dorus-plein bij mauritsstraat Cabaret van Tom Manders krijgt een eigen gezicht I Lions helpen invaliden in Rotterdam Actie vakantiehuis Brabant Plannen voor Maasvlaktedok C0UZY GROOT OPGEZETTE REDDINGSPOGING Kortweg SL ft95 DRAAGBARE TV-APPARATEN m Heeft Rotterdam zich niets te verwijten Marnix-meïsjes winnen Spaarbankbeker Pro Ecclesia voor M. Oosterhuis P.S.P. verspreidt laatste encycliek Concertuitvoering van „De Stem" ïlïSb^j. fiQfi Meningen verdeeld over samenvoeging Uitvoering van „Magna Pete" Dronken duo richtte schade aan Vlaggen staat vrij Ml Fonds hulpverlening TIJD de maasbode MAANDAG 8 MEI 1967 MMM® et trouwhartige en vertrouwde gezicht van Do rus fungeert als blikvanger op het terrein aan de ui itsstraat, waar met man en macht gewerkt wordt om half juni zaal en plein klaar te hebben. blijvend schoenenzak voor 6 paar schoenen VOLLEYBALTOERNOOI IN SCHIEDAM blijvend lellend toffen Gistermorgen verdronk in de Coolhaven, zoals elders gemeld, een 8-jarige jongen. Dit was te meer tragisch omdat elf mensen zich hebben ingezet voor de redding. Politie, brandweer en burgers gingen te water. De helaas vergeefse reddingspogingen trokken veel belangstelling. RAAD OUDENHOORN blijvend ZOMER- COMPLETS OERS mAM (Van onze verslaggever) Rotterdam, 8 mei om een praak te maken met Tom Manders °eft men maar naar diens werkter- ein aan de Mauritsstraat te gaan, aast de Schouwburg. Hij is er al- ink *e v'nc'en' aanwijzingen gevend n het oude pakhuis of buitten op het £errein dat in een terras of liever „Doruspleintje" moet verande ren. Niet alleen voor zijn shows doet "Rj veel, zo niet alles, zelf. Ook nu 'in nieuwe etablissement in Rotter dam van de grond moet komen, ont gaat hem niets, ,,'t Is tenslotte m'n Uwe vak; dacht je dat ik me dat iaat nemen" zegt hij een tikje ver- atschuldigend. Hij komt snel ter- zake. De afspraak is spoedig gemaakt. Als deze ruimte 24 uur later wordt jpgekomen is er al weer verschrikke- iJk veel gebeurd. De binnenruimte bij eerste bezoek nog vrijwel kaal, is dier en daar gevuld met „opstanden", vorm van het podium is al te ®rkennen. Het balcon is voor een groot eel in ruwbouw gereed gekomen. Bui- ®n heeft een schutting, geteerd en wel, gin plaats gekregen. Het terrein is ge- galiseerd. Muurtjes geven voorts de dhrek aan. Kortom, wat men bij de h^dische facuiteit in de hoogte doet, g °rtdt in de Mauritsstraat in de lengte h in de breedte gewrocht. Een tikje ®nyoudiger natuurlijk, maar het tem- 'is navenant. De voorgeschiedenis heeft zich wat hinder snel voltrokken. In 1962 al, na s®h zomershow in de Rotterdamse Ohouwburg, ging Tom Manders op zoek ®ar ruimte in Rotterdam om er een ij id-chantant te kunnen beginnen. Er gt daar naar zijn mening een grote j®ekomst, nu de Rotterdammers na Puntig jaar opbouw- en herstelwerk ook at meer aandacht gaan schenken aan JJ6 wat plezieriger facetten van het le- J)en. „Werken in Rotterdam" betekent «oor hem helemaal geen ommezwaai, ffet zijn vroegere zomerrevues heeft ?Jl het Rotterdamse, of liever het Zuid- ryülandse publiek leren kennen, even 's in zijn twee keer dertig radio-uit- j®ndingen die, op zijn eigen verzoek in botterdam, zijn opgenomen. Geboren en nog altijd duidelijk hoor- aar getogen Hagenaar Tom Manders reet van de verschillen tussen bijvoor beeld het Noord-Hollandse en het Zuid- rpllandse publiek, die vroeger'nog veel ®roter waren. Dit