I Bevredigende bezetting bij Braat Constructie Suikerconsumptie neemt verder toe Dekenweek 2.50 4.75 ALTHE Als u de 11 Err es koelkasten kebt koeft ff niet verder te kijken koelkasten Weer meer vraag naar bedrijfsauto's Rijsdijk-Holland verdiende minder ÏA Krimpende marges Uitgeverij Misset CONVERTO CONVERTO Lager resultaat voor Oving PRINSENBEEK N.Br. Dü TIJD MET EEN CSM CONSTATEERT Nieuwe Maasstad had vrij moeilijk jaar KOOPT U DE BESTE AANDELEN BUNDEL Elektriüheit?mij en in Zeeland fuseren De zekerheid van een obligatie De winstkans van een aandeel W. C. 't HART Zn. INSTRUMENTEN- EN APPARATENFABRIEK N.Y. Df TIJD DINSDAG 16 MEI 1967 Jff ft* BEERS' ZONEN ADVERTENTIE ADVERTENTIE Vraag ba tussentijds bericht per 1 mei 1967 bij uw bank of commission#* of hg de H.B.B. Keizersgracht 706, Amsterdat*-(* een H.B.B. -fonds ADVERTENTIE Ondergetekende deelt mede, dat exemplaren van een Bericht betreffe"^ haar aanbod tot overneming van de gewone aandelen W. C. 't Hart Instrumenten- en Apparatenfabriek N.V. verkrijgbaar zijn ten kantore v»" Algemene Bank Nederland N.V. Nederlandsche Middenstandsbank N.V. te Amsterdam, Rotterdam of 'i-Gravenhage. Aanmelding onder bijvoeging van de gewone aandelen dient uiterhffc vrijdag 2 juni 1967 des namiddags 3 uur bij één van bovengenoemd kantoren te geschieden. N.V. OVERZEESE GAS- EN ELECTRICITY' MAATSCHAPPIJ Rotterdam, 76 me11967. wollig en schoon! uw voordeel 0.40 wollig en schoon! uw voordeel 1.05 wollig en schoon! uw voordeel 1.45 H. BLESING voor wie er écht meer van wil weten Het klinkt wat eigenwijs. Maar alles, wat maar nuttig kan zijn aan een koelkast zit in een Erres. een flink groot diepvriesvak ruime groentelade magneetsluiting over de gehele lengte regelbare thermostaat met automatische ontdooiing in alle modellen handige draadrekken grote vleeslade geëmailleerde binnenkast verstelbare scharnieren zeer veel ruimte voor flessen, ook in de deur 1 jaar garantie op de kast en 5 jaar op het koelaggregaat Stokvis service over het hele land. Aan alles is gedacht. Ook aan de juiste maat voor uw gezin. Want Erres biedt liefst 11 modellen. Als u die gezien hebt, hoeft u niet verder te kijken. I 4Ü^ti STOKVIS^ vanaf 268,- ROTTERDAM, 16 mei Met uit-, zondering van enkele kleinere afdelin gen was de werkbezetting in 1966 bij Constructiewerkplaatsen en machine fabriek Braat N.V. bevredigend, meldt het verslag. De totale produc tiviteit is, ondanks een verdere terug loop van het personeelsbestand, enigs- Zins gestegen, hetgeen voornamelijk het gevolg is van een drietal factoren, te weten het beschikbaar komen van meer automatische werktuigen en ge reedschappen, een grotere werkpres tatie en de verder doorgevoerde ratio nalisatie. Hoewel het resultaat der be raamde maatregelen reeds merkbaar i«, zal het volle effect pas op langere termijn tot uiting komen, omdat de daarmee samenhangende investeringen (Van onze verslaggever) DEN HAAG, 16 mei De leveran cier van bedrijfsauto's Beers' Zonen heeft weer een gunstig jaar achter de rug. De hogere omzetten hebben de opnieuw gestegen bedrijfslasten en de invloed van de scherpere concurrentie bevredigend opgevangen. Tegen het eind van 1966 is de kooplust van de afnemers, die al eerder door kapi- taalschaarste en hoge rentestand was teruggelopen, verder afgeno men. De voorra den, die hierdoor waren opgelopen, zijn dit jaar weer verminderd doordat de verkoop zich inmiddels gunstig heeft ontwikkeld. De tendens naar zwaardere vervoerseen heden doet de directie de toekomst met