Deze jongen zit in68 als amateur in Mexico mi Vi ier autocoureurs verongelukt Lees deze week vooral: Everprise: wint na sterke race Voetballen op de benefiet? VISSER BIJ WINDKRACHT ACHT IN ZEE ■819 Wester driemaal naar zege p Manuel Santana klopt Emerson De tijd „LIEVER GEGOEDE MIDDENSTANDER DAN ARBEIDER-OP-DE-FIETS" «1 MAANDAG 19 JUN11967 ^ES, 19 juni Het is al tapt als Rini Wagtmans ein- q 'flk op de massagetafel klimt. yP de eerste etage van het rus- öfe Plattelandshotel geint zijn °egmakker Piet de Wit, die s in pyjama laat zien dat hij Jhddkampioen is. Dank zij de (jjitige handen van zijn zusjes, y e zijn witte pyjamajasje van n. Regenboogkleuren voorzagen. hi Wagtmans (20) ademt ont ken 'ik heb het al eerder y *eSd, maar ik wil het, als men u hu zo graag wil, nog wel eens n.vestigen. Ik heb het geld nog j„6t hodig, dus zit deze jongen y 1968 als amateur in Mexico, .^oropgesteld natuurlijk, dat ik u 68 nog net zo goed rij als nu.' tyedïeen betekent, dat Rini y.agtmans, alle aanlokkende aan- j®dingen van Nederlandse en j.^hse ploegleiders van profstal- (j ten spijt, nog minstens an- rhalf jaar amat jaar amateur blijft. Rini Wagtmans bezeten van een plaats in de ploeg naar Mexico. drote Prijs van Caserta in Italië kvjamen drie race-auto's met ~-ar in botsing. Op de foto de ravage na het ongeluk. De Italiaan eki Russo en de Zwitser Fehr Beah verloren hierbij het leven. DE GROOT SLACHTOFFER IN ETTEN Koersinzicht FRAN0 NYPELS AFSCHEID VAN EEN DIERBARE TRADITIE: LAATSTE PASSIESPELEN VAN TECELEN SMARTLAP VAN EEN SMARTLAPSCHRIJVER: JOHNNY HOES HUILT UIT WIE ZIJN DE „CHUMPS"? MET UITKNIP- EN OPHANGFOTO WINT JAN JANSSEN DE TOUR? OLYMPUS Mm 4 ■- 1 Leen Jongenecl heeft de eerste FD-wedstrijd, die in volle zee voor de Scheveningse Boulevard werd gehouden, onbetwist in zijn voordeel beslist. Zondagmorgen eindigde Jongeneel voor Ben Verhagen en 's middags bleef hij Metaal voor. Het zeezeïlen voor de kust van Scheveningen is als voorbereiding voor de komende Europese en de wereldwedstrijd minde r succesvol verlopen dan tuerd verwacht. Zaterdag brak Visser bij windkracht acht de mast van zijn vaartuig. De wedstrijd werd afgelast. Ook voor zon dag leken de verwachtingen weinig gunstig. Het K NMI voorspelde dat de wind zou aanwakkeren tot twaalf meter per seconde. Die prognose kwam niet uit. De wind kwam zondag niet boven kracht twee a drie uit. Er gingen zondagmorgen daarom zeven en 's middags vijf schepen van start. Zij bevoeren zonder moeilijkheden de Olympische baan, die een vaarlengte besloeg van veertien kilometer. Rini Wagtmans kiest wielervak boven miljoenenbedrijf onze speciale verslaggever) 'Van b. Blo» Wagtmans, neef van de huidige «|s ^leider Wout, zoon van Cees die ^Op- "Smokkeltje" door Nederlands wielertuin stapt, steunt zijn Bie« ere prognose over zijn toekomst fce?l zakelijke motieven. ,,In dit leven tfew'k drie klassen: arbeiders, mid- Profanders en kapitalisten. Als ik nu t)tf z°u worden, schop ik het niet <"s V dan de arbeidende klasse. Maar kans zou zien met een olympi- %e medaille naar de beroepsrenners Saan, ben ik een gegoede mid "ehst, ander, een vooraanstaande zaken- m man. Ik wil nog wel bekennen, dat ik aanleg heb om geld te verdienen." Een wat brutale uitspraak van een twintigjarige atleet, die door kenners Nederlands veruit sterkste amateur- Ravage na dodelijk ongeluk ,J renner wordt genoemd. Brutaal ja, verbazingwekkend ook, maar gedekt door bikkelharde feiten. Toen Rini Wagtmans na zijn eerste reis naar Mexico (waar hij deelnam aan de voor- olympische spelen) thuiskwam hij is geboren en getogen in St. Willibrord bleek dat zijn schoonmoeder het