wsQfis io% Raadsel Drysdale nog niet helder Solo Jan Janssen loopt op nederlaag uit Wielren Unie wil Koopmans als waarnemer PRINS OOK TRAINER BU DE PHANTOMS Zwemrecords Merckx door Godefroot in slot verrast Amateur Jansen ontgaat nog juist etappe-zege DRANKEN nieuw KORTING OP ÏOOO KWALITEITSARTIKELEN ZUID AFRIKAANSE TENNISERS OP DE METS ADO klopt fraai Pools elftal (1-0) Nu al volop verse sperziebonen? Ja, van Iglo! En... ze zijn tijdelijk fors in prijs verlaagd oez6**^ 2e GEZINSFLES 2e POT TOMATENSOEP OPLOSKOFFIE f 1.-GOEDKOPER 3 PAKJES ENSTANTPUDDING PORT of SHERRY 2e FLES 9> 50 GOEDKOPER RONDE VAN SPANJE Ebben sterkste ruiter DE TIJD DINSDAG 2 MEI 1967 6 Natuurlijk doet iedereen mee met Win '67: altijd prijs plus grote kans op geld prijzen b>. tot duizend gulden toe. Bk m. Win '67 maakt Bk winkelen BB j tot een feest! %ü<tv£" MET RIJST Knip en win 'er zit f 4.000.000.- in. Vergeet dus niet uw Win - knipkaart mee te nemen, als u bij de Gruyter boodschappen gaat doen. 100 GRAM 5*> CHOCOLADE DUBBELBARS Drama tijdens auto-rallye CLIFF DRYSDALE wél of niet fit? Record voor atleet Steylen ORANJE VOORAAN IN BELGISCHE RONDE Waarom zou u wachten tot de zomer? Nu zijn er al verrukkelijk verse sperziebonen. Heel nauwkeurig schoongemaakt en... snel diepgevroren. Alles is bewaardDe verse smaak, de gezonde vitaminen en... de mooie natuurlijke kleur. Een feestelijk gezicht, die prachtige Iglo-sperziebonen op tafel. Daar moet u deze week toch eens aan denken. Het pak is tijdelijk fors in prijs verlaagd. Harry Jansen (linksen Alfons Scheijf neigen gevaarlijk dicht naar elkaar in de laatste meters van de enerverende sprint. Vlak na de finishlijn komen de verstrikte' renners ten val. .'"<j2-—~~ "Z—-~:7H\iAÖ4«S|SR»!ï» M >N«* 67 De Gruyter FRIS kmw& Gruyter De Gruyter De Gruyter Skiff 35 Snap 35 YaVa 35 flash 35 De Gruyter (Van onze verslaggever) SCHEVENINGEN, 2 mei Het raadsel-Drysdale is nog niet opge lost. Zal de Zuidafrikaanse topten- nisser nu wel of niet in staat zijn voluit in het enkel tegen Nederland te spelen voor het toernooi om de Davisbeker? „Drysdale zegt dat hij fit is en ik twijfel niet aan zijn woorden", stelde de Zuidafrikaanse aanvoerder Claude Lister, eerst in het Haagse hotel Centraal. Maar later, nog eens op die voor oranjes tennisploeg zo belangrijke vraag ge drukt, ontweek hij met een niets zeggend: „Ik weet het nog niet, ik heb hem hier op de Mets gisteren voor het eerst een paar uur zien oefenen". Van Cliff Drysdale was de laatste maanden niets meer tot Nederland ddoorgedrongen dan het bericht van zijn hernia-operatie. Zuid-Afrika's ten nisser nummer één nam sindsdien aan geen enkel toernooi of testwedstrijd deel. Duurde het herstel dan zo lang? Lister: „Neen, Drysdale heeft de laat ste weken intensief geoefend". De in Australië geboren „Zuidafrikaan" Bob Hewitt acclimatiseerde ondertus sen in Madrid, de rest van de ploeg McMillan en Moore, in het Engelse Bournemouth. Drysdale voegde zich pas zondag direct vanuit Zuid-Afrika in Scheveningen bij de ploeg. Gisteren oefende hij tegen verschillende van zijn ploegmakkers. Zijn spel was bijzonder onvast, maar van een of andere bles sure was niets te bespeuren. „Wij heb ben tot aan Hemelvaartsdag de tijd om aan zijn vorm te schaven", mompelde Lister. Lister zei bij het vertrek vanuit En geland te geloven dat Zuid-Afrika het in de Europese zone van het toernooi om de Davisbeker heel ver kan bren gen. Eenmaal in Scheveningen haastte hij zich daaraan toe te voegen: Eerst