vertrouwen tegemoet zien. De geconsolideerde winst is in 1966 licht gedaald tot 1,18 (v.j. 1,30) mil joen. Voorgesteld wordt, zoals bekend, een onveranderd dividend van twin tig procent, waarvan ditmaal echter naar keuze vijf procent in aandelen. De nieuwe dochteronderneming Van Yperen is in 1966 voor het eerst in de consolidatie opgenomen. Omdat het nieuwbouwprogramma voorlopig is be ëindigd, werd de bouwreserve van een miljoen gulden opgeheven. De helft hiervan is gebruikt voor een herwaar dering van verschillende activa van Van Yperen, de rest ging naar de al gemene reserve. Er werd wederom een hypotheek van twee miljoen gulden opgenomen. slechts in geleidelijk tempo te verwe zenlijken zijn. De financiële positie bleef bevredi gend. Ofschoon het in stand houden van een behoorlijke order-portefeuille op te verantwoorden voorwaarden zeer veel moeilijker is geworden, heeft, de directie het vertrouwen de minïler gunstige economische omstandighe den het hoofd te kunnen bieden. Volgens de verlies- en winstrekening is het saldo exploitatierekening geste gen tot 566.000 142.000). Na af schrijvingen ad 464.000 (ƒ402.000) res teert een netto-winst van 121.000 ƒ64.000). Voorgesteld wordt een on veranderd dividend uit te keren van 10 pet. en uit de beschikbare winst de re serve diverse doeleinden te verhogen met ƒ54.000 tot 570.000. Bij de voortschrijdende automatise ring moet rekening worden gehouden, dat binnen afzienbare tijd in de pro- duktieve sector behoefte zal ontstaan aan meer werkruimte, zodat toekom stige uitbreiding van de bebouwing in beschouwing komt. De zich in de loop van 1966 voortzettende conjunctuurda ling, gepaard gaande met een forse stijging der financieringskosten, bracht mee, dat particuliere en overheidsop drachten in toenemende mate beperkt werden tot de meer of meest noodza kelijke voorzieningen. Dit was oorzaak van een nog feller binnen- en buiten landse concurrentie, waardoor het prijs niveau van de op zich zelf aantrekke lijke orders in vele gevallen tot een zeer lage waarde gedrukt werd. De ze situatie maakt meer - dan ooit een nauwkeurige afweging nodig van de belangen die aan het verkrijgen van bepaalde opdrachten zijn verbonden, zodat bijzondere eisen aan het offerte- beleid worden gesteld. De directie is niet optimistisch genoeg om te ver wachten, dat zij in 1967 daarin even gelukkig zal zijn. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 16 mei Voor de Maatschappij tot Exploitatie van On roerende Goederen ,,De Nieuwe Maas stad" is 1966 een vrij moeilijk jaar ge weest. De inkomsten bleven per saldo vrijwel gelijk. De uitgaven namen met zesduizend gulden toe. De hypotheek schuld kon verder worden terugge bracht. Het huurbeleid van de overheid blijft volgens de directie onredelijk. De wanverhouding tussen voor- en na-oor- logse huren neemt nog steeds toe. Toch is men niet somber gestemd over de toekomst van de vennootschap. Volgens de winst- en verliesrekening daalde de winst tot 67.000 (v.j. 73.500). Voor gesteld wordt, zoals bekend, een divi dend van 10 (v.j. IO'/i) procent. HENDRIK IDO AMBACHT, 16 mei De resultaten van Frank Rijsdijk -Holland over 1966 zijn achtergebleven bij die over het voorafgaande jaar. De prijzen voor schroot stonden in geen en kele relatie tot de prijs voor sloopsche- pen. Daarom werd slechts een vracht schip gekocht (van 1.511 B. R.T.) en de zee sleepboot Ierse Zee (836 B.R.T.). Het sloopbedrijf bleef toch volledig be zet door het groot aantal beschikba re binnenschepen, maar