bloeiende uitleenbedrijf van zijn over leden schoonvader niet goed kon run nen. Rini Wagtmans vergat de fiets. Bombardeerde zichzelf tot directeur en gaf vervolgens het geslonken autopark van 45 busjes het Rendement, dat het verdiende. ,,Ik overdrijf niet' zegt Rini, terwijl ploegmakker Harry Jansen zijn solo op een kreunende pia no met een fortissimo afbreekt, ,,als ik beweer, dat mijn schoonvader het grootste uitleenbedrijf van Nederland had". Rini Wagtmans was na zijn in werkperiode hard op weg die voetspo ren te drukken. Zijn achteloos, beslist niet opschepperig: ,,Als je zowat een miljoen omzet", vormt daartoe het ste vigste bewijs. Sport vergat hij intussen niet, hoewel de fiets in het vet bleef. „Middelink", aldus Rini, het bewijs leverend dat de plotseling opduikende berichten des tijds, dat hij zou stoppen met fietsen op waarheid berustten, „meneer Mid delink had mij gezegd: als je stopt, moet je geleidelijk stoppen, af en toe nog wat aan sport doen". Rini klom in die nerveuze periode van jachtig za kendoen, van ingespannen strijd op de drijf verhuurt arbeiders aan werkge vers) soms om zes uur uit het warme bed om met anderen te lopen in de vochtige bossen rond St. Willibrord. Hij bleef zakenman tot eind februari. Nadat hij enkele weken weerstand had geboden aan het kwellende verlangen op de fiets te stappen, brak hij die innerlijke strijd af met de verkoop van zijn inmiddels tot volledig wasdom ge komen bedrijf. „Het deed mij steeds meer pijn, als ik wegrenners zag trai nen. Ik kon er niet meer tegen", ver klaart hij simpel, overigens niet ver doezelend dat zijn eigen zaak hem door de complexe bedrijfsvoering „Ik had als ik door had willen gaan, toch min stens één bedrijfsleider en wel drie, vier goede boekhouders nodig" 'bo ven het hoofd dreigde te groeien. Zijn eigen schoolopleiding was nogal beperkt, na de lagere school nauwe lijks twee jaar LTS, waar hij voor bakker leerde. Toch was die scholing er oorzaak van dat Rini Wagtmans, tot vreugde van zijn in de wieler sport als soigneur geld verdiende va der Cees, besloot op de fiets zijn brood te verdienen. Openbaring 's-Morgens werkte Rini Wagtmans als bakkersknecht, 's-middags was hij bezorger. „Ik kon", lachte Rini als hij deze jeugdherinnering ophaalt, „amper over de bakkerskar heenkij ken". De met fietsen grootgebrachte, nauwelijks 1.65 m. metende Brabander „hij is geestig, hij heeft de moraal van Wout, maar hij heeft gelukkig een ander karakter, hij is niet zo'n clown", aldus de kenner Piet Liebrechts, die Rini in de Ronde van Oostenrijk naar de zege bracht heeft desondanks lang geaarzeld of hij nu wilde fietsen of voetballen, terwijl hij ook nog enige tijd lid was van een volleybalclub. Zijn eerste echte racefiets, gekregen van de Zeeuw Piet Rentmeester, bracht hem bovendien weinig geluk, want als nieuweling was Rini Wagt mans beslist geen licht. Successen kwamen er pas in '63. Hij won toen gemiddeld vijf wedstrijden per week. Nu, in 1967, verdient hij als amateur éen goede boterham. Piet Liebrechts zegt: ,,In Oostenrijk, waar Rini 'n openbaring voor mij was, verdienden de jongens f 2.000,- in baar geld. We kunnen dus niet meer zeggen dat we met zuivere amateurs te maken heb ben. Ik vind bovendien, dat Rini dit jaar beroepsrenner moet worden. Hij heeft de klasse. Hij kan uitstekend klimmen. En volgend jaar moet hij dit alles opnieuw bewijzen. Maar Rini Wagtmans blijft amateur. Hij zal nog minstens anderhalf jaar de hete adem in zijn nek voelen van de door de wegcoach Joop Middelink gekweekte brede top. Hij zal bovendien ook de komende maanden ervaren, dat zijn ploegmakkers, uitstekende renners als