. L Baars uit Rotterdam, hoofd blo mejuffrouw B. Kamerling, dr. A. Scheijgrond leraar HBS Gouda, A. Glansdorp, oud-docent aca demie voor beeldende kunsten te Rotter dam. hoofdcontroleur der belastingen A. Bre- deroo te Rotterdam, controleur der invoer rechten F. Vorstenbosch te Rotterdam, D. Prins gepensioneerd hoofd-ambtenaar loods wezen te Rotterdam, adjudant S. H. Carolus te Dordrecht, adjudant W. Gijselman te Rot terdam, J. H. Schut, transport-ondernemer te Rotterdam, scheepvaartagent L. F. F. Aarens te Dordrecht, chef-Hofmeester J. W. van Hilten bij de H.A.L., violoncellist S. Bril van het Philharmonisch Orkest te Rotterdam en pater C. J. M. van Gisber gen, clubhuisdirecteur van het Sint Fran- ciscus Liefdewerk in Rotterdam, GÓUDEN MEDAILLES ORANJE NASSAU De eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, in goud: P. van der Lippe, adjudant politie Vlaar- dingen, mej. W. M. van Dael, administra tief ambtenaar rechtbank Rotterdam, D. van der Ende, voorzitter kerkeraad te Vlaar- dingen, H. G. L. Pool, adjudant politie Rot terdam, E. J. C. de Veer, adj. pol. Rot terdam, F. van den Blink, commies 's Rijks belastingen R'dam, L. Valster, adjudant onderofficier van de Koninklijke Lucht macht -te Rotterdam, F. J. Havermans, majoor-geschutmaker te Vlaardingen, B. R. van Schijndel. majoor-electromonteur te Schiedam, J. Romein, adjudant-onderoffi cier-automonteur te Brielle, C. L. A. den Besten, majoor-machinist Schiedam, J. J. Koot. treindienstleider te Dordrecht, W. G. F. van der Kuyl, directeur Van Gend en Loos te Schiedam, J. H. van Lienden, chef magazijndienst, B. H. J. Reinders, hoofd employé PIT, C. J. Geurtz, hoofdemployé PTT, A. P. L. van den Burg, voorzitter veehouderij-organisatie Berkel en Rodenrijs, J. H. P. W. Klaare, procuratiehouder Gebr. Visman Rotterdam, A. J. Doorneveld, pro curatiehouder Dordrecht, L. A, van der Dus- sen, adjunct-dir. Ozon-Dordt, Dordrecht, W. Janzen, procuratiehouder Hollandse Pel molen Vlaardingen. ZILVEREN MEDAILLE ORANJE NASSAU De eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau in zilver: W. yan den Berg. medewerker zondags school Spijkenisse, G. D. van Bueren, me dewerker zondagsschool Spijkenisse. A. van Keulen, brigadier politie. J. W. Scherpen- zeel, brigadier politie, A. Selier, opzichter GEB Vlaardingen, C. M. Brauns, assistent belastingen Rotterdam, N. den Harder, la borant T. H. Delft, A. J. de Waard, admini stratief ambtenaar. Ministerie van Defensie Rotterdam. J. Vennik, walkapitein bij Van Driel te Rotterdam. Th. A. van der Pluijm, schipper bij Van Driel Rotterdam, F. A. Bekkers, wachtschipper NRV Rotterdam, J. van den Ende. chef buitendienst Te Win kel en Oomes Rotterdam. E. Vos opzichter elektrificatie NS Rotterdam, W. Hagendijk machinist NS Rotterdam, G. H. Bergkotte, adjunct-commies Van Gend en Loos Rotter dam, J. C. Kansen, oud-expeditiebaas HAL, B. van Keulen, expeditiebaas HAL, S. Kar- reman, bootsman HAL, P. A. Nootenboom. hoofdemployé PTT, A. J. Nijhuis, employé P. T. T. M. Rienks, hoofdemployé PTT. G. Blom, Schipper Ned. Rijnvaartver.. W. Wel bedacht, schipper Ned. Rijnvaartver., L. J. Formenoij. oud-havenarbeider HAL. J. Bode oud-beheerder HAL, S, Ch. Sluijter, oud employé HAL, G. de Raaij, employé HAL M. A, Vos, employé PTT, R. L, Folmer, employé PTT. C. van der M,eer, schrijver