TfiiSM/C AUTOGP Waar vindt u zülke fijne jurkje voor^ 29.75^ Een 2frote show voor werving brandweer Delft aan moderne is nog lang niet kunst toe Plan Buitenhof komt dit jaar in uitvoering BRANDWEER MET HOGE HOED Pastoor Vermeulen in Maassluis zilveren priester Barten wint ronde van Spijkenisse Verzet tegen deurwaarder Koppelleiding heeft al zinker Ruim 85.000 bejaarden wonen in tehuizen Ernstige bezwaren tegen herindeling op Voorne-Putten Stremming Nw. Maas VERBITTERDE FENNA DE VRIES: De Gaulle wil naar kathedraal tijdens bezoek aan Warschau Prins Claus bezocht St. Maartenskliniek uE IIJD MAANDAG 29 ME11967 6 Met 208 foto'sop kunstdrukpaP {BijVoss, apart en niet duur) Aanvoer nieuwe haring Teleurstelling Hij heeft een top-functie in het bedrijfsleven. Is een doortastend initiatiefnemer met een uitgesproken mening. Is openhartig, lacht graag, maar is niet gauw tevreden. Zoekt altijd naar het beste. Zijn tijd is kostbaar, maar hij vindt toch de tijd om met z'n zoons in bomen te klimmen. Toont altijd oprechte bewondering voor het succes van een ander. Wordt zelf dan ook meer bewonderd dan hij weet. Rookt Chesterfield. Vindt die de beste. Vergeet alleen vaak op tijd een nieuwe slof te kopen. Zijn vrouw weet het. Kent die -g rn voorkeur voor zijn merk. Heeft X daarom altijd wel een slof in huis. Chesterfield. Voor hem. a world famous choice •SPl: B. EN W. VAN DELFT OPTIMISTISCH 29.75 Een gezellig en m met jurkje van uni denim. 29.75 Blussen met de hoge hoed op, een tafereel uit vroegere jaren dat, zaterdag nog eens herleefde tijdens een hrandweerdemonstratie op het Heemraadsplein. 29.75 (Van onze correspondent) (Van onze verslaggeefster) ROTTERDAM, 29 mei Zoveel publiek had zich verzameld rond de brandweerdemonstratie op het Heem raadsplein dat het leek, of er een fik se brand geblust moest worden. Die demonstratie werd zaterdag gehouden om de aandacht op het werk van de Rotterdamse brandweer te richten nu er in verschillende bluseenheden nog plaats is voor vrijwilligers. De vrijwilligers rukten het eerst uit, opgeroepen via walkie-talkies van de brandweer op het Heemraadsplein. Het lag in de bedoeling een kleine oliebrand met een blusdeken te do ven. Het publiek werd aangespoord aandachtig naar die methode te kij ken, die hetzelfde is als bij het blus sen van een brandje in de pan. De de ken bleek echter van te kleine afme tingen voor de omvang van de bak waarin het vuur woedde. ,,U moet thuis natuurlijk ook geen deksel pak ken, die kleiner is dan de pan" klonk het vanuit de geluidswagen waarin de commentator had plaatsgenomen. Met een chemisch preparaat was het vuur binnen enkele seconden bestre den. Het 'uitbeitelen van een beknelde autobestuurder bleek een even. specta culair programmapunt als redden van een pop uit een met rook gevuld plastic huis, dat betredenwerd door twee brandweerlieden voorzien van persluchtmaskers en waterspuit om zich een weg te banen door een even tuele vuurbarrière. De brandweer liet op allerlei manieren zien waartoe zij in staat is. Twee brandende auto's werden met schuim geblust. De be- (Van onze correspondent) VIERPOLDERS, 29 mei De gemeen teraden van Vierpolders en Abben- broek gaan bezwaren inbrengen tegen het plan van gedeputeerde staten tot herindeling op Voorne-Putten. De raad van Vierpolders voelt niets voor het plan van G. S. deze gemeente met Zwartewaal bij Den Briel te voe gen. De gedachten gaan uit naar sa menvoeging van Vierpolders met Zwartewaal, zonder Brielle. Op voor stel van de heer D. Mol („Gemeente belangen") besloot de raad een deskun dige aan te trekken, die een plan moet