Jansen, Bongers, De Wit, zeer veel morele moed moeten opbrengen om hem op een gegeven moment die steun te geven, die hij in de vlak verlopen etappewedstrijd Olympia's Tour miste. Hij zal ongetwijfeld nog vele keren, verslagen bij de finish staande, verzuchten: „Die jongens, het is net de voorhoede van Ajax. Ze willen allemaal doelpunten maken." Maar hij zal ook de overmacht tonen van de gerijpte toprenner. Hij kan rekenen en vechten. Hij kan klimmen en op kracht rijden (tijdrit). Joop Middelink vergelijkt hem met een Arie den Hartog in zijn gouden jaren als amateur. Piet Liebrechts zegt hem 'n type Wagtmans te vinden. Ais Rini Wagtmans gevraagd wordt of hij het niet een wat te riskante zaak vindt amateur te blijven, gezien de concurrentie van talentvolle jonge ren als een Cees Koeken, een Joop Zoetemelk of een Chris Pepels. ama teurs die Rini Wagtmans volgend sei zoen onherroepelijk van de troon willen stoten, zegt hij: „Zullen zij in kracht mijn gelijke worden, dan ben ik hen in koersinzicht de baas. Geestelijk kan ik ze kloppen waar en wanneer ik wil". Een besliste uitspraak, die zelfvertrou wen toont. Een demonstratie van de kracht, die hij zichzelf toedenkt, van een innerlijke rust. die hem inderdaad met kop en schouders boven de anderen doet uitsteken, ook al verliest hij af en toe een rit. „Ik kan tenslotte niet alles winnen", zal hij dan, zich sportief tot de winnaar wendend, met toch een tikje spijt in zijn blauwgrijze ogen, zeg gen! ADVERTENTIE «{^STERDAM, 19 juni In l.et %Jei0?en weekeinde hebben vier Ssty- e ongelukken hun schaduw jLotr.RPen op belangrijke auto- en In Etten tijdens de %pv, S voor de nationale motor- y,Ces kwam Fons de Groot Nijp euten om. De 30-jarige Duitse r ^arl Heinz Thieman veron- rt atbn op circuit van Francor- -Ps en de Zwitser Fehr Beah en a,Laan Geki Russo lieten het de 13e Grote Prijs van Ca- Tijdens deze race liepen de Vil Eoresti en een onder de Ntinaam „Tiger" rijdende Italiaan S® verwondingen op. Sr hati Tijdens de training voor vrjari„nale motorwegraces kwam de jj'lcle Fons de Groot uit Vleuten, 8 zr? 0p een 250 cc Aermacchi, in Jkir ^genaamde Rijsbergense bocht U»ukki te bruuskc manoeuvre zo on- iuV in ten val« dat hÜ enig® uren ti °lee een ziekenhuis te Breda ten 'eejVan een schedelbasisfractuur P'RANCORCHAMPS Tijdens de laatste training voor de formule v-ra- ce is de Westduitse coureur Karl Heinz Thiemann uit Trier zaterdag avond om het leven gekomen. De 30- jarige Duitser verloor de macht over het stuur van zijn met een 1.300 cc Volkswagenmotor aangedreven Apal- renwagen en vloog in volle vaart te gen een afscheidingsmuur. Kort na aankomst in een ziekenhuis bezweek Thiemann aan zijn verwondingen. CASERTA Twee coureurs gedood en twee zwaar gewond, dat was de trieste balans van een ongeluk, dat zich voordeed tijdens de zondag ge houden autorace om de 18e Grote Prijs van Caserta in Italië voor for mule 3 wagens. De verongelukte ren ners zijn de Zwitser Fehr Beah, die met een Brabham reed en de Ita liaanse kampioen in deze categorie, Geki Russo, die aan het stuur zat van een Matra Ford. Een onder de schuilnaam „Tiger" rijdende Italiaan en de Italiaan Foresti, die met resp. een Ford de Sanctis en een Ford Cos- worth reden, liepen bij het ongeluk j ernstige verwondingen op. A XV n X XI KJ Ju X JD IV XJ ItLUSTRATIE Neem 'n abonnement! Voor SO cent per week ontvangt U dan Iedere week de Katholieke Illustratie. Stuur een briefkaart met Uw naam en adres aan: Katholieke Illus tratie, Nassauplein S, Haarlem. (Van onze paardesportmedewerker) UTRECHT, 19 juni Everprise heeft gisteren op het Utrechtse Meere- veld verdiend de Recordprijs