fill Grote kapitaalbehoefte in komende jaren Goede bezetting van de bedrijven Johnson boos op Zweden Bomaanslagen in Lausanne Eisenhower in ziekenhuis Examens Met 12 export projecten, 4 afspraken en 1 Gillette Super Silver mesje vertrok export-manager Sven Johannsen in zijn privévliegtuig Wij zagen hem bijna 3 weken niet Gang naar beurs 'é0i Chamotte Unie moet putten uit dividendreserve FIJENOORD-BRONSWERK Winst over 1966 "weinig veranderd VI lïTN AM-TRIBUN AAL CIA verhinderde communistische infiltratie Griekse regering negeert grondwet i v V Geheimen van Super Silver Er kan héél wat gebeuren tijdens het lange, lange leven van een Super Silver mesje DE TIJD MAANDAG 8 MEI 1967 6 ":u:: iW; tï'A - i «1 - ROTTERDAM, 8 mei Pak huismeesteren N.V. heeft voor het eerst in haar 149-jarig be staan de boeken voor de buiten wereld opengegooid. De Raad van Beheer is tot het oordeel geko men, dat de groei van het bedrijf en de toekomstige ontwikkelin gen het alleszins gewenst maken om „outsiders" een inzicht in de gang van zaken te gunnen. Dat inzicht is bevredigend. Het jaar verslag geeft op juiste wijze de sfeer Van aktiviteit weer, w.lke er in het bedrijf heerst. Grote aktiviteit. In het afgelopen jaar- waren alle bedrijfsonderdelen vol ledig bezet. De omzet nam toe met 20,5 van 50,3 min tot 60,7 miljoen. Daartegenover stegen de kosten met ruim 15 van 34,6 min tot 40 miljoen, terwijl ook de afschrijvingen een aanzienlijk hoger bedrag vereis ten: bijna 8 min tegen 6,5 min in 1965. De nettowinst waarin is opgenomen de resultaten van de Ned. Opslag Maatschappij vertoonde in het afgelopen jaar een stijging van 29 Het be droeg 6,05 miljoen tegen 4,7 miljoen in het jaar daarvoor. Tankopslag Financieel zoeklicht Vervoer Hoechst Vlissingen 1 mei 1968 in bedrijf SCHIEDAM, 8 mei Het jaar 1966 is voor de Wilton-Fijenoord- Bronswerkgroep een jaar geweest met een goede werkbezetting en een bevredigende ontwikkeling van de tot het concern behorende! ondernemingen. De door de fusie vergrote economische basis van de vroegere Bronswerk N.V. heeft geleid tot een duidelijke verbete ring van de resultaten van Brons- werk-Fijenoord, ondanks de min der bevredigende uitkomsten van het Schiedamse bedrijf. De resul taten van de werkmaatschappij Wilton Fijenoord vertoonden een lichte teruggang. Nochtans wijkt het geconsolideerde resultaat van de gehele groep weinig af van dat over het boekjaar 1965. EUROPA IN. 1950 Handels Messias GiBEette - M •i' V. V. - 7 4 V ;f." 1 v '1 'V Pakhuismeesteren legt na 149 jaar boeken open (Van onze verslaggever) Pakhuismeesteren houdt zich bezig met tankopslag-aktiviteiten, zowel in het binnen- als in het buitenland. Voorts heeft zij een veembedrijf, ver- voers,- stuwadoor en cargadoorsbedrij- ven. De dochterbedrijven te Amster dam, Antwerpen, Parijs, Rotterdam, Londen, en Den Haag, spelen van jaar op jaar een belangrijker rol in het ge heel. De opbrengsten uit deze deel nemingen zijn in het afgelopen jaar jaar gestegen van 468.000 tot 1.069.000. In 1964 was dit cijfer nog slechts ƒ294.000. Het resultaat van het eigen bedrijf heeft bijna 10 (7,5) min. be dragen. Vóór aftrek van belastingen bedroeg de geconsolideerde winst 10,8 (8,0) miljoen. Het tankopslagbedrijf heeft zeer be vredigend gewerkt