Klein succes voor de raad: spreidingseis vervallen 20.95 98 Dr. Alkemade in Maassluis kr ij gt Waardenbur gpr ij s Agenda voor RijnmofldJ Iets meer kans voor nieuweorganisaties Opening gebouw Leger des Heils DEKLERK&ZN Twee akties voor Israël Israëldag in Dordrecht Demonstratie voor Israël in Gouda UNIEKE AAMilEDIMi 59.50 69.50 79.50 ROTTERDAM DEN HAAG DELFT LEIDEN LANG OVERLEG OVER GEORGANISEERD OVERLEG NTERIEUR Pleidooi voor opstap wagens in Beneluxtunnel Atletiekwedstrijden voor zeelieden Overtreden opiumwet Geslaagden kleuteropleiding Indringer grijpt vrouw bij de keel Brits marinebezoek LUSTRUMCONGRES OOGHEELKUNDIG GEZELSCHAP Boeren protesteren tegen Kamerfractie Eén kerkgebouw voor twee godsdiensten Verwerping van subsidie door Ged. Staten DE TUD - DE MAASBODE Amendement overgenomen blij vend VRIJDAG 9 JUN11967 De Koster officieel benoemd blijvend Praktisch oersterk nylon-tapijt nu compleet gelegd tegen ongekend lage prijs. Nieuw King-size kamerbreed (380 cm) nylon-tapijt, gelegd en wel, (dat bete kent inclusief kleinmateriaal, maatnemen, bezorgkosten, legloon en garantie) voor 79.50 per strekkende meter dus per vierkante meter Donders-medaille 14 KARAATS GOUDEN DAMESHORLOGES en hoger. MOERKERKEN MOTIE-ISRAEL Weer post naar Israël blij vend Morgen om (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 9 juni Langdurige discuss ies en enkele amendementen hebben gisteren in de Rotterdamse Raad het voorstel omlijst"dat be oogde het georganiseerd overleg open te stellen voor andere dan tot nu toe erkende organisaties. Het voorstel doorbrak weliswaar dit principe, maar, zo waren enkele fracties van mening, die normen waaraan de nieu we organisaties moeten voldoen zijn in het voorstel zo hoog opgeschroefd dat er in de praktijk niets verandert'. Rotterdam, zo vonden zij, handelt daarmee in strijd met het principe van vrijheid van vakverenigingin strijd met de overal elders gegroeide normen en in strijd met de wens van de minister, die Rotterdam al in 1964 te kennen heeft gegeven dat die stad in deze kwestie een onhoudbaar stand punt inneemt. Twee punten in het voorstel stonden in het debat centraal: de spreidings eis en het percentage. De eerste houdt in, dat centrales, waarbij de om toe lating tot het centraal overleg verzoe kende ambtenarenorganisaties zijn aangesloten bij twee van de grootste drie gemeentelijke diensten en bedrij ven alsmede bij de secretarie 5 pro cent van het daar werkende personeel tot hun leden moeten tellen. Die eis van spreiding heeft de wethouder na lange discussies laten vallen. Het per centage van 5 procent van het totale personeel is gehandhaafd ondanks wensen van verlaging tot 4 procent en zelfs 2.7 procent. Om tal van bijkomende bezwaren nu maar te laten rusten kan volstaan worden met te zeggen dat de heer drs H. J. Viersen (CHU) het percentage van 5 procent onredelijk vond. De kleinste thans al in het georganiseerde overleg opgenomen organisatie, de KABO, heeft 220 leden en blijft daar mee onder de eis. Hij wilde 5 procent van het georganiseerde personeel ver vangen zien door 4 procent, hetgeen neerkomt op 2.7 procent van het totale gemeentelijke personeelsbestand (geor ganiseerd en ongeorganiseerd samen). Mr. dr. S. W- Couwenberg (KVP) achtte het betreurenswaardig dat deze zaak zo lang slepend is gehouden dat de minister er zich vermanenderwijs mee moest bemoeien. De vrijheid van vakbeweging als uitgangspunt nemend kwam hij tof de conclusie dat de over heid niet het recht heeft een bepaald type vakorganisatie te weren, zolang deze niet de algemene orde in gevaar brengt. Men hoeft niet tegen de er kende organisaties te zijn om het recht tot aansluiting bij andere bonden te handhaven. Met een eis van 5 procent, gecom