soort regionale ver- ehiiien wordt minder en minder door televisie. Toch is het goed met de minimale verschillen rekening te jouden. Tom Manders noemt Lou Ban kje als zo'n typisch Haag/Zuid-Hollandse erniek, wiens succes zich overigens niet het reSionen beperkt heeft. Vooral te an *am'lie uitgaan, waarvoor de Rot terdammers voorkeur hebben, krijgt en u- dansen hij „Dorus", die familie- a kindermatinees in zijn programma neet heeft gepland. «et programma wordt voorts door ADVERTENTIE Voor al onze klanten voortaan Heer luxe en gemak voor zo'n handige schoenenzak voor 6 Paar schoenen, waarmee in de kasten enorm veel ruimte en °i"de komt. Van solide plastic, keurig afge werkt met.metalen ophangstrip iet haak voor In de kast of tegen de kastdeur. Gisteren nog 3,- als speciale aanbieding koopt U hem voor n°g géén anderhalve gulden. ko°r^en °m uur hegint de ver- ti °u Van ^eze 'uxe en zeer Prac" cne schoenenzakken, voor dames- en "arenschoenen, w Paar) voor tel. of schrift, best nieuw-geselecteerd talent uitgevoerd, jongelui zijn afkomstig uit Rotterdam of omgeving. Het programma krijgt een stramien van een paar ensemblenum mers per avond. Enkele aan te zoeken tekstschrijvers zullen zich avond aan avond over het Rotterdamse nieuws buigen om tussen zes en acht uur iets tot stand te brengen dat als actueel wisselend nurltmer in het vaste stamien is in te passen. Op die' manier en door de inschakeling van het jong talent dient het Dorus-programma in Rotter dam een „eigen gezicht" te krijgen, dat zich via radio en televisie ook aan ove rig Nederland zal presenteren. Een „op leidingscentrum" voor het jonge talent is een van de belangrijke kanten van de nieuwe Dorus-vestiging De na 1952 in Amsterdam als terloops gegroeide „opvang" van jonge arties ten, die in „St. Germain" hun vaak eerste stappen in „het vak" deden, wil hij nu meer bewust gaan toepassen. Er moeten zes jongens en meisjes geselec teerd worden, die bij hem allereerst kennis zullen maken met de harde eisen die het amusementvak stelt. Hij biedt daarbij de „bescherming" van een ze ker houvast aan contracten. Daarmee vult hij voor een deel de lacune die buiten Amsterdam bestaat voor ieder die iets op dit gebied wil bereiken. Met de nodige geleidelijkheid worden zij verder in het vak ingevoerd. Een zolderruimte boven het eigenlijke café- chantant wordt benut voor repetities met de „nieuwe oogst". Op 15 juni moet het programma van start in het met decors „bepleisterde" oude pakhuis waarin voorheen decors van Nieuw Rotterdams Toneel waren o geslagen. Links van het toneeltje dat tegen de noordwand komt, komen kleed ruimten en toiletten en rechts ervan vestiaire, telefoon en kassa. Er komt ook een bar in de ruimte. Met inbegrip van de plaatsen op het balcon zullen er rond 250 bezoekers tegelijk terecht kunnen. In het midden van de ruimte komt een dansvloer... van asfalt. „Dansen op het asfalt" moet een van-de vermaken wor den die men bij Dorus kan „verkrijgen". Het eigenlijke cabaret is 's avonds van 8 tot 1 uur geopend, maar tussen dit en het plein wordt nog een voorbouw aangebracht van 120 m2 en daar kan men van 's morgens 10 tot 's avonds 1 uur terecht. Dat kan ook op het plein waar plaats is voor 500 mensen. Voor de kinderma tinees op woensdag en voor- de familie matinees op zaterdagen en op zon- en feestdagen komt men vanzelfsprekend ook in de „grote