Pleidooi voor „gemengd districtenstelsel w Israël: nog geen geweld weer in Europa- 8 m K ïi Eindexamens Examens^ Neem gerust DE TIJD meel Vijf in plaats van elf partijen Paus spreekt over kunstmatige geboorteregeling Belgische artsen dreigen land te verlaten Kat veroorzaakt dodelijk ongeval Onbestendig MR. VOUTE IN WD-PARTIJBLAD Amsterdamse hulp bij desertie van V.S.-soldaten uit Duitsland Grote zege van ADO in Ver. Staten Inwoners van Arnhem eisen bestrijding van de prostitutie Voor vijftien mille juwelen gestolen Noorden verwacht psychologisch effect van autosnelweg Gidsen-pioniersters vieren jubileum Goochelaars staken elkaar de loef af Nieuwe pers voor het Eindhovens Dagblad Man overlijdt na val van een meter Echtpaar op bromfiets bij ongeval omgekomen MAANDAG 29 ME11967 REPORTAGE OP TV ADVERTENTIE Schakelen of automatisch? (Waarom niet allebei tegelijk?!) SIMCA SIMCA SIMCA Aufoservice Willemse AFD- verkoop: Automobielbedrijf Van der Ende wr-r £2 ADVERTENTIE etzodoeiietzodoehetzodoehetzodoehetzodoehetzodOë Ik betaal mijn abonnementsgeld per: week - maand - kwartaal. Naam: - Adres: Woonplaats: doorhalen wat niet van toepassing Is. L-i- I ijU (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 29 mei Wanneer het huidige kiessysteem van de evenredige vertegenwoordiging voor ieder van de achttien kiesdistricten afzonderlijk wordt toegepast, zouden er na de laatste verkiezingen slechts zes in plaats van elf partijen in de Tweede Kamer zit ting hebben. Deze berekening is door mr. A. Voute te Den Haag gemaakt voor het liberale partijblad Vrijheid en Democratie. Dinsdag heeft ook Ir. Vos (PvdA) in de Eerste Kamer een dergelijke wiizi ging van het kiesstelsel aanbevolen. Minister-president de Jong zei daar op, dat hij de suggestie vooral ook in teressant vindt, omdat er geen grond wetswijziging voor nodig is. Vorige maand heeft de regering reeds toege zegd, dat aan de in te stellen Staats commissie zal worden gevraagd om een wijziging van het kiesstelsel vóór de verkiezingen van 1971 voor te berei den. Bij het systeem Vos-Voüte is dit mogelijk door een betrekkelijk een voudige wijziging van de Kieswet. Mr. Voute schrijft in Vrijheid en De mocratie onder meer, dat in het door hem gedachte systeem de voordelen van een zeker districtsvertegenwoordi ging worden bereikt zonder de nadelen van het meerderheidsstelsel, dat een vrijwel volledig willekeurige uitslag op levert. Er zijn in Nederland achttien kies kringen, die bij het huidige systeem slechts een administratieve betekenis hebben omdat de in ieder van deze kringen behaalde stemmen opgeteld mo gen worden tot een landelijk totaal per partij. Wanneer men deze moge lijkheid schrapt, aldus Mr. Voute, wordt het land verdeeld in achttien af zonderlijke gebieden die op basis van de partij in het district behaalde stemmen een vastgesteld aantal ka merleden kiezen. Het aantal kamerleden per kring kan variëren van drie (Mid delburg) tot elf (Amsterdam). Het „ge mengde" systeem van Ir. Vos en Mr. Voute onderscheid zich vooral van het zuivere districtenstelsel, doordat per kieskring kamerleden van meer dan één partij kunnen worden afgevaardigd. In de berekening in Vrijheid en Democratie zou, volgens het gemengde systeem, de uitslag van de laatstgehou den verkiezingen er als volgt hebben uitgezien: (de cijfers tussen haakjes geven het huidige aantal zetels in de tweede kamer aan): KVP 55 (42); PvdA 50 (37); VVD 18 (17): ARP 14 (15); CHU 11 (12) en de CPN 2 (5). D'66, de Boerenpartij, PSP, SGP en DEN HAAG. 29 mei Zaterdag avond zijn de televisie filmbeelden ver toond waaruit zou moeten blijken dat in Amsterdam tenminste één organi satie werkzaam is die Amerikaanse deserteurs uit Duitsland zou helpen. Deze deserteurs er werd een aan tal van vierhonderd tot vijfhonderd ge noemd zouden zowel op eigen ini tiatief als door middel van pamflet ten tot hun desertie komen. Op de film werden drie jonge lieden ge toond, die verklaarden voornamelijk