bineerd met de spreidingseis blijft de zaak in feite potdicht, aldus de heer Couwenberg; redelijker is een percen tage te stellen van 4 procent van het totaal aantal ambtenaren. In feite gaat het bij dit alles om het Ambtenaren- centrum, dat overal elders in het ge organiseerd overleg is opgenomen en dat in een adres aan de raadsleden misnoegen had geuit over de nieuw ontworpen regeling. Dé heer Couwen berg bracht o'dk tekortdh' hh'kr 'voren die volgens hem kleven aan de rege ling van de méde zeggenschap. Hij be pleitte althans toezegging van versla gen van vergaderingen om aldus ook het laagste personeel ,,te bedelen met een kruimel van medezeggenschap". De heer mr W. Sepers (boer) had zich inmiddels aan de zijde van de heer Viersen geschaard. Al of niet op verschillende gronden deden dat later ook de heren C. Oosterwijk (PSP), S. Groenendijk (Comm.) en mevrouw ir M. C. Endert-Baylé (Lib.). Alleen de PvdA-fractie toonde zich bij monde van de heer R. Laan jr. gelukkig met het voorstel van het college. Hij wees er op, dat de organisaties zelf met de regeling akkoord gegaan zijn. Hij zou de bezwaren van de anderen aanvoe ren als reeksen van ambtenaren met naam en toenaam te kennen zouden geven verandering in de situatie te willen zien. „Als er een dergelijke beweging zich openbaart zal de regeling „open gegooid" moeten worden", vond de heer Laan die over die principiële be reidheid geen enkel misverstand wilde laten bestaan. Maar die beweging moet zich dan eerst bewijzen. Het toe gespitste debat zoals dat in de raad werd gevoerd past volgens de heer Laan niet bij de huidige situatie in Rotterdam, die in de praktijk blijkt te voldoen. Hij voelde niets voor de ge dachte Viersen, die tot evenredige ver tegenwoordiging zou leiden en daar door tot versnippering in een veel te groot en onhanteerbaar lichaam. Wethouder H. W. Jettinghoff bleek in eerste instantie aan het voorstel vast te houden, al liet hij doorschemeren tegenover het „afstaan" van de sprei dingseis niet geheel onwelwillend te staan. Een groep met 100 tot 200 leden noemt hij niet representatief op een totaal personeelsbestand van ruim 19.000. Hij verzette zich sterk tegen het inschakelen van ongeorganiseerden in het overleg, vooral ook omdat volgens hem vaststaat, dat de uit principe on georganiseerden zeer gering in getal zijn. Het merendeel van de niet-geor- ganiseerden is dat uit gebrek aan in teresse in hun eigen zaak. De heer Viersen kwam in tweede instantie met amendementen die be oogden de spreidingseis te schrappen en het percentage van 5 van het geor ganiseerde gemeentepersoneel terug te brengen op 4 dat is 2,7 van het totale personeel. De heer Couwenberg onder steunde het amendement voor wat de spreidingsclausule betreft. Het leek hem een meer haalbare kaart om „5 procent van het gehele personeelsbe stand" teruggebracht te zien tot „4 procent van het gehele personeelsbe stand". Voorts was er een amende ment van zijn kant over de verslag geving in verband met de medezeg genschap. Het eerste amendement Viersen over de spreidingseis werd door de wethou der overgenomen nadat ook de heer Laan had verklaard hiertegen geen overwegende bezwaren te hebben. Het percentage-amendement van de heer Viersen werd verworpen met 15 tegen 22 stemmen. Het percentage-amende ment van de heer Couwenberg werd vervolgens verworpen met 19 tegen 18 stemmen. Het „verslag-amende- ment" van de heer Couwenberg werd ingetrokken nadat de wethouder verze kerd had deze kwestie in de commis sie personeelszaken aan de orde te stellen. Het voorstel werd tenslotte in zijn nieuwe vorm aangenomen met al leen de P.S.P.