in 1966. In Rotter dam bedraagt de opslagcapaciteit thans bijna 1,5 miljoen m3. Er blijkt voortdu rend behoefje aan meer tankopslagca paciteit. Daarom is besloten een nieu we 100"/» deelneming op te richten, de N.V. Europak, die een installatie in de I .b NA 149 jaar lang het besloten karak ter zorgvuldig te hebben bewaard, heeft het bestuur van het Rotterdamse ha venbedrijf Pakhuismeesteren het thans nuttig geoordeeld om outsiders een kijkje in de keuken te gunnen. Het is zonder meer duidelijk, dat deze aktie uit een oogpunt van weloverwogen be drijfsbeleid geschiedt. De welhaast uit bundige cijfersreeks over de laatste 10 jaar is dan ook in feite niets meer dan een etalering van nuttige gegevens, die de buitenwereld voldoende houvast moeten bieden om zich een oordeel over het bedrijf te vormen. Een oordeel, dat noodzakelijk is, indien men een meer dan normale interesse voor het bedrijf wil aankweken. Pakhuismeesteren, is door de aktiviteiten en structuurveran deringen van de laatste jaren duide lijk in een stroomversnelling geraakt. Wie in dit getij nog mee wil, zal niet mogen aarzelen het stuurwiel om te gooien. De driftige kabbeling van de economische golfslag heeft het bedrijf van Pakhuismeesteren niet onberoerd gelaten. Door de snelle groei kan het tempo der investeringen dat reeds op een jaarlijks niveau ligt van 16 miljoen niet meer worden verlaagd. In het verleden is bijzonder veel gedaan aan interne financiering. De open re serves zijn in 10 jaar tijds aangegroeid van nul tot ruim 34 miljoen. De uit kering spólitiek is daarbij zeer conser vatief geweest, omdat zoveel mogelijk winsten moesten worden ingehouden ter versterking van het bedrijf. Nochtans is de diviaenduilkering steeds omhoog gebracht. Van 6»/» in 1956 tot 14',» thans. De laatste drie jaar is het uit- delingsbeleid gericht geweest op het tot uitkering brengen van een agiobonus van 5c/o. De Fiscaal vrije agiorekening beloopt ruim 6,5 miljoen. De groeiende aktiviteiten vragen ech ter steeds meer geld, steeds hogere in vesteringen. De bedrijfsomvang neemt daarbij zulke vormen aan, dat het niet langer verantwoord is de aanpassing van de kapitalisatie aan de gestegen bedrijfsactiviteiten uit te stellen. Hoe wel ae huiatge kapiiaaisoernoudingen zeker niet slechts genoemd mogen wor den, is net duidelijk, dat het bestuur van Punnuis meesteren thans bezig is het emissiepad te effenen. Een emmissie en ec.i geheet open maken van de veit- nootse.tep zijn in het huidige stadium, waarin pakhuismeesteren verkeert, on vermijdelijk. Het tijdstip, waarop de vennootschap haar familiekarakter ae- finitief zal moeten prijsgeven ligt niet ver meer in de toekomst. Het mag im mers als een bekend feit worden ver ondersteld, dat de beleggingsmaat schappijen Unilas (houdster van 1 min. kapitaal) en voorts Interunie, Ver. Bezit en Obam, die elk voor enkele ton nen aandeelhouder zijn, sterk aandrin gen op het prijsgeven van het besloten karakter van de vennootschap. Naast deze beleggingsondernemingen zijn de Steenkolenhandelsvereniging en de NV Vlismar groot-aandeelhouder. Zij heb ben samen bij de overdracht van de Ned. Opslag Maatschappij in 1965 nomi naal f 3 miljoen aandelen Pakhuismees teren verworven. Afgezien van de fa milies de Monchy