uit persoonlijke motieven te hebben ge deserteerd. De filmbeelden, gemaakt door een Frans-Duitse filmploeg, toon den ook in Londen gedrukte pamflet ten waarin Amerikaanse soldaten wor den aangemoedigd te deserteren in verband met de oorlog in Vietnam en waarbij hun wordt aangeraden zich met Amsterdamse provo's in verbin ding te stellen. Maar verder bleek, dat het niet al leen provo's zouden zijn, die hulpor ganisaties op touw zetten. Gesproken werd over organisaties van Quakers en Trotzkisten en verder zouden Paci fistische organisaties financiële hulp bieden. Verder werden verhulde figu ren, een jonge vrouw en een jonge man, opgevoerd die midden in dit desertiewerk zouden zitten. Ook werd het interieur van een Amsterdamse woning getoond waar deserteurs zou den worden verstopt, voordat zij naar een land kunnen vertrekken dat geen NAVO-deserteurs uitlevert. Van de zijde van de NCRV-rubriek „Attentie", die- deze filmbeelden en commentaren uitzond, werd meege deeld dat de Koninklijke Marechaus see van deze deserteursorganisatie of organisaties niet op de hoogte is. Op merkelijk was dat de getoonde pam fletten volgens het filmbeeld inderdaad op het Centraal station in Amsterdam bij aankomst van treinen met Ameri kaanse verlofgangers worden uitge deeld. SAN FRANCISCO, 29 mei Met drie doelpunten was Henk Houwaart de beste schutter in ADO's openings wedstrijd in de Amerikaanse com petitie. ADO, spelend onder de naam San Francisco Gales, won voor 8177 toeschouwers met 61 van de Van couver Royals. Houwaart opende de doelpunten- reeks na 27 minuten uit een straf schop. Dankzij Maassen werd het nog voor de rust 20. Houwaart (2) en Heynen (2) zorgden in de tweede helft voor de doelpunten. ARNHEM, 29 mei Uit de bewo ners van het Spijkerkwartier te Arn hem is een actiecomité gevormd dat zich ten doel stelt de snelle afglijding van deze eertijds fatsoenlijke woon- en winkelwijk tot centrum van prostitutie en terreur tegen te gaan. Het comité heeft een onderhoud met de burgemeester als hoofd van de poli tie aangevraagd en maatregelen ge- eist. Worden het politietoezicht en het politieoptreden niet verscherpt, dan wil het comité zelf tot actie over gaan. Tal van bewoners voelen zich niet langer opgewassen tegen de drei gende sfeer in deze wijk. Bejaarden en kinderen kunnen niet in slaap ko men, vrouwen druven de straat niet op, scholieren kunnen na de lessen op de avondschool slechts in gesloten formatie door de wijk en automobilis ten lopen de kans gemolesteerd te wor- den. De eerste eis van het comité is dar ook een intensievere politiesurveil- lance. GPV, thans in de Kamer vertegen woordigd met resp. 7, 7, 4, 3, 1 leden, zouden volgens Mr. Voute in het ge mengde systeem geen zetel hebben ver worven. De versterking van KVP en PvdA wordt veroorzaakt, doordat aan deze partijen vrijwel alle restzetels toe vallen. Mr. Voüte noemt dat op zich zelf niet onredelijk. Het kan, meent hij, een aansporing zijn voor de overige par tijen om te pogen tot grotere groepe ringen te komen. Partijen worden ook gedwongen tot coalitievorming. Aan de andere kant zullen er ook minder „ge lukszoekers" optreden en zullen er daardoor minder „verloren" stemmen zijn. Mr. Voüte besluit, dat deze wijziging van het kiesstelsel de prikel geeft aan de politieke partijen om tot samenwer king te komen; een prikkel die in ons huidige stelsel afwezig is. „Meer dan een prikkel mag het niet zijn: een wezenlijke verandering zal binnen de partijen zelf tot stand moeten ko men." (Van onze correspondent) ROME, 27 mei De Paus heeft vrijdagmiddag de minister voor volks gezondheid van India dr. S. Chand- drasekhar ontvangen en tegenover hem een verklaring afgelegd ten aan zien van het bevolkingsvraagstuk. De minister voor volksgezondheid had aan de Paus een memorandum overhan digd waarin het standpunt van de In diase regering ten aanzien van deze kwestie is vervat. De Paus zou zich in zijn verklaring tegen kunstmatige mid