-fractie (4 man) tegen. ADVERTENTIE goudseslngel 221, rotterdam ADVERTENTIE Als wij duizenden overhemden van zelfstrijkende popeline ver kopen voorde normale prijs van. 11.95... dan nemen wij aan dat die prijs goed ligt. Dès te 'aantrekkelijker is deze 'aanbieding van diezelfde over hemden, een fabriekspartïj,-die wij nu gaan verkopen, slechts één dag voor nog.géén acht gulden. Zelfstrijkende popeline over hemden van een prima kwali teit poplin, makkelijk in gebruik, nat ophangen, niet strijken' en morgen weer 't heertje met een smetteloos overhemd. zelfstrijkende popeline Morgen om 9 uur begint de verkoop op onze Camping afde ling (tweede verdieping) van deze moderne, heerlijk warme slaap zakken, snijmaat 160 x190 cm, DEN HAAG, 9 juni r- Provinciale Staten gaan zich verdiepen in een brief van belanghebbenden bij het ver keer over de Nieuwe Maas na het bouwen van de Beneluxtunnel. De on dertekenaars, inwoners van Vlaardin- gen, spreken de hoop uit dat de mo gelijkheden voor het personenvervoer die zij onvoldoende achten ook ern stig zullen worden bekeken. Men is van mening dat bijzondere vervoers middelen nodig zijn, ook nu een regel matige busdienst van de RTM is in gevoerd. Zij bepleiten het gebruik van zogenaamde „opstapwagens" die in de tunnel een pendeldienst zouden gaan verrichten en nemen Antwerpen als een succesvol voorbeeld. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 9 juni Er wordt tot en met 15 juni in Rotterdam een in ternationale atletiekweek voor zeelie den gehouden. Het gaat hierbij om een ploegkampioenschap en een per soonlijk kampioenschap. De bemannin gen van de schepen zijn tot deelneming uitgenodigd. Het hoofdkantoor van de atletiekweek is Statens Velferdskontor for Handelsflaten, Willemskade 12. Op het programma staan 100 meter sprint (60 meter voor veteranen en dames), kogelstoten, hoogspringen, ver springen en 4 X 100 meter estafette. De punten worden berekend volgens internationale regels, de resultaten van de dames en de veteranen worden be rekend volgens speciale regels. Men kan starten in vier klassen, opgesteld naar leeftijd. Ieder schip kan deel nemen zolang het in de haven ligt gedurende de atletiekweek. Er zijn nog vijf prijzen voor het ploegkampioen schap en voorts zijn er prijzen voor individuele winnaars. Van onze verslaggeefster) ROTTERDAIjf, 9 juni Tot zeven maanden met aftrek veroordeelde de rechtbank vanmorgen de 62-jarige Chi nees H. C. Wegens overtreding van de opiumwet was tegen de man, in wiens boarding-house 1900 gram opium was gevonden, een gevangenisstraf var. een jaar en drie maanden geëist. Twee maanden met aftrek kreeg de 47-jarige matroos-kok Y. M„ die 2260 gram opium in zijn bezit had. De eis tegen hem luidde zes maanden. DORDRECHT, 9 juni Aan de Gemeen telijke Opleidingsschool voor kleuterleid sters slaagden de dames: R. Kerkhoff, A. A. M. Klarenaar, N. de Kruyff, M. Noor- land. allen te Dordrecht, H. de Puy, Rot terdam, M. M. Roos, Th. E. M. Schless. bei den te Dordrecht. (Van onze correspondent) RIDDERKERK, 9 juni Het gebouw van het Leger des Heils in Ridder kerk zal zaterdagmiddag officieel in ge bruik worden genomen. Commandant Kaarse Westergaard, territoriaal lei der van het leger des Heils in Neder land, zal vergezeld van talrijke offi cieren de opening van het gebouw verrichten. Het gebouw van het Leger des Heils is precies nadat Ridderkerk tot een zelfstandige buitenpost werd verklaard, gereed gekomen. Er zijn twee zalen, een keukentje en een hal. Er is plaats voor tweehonderd personen. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 9 juni De 22-jarige mevrouw M. R. is in haar huis aan de Honingerdijk gisternacht aangevallen door een man. Deze was de woning binnengedrongen en sloeg de vrouw, die in bed lag, met een stuk hout en kele malen op het hoofd. Hij greep de vrouw bij de keel, die daarop begon te gillen. De man nam daarna de vlucht. Op de Honingerdijk werd de overvaller, de 22-jarige classificeer- der K. van U., door de politie gegre pen en ingesloten. ROTTERDAM, 9 juni Een Brits marine-eskader, bestaande uit het fre gat Zulu en de mijnenvegers Highbur- ton, Glasserton, St. Davis, Venturer, Kilmorey, Clyde en Mersey, zal van 12 tot 16 juni een informeel bezoek aan Rotterdam brengen als aanvulling op het bezoek dat enkele Nederlandse oorlogsschepen aan de Medway bren gen ter gelegenheid van de viering van de 330ste verjaardag van de Ruyters tocht naar Chatham. Met het Britse eskader komt ook de Royal Marines Band van de opperbe velhebber Portsmouth naar Rotterdam om een aantal concerten te geven. Deze zullen op de volgende plaatsen en tijden worden gegeven: zondag 11 juni in Scheveningen, dinsdag 13 juni in Rotterdam, donderdag 15 juni in Den Haag en Rotterdam. DEN HAAG, 9 juni Bij K.B van 5 juni is benoemd tot staatssecretaris van het ministerie van buitenlandse zaken, de heer H. J. de Koster, lid van de tweede kamer der staten-gene- raal. Zijn benoeming gaat met ingang van de datum van zijn beëdiging. ADVERTENTIE ADVERTENTIE Origineel nylon-tapijt op king-size kamerbreed te, van een der grootste Nederlandse tapijtfabrieken, kost nü bij De Klerk nog geen 21 gulden per vierkante meter. Keus uit 3 kleuren. Nü kopen betekent handen vol geld besparen, want als speciale attractie is de ongekend lage prijs inclusief leg-loon. Nü kopen is bovendien veilig kopen: De Klerk geeft op dit tapijt drie jaar garantie. m I COMPLETE WONINGINRICHTING rotterdam-denhaag-utrecht-vlissingen-hoorn-delier Duizenden van deze luxe SKAI tassen zijn er verkocht en de vraag blijft maar toenemen! Geen wonder, want het is een toonbeeld van vakmanschap, puntgaaf afgewerkt, met solide rits en brede soufflé, een tas uit de luxe serie... die U voortaan iedere dag gaat gebruiken. Skai tassen van 12.75... ideaal voor een massa boodschappen of de weekends (en U weet 't, SKAI is sterker dan leer en blijft soepel...) verkopen wij voor nog géén zeven gulden. Morgen om 9 uur begint de verkoop van deze fraaie week end- of boodschaptassen, geheel contrasterend afgepaspeld, in zwart en cognac voor assen, ge 6. Géén tel. of schrift, best. voor Gttn tel. of schrift. b«t. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 9 juni Voor de eerste maal in de geschiedenis van de oogheelkunde is gisteravond in de Rot terdamse Doelen de Waardenburgprijs uitgereikt. Deze is twee jaar geleden ingesteld op initiatief van de oogheel kundige dr. L. H. de Haas, met het doel jonge oogartsen aün te sporen tot wetenschappelijk werk. Deze aanmoe diging blijkt niet overbodig te zijn: slechts één enkele oogarts gaf een ant woord op de uitnodiging een bepaald onderwerp te bestuderen. Zijn studie over een bepaald apspect van de gene tica werd door de jury, waarin ook dr. P. J. Waardenburg zitting heeft gehad, zo voortreffelijk geacht, dat de inzen der, dr. P. P. N. Alkemade uit Maas sluis, de Waardenburgprijs zonder meer kreeg toegekend. Deze prijs vraag zal in het vervolg elke vijf jaar worden uitgeschreven. De uitreiking vond plaats tijdens het lustrumcongres van het Nederlands oogheelkundig gezelschap, dat zijn 75- jarig bestaan viert in Rotterdam, de stad van de oprichting. Bij deze gele genheid werd ook dr. P. J. Waarden- burg, erelid van het gezelschap, onder scheiden met een gouden dasspeld, voorstellende een bananenvlieg, die, door deze oogarts bijzonder is bestu deerd voor zijn publicaties over gene tica. Dr. Waardenburg heeft vijfenvijf tig jaar lang wetenschappelijk werk verricht op velerlei gebied, naast zijn gewone praktijk en hoogleraarschap aan de Leidse Universiteit. Zijn