In Schiedam provinciaal overleg regionale TY 1 expositie! KRACHTIGE VERZETSFIGUUR In Rotterdam standbeeld van koningin Wilhelmina Nog een half jaar veerdienst en alleen in de spitsuren Wasknijperkunst in Wenster NTS wil posten in hoofdsteden provincies EBELI $44000 - 'Thad-TUójanjïüü? k Bussen moeten personenvervoer overnemen Reconstructie Marconiplein kan beginnen Slecht bezochte avond voor gehandicapten Kapitein gesnapt op laatste reis Jazz at D-14, drumspektakel ALS BENELUXTUNNEL IN GEBRUIK IS Student berooft winkelbedienden Dienstregeling stadsbus Gouda Veertig elftallen strijden om Van Dun-beker van zes mille /hdmrtdfr U ófsttufïi jan janssen Meer geld voor HOE „EIGENE" VAN ZUID-HOLLAND TE VANGEN 1 Van 1 - 8 mei a.s. V is ver gunnin gen OP DE HOEK PARKKADE-KIEVITSLAAN m citroen den Ouden wethouders en raadsleden DE TIJD - DE MAASBODE ZATERDAG 29 APRIL 1967 5a GEVEL-, TUIN- EN BORDERVERLICHTING MET SMOKKELWAAR Zender Brielle Geringe kijkdichtheid - a-I--v.:' -sr m Het door Charlotte van Pallandt ontworpen heeld van koningin Wilhelmina, dat de herinnering levendig moet houden aan haar eerste bezoek na de bevrijding aan Rotterdam. „Abstractie" is de nietszeg gende titel van dit schilderij van Jean Miotte, dat in Schie dam te zien is. Showroom Coolsingel bij Hofplein ROTTERDAM, 29 april - Donder dag 1 juni komen in Schiedam de deelnemers bijeen die onder auspi ciën van de stichting culturele raad van Zuid-Holland overleg voeren over regionale televisie. Als uit gangspunt dient daarbij een studie nota van de N.T.S. De vraag is of men zich in Nederland, vooral ook financieel, regionale en lokale tele visie kan permitteren, zonder de voornaamste taken van de televisie in gevaar te brengen. Wanneer men meent, dat deze uitzendingen geheel uit reclame zouden kunnen worden gefinancierd, blijft de vraag of daar mee niet de reclame-inkomsten van de N.T.S. worden benadeeld en of er op die manier niet een echte com merciële televisie wordt ingevoerd. In de studie-nota van de N.T.S. wordt gewezen op de wenselijkheid van ver dubbeling in omvang van het program ma „Van Gewest tot Gewest". Deze uitzendingen zouden moeten worden verdeeld over Nederland I en Neder- ADVERTENTIE «miniimnuHiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiniiinniniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijÉ s H houden wij in de tuin ven Café-Rest. Lommerrijk 1 Straatweg 99 - Rotterdam Wij tonen U gaarne onze grote collectie van middag» 1 uur tot 'l avonds 10 uur. BERGSE DORPSSTRAAT 79 S Telefoon 010-187025 illlllllllllllHIIIIIHIIIIIIllllUlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 29 april Dat er gisteravond nog geen honderd mensen in de zaal zaten van Schouwburg-zuid is voor Soos-R een grote tegenvaller geworden. Het heeft de Soosleden niet meegezeten met hun actie om de blik- semloterij voor het gehandicapte kind een handje te helpen. Zij hadden op 24 april en gister avond de Schouwburg-zuid tot hun beschikking gekregen. De eerste avond moest worden afgelast bij gebrek aan belangstelling en gisteren is het ook niet de grote avond geworden die zij zich hadden voorgesteld. Het lag niet aan de medewerking van de artiesten, met uitzondering van de Belgische protestzanger Ferré Grig- mard, die op het laatste moment wei gerde op te treden omdat de geluids installatie van de zaal niet aan zijn eisen voldeed. Boudewijn de Groot had het er wel mee gedaan! Het lag ook niet aan de orkesten als de Endatteme Jug Band en de Magnolia Group die enthousiast genoeg waren. Als Ferré Grigmard niet zijn gage van vijfhon derd gulden opeist, houdt Soos-R nog iets over aan de entreeprijzen van vijf gulden per stuk. Dit bedrag gaat, even als de opbrengst van de maand april van Soos-R, in een tientjespot. Hier van worden loten gekocht van de actie „Rotterdam toont zijn hart". De loterij voor het gehandicapte kind wordt van daag afgesloten. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 29 april Uitgere kend op zijn laatste reis voor z'n pen sionering is de 58-jarige kapitein D. K. W. van het Engelse motorschip Oli- vian Coast tegen de lamp gelopen bij het smokkelen van 13.000 sigaretten en 95 liter jenever, De kapitein leverde deze partij op bestelling. Met hem heeft de Rotter damse politie,- die in nauwe samenwer king met de recherche van de rivier politie en de douanerecherche ope reerde, nog zes verdachten aangehou den. Dit zijn de 42-jarige botenbaas W.S de 29-jarige vertegenwoordiger G.J.R de 37-jarige koopman C.W.K., de 40- jarige kraanmachinist W. M. v.d. V. (allen uit Rotterdam), de 53-jarige por tier A.P. en de 30-jarige machine-bank werker J.A.Z., beiden uit Schiedam. Drie personenwagens, waarin de ge smokkelde sigaretten en drank werden aangetroffen, zijn eveneens in beslag genomen. ROTTERDAM, 29 april Van 2 mei tot en met 16 juni kunnen aan de politiebureaus 'visakten, bijdrage- kaarten en gemeentelijke visvergun ningen worden gehaald. Men kan te recht bij de bureaus Straatweg, Over- schie, Sandelingplein, Slinge, Hoek van Holland, het bureau rivierpoli tie en de hulpsecretarieën te Hoog vliet en Pernis. Bij de politiebureaus geschiedt de afgifte 's maandags tot en met vrijdags tussen 9 en 12 uur en tussen half twee en vier uur. Collec tieve aanvragen kunnen alleen aan het bureau rivierpolitie worden ingediend. Na 16 juni kan men alleen terecht bij de bureaus rivierpolitie en Hoek van Holland en aan de bovengenoemde hulpsecretarieën. De kosten bedragen voor een grote akte f 22, voor een kleine f 8, voor een bijdragekaart f 2,75 en voor een gemeentelijke vis vergunning f 1. land II en over verschillende dagen. Voor de uitbreiding van het aantal re dacteur-verslaggevers denkt men aan de volgende uitgangspunten: Ieder gewest een eigen redacteur-verslagge ver afkomstig uit het betreffende ge west, zodat er van een werkelijk ge westelijke inbreng sprake kan zijn. Vestiging van deze redacteur-ver slaggevers in de provinciale hoofdste den wordt voorgestaan waardoor een goed contact verzekerd is met pro vinciale autoriteiten, daar deze con tacten ook in de particuliere sfeer be paalde eisen stellen, ook wat betreft de status van de betrokken journalis ten. De aanstelling van die redacteü- ren zou moeten geschieden door de N.T.S. en misschien zijn regionale ad vies- of redactiecommissies nodig en wenselijk. De redacteur zal moeten sa menwerken met de pers, de provincia le culturele raden, met de economisch technologische instituten en tal van andere provinciale organen en organisaties. De vraag of de regionale uitzendin gen moeten worden toevertrouwd aan de N.T.S. of aan een zelfstandige pro vinciale zendgemachtigde kan niet worden gesteld zonder rekening te hou den met de criteria van het televisie- besluit. Een dergelijke provinciale in stantie zou moeten voldoen aan de twee eisen: ledenbinding en niet-com- merciële opzet. Een ontwikkeling in de ze richting zou ongetwijfeld leiden, al dus het studierapport, tot meer dan één zendgemachtigde voor dezelfde re gio en de regionale adviesraden zijn daarvan geen voorstanders. Zij menen op grond van verschillende overwe gingen, dat de