delen van geboortebeperking hebben uitgesproken. Hij zal het document van de Indiase regering zorgvuldig bestuderen. Hij heeft geen enkele toespeling gemaakt op een mogelijke toekomstige uitspraak over de conclusies van de speciale commissie die door hem werd inge steld ter bestudering van het bevol kingsvraagstuk. Het bericht over de ontvangst en de pauselijke verklaring is afkomstig van de ambassade van India, terwijl het Vaticaan zelf hierover geen enkel be richt heeft verspreid en zich hierover ook in geen enkel opzicht uitspreekt. BRUSSEL, 29 mei (ANP) Ruim 3.000 Belgische artsen hebben op een conferentie in Brussel gedreigd met een massale uittocht uit het Land, als de regering de voorgenomen nieuwe wetgeving inzake de geneeskundige verzorging zou afkondigen. De artsen, aangesloten bij de fede- ratie-Henrard, verzetten zich fel tegen de nieuwe wetgeving, die volgens hen de vrijheid en het aanzien van de me dische stand bedreigt en een staats- geneeskunde zal invoeren. De voorzitter van het stakingscomi té van de federatie verklaarde op de bijeenkomst, dat zodra de toepassings- wetten door de regering worden afgekondigd, de artsen zich naar reeds vastgestelde verzamelplaatsen in het buitenland zullen begeven, waar ze zul len blijven tot de nieuwe wetten weer ongedaan gemaakt zullen zijn. DEN HAAG, 29 mei In de nacht van zaterdag op zondag is hier in een woning aan het Hans Stekelplein voor een bedrag van vijftienduizend gulden aan sieraden en driehonderd gulden aan contant geld gestolen. De inbre kers van wie nog geen identiteit be kend is hebben de woning, waarvan de bewoners afwezig waren, geheel overhoop gehaald. De recherche heeft de zaak in onderzoek. GRONINGEN, 29 mei De kamers van koophandel en fabrieken te Gro ningen, Meppel, Veendam en Zwolle hebben aan de raad van ministers een rapport gezonden, waarin met klem de urgentie van de aanleg van rijksweg-10 in zijn geheel naar voren wordt ge bracht. Deze rijksweg loopt van Am sterdam via Lelystad en Emmeloord (door de Zuiderzeepolders dus), en Steenwijk naar Groningen. Een verkor ting van de wegafstand tussen het wes ten en het noorden van het land wordt voor de inschakeling van Noord-Ne derland in de landelijke economische ontwikkeling van beslissende betekenis geacht. De Kamers wijzen er in het rapport op dat de recessie die zich de laat ste tijd heeft geopenbaard duidelijk in het licht heeft gesteld dat er van een gezonde economische structuur in het Noorden thans nog geen sprake is. De industriële ontplooiing is over het ge heel genomen onvoldoende geweest om een lichte teruggang in de conjunctuur zonder een onrustbarende stijging van de werkloosheid te doorstaan. Als be langrijkste oorzaak van de onvoldoende vestiging van nieuwe bedrijven en in stellingen wordt de barrière genoemd, gevormd door de afstand tot de Rand stad. Een autosnelweg van Amsterdam dwars door de polders via deze ver binding zal een belangrijke bekorting van de rijtijd betekenen, niet alleen vanwege de kortere afstand (35 km), maar vooral ook door de uitvoering als autosnelweg. Een dergelijke snel weg tussen het Noorden en het econo misch zwaartepunt van ons land moet voorts ook in psychologisch opzicht van niet te onderschatten betekenis worden geacht. (Van onze correspondent) DEN BOSCH, 29 mei Pioniersters van de Nederlandse Gidsen-Beweging uit heel Nederland vierden in het af gelopen weekeinde in het bijzijn van vertegenwoordigers van de drie andere padvindersorganisaties hun twintig jarig bestaan in Huize Bergen te Vught. Aan de lustrumviering namen deze keer alleen de pioniersters deel zon der hun plaatselijke leiding. In de discussie tussen de vertegenwoordig sters van de plaatselijke groepen kwam de wenselijkheid van een grotere sa menwerking met de voortrekkers sterk naar voren. Ook werd uitvoerig ge sproken over het loskomen van de oude image van knopenleggen en spoorzoeken waardoor hét beeld van de werkwijze van de pioniersters