be langstelling voor de oogheelkunde is geheel geïntegreerd in de gehele ge neeskunde. Deze integratie wordt bijzonder be pleit door het Nederlands Oogheelkun dig Gezelschap. „De oogheelkunde ver liest in de huidige ontwikkeling steeds meer haar vroegere geïsoleerde posi tie. Het uitbreiden van raakvlakken met andere specialismen en het hier uit resulterend toenemend contact be tekent voor de oogarts een grote winst, maar tevens een verzwaring van zijn taak", aldus de voorzitter van het Nederlands Oogheelkundig Gezel schap, prof. dr. H. E. Henkes, die ook wees op de sterk verhoogde consump tie van de medische hulp van oogart sen, zowel curatief als preventief. Een bijkomende factor van deze toenemen de verzwaring vormt een ongeselec- teerde verwijzing van oogheelkundige patiënten van huisarts naar oogarts, die in de eerste plaats echter de spe cialist voor oogziekten moet zijn. Ter bevordering van de verhoging van het peil van specialistisch handelen acht prof. dr. Henkes het wenselijk, dat een opleiding voor paramedische hulp krachten in het leven wordt geroepen. Deze zouden de specialisten kunnen bevrijden van dat deel van het tech nische routinewerk, dat niet noodzake lijkerwijze door een specialist hoeft te geschieden. Morgen zal een wetenschappelijke zitting van het congres, dat deels in het oogziekenhuis deels in het Dijkzigt- ziekenhuis te Rotterdam gehouden wordt, de hoogste onderscheiding in de Nederlandse oogheelkunde, de „Don- dersmedaille" worden uitgereikt. De Lor.dense professor Norman Ashton zal deze onderscheiding van het N.O.G., die eens in de vijf jaar wordt toegekend, in ontvangst mogen nemen. Het lustrumcongres duurt tot en met 10 juni. Oogartsen en internisten heb ben zich gisteren bezonnen op de rela tie tussen de interne geneeskunde en de oogheelkunde. Een volgend onder werp wordt uitgemaakt door de vi- sueel-medische aspecten van de ver keersveiligheid. Het congres wordt door tweehonderd Nederlandse en Bel gische oogartsen bijgewoond. (Van onze correspondent) MAASSLUIS, 9 juni Rabbijn J. Soetendorp, mr. E. H. Toxopeus en ds. P. H. Quartel uit Rotterdam spre ken op de sympathie-bijeenkomst, die in het kader van de aktie „Hulp aan Israël" maandag 12 juni in de Grote Kerk aan de Schans in Maassluis wordt gehouden. Medewerking verle nen de plaatselijke muziek- en zang vereniging. De bijeenkomst begint om acht uur. In Vlaardingen staan zater dag in vrijwel alle kerken, vele win kels, het flatgebouw voor bejaarden aan de Pruissingel, de bejaardencen tra Vaartland, de Valkenhof en de We tering alsmede in het gebouw van het Leger des Heils grote bussen, waarin men een bijdrage voor Israël kan de poneren. De kerken zijn hiertoe van 11 tot 13 uur geopend: de winkels tot 17 uur. (Van onze correspondent) DORDRECHT, 9 juni Zaterdag wordt in Dordrecht onder het motto „wij staan naast Israël" een „Israël dag" gehouden. Afzonderlijk van de landelijke geldinzamelingsactie van de collectieve Israël actie, wordt in Dor drecht geld bijeen gebracht. Dit zal gebeuren in stembussen, die op diverse plaatsen in de stad wor den opengesteld en die voor deze ge legenheid het opschrift „Wij staan naast Israël" hebben gekregen. Ook in Dordrecht wordt gecollecteerd. De bijeengebrachte gelden worden op giro 23434 gestort, 's Middags wordt in de grote Kerk een demonstratieve bijeen komst gehouden. Dordrechts burge meester Mr. J. J. van der Lee, prof. J. P. van Praag, deken Th. J. Hil- horst en ds. J. A. v. d. Meiden zul len hier het woord voeren. (Van onze verslaggever) GOUDA, 9 juni. Het plaatselijke comité „Hulp aan Israël" organiseert hedenavond van acht uur tot half ne gen een demonstratieve bijeenkomst op de Markt achter het stadhuis. Sprekers zijn drs. G. M. Nederhorst, lid van de Tweede Kamer voor de Partij van de Arbeid, pater W. Crouwels en de her vormde predikant G. J. v.d. Bogerd. Tussen half acht en negen uur staan op diverse punten in de binnenstad stembussen opgesteld, waarin men een gift voor Israël kan deponeren. Zater- dag 17 juni vindt in Gouda nog een grote inzamelingscampagne plaats. ADVERTENTIE met Rijksgoudkeur. 