N.T.S. zendtijd zou moe ten krijgen voor regionale uitzendin gen. Deze zelfde conclusie werd getrok ken met betrekking tot de niet- commerciële opzet. Alleen de Stichting tot Uitzending van Reclame zou op re gionale zenders reclame kunnen uit zenden. Er zullen kleine zenders nodig zijn met een klein zendbereik. Op den duur zou een groot aantal van die zenders moeten worden geïnstalleerd, bijvoorbeeld naast de huidige „grote" zenders in Lopig-IJsselstein, Roer mond, Markelo, Smilde, Goes en Huisduinen ook zenders in Franeker, Alkmaar, Wieringen, Brielle, Goes, Lelystad, Arnhem, Mierlo, Roosen daal en Maastricht. In een eerder sta dium kunnen regionale programma's uitgezonden worden via de bestaande zenders. Dat kan dan alleen wanneer er geen landelijk programma is. Ook is het mogelijk zenders te bouwen voor een derde net, dat dan tevens voor expe rimenten als extra-Eurovisie-uitzendin- gen en satelliet-uitzendingen ge bruikt kan worden. Op deze manier kunnen regionale programma's ook gebracht worden op tijden met een ho ge kijkdichtheid, dus wanneer op de beide andere netten een landelijk pro gramma wordt uitgezonden. Nu reeds is duidelijk behoefte aan kleine regio nale presentatie-studio's met twee ca mera's zoals er al een In Den Haag is. Die behoefte geldt vooral Limburg, Groningen en Friesland. Deze studio's kunnen dan tevens een functie vervullen in het landelijke jour naal en in „Van gewest tot gewest". Door de voortschrijdende ontwikkeling, aldus het studierapport, nemen zowel de behoefte als de mogelijkheden voor deze ontwikkeling toe. Deze vooruitgang betreft niet alleen straalzenders en kleine lichte camera's maar ook in na delige zin, de toeneming van het weg verkeer. De investering in een kleine presentatie-studio vergt een bedrag in de orde van grootte van één miljoen. Men is afgestapt van de gedachte om in de gewesten reportage-treinen te stationeren want hoge kosten (1,5 mil joen gulden investering en kosten voor 25 man personeel drukkend op de ex ploitatie) maakten, dit plan onaan trekkelijk. Daarbij komt nog, dat de P.T.T. extra hoge kosten zou moeten maken. Zuid-Holland komt in dit plan nog niet zozeer aan bod; wél de Zuid- Hollandse eilanden. Een eigen ka rakter van het vaste land van Zuid- Holland is moeilijk te identificeren meent het studierapport. Wel komen de grote steden in dit gebied naar voren als representanten van iets eigens. Bij de bestudering van zeker ook dit onderdeel van de problema tiek, moeten de niet geringe exploi tatiekosten in ogenschouw genomen worden. De kijkdichtheid voor de rubriek „Van gewest tot gewest" is vrij laag (30 procent). Bedacht moet worden dat bij grotere verstedelij king de kijkdichtheid zowel als de waardering afnemen. Betreft dit alles de praktische uitwer king, de principiële vraag: Wat is een regionaal programma, is ook nog niet zonder meer te beantwoorden. Gaat dit om gebieden met een duide lijk eigen cultuur of kan de doelstel ling ruimer zijn. Waar ligt de grens. Kan iedere streek, ieder gewest en ie dere stad eigen televisie hebben? Het zijn vragen die allemaal zeer belang rijk zijn in verband met de kosten. Met gemiddeld een miljoen per jaar per gebied doet men niet veel. Versnippe ring van geld, faciliteiten en andere elementen dient voorkomen te worden, hetgeen ook is aan te voeren tegen re presentatieve gewestelijke-, streek- of locale organisaties. Op 1 juni in Schie dam moeten al deze kwestie worden bezien. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 29 april D-14 had vrijdagavond de laatste avond in de Doelen met een programma dat de VPRO rechtstreeks heeft uitgezonden. De flop van de vorige keer werd ruim schoots goedgemaakt door de Percus sion Group, bestaande uit vier ras drummers als Cees See, Han Ben- nink, John Engels en Martin van Duijenhoven. Zij gaven een weergaloos drumspek takel weg, waarbij ze gebruik maak ten van alle mogelijkheden. Het werd op het laatst een graaien naar aller lei attributen om zoveel mogelijk va riaties tot uitdrukking te brengen. Ze deden het geweldig. Vooral John En gels kwam er helemaal uit: als drum mer bij het trio Louis van Dijk is hij te krachtig terwijl hij -als big band drummer enigszins tegenvalt. De Per cussion Group vormde in een Zuid amerikaans nummer een bijzonder goede begeleiding van saxofonist Her man Schoonderwaldt en bassist Arie Nijenhuis. ADVERTENTIE -. '•J' - mm w i (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 29 april De Maas stad krijgt een standbeeld van ko ningin Wilhelmina. Op de hoek van de Parkkade en de Kievitslaan, met als achtergrond de bomen van het Park, zal op 31 augustus een stand beeld worden onthuld, dat aan het gemeentebestuur van Rotterdam wordt aangeboden. Een comité onder leiding van mr. dr. K. P. van der Mandele, heeft al jaren geleden het plan opgevat een dergelijk standbeeld aan 't gemeente bestuur aan te bieden. Het wachten was op de plannen voor een nationaal monument, waarvoor Amsterdam en Den Haag zich als gegadigden hebben aangediend. Nu deze plannen nog steeds in het beginstadium zijn, is aan het Rotterdamse initiatief voorrang verleend. De beeldhouwster Charlotte van Pal landt heeft het ontwerp gemaakt. De bedoeling is een herinnering te schep pen aan het eerste bezoek van de toenmalige koningin na de bevrijding aan Rotterdam. De heer van der Man- dele: „Het was een regenachtige, tries te dag. Ik zal haar altijd zien zoals zij die dag bij ons kwam: stoer, een voudig en onverzettelijk. Een leven dige uitbeelding van de krachtige ver zetsfiguur, die zij was". Het beeld, dat gehakt wordt uit hard steen, is ongeveer drie meter hoog en staat op een sokkel van tachtig cen timeter. De plaats, onderaan de heuvel, is uitgekozen wegens de rustige ach tergrond van bomen en groen. Midden in de stad zou het beeld minder tot zijn recht komen. Bovendien hield de koningin veel van het gezicht op de rivier. Het beeld wordt omringd door een gazon. Waarschijnlijk zal het woord „Wilhelmina" de enige inscriptie vor men. Het gemeentebestuur moet zijn goed keuring nog geven aan de plaats van het standbeeld. Het comité stelt ieder een in de gelegenheid bij te dragen in de kosten van het monument. Deze kosten bedragen ongeveer een ton. Er is een gironummer geopend: 4200. In warenhuizen en grootwinkelbedrijven komen offerblokken te staan, waarin (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 29 april - Burge meester en wethouders van Rotter dam zijn, evenals die van Vlaardin- gen, tot de conclusie gekomen, dat na opening van de Beneluxtunnel handhaving van een personenveer onverantwoord is. Wel willen zij, overeenkomstig een advies van de commissie voor het havenbedrijf, ge durende een overgangstijd van ruim een half jaar tijdens de spitsuren een personenveerboot laten varen. Dat is dan van half zeven tot half negen 's morgens en van half vijf tot zes uur 's middags. Het tarief wordt 0,50 per persoon en 0,75 per per soon met fiets of bromfiets, beide per overtocht. Het veer van Vlaardingen naar de HET SCHIEDAMS STEDELIJK MUSEUM heeft dit keer de reeks van koele kunst onderbroken en ons een regelrechte groep Franse