erg .vertekend wordt. Ter voorbereiding van het lustrum werd in de verschillende plaatselijke afdelingen een actie gevoerd waarvan de baten bestemd waren voor de op bouw van de in de herfst 1966 door wateroverlast geteisterde mytylschool in Valkenburg. Dit bedrag kon tijdens dit weekeinde worden overgedragen. (Van onze verslaggever) ZEIST, 29 mei Ongeveer tweehon derd goochelaars professionals en amateurs hebben deelgenomen aan het zaterdag en zondag gehouden na tionale congres. Het was georganiseerd door de Nederlandse Magische Unie, de overkoepelende organisatie van de drieëntwintig goochelaarsverenigin- gen, die ons land kent. Er waren ook deelnemers uit Frankrijk, België, Duitsland en Italië op deze wapen schouw", die een voorbereiding was op het wereldcongres dat van 5 tot 9 juli onder auspiciën van de Fédération In ternationale des Sociétés Magiques in Baden-Baden zal worden gehouden. De eerste prijs voor manipulatie kunst is toegekend aan Richard Ross, Amsterdam; de tweede prijs algemene goochelkunst aan Ad Klein, Amster dam; de tweede prijs in de klasse carto- en micromagie aan Kees Schoo- nenbeerg, Hilversum. Cor Visser uit Vreeswijk ontving de prijs originaliteit met Jan van Gol trofee. In de kinder voorstelling ging Bremo uit Delft met de prijs strijken. De Wenegini beker voor jong talent was voor de 15-jarige Brandini te Bus- sum, terwijl Hans Tromp, Haarlem de Aenigma-prijs voor debutanten kreeg. Van de buitenlanders heeft alleen Christian uit Wenen het tot een prijs gebracht. Waarom niet een Simca 1000 sémf-automatisch? Dan kiest u even onderweg! Dan zet u de selectie- handle op „Stadsverkeer/Bergland" of op „Buiten weg" en u rijdt alleen met gas. Of u gebruikt die zelfde handle als een gewone schakelpook! Onge lofelijk vernuftig. Past weer helemaal bij Simca. Waarom niet een échte auto, een comfortabele 4-deurs(!) Simca 1000 sémi-automatisch. De nieuw prijs is laag en de inruilwaarde hoog! Proefrit kost u niets en verplicht u tot niets. SIMCA 1000 AUTOMATISCH VANAF f 6095.— Vfc7- ÏO NEDERLAND NV. kerk en Berke"/RodenrSi. 5 servicepunten in Rotterdam. Telefoon 119705. Mgr. Nolenslaan 458 - Telefoon 262238 Schiedam (Vervolg van pagina 1) De regeringen van Irak, Jordanië, Saoedi-Arabië, Soedan en Koeweit heb ben zich in het weekeinde opnieuw solidair met Egypte verklaard. Koe weit en Saoedi-Arabië dreigden met de stopzetting van alle olieleveranties aan de landen die Israël steunen. Andere belangrijke punten: O Volgens welingelichte zegslieden is in Israël de mobilisatie voltooid. In tijd van vijf dagen zijn talloze re servisten onder de wapens gekomen. Israël beschikt thans over een leger van 150.000 man. Als de nood aan de man komt kunnen nog eens 201.000 mensen worden opgeroepen. O De Chinese minister van buiten landse zaken, Tsjen Ji, heeft ge zegd dat China altijd aan de kant van de Arabische volken zal,staan". O De Sovjet-Unie heeft een beroep gedaan op Israël zich te onthouden van elke actie die de crisis kan ver ergeren. Het beroep was vervat in een note aan de regering in Tel Aviv. Volgens zegslieden was de toon van de nota gematigd". O Het Russische legerblad ,,R ode Ster" schrijft dat de crisis in het Midden-Oosten is georganiseerd door de V.S. om de aandacht van de we reld af te leiden van Vietnam. O Zondag zijn drie Egyptische offi cieren en twee Egyptische soldaten, die in een patrouillewagen de Is raëlische grens, waarschijnlijk per ongeluk, hadden overschredendoor Israëlische militairen gevangen ge nomen De Egyptische regering heeft hun vrijlating geëist „om rampzalige gevolgen te voorkomen". O Paus Paulus heeft boodschappen gezonden aan Israël en Egypte, waarin hij de regeringen van beide landen oproept de vrede te bewaren. O De Nederlandse ambassadeur in Washington is ontvangen op het Amerikaanse ministerie van buiten landse zaken en heeft daar het stand punt van de Nederlandse regering uiteengezet. Nederland wil er geen misverstand