der Vier jarigen gewonnen. De merrie liep in handen van Peter Koppejan een mag nifiek parcours en haalde een kilome- tertijd van 1.21.2. Het paard Entry Vo- lann legde beslag op de tweede plaats. Gold Westlandia toonde zich bij de tweejarigen zeer sterk. Zij won bij haar tweede start in 1.26.2 en hoewel zij twintig meter moest voorgeven aan Generaal Padua B, was haar snelheid de „militair" toch te machtig. Axkit Hollandia won de Hoonteprijs. Dit resultaat werd geconcludeerd uit een fotofinish. Desondanks maakte de jury er een gelijke aankomst van, om dat de neus van Cherie Spencer ach ter Axkits hoofd niet te zien was. Het publiek was niet al te opgetogen over deze beslissing. DUINDIGT Het leidt geen twijfel dat Jolly Jinks S momenteel de sterk ste volbloed van Nederland is. Zater dagmiddag won hij weer zonder slag of stoot. In september zal dit paard in Frankrijk zijn kracht moeten bewij zen tegen de Franse volbloeds, een strijd waar niet te Jcht over moet worden gedacht. Het paard Toumando veroverde de Gouden Speld onder mevrouw Fokke. Hij spurtte zo fel, dat geen enkele tegenstander hem kon bedreigen. In de draverijen toonde Diogen zijn op komende vorm. Hii won het hoofd nummer zeer overtuigend en Maestro Rodney moest voor de zoveelste maal genoegen nemen met een tweede plaats. MORFONTAINE, 19 juni De Spaanse Wimbledonkampioen Man- nuel Santana die na zijn moeizame zege op Sangster in de Davisbeker- wedstrijd tegen Engeland dringend be lang had bij een prestatie van allure, heeft dit weekeinde in Parijs het eer ste grasbaantoernooi van het Europese vasteland gewonnen. Hij versloeg in de finale niemand minder dan Roy Emer son met 5-7, 9-7, 6-3 en 5-3. De Australiër Owen Davidson heeft dit weekeinde de finale van het heren enkelspel van het internationaal tennis toernooi van Kent gewonnen. Hij was daarin de meerdere over zijn landge noot Ken Fletcher In drie sets: 3-6, 6-2 en 6-2. De internationale tennistitel van Barcelona kwam in het bezit van de Italiaanse Australiër Martin Mulligan. Rafaël Osuna uit Mexico werd in de finale verslagen: 5-7, 7-5, 6-4 en 6-3. Het Nederlandse duo Els Veentjer- Spruyt-Judith Salomé verloor de eind strijd van het damesdubbel in het toernooi van Nottingham van de Brit se combinatie Rigby-Tutt (2-6, 6-2 en 1-6). Het Davisbekertoernooi van de Amerikaanse zone is in een beslissende stadium gekomen. Zowel Ecuador als Amerika hebben nog geen voorsprong kunnen veroveren. De Amerikaan Cliff Richey bleef de baas over Guzman (Ecuador); 6-2, 2-3, 8-6 en 6-4. Miguel Olvera (Ecuador) voorkwam dat Ame rika verder uitlieo. Hii vers'oeg Ar thur Ashes: 4-6, 6-4, 6-4 en 6-2, zodat de stand 1-1 is. Beker voor Ons Eibernest LONDEN, 19 juni De Nederland se korfbalkampioen Ons Eibernest heeft zondag in Londen het toernooi om de Europese beker voor de num mers een en twee van België, Enge land en Nederland gewonnen. Sociale zaken HET BETAALD VOETBAL valt vanaf volgende maand onder de so ciale verzekeringswetten. Terwijl onze geliefde voetbalsterren zorge loos met hun sportwagens de Pyre neeën passeren, op het zonnige ter ras bij een glas koele Campari van een luxueuze huwelijksreis genie ten, of onder de schaduw van een Spaanse palmboom een slaperig oog laten vallen op een passerende bikini-dame, wordt er thuis aan hun sociale zekerheid gewerkt. Zo schrijdt het betaalde voetbal stapje voor stapje verder op de lange weg van de vermaatschappelijking. Se- miprof voor vijf tientjes in de week of stervoetballer voor vijftig rooien in het jaar, onze liefhebbende Moe der de Nederlandse Staat zal vcor hem zorgen als de nood aan de man komt. Dat Vader Drees