en Van Beuningen, zijn de aandelen Pakhuismeesteren nog in handen van institutionele beleggers en voorts in het bezit van tientallen kleine aandeelhouders. Al met al, kan men het aantal aandeelhouders op on geveer 100 stellen. Een betrekkelijk kleine groep voor een onderneming met een zo grote kapitaalbehoefte. Een groep ook, die althans onderkent dat de kring van aandeelhouders snel ver breed dient te worden, wil men de vruchten blijven plukken van de pers pectiefvolle ontwikkelingen, die in de nabije toekomst verborgen liggen. A.B. Europoort zal bouwen, welk gebied door het baggeren van een vaargeul binnenkort bereikbaar zal zijn voor tan kers tot 225.000 ton. Met de bouw van de tankinstallatie is inmiddels begon nen. Eind van dit jaar, begin 1968 zal de ingebruikname kunnen geschieden. De Europak-installatie zal d.m.v. pijp leidingen met andere installaties die overigens slechts bereikbaar zijn voor schepen tot 60.000 ton worden ver bonden. Ook de buitenlandse tankop- slagbedrijven boekten, dankzij een doorlopend goede bezetting, bevredi gende resultaten. Het bedrijfsresultaat van het veembedrijf nam eveneens toe. Overleg vindt thans met het havenbe drijf van Rotterdam plaats om een ver dere uitbreiding te geven aan de veem- accomodatie. De directie zegt er van overtuigd te zijn, dat het veembedrijf een goede toekomst tegemoet gaat, wanneer deze bedrijfssector in staat is om haar functie op een zo breed mo gelijke basis te vervullen. Ook het stu- wadoorsbedrijf boekte bij een goede bezetting een zeer bevredigend resul taat. De verwerkte hoeveelheid stuk goed nam aanzienlijk toe. Verwacht wordt dat de opgaande lijn zich in 1967 zal voortzetten. De spectaculaire ont wikkelingen rond het containervervoer worden nauwgezet gevolgd. Tezamen met vijf grote Rotterdamse haven be drijven en de Ned. Spoorwegen wordt samengewerkt in de Europe Container Terminus NV. Pakhuismeesteren houdt 14 van het kapitaal van deze ven nootschap. Er wordt rekening gehou den met het feit dat ten aanzien van deze deelneming nog aanzienlijke in vesteringen zullen moeten plaatsvin den ten behoeve van de noodzakelijke haven- en kade-outillage. De resulta ten van het cargadoorsbedrijf gaven een stijging te zien. Om aan de steeds groeiende vraag te kunnen voldoen zal in de toekomst tot een verdere uitbrei ding van de vervoereenheden moeten worden overgegaan. De resultaten van het vervoersbe drijf waren onbevredigend. De beide rijnschepen werden daarom uit de vaart genomen. Het belang in Container Transport International (Holland) NV te Rotterdam werd afgestoten aan de New Yorkse partner, omdat de aan de ze deelneming verbonden contractuele beperkingen voor het bedrijf van Pak huismeesteren te veel bezwaren in hielden. Het goede resultaat, dat in het afge lopen jaar geboekt werd, was voor het bestuur aanleiding om het dividend o- ver het van ƒ11,3 min. tot 13,1 min. vergrote aandelenkapitaal te verhogen tot 14'/» (12 Tevens werd ten laste VLISSINGEN, 8 mei De nieuwe vestiging Farbwerke Hoechst in Vlis singen zal op 1 mei 1968 in bedrijf komen met een personeelsbestand van 300 tot 350 man. Dit is medegedeeld tijdens een bezoek van de directievoor zitter van het Duitse concern, prof. dr. K. Winnacker. van de agioreserve, evenals