over laten bestaan, dat het 't principe van vrije doorvaart door de Golf van Akaba steunt. (Van onze verslaggever) EINDHOVEN29 mei Burgemees ter ir. H, Witte heeft zaterdag met een druk op de knop de nieuwe rota tie pers van Het Eindhovens Dagblad in werking gesteld en daarmee de nieuwbouw van deze krant officieel ge opend. Tijdens de besloten bijeenkomst die aan de openingshandeling voorafging, memoreerde directeur N. J. J. van Iiussen in het kort de Eindhovense dagbladhistorie. Daarbij stelde hij, dat fusies van dagbladen behalve een ne gatieve kant aantasting van, de ver scheidenheid van meningsvorming ook een positieve kant hebben, name lijk de mogelijkheid tót vèrs'térkihg van redactie en van verbetering van de krant ook in technisch opzicht. Het Eindhovens Dagblad telt thans samen met het Helmonds Dagblad 95.000 betalende abonnees. De krant draagt een onafhankelijke signatuur, maar is gezien het grote aantal katho lieke lezers, in hoofdzaak katholiek ge richt. Als massa-communicatiemiddel heeft de krant enerzijds een dienende taak, anderzijds een zelfstandig opini ërende, aldus de heer Van Hussen. Namens de hoofdredactie sprak de heer S. H. A. M. Zoetmulder, die er kende, dat fouten in de krant niet al leen voor rekening komen van het be faamde zetfoutenduiveltje, maar ook het gevolg kunnen zijn van journalis tieke haast. De verkorting van het technische proces, die door de nieuwe outillage is bereikt, kan voor de re dactie kostbare tijdwinst opleveren. Burgemeester Witte zei in zijn toe spraak, dat de regionale dagbladpers in voorlichting en opinievorming een bijzondere positie heeft, namelijk het registreren van verschijnselen in de streek en het becommentariëren en zo nodig kritiseren daarvan. De regionale krant draagt bij aan de gemeenschaps vorming en dat zij bindmiddel bij uit stek is, blijkt uit de vele abonnemen ten die worden aangehouden door men sen die uit de streek of uit het land vertrokken zijn. De krant heeft ook tot taak, de weerstanden te neutralise ren die worden opgeroepen door de enorme macht die in onze samenleving in handen van de overheid komt. Dat er daarbij een zekere spanningsverhou ding is tussen overheid en krant acht burgemeester Witte juist. (Van onze correspondenten) DEN HAAG, 29 mei In de nacht van zaterdag op zondag is nabij de ro tonde Ypenburg te Rijswijk (ZH) de 25-jarige mejuffrouw P. A. van G. ver ongelukt toen zij een overstekende kat wilde ontwijken. Nadat de auto op een wegafzetting was ingereden, sloeg de wagen over de kop en raakte mejuf frouw Van G. in het wrak bekneld, waardoor zij overleed. Een mede-inzittende kon zonder noe menswaardig letsel door de kapotte voorruit uit het wrak worden bevrijd. BERGEN OP ZOOM Zondagmid dag om half vier is de achtjarige A. J. Feuerstein uit Bergen op Zoom op een onbewaakte overweg nabij het na tuurbad De Zanderijen door een trein gegrepen en op slag gedood. ELST Bij een verkeersongeval is de 27-jarige S. Loonstra dodelijk ge wond. Hij verleende volgens de politie geen voorrang aan een auto op de Grote Molenstraat. SLEEN Zaterdagavond is de 78- jarige heer H. A. van dér Velde om het leven gekomen, toen hij werd aan gereden door een bromfietser. De man liep met zijn zoon op het rijwielpad. ARNHEM Bij het oversteken van de rijbaan ArnhemNijmegen is de dertienjarige Josefien Beerling uit Westervoort door een optrekkende auto aangereden en op slag gedood. Het kind stak met haar fiets de weg over terwijl de verkeerslichten op groen stonden. Volgens de politie staat het niet vast of dit betekent dat de auto mobilist door rood is gereden. Wellicht was het groene licht te scherp afge steld. BERKHOUT Het driejarige jonge tje M. C. J. Negenman uit Berkhout is zondag in zijn woonplaats om het leven gekomen bij een aanrijding. Het kind dat plotseling de weg overstak, werd gegrepen door een personenauto. PUTTEN Op de Oude Garderen- seweg is zaterdag de achtjarige Jan Geurts door een personenauto