het resultaat was lager dan in vorige jaren. Bevredigend waren de resultaten van de handelsafdelingen. Verhuur van drij vende bokken leverde meer op door een hogere bezettingsgraad. De vestiging in Amsterdam (laselec- troden en ander lasmateriaal) werd ge sloten in verband met voortgaande kos tenstijgingen en de zuurstofproduktie in eigen bedrijf werd gestaakt. Beide ac tiviteiten waren niet langey rendabel. De resultaten van de nieuwe dochter Tubus Handelmaatschappij ontwikkel den zich bevredigend! er werd een winstuitkering gedaan. De geconsolideerde exploitatie- winst daalde tot 1,8 (van 8,1) min. gld. Exploitatie personeelswoningen bracht 2.764 op (v.j. verlies van 2.570 gld.). Bijzonder baten bedroegen 20.607 (720) gld. Algemene onkosten, incl. verho ging balansreserve, daalde tot 1,1 (1,3) min. gld. Naar de reserve dubieuze debiteuren gaat 4.281 (7.028) gld. en naar voorziening voor vernieuwingen weer 350.000 gld. Hierna blijft een winst van 455.274 (514.180) gld. Voorgesteld wordt een onveranderd dividend van 12 pet. over een geplaatst kapitaal van 2.65 min. gld. (onv.). In de afgelopen maanden van het lo pende boekjaar zijn de prijzen voor de zeeschepen voor de sloop iets gedaald. Toch konden nog geen grote schepen aangekocht worden. Van een duidelijke opleving op de schrootmarkt is nog geen sprake. Wel vertrouwt de directie dat de omzet van de handelsafdelingen niet zal achterblijven en het sloopbe drijf van voldoende weide zal zijn voor zien. (Van onze verslaggever) AMSTERDAM, 16 mei De afzet van het suiker voor de binnenland se consumptie door de Centrale Sui ker Maatschappij is in het boekjaar 1965/66 belangrijk toegenomen. Hoe wel het directe verbruik van suiker door het Nederland se gezin nog altijd een daling vertoont, is de consumptiever groting hoofdzake lijk een gevolg van de stijging in het verbruik van suiker houdende goederen, waaronder de fris- dranken. Tegenover een stijging van de sui- kerconcumptie in ons land stond een lagere produktie. Van de totale pro- duktie van ca. 547.000 ton bracht ca. 535.000 ton de garantieprijs op. Deze relatief gunstige verhouding heeft de resultaten van de maatschappij gunstig beïnvloed. Aangezien wederom van een overproduktie sprake was, moest even als in het voorgaande boekjaar, suiker worden geëxporteerd. De dalende ten dens van de wereldmarktprijzen heeft zich ju het verslagjaar voortgezet. Blijkens de winst- en verliesrekening bedroeg het voordelig saldo exploita tierekening f 14,16 10,75) miljoen. Afschrijvingen vergden een bedr van f 9,1 (8,5) miljoen, terwijl a; interest 2,13 (2,17) moest worden be taald. Als netto winst resteert 2,93 (2,54) miljoen. Zoals bekend wordt voorgesteld het dividend te verhogen van 14 tot 16 procent. De suikerproduktie van de oogst 1966 bedroeg ruim 527.000 ton, welk quan tum de binnenlandse afzet naar schat ting juist cal dekken» De campagne GOEfe, mei - De Zeeuwse Gas maatschappij, ZEG AM, gaat de moge lijkheden bestuderen van fusie met de Provinciale Zeeuwse Ëlektriciteitsmaat schappij te Middelburg, Da ven van aandeelhouders dag dit bestuit met 914 tegen 267 men. had een voorspoedig verloop, terwijl minder moeilijkheden werden onder vonden met de personeelsvoorziening. Grote aandacht wordt geschonken aan de afvalwaterreiniging, aldus de direc tie. In het jaarverslag pleit de direc tie voor een verdere mechanisatie van de landbouw, hetgeen volgens haar noodzakelijk is om de huidige positie in de EEG te handhaven. (Van onze verslaggever) DOETINCHEM, 