17 steens Ancre incabloc. Luxe optisch glas. Juweliersgarantie. Vrijdag 9 juni: Rott. Schouwburg, 8.15 uur: Wie kan er twee heren dienen Nw, Rott. Toneel. De Doelen, grote zaal, 8.15 uur: Tsjal- kowskyfestival m.m.v. Brab. Orkest en Kon. Militaire kapel o.l.v. Hein Jordans. Zaterdag 10 juni: Rott. Schouwburg, 8 13 uur: Het balcon, Nw. Rott. Toneel. De Doelen, grote zaal, 8.15 uur: R. Ph. Orkest o.l.v. Franz-Paul Decker m.m.v. Thanos en Tasso Adamopoulos, viool, altviool. Zondag 11 juni: Rott. Schouwburg, 8.15 uur: Der Vogelhandier, Stadtische Büh- nen Münster. Dinsdag 13 juni: Hoflaankerk, 8.15 uur: Rott. Conservatorium, orgelconcert Woensdag 14 juni: Openluchttheater Dijk- zigt, 2 uur: Aladdin en de wonderlamp, Donderdag 15 juni: Rott. Schouwburg, 8 uur: Hamlet, Nw. Rott. Toneel Doelen, kleine zaal, 8.15 uur: Eerste Limburgs Jeugdtoneel, einduitvoering Conservatorium. De cijfers achter de door de Katholieke nakeuring gestelde leeftijdsgrenzen duiden de artistieke en ontspannende waarde van de films aan: I verdient de aandacht: II boeiend en/of amusant: III voor regen achtige dagen. FILMS. Centraal: Te hill, 18 jr., I, dag 2, 7, 9.15; za., zo. 2, 4.30. 7, 9.30. Cineac NRC: Nieuwsrevue en tekenfilm, a.l„ dag. 9.30 tot 5.30; Stella's sleutel, elke avond 5.45, 7.45, 10, 18 jr., III. Cineac AD: Ik een vrouw, ontr., dag. 9.30, 11.30, 1.30, 3.30. 5.30, 7.30, 9.30; zo. vanaf 1.30; zo. 11 De wereld zonder zon. Cinerama: Dokter Zjivago, 14 jr., II, dag. 1.45, 7.45. Colos seum: Some like it hot, 18 jr., II, do. 2 7, 9.30: za. 7, 9.45; zo. 4.30, 7, 9.45. Corso- The sound of music, a.l., II. dag. 2 8 Grand: West side story, 14 jr., II. dag. 2. 8; zo. 2, 5, 8. Harmonie: Gespuis in Arizona, 14 jr., Ill, do. t/m zo„ dag. 2, 7, 9.15, zo. 2, 4.30, 7, 9.15; ma. t/m wo., dag. 2, 7, 9.15: La ronde, 18 jr., II. Kriterlon: Blow up, 18 jr., I, dag. 2.30, 7, 9.30; zo. 2. 4.30, 7, 9.30. Lumière: Goed geschoten, Matt Helm, 14 jr., II. dag. 2.15, 7, 9.30; za., zo. 2, 4.30, 7, 9.30. Luxor: De hete zon. 18 jr.. II, dag. 2, 7. 9.30; za„ zo. 2. 4.30. 7, 9.30. Metro: De ongelooflijke overwinning, 14 jr., II, dag. 2, 7. 9.15; za„ zo. 2, 4.30, 7, 9.15. Passage: Gisteren, vandaag en morgen, 18 jr., II, dag. 2, 8.15; wo. 8: za 2. 7. 9.15; zo. 4.15, 7, 9.15. Prinses: Cleo patra, 14 jr., II, dag, 2. 8: za., wo. 8; zo. 4.30, 8. Rex: De gele Rolls Royce, 14 jr. II, vrij. t/m wo. 2, 7. 9.15. za.. zo. 2, 4.30, 7, 9.15: do. 2, 7. 9.15: Hercules verovert Atlantis. 14 jr.. III. Studio62: Nooit op zondag. 18 jr., II, dag. 2.15, 7, 9.30; za., zo. 1.45, 4.15, 7, 9.30. Thalia: Samen uit. sa men thuis, a.l., II, dag. 2.15, JLran0'?' zo. 2, 4.30, 7, 9.30. 't Venster: r» 9™. 18 jr., I, dag. 2. 7, 9.15; zo. 2, 4.13- Vr«' Victoria: Operatie Opium, 14 3r" dag t/m woensdag alleen 8 uur. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 9 juni De afde lingen Rotterdam en Roermond van de Boerenpartij zijn het niet eens met de houding die hun fractie in de Tweede Kamer heeft ingenomen inzake de Is- raël-motie. Rotterdam heeft een brief naar het dagelijks bestuur van de partij in Ben- nekom gestuurd. Hierin zegt de afde ling de houding van de Tweede Ka merfractie te betreuren. Senator Snoek is een van de ondertekenaars van de brief. In Roermond heeft het gemeen teraadslid B. Odenkirchen uit protest bedankt voor het lidmaatschap van de Boerenpartij. Hij was de enige Boeren- vertegenwoordiger in de raad. Eerder hebben de Boeren van Bussum en En schede dergelijke protesten laten ho ren. DEN HAAG, 9 juni (KNP). Maan dagavond acht uur zal in Hoogvliet het kerkgebouw De Bron in een samen komst officieel in gebruik worden ge nomen voor de hervormde en rooms- katholieke. eredienst. Dit is de eerste kerk in Nederland, die bij een her vormde gemeente en een rooms-katho- lieke parochie gezamenlijk in gebruik is. De Bron werd op 6 juni 1964 door de hervormde gemeente in gebruik ge nomen. De rooms-katholieke parochie had de beschikking over een nood kerk, terwijl plannen voor kerk-bouw al in een vergevorderd stadium ver keerden, de maquette voor de nieuwe kerk was zelfs al gereed. Toen bleek dat de bouw niet op kor te termijn kon worden verwezenlijkt, bood de hervormde gemeente haar kerkgebouw aan. Hoewel de besprekin gen met kerkelijke instanties aan beide zijden nog niet geheel waren afgerond, werd in het vaste vertrouwen dat de ze hun goedkeuring aan deze belang rijke stap zouden geven, reeds begin april 1967 met het houden van katho- lieke-diensten in De Bron begonnen. Bij de mis wordt de avondmaalstafel, als altaar gebruikt. Werd de kerkzaal vroeger voor twee diensten gebruikt, door het medegebruik van de katholie ke parochie is dit gestegen tot zes per weekeinde. Na de gezamenlijke inge bruikneming op 12 juni zullen de lopen de kosten voor beider rekening zijn. De katholieke parochie zal ln termijnbeta lingen alsnog de helft van de bouwkos ten voor haar rekening nemen, zodat te zijner tijd De Bron gemeenschappe lijk eigendom worden genoamd. ROTTERDAM, 9 juni De provin ciale staten van Zuid-Holland hebben vanmorgen met een meerderheid van 37 tegen 25 stemmen een zogenaamde „waarderingssubsidie" van 4.000 van de provincie voor de vestiging van een centrum van de stichting Goed Wonen in de Lijnbaan verworpen. De gede puteerde prof. Van Praag vond dat de provincie wel degelijk een taak had omdat het gaat om de ontwikkeling van de goede smaak, maar de tegen stemmers waren van mening dat dit be ter aan het bouwcentrum zou kunnen worden overgelaten en dat de provin cie er buiten moest blijven. Ook de gemeente Rotterdam houdt zich afzij dig- De heer Van Praag zei dat de stichting na de oorlog in Amsterdam haar werk is begonnen en een rijks subsidie van 160.000 heeft ontvangen in het jaar 1963. In dat jaar zijn 30.000 adviezen gegeven, waarvan 40 procent buiten de stad van vestiging. Hij ontkende, wat van VVD-zijde werd gevreesd, dat deze manier van voor lichting geven zou neerkomen op een ontwikkelen in een uniforme richting van de woninginrichting. Voor het ver lenen van de subsidie waren alleen de PvdA, de CPN en de PSP De KVP was verdeeld. De gedeputeerde ar. Eijsink stemde niet voor het sub- sidie, in tegenstelling tot de gedepu- fractie ^week!*1' daarMj Van zijn 3aaEv.IIAAG' 9 ^uni Vanaf van daag kan weer post worden verzonden naai Israel heeft de PTT meegedeeld. Vrijdag 9 juni: Koninklijke Schou*®daï 20.15 uur: Haagsche Comedie: in New York. CfhO' Zaterdag 10 juni: Koninklijke burg, 14.00 uur: Openbaar einae der Toneelschool. ,.r; flf' Koninklijke Schouwburg, 20.15 ^0'r derlandse Comedie: 'n appel Vü dorst. i t Circustheater, 20.30 uur: Natipnaj^ let van Tunesië t.b.v. de UNIC*- Frank Kooman's Poppentheater, ^oti- uur: De pantoffels van Koning kleum. Zondag 11 juni: Koninklijke Sch<>u ap- 20.15 uur: Nederlandse Comedie: pel voor de dorst. pus5^ Houtrustgebouw, 20.15 uur: Tsjaikowsky festival m.m.v. b®1 bants Orkest o.l.v. Hein Jordan». Frank Kooman's Poppentheater, j- uur: De pantoffels van Koning pr*' kleum. Maandag 12 juni: Koninklijke burg, 20.15 uur: Nederlandse 'n appel voor