zaal" terecht. Kabel- goten en dit soort eenvoudige voorzie ningen maken het voor radio en t.v. gemakkelijk uitzendingen vanuit Dorus' cabaret te verzorgen. Voorlopig is het allemaal voor vijf jaar, want het eta blissement en de omgeving dienen ge sloopt te worden. De zaak wordt dan ook opgezet als een revue, die vijf jaar op toernee gaat en die zichzelf binnen die tijd moet betalen. De kans dat die periode van vijf jaar nog wat uitloopt is trouwens allerminst gering. Maar dat is een van de weinige din gen, die Tom Manders niet zelf in de hand heeft. Voor de rest doet de man, die als 14-jarige al zelfstandig reclame schilder was en die nooit „onder een baas gewerkt heeft" zo veel mogelijk zelf. Afkomstig uit een familie van bou wers volgde hij de ambachtschool om huisschilder te worden en daarna kreeg hij aan de tekenacademie in Den Haag "n opleiding als reclame-ontwerper. Op zijn 16e jaar „stond ik al achter het toneel aan decors te frummelen". Tij dens een onderduikperiode van 1941 tot '43 was hij bioscoop-portier bij de Reü nie in Gouda in welke positie hij 7.50 per week verdiende plus het gratis ge bruik van een schildersatelier, waar hij biljetten voor uitverkopen schilderde. ïn Duitsland werkte hij een half jaar voor 18 mark per week, maar na een half jaar zag hij kans daar weg te ko men en hij dook onder in Amsterdam bij zijn broer Kees. De oude Ales Wun- nink stelde hem in de gelegenheid oude opera-decors die in Carré opgeslagen stonden in het geheim over te schilde- Financieringsmiddelen (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 8 mei Verwijzend naar een prae-advies dat prof. dr. C. Goedhart lieeft uitgebracht voor het congres van de Vereniging van Neder landse Gemeenten (10 mei) stelt het raadslid drs. H. J. Viersen (chr. liist.) schriftelijke vragen aan burgemeester en wethouders. Prof. Goedhart meent namcli'k. dat de gemeentebesturen aan sprakelijk mogen worden gesteld voor het niet tiidig gebruik maken van de mogelijkheden die de onderhandse ka pitaalmarkt (instituttioncle beleggers) biedt wat betreft het zich op termiin in dekken met vaste financieringsmiddelen voor voorzienbare kapitaalsinvesterin gen. De heer Viersen vraagt nu, of bur gemeester en wethouders die zienswijze delen en of het college meent, dat dit verwijt ook Rotterdam geldt. Zo niet, dan wil hij dit gemotiveerd zien. Zo wei. dan wil hij antwoord op de vraac of het college niet van menirig is, da' voor Rotterdam een middenllang finan cieringsplan voor te verwachten kapi taalsinvesteringen dient te worden op gesteld, waarbij gebruik wordt gemaakt van termijnleningen van instittutionclc beleggers. Het plan kan, aldus steldt de heer Viersen vragenderwijs, in werking treden zodra het regiem van de cen trale financiering is opgeheven. ren, zodat deze bij de bevrijding klaar zouden staan. In de hongerwinter „dreef hij de Ruilbeurs Artistiek, waar hij bij voorbeeld gitaren aanbood tegen vijf pond tarwe. De artisticiteit van deze handeling werd klaarblijkelijk niet begre pen. Er kwamen geen klanten. Na de oorlog ontwierp hij acht jaar affiches voor Cricus Strassburger en tien jaar lang decors voor de Hoofdstadoperette, voor Wim Kan, Toon Herman en de Na tionale Revue. Daarnaast maakte hij sinds zijn 18e jaar al toernees door de provincie met revuetjes, totdat hij in 1952 op het Rem- brandtplein belandde. Een half jaar na het begin daar „werd Dorus geboren" en sindsdien kijkt iedereen verbaasd naar foto's van de ware Tom Manders, die als heer zo heel anders is dan als Dorus. Als heer loopt hij over zijn werkterrein in de Mauritsstraat, Als Dorus won hij de zilveren roos in Mon- treuxDe heer Manders schijnt daar nog nauwelijks aan te denken. Hij gaat wat bezorgd kijken als er een onder gronds stuk lood tussen de wielen van een bulldozer is geraakt. Dat lood doet de heer Manders op dat moment meer dan het Zilver van Dorus. Tenslotte moet je iets aan een ander over kun- 'nen laten, (Van onze verslaggeefster) ROTTERDAM, 8 mei Zaterdag zijn in de Energiehal na een aantal voor selecties de eindwedstrijden gespeeld in het volleybaltoernooi voor scholie ren. Aan dit toernooi, georganiseerd door de Raad voor de Lichamelijke Opvoeding, hebben ongeveer negentig Rotterdamse scholen deelgenomen. De winnaars speelden zaterdag om een eerste prijs in hun leeftijdsgroep. Bij de meisjes tot en met veertien jaar bleek Maria Assumpta het sterk ste team te hebben, in de leeftijds groep van zestien jaar en ouder was dat de Luciakweekschool. De Havenvak school won het bij de jongens tot en met veertien jaar, in de groep van vijf tien en zestien jaar het Franciscus- college. Voor de meeste spanning zorg de wel de finale van de zeventienjarige jongens van de Dalton HBS en het Charlois Lyceum. Ze bleken ongeveer evensterk te zijn zodat de strijd met een set verlengd moest worden. Het Charlois Lyceum won téhslotte. De Spaarbankbeker voor het beste resultaat in dit toernooi ging naar de meisjes van de Marnix HAVOMMS. Bij de jongens was het weer moeilijker. De Havenvakschool en het Charlois Lyceum hadden een gelijk aantal pun ten behaald, zodat de Spaarbank de belofte gaf voor nog een beker te zul len zorgen. De volleybalbond, die ook voor een uitstekende leiding bij de wedstrijden heeft gezorgd, kende stijl- prijzen toe aan de Marnix HAVOMMS, de Luciakweekschool, het Charlois Ly ceum, de Herman Heyermans ULO en de Havenvakschool. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 8 mei Tijdens eer bijeenkomst in intieme kring is gister morgen aan de heer M. Oosterhuis de pauselijke onderscheiding Pro Ec clesia et Pontifice uitgereikt. Hij kreeg deze in verband met het vele werk dat hij gedurende 25 jaar had verricht voor de Vincentiusvereniging afcl. Kruis vindingparochie. Nadat er een H. mis was gevierd in de haven aan de Rand weg werd hem de onderscheiding door zijn echtgenote opgespeld tijdens een feestelijk ontbijt in het jeugdhuis. In verband met de gezondheid van de ju bilaris, werd deze bijeenkomst in be sloten kring gehouden. ADVERTENTIE (Van onze verlsaggever) SCHIEDAM, 8mei Op 31 mei wordt hier een teach-in gehouden over de encycliek populorum progressio. Alle inwoners van Schiedam en Kethel krijgen deze encycliek woensdagmor gen in hun brievenbus in de vorm van overdrukken van krantenpagina's. De verspreiding is gefinancierd en geor ganiseerd door de P.S.P.