aange reden, toen hij met zijn fiets uit een uitrit kwam. BERLICUM De elfjarige A. W. P. van den Groenendaal is hier zaterdag door een auto aangereden en gedood. De jongen behoorde tot een groep kin deren, die onder leiding van een jeugd leider de weg overstak. Terwijl alle andere kinderen overstaken, bleef de jongen nog even wachten, om dan plot seling alsnog over te steken, juist op het ogenblik waarop een auto aan kwam. ASSEN Zondagmiddag reed een auto, bestuurd door de dertigjarige H, van der V. uit Annen, een bromfiets aan. De bromfietser, de 51-jarige heer J. Hulshof uit Drouwenermond, werd vrijwel op slag gedood. Zijn vrouw, die op de duo meereed, overleed een uur later in het Wilhelminaziekenhuis in Assen. MOfRMANSK^t. STOCKHOLM PAR JS WIN N SCRDIA ALGIERS 29 ME11967 1 UUR TEMPERATUREN IN "C l - LAGEDRUKGEBIED H - HOGfORUKGfBIfO "j BUIEN REGEN -SNEEUW-HAGEl «GEN SNEEUW MIST OUWEL* WEINIG WOt KEN IOO* WARMTE FRONT KOUFRONT VERPOATSINGil WWDWCHTWtf /STtR"1^ lUttJ&J Het weer in Europa Den Helder half bewolkt Ypenburg half bewolkt Vlissingen licht bewolkt Eelde i waa bewolkt De Bilt licht bewolkt Twente regenbui Eindhoven '.waar bewolkt Beek '.waar bewolkt Stockholm >nbewolkt Oslo ;waar bewolkt Kopenhagen motregen Londen swaar bewolk't Amsterdam half bewolkt Brussel zwar bewolkt Luxemburg waar bewolkt Parijs zwaar bewolkt Nice half bewolkt Berlijn zwaar bewolkt Frankfort regenbui Münchcn zwaar bewolkt Zürich regen Genève geheel bewolkt Locarno licht bewolkt Wenen Dnbewolkt Innsbruck licht bewolkt Rome onbewolkt Madrid iicht uewolkt Mallorca zwaar bewolkt c w cfl C 23 24 19 26 26 29 27 27 17 17 15 17 24 26 28 17 23 23 28 27 28 25 26 22 31 26 20 25 c 12 12 11 12 12 12 12 11 8 13 10 8 11 10 10 9 17 12 13 13 10 12 13 10 11 12 3 17 60-* tj «4-1 <s 3 2 1 0.4 5 4 7 5 0 0 0.1 0.4 4 7 3 6 0 0 3 0 2 1 0 0 0 0 0 DE BILT, 29 mei (KNMI) v<>/ ren werden in onze omgeving- .r# in bet binnenland, zomerse tern§^e1,i, ren gemeten. Zo werd het in .Ln zelfs 29 graden. In de loop v 5 ef, middag en avond passeerde °j0 frontale storing. De wind ruim3 (A zuidoost naar zuidwest. Er su jjA toen belangrijk koelere lucht binnen. Het verdringen van "Ne''" mere lucht ging met regen en °n buien gepaard. j Een kleine storing, die van0 J1tl,',^ bij de Azoren iag, trekt in de y van Frankrijk. Hierdoor zullen 0 pr. den bij ons morgen geleidelijk j#, pen van zuidwest naar zuidoost- de aangevoerde lucht enigszins is, blijft de kans op een bui hier e' bestaan. Het is nog onzeker of 3 j f? ring ons morgen later op de dag gen zal brengen. De temperature' 0 len in het algemeen iets hoge dan vandaag. GILZE-RIJEN, 29 mei In de ga rage naast zijn woning te Molenschot is zondagavond de dertigjarige heer A. van Dongen bij een val van een trap om het leven gekomen. De heer Van Dongen was bezig met een kwar- weitje toen hij van slechts een meter hoog kwam te vallen. Hij kwam ech ter ongelukkig op een ton terecht waarna hij ter plaatse overleed. N.V. KONINKLIJKE PHARMACEUTISCHE FABRIEKEN v/h Brocades-Stheeman Pharmacia gevestigd te Meppel Jaarlijkse Algemene Vergade ring van Aandeelhouders te houden op donderdag 13 juni 1967 te 11.15 uur ten kantore der Vennootschap te Meppel. Houders van aandelen aan toonder zullen, om aan de stemmingen te kunnen deelne men, hun aandelen moeten de poneren vóór of uiterlijk op 9 juni 1967, óf bij de Hollandsche Bank-Unie N.V. te Amsterdam, öf bij de Amsterdam-Rotterdam Bank N.V. te Meppel, öf ten kantore der Vennootschap te Meppel. Het resu of het op grond van dit depót afgegeven toegangs bewijs verleent de huoder toe gang tot de vergadering. De punten van behandeling, benevens de balans en winst en verliesrekening, alsmede het jaarverslag van de Raad van Bestuur liggen van heden af voor Aandeelhouders ter in zage ten kantore der Vennoot schap te Meppel en bij de Hol landsche Bank-Unie N.V. te Amsterdam, alwaar afschriften daarvan op aanvrage verkrijg baar zijn. DE RAAD VAN COMMISSARISSEN. DELFT, 29 mei R.K. lyc. „St. Sanislas- college, gymnasium A: W. Baars, J. Buijk, J. de Kok, F. Meysing, allen Delft; G. Hogervorst, Pijnacker; R. Tielenburg, Rot terdam; Th. Bolten, Schipluiden; Eind examen gymnasium B: P. Bommelé. J. Bovenlander, J. Reichert, allen Delft; F. Dessing, HonselersdijkR. Luijendijk, Maas sluis; G. IJzereef, Pijnacker; P. Braams, W. van Rijn, J. Vrolijk, allen Rotterdam; P. Maas, E. Schavemaker.. M. Verbakei, allen Rijswijk; J. Halkes, Wateringen. SITTARD. 