16 mei De omzet stijging, die de Uitgeversmaatschappij C. Misset vorig jaar wëer heeft kunnen behalen, is kleiner geweest dan de kos tenstijging, zodat de winstmarge daal de. Gezien het verslechterde economi sche klimaat in ons land, wordt het re sultaat desondanks bevredigend ge noemd. Onder de kosten zijn het voor al de verzendkosten en de arbeidskos ten, die zich in verhouding tot de om zet buitensporig hebben onwikkeld. Bij een totale omzetgroei van 8 pro cent en een kostenverhoging van 12 procent, stegen de portikosten met 20 en de loonkosten met 15 procent. Na de regelmatige verhogingen van de PTT-tarieven in de laatste jaren, ma ken de portikosten op het ogenblik een onevenredig groot deel uit van de abon nementsprijs van de vakbladen. De di rectie constateert een grote invloed van overheidsmaatregelen op de bedrijfsre sultaten. Zij heeft begrip voor de nood zaak om door tijdelijke maatregelen de nationale economie krachtiger te ma ken, maar gelooft anderzijds dat in het Nederlandse ondernemersklimaat de winter niet te lang mag duren, wil men de zo noodzakelijke groei van ons be drijfsleven niet belemmeren. Volgens de resultatenrekening nam de omzet in periodieken, drukwerk en boeken toe tot 15,3 14,1) miljoen. Na aftrek van directe kosten ad 12,5 11,2) miljoen, resteert een brutowinst van 2,8 3,0) miljoen. Afschrijvin gen vergen 1,1 miljoen 971.800) en de belastingvoorziening 1,15 1,02) miljoen. Aan de reserves wordt dit jaar slechts 70.000 400.000) toegevoegd. Interest en diverse baten leveren per saldo 135.800 137.100) op, waarna 4e winst uitkomt op 678.600 725.500) Voorgesteld wordt» «pais bekend, het dividend met eeö procent te verlagen tot 18 procent. ROTTERDAM, 16 mei Het jaar 1966 heeft zich voor Oving gekenmerkt door een goede vooruitgang, ofschoon de resultaten zijn teruggelopen. Dank zij het goed op peil blijven van de omzet in walserijprodukten in Neder land werd de omzet met 9 procent vergroot. De winstopvoering hield daarmee geen gelijke tred. De exploitatiewinst daalde tot 2,01 (3,34) min. gld. Intrest van effecten bracht 13.410 (12.345) op. Aan diverse baten kwam 39.987 (21.825) gld. bin nen. Uit de reserve voor bijzondere 4 «ihf risico's werd 183.000 gld. (v.J- ver overgeboekt naar de winst- er\-eme' liesrekening. Dividenden van °e mingen kwamen uit op 60.000 r(j (v.j. nihil). Voor afschrijvingen y, 811.044 (957.225) gld. gebruikt. terest was 216.123 (106.269) gM- ee« schuldigd, terwijl op effecten 1(j. koersverlies van 8.107 (13.133) werd geleden. Belastingverplicnll,jer" bedroegen 349.424 (1.164.319) «ldó-g.49Ï na blijft een saldowinst van 92 (1.132.470> gld. Mees Hope 1deken 2 dekens 3 dekens Deze prijzen gelden \oor I en 2 persoonsdekens en plaids zonder fluwelen of satijnen rand. Te koop, te bouwen EENGEZINSWONINGEN op eigen grónd met schuur of garage en tuin, alsmede enige BUNGALOWS, met garage. Koopsom vanaf 38.000,- k.k. Rijkspremie f 2400,- komt ten goede aan koper of een 10-jaarlijkse aflopende bijdrage, welke het eerste jaar 900,- bedraagt. Nu nog lage overdrachtskosten. Hypotheek tot 90% van de koopsom. Serieuze gegadigden kunnen inlichtingen verkrij gen op de zittingsmiddag en avond, te houden in Hotel-Rest. A. Bosman (v.h. Aarts), Valdijk 2 te Prinsenbeek, telefoon (01607) 212 op de vrijdagen, 19 en 26 mei a.s. van 13,- tot 22.- uur. Makelaar onroerend goed BEERBNSTEINERLAAN 44 TE BUSSUM TELEFOON (02959) 31265-12095.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1967 | | pagina 10