-afdeling van Schiedam en een aantal rooms katho lieke particulieren. Met de verspreiding wil men een zo groot mogelijke bekendheid geven aan de encycliek en het rondsturen moet de stoot geven tot het bespreken er van in alle kerkelijke, politieke en so ciale groeperingen. Die besprekingen worden dan afgerond met de reeds ge noemde teach-in. De gemengde arbeiders zangvereni ging „De Stem" presenteerde in de Nederlands Hervormde Kerk aan het Kasteelplein te IJsselmonde aan de bezoekers van het zaterdagavond ge^ geven concert een beslist onalledaags programma, hetgeen mogelijk kon wor den door de medewerking van andere koren (de zangvereniging Harmonie uit Capelle a/d IJssel, en het Lekker- kerks Vrouwenkoor), drie zangsolisten, een klein instrumentaal amateur ensemble en last but not least de voor hun taken volledig berekende di rigenten Tom de Vree (dirigent van De Stem) en Jan van Dijk. Nu dient wel gezegd, dat uitsluitend het aan deel van laatstgenoemde het gevari eerde karakter van dit programma bepaalde. Onder van Dijks leiding hoorde men namelijk een puntig door hem voor instrumenten bewerkt „Ky rie" van Josquin Després en twee werken voor koor en orkest van heden daagse componisten. Met alle waarde ring voor zijn streven naar doorbre king van het geijkte repertoire kunnen we toch niet zeggen dat dit tot een gelukki-ge keus geleid heeft. De Kin derkruistocht (een muzikale schilde ring van het bekende, gelijknamige gedicht van Nijhoff) van Anton Maes- sen, en de lyrische suite (op teksten uit het Hooglied) van Robert de Roos toonde zoveel tekorten aan vormeven- wicht en melodische spankracht, dat de toehoorders al spoedig zijn interes se kwijtraakt. Het laatstgenoemde stuk wemelt bovendien van pikanterieën die ten opzichte van de tekst een vol komen vrijblijvende indruk maken. De meest substantiële muziek kreeg men in feite onder Tom de Vree's directie te horen. Na een contate van Buxte- hude Schuberts Mis in G. De weer gave van dit alles kon gezien, het be schikbare materiaal .bij orkest en koor begrijpelijkerwijs niet aan de hoogste eisen voldoen, maar bezat duidelijke tekenen van toegewijde en vakkundig geleide voorbereiding. Het stemmen- materiaal vertoonde, vooral bij het kleine groepje mannen (nummeriek wel zeer zwak bezet) weinig jongs, waar door de koorzang een homogeen en vaak een expressief karakter ontbeer- dè. Het kleine ensemble, genaamd Symfonie Orkest (Jeugd en Muziek uit Gouda), geen afdeling van de Stichting Jeugd en Muziek!) vertoonde de gebruikelijke tekorten inzake into natie en zekerheid. De drie bekwame solisten in Buxtehude en Schubert vol deden, vooral wat de bas Jan Huizin- ga en de tenor Guus Smeets, betreft in dit kader zeer goed. De sopraan Co van Schuppen zong met begrip, maar haar stem liet qua egalisatie wat te wensen ovex. a. 1. U kunt 't toch niet over Uw hart verkrijgen om zo'n aan bieding te laten lopen... om nog een paar gezellige lapjes uit te zoeken voor fleurige voorjaars- of zomerjaponnen. en pakjes. Extra aanbieding dubbelbrede voorjaarsstoffen... van dit sei zoen uit de series van 6.95 en 7.95, morgen per meter voor nog géén drie gulden. Morgen om 9 uur begint de ver koop van deze verleidelijk mooie stoffen, voor pakjes en jurkjes, in vele modekleuren, door per meter M voor^^^T Géén tel. of schrift, bttt. (Van onze verslaggeefster) Het amateurgezelschap Magna Pete heeft het risico genomen bij gelegen heid van het dertigjarig bestaan een toneelstuk op de planken te zetten dat nog kort geleden in de Rotterdamse Schouwburg is gebracht. Het is een succesvolle opvoering geworden van Neil Simons op blote voeten in het park. Anja Goppel was een verruk kelijk levenslustig pasgetrouwd vrouw tje aan wie het succes van de avond zekr wel te danken was. Ze speelde volkomen