SASLOWICZ, 2 mei De Haagse eredivisieclub ADO heeft op fraaie wij ze met 1-0 van het nationale Poolse elftal gewonnen. De Nederlanders maakten grote indruk op het Poolse publiek, dat hen na afloop een ovatie bracht voor het uitstekende spel. Hoe wel de Hagenaars nog d'e zware wed strijd tegen Feijenoord in de benen hadden, was er van vermoeidheid niets te bespeuren. De gehele wedstrijd had ADO een overwicht en Kees Aarts zorgde in de tweede helft voor het enige en winnende doelpunt. Het was een oefenwedstrijd in het kader van de Poolse voorbereidingen op de wed strijden in het toernooi om de Euro pese beker voor landenteams. Mor gen speelt ADO nog tegen de Poolse Olympische selectie. LIMA, 2 mei Vier personen wer den gedood en 24 gewond, toen tijdens een auto-rallye de wagens van Rafael Pina en Moncho Requena in een bocht met elkaar in botsing kwamen. Nederland, dan zien wij wel verder". Maar juist de loting tegen Nederland noemde Lister een gunstig voorteken: ,,Dit is al de derde maal dat wij tegen de Hollanders de openingswedstrijd spelen. In 1965 wonnen wij met 5-0, het vorig jaar met 4-1. Ik verwacht dat deze laatste cijfers nu ook mogelijk zijn. Helmaal van de baan vegen kun nen wij de Nederlanders niet. Daarvoor is Tom Okker een te groot speler". Jaroslav Drobny, de vroegere kam pioen van Wimbledon, zal ook dit jaar als adviseur van Lister optreden. Sa men zijn zij het erover eens dat de Zuidafrikaanse tennisploeg de sterk ste van de afgelopen tien jaar is. Drob ny: „De spelers zijn in prima con ditie en ook mentaal op alles voorbe reid". De „adviseur" sprak de roddel praatjes tegen dat Zuidafrikaanse ploe gen over het algemeen nooit in de echte topvorm zijn: „Iedereen heeft de opdracht zo fit mogelijk te zijn, maar niet iedereen hoeft daar voor even hard te trainen. Een man als Drysdale kan zich fantastisch con centreren en hij dankt veel meer aan zijn mentale dan aan zijn lichamelijke conditie". Commentaar van de Nederlandse aanvoerder Wim Breukink: „Ik speel liever met Okker en Hayer tegen een halve (niet geheel fitte Drysdale, dan tegen een hele Moore". MADRID, 2 mei De Brit Simp son heeft de vijfde etappe van de wie lerronde van Spanje gewonnen. Simp son had voor de 201 km. van Sala- manque naar Madrid 5 uur 12 min. 5 sec. nodig. De Spanjaard Lopez Ro driguez heqjt de leiding in de alge mene rangschikking van de Italiaan Dancelli overgenomen. Jan Janssen was de grote animator én verliezer in deze vijfde etappe. Na 30 km. deed de Nederlander een ge slaagde ontsnappingspoging. Samen met de Belg Jacquemin, die zich vrij spoedig bij hem voegde, bouwde de oud-wereldkampioen een ruime voor sprong op. Na 60 km. was het ver schil met het peleton reeds 5 min. 40 sec. Inmiddels hadden de Spanjaarden Jimenez en Sanchidrian de achtervol ging ingezet. Toen Janssen kort na Avilla een lekke band kreeg liet hij zich, met Jacquemin terugvallen op het groepje van Jimenez, dat drie mi nuten vóór het peleton lag. Onder leiding van Perez Frances werkte de hoofdmacht aan een her groepering. Deze kwam na de ravitail lering te Villacastin tot stand. Daar op zorgden Simpson, Lopez Rodriguez, Den Hartog, Perez Frances, Ventura Diaz en Ducasse voor de beslissende ontsnapping. Vijf kilometer voor de fi nish demarreerde Tommy Simpson. Geen van de vijf renners kon de Brit volgen. Met een voorsprong van 300 meter op Lopez Rodriguez ging Simp son over de meet. Het peleton waar in Janssen, volgde op een kleine zes minuten. De uitslag van ae 5e