29 mei. „Serviam" R.K Ly ceum voor Meisjes. GYMNASIUM A: Ma ria Bronkhorst, Babs v. Bunningen, beiden te Sittard; Marle-Louise van den Berg, Geleen; Magda van der Ende, Els Sanders, beiden e Grevenbicht; Bep Heffels, Urmond; Mariette van Heteren, Heerlen: Ad Kreijn (met lof) Brunssum; Miriam Lemmeiis, Bunde: Hélène Maessen, Beek: GYMNASIUM B; Marian Ehlen. Marianne Hefjnen, Mart Raven, Marie-José Schmltz, allen te Sittard; Marjan Gillissen, Geleen; Andrea Ypma, Schaesberg; Odette Barbou van Roosteren, Heerlen: Afgewezen: geen. DEVENTER, 29 mei Rijkskweek school. Onderwijzeres: A. Abendanon. M. Oosthof, R. Kempink. G. Moser, Y. v. d. Schenk, H. ter Velde cn H. Wissink te Deventer en A. Bleumink uit Lochem. On derwijzer; J Muller. Deventer. ROTTERDAM, 29 mei. Semi-arts: E. S. Gjestland, Arendal, Noorwegen. J. R. Zuurmond (Rotterdam). Tot arts werden bevorderd; Mej. B. A. Brok (Rotterdam), mevr. D. van Benthem van der Berg-Slx- ma (Rotterdam), mevr. G. T. Ketel-Schat- tinga Maassluis), mej. H. B. Tammes (Wa- geningen), J J. van As (Heemstede). J. J. Dekker (Overveen), H. M. avnde Sandt (Weert), J. H. de Swart (Rotterdam), A. Vink (Bodegraven), A. M. Zeijlmans (Den Haag). TILBURG. 29 mei Koning Willem II Lyceum. H.B.S.-B: Frank Lodder te En- schot. Loek Schoep te Goirle, Wim Hamers te Moergestel, Jan van den Akker, Anneke Bouwman, Frans Koch, Gerrit Lodder, Ine ke van Luijk, Marion Maijer, Jeanny v. Pinxteren, Rob de Rooy, Wim Santegoets, Mieke Schipper, Rob Stok cn Berry Ver boom. allen te Tilburg. DEN HAAG, 29 met Eerste Vrijzinnig Christelijk Lyceum: Eindexamen H.B.S.-B, Geslaagd: K. Aalders, M. Bartiema, L. Blommers, R. Buré. F. Drlon, Jhr. D. de Geer, A. Goedendorp, G. Hardeman. Ch. Hettinga. F. Hillen, E. Huisman, H. Hijl- kema, H. Kamp, C. Kooyman, W. Lange- raar Sj. Sohamhart, J. Sevennuijsen. W D. Tan. Prof. Ph. Kohnstammschool Gemeen telijke opleidingsschool voor keluterleid- sters: H. v. d. Schaaf. J. M. A. Sierat, H. Sollaart, M. E. v. Stein, P. Tazelaar, A. Visser, allen te Den Haag, M. van Uchelen te Delft. DONGEN. 29 mei John F. Kennedy H.B.S., H.B.S.-A.M. van Gastel, Dongen: J. v. d. Avoird, Oosteinde; A. Braat, Ooster hout; A. Brabers. Dorst; G. van Gagel donk, Oosterhout: J. Geerts. Rijen; C. van Gorkum, Dongen: A. van Gorp, Alphen; J. d'Hulst. Dongen; C. Jansen, Rijen F Kurznack, Dongen; J. Marila, Oosterhout: H. Martens, Rijen: E. Morales. Dongen; P. Notenboom. Breda; Oosterhaan, Don gen; R. van Rie, Rijen J. Storms. Til burg; P. van de Velden Rijen; M. Wil lemen, Dongen. H.B.S.-B.: M. Haest, Dongen; S. Aarden Rijen; A. Anssems, Rijen; P. van Beek, Teteringen; H. Boon. Dongen; G. van Dun. Oosterhout; F. Esser, Dongen; H. v. d. Heijden, Dongen; G. Hornman. Kaatsheu vel J. Klaassen, Rijen: W. Kramer. Don gen; C. Laurijsen. Dongen; G. van Loon, Tilburg, P. de Pont. Rijen; J. Waegema- kers, Vught. ROERMOND, 29 mei. Pedagogische Academi" ,,Dr. van Gils" volledig bevoegd onderwijzer (2e Leerkring): J. G. M. Adriaens, Geleen; L. J. M, Aerts, Horn: A. G. Alberts. Holtum-Born; J. J. van Beek, Roermond; Ch. L. A. van de Bilt, Naarden; A. A. Bors, Tegeien A. J. M. Broos, Weert; H. A. M. Broos, Weert; G. F. Brouns, Itter- voort; G. T. A. van Bruggen, Roermond; A. J. H. M. Camp Roermond; P. B. Clcllla, Bonaire (N.A.); H. W. J. Gooien, Eli; Th. J. J. Coolen Weert- H J. H. G. Creemers, Maasbracht; F H M. van Cruchten, St. Odiliënberg; L. J. M. Daamen, Roermond; H Ch. A. H