natuurlijk, wat ook gezegd kan worden van de kersverse echt genoot, Paul Bratter, gespeeld door Joop Lusse, een serieus advocaat. Re gisseur Willem v. Rooij heeft het blije niemandalletje gelaten voor wat het was, maar extra aandacht gelegd op de verschillende figuren met al hun tegenstellingen. Niet alleen tussen het pasgetrouwde stelletje op hun boven ste étage-flat, maar ook tussen de moe der met kwaaltjes en de excentrieke bovenbuurman, die het na een dol avondje uit met z'n allen, waarbij niet iedereen zich geamuseerd bleek te hebben het tenslotte goed met ma ma kon vinden. Een vrolijk verhaal tje, vol grapjes, woordspelingen en leu ke effecten, dat vooral door het goe de spel de toeschouwer bijzonder kon amuseren. (Van onze correspondent) ALBLASSERDAM, 8 mei Twee dronken mannen hebben in de nacht van zaterdag op zondag voor duizenden guldens schade aangericht in de tuin derij van de heer C. P. de Klerk aan de Vinkepolderweg in Alblasserdam. De politie heeft de daders, beiden af komstig uit Alblasserdam, aangehou den. De mannen vernielden een groot aantal ruiten in de kassen en lieten on geveer duizend liter olie uit een tank lopen. De olie kwam terecht in de vruchtgrond en maakte deze onbruik baar, Het tweetal sneed voorts vijf ba len kunstmest open en beschadigde een weegschaal, een grasmachine en andere apparaten. (Van onze verslaggever). ROTTERDAM, 8 mei De heer Th. A. M. Peters, even daarvoor door de algemene leden-vergadering van de Ne derlandse Katholieke lnvalidenbond in Odeontot voorzitter van de Rotter damse afdeling gekozen, heeft stout moedige plannen, door architectenbu reau P. C. J. Blaauhof ontworpen, op tafel gelegd. De heer Peters is na melijk van mening, dat de Rotterdam se afdeling evenals de landelijke, thans behoefte heeft aan een eigen en aan gepast vakantiehuis in een bosrijke omgeving ergens in Brabant. Het huis is ontworpen met ongeveer 80 plaatsen. In het verleden heeft men met de Rotterdamse gehandicapten gelogeerd in „Ahoy", maar daar dit vakantie huis door de medische raad als vakan tieadres voor gehandicapten is afge keurd,, heeft men stad en land moeten afzoeken om voor de 350 leden tellende Rotterdamse afdeling een geschikt adres te vinden. In de „Staalberg" te Oisterwijk is men tenslotte geslaagd. Dit heeft voor de gehandicapten bijna een verdubbeling van de prijs ten gevolge gehad, van 55,- per week naar 100,t per week. Voor vele vaak ook financiéel gehandicapten blijkt dat een onoverkomelijk bedrag te zijn. Om aan deze ongewenste toestand een einde te maken, heeft de Rotter damse afdeling de ingrijpende beslis sing om een eigen vakantiehuis te la ten bouwen, durven nemen. Deze be slissing is vooral urgent geworden, nu de landelijke bond een schenking van 3,5 ton, waar zij tot vrijdag jongstle den op rekenden, in de mist, heeft zien verdwijnen en daarmee ook haar ambities voor een eigen vakantiehuis. Wat landelijk onmogelijk, of althans niet op korte termijn realiseerbaar schijnt te zijn, is in R'dam wel mogelijk. ROTTERDAM, 8 mei De Rotter damse Droogdok Maatschappij (van de Rijn-Schelde-Werf-combinatie en Wil ton Feyenoord (die sarhenbegaan is met Bronswerk) bestuderen de moge lijkheden om tot een dok van 300.000 ton op de Maasvlakte te komen, waar mammoettankers gerepareerd kunnen worden. Een dergelijk dok eigenlijk een dubbeldok zou met de accomoda- tie voor reparaties