vorig jaar, een bonus van 5 uitgekeerd. Aan het eind van 1966 bedroegen de lopende bestellingen 10,6 min. Voor de bouw van de Europoort-installatie zal een bedrag van ca 20 min. nodig zijn. De financiering hiervan is feker gesteld door een 10-jarige 8 annu- iteitenlening tot een bedrag van ƒ18 min. Bij de Investeringsbank werd een leningsovereenkomst gesloten voor een bedrag van ƒ10 min. (looptijd 10 jaar; rente 7Hetzelfde werd ge daan bij Nationale voor een bedrag van 5 rpln. tegen een interest van 6V» Tegenover de lopende bestellingen van ca 31 min. staan dus op te nemen le ningen tot een bedrag van 33 mil joen. (Van onze verslaggever) GELDERMALSEN, 8 mei Hoewel de vuurvast-fabriek van de Chamotte Unie door. de geringere vraag naar vuurvaste produkten in Europa in 1966 minder orders boekte, slaagde zij er toch in voldoende orders te verkrijgen om een sterke teruggang van de pro- duktie te voorkomen. De omzet in geld vertoonde slechts een daling van 3,5 procent, als gevolg van het leveren van meer hoogwaardig materiaal. Niet temin kon de stijging van de kosten slechts ten dele worden opgevangen, aldus de directie in het jaarverslag. In de afdeling ovenbouw en zuur- vaste bouw daalde de omzet belang rijk, vooral door te weinig groot werk. De resultaten van de Handelmaat schappij Keramidon noemt de directie goed, de winst van Amercoat Europa bevredigend. Basref leed echter ver lies. De bedrijfsrekeningen tonen een voordelig saldo van 10,38 miljoen v. j. 11.86 miljoen), waartegen over 9,54 10,41) miljoen staat aan exploitatiekosten en belastingen. Af schrijvingen vergden 196.500 7 177.000), voorziening tegen het ver lies bij Basref 280.000 400.000) en voorziening voor pensioenverplichtin gen 77.000 420.000). Voorgesteld wordt uit de winst ad 466.000 (v.j. 769.000) eerst ƒ284.500 384.500) te reserveren voor extra afschrijving. Om 8 procent dividend te kunnen uit keren moet 66.500 worden onttrok ken aan de dividendreserve v. j. werd tien procent uitgekeerd geheel uit de winst). De fabriek van vuurvast materiaal heeft een behoorlijk gevulde orderpor tefeuille. De afdeling ovenbouw en zuurvaste bouw heeft meer orders uit te voeren dan vorig jaar, waaronder enige grote. Een zeker optimisme is voor 1967 gerechtvaardigd, aldus de directie. In de afzet trad vorig jaar enige ver schuiving op. De leveringen aan de ijzer- en staalvervaardigende industrie stegen tot meer dan de helft van de to tale afzet, die aan de bouwmaterialen- industrie bleven op ongeveer dertig procent. De export steeg ten dele door incidentele opdrachten belangrijk. (Van onze verslaggever) Het voordelig saldo van de bedrijfs- rekening heeft 22,5 (23,0) miljoen be dragen. Uit baten en lasten resulteer de een positief saldo van bijna 1 (0,7) min. De afschrijvingen hebben in totaal 12,2 (12,3) min gevergd, ter wijl met uitkeringen aan het perso neel een bedrag van 5,4 (5,1) min gemoeid is geweest. Na aftrek van ven nootschapsbelasting ad 0,9 (1,1) min, bedraagt het winstsaldo 5.037.000 (5.058.000). Hieruit zal aan aandeelhou ders een onveranderd dividend van 12 pet. worden uitgekeerd. In het afgelopen jaar werd in totaal voor bijna 18 miljoen geïnvesteerd. Ca. 10 min hiervan had betrekking op het inmiddels in gebruik gestelde