opstellen, dat in de lijn ligt van de wensen van de raad. Dit plan zal als afgerond voorstel aan G. S. worden gezonden. De gemeenteraad van Abbenbroek besloot in een schrijven aan G. S. erop te wijzen niet overtuigd te zijn van de noodzaak van opheffing van deze ge meente. De door G. S. voorgestelde sa menvoeging lijkt de raad niet de enige mogelijke oplossing. De gemeenteraad zal er in het schrijven tevens op wij zen, dat de zuidelijke grens van de toekomstige gemeente willekeurig en daardoor niet juist is. Een voorstel van de socialistische fractie om er bij G. S. op aan te dringen, dat Abbenbroek bij Heenvliet en Geervliet wordt ge voegd, werd met vier tegen drie stem men verworpen. SPIJKENISSE, 26 mei In de ge meenteraad van Spijkenisse is de vraag gerezen, of de voorgestelde grenswijzigingen op Voorne wel ver genoeg gaan. De gemeente vindt dit van niet en heeft in een schrijven aan het college van gedeputeerde Staten in de provincie Zuid-Holland lsnog een beoordeling gevraagd waarbij de herindeling gebaseerd zou moeten zijn op voldoende bestuurs- en daadkracht. Zo dient een open ruimte te blijven tussen de gemeente Geervliet en Spij kenisse waar recreatieve voorzienin gen een plaats in kunnen krijgen. Verder zag de gemeente graag ook een aantal buitendijkse gronden langs het Spui en de Berenplaat nu nog be horende tot het grondgebied van Oud en Nieuw-Beijerland in de gemeente Spijkenisse opgenomen. Deze gebieden hebben geen verbinding met eerder ge noemde plaatsen en zijn voor hun ver zorging, reinigingsdiensten, brandweer en politie geheel op Spijkenisse aan gewezen. Weinig moeite had de raad met de vaststelling an krediet an totaal 8750,- voor uniformen en laarzen voor de nieuwe plaatselijke brandweer. La ter nog zal een bericht via de pers ver spreid worden, tot wie men zich kan wenden voor het inroepen an de brandweer. Hierover bleken enige mis verstanden te bestaan. Overeenstem ming is verder bereikt voor het hou den van een weekmarkt in Spijkenis se. Waarschijnlijk in de zomer of het vroege voorjaar zal op elke dinsdag een weekmarkt worden gehouden op het Spui, die in de zomermaanden open zal zijn van 10 tot 18 uur en in de win ter tot 17 uur. Zoveel vraag is er naar deze weekmarkt dat het succes verze kerd is. De raad stelde dan ook direct een bedrag van 70.00 ter beschikking Er zal een ruimte worden gecreëerd voor 45 kramen met daarnaast nog| rioats voor parkeren. roemde Ahrens Fox autospuit met twee waterkanonnen rukte eveneens uit. Dit voertuig kon, evenals de andere wagens, na afloop van de demonstra tie door het publiek bezichtigd wor den. Is het vreemd, dat de oude handspuit uit het brandweermuseum met haar ellebogenstoom de meeste aandacht trok? De handspuit bleek nog steeds in staat een brandje te blussen. Het werd bij die gelegenheid bemand met melkboeren, bakkers en studenten in smoking. Bluskleding kende men vroeger namelijk niet. De meeste mankracht was vroeger nodig om de waterpomp in beweging te hou den, terwijl de pompinstallaties van nu door één man bediend kunnen worden. werk bijzonder belangrijk. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 29 mei Op woens dag 7 juni zal van één der hellingen van de dok- en werf-maatschappij Wilton Feyenoord een schip te water worden gelaten. In verband hiermede zal op de Nieuwe Maas tussen kmr. 1008-6 en kmr.x 1009-4 het scheepvaartverkeer worden gestremd, vanaf ongeveer 16.15 uur tot na de tewaterlating of zoveel langer als nodig mocht blijken. VLAARDINGEN, 29 mei De aan voer van de eerste Hollandse nieuwe in Vlaardingen bedroeg vanmorgen 495 kantjes, zijnde de vangst van ze ven schepen. Hiervan mochten echter vandaag slechts 95 kantjes worden verkocht, te weten 82 kantjes kleine en 13 kantjes grote maatjes. De prij zen liepen van 521 tot 496 gulden voor het kleine en van 369 tot 350 gulden voor het grotere goed. (Van onze Correspondent) DELFT, 29 mei De Delftse gale riehoudster Fenna de Vries, gaat de Prinsenstad verwisselen voor Rotter dam. Op 1 september hoopt zij haar nieuwe galerie aan het Eendrachts- plein 18, hoek Westblaak, te openen. De Amsterdamse wethouder A. Ver- hey, heeft haar laatste tentoonstelling in het kunstzaaltje aan de markt ge opend. De plannen van Fenna de Vries om Delft de rug toe te keren, zijn bepaald niet van vandaag of gisteren. Al geruime tijd is zij doende een ande re galerie te zoeken, omdat Delft haar in het geheel niet bevalt. ,,Er is geen kunstleven in Delft. Het Delftse publiek is beslist niet aan moderne kunst toe. De mensen staan bij internationaal bekendee xpo- santen vaak te lachen voor de ramen", zegt ze verbitterd. ,,De expositie van Aat Veldhoen veroorzaakte zelfs een rel in de gemeenteraad." (Van onze verslaggever) SPIJKENISSE In Spijkenisse zijn zaterdag duizenden wielerliefhebbers ge tuige geweest van een soort „broeder moord" op de fiets. De hoofdrollen waren daarbij toebedeeld aan Rudie en Wim Liebrechts. Op ongeveer de helft van de honderd kilometer lange koers had Wim zijn hielen aan het pe loton laten zien en hij bouwde een bekwame voorsprong op. Wim ging lekker en bouwde een voorsprong van driehonderd meter op. Redelijkerwijs zou Wim naar de mening van de in siders een uitstekende kans op de zege hebben. Doch toen gebeurde het. Rudi Liebrechts, die zijn broer prima had kunnen helpen door het tempo in het peleton te drukken, deed precies het tegenovergestelde. Hij ging op zoek naar zijn broer door te demarreren. De rivalen in de groep vroegen niet beter en pakten net wiel van Rudie. Dat waren eerst Frans Ouwerkerk en later Barten en Jan van Veen. Dit kwartet wist de moegestreden Wim Liebrechts te bereiken, die achteraf nog maar net de tiende plaats in de eindklassering wist te bereiken. Voor het overige deed deze ronde, ook al door het benauwende weer, zich ken nen als een afvalslag in optima forma. Van de ruim honderd gestarte coureurs reden er selchts 21 de rit uit. In de eindspurt wist Barten, zijn concurrent Frank Ouwerkerk gedecideerd terug tc wijzen. De uitslag was: AMATEURS: 1. J. Barten (Klundert) 100 km in 2.37.17; 2. F. Ouwerkerk (Rotterdam)3. R. Liebrechts (Vlaar dingen); 4. J. van Veen (Werkendam); 5. J. de Zwart (Rotterdam); 6. B. Breur (Nieuwe Tonge); 7. J. van Driel (Werkendam)8. T. van Duuren (Lei den)9. H. Hoek (Rotterdam); 10. W. Liebrechts (Vlaardingen). NIEUWELINGEN: 1. L. van der Schee (Portugaal) 60 km in 1.35.43; 2. N. van der Laan (Son); 3. C. Neu ten (Bergen op Zoom); 4. W. Looy- schelders (Rotterdam); 5. L. Schreuder (Aalst); 6. J. Minnes (Heemskerk); 7. M. van Haydonet (Zundert); 8. J. Bras- pennix (Breda); 9. J- Schoutens (Nieuw Vossemeer); 10. G. Oosterbos (Eindho ven). ASPIRANTEN: 1. P. Romen (Goes) 25 km in 37.43; 2. Th. van der Leist (Rotterdam); 3. A. Solleveld (De Lier) 4. A. van Dongen (Prinsenbeek); 5. Bestelen (Malsteren); 6. J. Breur i.'