abstracte expressionisten voorge zet. In ons land doet deze stroming weinig meer. Het lijkt voor de meesten een achterhaald stadium. Maar in de Parijs Galriën, n.l. die van Jeanne bucher, Maeght en André Schoeller krijgen ze nog steeds een plaats. En duidelijk met zakelijk succes ook, gezien het feit dat één van de schilde rijen van Paul Rebeyrolle dat hier hangt 25.000 waard is. Dat be treft dan een combinatie van col lage en schilderij. Hij is één van de acht Parijzenaars die hier tot 29 mei exposeren. We vinden er weer veel bekende vormen in te rug. Olivier Debré toont zich nog het sterkst verbonden met een be paalde esthetiek van het aangena me. In fraaie grijsgroenen ade men zijn schilderijen een gevoel voor bijzonder fraaie kleurcombi naties die in eenvoudige composi ties bovendien een grote openheid behouden. Daartegenover staan de impulsieve tekenschilderijen van Jean Miotte met zwart en wit als èteeds terugkerende contrasten. Zanderige, frescoachtige peintu- res maakt Ida Kazskaya, een vrouw van Russische afkomst. Merkwaardig is enige relatie met de mystieke inslag van Chagals werk. Louis Nallard maakt zonni ge schilderijen die enigszins aan Corneille doen denken, zoals dat ook bij Chafik Abboud het geval is. Werk waarin natuurlijke of landschappelijke vormen zijn ge transformeerd tot picturale span ningsvelden. Jean Messagier -vormt een wat vage tegenhanger van zijn Engelse collega Bernard Cohen in Boymans-van Beuningen met sliertige schilderijen in zachf te pasteltinten gehouden. Wilfred Moster is de enige die duidelijke collageschilderijen'maakt die hun titel aan krantenknipsels ontlenen zoals Brides for seven waarmee we weer helemaal bij Kurt Schwit- ters terecht zijn gekomen. Deze acht Parijse schilders vormen sa men geen openbaring. Het is zelfs moeilijk om ze In hun karakteris tiek te onderscheiden van vele van hun tijdgenoten. Daarom doet de ze expositie ietwat overbodig aan. WASKNIJPERS zijn voor Chris Paul Damsté object van een on uitputtelijke fantasie geworden. Hij ontdoet ze van het metalen veertje, schildert ze dofzwart en gaat er dan reliëfs mee lijmen. Deze 22-jarige Arnhemmer heeft duidelijk impulsen van de daar zo sterk gevoede zerogroep opge daan. Kort geleden in de Kunst kring nog schuin afgesneden stuk ken plastic slang, nu wasknijpers. Vic Gentils deed het al jaren ge leden met stukken pianohamers. Daarmee is Damsté ook verwant. Wat hij met dit materiaal doet is geheel gebaseerd op de licht en bewégingtheorieën waarover ook Hendrik de Vries al zoveel ge schreven heeft. Feitelijk wordt zijn materiaal onherkenbaar. Als men niet wist dat het knijpers waren, zou men het niet raden. Interes santer is het dat de composities in zwart naast het vele wit dat we van Damsté's collega's kennen, heel keurige plakstukken zijn ge worden die naast w.c.-rollen, spij- kërborden, haren, lampen, flesse,n en afval aarhonen dat knijpers even „fijn" zijn. In 't Venster tot 12 mei. IN DE VISBANK aan de Vlaar- dingse haven exposeren drie Vlaardingse kunstenaars. In de wat bekrompen ruimte komen de schilderijen van Remi Poppe het minst tot hun recht. Het zijn nogal explosieve aan klachten. Geëngageerde kunst in neo-figuratieve stijl met een nei ging tot anti-militairisme. Men zou er een wat grotere ruimte voor wensen die de frontale agressivi teit van dit type werk wat meer tot gelding brengt. Meer een kreet in illustratieve zin dan persoonlijk werk. Age Klink blijkt ook al een schilderskunst te belijden-die so ciaal gebonden is. Hij geeft op 'n wat caricaturiserende manier