etappe luidt: 1. Simpson (GB) de 201 km in 5.12.05 (met bonificatie 5.11.25), 2. Lopez Rodriguez (Sp) 5.12.47 (met bon. 5.12.27), 3. Perez Fran ces (Sp), 4. Den Hartog (Ned), 5. Ventura Diaz (Sp), 6. Ducasse (Fr), allen in 5.12.47 7. Janssen (Ned) 5.18.01 8. Harings (Ned), 9. Karstens (Ned), 10. Perurena (Sp), 12. Dolman (Ned), 19. Nijdam (Ned), 21. Snep vangers (Ned), 35. Zilverberg (Ned), 43. Van der Vleuten (Ned), 50. Haast (Nèd), 54. Zoet (Ned), 77. Maliepaard (Ned), allen in 5.18.01, 81. Beugels (Ned) 5.26.03, 85. Van Dongen (Ned) 5.30.09, 87. De Jager Ned) z.t. Het algemeen klassement: 1. Lopez Ro driguez 26.13.38, 2. Ducasse 26.13.43, 3. Den Hartog 26.13.44, 4. Perez Frances 26.16.30, 5. Dancelli (It) 26.18.26. 6. Perurena zelfde tijd. 7. Otano (Sp) 26.18.59, 8. San Miguel (Sp) 26.19.00, 9. Mariano Diaz (Sp) 26.19.03, 10. Groussard (Fr) 26.19.04, 16. Haast 26.19.17, 19. Janssen 26.21.26, 26. Karstens 26.22.55, 53. Zilverberg 26.22.20, 55. Harings 26.23.01. 59. Nijdam 26.29.09 60. Van der vangers 26.31.14, 78. Dolman 26.39.01. 79. Maliepaard 26.39.02. 81. Van Dongen 26.41.- 29. 82 De Jager 26.43.38, 87. Beugels Vleuten 26.29.16, 65. Zoet 26.30.56, 67. Snep- 26.47.31 (Van onze verslaggever) AMSTERDAM, 2 mei De Am sterdamse aannemer Bram Koop- mans, voorzitter van Nederlands grootste wielerclub Olympia, is door de sportcommissie van de KNWU aangezocht de functie van „waarne mer" voor de Tourploeg te vervul len. Nadat de actieve wielerkenner Koopmans het voorstel één nacht in beraad heeft gehouden, heeft hij de sportcommissie meegedeeld, dat hij die opdracht graag accepteert, maar dan onder andere voorwaarden. Een beslissing, die door de heer Koop mans dit weekeinde werd verwacht, is nog niet genomen. De sportcommissie en het hoofdbe stuur van de KNWU hadden Koopmans voorgesteld in de functie van chauf feur van de ploegleiderswagen voor waarnemer te spelen. Het chauffeur schap lijkt de heer Koopmans onver enigbaar met het waarnemerschap. „Dat laatste", aldus Bram Koopmans, „zou dan op zuiver vriendschappelijke basis moeten geschieden; ik wil be slist geen politieagent spelen." Over de wielerkennis van de heer Koopmans bestaat geen twijfel. Hij kent het vak als geen ander. Hij trad vele jaren op als ploegleider voor ver tegenwoordigende amateurteams, die in buitenlandse ronden triomfen oogst ten. Hij staat bovendien bekend als een der beste wedstrijdleiders die Ne derland telt. Hij volgde de Tour de France twee keer als chauffeur van een journalistenequipe. ALPHEN AAN DE RIJN, 2 mei Aad Steylen heeft het Nederlandse re cord op de 20 km. verbeterd en ge bracht op 1 uur 2 min. 12,4 sec. De Nederlandse kampioen op de 25 km. en de marathon was daarmee bijna 25 se conden sneller dan Piet Beelen, die op 17 oktober van het vorig jaar in Leeuwarden'tot 1.02.37,3 kwam. (Van onze correspondent) PITTSBURGH, 2 mei Ko Prins (29), voormalig Ajacied en ex-interna- tional, is benoemd tot trainer van de Pittsburgh Phantoms, een van de „wilde" voetbalclubs in de Verenig de Staten. Prins, die óók actief zal blijven voetballen hij is in de pas enkele weken draaiende competitie met drie doelpunten topschutter volgt de Hongaar Janos Bedl (36) op. Peter Block, de general manager van de Phantoms, motiveerde deze beslissing als volgt: „Wij zijn al enige tijd ontevreden over het beleid van Bedl. Hij kan geen leiding geven. De spelers waren unaniem van mening, dat zij onder Bedl niet tot optimale prestaties kwamen. De keuze van Prins strookt met