-chic-lam); 8. F. Nansen (Schiedam). Haar verkoopcijfers spreken een dui delijke taal, voor wat de afzet van haar werk in Delft betreft. Vijf procent van de kopers zijn Delftenaren en dan in de meeste gevallen nog mensen die kort in de stad woonachtig zijn. Een geboren Delftenaar koopt, naar de me ning van Fenna de Vries, geen mo derne beeldende kunst. Over Rotterdam is de galeriehoud ster bijzonder te spreken. De Maas stad komt naar haar oordeel op kunst gebied sterk naar voren. „De ge meente stimuleert het kunstleven bij zonder", aldus Fenna de Vries die goede hoop heeft dat hog beter zal worden. Ze verwacht zelfs dat Rot terdam over enkele jaren Amsterdam voor wat de beeldende kunst betreft, zal hebben overvleugeld. Enthousiast is zij over de medewer king van het Rotterdamse gemeente bestuur,d at haar in de gelegenheid heeft gesteldh aar nieuwe galerie op redelijke condities te huren. Ook de plaats, in het hartje van de stad, en aan de achterzijde aansluitend op een kunstenaarssociëteit, stemt haar bij zonder tevreden. Fenna de Vries studeerde in Rot terdam voor binnenhuisarchitecte. Na dat zij in 1959 haar studie had afge rond, vestigde zij zich aan de Delftse Markt. Aanvankelijk wilde zij daar haar praktijk vestigen, maarw atl a- ter werd het toch een galerie voor beeldende kunst. Een aktiviteit, die haar, althans wat Delft betreft, duide lijk heeft teleurgesteld. Fenna de Vries neemt al snel af scheid van de Prinsenstad, op 1 juli a.s. verhuist zij naar Rotterdam, om er in haar nieuwe ruimte te werken. „Als er maar iemand was ophetstad- huis, die wezenlijk belangstelling toon de", verzucht ze. De telefoon gaat. Als zij de haak op het toestel heeft ge legd zegt ze: „De secretaresse van de burgemeester. Mr. Ravesloot kan niet bij de opening van m'n laatste exposi tie aanwezig zijn." Vergeetachtig PARIJS, 29 mei (KNP). Presi dent de Gaulle weigert tijdens zijn be zoek aan Polen, dat 6 juni moet be ginnen, 's zondags de Mis bij te wo nen in de kapel van de Franse am bassade, zoals de Poolse partijleider Gomulka wenst. De president wil per se naar de kathedraal gaan om er een Mis bij te wonen, die karinaal Wyszynski van Warschau opdraagt. Gomulka zou daarin echter „presti ge winst" zien voor de katholieke kerk in Polen, waarmee de Poolse regering herhaaldelijk overhoop ligt. De Gaulle zou de zaak zelfs zover willen drijven dat hij liever afziet van een bezoek aan Polen, dan gedwongen worden er gens „achteraf" zijn zondagsplichten te vervullen. Voor het geval De Gaulle zijn zin krijgt en naar de kathedraal kan gaan, zal Gomulka zelf of iemand van de regering hem moeten verge zellen, omdat wegblijven als een on vriendelijke daad jegens het Franse staatshoofd kan worden opgevat. (Van onze verslaggever) DELFT, 29 mei B. en W. van Delft hebben goede verwachtingen, dat in de tweede helft van dit jaar kan worden begonnen met de uitvoering van het uitbreidingsplan Buitenhof. Dit staat in een nota, die de gemeente raad is aangeboden en woensdagavond tijdens de raadsvergadering aan de orde zal komen. In de nota is de be antwoording vervat van de vragen, die in de vorige raadsvergadering on der meer door de k.v.p.-fractievoorzit- der meer door de K.V.P.-fractievoorzit- Uit de vragen bleek een duidelijke ongerustheid ten aanzien van de uit voering van het uitbreidingsplan, dat voorziet in de bouw van ruim twee duizend woningen. „Het duurt allemaal te lang", vond de raad. Dr. Böhm knoopte daar de vraag aan vast: „Laat men het bouwteam (dat de voorbereiding van de bouw in handen heeft) eigenlijk niet aanmodderen?". Deze suggestie wordt door het college met grote stelligheid van de hand ge wezen. Naar het oordeel van B. en W. is het bouwteam niet te groot. Voorts wordt erop gewezen, dat het team voor Voorhof-Oost de beschikking had over de resultaten van door derden uitgevoerden onderzoekingen. Dat had het bouwteam Buitenhof, dat op 8 juni 1965 aan de slag ging, zeker niet. Uit