zijn visie op een'Processie, Een dagje aan het strand en dergelijke. In zo'n processie krijgen de mensen dan echte Enserkoppen waardoor hij ook met de Joop van Meel van enkele jaren terug verwantschap toont. Maar het is bij hem iets lichter van toon gebleven die ook iets met Lucebert te maken heeft en waarvoor kindertekeningen mo del hebben gestaan. Tenslotte enkele portretten van Jan van 't Hof die geheel figura tief zijn gehouden en waarbij het academische een meer persoonlij ke aanpak nog overheerst. Dit moeilijkste van alle picturale on derwerpen zal voor Van 't Hof, die pas 29 jaar is, nog wel wat jaren vergen voor hij in de rela tie van persoon en portret een eigen visie zal kunnen opnemen. HARRY WILLEMSEN overzijde om de daar rond de eerste en tweede petroleumhaven liggende bedrijven terwille te zijn, dateert van vrij kort na de bevrijding. De wagen veerdienst werd door Rotterdam en Vlaardingen gezamenlijk geëxploi teerd; Rotterdam draagt 75 procent en Vlaardingen draagt 25 procent in de exploitatietekorten bij. Rotterdam be taalde in 1965 in dit verband 347.719,65 gulden. Dagelijks gaan ongeveer 1.000 personen- en vrachtauto's over waar van er ongeveer 45 geladen zijn met gevaarlijke stoffen. Deze mogen dus geen gebruik maken van de tunnel. Dagelijks worden voorts ongeveer duizend personen vervoerd, waarvan driehonderd met bromfietsen en 125 met rijwielen. Dit personenvervoer concentreert zich tussen zeven en acht uur 's morgens en rond vijf uur in de middag. Door de particuliere be drijven worden dagelijks met eigen bo ten ruim 3.000 personen overgezet. Voor de rest van de dag is het perso nenvervoer zeer gering. Als de Bene luxtunnel open is gaat er een bus rij den tussen Hoogvliet en Vlaardingen- Schiedam. Een om advies gevraagde commissie heeft niettemin aangevoerd, dat de personenveerdienst (en dus ook voor fietsers en bromfietsers) moet worden gehandhaafd, zolang niet vast staat dat op doelmatige wijze in het personenvervoer kan worden voorzien. Of de busdienst doelmatig is wil de commissie overlaten aan de bij de exploitatie *van het veer betrokken gemeentebesturen. Handhaving van het veer voor auto's met gevaarlijke stoffen heeft geen zin, zeker niet als bedacht wordt dat de verouderde veerboten dan door nieuwe moeten worden vervangen. Deze auto's moe ten het provinciale veer bij Maassluis benutten dan wel zij moeten hun route kiezen over de Maasbruggen of de Van Brienenoordbrug. Het be drijfsleven heeft met deze regeling ingestemd. Ook voor personenvervoer willen B. en W. op den duur afzien van een veer dat immers vrijwel uit sluitend dienst doet voor het woon werkverkeer en voor de bedrijven die toch al een aanzienlijk deel van het personeelsvervoer zelf verzorgen. De bedrijven moeten na opheffing van het veer zelf een oplossing beden- het geld gedeponeerd kan worden. Een eventueel overschot zal ten bate van een charitatief doel komen. Gedacht wordt aan het Koningin Wilhelmina- fonds. Er wordt voor dit doel een inzame ling onder de bevolking gehouden hl de week van 8 tot 13 mei. Dr. F.W.T. Hunger, secretaris van de Rotterdamse Kamer van Koophandel, treedt op als secretaris-penningmeester van het co mité. Met gireren behoeft men niet te wachten tot de collecte-week. De offerblokken worden in de komende week rondgebracht door Gemeentewei ken plus een vergroting van een foto. ken, waarbij zij misschien tot geza menlijke exploitatie kunnen komen. Veel van die veerrijders hebben trou wens een auto, waarmee zij 's morgens naar het veer rijden. Zij parkeren hun wagen dan op