dok 8. De totale bouwkosten van dit dok hebben ongeveer 52 min bedra gen. Voor 1967 zullen de investeringen aanzienlijk lager uitvallen. Vermoe delijk zullen zij het bedrag van de af schrijvingen 12,2 min niet te -boven gaan. De omzetten van de werkmaatschap pij Bronswerk-Fijenoord gaven over het geheel genomen een behoorlijke stij ging te zien. Ook het nieuwe jaar werd ingegaan met een goed gevulde or derportefeuille. De laatste maanden is de buitenlandse concurrentie echter zeer sterk toegenomen. De dok- en werfmaatschappij Wilton-Fijenoord kon haar werkbezetting evenals in voorgaande jaren op een gunstig peil handhaven. Hierbij dient te worden op gemerkt, dat een zekere verschuiving van de nieuwbouw naar de reparatie I werd bevorderd. In het afgelopen jaar! is de verhouding tussen deze twee 40 i pet. 60 pet. geweest. Bij de nieuw- j bouw gaat de voorkeur sterk uit naar, zgn. speciaal-schepen, bijvoorbeeld marineschepen. Het bouwen van serie-,' schepen laat men gaarne aan anderen over. In het afgelopen jaar werden er in totaal 976 (lOil) zeeschepen gere pareerd, waarvan 805 (840) voor bui tenlandse rekening bestemd waren. In de dokken werden 349 (343) schepen opgenomen, die bij elkaar ruim 4,1 (3,5) miljoen brt maten. De omzet van! de reparatiewerkzaamheden was voor j 77 pet. (70 pet.)' voor buitenlandse re kening, waarbij 36 (33) nationalitei ten betrokken waren. De gevolgen van de teruglopende con-1 junctuur, de stijging van de loonkos ten en de krapte op de geld- en kapi- i taalmarkt konden alle voor een belang- rijk deel worden opgevangen met hand having van de werkgelegenheid in de bedrijven. Het personeelbestand beloopt thans ca. 8600 man. De behoefte aan perso neel is nog onverminderd groot. Zo wel va\lieden als ongeschoolde ar beidskrachten zijn van harte welkom bij Wilton Fijenoord. De directie slaat de ontwikkeling met betrekking tot de komst van grote tankers in het Europoort gebied nauw lettend gade. Plannen tot de bouw van een.dok op de Maasvlakte zijn in con- creto niet aanwezig, maar de directie heeft zich met de Rotterdamse ge meentelijke autoriteiten verstaan om trent de mogelijkheden voor een even tueel te bouwen dok. Bij de haven autoriteiten leeft zeer sterk het be sef, dat voor de grote tankschepen op de Maasvlakte dok- en ontgassinr gelegenheid zal moeten komen. Als dc tijd hiervoor rijp is, zal Wilton Fijen oord dan ook zeker niet aarzelen een dokbedrijf op de Maasvlakte te bou wen. Met een dergelijke investering zou een bedrag van ca. f 75 miljoen gemoeid zijn. De vooruitzichten voor 1967 worden niet ongunstig geacht. In de eerste maanden van het nieuwe boekjaar was de werkbezetting minder gelijkma tig dan in 1966, maar de directie ver wacht, dat in het verdere verhop van dit jaar een beter evenwicht zal wor den bereikt. Tegenover de verscherpte concurrentie en de steeds stijgend^ loonkosten hoopt het bestuur een ant woord te vinden door een verdere in tegratie van de bedrijven en een ver betering van de efficiency, waardoor de produktie zal kunnen worden ver hoogd. De toekomst wordt dan ook met vertrouwen tegemoet gezien. NEW YORK, 8 mei (AFP, Reuter) Volgens het Amerikaanse weekblad „Newsweek" heeft president Johnson in een brief aan premier Erlander van Zweden