de nota blijkt ook, dat het college na een periode van zeven maanden het verdelingsplan, dat door de Fe deratie van woningbouwverenigingen werd ingediend, heeft aanvaard. Bij de minister van volkshuisvesting en ruim telijke ordening zal worden aangedron gen op vergroting van de Delftse con tingenten voor dit jaar. Dat is nood zakelijk, wil men de grote aantallen woningen in uitvoering kunnen nemen. Bij B. en W. bestaat bepaald geen vrees, dat het voor dit jaar toegewe zen contingent niet zal kunnen worden gebruikt. Gezien de huidige voorschrif ten dreigt in die hoek geen gevaar, aldus het college. Bij de aanbiedingsbrief van de ont- werp-gemeentebegroting voor 1968 zul len B. en W. een nota voegen, over het beleid dat de komende vijf jaar ten aanzien van de woningbouw dient te worden gevoerd. Over de woning toewijzing, waarover eveneens vragen waren gesteld, blijft de nota bijzonder vaag. Opgemerkt wordt slechts, dat de nieuwe normen aan de commissie voor sociale zaken zullen worden voor gelegd. (Van onze verslaggeefster) ROTTERDAM, 29 mei Conform de eis is vanmorgen een textielhande laar die zich verzette tegen het leggen van een executoriaal beslag, veroor deeld tot zeven dagen hechtenis. „Ik zou tot een aanzienlijk hogere straf ge komen zijn, ware het niet dat ik be grip kan opbrengen voor het feit, dat u in een ietwat gespannen toestand verkeerde, omdat u door omstandighe den buiten uw toedoen in financieel op zicht gedupeerd bent", aldus de poli tierechter, mr. J. van Panthaleon ba ron van Eek doelde daarmee op het feit, dat de man behoort tot de slacht offers in de affaire-Teixeira de Mattos. De textielhandelaar was niet in zijn zaak. Toen de deurwaarder vergezeld Van twee klerken als getuigen, beslag kwam leggen. Hij werd telefonisch door zijn vrouw gewaarschuwd en ver scheen kort daarna op het toneel. De beide klerken waren inmiddels begon nen met het noteren van goederen, hetgeen de woede van de man opwek te Hij rukte de deurwaarder diens pa pieren uit de hand en molesteerde daarna één van de klerken, die ook nog over formulieren beschikte. Deze liep daarbij een verwonding aan het ooglid op, doordat zijn bril brak. De deurwaarder verklaarde vanoch tend, dat hij zowel zichzelf als de bei de klerken aan de man heeft voorge steld, zodra deze binnenkwam. De tex tielhandelaar was het met die verkla ring niet eens. Hij voerde voorts aan, zijn schuld op dat moment al betaald te hebben, maar dit klopt evenmin met de verklaringen van de deurwaar der en diens klerken. De betaling heeft volgens de deurwaarder eerst later plaatsgevonden en niet wat het gehele bedrag betreft. NIJMEGEN, 29 mei Ter gelegen heid van de tiende liefdadigheids-,.Ro sa mars" waaraan dit jaar twaalf dui zend leerlingen deelnamen, zowel jon gens als meisjes van middelbare en ulo-scholen uit Nederland en ook Duits land, woonde prins Claus zondag het défilé bij voor de St.-Maartens kliniek, een inrichting voor gehandicapte kin deren. De Rosamarsen hebben in de loop der tien jaren ongeveer vijftig duizend gulden opgebracht voor deze kliniek. Prins Claus sprak met het be stuur van de stichting en ook met vele verpleegsters die aan deze stichting ziin verbondon. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 29 mei Ter hoogte van Pernis is gisteren een zinker ge legd, die deel gaat uitmaken van een rein-waterleiding via welke Vlaardin gen te zijner tijd van goed water moet worden voorzien. Door deze leiding wordt tevens het leidingnet in het be diening sgebied van de Honingerdijk verbonden met het leidingnet van het door Berenplaat van water voorziene gebied. Dit is dus niet de ruw-waterleiding, die vanaf Berenplaat naar de Honin gerdijk gaat lopen om dit oude bedrijf van een grondprodukt uit het psaar- bekken te voorzien: een grondprodukt dat altijd nog veel beter van kwaliteit is dan het rechtstreeks uit de rivier in te nemen water en dat dan op het bedrijf Honingerdijk in het reinigings proces wordt opgenomen. De leiding waarvoor gisteren de zin ker is gelegd een spectaculair kar wei is nog lang niet gereed. Er moeten nog aansluitingen tot stand ko men bij onder meer de Vondelingen- weg. In 1969, zo verwacht men, zijn alle nodige werkzaamheden verricht en dan wordt Vlaardingen de eerste klant. Als de Honingerdijk door cala miteiten of andere oorzaken uitvalt, is het in de toekomst mogeltk het gehele voorzieningsgebied vanuit de Beren plaat aan water te helpen. (Van een verslaggever) DEN HAAG, 29 mei Op 1 april van dit jaar waren er 421 tehuizen, aangesloten bij de Kath. Ver. van Be jaardentehuizen. Het aantal inwonen de bejaarden kan op bijna 30.000 wor den gesteld. Samen met de zusteror ganisaties van protestants-Christelijke, algemene en humanistische zijde be draagt het aantal tehuizen meer dan 1250 en hierin verblijven ruim 85.000 bejaarden. Aan de problematiek van de bejaardenzorg in ons aldn zal de Kath. Ver. van Bejaardentehuizen tij dens de tiende algemene ledenverga dering op 1 juni in het Amsterdamse Krasnapolsky de nodige aandacht heb ben. De jaarrede wordt uitgesproken door de voorzitter van de vereniging, mr. A. A. M. Struycken, oud-minister van justitie. Bovendien zal het woord worden gevoerd door dr. P. C. J. van Loon, plaatsvervangend directeur-ge neraal van het ministerie van Socia le Zaken en Volksgezondheid. Schattig voor dagen staat nog altijd jurkje van rose of geruite katoen. Maten: 34 t/m 42 gestreepte.ingezette 0 rond de rits. Maten: 36 t/m 42 MAASSLUIS, 29 mei Pastoor C. J. M. Vermeulen van de Andreas-pa- rochie in Maassluis-West heeft zondag zijn 25-jarig priesterjubileum gevierd. Na de plechtige hoogmis volgde in het zalencentrum aan de Lijsteriaan een receptie. Het was een komen en gaan van parochianen en afgevaardigden van verenigingen en organisaties. Namens het feestcomité overhandig de de heer T. H. Thio het geschenk van de parochie. De jubilaris had te kennen gegeven, dat het opnieuw ver gulden van kelk en pateen, die hij al 25 jaar dagelijks gebruikt, een fraai persoonlijk aandenken zou zijn. Aldus geschiedde terwijl, tevens 16 bankjes werden geschonken voor de nieuwe kerk. Het ziet er overigens naar uit, dat de houten noodkerk aan de Kor- hoenstraat, die nog geen jaar in ge bruik is, voorlopig nog wat langer dienst zal moeten doen. De eerste twee jaar zal in verband met de financiële toestand van het fonds „bijzondere no den" van het bisdom geen nieuwe kerk gebouwd kunnen worden. In 1965 kreeg pastoor Vermeulen op dracht in Maassluis-West een parochie te gaan opbouwen. Toen hij in Maas sluis kwam, telde deze wijk 600 katho lieken. Nu zijn het er 1100. De men sen die zich hier vestigen, komen uit geheel Nederland, de meesten echter uit Rotterdam. Van de grond af moest pastoor Vermeulen alles opbouwen. Hij heeft in zijn noodkerk reeds de be schikking over een kerkkoor. Ook kent de parochie een kerkbestuur en paro chieraad. Tien gespreksgroepen komen regelmatig bijeen om over godsdiensti ge onderwerpen van gedachten te wis selen. Pastoor Vermeulen vindt dit Japon in divers© WeUjCg verpleegsters-linnen, heel zomers, met kersje werd gegarneerd. Maten: 34 t/m 42

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1967 | | pagina 8