de rechter oever. Deze mensen kunnen nu via de tunnel rijden die juist ten behoeve van dit verkeer is gebouwd. Ook voor het recreatieve verkeer is geen veer nodig; het veer Maassluis-Rozenburg dat blijft bestaan is voor dit doel namelijk veel geschik ter. Het geringe aantal overstekers buiten de spitsuren heeft aan de bus dienst door de tunnel genoeg. De voorgestelde overgangsregeling geldt dus voor ruim een half jaar. Aangenomen wordt, dat die periode voldoende is om het verkeer zijn nieu we route via de Beneluxtunnel te la ten vinden. Het vrijkomende personeel van de veerdienst zal zoveel mogelijk elders bij het Havenbedrijf of bij de gemeente aan het werk kunnen. Gede puteerde Staten van Zuid-Holland, en het Openbaar Lichaam Rijnmond zijn in kennis gesteld van het voornemen tot opheffing van de veerdienst. B. en W. stellen de raad voor overeenkomstig het voorstel te besluiten, waarbij nog opgemerkt wordt, dat de spitsuurrege ling alleen op de werkdagen van maan dag tot en met vrijdag geldt. In het weekeinde gaat het veer dus helemaal niet. ADVERTENTIE Cv cv (Van onze verslaggever) GOUDA, 29 april De bussen van de Goudse Stadsdienst rijden op ko ninginnedag als op normale werkda gen. De ringlijn begint om zeven uur vanaf het station, terwijl de beide an dere lijnen om 7.35 uur de eerste rit maken, 's Avonds na acht uur rijdt alleen de ringlijn, die om 23.05 uur voor de laatste maal vanaf het sta tion vertrekt. Op Hemelvaartsdag rijden de bus sen volgens de zaterdagdienst. De eer ste bus van de ringlijn vertrekt om acht uur vanaf het station, de lijnen twee en drie om 8.35 uur. Tot 's- avonds elf uur worden alle lijnen ge reden. De ringlijn vertrekt daarna nog om 23.05, 23.35 en 24.10 uur vanaf het station. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 29 april De vèer- tig sterkste hockeyelftallen uit dé Ne derlandse hockeycompetitie komen maandag tegen elkaar in het veld in de strijd om de Jan van Dunbeker die de Rotterdamse katholieke hockeyver- eniging ieder jaar voor koninginnedag organiseert. Het 'hockeytoernooi, dat nu voor de 22ste keer gehouden wordt is in de loop van de jaren uitgegroeid tot het grootste jongenstoernooi dat een vereniging organiseert. Alleen het bondstoernooi in Amsterdam is van grotere omvang. De wedstrijden op Zestienhoven be ginnen maandagmorgen om half tien. De kwartfinales zijn om kwart voor drie, de halve finales om half vier en de finale om kwart over vier. De be kerhouder van dit jaar is Be Fair uit Nijmegen. Tot de kandidaten voor 1967 behoort het jonggns a-elftal van Aeolus. ADVERTENTIE (Van een verslaggever) ROTTERDAM, 29 april De 22- jarige student in de economie C. B-, die .hier op kamers woont, heeft vrij dagavond een roofoverval gepleegd, die zo dilettantistisch was opgezet, dat hij binnen een kwartier werd gegrepen. Hij ging op wacht staan bij de nacht kluis van de Algemene Bank Neder land aan de Blaak. Omstreeks half ze ven wilden de achttienjarige cassière C. Friederichs en de zeventienjarig® winkelbediende A. van den Akker, bei den werkzaam bij een schoenenmaga zijn aan de Hoogstraat, twee leren cassettes met zesduizend gulden in de nachtkluis deponeren. De student be dreigde de twee jongelui toen met een „vuurwapen". Ondanks verzet gelukte het hem de cassettes beet te pakken en te vluchten. Op een fiets verdween hij in de richting van de Boompjes. Intussen konden ze een voorbijkomen de 44-jarige schipper alarmeren, die op een brommer de achtervolging in zette. In de Van der Takstraat op het Noordereiland zag deze een agent, die