die van alle spe lers". Bedl, in het verleden werkzaam als nationale coach van Malta en Lybië, volgde in januari de Duitser Herb Vogt op. Vogt moest destijds zijn werk zaamheden staken vanwege een „slech te gezondheid". Prins is overigens, naar Nederlandse maatstaven, niet in het bezit van een geldige trainers-li- AMSTERDAM, 2 mei Na een spannende strijd heeft Antoon Ebben met Prins Ayax in de barrage het na tionaal springconcours MA gewonnen, dat onder zeer grote belangstelling op het sportpark Ookmeer in de Amster damse tuinstdd Geuzenveld werd ge houden. De uitslag is: 1. Antoon Ebben met Prins Ayax strafpnt. 42.1 sec., 2. Jan Maathuis met Nenuphar C straf pnt. 43 sec., 3, mej. Rita Meulendijks met Prince Polisson B. 0 strafpnt. 45 sec., 4. Ger Maathuis met Zwarte Piet strafpnt. 53.4 sec., 5. Antoon Ebben met Kairouaan 4 strafpnt. 43.4 sec., 6. A. Hennis met Ocean 4 straf pnt. 46.3. centie. „Maar", zei Block, „ik ben er zeker v-an dat de spelers het onder Prins beter zullen doen. Bedl was goed om de lichamelijke conditie op peil te houden, maar hij miste het noodzake lijke overwicht." (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 2 mei Nel Bos heeft zich wederom ontpopt als onze snelste sprinter van het moment. Tijdens de nationale zwemwedstrijden verdrong zij Erica Terpstra van de top door de 100 meter vrije slag te winnen in de 1.1,5. Een nieuw na tionaal record voor 25-meterbanen, dat zij reeds op 4 maart van dit jaar tijdens het zwemgala in Bremen dicht had benaderd met 1.1,7, hetgeen een evenaring betekende. Nü lukte het de felle Nel Bos wel. Zij is Neerlands snelste zwemster gewor den. Maar ook de Y-zwemmer Rinus van Beek deed van zich spreken. Op onnavolgbare wijze gleed hij naar een prachtige triomf op de 100 meter rug slag. De verbaasde tijdwaarnemers ke ken extra goed toen de rijzige Amster dammer bij de finish tot rust was ge komen: 1.2,5. Een schitterende prestatie, die op de helft van de race reeds gestalte kreeg want Van Beek keerde binnen de 30 seconden. Bob Schoutsen moest bukken voor dit geweld, hoewel ook zijn tijd van 1.4,6 zeer goed te noemen is. Een derde verbetering van een in- doorrecord kwam op naam van Henny Pentermann van de HDZ. Op de 200 meter wisselslag sloeg zij haar handen na 2.37,8 tegen de tegels, een nieuw adspirantenrecord. De Moeder Triebelsbeker, die aan het programma was toegevoegd werd opnieuw een prooi voor de HDZ, die 37 punten vergaarde tegen GZPC 35 punten en VZC 26% punten. LUIK, 2 mei Eddy Merckx is er niet in geslaagd in vier dagen tijd twee klassiekers op zijn naam te brengen. Nadat hij j.l. vrijdag de Waalse Pijl had gewonnen, hield gisteren een landgenoot hem van de overwinning in Luik-Bastenaken- Luik af: Walter Godefroot, de 23- jarige Gentenaar, die Merckx twee jaar geleden al eens in de sprint voor het Belgische kampioenschap klopte. De kleine Nederlandse ver tegenwoordiging speelde geen rol-van betekenis. Godefroot dankte het veeleer aan zijn sluwheid dan aan zijn snelheid, dat hij juichend over de eindstreep kon gaan. Wat gebeurde er namelijk? De gehele dag had het geregend. Zoals alle wegen in de Ardennen was ook het cement van- het wielerstadion in Ro- court met plassen bedekt en daarom uiterst moeilijk te berijden. Het was duidelijk, dat degene, die de piste als eerste zou binnenkomen ook als eer ste 2 meter verder door de finish zou gaan. De renners waren van de toestand van de baan op de hoogte gesteld en zij wisten wat hen te wachten stond. Eddy Merckx