de dorst. Scho1 Come< Scbo Dinsdag 13 juni: Koninklijke mecÜe burg, 20.15 uur: Nederlandse co In wankel evenwicht. £,eer' Kurzaal Scheveningen, 20.00 ul?r' G&' lingenavond muziekschool Begin® linger. Oude Kerk, Herenstraat, RijswlJKnn 20.15 uur: Orgelconcert door J0 Lnt)t- Lemckert m.m.v. Ank Reinders, Woensdag 14 juni: Koninklijke burg, 20.15 uur: Nederlandse co In wankel evenwicht. Poppentheater Guido van Detn, uur: Jessie en de grijze koning- Frank Kooman's Poppentheater, uur: Sophonijnus, het wijze kom» Donderdag 15 juni: Circustheater, es uur: Openingsvoorstelling Hollana tival. Strand Scheveningen, 22.30 uur: werk. TTf d$- FILMS. Apollo: Slaven, 18 jr., 12.15. 2.30, 4.45, 7, 9.15. Asta: Dr. AJ1 14 jr., II, dag. 1.30. 8. Bijou: The loosa. 14 jr., II. dag. 2. 7.15, 9.30. jt 4.15, 7.15, 9.30. Camera: Falstaff, 1* dag. 2.15, 8.15. Cineac: Ik. een v jf- ontr.. dag. 6, 8. 10. City: FlaygT1;- (.f III. dag. 2.30, 6.45, 9.15; zo. 1.45, 4.1»- s.l 9.15. Corso: Samen uit, samen thu* i II. dag. 2, 8; za. 2, 7. 9.30: zo. 2- riV* 9.30. Du Midi: The bridge on the g.l® Kwai, 14 jr., II, dag. 8.15; zo. 2.J"» M Euro: The sound of music, a.l-. f 2. 8: za., zo., wo. 4, 8. Flora: Sexy 0 18 jr.. Ill, dag. 2.30, 7, 9.15: zo. 2, jf 9.15. Hollywood: De eomancheros, a'. II, dag. 2.30, 8.15; vrij., za. 2.30, .oJigÉ zo. 2.30, 4.30, 7, 9.15. Kriterlon: De J ?li Venus. 18 jr., dag. 2.15. 7, 9.15: 1.45, 4, 7, 9.15. Metropole: Finale 'ï,ieo<' lijn, 14 jr., II, dag. 2, 8: zo. 2, 5. 8. Te rijk om los te lopen. 14 jr.. W- O' 2.30, 8: za. 2.30. 6.45. 9.15: zo. IJVj 6.45, 9.15. Olympia: Mannen zonder &tr<k ten. 18 jr., dag. 2, 8. Passage: Har' jjS. TO Jl., UdK. ai, O. rdSSd^C. - y| K F' in Tokio, 14 jr.. Ill, dag. 2.30. 6.4».j zo. 1.45, 4.15. 6.45, 9.15. Rex: Hotel. r" Iir. dag. 9.30, 11.30, 1.30, 3.30, ».AV, 9.30; zo. 1.30, enz. Roxy: Alvarez 14 jr., II, dag. 2.30, 8.15: vrij., za. rófoo'- 9.15; zo. 7. 9.15. Seinpost: Virginia y br' volw., I. dag. 2.15, 8.15. Studio: H aji.i 14 jr.. II, dag. 1.15, 3.30, 7.15. 9.30. 1 j? Triomf van Maciste, 14 jr.. III. jri, 7. 9.15; zo. 3, 5, 7. 9.15. West End: V* 8,lS. van Istanboel, 14 jr.. Ill, dag. 2 j»' u. za. 2.15, 6.45, 9.15; zo. 4.15, 6.45. 9-15 - tK^ FILMS: Delfla: Die rare gekkeJ° 14 jr.. II, dag. 2.30, 7. 9.15; zo. 2.30', 7, 9.15. Roxy: De Tijger in Bareel^ jj. jr., II, dag. 2.30. 7, 9; zo. 2.30, 4.30, Flora: Zeven gouden mannen sla» a tweede moordslag, 14 jr., II, dag- rf' za. 2.30, 7, 9.15; zo. 2.30, 4.30. 7, 9.1»- fff; Een man en een vrouw, 14 jr., Ti' f 2.30, 7. 9. Doelen: Sabotagecon'.P'0: den zeven, 14 jr., II, dag. 2.30, 7, B' y Zaterdag 17 juni: Marekerk 8 uur- eert Musica Leidensis, Leidse c0 FILMS. Camera: Arabeske, 14 J, V, dag. 2.30, 7, 9.15. Lldo: Loon raad, 18 jr., Ill, dag. 2.30, 7, 9.15- ,30,, Primitief Londen. 18 jr.. III. dag- d)r. 9.15. Rex: Duel ln Diablo, 18 jr., l„ 2.30, 7.15, 9.15. Studio: Een engel v»1) jfé' 14 jr., Ill, dag. 2.30, 7, 9.15. Trianon- u, la Douce, 18 jr., II, dag. 2.30, 7 .913 ADVERTENTIE Laat het kamperen voor U nlet worden tot een behelpen rnet minder dan thuis... maar zoti' dat U In Uw vacantie vrij en bl'J en zonder zorgen bent eP vooral uitgeslapen! En dat bent U met deze magf"" f ieke slaapzak, waarin U slaapc als thuis in Uw bed... een slaapzak die geheel uitritsbaar is» heerlijk, koesterend warm dofr de acrylvulling van 1100gra*111' Leuke slaapzakken, licht |n gewicht en prima wasbaar, fris bloemdessin, solide slaap" zakken morgen voor iets m'e dan twee tientjes. uur begin' ééndaagse verkoop van 0 zelfstrijkende popeline °v hemden, in alle courante en in diverse pastelkleuren, w.o. bleu, beige enz., voor Géén tel. t m

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1967 | | pagina 6