achterop zijn brommer ging zitten, waarna zij probeerden de vluchteling weer in het vizier te krijgen. Bij het RTM-station in de Rosestraai wisten zij de roofovervaller in te ha len en tot stoppen te dwingen. Eerst deed de student erg verbaasd over zijn aanhouding, omdat hij geen cas settes meer in zijn bezit had. Hij wera toch naar het politiebureau Nassauka- de overgebracht. Inmiddels hadden een burger en een agent op de Maas brug beide cassettes ongeopend terug gevonden. Er was geen cent uit ver dwenen. Toen er ook nog een plastic pistool in zijn zak werd aangetroffen, moest de student wel bekennen: M had zoveel schulden gemaakt, dat hij op deze manier in het bezit van wat geld had willen komen. De student i» later ingesloten in het hoofdbureau aan het.Haagseveer. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 29 april Gedepu teerde staten van Zuid-Holland hebben burgemeester en wethouders laten we ten dat zij geen bezwaar hebben tegen een verhoging van de wedde van de wethouders tot 43.400.- per jaar en met ingang van 1 januari 1967. G. S. willen nu weten hoe de gemeenteraad over die verhoging denkt. Sinds 1 ja nuari 1966 bedraagt die wedde 40.450.- maar de burgemeester acht het rede lijk dat dit bedrag aan het huidige salarispeil wordt aangepast, zodat hh de raad om instemming met de ver hoging verzoekt. Sinds 1 oktober 1964 krijgen de raadsleden voor het bijwonen van een raadsvergadering vijftig gulden, voor een middagvergadering en 75.- ais die vergadering zich tot in de avond uren voortzet. Diezelfde bedragen gol den voor openbare commissie-vergade ringen in verband met de begrotings behandeling. Met dit bedrag werd in direct ook het werk in de commissies vergoed met name de besloten vergade ringen. Burgemeesters en wethouders stellen voor deze vergoedingsregeling te wijzigen. Het commissiewerk neemt steeds to en legt meer en meer beslag op o tijd va„ de raadsleden. Het wordt re- delijk geacht dat de raadsleden voor iedere bijgewoonde commissievergade ring veertig gulden vergoeding krijgen- Daarmee vervalt dan de noodzaak v0° de gewone raadsvergaderingen meer te vergoeden, zodat ook daarvoor n bedrag op veertig gulden wordt voor gesteld in die zin, dat een s middag begonnen raadsvergadering die s vonds voortgaat als twee vergadering wordt gezien. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 29 april Zo®1! bekend is er een nieuwe waterkert^ in aanleg over het tracé Westzeedi;L Hudsonstraat naar Schiedam. L werk is nu zever gevorderd dat o nenkort een begin kan worden I, maakt met de aanleg van het o tussen het Marconiplein en de gJ met Schiedam. Voor het Marco plein betekent dit, dat er belang™., verbeteringen ontstaan voor het keer en wel in de aansluitinge de Franselaan, de Marconistraat de Schiedamseweg. u„<,ingen De noodzakelijke verhoë f moeten voor 5 oktober van .,deijjKe zijn aangebracht waarna ee" gchie- situatie wordt geschapen- u er) damseweg wordt ook ,°bg»p„eiijlc de men verricht daarbij dan„ ®veg, d>e nodige verbeteringen aan gekomed binnenkort tóch f orde^e^ zouden zijn. peze aan werkzaamheden be kosten van zienlijke besparing. De kosten p en ander worden g t vijf f 207 000 Voor dit Jaar b honderdduizend gulden gorden dfppd Een deel van net g iand£e terug van onder meer de Nede^ Spoorwegen, voor weike een *err,cht de werkzaamheden aordt 96g.o00- (een bedrag begroot op f- 2 ^et Op grond van het ontwerp bata«^ „Bijdragenwet Deltawerken dêe het rijk een nog niet te noe van de kosten.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1967 | | pagina 6