was er daarom op ge brand aan het hoofd van het kop- groepje van drie de junnel voor het stadion binnen te rijden, maar hij had buiten de waard, in casu Walter Gode froot gerekend. Toen Merckx éven om keek over zijn linker schouder om Mon ty in het oog te houden, glipte Gode froot hem aan de. rechterkant voorbij en voordat Merckx zich herstelde, had Godefroot al vijf meter voorsprong, die hij niet meer zou afstaan. De uitslag luidt: 1. Godefroot (B.) de 256 km in 7.07.0; 2. Merckx (B.) z.t. 3. Monty (B.) op 10 sec. 4. Van den Berghe (B.) op 3.10; 5. Adorni (It.) op 3.25; 6. Vicentini (It.) op 3.40; 7. Rosiers (B.) z.t. 8. Van Springel (B.) z.t. 9. Bracke (B.) op 5.00; 10. Bitossi (It.) op 5.30; 14. Schepers (Ned.) op 6.30. van 1.5Q voor 1,39 (Van onze sportcorrespondent) HOEGAARDEN, 2 mei De Ne derlandse amateurs hebben zich tijdens de vijfde rit van deze boeiende ronde van België, hoewel Jansen juist iets te kort zou komen, weer herhaaldelijk in het middelpunt van de belangstelling gefietst. Zo waren Bongers, Du Bois, Holst en Den Hertog bij de eerste aan val betrokken en hadden ze alleen de Rus Lebedjev en de Belg David, leider in de algemene klassering, als gezel len. Die ontsnappingspoging lukte overi gens niet, maar nauwelijks waren de vluchtelingen ingehaald of Jan van Katwijk rukte zich los en samen met hem de Belg Ferket en de Rus Kal- nenieks. Die drie kregen later het ge zelschap van Piet de Wit, nog een Ne derlander, van de Belgen Devos en Cambre, de Rus Pominov en de Pool Demel. Zij werden in het zicht van de eindmeet ingehaald, maar toen stond er alweer een andere Neder lander paraat om de fakkel over te nemen. Dat was Harry Jansen. Voor hem werd het op de eindstreep een dubbele pijnlijke ontgoocheling. Op de eerste plaats omdat hij een millimeterspurt verloor tegen Alfons Echeif, de vroegere kampioen van Bel gië der nieuwelingen. Op de tweede plaats omdat beide renners vlak voor bij de aankomstlijn ten val kwamen. Kwam Scheif er nog betrekkelijk goed af, Jansen liep lelijke schaafwonden op aan armen en benen, hetgeen hem beslist zal hinderen. Alles bij elkaar toch een goede dag voor „Oranje", omdat naast Harry Jansen ook Gert Bongers, Daan Holst Wim Du Bois, Piet de Wit en Fedor den Hertog deel uitmaakten van de ruim dertig renners bevattende kop groep. De zeer bedrijvige Jan van Kat wijk zou ook tot deze eerste renners behoord hebben indien een valpartij op acht kilometer van de aankomst hem niet naar de achtergrond had doen ver zeilen. Uitslag 5e etappe: 1. Schelf, 154 km in 4 uur, 48 min., 1 sec. 2. Harry Jansen. 3. Willem Janssens, 4. Van Damme, 5. Le- man, 10. Bongers, 11. Holst, 14. Du Bois, 15. De Wit, 16. Den Hertog, 45. Douma op 46 sec. van de winnaar, 46. Wagtmans, z.t., 84. Van Katwijk, op 6 min. 25, 86. Van der Winden. Eerste vijt van de algemene klassering met daarop volgend de plaatsen van de Nederlanders: 1. David (B), 17 uur, 55 min., 38 sec.. 2. Van Roosbroeck (B), 17 uur, 57 min., 14 sec., 3. Den Hertog, 17 uur 57 min., 27 sec., 4. Vrijders (B), 17 uur, 57 min., 35 sec., 5. Rlccl (Fr), 17 uur, 58 min., 22 sec., 10. Harry Jansen, 17 uur, 59 min., 24 sec., 13. Holst, 18 uur, 00 min., 04 sec.. 18. Bongers, 18 uur, 01 min., 14 sec., 40. Wagtmans, 18 uur, 07 min. 14 sec., 46. Van Katwijk, 18 uur, 08 min.l 23 sec.. 48. Douma, 18 uur. 08 min., 43 sec., 57. Du Bois, 18 uur, 12 min., 59 sec., 66. De Wit, 18 uur, 20 min., 03 sec.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1967 | | pagina 8