PTT, Ph. Diener, besteller PTT, J. C. Pie- ters, emplpyé PTT, O. van Gooi, chef H. Both Rotterdam, H. A. M. Laurens, chef Van der Vliet, J. H. Suyling, chef P. Smit jr., Rotterdam, P. Overman, chef-bakker bij Vermaat T. den Hartigh NV te Rotter dam, C. Mom, textielarbeider bij de NV Verenigde Touwfabrieken Maassluis, C. Zo mer, textielarbeider NV Verenigde Touwfa brieken, Maassluis, J. F. Lueouw, Shell Ne derland Den Haag, J. A. van de Stoep, Shell Nederland, Den Haag, H. Friex, Unile ver Naaml. Venn. Gouda, Th. v. der Unile- Gouda, C. Koster, Vermaat T. den Hartigh Ereteken voor vele honderden (Vervolg op pagina 8) Wolfaartsdijk; D. Knol, Steenwijker- wold; L. Koops, Aalden; A. Korteweg, Zevenbergen; K. H. Kroeze, Midden- meer; S. den Ouden, Eindhoven; F. L. Parlevliet, Hellevoetsluis; A. de Hooy. Amersfoort, dir. N. V. Hernia; L. van 't Sant, Sleeuwijk; J. J- H. Selen Venlo; H Smith te Zwolle; W. C. Smits, Veldhoven; L. J. H. Smulders, Brussel; J. W. Stevenson, Den Helder; A. G. Uiterwaal, Zeist; F. L. Verheij, Didam, leraar Land- en Tuinbouwsch. A. Vuijk, te Boskoop, boomkweker; J. A. Wegdam, Arnhem; R. a. van Wel, Velp; J. Th. van Wijk, Vinkeveen en Waverveen; A. K. Zuiderweg, Veen- dam. Ridder Ned. Leeuw: drs. A. Kruysse, 's-Gravenhage, hoofdinsp. volksgezond heid. Officier Oranje-Nassau, bij bevorde ring: F. J. F. Boelsma, 's-Gravenhage, hoofd Insp, Ziekenfondsraad. Officier Oranje-Nassau: P. Tjeerds- ma, Utrecht, secr. Chr. N. V.; A. de Boon, Noorden, tweede voorz. N.V.V.; P. J. J. van Hout, Utrecht, alg. »ecr. N.K.V.; P. H. Visser, Amstelveen, hoofdadministr. Soc. Verz.bank; dr. J. Albronda, Rotterdam; dr. B. van Dijk, Dordrecht; J. P. Boekhold, Leiden, kinderarts; dr. M. Russchen, Wasse naar; dr. mr. V. F. J. A. J. van den Berkel, Brunssum, dir. GGGD; dr. P. H. Esser, Haarlem, hoofd afd. geestel. gezondheidszorg; G. van der Most, Ot- tersum, geneesh.-dir. Maria Roepaan; dr. P. A. F. van der Spek, Noordwij- kerhout, geneesh.-dir. „Sint Bavo"; dr. H. R. Bax, Arnhem, chirurg; J. van den Blink, Waalre, oud-geneesh.-dir. Diaconessenhuis; dr. E. G. Godfried, Amsterdam, geneesh.-dir. Binnengast huis; mgr. A. A. M. Sanders, Nijme gen; dr. A. H. M. Colago Belmonte, A'dam; dr. E. H. Hijmersma, Leeu warden; dr. Chr. J. Blok, Amsterdam; ir. W. F. C. van Nieuwenhuizen, Bre da; ir. J. F. van Mansvelt, Assen; drs. J. J. C. N. Wouters, Eindhoven; mr. B. S. Frenkel, Voorburg, Loonbu- reau; drs. Th. J. J. A. Beumer. 's-Gra venhage; mr. H. Gritter, Voorschoten; mr. H. F. Beenhakker, Rijswijk; mr. J. H. van der Meide, Voorburg; mr. A. J. van Kesteren, 's-Gravenhage; J. E. Dolk, Arnhem, arts. Ridder Oranje Nassau: Chr. Z. de Vries, Amsterdam, voorz. Mercurius; W. van Halm, Amsterdam; H. H. Dek kers, Utrecht dir. „Concordia"; mevr. B. M. J. C. van den Broek-van Luijt, Eindhoven, dioc. pres. Vrouwen- bew. N.K.V.; J. J. A. van Stapele, te Utrecht; A. G. J. Schaafsma, Dor drecht; J. W. Geveke, Wassenaar; W. E. H. Beijers, Rotterdam; A. Ph. Ro mein, Haarlem; mej. A. D. M. V. Fraij- man (eerw. moeder Antoine), Venlo, moeder-overste Ned. Prov. Congr. der Zusters van de Godd. Voorzienigheid te Steyl; J. Beunder, Overveen; M. J. M. Mol, Maasniel, arts; Y. Wielinga, Assen, arts; P. Jonker, Utrecht; C. v. Zuidam, Almelo; F. Preys, Rijswijk; A. Schaap, Rotterdam; P. Stigter, te