dit nog mag meemaken. Vroeger had ja de PTT en de gemeente voor jongens, die ook voor de toekomst zekerheid verlangen, nou heb je ook het be taalde voetbal. In dit jaargetijde zijn voetballers niet meer te bereiken, maar ik neem graag aan dat de grote meer derheid van de werknemers uit de betaalde sector instemt met de nieuwe maatregel. Het idee is even wennen. Een beroepsvoetballer staat in onze samenleving op één rij met een loslopende artiest, een riskant beroep, afhankelijk van de gunst van het publiek, met goede en slechte tijden. Het is een avontuur lijk bestaan, je hobby als boterham, een paar jaar de tijd om een spaar cent te verdienen, je ergens inko pen, jongens, wat kan je nou hele maal gebeuren. Dit is een gebrui kelijke redenering. Maar als je net als Piet Lagarde via een maanden durend ziekenhuisbed ongeschikt als voetballer op de straatstenen te rechtkomt, als je dan rond moet ko men van de verzekering, die meest al aan de krappe kant is, dan vraag je je wel eens af wat je als voet baller en kostwinner allemaal kan overkomen. Ziekte, ongeval en werkloosheid liggen in het leven van de beroeps voetballer op de loer. Maar ook de ongewisheid van de baas zou ik niet willen uitvlakken. Het werkge versmilieu van het vaderlandse voetbal vertoont nog de feodale trekken van het pure kapitalisme. Voetbalclubs zijn meer dan eens het privé gokje van enkele welgestelde liefhebbers, die met een simpel ge baar een handvol spelers brodeloos kunnen maken, als ze hun pennin gen terugtrekken. Dank zij het slor dige zakcentje van een bouwonder nemer, fabrikant of groothandelaar koopt de club klasse-voetballers als een planter eertijds een opperslaaf. Da voetballer voelt zich gevleid, en strijkt er zelf een duit van op. Blijkt hij niet aan de verwachtin gen van meneer te voldoen, dan valt hij terug naar de grauwe mid delmaat. Hij moet zich erbij neer leggen; hij is niet meer waard. Even leek zijn loopbaan vol gouden beloftes, zag hij zich met tien jaar voetballen aan het hoofd van sport zaak of restaurant, van garage of modewinkel, maar hij zal straks al blij mogen zijn met een tweede rangs sigarenwinkeltje of een kan toorbaan. Als hij dat van tevoren had geweten, had hij wellicht niet zoveel tijd en ambitie aan zijn sport verspild, was hij meteen een ande re richting ingeslagen. DE RELATIE werkgever- werknemer in het betaald voetbal is nog negentiende-eeuws van men taliteit. Een Vereniging voor be roepsvoetballers levert nog niet steeds voldoende tegenwicht. Je zou een fikse voetballersstaking wense lijk achten voor het zuiveren van de verhoudingen, maar ik ben er niet zeker van of het publiek, dat zo moeilijk zijn zondagse dosis voet bal kan missen, de stakers wel goed zou steunen. Clubbesturen heb ben jongstleden zaterdag in Zeist wat gesputterd tegen de nieuwe so ciale maatregelen, niet kwaadaar dig, eerder nieuwsgierig, maar toch ook met zo'n ondertoon van; en zorgen wij dan soms niet goed ge noeg voor onze jongens?" Ik laat deze vraag nu maar iri de lucht hangen. Men krijgt wel eens de in druk van een agressieve personeels politiek als men verneemt hoe Feijenoord de FC Twente-speler Pa- ja Samardzic zijn sollicitatiebrief laat toelichten. En je vraagt je wel eens af waar die opzegtermijn van vier jaar, die Johan Cruvff met Ajax heeft afgesproken, helemaal goed voor is. En je wilt weten of Willy Dullens het zelf op prijs stelt dat een rijke Sittardse ondernemer voor hem uitmaakt wat goed voor hem is. Ik noem alleen maar de jongens wie het maatschappelijk zo voor de wind gaat. Voor de zorgen van de mindere goden zal ik u moe ten verwijzen naar Karei Jansen, de