Delnooz, Roermond; P. J. H. Derikx, Neer; A. F. M. Dings. Heythuysen; L. A. F. N. O. Dorren, Valkenburg; E. M. H. G. J. van Dljck, Weert: P. C. M. Engels, Roermond; C. G. j. Evers. Nederweert; J. H. Evers Herkenbosch; II. P. L. M. Fon- teyn, Weert: H. L. J. M. Frantzen, Goes; J. W. Geerdink, Herten; P. H. Gehlen, Ko ningsbosch; P. H. H. Geuskens, Roermond; P. P. J. Giesbcrts, Echt; J. E. G Gisbers. Ileyen; J. J. E. C. Goyens, Weert; J. VV. M. Graus, Roermond: C. J. G. Hellebrekers Susteren; M J. M. Hendriks, Meerlo; A. p! G. van Hensberg, Roermond: G. H. W. Heuts, Stevensweert; W. P. G. Heyckers, Linne; F. J, Houben, Koningsbosch; P J.' Houben, Echt: II. F. H Jansen. Roermond: W. C. A. M. Jonkers, Nederweert: J. \V E. K. J. von Kann, Heythuysen; G. H. M Kil- kens, Pey-Echt; H. M. L. Konirikx, Roer mond; L. L. G. M. Koppen, Tungefroy; Father P. Koreman, Haelen: F. A. 'E. Krei mers. Geleen; J. I. L. Langendonck Reu ver; Th. W. J. Langendonck, Reuver; L M. Leurs, Herten; J. N. Leurs, Uuttec-oven; W. H. Lousberg, Linne; H. W. Ch. Martinez, Curacao; H. A. A. M. van Melick. Roer mond; H. W. M. Moors. Stevensweert; R. A. Munnecom. Neeritter: W. H. M. Munnix, Roermond; J. A. G. M. Nijssen. Horn; J. M. E. E. Peeters, Roermond; L. G. J. II. Poell, Nederweert: L. A. M. Ramakers Thorn; G. M. F. Rietbroek, Geleen; W. E. H. J. Robben, Weert; M. H. M Rutten, Grubbenvorst; W. J. A. M. Schreurs, Grat' hem: M. J Stemkens, Kessel; F, J Stienen, Neeritter: R, J. Stnkbroeckx, 'stel vensweert; J. P. R. Stroy, Swalmen- H E M. Strljbos, Weert; W. J. J, M. Tatgenhorst, Roermond: A. M. G. Teunissen, Gennep: P. C. F. Teunissen, Geleen; MAM Tim mermans, Vlodrop: J. p. G. Tubée. Maas- bracht; P. B. Veltmaat, Weert; J. J. H M. van de Ven, Heel; P. H. J E. VC^T St. Joost-M'bracht: F. W. VerpossfjfiU ningsboschM. F. W. Waterval, «JnP J. M. G. Waucomont, Pey; A. J M. Geleen. I vt' UTRECHT, 26 mei - Aan RlJKfji' kand. sociol: mej. C. Magnus Zeisen j, A. Oltmans Utrecht, de heren J- -n<W' Pol Amersfoort j. Bertels BelfyA- Gerritsma Roosendaal T. de Jong Li burg. J. Muyden Amersfoort en G reKJ> veren Eindhoven: doet. theoi: J- NO Nieuwveen: doet. cult, artropol: V.y Utrecht: kand. klass. lett: H. va",. Amstersfoort en J. Molter Dordrec'U yl renarts: K. Dik (cum laude) Jl).? v.d. Dikkenherg Veenendaai, P. uü. Amsterdam, Tj. Jorna Wijtgaard. >.tS< derhorst Den Haag. H. Nijiand BoT Pelgrum Wansveld. L. Starkenburg.jd bergen; doet. cult, antropol: W. V Lier; doet. soc. geogr: A. Damc' dert, A. Drosten Almelo jK AMSTERDAM, 27 mei doct. natuurk: F. Hoogsteder en met lof de heer A. van der^.jjFji, ('astricum: doet. wisk: J. van «M huysen en met lof A. Balkeina u U. Tijms, Amsterdam; doet. farmacie' KV likaan en J. Fildet Kok. Amsterda"1' yJ, wisk. en natuurwetenschmej. Randeraat en de heren G Zwanev Augustus en J. Fioiet. Amsterdam- LEIDEN. 27 mei - Rijksunlvfr' rechtenJSimons Roosendaal; docv D. Zeilmaker, Leiden. S Maar denkt u dan wel even aan het volgende: Er gaan meer mensen op vakantie. °PSave van uw vakantie-adres minstens Tl® DAGEN voor uw vertrek naar ons kantoor. Doe dit schriftelijk liefst in blokletters op een briefkaart. Omdat telefonische opgaven dikwijls aanleiding geven tot f en misverstanden, zullen wij deze NIET in behandeling kunfen nemen. 6 Betaalt u uw abonnementsgeld per week, dan verzoeken wij u hfj abonnementsgeld voor de periode van uw afwezigheid aan de ger by vooruitbetaling te voldoen. j u uitdrukkelijk anders te kennen geeft, sturen wij DE TU® luchtpost in Europa (behalve België en Luxemburg) Pe De extra kosten hiervoor bedragen 3,00 per week, gewone post ƒ2.00 per weeK. Tenzij naar ehll°nVhteJtde aa,ndacht °P- dat de overvloed van poststukken Innhinrtil Zuid-Europa de accurate bestelt** van dagbladen kan belemmeren! Gelieve DE TIJD van - i/m naar mijn vakantie-adres te zenden. Dit luidt: Naam: Adres: Plaats: Land:

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1967 | | pagina 4