Weesp; L. Smith, Utrecht. CULTUUR Officier Oranje Nassau: B. H. Cuij- ten, Maastricht, voorz. Raad van Ar beid. Officier Oranje Nassau, bij bevor dering: M. C. Escher, graficus, Baarn; J. Miedema, Ned. Bioscoop Bond, Sneek; F. de Nobel, musicus, Am sterdam; H. de Vries, beeldend kunste naar, Haren (Gr). Officier Oranje Nassau: prof. dr. A. J. Bernet Kempers, dir. „Het Open luchtmuseum", Arnhem; A. Y. Die- mers, Hoogeveen; J. Ch. J. Masten broek, Enschede; J. Odé, dir. Amsterd. Conservatorium, Amsterdam; drs. W. Ph. Pos, oud-dir. „De Toneelschool", Amsterdam; J. Wondergem, Ooster beek; drs. J. Zwier, 's-Gravenhage. Ridder Oranje Nassau: C. H. Beek, Amsterdam; J. Bootsma, Hilversum; ir. K. L. I,. van den Bos, Hengelo (O); mr. L. E. de Brakke, oud-archivaris, Middelburg; W. F. Brederode, muziek pedagoog, 's-Gravenhage; S. Bril, vio loncellist, Rotterd. Philh. Ork, Rotter dam; R. P. Citroen, kunstschilder, Was senaar; P. G. M. Coebergh, boekhan delaar, Aerdenhout; J. H. Delken, Delf zijl; mevr. J. C. Dikker-Krop, Arnhem; mevr. I. H. Eernstman-Steghgers, te Wassenaar; D. C. Elffers, grafisch ont werpen, kunstschilder, beeldhouwer en binnenhuisarch., Amsterdam; M. A. B. Erens, bestuurslid Cult. Raad Limb. Valkenburg-Houthem; M. H. Flot- huis, componist, Amsterdam; pater C. J. M. van Gisbergen, „St.-Franciscus- Liefdewerk", R'dam; mr. H. R. Goud smit, Leiden; mej. H. C. 'Hartong, danspedagoge, R'dam; mevr. G. S. Huese-Laming, Bilthoven; E. M. Jaars- ma, voorz. Goois Muzieklyceum; A. G. Jurres, dir. Stichting Documentatie Ne derlandse Muziek, Amsterdam; N. J. G. Kerstholt, Groningen; H. L. Krui mel, 's-Gravenhage; J. T. Machula de Abrahamfalva, violoncellist. Concertge bouworkest, Amsterdam; mevr. M. W. B. A. van Mierlo-Mutsaers, Breda; mevr. E. Mols-de Leeuwe (Enny Mols-" de Leeuwe), toneelspeelster, Amster dam; A. E. H. Monhemius, 's-Graven hage; mevr. E. D. M. Muller-Rehbock Laren; P. K. A. Pala (Pierre Palla) Hilversum; mevr. A. W. de Ranitz-Co- hen, Winsum; Ph. Rintel, Amersfoort; mevr. A. L. Roelfsema-Schaafsma, te Groningen; C. S. Roem, dir. Polygoon, 's-Gravenhage; drs. J. L. J. M. Sicking, onderdir. Kon. Conservatorium 's-Gra venhage: A. H. Simonis, Sittard; B. H. J. M. van Son, 's-Hertogenbosch; mevr. N. Steuer-Wagenaar, hoofdlera res piano Amsterd. Conservatorium; drs. J. F. A. van Straaten (pater Ama- tus), Witmarsum; mevr. J. H. Ton- ckens-Harders, stafdocente Academie Sociale en Cult. Arb. Groningen; F. J. van Veen, voetbalbond, Amstel veen; ds. D. Veldkamp, voorzitter „Haagse Jeugdactie", 's-Gravenhage. VOLKSHUISVESTING Ridder Oranje Nassau: J. Matser, Hilversum. NV te Rotterdam, C. Baksteen, voorman Figee Vlaardingen, J. Schaper, voorman Figee Vlaardingen, J. W. van Hees, rayon- chef bij de Coöperatieve Gebruiksvereni- ging UA Schiedam. J. Jacobs, voorzitter Ko ninklijke Nederlandse Vereniging EHBO te Dordrecht, D. Romijnsen, voorzitter Ko ninklijke Nederlandse Vereniging EHBO te Dordrecht, A. Ph. Verwey, penningmees ter EHBO Dordrecht, P. J. van der Windt, fabrieksbaas Ver. Touwfabrieken Maassluis. S. Sluvter. voorman NV Ver. Touwfabrie ken Maassluis, H. Rotemundt. kapitein Es- so Nederland NV, H. Smit, plaatsvervan gend chef van de NV P. Smit jr.. Rotter dam. J. J. Berman, Machinist Rijn-Schelde Machinefabrieken Scheepswerven Rotterdam T. J. Rietveld, werkmeester