krachtig geprotesteerd tegen de aanwezigheid van het „Vietnam- tribunaal" van Lord Russell in Stock holm. Het Amerikaanse staatshoofd zou hebben geschreven, dat het pro ces afbreuk zal doen aan de betrek kingen tussen de twee landen. Erlanders verweer dat het juridisch onmogelijk was de leden van het „tri bunaal" de toegang te ontzeggen, zou geen indruk op Johnson hebben ge maakt. Tegen een medewerker zou hij hebben gezegd „wat De Gaulle kon doen, kon Erlander ook". Zoals ge meld heeft president De Gaulle in een briefwisseling met Jean-Paul Sartre laten weten, dat hij het „tribunaal" niet in Frankrijk kon toelaten. Het „tribunaal" heeft inmiddels la ten weten bereid te zijn bewijsmate; riaal voor te leggen aan een commis sie uit het Amerikaanse Congres of een andere officiële instantie, aange wezen door de Amerikaanse regering. Bij het gebouw, waar het tribunaal zitting houdt, hebben zich zaterdag heftige vechtpartijen voorgedaan tus sen voor- en tegenstanders van de Amerikaanse politiek in Vietnam. De politie heeft verscheidene arrestaties verricht. Op een persconferentie in de Noord- vietnamese hoofdstad zijn drie Ameri kaanse straaljagerpiloten getoond, die, naar werd meegedeeld, onlangs bij een aanval op Hanoi waren neerge schoten. De drie piloten werden ge ïdentificeerd als luitenant-kolonel Ja mes Lindberg Hughes, luitenant Ja- LAUSANNE, 8 mei (AFP) In de Zwitserse plaats Lausanne zijn in de nacht van zaterdag op zondag drie kneedbommen ontploft bij openbare gebouwen, waardoor schade werd aan gericht. In en om Lausanne zijn nu in drie dagen tijds zes van dergelijke aanslagen gepleegd. Een van de bommen van de jongste aanslag ontplofte in de liftkoker van een regeringsgebouw, waarin onder meer afdelingen van het ministerie van landbouw van het kanton Waadt zijn gevestigd, de twee andere in het instituut voor pathologische anatomie. mes Richard Shively en luitenant-ko lonel Gordon Albert Larson. De drie piloten werden vervolgens door de straten van Hanoi gevoerd. De bege leidende Noordvietnamese soldaten werc/on toegejuicht door de bevolking die voor de Amerikanen een verdien de straf eiste. LOS ANGELES, 8 mei (AFP) De Amerikaanse inlichtingendienst (CIA) heeft in 1950 een programma opgesteld voor geldelijke steun aan buitenlandse vakbonden en studentenverenigingen om de communistische invloed tegen te gaan. Waarschijnlijk is hierdoor voorko men dat in een groot deel van Europa, met name in Frankrijk en Italië, de communisten de macht in handen kre gen, aldus een verklaring van een voormalig agent van de CIA, Thomas Braden, die in de „Los Angeles Times" is gepubliceerd. Braden verklaarde in 1950, toen hij assistent was van Allen Dulles, vice- dire.cteur van de inlichtingendienst, dat hij zelf een dergelijk programma heeft voorgesteld. Hij werd daarna benoemd tot hoofd van de internationale afde ling van de CIA en begon toen met de bestrijding van de communistische infiltratie bij Europese studenten en arbeiders. „In Frankrijk werden Amerikaanse waren door communistische vakbonden in zee gestort of in de havens ver brand. Er moesten maatregelen geno men worden om dit te vermijden", zegt Braden. Daartoe moest de strijd om de macht in de vakbonden worden gewonnen. „Wij probeerden daarom door geheime geldelijke steun daarin door te dringen. Wanneer dat onmo gelijk bleek schiepen wij onze eigen vakbonden." Aan de Amerikaanse vakfederatie AFL werd verzocht communistische ar beiders in Frankrijk en in Italië om te kopen, dat was het enige middel om te verzekeren dat onze handels waar goed zou aankomen. „Ik zie niet in waarom dit programma immoreel of onterend zou zijn, zoals sommigen ons hebben verweten. WASHINGTON. 