een investering ver gen van 75 tot 100 miljoen gulden. De topmensen van Wilton Feijenoord en de R.D.M. hebben iedere twee maan den een bespreking over dit onderwerp. Bepalend voor de beslissing voor de bouw van het dok is de ontwikkeling van de bulk- en tankvaart en voorts de vraag is of in de toekomst tank schepen op zee ontgast mogen worden. Op het ogenblik sparen tankrederijen de tijd van ontgassen bij een tank-clae- ning bedrijf door op zee de tanks door eigen personeel te laten ontgassen. Het bouwen van een dok op de maas vlakte zou wel in het beleid'van Wil- ton-Feyenoord zoals het in het jaarver slag in aangeduid, passen, want de werf wil zich vooral toeleggen op re paratie en voorts op de bouw van ge specialiseerde schepen. Tankerbouw en seriebouw laat de werf liever aan an deren over. (Van onze correspondent) SCHIEDAM, 8 mei. Het is bij fees telijkheden verboden de centrale vlag- gemasten op gemeentelijke woongebou wen te benutten voor het uiten van de gevoelens van de gemeenschappelijke bewoners van die gebouwen. Alle be woners stellen dit namelijk niet op prijs, zodat de eigenaar en in feite dus de gemeente reeds vorig jaar heeft be sloten de vlag niet meer uit te steken. De huurders zijn ecfhter volledig vrij de vlaggen vanuit het door hun ge huurde deel van het woongebouw uit te steken. Dit besluit is klaarblijkelijk niet goed doorgegeven aan concierges en huur ders van de woongebouwen, zodat er op 28 april en 1 mei enige misverstan den zijn geweest. Het raadslid, de heer G. P. Verhulsdonk heeft daarover vra gen gesteld aan b. en w., waarop het boven samengevatte antwoord is ge komen. Het gaat hier om vier woon gebouwen aan de Mgr. Nolenslaan. ADVERTENTIE SONY, PHILIPS, B en O, EA. BIJ 1e MIDDELLANDSTR. 72 AERT V. NESSTRAAT 38 ROTTERDAM «rass v. i-TTFmMB (Van onze correspondent) OUDENHOORN, 8 mei De ge meenteraad van Oudenhoorn heeft het voorstel van Gedeputeerde Staten om deze gemeente op te hèffen en bij de gemeente Hellevoetsluis te voegen be handeld. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor Gedeputeerde Sta ten te verzoeken om, indien opheffing van Oudenhoorn noodzakelijk is, deze gemeente in te delen bij Zuidland. De voorzitter, waarnemend burge meester Krmer, noemde het voorstel van Gedeputeerde Staten „Een over schrijding van haar bevoegdheid" De agrariërs zullen geen zekerheid meer hebben in hun bestaan als het voorstel vanG.S. doorgang zal vinden. De heer J. Poldervaart (P.v.d.A.) wees er op dat de gemeente Zuidland heeft ver zocht om zelfstandig te blijven. „Moe ten we dan gaan bedelen om daar bij gevoegd te worden", zo vroeg de socia listische woordvoerder. „Als we naar Hellevoetsluis gaan (samengevoegd) is er veel meer mogelijkheid voor ons". De heer P. Looy had het beter ge vonden als alle inwoners van Ouden hoorn over deze zaak hadden be slist, dus bij algehele stemming. De voorzitter deelde mede, dat de bevol king in een later stadium over deze zaak Zal worden gekend. Tenslotte werd het voorstel van B. en W.samenvoeging met Zuidland in stemming gebracht. Vóór stemden de heren J. v. d. Bie en L. Zeelenberg, A. de Baan (gem. Belangen) en de P.C.G.