vertegenwoordiger van de betaalde voetballers. IN HET TEGENWOORDIG recht se dagblad „Het Parool" pleit een pseudoniemen verzamelende ru briekschrijver voor het houden van meer benefietwedstrijden. Voor Al fredo di Stefano is dat al zo aardig uitgevallen (opbrengst ruim een half miljoen gulden), voor Piet La- garde (26.000 gulden met aftrek) was het, ik zou bijna zeggen, een klein steuntje in de rug. En dan is er nog een reeks sympathieke voet ballers, die hij voor een benefiet wedstrijd in aanmerking ziet komen wegens hun grote verdiensten voor hun club en hun sport. Het lijkt een aangenaam voorstel; bekende voet baller, aan het eind van zijn loop baan, speelde vroeger een lekker partijtje, houdt nu de hand op, kom. laten we er nu eens royaal een paar piek ingooien. Ik zei het al: de be deling, negentiende eeuws. Nee, dan ga ik als onbekende, maar misschien wel een nuttige schakelspeler uit de lagere betaal de regionen liever naar Sociale Za ken, daar heb ik aan bijbetaald en daar kan ik nu terecht. Isl&SSS vï|sw I VINKEVEEN, 19 juni Zeiler Wester heeft dit weekeinde in de egatta Vinkeveen - Abcoude het reeste eer ingelegd. In zijn OK-jol ing hij tot driemaal toe als eerste oor de finish. Hij was de enige, die ijdens deze wedstrijden met een ïaximale score uit de bus kwam. Het aantal deelnemers aan de zeil- egatta VinkeveenAbcoude vertoon- e dit jaar opnieuw een stijging en jereikte een recordgetal van 320. De eugd, waarop de toekomst gegrond vest is, was zeer ruim vertegenwoor digd. Zij viel in alle klassen waar te nemen, maar school voornamelijk in de Soloklasse, onder de Sterns en in de klasse der Flying Junior, die met 35 inschrijvingen bijna de grootste was. Daar nog bovenuit kwam name lijk de tot voor betrekkelijk kort nog zo gedwarsboomde klasse der O.K.- jollen. Sinds de taaie Haarlemse zeilrot Frans Hin en zijn medestanders hun zin hebben gekregen en de O.K.-jol door het Verbond tot volwaardige ver schijning op de Nederlandse wateren is verklaard, is het aantal scheepjes van deze klasse pijlsnel omhoog ge klommen. Achtendertig hiervan kwa men bij Vinkeveen aan de start. Als minder prettig gevolg van de goede gang in de zeilwereld is intus sen de kwaliteit van stuurlieden en bemanning vooral juist in de massaal opkomende jongere klasse niet steeds aan het grote aantal inschrijvingen evenredig. Dat blijkt bij de starts, dat blijkt bij menige boei en ook elders in wat moeilijker situaties, waar de ken nis van de reglementen herhaaldelijk tekorten verraadt. Toen een achttal Sterns bijna letterlijk met elkaar ir. de knoop raakte en ferme verwensin gen daarvan mede blijk gaven, ver liet geen van de stuurlieden de race. De windkracht, die zaterdag aan trekkelijk was, zakte tegen zondag middag dermate weg, dat tot afkor ting van de baan werd overgegaan. Het werd desondanks een latertje. De ingewikkelde Olympische puntentel ling vroeg daarna nog menig uurtje van de deskundigen, zodat de vele prijzen pas omstreeks acht uur aan de winnaars konden worden uitgereikt. Fir.nzeiler Keyzer, met een score van 1-13-1 de sterkste in zijn klasse, ondervond hoe belangrijk het goed le zen van de baankaart is. Na zaterdag als eerste te zijn geëindigd ontging hem zondagmorgen een tweede zege doordat hij de lijn, van afvaart als fi nishlijn had beschouwd. Het bracht de Amsterdammer zoveel verlies aan tijd, dat hij tenslotte als dertiend? werd afgetoeterd. Zondagmiddag werd hij in de uitgesproken lichtweer- race echter opnieuw eerste, waardoor hij Dick Seret (3-1-9) in de totaaltel ling toch nog ver achter zich liet.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1967 | | pagina 9