8 mei (Reuter) Oud-president Eisenhower is in het legerhospitaal Walter Reed in Washing ton opgenomen wegens een acute inge wandsontsteking. Een woordvoerder van het hospitaal noemde zijn toestand bevredigend. Eisenhower is 76 jaar. In december vorig jaar werd Eisen hower geopereerd voor verwijdering van zijn galblaas. In 1955 en 1965 kreeg hij hartaanvallen en in 1957 een beroer te. ATHENE, 8 mei (Reuter) Het militaire bewind in Griekenland heeft alle jeugdorganisaties, gesteund door politieke partijen, verboden en de ver kiezingen van burgemeesters en ge meenteraden opgeschort. Eerder werd reeds de jeugdorganisatie Lambrakis. gesteund door de uiterst linkse partij EDA, verboden. De organisaties, die door een ver bod zijn getroffen, behoren tot de Na tionale Radicale Unie, de Unie van het Centrum, de Progressieve Partij, de liberaal-democratische partij, de Liberaal-Democratische Unie, de libe rale partij en de socialistische partij. Vóór het besluit viel om de burge meesters- en gemeenteraadsverkiezin gen op te schorten, had de regering de grondwetsbepaling, op grond waar van deze verkiezingen mogelijk zijn, voorlopig buiten werking gesteld. De regering, zo zei minister van binnen landse zaken Patakos, zal een wet uit vaardigen, waarin de nieuwe procedu re voor de benoeming van burgemees ters en gemeenteraadsleden is vastge legd. De regering zal dan burgemees ters kunnen benoemen. De Finse bond van zeelieden heeft bekendgemaakt dat zijn leden geen Griekse schepen meer de Finse wa teren en havens zullen binnenloodsen. De algemene raad van de Belgische socialistische partij heeft in Brussel verklaard, dat de NAVO-raad bijeen dient te komen om aan te dringen op vrije verkiezingen in Griekenland. Men is voorts van mening dat het Griekse lidmaatschap van de Raad van Euro pa opgeschort moet worden en de Europese commissie voor de Rechten van de Mens dient te worden inge schakeld. NIJMEGEN, 8 mei Semi-arts: mej. A. Scholten Gendt, E. Gommers Tilburg. Arts: E. de Nobel Nijmegen, J. Nijeholt Breda. Doet. psychol.J. Gooyen, Heerlen, H. Benders Nijmegen. Doet. vr. st.: de dames: G. Hoefnagel E. van der Velden Nijmegen. Doet. pedag.W. Hopman Nijmegen, J» Dries Schiedam. Doet. Sociol.H. van de Kamp St. O©- denrode. Doet. soc. aardr.H. Brinkhoff Nijme gen. Kand. wijsbeg.C. Konings Roosendaal. DELFT, 8 mei Kand. elektr. Ing- H. Abeling Aerden. A. Bosch Arum. P- Breed ijk Haarlem, Th. Brik Ternbach Delft, D. de Buck Santpoort J. van Cappellen Capelle a.d. IJssel; R. Clason, Den Haag; W. Coppoolse, Grijpskerk: H. Dopper, Den Haag; F. van Dijk Amsterdam; J. van Dijk. Loosduinen; K. Hoen, Delft Honhoff, AmstelveenA. Hordijk, Rotter dam; J. Huijsing, Delft; A. Jansen. Am stelveen; W. Kluvers, Bordulo; F. Knotten belt, Amsterdam: J. Kooistra. Leeuwarden