-er G. J. v. Luijk. Vóór samen voeging met Hellevoetsluis stemden de heren R. Beyer, P. Looy en J. Pol dervaart, allen P.v.d.A. De Lions" in Rotterdam zijn name lijk van plan, de plannen van de heer Peters waarmee 1.100.000,- ge moeid is te steunen. Ook de Lande lijke Invaliden Bond zal van dit nieu we huis gebruik kunnen maken. Op de jaarvergadering kwam ook het vervoersprobleem van de gehandicap ten in Rotterdam ter sprake. Men was van mening dat het deze categorie Rot terdammers ook financieel mogelijk ge maakt dient te worden om hun fami lieleden te bezoeken. Men stelde dat het onzin was om voor één bezoek per week een weekabonnement te moe ten nemen. Tot andere reisjes via de R.E.T. zijn deze gehandicapten immers niet in staat. ROTTERDAM, 8 mei— Na opheffing van de „Sociale Raad" is er een bedrag van 6.100— aan de gemeente toege vallen en deze wil hiermee een „fonds bijzondere hulpverlening" in het leven roepen, waaruit de wethouder van So ciale Zaken kan putten in gevallen waarin de Algemene Bijstandswet en aanverwante regelingen niet voorzien. De raad wordt verzocht aldus te beslui ten. ADVERTENTIE Als U straks de vacantlekoffer van de kinderen pakt, stopt U er toch niet dat oude, half versleten nachtgoed In... Neen, Uw dochters gaan met een. keurige, fleurige babydoll op reis of uit logeren. Morgen verkopen wij ze, aller liefste katoenen meirjes baby dolls, in fijn - nop- en bioem- dessin, aan hals en mouwtjes met afgepaspelde ruches afgewerkt Maat 104 116 128 140 3? 152 4.- Morgen om 9 uur begint'de ver koop van deze vlotte katoenen meisjes babydolls, voor prijzen, die voor zich zelf spreken. Géén tel. of schrift, belt. Veertig jaar geleden trad de heer J. M. Gerritsen in dienst van Van Eyle Ruygers N.V. Hij is er nu procura tiehouder en viert zijn jubileum op 23 mei. Op die dag kan men de jubilaris van 4 uur tot 6 uur 's middags de hand schudden in het Parkhotel aan de Wes tersingel. Dat wil zeggen, ook wat tijd overlaten voor de anderen. Woensdag 10 mei om 8 uur 's avonds worden in het Buurthuis Pendrecht, Schuddebeursstraat 2, de drie metro films vertoond voor de bewoners van de wijk, die dinsdag tussen 2 en 4 uur 's middags gratis uitnodigingen kunnen halen bij het buurthuis. Er gaat een korte inleiding aan de films vooraf en dat alles is op touw gezet door de wijk raad. De Emmabloemcollecte op zaterdag 29 april heeft 19.009,— opgebracht. Vorig jaar was de opbrengst voor de tuberculose-bestrijding 17.922,—. Het organiserende comité is met meer dan duizend gulden weer meer dan tevre den. AAN DE SCHUTTEVAERWEG 82 wordt zaterdag 13 mei een nieuw bode huis geopend. Rijkshoofdinspecteur van het rijksvervoer instituut zal het botie- huis „De Samenwerking" om 13.30 uur openen. DE SCHIEDAMSE MUZIEKSCHOOL geeft op woensdagavond 10 mei een propaganda-uitvoering in het Passage theater. Voor de pauze treden enkele ensembles op en een harpduo. Een be werking van het liedje „Ik zag twee beren. van de directeur van de Dijkschool, Kees Bak staat voor en na de pauze op het programma. 8 uur. AAN DE SCHIEDAMSE 139 wordt donderdag 11 mei de bar „Eden Club" geopend. Er is een receptie van 5 tot acht uur 's middag. DRIE METROFILMS rechter Maasoever, rivierkruisend gedeelte en linker Maasoever worden woens dag 10 mei om acht uur vertoond in het buurthuis Pendrecht. De bewoners van Pendrecht kunnen op dinsdag 9 mei gratis toegangsbewijzen afhalen bij dit buurthuis aan de Schuddebeurs straat 2. ADVERTENTIE ZOMER JAPONNEN en in 't betere genre 't beste KEIZERSTRAAT 7

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1967 | | pagina 7