Rijn-Schelde Machinefabrieken Scheepswerven Rotter dam, B. Glimmerveen, werkmeester Rijn- Schelde Machinefabrieken Srheepswervèn, Rotterdam, L. van Oostende, werkmees ter Rijn-Schelde Machinefabrieken Scheeps werven Rotterdam, C. Rook. werkmeester RDM Rotterdam, C. A, Valk. controleur RDM, Rotterdam, mevrouw A. C. van de Velden-van de Werf, apotheker-assistente Rotterdam. C. H. Meijer, kantinebeheerder te Rotterdam, J. A. van Genderen, gymnas tiekvereniging Hollandia Vlaardingen, J. Voorburg, damvereniging Constant Rotter dam. BRONZEN MEDAILLE ORANJE NASSAU De eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau in brons: D. Broekens, hoofdagent politie R'dam, P. Pols. hoofdagent politie Rotterdam, A. H. J. Zom, oud-brandwacht brandweer Rot terdam, J. Hogendoorn. ponser-schaver van KFPB Dordrecht, H. J. Merks, schilder R. Enzlin Rotterdam, J. M. Wolthoorn. H. H. de Klerk en Zn,. Rotterdam. L. Verhes, Shell Rotterdam, tallyman. O. de Geus, ha venarbeider bij de seheepvaartver. Zuid Rot terdam, mej A. van Tienhoven, hulp in de huishouding te Rotterdam, C. A. D, van Nijnatten, smelter-gieter NV Industria Rot terdam, G. de Jong, gereedschapsslijper bij Emba Rotterdam, P. W. Stam. chauffeur bij de Emba, Rotterdam. F. Koudenburg. havenarbeider Zuid Rotterdam, J. Wet- stein, textielarbeider Ver. Touwfabr. Vlaar dingen. C. Th. Schutter, kelner Rfinsdorp Prinsenhof Delft, M. F. Landsbergen, be steller RDM, A. Scholten, ijzenverker RDM P. Terwiel, transporteur RD.5L J. P. B. van der Heijden RDM, II. W. Allewelt. hoorder RDM, J. W. Dieleman, smid RDM, M. de Groot, crasseur RDM, W. Hordijk, recht- maker RDM, G. van Wolferen. brander RDM, M. van Zeist, bankwerker RDM. R. Ohlsen, textielarbeider Ver. Touwfabrieken. J. Varekamp. Ver. Touwfabr. Maassluis. A. Baartman. voorman scheepswerf P. Smit jr., Rotterdam. W. Letterie, kras-aftekenaar P. Smit jr., Rotterdam. J. Bakker ponser P. Smit jr., T. Verhoeven afschrijver P. Smit Rotterdam, P. van der Vlies, boorder P. Smit jr Rotterdam, M. de Koning tras- seur P. Smit jr Rotterdam. L. Timmer man. machinist Graan Elevator Mij Rot terdam, A. de Deugd, lid mannenkoor Dor drecht. ADVERTENTIE Nog nooit zijn deze supergrote en solide Skaitassen één cent goedkoper verkocht dan voor 18.95... en dat was reeds éen zeer scherpe prijs! Daarom is deze aanbieding een mirakel, want dan verkopen wij diezelfde supergrote reistassen met extra versterkte riemen, treksluiting met slot en zijvak met rits voor nog géén tientje. Morgen om 9 uur begint de verkoop van deze lichtgewicht Skai tassen, in zwart of cognac, voor Geen tel. of schrift, best. 0 ROTTERDAM, 28 april - Het concert van twintigste-eeuwse muziek dat he denavond gegeven zou worden door het Rotterdams Philharmonisch orkest on der leiding van Franz-Paul Decker gaat niet door wegens ziekte van de dirigent. Anagezien het komende programma Philharmonisch druk bezet is, ziet het er niet naar uit dat dit concert als nog zal worden uitgevoerd. Kaarten kunnen aan de kassa worden ingewis seld. ADVERTENTIE =E houden wif in de tuin van 1 Café-Rest. Lommerrijk E Straatweg 99 Rotterdam van E Wij tonen U gaarne onre grote collectie van 's middags 1 uur S tot 's avonds 10 uur. BERGSE DORPSSTRAAT 79 Telefoon OIO 187025

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1967 | | pagina 9