J. Koopmans, Heerenveen; L. Korteweg» Wageningen; W. J. Lans Den Haag; P\ de Leede. Schiedam; W. Leliveld. Den Haag; G. Luyckx, AntwerpenF. Maltha. Den Haag; F. van Mook, Oosterhout; F. van Noesel, Arnhem; J van Otterloo. Rotter dam; B. Pors. Rotterdam: A. Prins. A> blasserdam; F. Radema. Vlaardingen: i- Roodbergen, Amstelveen; J. van Sinttruijen Rotterdam: H. Slinger, Bennebroek; -A; Smaal, Katwijk: F. Timmer, Moordrecht. A. Touw, Delft; E. Vervoort, Doesburg; K. Viragh. Den Haag; P. Wamelink, Har- denberg; P. van Wouwe, Hoorn. Doet. elektr. ing.G. van Asselt, Nijver- dal: G. Bal. Den Haag: R. Beukers, Rot terdam; J. Broeren, Zwolle; J. van Egmonn Voorburg: H. Eikelenboom, Groningen Elshout, Koudekerk, L. Gerbensma. Tlei; B. van den Hoorn. Driehuis gem. Velzen» B. Hijdra, Deri Haag; C. in 't Veld, Apel doorn; C. Kruysse.Den Haag; W. de Ban ge. Moordrecht; R. Limburg, Zutphen; P* Mes Haarlem: R. van Rij, Numansdorp; J. Schop. Delft; H. Sidler. De Bilt; (met lof; H. Spanjersberg, Rotterdam; M. Ves- ter. Utrecht; R. van Wagtendonk. Rijswijk Doet. mijn-ing.H. Aaftink, Laren: Z. Berczes, Zurich; H. van Griethuijsen, Zutnhen: W. Groenewegen, Den Haag; P- Heiloo. Rijswijk; F. Jellema, Den Haag? P. van der Vlies, Arnhem. TEL AVIV, 8 mei (AFP) De Is raëlische radio heeft het plan laten varen om het oratorium „De Messias van Handel op een band op te nemen en uit te zenden. De radio zou, vol gens het blad „Maariv", dit beslui' hebben genomen om de religieuze par tijen, die het werk „te christelijk' zouden vinden, niet tegen zich in he» harnas te jagen, nu er binnenkort in het parlement over de invoering van televisie zal worden gesproken. PARIJS Zware onderhandelingen met Frères JeanCrome. Tenslotte accoord bereikt en het nieuwe contract gevierd in een Whiskey a Gogo club. Sven dankbaar dat hij zó Super-Silver-glad geschoren is. ROME Naar het Fiateili Concern. Dino Fiateili koppiger dan ooit. Kost Sven vier dagen en het grootste boeket rozen, dat hij kon vinden, voor Dino's vrouw. Maar het was het waard, meer dan waard. Neemt twee dagen om uit te blazen aan de Italiaanse Rivièra. Het Super Silver mesje (met Gillette- procéde EB 7) blijft perfect scheren. LAGOS Onderhandelingen met Ministerie van Handel gaan gesmeerd. Verzendt rapport met speciale courier naar hoofdkantoor. Verwondert zich, dat één enkel scheermesje zo lang goed blijft, (misschien ligt het geheim van Gillette in micro-chrome staal) LONDEN Een week gediscuteerd met Engelse zakenrelaties. Alles voor elkaar. Vliegtuig heeft grondige inspectiebeurt gehad. Koopt drie Carnaby mini-creaties voor Karin. Aanschaf van nieuw mesje niet nodig, want Super Silver scheert nog als nieuw STOCKHOLM Op de luchthaven wachten heiT> verslaggevers van het TV Journaal om het laatst nieuws uit Lagos te hor®^' Verkleedt en scheert zien- Vraagt zich af, hoe lang een enkel Super Silver mesje perfect blijft scheren. Belt Karin op. SUPER SILVER SUPER SILVER 5 STAINLESS Speciaal gehard Micro-Chrome staal. Origineel Gillette-procédé (code EB7). Resultaat: Beter dan ooit scheren; week na weekl En dan: Super Silver vraagt om het Gillette Slim-Twist scheerapparaat. f2.- dispenser van 5, - f3,85 dispenser van 10 -- T 'xV-s

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1967 | | pagina 8